Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-25, 05:16   #541
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

pranie, na początek kojowego dałam 2%, bałam się żeby czegoś nie sknocić; następnym razem spróbuję trochę pozwiększać stężenia i zobaczymy..
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 14:15   #542
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Odrobinę mleczka nakładam na umytą i osuszoną twarz, masuję i zostawiam na jakiś czas (10 min. lub dłużej, jak mi pasuje), potem spłukuję.
Dzieki

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli, pisząc "jakby w ogóle nie działał". PHA to nie są kwasy, których działanie widać tak, jak np. kwasu glikolowego. A co do świecenia, to raczej kwestia osobnicza. Moja mama używa kremu 10 PHA przy skórze normalnej i o świeceniu nie ma mowy. Przy tłustej i mieszanej błysk rzeczywiście może przeszkadzać, jeśli ktoś lubi mat.
No mam na mysli to, co napisalam Przy kremie PHA ZySK-owym widze po tygodniu z kawalkiem lekkie rozjasnienie, nawilzenie i wygladzenie cery. Przy neostratowym po blisko 2 miesiacach uzywania nie widzialam absolutnie zadnej roznicy w stanie skory. Odstawilam go i pogorszenia rowniez nie zanotowalam.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 14:16   #543
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
pranie, na początek kojowego dałam 2%, bałam się żeby czegoś nie sknocić; następnym razem spróbuję trochę pozwiększać stężenia i zobaczymy..
Dziekuje
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:36   #544
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dzieki


No mam na mysli to, co napisalam Przy kremie PHA ZySK-owym widze po tygodniu z kawalkiem lekkie rozjasnienie, nawilzenie i wygladzenie cery. Przy neostratowym po blisko 2 miesiacach uzywania nie widzialam absolutnie zadnej roznicy w stanie skory. Odstawilam go i pogorszenia rowniez nie zanotowalam.
to my chyba jesteśmy jedyne, którym ten krem pasuje + moja babcia
ukręcę sobie teraz wzbogacony o Q10 i na masełku, ciekawe co wyjdzie
ładny Av
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:53   #545
gosia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Gosiu, do olejku myjącego nadaje się emulgator SLP. Tutaj możesz podpatrzyć proporcje:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejki-hydrofilowe,72[/QUOTE]

Lorri, dziękuję bardzo za podpowiedź, że też nie przyszło mi do głowy sprawdzić co jest w zestawach...ale gapa ze mnie.
__________________
Pozdrawiam Gosia
gosia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 22:15   #546
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
to my chyba jesteśmy jedyne, którym ten krem pasuje + moja babcia
ukręcę sobie teraz wzbogacony o Q10 i na masełku, ciekawe co wyjdzie
ładny Av
Nie jedyne, ja też ten krem uwielbiam!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:12   #547
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam,
dziewczyny czy możecie mi powiedzieć jak robicie krem z kwasami PHA. Tak, żeby nie dzielić fazy olejowej na 3 części. Na stronie ZSK jest tak napisane, że nie jestem w stanie tego rozgryźć
Poza tym nie chcę przygotowywać 50 ml kremu bo nie wiem czy mi będzie pasował.
Proszę pomocy

Edytowane przez bachab
Czas edycji: 2011-06-17 o 13:39
bachab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 15:06   #548
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Nie jedyne, ja też ten krem uwielbiam!
I ja też ! Używam krótko, ale już widzę, że wespół w zespół z tonikiem depigmentacyjnym plus olejowe serum A+C+E na noc stanie się moim rytuałem pielęgnacyjnym. Wreszcie coś mi podpasowało - a ja marudna jestem..
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 15:15   #549
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez bachab Pokaż wiadomość
Witam,
dziewczyny czy możecie mi powiedzieć jak robicie krem z kwasami PHA. Tak, żeby nie dzielić fazy olejowej na 3 części. Na stronie ZSK jest tak napisane, że nie jestem w stanie tego rozgryźć
Poza tym nie chcę przygotowywać 50 ml kremu bo nie wiem czy mi będzie pasował.
Proszę pomocy
Za pierwszym razem zrobiłam tylko 10ml, bo też nie wiedziałam czy będzie mi pasował. Wzbogaciłam go jeszcze o kw. kojowy i arbutynę (ale w oryginale nie ma, więc o 3% więcej hydrolatu):
FAZA A
hydrolat z róży (ZSK) 57%
glukonolakton 3%
kwas laktobionowy 1%
kwas kojowy 2%
arbutyna 1%
FAZA B
MGS 4%
alkohol cetylowy 6%
olej z ogórecznika 13%
macerat z herbaty 13%
BHT 0.1% (w przepisie nia ma, ale jednak wolę te oleje jakoś zabiezpieczyć)

