Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-22, 11:35   #181
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
I można się pochwalić przed znajomymi, że pachnie się perfumami za 500zł
Czynnik snobizmu, jest oczywiście bardzo silnym więzem; koszt produkcji perfum z wyższej półki to prawdopodobnie kilka procent sugerowanej ceny detalicznej, jest więc z czego "schodzić"Producentom nie są jednak na rękę zbyt duże obniżki, gdyż perfumy tracą wówczas nimb luksusu, co może zaowocować odwróceniem się od marki najzamożniejszej klienteli.
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 11:54   #182
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
Oblukałam Twoją perfumerie- oferta ciekawa, ale ciut chaotyczna.
Skoro miałbys mozliwośc Bondów za połowe ceny, to moze wprowadzisz do swojego sklepu Parfumerie Generalle ( zwłaszcza serie prive) za połowe ceny ? albo Nasomatto?
Ja też i mam pytanie. Czy przewidujesz inne Demetery, także w mniejszej pojemności?

Nasomato. Rozmarzyłam się... zwłaszcza, jeżeli ich cena byłaby niższa niż w Q.
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:06   #183
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez danaida Pokaż wiadomość
Ja też i mam pytanie. Czy przewidujesz inne Demetery, także w mniejszej pojemności?
W przyszłości zamierzam znacznie poszerzyć gamę zapachów Demeter, ale raczej trzymać się będę 120ml - po prostu bardziej opłacalne, zarówno dla mnie jak i dla kupującego. Czy masz na myśli jakiś konkretną pozycję z "biblioteki" Demeter?
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:14   #184
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez MichailK Pokaż wiadomość
W przyszłości zamierzam znacznie poszerzyć gamę zapachów Demeter, ale raczej trzymać się będę 120ml - po prostu bardziej opłacalne, zarówno dla mnie jak i dla kupującego. Czy masz na myśli jakiś konkretną pozycję z "biblioteki" Demeter?
Tak. Chociażby Cinnamon Bun. Cieszę się, że zamierzasz rozszerzyć ofertę Demeterków. W takim razie dodaję Twoją perfumerię do zakładek i będę zaglądać.
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:20   #185
lavenderfay
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Ceny perfum.

Ja się rozmarzyłam na myśl o Bondach i mogłyby być nawet 50 ml
lavenderfay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:23   #186
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez MichailK Pokaż wiadomość
Praktycznie niemożliwe jest sprowadzenie do Polski większej ilości podrobionych perfum; paczka trafia do urzędu celnego i go nie opuści, chyba że okaże sie stosowny certyfikat autentyczności. Wszystkie te opowieści o kontenerach z Chin, pełnych "Chanelek po 6 złotych" to można między bajki włożyć. Zakupy przez Internet są obarczone takim samym ryzykiem, jak zakupy w " offlajnowej" perfumerii.

.

To wyjasnij mi w takim razie skad te setki podrobek na Allegro - sam sprawdz. Produkuja je w Polsce??? Nie zgadzam sie co do ryzyka - w perfumerii offline nie kupisz podrobki (mowie o sieciowkach, w malych i owszem), w necie sie od podrobek roi.

Mowie o Allegro ofkors, nie kupowalam nigdy w perfumerii w necie - i od razu dodaje, ja jestem zakupoholikiem netowym, w offline kupuje tylko w Irlandii i UK (=> normalne ceny), w Polsce wylacznie via siec. Ale mam do tego wystarczajaca orientacje w temacie, zeby miec bardzo male ryzyku zakupu podrobki.

Co do pensji 1200 zl, taka osobe ( o ile nie samotna matka 3 dzieci) spokojnie stac na flakonik perfum za 100 zl raz na jakis czas. Wszystko kwestia priorytetow. Sa np. osoby, ktorych "nie stac na perfumy i na buty", a wypalaja codziennie paczke papierosow za 10 zl czy 3 piwka co dwa dni.

W ogole to powodzenia
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:25   #187
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez danaida Pokaż wiadomość
Tak. Chociażby Cinnamon Bun. Cieszę się, że zamierzasz rozszerzyć ofertę Demeterków. W takim razie dodaję Twoją perfumerię do zakładek i będę zaglądać.
Dzięki za kredyt zaufania. Niestety, ale tego "wypieku" nie mieli kiedy zamawiałem pierwszą partię towaru i nadal nie mają go na stanie Chociaż wiele innych się pojawiło.
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 12:28   #188
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez MichailK Pokaż wiadomość
Dzięki za kredyt zaufania. Niestety, ale tego "wypieku" nie mieli kiedy zamawiałem pierwszą partię towaru i nadal nie mają go na stanie Chociaż wiele innych się pojawiło.
Jestem cierpliwa. Może uda się je sprowadzić następnym razem. W każdym bądź razie, też życzę powodzenia!
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:50   #189
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
To wyjasnij mi w takim razie skad te setki podrobek na Allegro - sam sprawdz. Produkuja je w Polsce??? Nie zgadzam sie co do ryzyka - w perfumerii offline nie kupisz podrobki (mowie o sieciowkach, w malych i owszem), w necie sie od podrobek roi.

