Differin - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-02-15, 19:58   #1
kaisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 7

differin


Od kilku dni używam Differinu. Zauważyłam że moja skóra zaczęła się łuszczyć. Wiem, że ten lek ma zmieniać wg ulotki "model rogowacenia w mieszkach włosowych, dziłać keratolitycznie itp" Napisano też że działanie widać dopiero po ok 4 tygodniach. Mam pytania: Czy ktoś stosował przez dłuższy czas ten lek? Czy przynióśł jakieś rezultaty? Czy to łuszczenie jest normalne?
kaisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-15, 19:58   #2
kaisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 7
Differin - wątek zbiorczy

Od kilku dni używam Differinu. Zauważyłam że moja skóra zaczęła się łuszczyć. Wiem, że ten lek ma zmieniać wg ulotki "model rogowacenia w mieszkach włosowych, dziłać keratolitycznie itp" Napisano też że działanie widać dopiero po ok 4 tygodniach. Mam pytania: Czy ktoś stosował przez dłuższy czas ten lek? Czy przynióśł jakieś rezultaty? Czy to łuszczenie jest normalne?
kaisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-16, 09:27   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Hej Kaisa!
Używam Differinu 2 tyg. i juz widze rezultaty, fakt skóra ma tendencje do przesuszania ale wtedy stosuje maseczkę nawilżającą, a jeżeli przesuszenie skóry jest znaczne po prostu nie nakładam go na noc codziennie tylko co drugi dzień. Bądż cierpliwa na rezultaty musisz poczekać. Warto!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-16, 09:27   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Hej Kaisa!
Używam Differinu 2 tyg. i juz widze rezultaty, fakt skóra ma tendencje do przesuszania ale wtedy stosuje maseczkę nawilżającą, a jeżeli przesuszenie skóry jest znaczne po prostu nie nakładam go na noc codziennie tylko co drugi dzień. Bądż cierpliwa na rezultaty musisz poczekać. Warto!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-16, 15:11   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Witaj mmmm.......
mmm...Differin polecany jest przez dermatologów w walce z tradzikiem młodzieńczym a także tradzikiem zaskórnikowym.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-16, 15:11   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Witaj mmmm.......
mmm...Differin polecany jest przez dermatologów w walce z tradzikiem młodzieńczym a także tradzikiem zaskórnikowym.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-16, 20:11   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Dziękuję za odpowiedż kati. Mam jeszcze takie pytania: Czy normalnie stosujesz kosmetyki tak jak zawsze czy jakieś ograniczyłaś? Co z podkładem, używasz go? Bo na trochę łuszczącej się skórze nie wygląda dobrze. A może mogłabym robić sobie peeling?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-02-16, 20:11   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Dziękuję za odpowiedż kati. Mam jeszcze takie pytania: Czy normalnie stosujesz kosmetyki tak jak zawsze czy jakieś ograniczyłaś? Co z podkładem, używasz go? Bo na trochę łuszczącej się skórze nie wygląda dobrze. A może mogłabym robić sobie peeling?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 19:45   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Witaj Kaisa!
Otóż co do stosowania kosmetyków, to wyglada ono mniej wiecej tak:
2 razy dziennie(rano i wieczorem) myje twarz żelem antybakteryjnym Avene, na to tonik i pózniej krem nawilżający lub matujący w zależności od stanu skóry, kiedy gdzieś wychodze stosuje podkład ale w wiekszosci używam tylko pudru prasowanego i korektora. Fakt, że podkład kiedy skóra jest przesuszona tworzy jeszcze wiekszy efekt skorupki, tez sie kiedys zastanawiałam czy przy "naszej" kuracji mozna, Pani Beatka powiedziała,że tak-z tym że trzeba pamiętać o starannym demakijażu! Polecam Ci peling tylko jeśli nie masz duzo ropnych wykwitów.Jak cos to pytaj.
Pa.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 19:45   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Witaj Kaisa!
Otóż co do stosowania kosmetyków, to wyglada ono mniej wiecej tak:
2 razy dziennie(rano i wieczorem) myje twarz żelem antybakteryjnym Avene, na to tonik i pózniej krem nawilżający lub matujący w zależności od stanu skóry, kiedy gdzieś wychodze stosuje podkład ale w wiekszosci używam tylko pudru prasowanego i korektora. Fakt, że podkład kiedy skóra jest przesuszona tworzy jeszcze wiekszy efekt skorupki, tez sie kiedys zastanawiałam czy przy "naszej" kuracji mozna, Pani Beatka powiedziała,że tak-z tym że trzeba pamiętać o starannym demakijażu! Polecam Ci peling tylko jeśli nie masz duzo ropnych wykwitów.Jak cos to pytaj.
Pa.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 19:56   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

czy ten lek jest na recepte?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-02-20, 19:56   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

czy ten lek jest na recepte?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 20:03   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Differin dostaniesz bez recepty
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 20:03   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Differin dostaniesz bez recepty
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 20:14   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

nieprawda! mnie w aptece odeslano po recepte oczywiscie ten differin do smarowania
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 20:14   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

