Nowa praca i ciąża? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-27, 09:07   #1
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157

Nowa praca i ciąża?


No to jestem w kropce i potrzebuję Waszej rady.

Od 1 sierpnia rozpoczęłam nową pracę (3 miesięczny okres próbny). Odeszłam z poprzedniej firmy po blisko 5 latach pracy. Kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem w 5 tygodniu ciąży. Teraz zbieram sie w sobie, żeby powiedzieć o tym nowemu Szefowi (firma to duża międzynarodowa korporacja) - no właśnie: mówić juz teraz, czy poczekać?

Chciałabym utrzymać posadę, bo firma jest fajna, praca też, ale boję się, że po porodzie mnie skreślą, bo pracuję tak krótko.

Pocieszcie mnie proszę
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 18:25   #2
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Nowa praca i ciąża?

z tego co mi wiadomo
jeśli w ostatnim dniu pracy obecnej umowy będziesz co najmniej w 3 miesiącu ciąży to pracodawca ma wtedy obowiązek przedłużyć ci umowę do dnia porodu.

(§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.)

czyli w twoim wypadku z tego co się doliczyłam pracodawca będzie musiał ci przedłużyć obecną umowę do dnia porodu,

chyba, że nic nie powiesz i poczekasz na podpisanie kolejnej umowy (czyli do początku listopada), nie wiem jaką umowę masz dostać,

tylko, że wtedy jak już wyjdzie, że jesteś w ciąży to będzie dla pracodawcy jasne, że wiedziałaś o tym już w dniu podpisywania tej drugiej umowy,

także jeśli chodzi o pracę do dnia porodu to nie ma problemu,

gorzej jeśli Ci zależy na pracy później

ja bym radziła powiedzieć że jesteś w ciąży, bo to, że się nie przyznasz do tego aż dostaniesz umowę wg mnie nic nie da,
no poza tym, że po macierzyńskim zatrudnią Cię na 3 miesiące
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-08-27 o 18:28
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 11:50   #3
viki123
Raczkowanie
 
Avatar viki123
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 193
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Jestem w podobnej sytuacji, rozpoczelam nowa prace i dowiedzialam sie o ciazy.
U mnie okres probny sie juz skonczyl( trwal miesiac), a ja jestem obecnie w 10tygodniu, jakbym sie przyznala nie dostalabym przedluzenia, czekam teraz na nowa umowe i na trudna rozmowa z szefem, bede musiala sie w koncu przyznac. Najgorsze jest to ze oszczedzaja tutaj na ludziach, robota jest za trzech, boje sie reakcji szefa, ogolnie cala ta sytuacja jest dla mnie bardzo stresujaca...

takze wiem przez co przechodzisz...
__________________
Nie trać czasu na kompletowanie popełnionych błędów. Ucz się na nich i idź dalej.
viki123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 18:44   #4
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Uważam, że powinnaś się przyznać i to jak najszybciej. Mówisz, że praca jest fajna, chciałabyś tam pracować, wiec przyznaj się do ciaży, porozmawiaj ze swoim szefem, powiedz mu wszystko. Szczerość, uczciwość zawsze popłaca. Trzymam kciuki
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 09:39   #5
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez oliczka Pokaż wiadomość
Uważam, że powinnaś się przyznać i to jak najszybciej. Mówisz, że praca jest fajna, chciałabyś tam pracować, wiec przyznaj się do ciaży, porozmawiaj ze swoim szefem, powiedz mu wszystko. Szczerość, uczciwość zawsze popłaca. Trzymam kciuki
Chyba zycia nie znasz. W dobie kryzysu uczciwość na pewno nie popłaca, zwlaszcza, jeśli pracodawca może mieć w pełni dyspozycyjnego pracownika, a kobieta w ciąży raczej takim nie jest.
Autorko, radzę Ci poczekać z powiadomieniem o tym szefa to nowej umowy na czas określony. Na bank umowę ci przedłużą do dnia porodu, a potem albo dostaniesz już sam macierzyński (jeśli nie będzie chciał z tobą umowy przedłużać) albo zostaniesz w tej firmie.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 13:09   #6
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Sytuacja wyjaśniła się sama, bo pojawiły się jakieś bóle brzucha i plamienie - musiałam się położyć na 2 tygodnie do łóżka i oczywiście powiedzieć szefowi
"Za ciążę nie zwalniamy" - to była pierwsza reakcja, ale nie wiem tak naprawdę jak to się dalej potoczy
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 19:09   #7
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez kamaO Pokaż wiadomość
Sytuacja wyjaśniła się sama, bo pojawiły się jakieś bóle brzucha i plamienie - musiałam się położyć na 2 tygodnie do łóżka i oczywiście powiedzieć szefowi
"Za ciążę nie zwalniamy" - to była pierwsza reakcja, ale nie wiem tak naprawdę jak to się dalej potoczy
nie zwolnią Cię w ciąży bo nie mogą

