Metronidazol na podpuchnięte oczy??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-14, 10:44   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

Metronidazol na podpuchnięte oczy???


Na mój problem porannej opuchlizny oczu (olbrzymiej) dermatolog zapisała mi żel o nazwie Rozex, który zawiera:
przepisuję z ulotki informacyjnej
substancja czynna: metronidazol 0,75 g (w 100g preparatu) substancje pomocnicze: edetynian disodowy, karbomer 940, glikol propylenowy, hydroksybenzoesan propylu, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.
Trochę mnie to zdziwiło, ale posmarowałam się na noc i rano (na to jeszcze krem pod oczy, którego używam) i opuchlizna jakby mniejsza. Boję się jednak używać tego przez dłuższy czas. Może Beata K. wypowie się na ten temat?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 11:26   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Metronidazol na podpuchnięte oczy???

Nie jestem lekarzem ani farmaceutą dlatego nie mogę wypowiadać się na temat dotyczący leków.Mogę jednak skonsultować Twoje pytanie z panią dermatolog z którą współpracuje mój gabinet.Sama jestem ciekawa jakie będzie jej zdanie na ten temat.A swoją drogą powinnaś podczas wizyty u dermatologa uyskać maksymalnie dużo informacji na temat leku , który Ci przepisuje. Czy w związku z poranną opuchlizną oczu robiłaś badania , czy wiesz co jest przyczyną? Chyba od ustalenia przyczyny opuchlizny należałoby zacząć.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 11:42   #3
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Metronidazol na podpuchnięte oczy???

Dziękuję! Będę wdzięczna za dotatkowe informacje od dermatologa. Lekarka zapusując mi lek (Rozex) nic nie wspomniała, że zawiera on metronidazol. Stwierdziała również, że sama go używa!
Co do opuchlizny to podejrzewam u siebie jakieś zaburzenia limfatyczne bo po dwóch drenażach wykonanych na twarzy przez kosmetyczkę chyba jest trochę lepiej i mam zamiar je kontynuować (podobno aby osiagnąć jakiś efekt trzeba 10x). Ciekawa jestem Pani opinii na temat drenażu. Pozdawiam.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 11:54   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Metronidazol na podpuchnięte oczy???

Jeśli drenaż limfatyczny wykonany jest prawidłowo i bez pośpiechu to jest to bardzo korzystny zabieg.Dla osób które mają skłonności do zastojów limfatycznych polecana jest seria zabiegów a później regularne powtarzanie co jakiś czas (częstotliwość i ilość zabiegów ustali z Panią kosmetyczka).
Czy badała Pani nerki - często nieprawidłowa praca nerek jest przyczyną opuchlizny powiek, trzeba też sprawdzić jak funkcjonuje serce - wszelkie zaburzenia w krążeniu mogą przyczyniać się do opuchnięć.
Warto też przyjrzeć się swojej diecie - radziłabym zmniejszyć ilość spożywanej soli.
Opuchliznę mogą także wywoływać zbyt ciężkie kremy stosowane na noc pod oczy.W czasie snu w pokoju powinno byc raczej chłodno - zbyt wysoka temperatura także może powodować ,że rano powieki pozostawiają wiele do życzenia.
Na temat jak zmniejszać opuchlizne poranną było już kilka postów , proszę poszukac na forum- może któraś z rad będzie skuteczna.

Ja mam na imię Beata i proszę zwracać się do mnie po imieniu (tak to już jest przyjęte na Wizażu ,że zwracamy się do siebie po imieniu, a ja niedawno świętowałam 28 urodziny.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 18:07   #5
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Metronidazol na podpuchnięte oczy???

Teraz to jestem zaskoczona,bo ja używam metronidazolu 1% kremu do buzi,a mam cerę naczynkową i też przepisał mi to dermatolog,mam używać gdy się zrobią tekie "czerwone krostki,punkciki".To tu na twarz a tu pod oczy ???
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 20:56   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Metronidazol na podpuchnięte oczy???

To chyba jakaś pomyłka: metronidazol na podpuchnięte oczy? Nie widzę najmniejszego sensu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 22:12   #7
viva_asia
Przyczajenie
 
Avatar viva_asia
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 11
Re: Metronidazol na podpuchnięte oczy???

A może to jakieś nowe odkrycie naukowe? Bo jak długo studiuję medycynę (5 rok, to w końcu nie tak krótko) tak nie słyszałam takiego zastosowania metronidazolu. Poza tym metronidazol jest raczej nie wskazany do stosowania w okolicach oczu. Ale skoro Tobie magdab opuchlizna się zmniejsza to może jednak coś w tym jest?
viva_asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.