Kto płaci...? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-06, 14:37   #31
iws
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 85
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

Gdy mój brat się żenił rodziny płaciły za swoich gości - za znajomych dzielili sie kosztami. Wszelki dekoracje, wódki, napoje itp. było podzielone na pół.
W moim przypadku za wesele będziemy płacic sami bo chcemy uniknąć kłótni i obrazania oraz sprzecznych zdań, które są nieuniknione.

Na szczęście nie robimy mega wesela
iws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:51   #32
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

No to ja jeszcze coś dopiszę: my chyba bardzo odbiegliśmy od tradycji. Koszty ślubu i wesela to nasze-młodych wydatki wspólne, bo jak pisałam pieniądze odkładamy na wspólnym koncie już od dawna i to jest wspólne, nie ma: moje, twoje. Garnitur, zaproszenia, te wszystkie drobnostki też idą ze wspólnej kasy. Tylko jedno nie: obrączki, złoto dostaliśmy od mamy TŻ, a koszt robocizny z grawerką to 100 zł i to umówiliśmy się, że pan młody poniesie koszt, nota bene jutro je odbieramy i już jestem ciekawa jak wyszły. Iws- masz świętą rację- uniknie się jakiś niesnasek, jak zapłacą po prostu młodzi, a przy okazji będzie tak, jak my chcemy, a nie tak, jak sobie mamusie zażyczą.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 12:39   #33
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

Gdzies slyszalam, ze panna mloda powinna placic za wesele (a raczej jej rodzice). Co za bzdury! Uwazam, ze koszty powinny byc podzielone na pol. Nie rozumiem tez placenia na zasadzie: moi goscie, twoi goscie. Zdaje sie, ze mlazenstwo ma laczyc, a nie dzielic... Dlatego nie chcialabym sie klocic z moim przyszlym mezem o to, czy kolega Bartek, Krzysiek i kolezanki Ania i Basia sa bardziej moimi znajomymi czy jego No przeciez to jest zalosne... Co innego, jesli jedna osoba zaprasza bardzo liczna rodzine, np. 50 osob, a druga bedzie miec na weselu tylko 10. To moze rzeczywiscie byc troszke nie fair, ale mysle, ze w kazdej sprawie mozna znalezc jakis kompromis. Ja uznaje zasade: nie przesadzic w zadna strone i mysle, ze koszty powinno dzielic sie na pol. Chyba, ze chodzi o pierscionek zareczynowy
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 12:54   #34
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

Czytam to i nadziwić się nie mogę..
Popieram zdanie ropuszki. Dzielić się kosztami 50/50. Skoro zaprasza się gości z jednej i z drugiej strony to dlatego, bo sami chcemy, żeby Ci ludzie byli z nami w tym dniu. Więc zupełnie nie rozumiem pojęcia moi goście, twoi goście. To tak jakby powiedzieć partnerowi/partnerce "Zaproś sobie kogo chcesz, mnie to nie obchodzi, i tak będziesz za nich płacił/a"
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 16:05   #35
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

Cytat:
Napisane przez xanka
Więc zupełnie nie rozumiem pojęcia moi goście, twoi goście. To tak jakby powiedzieć partnerowi/partnerce "Zaproś sobie kogo chcesz, mnie to nie obchodzi, i tak będziesz za nich płacił/a"
Wiesz gdyby problemem byli tylko moi goście i jego goście to nie byłoby problemu. W naszym przypadku byli jeszcze goście teściowej! I podejrzewam, że ci którzy dzielą gości na moi/twoi maja podobny problem - obecność osób, do której nie są przekonani i nie poczuwają sie do płacenia za nich.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 10:19   #36
ewaes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 147
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

