Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-25, 10:56   #751
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
chodzę do dr Kustrzyckiej przyjmuje w Stomatologii bez Bólu, a we Wrocku u siebie w domku wizyty mam co miesiąc, trzeba sobie wcześniej rezerwować terminy, bo ma sporo pacjentów (rejestracja z ok 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem ). i co goniu? ta sama?

dzisiaj mnie wymęczyła orto... tak podkręconych zebów chyba nie miałam. kolorki mam te same co ostatnio, bo niespecjalnie chciało mi się myśleć nad wyborem nowych. zęby mnie zrobiły w konia, mój zapadnięty dolny łuk postanowił się nie ruszać z miejsca, więc powyginała drut w chińskie osiem i teraz umieram. Dodatkową atrakcją są dwie ligatury na dolnej trójce, żeby na pewno mnie bolała przez następny tydzień przynajmniej góra nie robi problemów i wszystko się ładnie zsuwa (czas w końcu pozbyć się dziury po wyrwanej piątce...) ehh chyba jednak termin ściągnięcia troszkę się przesunie, mam nadzieję że nie będę przechodziła takiej gehenny jak kasiek... jutro będą fotki

co ty mowisz jaka gehenna tylko zeby mi jezdzily w ktora strone chcialy :P nie mowiac o tym ze mialam sie oddrutowac juz ponad pol roku temu ;] ale wszsytko jest na dobrej drodze zeby same sie zsunely pod wplywem mojego kosmicznego drutu i ustawiaja tak jak chce sila woli mowie wam ^^

Cytat:
Napisane przez aluchelek Pokaż wiadomość
Oooo! Ja miałam podobnie! Tylko, że mi dentystka wymacała trójkę z przodu, na samej górze, prawie w nosie. Były tam obie, położone dodatkowo poziomo Dzieciak wtedy byłam, a ortodontka (oklaski!) zrobiła to RUCHOMYM aparatem. Potem jak już ząbki zeszły na dół, olałam aparat (jak to dziecko). No a teraz dojrzałam w końcu do tego, żeby je poukładać!



Myj miękką szczoteczką, a jak się bardzo boisz, to nawet samym płynem. Po kilku dniach się przyzwyczaisz i będziesz śmigać szczotą

kasiek: przez Ciebie kupiłam właśnie buty na allegro wrrrrr
poka poka jakieeee??

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
sprobuj wsuwką zalozyc te gumki, no ale warunke jest taki ze orto nie mogla zalozyc gumki bo byla za malo rozcagnieta.
ja u siebie raz zalozylam sobie bo byla na 3 platkach a na 4 juz nie wiec suip siup po 3 dniach mialam na obu;l)

beciaq wow!!!
w necie widzialam podobne zdjecie jakie ty masz...super ze sie za to wzielas teraz bedziesz miec zabki jak kryształki)

emeczka wrocila wreszcie znalazla dla nas czas czesc piekna! heh...to czekamy na zdjecia

ja na all sie boje zamawiac...butow oczywiscie.

ale piekna pogoda sie szykuje jade rano do tzta a potem na praktyki, kory i łikend;D

Milego dnia kobitki!
hyh no ciezko jest z butami ale zawsze mozna je odsprzedac dalej ;] bo dlugosc wkladki to jedno ale roznie buty leza na nogach ;] ale co tam mam nadzieje ze bedzie dobrze ^^

Cytat:
Napisane przez Miluchna Pokaż wiadomość
Nooo dziewczynki!! Ja juz jestem po ściągniećiu dolnego aparatu !! Nie bylo tak zle jak sie obawiałam, w ogole to trwało moze ze 25 min. Najpierw orto jakimis szczypcami poodrywała zamki z zebów ( nie bolało- jakos tak sprawnie to robila, ze w ogole ledwo czułam) potem zeszlifowała klej z zębów i wygładziła takim smiesznym urzadzeniem.Na koniec podkleiła drucik od wewnatrz i juz!- Przez ten drucik od wewnatrz to sepelenie teraz troche, moj TŻ twierdzi,ze to urocze .. no coz.. Orto twierdzi,ze trzeba sie przyzwyczaic i ze po jakim czasie minie to seplenienie małe Ogolnie bilans jest taki, ze dol nosilam 1 rok i 9 miesiecy, myłam normalnymi pastami : colgate, colodent, baaardzo rzadko jakies takie wymyslne- i wszytko jest ok, nie mam zadnych przebarwien jest git! Mysle ze chodzi o to aby myc regularnie i dbac o higiene jamy ustnej, a to jakimi konkretnie pastami to juz nie jest az takie wazne.
Jeszcze z rok pewnie ponosze górny aparat, bo sciagaja mi trojke zastaną w dziąsłach ( tez prawie w nosie) - tak swoją droga to dosc częstę nie sadzicie?