Mowie o Allegro ofkors, nie kupowalam nigdy w perfumerii w necie - i od razu dodaje, ja jestem zakupoholikiem netowym, w offline kupuje tylko w Irlandii i UK (=> normalne ceny), w Polsce wylacznie via siec. Ale mam do tego wystarczajaca orientacje w temacie, zeby miec bardzo male ryzyku zakupu podrobki.
Wypowiedziałem się na podstawie własnych doświadczeń; ilekroć coś importowałem( głównie z USA) moja paczka była kontrolowana, import z Chin jest podobno jeszcze bardziej skrupulatny. A może po prostu mam pecha...

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
W ogole to powodzenia
Dzięki, pewnie się przyda.

Edytowane przez MichailK
Czas edycji: 2009-10-22 o 12:51 Powód: Literówka
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 13:52   #190
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Ceny perfum.

Nie żal - nie wiem co takiego jest w perfumach, ale jestem w stanie wydać na nie każde pieniądze. Nie przeliczam tego na ubrania, ani nawet na kosmetyki kolorowe, pewnie dlatego, że nie ograniczam się i na to też wydaję majątek - uwielbiam dobrze się ubierać.

Generalnie dla własnego komfortu psychicznego dbam o to, by dobrze czuć się w swojej skórze, zarówno poprzez to jak jak pachnę, jak i to jak wyglądam :
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 18:29   #191
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ceny perfum.

Nio tak, bo eksklusiv perfumy i byle jakie ciuchy czy torba to też mi jakoś nie siakoś...Ach, jak my się musimy poświęcać
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-13, 03:29   #192
angel 310
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dragonheart
Wiadomości: 567
GG do angel 310
Dot.: Ceny perfum.

ja ostatnio też wolę kupić w necie, ceny jakieś takie bardziej przyjazne w mojej perfumerii(jedynej w mieście) ostatnio widziałam HP -za 50ml śpiewają sobie 306zł, zgroza
ale przyznam szczerze,że wolę perfumerie internetowe niż all, jakoś bezpieczniej się czuję
i kocham wydawać na perfumynie mam wyrzutów sumienia,ciężko pracuję,zarabiam i niby czemu mam sobie odmawiać największej przyjemnościzwł aszcza,że na ubrania i buty nie wydaję takich sum,jakoś nie czuję potrzeby
angel 310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 08:34   #193
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez angel 310 Pokaż wiadomość
ja ostatnio też wolę kupić w necie, ceny jakieś takie bardziej przyjazne w mojej perfumerii(jedynej w mieście) ostatnio widziałam HP -za 50ml śpiewają sobie 306zł, zgroza
a ja wyklikalam za 30 ml 90 zl

i wole Allegro, bo co do zasady jest tam taniej
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 16:06   #194
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez MichailK Pokaż wiadomość
W przyszłości zamierzam znacznie poszerzyć gamę zapachów Demeter, ale raczej trzymać się będę 120ml - po prostu bardziej opłacalne, zarówno dla mnie jak i dla kupującego. Czy masz na myśli jakiś konkretną pozycję z "biblioteki" Demeter?
Byłoby super gdyby oferta Demeterów została rozszerzona, szczególnie ucieszyłabym się na słodkie, jadalne zapachy Czy jakaś pozycja z takich rodzajów się pojawi?
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 12:51   #195
angel 310
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dragonheart
Wiadomości: 567
GG do angel 310
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a ja wyklikalam za 30 ml 90 zl

i wole Allegro, bo co do zasady jest tam taniej
oooożżż Ty szczęściaro
ja w elNino dałam "trochę" więcej
angel 310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:22   #196
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Byłoby super gdyby oferta Demeterów została rozszerzona, szczególnie ucieszyłabym się na słodkie, jadalne zapachy Czy jakaś pozycja z takich rodzajów się pojawi?
Mam nadzieję, że sporo! Crème Brulee, Sugar Cookie, Sugar Cane, Orange Cream Pop, Brownie, Vanilla Cake Batter, Waffle Cane...
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 17:59   #197
KomEwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z gałęzi
Wiadomości: 858
Dot.: Ceny perfum.

Ceny perfum w perfumeriach są wyśrubowane. Każdy wie: czynsze, czynsze, czynsze, marże, marże, marże, jeszcze do tego personel i testery. I wszystko to rozumiem, ale wszelka przesada jest niezdrowa. 60-70% ceny perfum to składniki w/w wymienione. Niechby 30-40, ale 70...?
Do tego kupowanie w perfumeriach nie zaspokaja nawet potrzeby snobowania się od czasu do czasu. Bo też te nasze perfumerie nie są szczególnie wykwintne, nie dopieszczają nas, nie czujemy się w nich jak damy. Konsultantki rzadko kompetentne, czasem niezbyt miłe, ochroniarze niereprezentacyjni, pałętający się wśród półek z bezmyślnymi minami, testery śmierdzące, upaprane (co świadczy źle zarówno o obsłudze sklepu, która nie doprowadza tego do porządku, jak i o społeczeństwie, czyli o nas - klientach). Właściwie cena i tylko cena pozwala nam poczuć, że jesteśmy w tej "wyższej sferze". Czyli w sumie wątpliwa przyjemność, za to.............cena (nomen omen) za nią zbyt wysoka.
__________________
Sun Tzu prawie powiedział:
"Jeżeli przeciwnik jest jak ziemia - bądź jak powietrze.
Jeżeli przeciwnik jest jak ogień ......- sp....dalaj, bo z ogniem nie ma żartów!"
KomEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 15:52   #198
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ceny perfum.