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Chyba zycia nie znasz. W dobie kryzysu uczciwość na pewno nie popłaca, zwlaszcza, jeśli pracodawca może mieć w pełni dyspozycyjnego pracownika, a kobieta w ciąży raczej takim nie jest.
Autorko, radzę Ci poczekać z powiadomieniem o tym szefa to nowej umowy na czas określony. Na bank umowę ci przedłużą do dnia porodu, a potem albo dostaniesz już sam macierzyński (jeśli nie będzie chciał z tobą umowy przedłużać) albo zostaniesz w tej firmie.

ale umowę czy tą starą czy już nową i tak będą musieli jej przedłużyć do dnia porodu

wg mnie to to raczej było pytanie jak się zachować żeby po macierzyńskim mieć szanse na pracę
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 17:21   #8
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
nie zwolnią Cię w ciąży bo nie mogą

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------




ale umowę czy tą starą czy już nową i tak będą musieli jej przedłużyć do dnia porodu

wg mnie to to raczej było pytanie jak się zachować żeby po macierzyńskim mieć szanse na pracę
Ale chwila (i popraw mnie, jeśli się mylę ), kobieta chyba jest chroniona dopiero od 3 mc?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 19:33   #9
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Ale chwila (i popraw mnie, jeśli się mylę ), kobieta chyba jest chroniona dopiero od 3 mc?
Z tego co wiem po 30 dniach...? Poprawcie mnie jesli sie myle.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:07   #10
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem po 30 dniach...? Poprawcie mnie jesli sie myle.
Znalazłam coś takiego
'Upływ trzeciego miesiąca ciąży ma znaczenie tylko w umowach terminowych (umowa na czas określony bądź na czas wykonywania określonej pracy) zawartych na dłużej niż miesiąc.'
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:57   #11
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Ale chwila (i popraw mnie, jeśli się mylę ), kobieta chyba jest chroniona dopiero od 3 mc?

nie jestem specjalistką, ale kobieta w ciąży jest chroniona od jej początku , w Kodeksie Pracy nie ma wzmianki, że ochrona rozpoczyna się dopiero po którymś miesiącu ciąży

jeśli chodzi o przedłużenie umowy na czas określony taką jak ma autorka wątku to kodeks mówi tak jak już pisałam wyżej

§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu

czyli jeśli w dniu wygaśnięcia umowy o pracę autorka będzie w ciąży, która liczy sobie więcej niż 3 miesiące to ulegnie ona przedłużeniu

a z tego co napisała wynika, ze tak będzie, bo w 3 tygodniu pracy dowiedziała się, że jest w 5 tygodniu ciązy
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-09-13 o 11:53
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-08, 21:43   #12
81anulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Witam, bardzo Was proszę o pomoc.

Zaczełam nową pracę 1 września - umowa na czas nieokreślony. Wczoraj dowiedzialam się że jestem w ciąży - 4 tydzień - czekałam na tą chwilę od 5 miesięcy. Praca dosyć stresująca - ciągle tylko nacsik na sprzedaż i pozyskanie Klienta - praca w bankowości. Czy jeżeli pójdę na zwolnienie za miesiąc czy dwa to czy grożą mi jakieś konsekwencje? Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy
81anulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 12:58   #13
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez 81anulka Pokaż wiadomość
Witam, bardzo Was proszę o pomoc.

