Żel nawilżajacy do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-16, 20:47   #1
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53

Żel nawilżajacy do twarzy


Czesc,mozecie polecić coś dobrego do nawilżania twarzy w formie żelu? Krem niestety odpada nawet lekki,wolę lekką formę.
Jak na razie miałem żel gorvity z aloesem i nie sprawdził się,nie nawilżał do tego czasem coś po nim wyskakiwało.
Kupiłem cerkogel 10 % działa i wgl,ale szukam jeszcze może trafię na coś lepszego.
Główne kryteria to w miarę prosty skład bez barwników, zapachu etc
Ogólnie ciężko coś sensownego znaleść,produceńci wypuszczają same kremy i kremo-żele.
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 20:44   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Żel nawilżajacy do twarzy

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Czesc,mozecie polecić coś dobrego do nawilżania twarzy w formie żelu? Krem niestety odpada nawet lekki,wolę lekką formę.
Jak na razie miałem żel gorvity z aloesem i nie sprawdził się,nie nawilżał do tego czasem coś po nim wyskakiwało.
Kupiłem cerkogel 10 % działa i wgl,ale szukam jeszcze może trafię na coś lepszego.
Główne kryteria to w miarę prosty skład bez barwników, zapachu etc
Ogólnie ciężko coś sensownego znaleść,produceńci wypuszczają same kremy i kremo-żele.
zel z racji tego ze sie wchłania bardzo szubko nigdy jakoś super nie nawlzy, ja uzywam zelu aloesowego z flos leku
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 21:12   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Żel nawilżajacy do twarzy

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Czesc,mozecie polecić coś dobrego do nawilżania twarzy w formie żelu? Krem niestety odpada nawet lekki,wolę lekką formę.
Jak na razie miałem żel gorvity z aloesem i nie sprawdził się,nie nawilżał do tego czasem coś po nim wyskakiwało.
Kupiłem cerkogel 10 % działa i wgl,ale szukam jeszcze może trafię na coś lepszego.
Główne kryteria to w miarę prosty skład bez barwników, zapachu etc
Ogólnie ciężko coś sensownego znaleść,produceńci wypuszczają same kremy i kremo-żele.

Rozglądaj sie za serami wodnymi, wodno-żelowymi, one mają z reguły sporo nawilżaczy np B4You, Bielenda Anti-
age
. Sera wodne nie mają barwników, rzadko albo wcale substancje tłuszczowe, a jeśli nawet, to niewyczuwalną ilość, z zapachami różnie to bywa (akurat Bielenda jest mocno perfumowana). Z typowymi żelami nie mam najlepszych doświadczeń, ich wada jest ściąganie skóry, a sera to jednak trochę inna kategoria produktów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 12:29   #4
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Żel nawilżajacy do twarzy

Polecam żel z żyworódką - jest genialny ale myślę, że sam żel to jednak za mało
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p79136-Rab...le_zel__200_ml
Żyworódka bardzo skutecznie mi leczy wiele dziwnych rzeczy, błyskawicznie się wchłania, nie zostawia żadnej warstwy na skórze.

Ja stosuję jeszcze żel borowinowy + olej, mieszam to na dłoni i robi się fajna emulsja, dla mnie bomba zamiast kremu.
Sam położony na skórę żel borowinowy masakrycznie ściąga, nie przesusza ale tak jakby zakleja... może strasznie to brzmi ale ja go gorąco polecam.
Świetnie wpłynął na moją skórę, po jakimś czasie ze zdziwieniem zauważyłam zdecydowaną poprawę, nawet nie wiem jak to opisać... Poprawiła się nie tyle jędrność ale jakby gęstość skóry, nawilżenie itp.
ten żel to mój hit ale tylko w połączeniu z olejami!
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p46588-Zel...ergiczny_200_g

nie wiem czy linki zadziałają ale po prostu trzeba poszukać tych żeli na doz

Edytowane przez kasiatoya
Czas edycji: 2015-01-25 o 12:30
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 14:04   #5
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Żel nawilżajacy do twarzy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Rozglądaj sie za serami wodnymi, wodno-żelowymi, one mają z reguły sporo nawilżaczy np B4You, Bielenda Anti-
age
. Sera wodne nie mają barwników, rzadko albo wcale substancje tłuszczowe, a jeśli nawet, to niewyczuwalną ilość, z zapachami różnie to bywa (akurat Bielenda jest mocno perfumowana). Z typowymi żelami nie mam najlepszych doświadczeń, ich wada jest ściąganie skóry, a sera to jednak trochę inna kategoria produktów.
Mam serum z Bielendy i jestem zadowolona. Nie lubię kremów i to serum jest bardzo dobrą alternatywą. Nie obciąża skóry i nie pogarsza ewentualnych zmian trądzikowych. Ujednolica kolor cery i sprawia, że wygląda świeżo. W niedzielę po raz pierwszy skusiłam się na pielęgnację twarzy olejkami- najpierw nałożyłam kwas hialuronowy a potem olej z pestek arbuza. Olejek bardzo szybko się wchłonął a cera była ładnie rozświetlona Nie zauważyłam, żeby szybciej się przetłuściła w ciągu dnia, ale jeden dzień testu to oczywiście za mało.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 14:33   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Żel nawilżajacy do twarzy

