Kobieta i tuning - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-01, 20:51   #1
KrystaWawa1962
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6

Kobieta i tuning


Witajcie wizażanki. Czy na tak dużym kobiecym forum uda mi sie znaleźć chociaż kilka koleżanek, które podzielają tę samą pasję co ja? Chodzi mi (tak jak w tytule wątku) o tuning samochodów. Co prawda na razie interesuję się tym bardziej teoretycznie - w moim samochodzie zamontowałam jedynie aluminiowe felgi, reszta elementów jest w planach i najpierw muszę pooglądać trochę samochodów w internecie. Ale wpadłam przy okazji na pomysł, żeby się jakoś skrzyknąć i móc razem dyskutować na ten temat. Co wy na to?
KrystaWawa1962 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 10:05   #2
intercorrin73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Kobieta i tuning

możemy pogadać :P czemu nie może dowiem się czegos ciekawego i potem bedę mogla zblysnac w meskim towarzystwie a co! Co do felg aluminiowych, to matizie mam takie http://www.ladnefelgi.pl/product-pol...NDAI-ATOS.html i nie narzekam. Poki co ich nie rozwalilam o zaden kraweznik, wiec nie moge stwierdzic, czy sa bardzo wytrzymale , ale dobrze wygladaja :P na meskim forum zapewne zostalabym stokrotnie zabnowana za takie wnioski

Edytowane przez intercorrin73
Czas edycji: 2015-02-05 o 10:43
intercorrin73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 13:58   #3
Artix2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kobieta i tuning

To sobie temat do dyskusji wymyśliłaś Ja na samochodach to znam się tyle, że mogę powiedzieć, w którym kolorze wygląda najlepiej, o felgach podobnie - który wzorek mi się podoba Ale chętnie poczytam co inne Panie mają do powiedzenia na ten temat i może już nie będę takim samochodowym ignorantem
Artix2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 07:32   #4
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Kobieta i tuning

jeśli dla Ciebie tuning optyczny to felgi to wybacz ale...nie ma o czym dyskutować.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 12:22   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 371
Dot.: Kobieta i tuning

Ja jeżdżę samochodem po tuningu- mam obniżone zderzaki (tył i przód), założone progi, z tyłu na klapie spojler, grill zmieniony na siatkę, sportowy tłumik i czip w silniku, by dodać mocy
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 12:50   #6
her_green_eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 661
Dot.: Kobieta i tuning

Kocham tuning, jednak zależy co kto lubi w swoim aucie głównie OEM +, a na zloty i imprezy jeżdżę różne, cult style, german, ale głównie to stance...
her_green_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:08   #7
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kobieta i tuning

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
jeśli dla Ciebie tuning optyczny to felgi to wybacz ale...nie ma o czym dyskutować.
Może ona od tego po prostu zaczyna Felgi najłatwiej jest wymienić, bo po prostu się ich używa. Sama nowe, niecodzienne felgi w Seicento [które tuningować nawet przez myśl mi nie przeszło] miałam tylko dlatego, że potrzebowałam drugi zestaw na letnie opony, żeby móc zmienić opony samodzielnie.

Ja nie jestem fanką jakiegoś dużego, rzucającego się w oczy tuningu optycznego, jeżeli nie idą za tym jakieś praktyczne właściwości, szczególnie że wiele osób po prostu nie robi tego w sposób przemyślany. Wolę te pieniądze włożyć w coś, co poprawi jazdę nim, a nie co będzie jedynie wyglądać.
W moim aktualnym samochodzie mam fabrycznie dołożony pakiet stylistyczny Abartha - delikatny spoiler, zderzaki [z siatką], nakładki na progi. Poprzedni właściciel dołożył jeszcze inne reflektory, pseudoksenony [które mam w planach wymienić najdalej w przyszłym miesiącu, bo chociaż nie rażą nadjeżdżających kierowców, to i tak mi za nie mogą odebrać dowód], co wygląda jak nie powiem co. I jedyne co bym dołożyła do tego samochodu to imitujące ledy lampy tylnie [strasznie mi się podobają w nowych autach], o ile bym znalazła ładne i legalne. To jest jednak kosmetyka i pieśń przyszłości, bo jeśli [odpukać] coś mnie do tego nie zmusi, to raczej sama z siebie tego nie zrobię.
Mam na dachu kilka niewielkich ognisk zapalnych rdzy. Chcemy z TŻetem zrobić z tym porządek, zakonserwować póki są to drobiazgi itd., bo zalezy nam aby auto było w idealnym stanie, chcemy aby służyło nam przez wiele lat. Ponieważ wiąże się to jednak z malowaniem całego elementu, to chcemy przygotować wszystko pod folię. Na razie jesteśmy na etapie decydowania: czarny czy biały, mat, błyszczący czy imitacja karbonu [o ile będzie spełniać nasze wymogi ]. Jednak gdyby nie to, nie tykalibyśmy tematu w ogóle.
Planujemy też do tego felgi pasujące do dach - np. białe jeśli dach będzie biały - bo i tak będziemy je kupować.
Nic więcej zmieniać nie chcę

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2015-02-04 o 13:10
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-04, 13:14   #8
her_green_eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 661
Dot.: Kobieta i tuning

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Może ona od tego po prostu zaczyna Felgi najłatwiej jest wymienić, bo po prostu się ich używa. Sama nowe, niecodzienne felgi w Seicento [które tuningować nawet przez myśl mi nie przeszło] miałam tylko dlatego, że potrzebowałam drugi zestaw na letnie opony, żeby móc zmienić opony samodzielnie.