Zaczełam nową pracę 1 września - umowa na czas nieokreślony. Wczoraj dowiedzialam się że jestem w ciąży - 4 tydzień - czekałam na tą chwilę od 5 miesięcy. Praca dosyć stresująca - ciągle tylko nacsik na sprzedaż i pozyskanie Klienta - praca w bankowości. Czy jeżeli pójdę na zwolnienie za miesiąc czy dwa to czy grożą mi jakieś konsekwencje? Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy
Nie grożą ci żadne konsekwencje. Jako osoba pracująca na czas nieokreślony, jesteś jedną z lepiej zabezpieczonych osób w ciąży.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 17:24   #14
81anulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Arisa bardzo dziękuej za odpowiedź. Wczoraj byłam na pierwszej wizycie u ginekologa i nie wiadomo czy nie będe musiala iść na zwolnienie z powodu wysokiego ciśnienia. Jak na razie mam przyjmować leki jednak jak takie ciśnienie będzie się utrzymywalo to będe musiala iść na zwolnienie.
81anulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 20:40   #15
ratuskaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Nowa praca i ciąża?

1
__________________
Studentka

Edytowane przez ratuskaja
Czas edycji: 2009-11-13 o 10:36
ratuskaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 18:23   #16
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Ja na Twoim miejscu poczekałabym na umowę o pracę (będziesz chroniona conajmniej do dnia porodu), a potem starała się pracować dopóki będziesz się dobrze czuła. Tym sposobem pomyślisz i o swoim zabezpieczeniu i o pracodawcy. A ciąży tak od razu nie będzie widać.

Ja właśnie dostałam po okresie próbnym umowę na czas określony do 31.07.2009, pomimo tego, że tak się potoczyła moja "kariera"
Chodzę do pracy i dopóki wszystko będzie OK, to popracuję. Na szczęście nie mam już plamień

Ze mną na razie firma postąpiła uczciwie - co będzie po macierzyńskim? Się okaże
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących

Edytowane przez kamaO
Czas edycji: 2009-11-07 o 18:25
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 19:00   #17
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez ratuskaja Pokaż wiadomość
Hej. Też jestem teraz w wielkiej kropce. Właśnie miałam rozmowę o pracę, przede mną dzień próbny, i po tym umowa-zlecenie na okres 3 miesięcy- a ja jestem gdzieś w 6-9 tyg. ciąży. Dokładnie się okaże po usg. I nie wiem czy przyznać się od razu czy nie. Przecież niedługo będzie widać. Tym bardziej że szefowa odbywając ze mną rozmowę pytała czy skoro jestem mężatką to czy planuję mieć w najbliższym czasie dzieci...
A ja nie zaprzeczyłam że nie, ale że teraz bardziej z mężem skupieni jesteśmy na studiach i pracy...
Co ja biedna mam zrobić? Przecież jak się dowie za przykładowe 2 mies. że jesdnak jestem w ciąży to nie da mi umowy nawet na czas określony a poza tym będzie piekielnie zła. A ja muszę pracować bo jak wiadomo- grosz do grosza...
Pomóżcie
Ale w czym my Ci mamy pomóc?

Czemu podjęłaś się zlecenia? Zlecenie nie chroni, nic nie daje, żadnych świadczeń z tego nie ma. Za te 3 mce będziesz w piątym miesiącu, będzie widać. Nic Ci tu nie pomożemy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:27   #18
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Nowa praca i ciąża?

A ja mam kolejne pytanie

Pracodawca, wiedząc że jestem w ciąży, podpisał ze mną kolejną umowę o pracę - tym razem do 31.07.2010.
Termin porodu mam na 24 kwietnia 2010 i wiem, że potem tylko do końca trwania umowy przysługuje mi urlop macierzyński. Wiem też, że potem mam prawo do zasiłku macierzyńskiego (czyli od sierpnia).

A co z moim wymiarem urlopu macierzyńskiego jeśli firma podpisze ze mną kolejną umowę o pracę? Ulegnie przedłużeniu do pełnych kodeksowych 20 tygodni, czy będę musiała wrócić do pracy 1 sierpnia?