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Mam serum z Bielendy i jestem zadowolona. Nie lubię kremów i to serum jest bardzo dobrą alternatywą. Nie obciąża skóry i nie pogarsza ewentualnych zmian trądzikowych. Ujednolica kolor cery i sprawia, że wygląda świeżo. W niedzielę po raz pierwszy skusiłam się na pielęgnację twarzy olejkami- najpierw nałożyłam kwas hialuronowy a potem olej z pestek arbuza. Olejek bardzo szybko się wchłonął a cera była ładnie rozświetlona Nie zauważyłam, żeby szybciej się przetłuściła w ciągu dnia, ale jeden dzień testu to oczywiście za mało.
Dla mnie oleje są nawet jeszcze gorsze niż kremy, a sera uwielbiam
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 15:29   #7
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Żel nawilżajacy do twarzy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie oleje są nawet jeszcze gorsze niż kremy, a sera uwielbiam
Słyszałam, że w kremach najbardziej szkodzą emulgatory, jeśli chodzi o zapychanie. Liczę na to, że dobrze dobrany olejek, to znaczy niekomedogenny, krzywdy mi nie zrobi. Wolę wklepać kwas HA+ olejek niż coś, co ma masę chemii . Olejki zamierzam stosować maks. 3 razy w tygodniu

Jakie niedrogie sera możesz jeszcze polecić?
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 16:43   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Żel nawilżajacy do twarzy

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że w kremach najbardziej szkodzą emulgatory, jeśli chodzi o zapychanie. Liczę na to, że dobrze dobrany olejek, to znaczy niekomedogenny, krzywdy mi nie zrobi. Wolę wklepać kwas HA+ olejek niż coś, co ma masę chemii . Olejki zamierzam stosować maks. 3 razy w tygodniu

Jakie niedrogie sera możesz jeszcze polecić?
U mnie chodzi bardziej o przetłuszczanie niż zapychanie, jedyne co mnie na 100% zapycha to Isopropyl Myristate.
Wersję olej +HA przerabiałam, jest dla mojej skóry gorsza niż krem, nie nawilża a przetłuszcza. Ale ja w ogóle olejów nie lubię, ani na twarz, ani na włosy, ani nigdzie indziej. Ewentualnie jako dodatek gdzieś w gotowym kosmetyku zniosę.
Jeśli lubisz oleje to masz większy wybór wśród ser, bo wiele z nich to sera olejowe lub dwufazówki typu Anne Marie Börlind. Ja takich unikam, więc pozostają mi wodne, wodno-żelowe. I wśród nich tania będzie Dalia i Bielenda i to właściwie wszystko, większość ser tego typu to wydatek 50 zł i więcej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 17:13   #9
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Żel nawilżajacy do twarzy

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że w kremach najbardziej szkodzą emulgatory, jeśli chodzi o zapychanie. Liczę na to, że dobrze dobrany olejek, to znaczy niekomedogenny, krzywdy mi nie zrobi. Wolę wklepać kwas HA+ olejek niż coś, co ma masę chemii . Olejki zamierzam stosować maks. 3 razy w tygodniu

Jakie niedrogie sera możesz jeszcze polecić?
Moim zdaniem to przesądy i uproszczenia.
Emulgatory oskarża się o "zapychanie", podrażnianie, "wyciąganie własnego tłuszczu ze skóry", pełnienie pogardzanej funkcji "wypełniacza" i "ulepszacza" w kosmetykach itd. A przecież to bardzo duża grupa różnych substancji - od lanoliny, po PEG i PPG, emulgatory cukrowe itd.

Naprawdę wszystkie jak jeden mąż emulgatory solubilizują proteiny i lipidy występujące w skórze, bez względu na rodzaj i sposób uzycia? Możliwość wprowadzenia dzięki nim do kosmetyku fazy wodnej i wielu składników to pakowanie do kremu "tanich wypełniaczy i ulepszaczy"? Wszystkie cery, te łojotokowe i te z upośledzoną barierą reagują na dane emulgatory w ten sam sposób?

Świat nie jest czarno-biały.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-01-27 o 09:02 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-26 18:13:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.