Ja nie jestem fanką jakiegoś dużego, rzucającego się w oczy tuningu optycznego, jeżeli nie idą za tym jakieś praktyczne właściwości, szczególnie że wiele osób po prostu nie robi tego w sposób przemyślany. Wolę te pieniądze włożyć w coś, co poprawi jazdę nim, a nie co będzie jedynie wyglądać.
W moim aktualnym samochodzie mam fabrycznie dołożony pakiet stylistyczny Abartha - delikatny spoiler, zderzaki [z siatką], nakładki na progi. Poprzedni właściciel dołożył jeszcze inne reflektory, pseudoksenony [które mam w planach wymienić najdalej w przyszłym miesiącu, bo chociaż nie rażą nadjeżdżających kierowców, to i tak mi za nie mogą odebrać dowód], co wygląda jak nie powiem co. I jedyne co bym dołożyła do tego samochodu to imitujące ledy lampy tylnie [strasznie mi się podobają w nowych autach], o ile bym znalazła ładne i legalne. To jest jednak kosmetyka i pieśń przyszłości, bo jeśli [odpukać] coś mnie do tego nie zmusi, to raczej sama z siebie tego nie zrobię.
Mam na dachu kilka niewielkich ognisk zapalnych rdzy. Chcemy z TŻetem zrobić z tym porządek, zakonserwować póki są to drobiazgi itd., bo zalezy nam aby auto było w idealnym stanie, chcemy aby służyło nam przez wiele lat. Ponieważ wiąże się to jednak z malowaniem całego elementu, to chcemy przygotować wszystko pod folię. Na razie jesteśmy na etapie decydowania: czarny czy biały, mat, błyszczący czy imitacja karbonu [o ile będzie spełniać nasze wymogi ]. Jednak gdyby nie to, nie tykalibyśmy tematu w ogóle.
Planujemy też do tego felgi pasujące do dach - np. białe jeśli dach będzie biały - bo i tak będziemy je kupować.
Nic więcej zmieniać nie chcę
I dlatego ja wolę OEM+, doposażenie z najbogatszej wersji modelu dorzucilam sobie navi RNS-E, fajne grzane fotele, ale wszystko z bogatszych wersji wyposazeniowych na razie nie stać mnie na pakiet zderzaków z rs3, które bym chciała, muszą poczekać
her_green_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:18   #9
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kobieta i tuning

Cytat:
Napisane przez her_green_eyes Pokaż wiadomość
I dlatego ja wolę OEM+, doposażenie z najbogatszej wersji modelu dorzucilam sobie navi RNS-E, fajne grzane fotele, ale wszystko z bogatszych wersji wyposazeniowych na razie nie stać mnie na pakiet zderzaków z rs3, które bym chciała, muszą poczekać
W moim już chyba i tak niewiele da sie zrobić bez uzyskiwania efektu agrotuningu. Najładniejsze auta to takie, gdzie tuning nie jest chamsko widoczny, a i tak się obrócisz za samochodem, bo takie ładne, takie niecodzienne...
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 07:13   #10
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Kobieta i tuning

dlatego tuning dziś jest lekki..a nie tzw wieś tuning gdzie wszyscy tańczą i śpiewają a oglądający padają ze śmiechu.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 10:42   #11
bonifaca7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Kobieta i tuning

Ale wiejski tuning to chyba domena facetów, którzy chcą się ?dowartościować? i chcą zwrócić na siebie uwagę. My kobiety, chyba jednak mamy jakieś tam poczucie estetyki i wiejski tuning nie grozi naszym autom. Zresztą... w dzisiejszych czasach, gdzie każdy ma dostęp do internetu już chyba nie zdarzają się takie kwiatki:

bonifaca7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 14:13   #12
her_green_eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 661
Dot.: Kobieta i tuning

Cytat:
Napisane przez bonifaca7 Pokaż wiadomość
Ale wiejski tuning to chyba domena facetów, którzy chcą się ?dowartościować? i chcą zwrócić na siebie uwagę. My kobiety, chyba jednak mamy jakieś tam poczucie estetyki i wiejski tuning nie grozi naszym autom. Zresztą... w dzisiejszych czasach, gdzie każdy ma dostęp do internetu już chyba nie zdarzają się takie kwiatki:

Zdarzają się, widziałam ostatnio calibrę przerobioną na bmw f10, haha ;D
her_green_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 15:22   #13
karola008
Raczkowanie
 
Avatar karola008
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 228
Dot.: Kobieta i tuning

Jesli chodzi o 'tuning' optyczny ok fajnie jak samochod jakos wyglada ale wole modzić w srodku zeby był ładny a niepozorny
I to takie moje marzenie miec skromny samochodzik i zawstydzic jakiegos kolesia z dziewczyna na fotelu pasazera ktory chciałby sie popisac ale mu nie wyjdzie :P

Ogolnie dosc duzo czasu spedzam w garazu i tez mam takie srodowisko motoryzacyjne bo mamy swoja ekipe gdzie znajomy startuje w zawodach

Ale całokształ tuningu zalezy od osoby czy chce sie po prostu 'lansować po miescie' czy po prostu od czasu do czasu wcisnać na drodze bo to są dwie rozne rzeczy które dzielą społeczeństwo motoryzacyjne

a co do 'wieś tuningu' co rok na Słowacji są zloty samochodów tuningowych i 1/4 mili caly zlot w nocy wyglada w ten sposób gdzie u nas taki styl jest dawno wysmiany ale uwiezcie mi ze robi to niesamowity klimat

Edytowane przez karola008
Czas edycji: 2015-02-06 o 15:34
karola008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 14:23   #14
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Kobieta i tuning

Po pierwsze, spoiler jest montowany w autach sportowych aby dociążyć tył i instalowanie sobie go na samochodzie który nie posiada go seryjnie, to dla mnie wieś. Wygląda to jak deska do prasowania (szczególnie w tych "odpicowanych" Calibrach, które nie oszukujmy się z driftem mają mało wspólnego). Delikatny i gustowny tuning to właśnie założenie alusów, można wymienić np lampy na takie od modelu wyżej (jeżeli pasują i nie robi się dodatkowej rzeźby), wymienić deskę rozdzielczą w środku, fajny areograf (nie naklejka!) itp. Żadne światełka pod autem rodem z NFS, ksenony włożone do auta nieprzystosowanego do takiego typu świateł (bez regulacji, spryskiwaczy itp.)

Edytowane przez martynka9007
Czas edycji: 2015-02-07 o 14:26
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 17:43   #15
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Kobieta i tuning

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
jeśli dla Ciebie tuning optyczny to felgi to wybacz ale...nie ma o czym dyskutować.



codziennie rano mijam w drodze do pracy kobietę jeżdżącą "podrasowaną" Fabią. Przyjrzałam się kiedyś cudnemu spojlerowi jaki ma do swojej skody przyczepiony. Wyglądało to dokładnie tak

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2015-02-20 o 17:48
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 18:01   #16
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Kobieta i tuning

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość



codziennie rano mijam w drodze do pracy kobietę jeżdżącą "podrasowaną" Fabią. Przyjrzałam się kiedyś cudnemu spojlerowi jaki ma do swojej skody przyczepiony. Wyglądało to dokładnie tak
podstawka na kubek termiczny/torebkę
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 22:05   #17
darka_1991
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 45
Dot.: Kobieta i tuning

no jak dla mnie tuning to nie jest nic złego! wręcz przeciwnie! sama lubię czasami podrasować swoje audi ostatnio zamówiłam sobie kilka gadżetów xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-10-01 o 09:48 Powód: link
darka_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 13:02   #18
Frek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 20
Dot.: Kobieta i tuning

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
jeśli dla Ciebie tuning optyczny to felgi to wybacz ale...nie ma o czym dyskutować.
A przepraszam to nie jest tuning optyczny? Tuning optyczny to wszystko co - widać, więc także felgi. W zasadzie farba do zacisków + jakiś chrom do felg i można powiedzieć, że tuning optyczny został wykonany. Czy się mylę? Fajnie, że Panie też mają taką pasję, ale jak w każdej dziedzinie również w tej, zagryziecie się najchętniej. Zabawne to troszkę.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-26 o 16:10 Powód: Link.
Frek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 19:25   #19
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Kobieta i tuning

Cytat:
Napisane przez Frek Pokaż wiadomość
A przepraszam to nie jest tuning optyczny? Tuning optyczny to wszystko co - widać, więc także felgi. W zasadzie farba do zacisków + jakiś chrom do felg i można powiedzieć, że tuning optyczny został wykonany. Czy się mylę? Fajnie, że Panie też mają taką pasję, ale jak w każdej dziedzinie również w tej, zagryziecie się najchętniej. Zabawne to troszkę.
ojojo....jak się osóbka tu uniosła...ajjj...
oczywiście, że jak założę felgi stalowe i na to oryginalne kołpaki ze znaczkiem Marki to tjuning...no baaaaa!!!! walnąć bębny i zaciski na kolor i jjjjaaaaaaaazzzzdddaaa... .
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-26 o 16:10 Powód: Link w cytacie.
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 20:25:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.