Cytat:
Napisane przez MichailK Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że sporo! Crème Brulee, Sugar Cookie, Sugar Cane, Orange Cream Pop, Brownie, Vanilla Cake Batter, Waffle Cane...
(....Strawberry Ice Cream, Watermelon Lollipop, Hot Fudge Sundae, słodziutkie drinki - Hawaiian Blue, itp... )

To świetna wiadomość! Chętnych będzie na pewno sporo
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 09:45   #199
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dziewczyny chodzi mi po glowie jedna rzecz

Otóż chcialbym się was spytać ' jaka jest różnica miedzy np domem perfumeryjnym Guerlain a Amouage.
Pytam ,poniewaz patrzac na roznice w cenie perfum np meski Dia(Amouage),a Heritage(Guerlain)jest jakas zatrwazajaca.
50 ml flakonik Dia kosztuje 740 zl http://www.missala.pl/new/index.php?...a-men-edp-50ml

Podczas gdy Heritage marki Guerlain można nabyć za niecałe 200 złotych.wiadomo Nos Ellena wiadomo klasa,ale Guerlain rowniez ma wspaniałych speców pod tym względem min. Daniela Roche-Andrier.Christine Nagel.,Francis Kurdjian


Tzn na czym polega ta różnica, czy od ilości zużytych składników.?
Przecież Guerlain tez komponuje perfumy oparte na naturalnych surowcach oczywiscie nie wszystkich,ale jednak.
Guerlain to najstarszy dom perfumeryjny na świecie,a nazywamy jego perfumy mainstream owymi a Amouage niszowymi.
I teraz pytanko może banalne,ale czy Amouage robi lepsze pod względem jakościowym perfumy i dlatego cena,albo może różnica w cenie jest tak wyraźna ??.Czy inne uwarunkowania wchodzą w grę.
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 12:02   #200
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Dziewczyny chodzi mi po glowie jedna rzecz

akurat Amouage jest marką która (podobno) kreuje perfumy bez względu na koszty. Tzn twórca ma wolną rękę i moze użyc najdroższych na świecie składników, któych na pewno nie ma zw żadnych perfumach mainstreamowych. Perfumy "mainstreamowe" często zawierają sztuczne odpowiedniki bo są produkowane w ogromnych ilościach. Kiedyś przeczytałam ze np cała roczna produkcja jaśmminu nie byłaby w stanie zaspokoić ilości jaśminu potrzebnej do rocznej produkcji Allure Chanel.
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 12:08   #201
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Dziewczyny chodzi mi po glowie jedna rzecz

Pewnie chodzi o: jakosc skladnikow, ilosc skladnikow naturalnych (gdzies czytalam, ze Amouage uzywa np prawdziwej ambry), koncentracje, co pozniej ma przelozenie na trwalosc, opakowanie "jubilerskie" od projektanta, no i sama marke - arabska "szejkowa" - musi byc luksusowa.
Wynajmuja tego samego nosa tylko daja mu dyspozycji lepsze skladniki, bez ograniczen. A reszta to juz czysty zysk
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:10   #202
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Dziewczyny chodzi mi po glowie jedna rzecz

Odkopuje watek poniewaz mam dosc proste pytanie, na ktore nie moge znalezc odpowiedzi: ile kosztuja w Douglasie zapachy z serii Armani Prive i czy sa tylko 100-ki? Jakis czas temu moja siostra cos z tej serii wachala i mowila, ze chyba 700 zl!
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 16:59   #203
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Dziewczyny chodzi mi po glowie jedna rzecz

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Odkopuje watek poniewaz mam dosc proste pytanie, na ktore nie moge znalezc odpowiedzi: ile kosztuja w Douglasie zapachy z serii Armani Prive i czy sa tylko 100-ki? Jakis czas temu moja siostra cos z tej serii wachala i mowila, ze chyba 700 zl!
S a tylko 100-etki.
Jakoś na jesieni płaciłam 630 zł a teraz z tego co mi wiadomo była podwyżka i stoją po 720
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 17:21   #204
liliza
El Cumpleaños Secreto
 
Avatar liliza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Into the Darkness
Wiadomości: 4 521
Dot.: Horrendalne (i ciągle rosnące!) ceny perfum w Polsce

Tu są po 790 zł, ale trochę się już ich mało się ostało
liliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.