Szczęście? Czyje ważniejsze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-11, 08:23   #1
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787

Szczęście? Czyje ważniejsze?


Hej,mam do Was pytanie.Może Wasze odpowiedzi skłonią mnie do jakiś nowych przemyśleń i spojrzę na sprawę z innej perspektywy. Czym kierujecie się w życiu,przede wszystkim swoim szczęściem i zadowoleniem czy też zawsze patrzycie na innych? Jasne,łatwo mówić,że trzeba kierować swoim życiem,tak,żeby było szczęśliwe,ale co jeśli,żeby to zrobić,musiałabyś przy okazji zranić najbliższych? Przecież to jednocześnie boli i Ciebie i jak wtedy się cieszyć? Co sądzicie o takich sytuacjach? Ja w swoim życiu może i przesadnie patrze i martwię się o innych,bardziej niż o siebie,dlatego w dużym stopniu rezygnuję z decyzji,które może i mi wyszłyby na dobre,ale innych mogłyby zranić. Wiem,że to niedobrze,ale jak to inaczej rozegrać? Czy się w ogóle da.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 08:28   #2
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

swoim.
Ja jestem w moim życiu najważniejsza, i to mi ma być dobrze.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 08:38   #3
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Hej,mam do Was pytanie.Może Wasze odpowiedzi skłonią mnie do jakiś nowych przemyśleń i spojrzę na sprawę z innej perspektywy. Czym kierujecie się w życiu,przede wszystkim swoim szczęściem i zadowoleniem czy też zawsze patrzycie na innych? Jasne,łatwo mówić,że trzeba kierować swoim życiem,tak,żeby było szczęśliwe,ale co jeśli,żeby to zrobić,musiałabyś przy okazji zranić najbliższych? Przecież to jednocześnie boli i Ciebie i jak wtedy się cieszyć? Co sądzicie o takich sytuacjach? Ja w swoim życiu może i przesadnie patrze i martwię się o innych,bardziej niż o siebie,dlatego w dużym stopniu rezygnuję z decyzji,które może i mi wyszłyby na dobre,ale innych mogłyby zranić. Wiem,że to niedobrze,ale jak to inaczej rozegrać? Czy się w ogóle da.
Swoje szczęście, ale nie za wszelką cenę kosztem innych, nie po trupach.

A co do twoich rozterek: kto zadba o Ciebie, jak nie Ty sama?
Nie dogodzisz całemu światu. Zawsze będzie ktoś niezadowolony.
Zdrowy egoizm i asertywność są potrzebne.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 08:40   #4
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Najbliżsi, jeśli Cię kochają to również chcą Twego szczęścia. Staram się tyle dawać od siebie, ile dostałam od kogoś. Jeśli ktoś mnie nie szanuje i nigdy nie szanował to się nim nie przejmuję.
Jednak wypełniam swoje obowiązki wobec tych, którzy mnie kochają i którym coś zawdzięczam, nawet jeśli to nie do końca jest przyjemne i mi to nie pasuje. Zawsze jednak staram się zachować własne zdanie, nie można pozwolić żeby ktoś nam coś narzucał.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-04-11 o 08:41
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 09:20   #5
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Dla mnie hierarchia jest następująca:

1. Szczęście osób, które kocham (3 osoby),
2. Moje szczęście (1 osoba),
3. Szczęście pozostałych osób (7 mld osób).
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 09:27   #6
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Szczerze, kiedyś patrzyłam na innych szczęście. Bo jak ja zrobię tak i tak, to jakoś im życie utrudnie,uraze czy inne ☠☠☠☠☠☠☠ety.
Teraz ?
Robię dużo dla siebie, patrzę najpierw na siebie a później na innych. Życie by mi przez palce uciekło gdybym martwiła się o to co pomyślą o mnie inni.
Owszem, mam najbliższe mi osoby i dla nich, zrobię wszystko absolutnie,ale nie kosztem własnego szczęścia.
W sensie, nie po trupach.
A akurat te najbliższe mi osobą jeśli widzą ze jestem szczęśliwa, to cieszą się razem ze mną, kibicuja mi ( na odwrót jest tak samo) i to się nazywa miłość według mnie.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 09:44   #7
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Teraz już moje stawiam na pierwszym miejscu; przekonałam się, że ja mogę roztrząsać się nad innymi, ale oni nie odpłacą mi tym samym, dlatego najważniejsze jest moje szczęście, a potem dopiero całej reszty.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-11, 09:47   #8
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Poczytaj Ayn Rand. Na przykład "Cnotę egoizmu".
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 09:51   #9
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Dziękuję za polecenie książki,myślę,że na pewno po nią sięgnę,chwytam się wszystkiego Widzę,że większość z Was odpowiada,że to Wasze szczęście jest na 1.miejscu.Szkoda,że będąc taką osobą jak ja tak trudno to wcielić w życie.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 10:00   #10
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Hej,mam do Was pytanie.Może Wasze odpowiedzi skłonią mnie do jakiś nowych przemyśleń i spojrzę na sprawę z innej perspektywy. Czym kierujecie się w życiu,przede wszystkim swoim szczęściem i zadowoleniem czy też zawsze patrzycie na innych? Jasne,łatwo mówić,że trzeba kierować swoim życiem,tak,żeby było szczęśliwe,ale co jeśli,żeby to zrobić,musiałabyś przy okazji zranić najbliższych? Przecież to jednocześnie boli i Ciebie i jak wtedy się cieszyć? Co sądzicie o takich sytuacjach? Ja w swoim życiu może i przesadnie patrze i martwię się o innych,bardziej niż o siebie,dlatego w dużym stopniu rezygnuję z decyzji,które może i mi wyszłyby na dobre,ale innych mogłyby zranić. Wiem,że to niedobrze,ale jak to inaczej rozegrać? Czy się w ogóle da.
Ja staram się myśleć o sobie i swojej rodzinie (mąż, dziecko), ale z drugiej strony chyba zbyt bardzo martwie sie i przejmuje innymi, głównie moja rodziną(oprocz męża i dziecka) , z którą nie jest najlepiej. Nie jest ciekawie i są wiecznie problemy. Martwie sie, przeżywam wszystko, nie moge spać po nocach. I oczywiście zawsze staram sie pomóc za wszelką cene często zapominając o swoim szczęściu.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 11:32   #11
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Ja stawiam szczęście osób które kocham nad swoim i zawsze dobrze się to kończy ale kocham wspaniale osoby ktorym nie postaloby w głowie mnie wykorzystywać, może to dlatrgo
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-11, 11:42   #12
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Kiedyś liczyło się dla mnie głównie szczęście mi najbliższych (rodzina, partner) i co do partnerów to źle na tym wyszłam przy pierwszym. Ktoś jest dla Ciebie najważniejszy, a potem znika zupełnie. Teraz stawiam na zdrowy egoizm (też polecam "Cnotę..."), jako tako wychodzi

A co do innych to stosuję zasadę "nie rób drugiemu..." i tego się trzymam
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 11:47   #13
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Dziękuję za polecenie książki,myślę,że na pewno po nią sięgnę,chwytam się wszystkiego Widzę,że większość z Was odpowiada,że to Wasze szczęście jest na 1.miejscu.Szkoda,że będąc taką osobą jak ja tak trudno to wcielić w życie.
A może nie warto być osobą stawiającą swoje szczęście na pierwszym miejscu? Gdy sami siebie stawiamy na pierwszym miejscu, nie mamy prawa oczekiwać, że ktoś inny będzie stawiał nas na pierwszym miejscu. Będąc egoistami otaczamy się egoistami. Nie kochając nikogo mamy gwarancję, że nikt nas nie będzie kochał. Uważając nasze szczęście za najważniejsze budujemy świat, w którym nie ma miejsca na szczęście, w tym na nasze szczęście. Chyba, że szczęściem tym jest duża kwota na koncie lub odpowiednio wysoki poziom konsumpcji...
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 11:52   #14
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
A może nie warto być osobą stawiającą swoje szczęście na pierwszym miejscu? Gdy sami siebie stawiamy na pierwszym miejscu, nie mamy prawa oczekiwać, że ktoś inny będzie stawiał nas na pierwszym miejscu. Będąc egoistami otaczamy się egoistami. Nie kochając nikogo mamy gwarancję, że nikt nas nie będzie kochał. Uważając nasze szczęście za najważniejsze budujemy świat, w którym nie ma miejsca na szczęście, w tym na nasze szczęście. Chyba, że szczęściem tym jest duża kwota na koncie lub odpowiednio wysoki poziom konsumpcji...

Ależ warto. Człowiek nieszczęśliwy albo taki, który siebie mocno nie kocha, nie będzie umiał dawać szczęścia innym i kochać innych. Egoizm może być zdrowy i niezdrowy. Ten zdrowy to właśnie miłość do siebie.