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-01-27 o 07:17
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 15:19   #550
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
to my chyba jesteśmy jedyne, którym ten krem pasuje + moja babcia
Myślę, że wielbicielek kremów z PHA jest więcej . Ja sama do nich należałam, dopóki... dopóki nie zostałam jeszcze większą wielbicielką serów z PHA . Wystarczy 1,5% SLP i odrobinka gumy ksantanowej, poza tym same dobrodziejstwa. A efekt - .
Narnijkar właśnie zrobiła serum, może się podzieli refleksjami .

EDIT: Przepis jest już w receptariuszu ZSK (receptura Lorri).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-02 o 21:40
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 15:33   #551
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy ktoś próbował już płynu do demakijażu oczu?
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 17:15   #552
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
.Jedyne czego mi brakuje w ZSK to roślinne przeciwutleniacze (np. wyciąg z rozmarynu) czy naturalny konserwant (coś takiego jak Suprapein w ECOSpa). Byłoby idealnie, gdyby robione emulsje nadawały sie do stosowania chociaż przez miesiąc. Przez dwa tygodnie jestem w stanie zużyć ok. 10 ml kremu, więc gdy robię porcję dla jednej osoby, to mam ochotę zatrudnić krasnoludki ...
Hahahaaa..Lorri,znalazłam Twoj stary post...Gdybys potrzebowala krasnoludka to ja sie zgłaszam..
Ponadto uprzejmie prosze o sporzadzenie super mikstury na odmłodzenie....( bezczelnie dodam-szybkie )

Przymierzam sie do tego sklepu ale jak na razie leń kaze mi zamawiac BU a pomyslec ze kiedys pipetka nie była mi wrogiem...


ps.uprzejmie donosze,ze wlasnie posmarowalam sie tonikiem depigmentacyjnym i mam na twarzy buraka,ciepełko i szczypanie...Czy tak ma byc?
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-01-26 o 17:19
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 17:17   #553
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No właśnie zrobiłam serum, może trochę na oko bo nie miałam wagi (przeliczałam jakoś na ml)-co do poprawności proporcji nie ręczę..ale serum fajne!Mleczno-żołte, ja kapnęłam jeszcze 3 krople Tamanu-jak dłużej postoi to sie mi rozwarstwia trochę -ale chyba to normalka..dam znac za około tydzien jak sie sprawuje. Na podwójna porcje dałam tylko dwie krople Tego Care LTP

I teraz dziw nad dziwami...serum 10% PHA-wyszło mi idelane PH-bez regulacji sodą!!!Tonik na różance ZySK 6% PHa..wyżarl mi skórę..ph mi wyszło 2!!!sypalam sody i ledwo zbiłam do 3,5-4 -ale i tak wyżera...dziwne...
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,

Edytowane przez Narnijkar
Czas edycji: 2014-02-20 o 12:37
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:04   #554
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Hahahaaa..Lorri,znalazłam Twoj stary post...Gdybys potrzebowala krasnoludka to ja sie zgłaszam..

ps.uprzejmie donosze,ze wlasnie posmarowalam sie tonikiem depigmentacyjnym i mam na twarzy buraka,ciepełko i szczypanie...Czy tak ma byc?
To był post z czasów przedwagowych . Już nie potrzebuję krasnali. A porcję serum robię dla dwóch osób, więc mam łatwiej. Chociaż jak ktoś lubi sobie pomaziać szyjkę czy dekolt, to ok. 20 ml w dwa tygodnie pewnie sam zużyje. Składników idzie niewiele, więc można szaleć .