nieprawda! mnie w aptece odeslano po recepte oczywiscie ten differin do smarowania
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 22:07   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Widocznie albo zależy to od apteki, albo w końcu umeiszczono ten lek na liście dostepnych tylko na receptę, co wg mnie jest słuszne. Maści zawierające kwasowe pochodne witaminy A są bardzo silne i w większości krajów są dostępne tylko na recepty.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 22:07   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Widocznie albo zależy to od apteki, albo w końcu umeiszczono ten lek na liście dostepnych tylko na receptę, co wg mnie jest słuszne. Maści zawierające kwasowe pochodne witaminy A są bardzo silne i w większości krajów są dostępne tylko na recepty.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-21, 07:27   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Hej Kasia. Ja używam już differinu przez jakieś (hhhmmmm ...... musze pomyśleć) 4 miesiące i powiem Ci, że efekty sa rewelacyjne. Teraz nie mam wogóle trądziku, a jak pojawi się na mojej twarzy jakaś krostka, to już tylko sporadycznie
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-02-21, 07:27   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Hej Kasia. Ja używam już differinu przez jakieś (hhhmmmm ...... musze pomyśleć) 4 miesiące i powiem Ci, że efekty sa rewelacyjne. Teraz nie mam wogóle trądziku, a jak pojawi się na mojej twarzy jakaś krostka, to już tylko sporadycznie
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-22, 12:00   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
differin

Ja mam pytanie,ile to kosztuje i czy można go stosować na pojedyncze krostki?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-22, 12:00   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
differin

Ja mam pytanie,ile to kosztuje i czy można go stosować na pojedyncze krostki?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-22, 12:29   #23
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: nie differin, soraya

Mamciu, nie wiem jak jest z differinem, ale na pojedyncze krostki doskonały jest (a w dodatku tani) żel punktowy Sorayi z serii antytrądzikowej. Jest wyjątkowo skuteczny, jeśli "złapiesz" paskudnika w początkowej fazie - nie ma szans, nie wyjdzie. Jeśli trochę później to bardzo szybko nie będzie po nim śladu. Spróbuj.
Trzymka - Agnieszka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-22, 12:29   #24
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: nie differin, soraya

Mamciu, nie wiem jak jest z differinem, ale na pojedyncze krostki doskonały jest (a w dodatku tani) żel punktowy Sorayi z serii antytrądzikowej. Jest wyjątkowo skuteczny, jeśli "złapiesz" paskudnika w początkowej fazie - nie ma szans, nie wyjdzie. Jeśli trochę później to bardzo szybko nie będzie po nim śladu. Spróbuj.
Trzymka - Agnieszka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-24, 15:34   #25
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Czy są jakieś przeciwskazania do stosowania tego leku np. skóra z pajączkami, wiek?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-24, 15:34   #26
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: differin

Czy są jakieś przeciwskazania do stosowania tego leku np. skóra z pajączkami, wiek?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-27, 23:07   #27
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Differin

Kiedyś dermatolog przepisał mi Differin (nic innego nie pomagało - trądzik ), ale odstawiłam go po tygodniu stosowania, bo strasznie zaczęła mi się łuszczyć skóra. Wróciłam do niego po kilku miesiącach i znowu to samo, nawet gdy stosuję go co drugi dzień, skóra robi się sucha i schodzi mi okropnie - po nałożeniu podkładu jeszcze gorzej to wygląda, przez wiele tygodni nie mogę jej doprowadzić do normalnego stanu.
Jeśli stosowałyście ten żel, powiedzcie mi czy to ma tak działać??? czy stosowanie Differinu z przerwami da jakiś efekt i czy można w tym czasie stosować peeling, żeby jakoś wyglądać?
Napiszcie cokolwiek, jeśli znacie ten preparat, bo nie wiem czy mam się z nim męczyć czy dać sobioe spokój.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-27, 23:16   #28
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Differin

Oliweczko może przydadzą ci się rady z tekstu witamina A w kosmetyce, tam opisałam trochę maści z kwasem retinowym i jego pochodnymi, ja miałam styczność z maścią Retin-A jeszcze mocniejszą od Differin. Łuszczenie się skóry to rzeczywiście normalny objaw, a jego intensywność zalezy już od indywidulanych przypadków, wg mnei skoro co dwa dni to dla ciebie także za często, to może wystarczy np tylko dwa razy w w tygodniu, to także ma sens, zwłaszcza jeśli zmiany trądzikowe nie są tak intesywne. Delikatny peeling możesz zastosować byle nie za często. Jeśli jedyną rekacją uboczną jest intensywne łuszczenie to ja bym jeszcze dała maści szanse, zmniejszając częstotliwość, jeśli jednak dodatkowo czujesz pieczenie, zaczerwienie skóry to moze znak, że twoja skóra nie toleruje retinoidów.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-27, 23:25   #29
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Differin

rzeczywiście po kilku dniach uzywania Differinu skóra mnie piecze - ale w momencie kiedy zmywam ją tonikiem albo mleczkiem. A skóra schodzi nawet w takich miejscach, gdzie nie smarowałam Differinem, np. powieki! - czy to znaczy, ze powinnam zrezygnować?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-27, 23:34   #30
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Differin

Być może przyczyną łuszczenia się powiek, jest to, ze po nałożeniu masci dotykasz palcami powiek, kiedy nakładasz krem pod oczy przed małożeniem Differin czy po?
Ja bym ci radziła spróbować używać jej rzadziej, no raz lub dwa w tygodniu, a jeśli nadal będzie źle, to trzeba będzie odstawić. Sprawdź czy nie stosuejsz kosmetyków zawierających retinol, kwasy AHA lub BHA bądź nadtlenek wodoru lub nadtlenek benzoilu, w twoim przypadku musisz ograniczyć kosmetyki z wszelkimi innymi aktywnymi składnikami. Używasz maści tylko na noc, prawda?

Po oczyszczeniu twarzy, należy odczekać ok. 15-20 minut i następnie nanieść cienką warstwą maść omijając okolice oczu, błon śluzowych oraz wszelkie zranienia.

Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.