A z konsumpcją ma to niewiele wspólnego
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 12:17   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Swoim plus TŻ (mniej więcej na równi i taka wzajemność będzie dopóki TŻ daje mi szczęście, dba o nasz związek). Plus oczywiście naszych zwierzaków.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 12:39   #16
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

A ja nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od sytuacji, od osób, które chcą moje plany i zachcianki wyhamować, lub uniemożliwić. Czasem się uginam, bo dochodzę do wniosku, że w danej sprawie szczęście bliskich jest dla mnie istotniejsze niż moje plany, czasami nie ma opcji, żeby mnie od tego czego chcę odwieźć. Są rzeczy bardziej i mniej ważne, są takie, których zrealizowanie wymagałoby ugięcia się bliskich, ale są też takie, które wymagałyby ich skrzywdzenia. Walczę o swoje, ale nie bez oglądania się na tych, którzy ze mną to życie tworzą.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 12:48   #17
MistrzyniDrugiegoPlanu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 907
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Dla mnie stwierdzenie: Dbam przede wszystkim o własne szczęście brzmi koszmarnie egoistycznie. Gdyby wszyscy tak robili, to nie byłoby ludzi wbiegających do płonących budynków, żeby kogoś z nich wyciągnąć... Myślę, że wszyscy jesteśmy połączeni i nie umiem odpowiedzieć na postawione pytanie. Po prostu podążam za tym, co czuję, że powinnam zrobić. Nie chodzi mi o powinności narzucone przez prawo, społeczeństwo, opinię publiczną, czy rodzinę. Chodzi mi o to wewnętrzne poczucie, to coś we mnie, co mi mówi dokąd mam iść. Nazywam to Panem Bogiem. Z resztą nawet w Biblii napisali: "Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego.". Nie bardziej, nie mniej. Przypomniała mi się też taka scena z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=LJS7Igvk6ZM

Edytowane przez MistrzyniDrugiegoPlanu
Czas edycji: 2016-04-11 o 12:53
MistrzyniDrugiegoPlanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:11   #18
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez MistrzyniDrugiegoPlanu Pokaż wiadomość
. Nazywam to Panem Bogiem. Z resztą nawet w Biblii napisali: "Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego.".
No jak w Biblii tak napisali to to musi być prawda super argument!

Też nie rozumiem stwierdzenia że MOJE SZCZESCIE JEST NAJWAZNIEJSZE.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.

Edytowane przez thirky
Czas edycji: 2016-04-11 o 13:12
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:12   #19
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
No jak w Biblii tak napisali to to musi być prawda super argument!

Nie no, dajże jej spokój. Od razu, gdy ktoś napisze coś o religii, to musi być to obśmiane?
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-11, 13:16   #20
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Nie no, dajże jej spokój. Od razu, gdy ktoś napisze coś o religii, to musi być to obśmiane?
Argument z doopy, czy tam jest religia czy nie.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:18   #21
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
Kiedyś liczyło się dla mnie głównie szczęście mi najbliższych (rodzina, partner) i co do partnerów to źle na tym wyszłam przy pierwszym. Ktoś jest dla Ciebie najważniejszy, a potem znika zupełnie. Teraz stawiam na zdrowy egoizm (też polecam "Cnotę..."), jako tako wychodzi

A co do innych to stosuję zasadę "nie rób drugiemu..." i tego się trzymam
O właśnie co do wymienionej zasady,co jeśli osiągnięcie przez ciebie szczęścia,spokoju jednocześnie sprawi komuś przykrość? Czasem nie da się wszystkiego zrobić tak "gładko i przyjemnie",niestety...i mimo,że chce się być szczęśliwym(no bo kto nie chce?) to ciężko poczynić jakiś krok,bo przecież nie chcemy być postrzegani jako "źli ludzie".

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
No jak w Biblii tak napisali to to musi być prawda super argument!

Też nie rozumiem stwierdzenia że MOJE SZCZESCIE JEST NAJWAZNIEJSZE.
Każdy ma jakieś swoje "wyznaczniki" w życiu,skoro niektórzy opierają się na słowach zawartych w Biblii i im to pasuję,to co w tym złego? Ty nie musisz w to wierzyć
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:18   #22
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Argument z doopy, czy tam jest religia czy nie.

No więc najlepiej wyśmiać, pewnie
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:23   #23
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
O właśnie co do wymienionej zasady,co jeśli osiągnięcie przez ciebie szczęścia,spokoju jednocześnie sprawi komuś przykrość? Czasem nie da się wszystkiego zrobić tak "gładko i przyjemnie",niestety...i mimo,że chce się być szczęśliwym(no bo kto nie chce?) to ciężko poczynić jakiś krok,bo przecież nie chcemy być postrzegani jako "źli ludzie".
A to wtedy odpuszczam, bo ja jestem z tych, którzy nie będą szczęśliwi, gdy w to wchodzi ranienie kogoś. No chyba że mówisz o tym, że ktoś będzie nieszczęśliwy, bo się spełniam czy coś - to wtedy, zgodnie ze zdrowym egoizmem, to mnie nie obchodzi.