A propos naturalnych konserwantów, to te z rodziny Bio-Botanica (Biopein, Suprapein) odznaczają się dość intensywnym zapachem. Mnie osobiście Biopein pachnie mocno olejkiem cynamonowym i zapach mnie nie odpycha szczególnie (w przeciwieństwie do mojej mamy), ale po zaaplikowaniu kropli na rękę wyszła mi dość ostra pokrzywka; nie wiem, jak by to wyglądało po rozpuszczeniu tej kropelki czy dwóch w określonym preparacie, może nic złego by się nie działo, wolę nie próbować. Dostałam od pani Kasi inny konserwant naturalny, taki który nie "śmierdzi". Chyba przetestuję go w taki sam sposób jak Biopein.

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
No właśnie zrobiłam serum, może trochę na oko bo nie miałam wagi (przeliczałam jakoś na ml)-co do poprawności proporcji nie ręczę..ale serum fajne!Mleczno-żołte, ja kapnęłam jeszcze 3 krople Tamanu-jak dłużej postoi to sie mi rozwarstwia trochę -ale chyba to normalka..dam znac za około tydzien jak sie sprawuje. Na podwójna porcje dałam tylko dwie krople Tego Care LTP
Ostatnio zrobione serum nie rozwarstwia mi się zupełnie, ale to jest z kw. laktobionowym. Wkrótce robię ściśle wg przepisu, więc zobaczę. Może czas miksowania ma znaczenie. Producent emulgatora zaleca 5 min. przed dodaniem zagęszczacza i jeszcze 5 min. po. Rozdzielenie faz w przypadku serum to oczywiście niewielki problem .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-26 o 23:31
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:06   #555
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość


ps.uprzejmie donosze,ze wlasnie posmarowalam sie tonikiem depigmentacyjnym i mam na twarzy buraka,ciepełko i szczypanie...Czy tak ma byc?

Miałam tak samo przy kilku pierwszych użyciach, potem skóra się przyzwyczaiła i nie było takich sensacji.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:18   #556
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dzieki to jeszcze spróbuje ...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 20:47   #557
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Milena, a probowalas juz kremiku z PHA?
Ilona, ja sie pisze na te wersje z Q10, oj tak.. przetestuj najpierw nasz kroliczku Avek to ja we wlasnej osobie a propos, brakuje mi Ciebie i Twoich smykow w avku!
Serio, cos takiego dzieje mi sie po tym kremie, ze natychmiast, jakies 5 min po wchlonieciu, skore mam jednolita i rozjasniona. To na pewno nie autoiluzja, bo moj TZ tez to zauwazyl. Ciekawe jak dlugo taki efekt bedzie sie utrzymywal. Uzywam go juz i na noc, i na dzien. Jak zrobi sie cieplej, pewnie chetnie wyprobuje serum Lorri Mam nadzieje, ze bedzie juz na stronie ZSK.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:34   #558
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

próbowalam
dostalam kremik zarowno od Ciebie ( z woda destylowana) i od jeszcze jednej wizazanki z hydrolatem ( bodajze szalwiowym..albo jakims podobnym) i musze powiedziec ze na oba zareagowalam dobrze .Zreszta z kremami neostraty tez nie mialam problemu..
Tak wiec jesli chodzi o kremik to jestem na TAK

Martwi mnie tylko jedna rzecz...tak sobie siedze i czytam te wszystkie posty i coraz wiekszy strach mnie ogarnia przed zamowieniem...Abstrahujac od tego ze czesc z Was ma problemy ze zrobieniem tego kremu,to zdecydowana wiekszosc ma problemy z ustaleniem ph.Zaczynaja sie kombinacje alpejskie a ja nauczona zyciem uwazam ze buzka to nie poligon doswiadczalny i latwo jej zrobic kuku.Poza tym ,nieudana proba laczy sie ze strata pieniedzy a akurat przy tym kremie to koszta wychodza cos ok 80zl. Krem+przesylka+zestaw "laboranta".W dobie kryzysu troche szkoda wyrzucac pieniadze skoro wiekszosc z nas zainteresowala sie biochemia -oczywiscie ze wzgledow na problemy ze skora ale tez aby troszke przyoszczędzic ...
Mam wrazenie ze BU pod tym katem jest lepsza-gotowce nigdy nie zawodza ,mozna w ciemno krecic i nic sie nie dzieje...a tu co chwila niespodzianki...Lorii koryguje/poprawia/sugeruje dodatki...troszke dziwnie..mam wrazenie jakby sprzeadwano nie do konca sprawdzone formuły...
PS musialam sie pozalic bo napalilam sie na krem PHA i krem z retinolem i pare innych rzeczy a tu co chwile niespodzianki..
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-01-26 o 22:38
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 23:29   #559
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Lorii koryguje/poprawia/sugeruje dodatki...troszke dziwnie..mam wrazenie jakby sprzeadwano nie do konca sprawdzone formuły...
PS musialam sie pozalic bo napalilam sie na krem PHA i krem z retinolem i pare innych rzeczy a tu co chwile niespodzianki..
Mileno, mieszasz dwie zupełnie odrębne sprawy. Eksperymenty Wizażanek, na przykład moje (ja nie jestem przedstawicielką ZSK!!!), nie mają nic wspólnego z gotowymi zestawami, jakie możesz kupić w sklepie. Receptury tych zestawów zostały oczywiście przetestowane i sprawdzone zanim pojawiły się w ofercie ZSK. A to, co sobie klientki merdają na własną rękę z zakupionych osobno surowców, to jest zupełnie inny temat.