U nas trochę nietypowo. Jesteśmy już po 30ce, mieszkamy razem od dwóch lat i do ślubu i wesela podchodzimy raczej z dystansem. Nasza sytuacja materialna jest również przyzwoita i moglibyśmy sami sfinansować całą imprezę, jednak to bardzo uraziłoby naszych rodziców. Są "starej daty" i dla nich to było nie do pomyślenia, że się nie dołożą. Tak więc za rodzinę z mojej strony płacą moi rodzice, płacą również za "ich" gości (mają swobodę w zapraszaniu swoich znajomych, bo przecież chcą cieszyć się z nimi weselem swojej córki, nawet jeśli ja tych znajomych nie znam). Za moich znajmowych płacę ja. Analogiczna sytuacja po stronie narzeczonego. Wszystkie pozostałe wydatki (alkohol, kamerzysta, fotograf, ubrania, zaproszenia...) ponosimy wspólnie z narzeczonym. Pierścionek i obrączki - narzeczony.
Rodzice raczej się nie wtrącają, ale wszystkie ich uwagi uwzglęniamy. Wychodzimy z założenia, że ślub jest dla nas, natomiast impreza weselna jest przede wszystkim dla rodziców i gości, więć tutaj rodzice mają pełne pole do popisu. Dzięki takiemy postawieniu sprawy do tej pory nie mieliśmy żadnych spięć (zostały dwa miesięce do ślubu).
ewaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:45   #37
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Wink Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

Cytat:
Napisane przez Emma_25
no wlasnie za to placi meżczyzna... za alkohol tez....

dziewczyna za swoj stroj i swoich gosci... u mnie tak bedzie i tak podobno jest od zawsze....
w dobrym tonie lezy gdy kobieta zakupi zaproszenia dla wszytkich gosci... ale to koszt 300 zł w porywach
300 zl za zaproszenia ?????????????????co tak duzo?????????ja bee miala 120 gosci czyli zaproszen 50 wiadomo i zaplacilam ile 60 zl !!!!!1.20 pozdrawiam
Ja ze swoim TŻ dzielimy sie ze kazdy placi za siebie czyli za swoihc gosci bo moich bedzie 40 a jego 70.Dzielimy moi Twoi bo np moj nazeczony zaprasza swoich sasiadow (taka maja tradycjeze ich zapraszaja) i czego ja mam za nic placic oni w zaden sposob nie sa ze nma zwiazani i mnie nie obchodza tak samo jego koledzy ktorych np nie lubie choc jest ich malo I jescze tylko place za suknie i koniec

Edytowane przez jukol
Czas edycji: 2006-02-08 o 14:49 Powód: zapomnialm sobie ;)
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 23:42   #38
Dobra_Wilczyca
Raczkowanie
 
Avatar Dobra_Wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 101
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

Hmm... U mnie sytuacja zupełnie wyjątkowa. Mój TŻ pracuje z granicą, a ja kończę studia. Całość kosztów pokrywamy sami, a raczej narzeczony, bo on teraz zarabia. Nasze rodziny nie są w stanie zapłacić za ślub i wesele, więc to jedyne wyjście. Niespodzianką były podarowane przez przyszłych teściów stare, piękne obrączki
Dobra_Wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:42   #39
paula8122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 33
Red face Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

U mnie będzie tak:
Dziewczyna sala, kucharka, jedzenie
Chłopak zespół, kamera, zdjęcia obrączki kościół, napoje!
paula8122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:53   #40
wiolina19
Raczkowanie
 
Avatar wiolina19
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 131
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

U mnie sala, catering, ciasta moi rodzice a obrączki,alkohol,napoje, ksiądz, samochód, orkiestra mój narzeczony a kamerzyste i fotografa już razem! Jednak to co wychodzi najdrożej to moi rodzice!Mojej siostrze zrobili wesele i mnie również chcą!
wiolina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 14:09   #41
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

a u nas jest tak ze z jego strony bedzie okolo.... 5 osob a reszta to moja rodzina
poza tym liczac tradycyjnym sposobem wyszlo nam mniej wiecej po rowno, tzn moja strona wesele, jego strona alkohol, muzyka, auto, zdjecia, kamera, obraczki, ksiadz

stroj zupelnie nie wchodzil w rachube bo to temat rzeka i wydatki zalezne od gustow

i to moim zdaniem jest sprawiedliwe bo to NASZE wesele a nie liczenie sobie jak za imprezke: moi goscie, twoi goscie
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-07, 15:19   #42
Rzymianka
Wtajemniczenie
 