Czy mogę podpisać kolejną umowę o pracę będąc na macierzyńskim?

Już mi głowa pęka od tego zawirowania
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 18:31   #19
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez kamaO Pokaż wiadomość
A ja mam kolejne pytanie

Pracodawca, wiedząc że jestem w ciąży, podpisał ze mną kolejną umowę o pracę - tym razem do 31.07.2010.
Termin porodu mam na 24 kwietnia 2010 i wiem, że potem tylko do końca trwania umowy przysługuje mi urlop macierzyński. Wiem też, że potem mam prawo do zasiłku macierzyńskiego (czyli od sierpnia).

A co z moim wymiarem urlopu macierzyńskiego jeśli firma podpisze ze mną kolejną umowę o pracę? Ulegnie przedłużeniu do pełnych kodeksowych 20 tygodni, czy będę musiała wrócić do pracy 1 sierpnia?

Czy mogę podpisać kolejną umowę o pracę będąc na macierzyńskim?

Już mi głowa pęka od tego zawirowania
Wydaje mi się, że jeśli jest ciągłość umów o pracę, to wtedy powinno ci przysługiwać to 5 miesiecy. Nie mniej nie zrozumiałam tego o otrzymywaniu zasiłku macierzyńskiego od sierpnia.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 11:33   #20
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Zasiłek przysługiwałby mi, gdyby firma nie podpisała ze mną kolejnej umowy.

Natomiast jestem już po rozmowie z Szefem i na razie zapewnia mnie, że kolejna umowa będzie.

Jeśli to faktycznie dojdzie do skutku, to powiem Wam, że mam więcej szczęścia niż rozumu...
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 09:36   #21
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez kamaO Pokaż wiadomość
Zasiłek przysługiwałby mi, gdyby firma nie podpisała ze mną kolejnej umowy.

Natomiast jestem już po rozmowie z Szefem i na razie zapewnia mnie, że kolejna umowa będzie.

Jeśli to faktycznie dojdzie do skutku, to powiem Wam, że mam więcej szczęścia niż rozumu...
Z tego, co kojarzę to 3 umowa powinna być chyba na czas nieokreślony.
Skoro w tym czasie będziesz na macierzyńskim- a po nim wiadomo- najczęściej odbiera się jeszcze zaległy urlop (którego trochę się nazbiera) to powinni Ci umowę przedłużyć i to już na nieokreślony.
vipek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 13:01   #22
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Nowa praca i ciąża?

3 umowa (nie licząc umowy na okres próbny) rzeczywiście z mocy prawa stawała się umową na czas nieokreślony, ale weszła ustawa antykryzysowa i ten przepis juz nie obowiązuje. Poza tym i tak to będzie moja druga (po okresie próbnym umowa). Tyle tylko, że polityka firmy zakłada, że po roku dają każdemu pracownikowi umowę na czas nieokreślony chyba, że go nie chcą dalej zatrudniać).
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 12:29   #23
evelinee23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Witam!
Ja tez mam pewne watpliwosci co do mojej umowy o prace w zwiazku z planowana ciaza
Otoz mam umowe na czas okreslony do konca lipca tego roku. I teraz moje pytanie: czy jesli zajde w ciaze to do konca lipca musze byc juz po 3 msc ciazy zeby otrzymywac wynagrodzenie do dnia porodu?I jeszcze jedno - czy o ciazy moge poinformowac pracodawce w dowolnym momencie, np juz w 3 tyg. i isc od razu na zwolnienie lek.?
A co jesli zajde w ciaze np w czerwcu czy lipcu?
Gubie sie juz......
evelinee23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 12:49   #24
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez evelinee23 Pokaż wiadomość
Witam!
Ja tez mam pewne watpliwosci co do mojej umowy o prace w zwiazku z planowana ciaza
Otoz mam umowe na czas okreslony do konca lipca tego roku. I teraz moje pytanie: czy jesli zajde w ciaze to do konca lipca musze byc juz po 3 msc ciazy zeby otrzymywac wynagrodzenie do dnia porodu?I jeszcze jedno - czy o ciazy moge poinformowac pracodawce w dowolnym momencie, np juz w 3 tyg. i isc od razu na zwolnienie lek.?
A co jesli zajde w ciaze np w czerwcu czy lipcu?
Gubie sie juz......