Ja zestawów nigdy nie kupowałam, bo już taka ze mnie Zosia Samosia. Od początku kręciłam sobie sama preparaty z PHA i relacjonowałam tutaj swoje eksperymenty, a nie doświadczenia z gotowymi zestawami. Gdybyś przeczytała wątek od początku, wiedziałabyś o tym. Wszelkie moje uwagi i sugestie tyczą się tylko i wyłącznie samodzielnie przygotowywanych formulacji.

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Abstrahujac od tego ze czesc z Was ma problemy ze zrobieniem tego kremu,to zdecydowana wiekszosc ma problemy z ustaleniem ph.
Gruuuba przesada.

Cytat:
Napisane przez bachab Pokaż wiadomość
dziewczyny czy możecie mi powiedzieć jak robicie krem z kwasami PHA. Tak, żeby nie dzielić fazy olejowej na 3 części. Na stronie ZSK jest tak napisane, że nie jestem w stanie tego rozgryźć
Bachab, możesz napisać do ZSK. Pani Kasia na pewno wszystko Ci wyjaśni.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-02 o 21:42
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 23:36   #560
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość

Abstrahujac od tego ze czesc z Was ma problemy ze zrobieniem tego kremu,to zdecydowana wiekszosc ma problemy z ustaleniem ph.Zaczynaja sie kombinacje alpejskie a ja nauczona zyciem uwazam ze buzka to nie poligon doswiadczalny i latwo jej zrobic kuku.
Tonik z PHA juz troche czasu robie, serum juz drugie mam i dotychczas jakos problem mialam tylko raz z tonikiem, bo pH bylo o 1 za niskie. Nie przesadzajmy z tym generalizowaniem
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 06:37   #561
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

KKZJ bardzo gorąco dziękuję za przepis. Dzisiaj wieczorem zabieram się do kręcenia
bachab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 06:49   #562
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

bachab, bardzo proszę. Powodzenia.

Dziewczyny, do jakiej wysykości można bezpiecznie zwiększyć stężenia w kremie PHA?

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-01-27 o 07:22
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 07:36   #563
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Milena, a probowalas juz kremiku z PHA?
Ilona, ja sie pisze na te wersje z Q10, oj tak.. przetestuj najpierw nasz kroliczku Avek to ja we wlasnej osobie a propos, brakuje mi Ciebie i Twoich smykow w avku!
Serio, cos takiego dzieje mi sie po tym kremie, ze natychmiast, jakies 5 min po wchlonieciu, skore mam jednolita i rozjasniona. To na pewno nie autoiluzja, bo moj TZ tez to zauwazyl. Ciekawe jak dlugo taki efekt bedzie sie utrzymywal. Uzywam go juz i na noc, i na dzien. Jak zrobi sie cieplej, pewnie chetnie wyprobuje serum Lorri Mam nadzieje, ze bedzie juz na stronie ZSK.
dziś się przymierzam
ja właśnie też na zimę wolę treściwy krem a latem pokuszę się o serum

a diabełki można obejrzeć w albumie
Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
próbowalam
dostalam kremik zarowno od Ciebie ( z woda destylowana) i od jeszcze jednej wizazanki z hydrolatem ( bodajze szalwiowym..albo jakims podobnym) i musze powiedziec ze na oba zareagowalam dobrze .Zreszta z kremami neostraty tez nie mialam problemu..
Tak wiec jesli chodzi o kremik to jestem na TAK