Avatar Rzymianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 651
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

Dziewczyny znalazłam coś takiego:
Zgodnie z tradycją rodzina panny młodej płaci za:

suknię oraz wszelkie akcesoria,
zaproszenia,
przyjęcie weselne,
uroczystość w Kościele
usługi fotografa i kamerzysty,
usługi konsultanta ślubnego (wedding planera)
Za co płaci pan młody?
Strona pana młodego pokrywa natomiast:

koszty garnituru i dodatków,
obrączek,
bukietu panny młodej,
napoi na przyjęciu,
usług wodzireja (zwanego obecnie DJ-em) lub orkiestry
wynajmu limuzyny.
Rzymianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 17:14   #43
zuzialekkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 30
Wydatki weselne

Dziewczyny jak dzielicie Wasze wydatki weselne? Kto za co placi?
zuzialekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 17:25   #44
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Wydatki weselne

Alkohol, napoje i salę dzieliliśmy stosunkowo do liczby gości zaproszonych od strony mojej i mojego TŻ.
A pozostałe wydatki na pół. (tz. kościół, fotograf, orkiestra).
Suknia była w mojej gestii, a garnitur,obrączki i kwiaty w kwestii mojego TŻ.

W sumie za garnitur, obrączki i kwiaty zapłaciliśmy sami (bo rodzina mojego Tż,
mówiąc delikatnie lekko się na nas wypięła z wydatkami).
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 19:06   #45
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: Wydatki weselne

U nas kazdy płacił za swoich gości.wszystko zostało zsumowane sala, orkiestra, obsługa itp. i podzileone przez liczbe gości i nasi rodzice zapłacili za swoja część a rodzice męża za swoją. kościół, obraczki, garnitur i kwieaty opłacał mąż. moja suknia była moja sprawą, a rzeczy typu balony, kwiaty na salę, ozdoby itp. rozliczaliśmu między sobą z mężęm i nie trzymaliśmy się tego tak sciśle co do złotówki. część ja kupiłam część on. w sumie i tak wszystko było juz prawie z jednej kieszeni
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 09:40   #46
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Kto płaci...?

Wszystko chyba zależy od podejścia młodych i rodziców. U nas od początku było jasno i otwarcie powiedziane że wszelkie koszty rodzice dzielą po połowie. Do tej pory nie było żadnych spięć a wszystko praktycznie ustalamy wszyscy razem, chociaż my jako młodzi podejmujemy ostateczną decyzję, ale nie wyobrażam sobie np. wybierania sali czy orkiestry bez rodziców. Myślę że mogliby poczuć się urażeni. Wiadomo że my płacimy za swoje stroje i obrączki, a żeby trochę odciążyć rodziców zapłacimy też sobie za fotografów, kamerzystę i dekoracje.
Pozdrawiam
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 11:58   #47
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Kto płaci...?

U nas to wyglądało tak, że koszt całego wesela dzieliliśmy po równo na pół. Jedynie co było płacone osobno to ubiór młodych. I wszystko było ok, zadnych sprzeczek anic nic takiego. Poza tym było cudownie

U mojej siostry wyglądało to nieco inaczej. Pan Młody miał kupić alkohol, obrączki, zaproszenia i takie tam drobiazgi a rodzice Pani Młodej płacili za gości. To wszystko zależy jak się umówicie. Tutaj trzeba iść na kompromis, wysunąć kilka propozycji i dojdziecie do ładu. poza tym tradycje są różne ale z biegiem czasu to wszystko się zmienia
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 12:05   #48
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Kto płaci...?