Żeby twoja umowa uległa przedłużeniu do dnia porodu w dniu jej wygaśnięcia musisz być w 3 miesiącu ciąży.
Czyli jeśli zajdziesz w ciążę w czerwcu lub lipcu to jej przedłużenie będzie zależało tylko od pracodawcy.

Oczywiście, że możesz poinformować pracodawcę o ciąży wcześniej.

Na zwolnienie lekarskie można iść kiedy lekarz uzna że ciąża jest zagrożona, nie rozumiem co ma z tym wspólnego tydzień ciąży.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 16:18   #25
evelinee23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Bardzo dziekuje
O ten tydzien,w ktorym moge powiedziec pracodawcy o ciaży to pytalam dlatego,ze slyszalam ze mozna powiedziec dopiero po 3 miesiacu. Bo inaczej moga mnie zwolnic.
evelinee23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 19:24   #26
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez evelinee23 Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuje
O ten tydzien,w ktorym moge powiedziec pracodawcy o ciaży to pytalam dlatego,ze slyszalam ze mozna powiedziec dopiero po 3 miesiacu. Bo inaczej moga mnie zwolnic.

w ciąży nikt cię nie może zwolnić, nawet jeśli będzie w pierwszym miesiącu
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 11:18   #27
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Dziewczyny,
to jak to w końcu jest z tym 3 miesiącem?
Ja mam umowę do końca marca, a najprawdopodobniej jestem w 5 tc. Czyli jest szansa na to, że od kwietnia będę bezrobotna? Na początku marca spodziewam się rozmowy nt podpisania umowy na czas nieokreślony.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 17:49   #28
zwolak22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południowa Polska
Wiadomości: 210
Dot.: Nowa praca i ciąża?

A chcesz pracować po macierzyńskim czy nie??

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Wogołe mnie to już wk... niektórzy pracodawcy to chyba myśla, ze czlowiek to jest jakis wol i bedzie pracowal, pracowal i jeszcze raz pracowal na dodatek nie powinien miec zycia prywatnego.
Tez dwa lata temu zaczelam nowa prace a po tyg dowiedzialam sie o ciazy, takiego stresu jak wtedy gdy mialam szefostwo poinformowac o dziecku, chyba jeszcze nigdy nie mialam... potem te pretensje i wielkie zale, ze czlowiek jest w ciazy... masakra
To kuzwa powinno byc normalne, zatrudniaja mlode osoby(kobiety) to powinni sie liczyc z tym, ze kazda predzej czy pozniej zacznie myslec o powiekszaniu rodziny...
Poza tym szanowni politycy zamiast narzekac, ze za kilanascie lat nie bedzie mial kto pracowac na emerytury i renty to pomysleli by nad jakimis pzrepisami, ktore nietylko chronia kobiete w ciazy, ale tez zapewniaja jej powrot do pracy
__________________

zwolak22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 17:58   #29
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Nowa praca i ciąża?

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
to jak to w końcu jest z tym 3 miesiącem?
Ja mam umowę do końca marca, a najprawdopodobniej jestem w 5 tc. Czyli jest szansa na to, że od kwietnia będę bezrobotna? Na początku marca spodziewam się rozmowy nt podpisania umowy na czas nieokreślony.
Nie będą mieli obowiązku przedłużenia Ci umowy Także wszystko zleży od pracodawcy.
Umowa n czas określony ulega przedłużeniu do dnia porodu, jeżeli rozwiązałaby się po upływie 3 miesiąca ciąży.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2010-02-22 o 18:02
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 18:03   #30
zwolak22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południowa Polska
Wiadomości: 210
Dot.: Nowa praca i ciąża?

To zalezy tez od tego czy powiedzialas o ciazy, bo mozesz nie mowic do podpisania kolejnej umowy
__________________

zwolak22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.