Martwi mnie tylko jedna rzecz...tak sobie siedze i czytam te wszystkie posty i coraz wiekszy strach mnie ogarnia przed zamowieniem...Abstrahujac od tego ze czesc z Was ma problemy ze zrobieniem tego kremu,to zdecydowana wiekszosc ma problemy z ustaleniem ph.Zaczynaja sie kombinacje alpejskie a ja nauczona zyciem uwazam ze buzka to nie poligon doswiadczalny i latwo jej zrobic kuku.Poza tym ,nieudana proba laczy sie ze strata pieniedzy a akurat przy tym kremie to koszta wychodza cos ok 80zl. Krem+przesylka+zestaw "laboranta".W dobie kryzysu troche szkoda wyrzucac pieniadze skoro wiekszosc z nas zainteresowala sie biochemia -oczywiscie ze wzgledow na problemy ze skora ale tez aby troszke przyoszczędzic ...
Mam wrazenie ze BU pod tym katem jest lepsza-gotowce nigdy nie zawodza ,mozna w ciemno krecic i nic sie nie dzieje...a tu co chwila niespodzianki...Lorii koryguje/poprawia/sugeruje dodatki...troszke dziwnie..mam wrazenie jakby sprzeadwano nie do konca sprawdzone formuły...
PS musialam sie pozalic bo napalilam sie na krem PHA i krem z retinolem i pare innych rzeczy a tu co chwile niespodzianki..
primo - robiłam ten krem już przynajmniej 3 razy i nigdy nie miałam kłopotu z ph
secundo - nie korzystałam z gotowego zestawu, zawsze robiłam na podstawie przepisu ze swoich komponentów;
nasze eksperymenty mają na celu udoskonalenie produktu i dopasowanie do własnych potrzeb, i odbywają się jakby poza sklepem, czasami prosimy o radę, przesyłamy swoje sugestie itd. ale na stronie są tylko sprawdzone receptury
tercio - lekko przesadziłaś z tymi kosztami, a zestaw możesz wyparzyć i masz do powtórnego użycia
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2009-01-27 o 07:37
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 12:11   #564
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

alez mi sie oberwało.....

1.Pranie-koszta kremik 28+ 41 ( zestaw laboranta) +5zl ( najtansza przesylka)=74zl...wiec az tak bardzo nie przesadzilam..
2.Wiem ze zestaw to nie jest jednorazowy zakup i bede mogła go uzywac przy innych kremach...

3.Wielu osobom nie wychodzilo,no moze przesadzilam ze wiekszosci ale wiele wizazanek mialo problem..a ja chcialabym od razu i bezproblemowo..

LORRI- alez ja dokladnie czytam posty i wiem,ze Twoje doswiadczenia to jedno a sklep to drugie...Widze,ze dzialasz na wlasna reke i gro Twoich wynalazków to efekt Twojej wiedzy,eksprymentow i checi ulepszenia i znalezienia produktu idealnego...( chociazby dla Twojej buźki..) ale w ktoryms poscie wydaje mi sie ( mam skleroze wiec teraz ani nie zacytuje ani zapewne nie znajde postu)ze napisalas, ze musisz podpowiedziec p.Kasi ze mozna to zrobic tak i tak...Odnioslam wiec wrazenie ze nie do konca te formuly dzialaja ,ze mozna je jeszcze ulepszyc...Pisze wyraznie ODNIOSŁAM TAKIE WRAZENIE to nie znaczy ze tak jest....Po prostu widze ze z BU wszyscy( w tym ja )kupuja jakies zestawy i nigdy nie ma niespodzianek..
Dziewczyny nie siedze w tym tak długo jak wy wiec po prostu chcialabym miec dobry kremik( juz wiem ze swietnie dziala ale nie chce miec niespodzianek bo w przeciwienstwie do Was nie mam dodatkow w lodowce ani nie mam pojecia co jeszcze sypnac,dolać aby było ok...
Mam nadzieje ze wszystko wyjasnilam w miare klarownie...Mozg mi dzis nie pracuje ( grypa) wiec nie wiem czy moja wypowiedz jest spójna...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-01-27 o 12:14
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 12:48   #565
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