U nas tez tak wyszło, że obie rodziny płaca po połowie
Będzie u nas około 100 gości, po ok 50 z każdej rodziny. Moi rodzice płacą za naszą rodzinę a TZ za ich.
Moi rodzice finasują mi równiez suknie ślubną, rodzice TZ - garnitur.
I tutaj kończy się finansowa pomoc rodziców. My oboje pracujemy i mamy własne pieniądze. Ja kupuje zaproszenia, TZ obrączki.
Cała reszta jest finansowana przez nas wspólnie po połowie czyli orkiestra, foto, video, samochod, kwiaty, alkohol, opłaty urzedowe i masa dalszych drobnych wydatków.

Taki podział wydaje mi się sprawiedliwy.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 20:34   #49
maruuuda
Raczkowanie
 
Avatar maruuuda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 211
GG do maruuuda
Dot.: Kto płaci...?

Nam całe wesele finansuja jedni i drudzy rodzice
robilismy juz kilka spotkanek zeby uzgodnic co i jak prawdopodobnie zrobimy tak ze panna mloda zalatwia to co powinna i pan młody to co powinien, jesli jedenej stony koszty beda przewazały to podzielimy na pół. (z doswiadczenia wiem ze jak brat bral slub to koszty byly podobne)

Nie mamy jeszcze wspolnych pieniazkow dlatego cieszymy sie ze wszystko finansuja rodzice, za to my po slubie planujemy "swoj kątek"
maruuuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 10:27   #50
ullinek
Raczkowanie
 
Avatar ullinek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Kto płaci...?

u nas jest tak, ze to co nam uda sie uzbierac to placimy reszta rodzice na pol. Gosci mamy po tyle samo od kazdej ze stron, wiec nie dzielimy tak, ze kazdy za swoich. Nam uda sie uzbierac jakas polowe calej sumy. Mysle ze tragedii nie bedzie Poza tym to moj Skarbek zarabia, ja jeszzce studiuje dzoennie wiec nie bardzo mam mozliwosc, ale jak cos sie uchowa to idzie na wspolna pule
ullinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 19:49   #51
kasiaberlin
Rozeznanie
 
Avatar kasiaberlin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 777
GG do kasiaberlin
Dot.: Jak podzielic koszt wesela?

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
300 zl za zaproszenia ?????????????????co tak duzo?????????ja bee miala 120 gosci czyli zaproszen 50 wiadomo i zaplacilam ile 60 zl !!!!!1.20 pozdrawiam
Ja ze swoim TŻ dzielimy sie ze kazdy placi za siebie czyli za swoihc gosci bo moich bedzie 40 a jego 70.Dzielimy moi Twoi bo np moj nazeczony zaprasza swoich sasiadow (taka maja tradycjeze ich zapraszaja) i czego ja mam za nic placic oni w zaden sposob nie sa ze nma zwiazani i mnie nie obchodza tak samo jego koledzy ktorych np nie lubie choc jest ich malo I jescze tylko place za suknie i koniec
Ale co w tym dziwnego, tyle kosztuja zaproszenia. Ja znalazlam za 4,70 bo chce z personalizacja, wiec wychodzi ok 250 zl.
kasiaberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:05   #52
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Kto płaci...?

u nas sprawa wygladala nastepujaco:

rodzice pana mlodego kupili nam obraczki (ok. 800zl)
moi rodzice zaplacili za sale, tort i ciasta, suknie z wszystkimi dodatkami + stroj na drugi dzien (ok. 20 000)
reszte wydatkow pokrywalismy sami (tzn. moj maz, bo ja nie mialam dochoodow ) - bylismy juz po slubie cywilnym (ok.10 000)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 13:47   #53
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kto płaci...?

U nas będzie tak, że opłatę za lokal oraz alkohol od talerzyka każdy bedzie ponosił proporcjonalnie za liczbę gości z danej strony, a resztę tzw. kosztów stałych (obraczki, wodzirej, zdjecia, fotograf, kamerzysta, opłaty kościelne) bedziemy dzielili na pół.
Ja ubranko kupię sobie sama, rodzice TŻ-ta obiecali także kupić mu strój ( jest biednym doktorantem .
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 07:17   #54
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Kto płaci...?