Zdrowy egoizm różni się nieco od patrzenia wyłącznie na swoje szczęście - tu chodzi o patrzenie głównie na swoje szczęście i osiąganie tego nie czyimś kosztem.
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:25   #24
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
A to wtedy odpuszczam, bo ja jestem z tych, którzy nie będą szczęśliwi, gdy w to wchodzi ranienie kogoś. No chyba że mówisz o tym, że ktoś będzie nieszczęśliwy, bo się spełniam czy coś - to wtedy , zgodnie ze zdrowym egoizmem, to mnie nie obchodzi.





Zdrowy egoizm różni się nieco od patrzenia wyłącznie na swoje szczęście - tu chodzi o patrzenie głównie na swoje szczęście i osiąganie tego nie czyimś kosztem.
No właśnie. Mam identycznie. Też nie byłabym szczęśliwa, idąc po trupach do celu. Więc, dbając o swoje szczęście, nie pozbawiam szczęścia innych
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:25   #25
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość

Każdy ma jakieś swoje "wyznaczniki" w życiu,skoro niektórzy opierają się na słowach zawartych w Biblii i im to pasuję,to co w tym złego? Ty nie musisz w to wierzyć
Mi to nie przeszkadza, nie lubię po prostu formułowania argumentów w formie niepodważalnych prawd
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:28   #26
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Mi to nie przeszkadza, nie lubię po prostu formułowania argumentów w formie niepodważalnych prawd

A to w sumie fakt, że ta wizazanka ma do tego skłonność. W takim razie rozumiem, o co Ci chodziło. Tylko obśmiewanie sensu za bardzo nie ma
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:30   #27
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Mi to nie przeszkadza, nie lubię po prostu formułowania argumentów w formie niepodważalnych prawd
Nie przeszkadza Ci, ale obśmiać musisz
Daj spokój, do Ciebie ten argument nie trafia, do kogoś innego owszem. Ludzie mają różne priorytety i różne drogowskazy, którymi się kierują w życiu.

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
O właśnie co do wymienionej zasady,co jeśli osiągnięcie przez ciebie szczęścia,spokoju jednocześnie sprawi komuś przykrość?
To zależy od sytuacji, musiałabyś podać przykład. Bo na przykład jeśli moja kuzynka wegetarianka mówi, że ją boli świadomość, że lubię sobie zjeść mięcho, to jest to jej ból i jej problem
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 14:13   #28
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Moje z reguły bo to moje życie wiec ja mam być w nim szczesliwa ale czasem odpuszczam. Zalezy od sytuacji.
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 15:07   #29
MistrzyniDrugiegoPlanu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 907
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
No jak w Biblii tak napisali to to musi być prawda super argument!

Też nie rozumiem stwierdzenia że MOJE SZCZESCIE JEST NAJWAZNIEJSZE.
Litości! To tylko przykład! Matko...

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Nie no, dajże jej spokój. Od razu, gdy ktoś napisze coś o religii, to musi być to obśmiane?
No cóż. Jakbym napisała, że w jakiejś innej książce było, to by było spoko. Po prostu przyszło mi to do głowy, bo zajmuję się czesto czytaniem Biblii i różnych pism świętych i po prostu ta tematyka mnie interesuje. Zwykłe skojarzenie, ale oczywiście trzeba wyśmiać. I nie ma tam żadnego formułowania prawdy niepodważalnej. Litości. Nadinterpretacja level hard. To w ogóle nawet nie był żaden "argument", po prostu przykład, spostrzeżenie.

Edytowane przez MistrzyniDrugiegoPlanu
Czas edycji: 2016-04-11 o 15:15
MistrzyniDrugiegoPlanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 16:46   #30
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Szczęście?Czyje ważniejsze?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie przeszkadza Ci, ale obśmiać musisz
Daj spokój, do Ciebie ten argument nie trafia, do kogoś innego owszem. Ludzie mają różne priorytety i różne drogowskazy, którymi się kierują w życiu.


To zależy od sytuacji, musiałabyś podać przykład. Bo na przykład jeśli moja kuzynka wegetarianka mówi, że ją boli świadomość, że lubię sobie zjeść mięcho, to jest to jej ból i jej problem
No tak,w takiej sytuacji wiadomo dajmy na to,że jesteśmy w związku w którym nie czujemy się zbyt dobrze,nie możemy się w pełni realizować i tak po prostu,cieszyć z życia,ale jednocześnie osoba z którą jesteśmy jest dla nas ważna,wspiera nas,robi dla nas dużo.No i tutaj pojawia się problem,bo chyba dla każdego,kto próbuje żyć w zgodzie z własnym sumieniem,nie będzie tak prosto cokolwiek z tym zrobić.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-11 21:19:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.