milena 72:
Generalizujesz - i to w jedną (w zestawach BU również czasem "coś" nie wychodzi - poczytaj wątek) i w drugą stronę (w ZSK "nie wychodzenie" to równie niewielki odsetek)... W obu przypadkach to wyjątki.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 13:40   #566
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jaki zestaw laboranta?? do przygotowania kremu z gotowego zestawu z ZSK wystarcza dwa kubki i mieszadelko Ja nigdy nie mialam problemu z pH, ani z tonikiem, ani z kremem. Zreszta zdaje sie, ze na hydrolacie rozanym od razu wychodzi prawidlowe (na pewno w toniku tak jest)
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 14:12   #567
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, apeluję nie atakujcie tak Mileny, bo nie ma powodu Zgadzam się z Nią, że jednak zestawy w BU są pewniejsze i prostsze. Dlatego od nich zaczynałam, a teraz, gdy już jakieś tam marne doświadczenie w kręceniu zdobyłam są dla mnie niewystarczające i biorę się za trudniejsze rzeczy. Akurat sama miałam problem z pH. Co nie znaczy, że zestaw jest zły czy nie dopracowany, tylko trudniejszy w wykonaniu Na razie czekam na finalną wersje serum Lorri bo mimo nieudanego pierwszego podejścia, kwasy PHA mnie dalej kuszą Mam nadzieję, że poprzednio "paliło" mnie jednak ze względu na źle ustawione pH :P

Milena - tak na prawdę nie potrzebujesz zestawu laboranta. Wystarczy, że zamówisz bagietkę i dwie zlewki z PP. Ja drugą dopiero niedawno na allegro zamówiłam, więc do tej pory ratowałam się szklankami, porządnie wyparzonymi i zdezynfekowanymi 20 zł to nie tak dużo, można zaryzykować. A bagietkę i zlewki i tak potrzbujesz na przyszłość Na początek proponuję:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?242,zlewka-pp-100-ml i http://www.zrobsobiekrem.pl/?16,bagietka-szklana
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-01-27 o 14:14
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 04:21   #568
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, do jakiej wysykości można bezpiecznie zwiększyć stężenia w kremie PHA?
Możesz wrzucić nawet 15%, ale krem będzie tak lepki, że odechce Ci się go używać. Przy 10% nie jest źle .

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
w ktoryms poscie wydaje mi sie ( mam skleroze wiec teraz ani nie zacytuje ani zapewne nie znajde postu)ze napisalas, ze musisz podpowiedziec p.Kasi ze mozna to zrobic tak i tak...Odnioslam wiec wrazenie ze nie do konca te formuly dzialaja ,ze mozna je jeszcze ulepszyc...
Wydaje Ci się. Jak mogłabym oceniać zestawy, skoro ich nie testowałam. A porad to raczej ja szukałam u pani Kasi.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-28 o 04:23
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:12   #569
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dołączam do grona fanek olejów

zaraziłam się od Was w okolicach wakacji - jestem zadowolona ze zmiany pielęgnacji i chcę Wam za to podziękować
jeśłi chodzi o ZSK - moim faworytem jest macerat herbaciany



Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wydaje Ci się. Jak mogłabym oceniać zestawy, skoro ich nie testowałam. A porad to raczej ja szukałam u pani Kasi.
a wiesz Lorri, że ja miałam akurat podobne spostrzeżenia jak Milena? rzeczywiście, był post, w którym pisałaś, że zasugerujesz p. Kasi z ZSK, żeby jeszcze zmienić, poprawić czy też coś tam zrobić z przepisem... ale widzę, że post został edytowany wczoraj
być może chochliki grasują
nie zmienia to jednak faktu, że Twoja wiedza i umiejętności są imponujące pozdrawiam
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 19:01   #570
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

wczoraj przylazla mi paczka i jestem naprawde pozytywnie zaskoczona, wszystko dobrze zapakowane i jeszcze mam wrazenie, ze HA 1% jest lepszy od tego z mazidel a tym zestawem wodorozpuszczalnych witaminek bija wszystkich na glowe
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.