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
u nas sprawa wygladala nastepujaco:

rodzice pana mlodego kupili nam obraczki (ok. 800zl)
moi rodzice zaplacili za sale, tort i ciasta, suknie z wszystkimi dodatkami + stroj na drugi dzien (ok. 20 000)
reszte wydatkow pokrywalismy sami (tzn. moj maz, bo ja nie mialam dochoodow ) - bylismy juz po slubie cywilnym (ok.10 000)
Na takie rozwiązanie to ja bym się na pewno nie zgodziła, nie wyobrażam sobie że moja mama płaci 20.000 zł a rodzice młodego tylko 800 zł. Takie trochę niesprawiedliwe. Ale oczywiście każdy robi jak uważa.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 10:10   #55
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Kto płaci...?

justka - myslisz,z e mi sie to podobalo??? rodzice mojego meza sa mniej zamozni od moich, co nie znaczy, ze u nas w domu sie przelewa. ja nie jestem osoba konfliktowa, nie chce sie nikogo prosic o wyprawienie mi wesela. wiedzialam,z e na moich rodzicow w 100& moge liczyc. no i wiedzialam, ze na tesciow nie moge liczyc. oni nawet nie spytali sie czy cos potrzebujemy. ach....nawet nie chce juz o tym myslec. cala sprawa wygladala tak, ze "dzialke tesciow" zaplacil moj maz. i niech tak bedzie...przeciez z wesela sie nie wzbogacimy, a przynajmniej mamy czyste sumienie, ze nie "wykorzystalismy" tesciow i nie beda nam mogli do konca zycia wypominaz ile to pieniezdy na nasze weselicho poszlo...
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 17:29   #56
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Kto płaci...?

No faktycznie wszystko zależy od podejścia rodziców, jeśli moi teściowie mieliby mi wypominać to że zapłacili za wesele to chyba też nie chciałabym od nich ani grosza.
Pozdrawiam
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 18:28   #57
madla
Rozeznanie
 
Avatar madla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 499
Dot.: Kto płaci...?

U nas wszystko idzie na pół... poza zaliczkami, ubraniami, kwiatami, opłatami kościelnymi, fotografem, obrączkami, zaproszeniami... za to płacimy my
__________________

Edytowane przez madla
Czas edycji: 2007-03-28 o 18:31 Powód: zapomniałam o kilku "drobnych" szczegółach
madla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 19:21   #58
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: Kto płaci...?

U nas za wszysko płacą rodzice i ponieważ rozpiętość w liczbie gości będzie spora (z mojej rodziny- 30 osób, z rodziny TŻ- ok . 70) za gości w restauracji rodzice płacą tzw. "każdy za swoich", natomiast reszta wydatków na pół. Uznaliśmy, że tak będzie najbardziej sprawiedliwie.
aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 14:00   #59
Elcia85
Rozeznanie
 
Avatar Elcia85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 915
Dot.: Kto płaci...?

u nas wyglada to tak
strona panny mlodej:
restauracja, zaproszenia, winietki, stroj panny mlodej
strona pana mlodego:
samochod, dj, alkohol, obraczki, kosciol, bukiet panny mlodej, fotograf, stroj pana mlodego
__________________
moja pasja
Elcia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 14:35   #60
Arabelakasandra
Przyczajenie
 
Avatar Arabelakasandra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16
Dot.: Kto płaci...?

ja płacę za : suknię, fryzjera, kosmetyczkę itp ( ok 4tys)
TŻ; za swój strój, bukiet ślubny, obrączki ( ok 6 tys.)
wspólnie płacimy za: fotografa, kamerzystę , zaproszenia (ok 3,5tys)
rodzice: każda strona za swoich gości, + reszta kosztów ( np. alkohol, zespół, strojenie sal itp) po połowie
Arabelakasandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.