pokaz fotki dolu no dosyc czesta wada te zatrzymane trojki z tego co czytalam i widzialam na anglojezycznym forum aparatowym

ide na jakies zakupy, pewnie wroce ze smarkami po pas ;] bo )()(^%&^$^# brzoza pyli wlasnie teraz bardzo mocno a ja mam ogromna alergie na to swinstwo
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 11:03   #752
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
oo widzę, że już masz aparat hehe kto wie, może się kiedyś spotkamy przypadkiem u naszej ortodontki
zadowolona jesteś?

co do szczoteczki, przez pierwsze 2-3 dni też się cackałam z miękką, teraz zasuwam elektryczną i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej
Ano wczoraj założyłam Dziś mnie za to zęby bolą nawet jak dotykam górnymi o dolne (na razie mam górny łuk, 28.05 zakładam dolny), co nie jest dość przyjemne, zwłaszcza jak się w sklepie przechodzi obok półki z paluszkami
Niewykluczone że kiedyś się spotkamy pod gabinetem, albo i niekoniecznie pod gabinetem i niekoniecznie przypadkiem Takie mini-spotkanie wizażanek

Powiedz mi, cały czas bolą (Cię) zęby tak jak na początku czy to mija? A może się człowiek przyzwyczaja?
gramma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 12:19   #753
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
Ano wczoraj założyłam Dziś mnie za to zęby bolą nawet jak dotykam górnymi o dolne (na razie mam górny łuk, 28.05 zakładam dolny), co nie jest dość przyjemne, zwłaszcza jak się w sklepie przechodzi obok półki z paluszkami
Niewykluczone że kiedyś się spotkamy pod gabinetem, albo i niekoniecznie pod gabinetem i niekoniecznie przypadkiem Takie mini-spotkanie wizażanek

Powiedz mi, cały czas bolą (Cię) zęby tak jak na początku czy to mija? A może się człowiek przyzwyczaja?

mija, mija i paluszki można wcinać
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 12:20   #754
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cześć dziewczyny
Słuchajcie mam trochę nietypowy problem...

Kilka lat temu zaczęłam nosić aparat ruchomy, a że lat mam teraz 17 i przedtem byłam mała i głupia (żal..), to coś mi się odwidziało i przestałam go nosić.....potem gdzieś mi się ten aparat zapodział...niedawno go znalazłam i chciałabym go znowu nosić bo bądź co bądź idealnie prostych ząbków nie mam i do tego trochę wysunięte jedynki.....

I tu rodzi się moje pytanie - miała, któraś z was podobną historię? Bo nie mam jak wybrać się do mojej ortodontki w najbliższym czasie (jest w innym mieście), a nie wiem czy to tak można ten sam aparat po kilku latach przerwy nosić, czy to szczęka jakoś się zmienia i trzeba robić nowy...
No i czy w moim wieku jestem skazana już tylko na stały aparat
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 12:55   #755
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez aluchelek Pokaż wiadomość
mija, mija i paluszki można wcinać

Będzie żył
gramma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 13:05   #756
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez _KoRa_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Słuchajcie mam trochę nietypowy problem...

Kilka lat temu zaczęłam nosić aparat ruchomy, a że lat mam teraz 17 i przedtem byłam mała i głupia (żal..), to coś mi się odwidziało i przestałam go nosić.....potem gdzieś mi się ten aparat zapodział...niedawno go znalazłam i chciałabym go znowu nosić bo bądź co bądź idealnie prostych ząbków nie mam i do tego trochę wysunięte jedynki.....

I tu rodzi się moje pytanie - miała, któraś z was podobną historię? Bo nie mam jak wybrać się do mojej ortodontki w najbliższym czasie (jest w innym mieście), a nie wiem czy to tak można ten sam aparat po kilku latach przerwy nosić, czy to szczęka jakoś się zmienia i trzeba robić nowy...
No i czy w moim wieku jestem skazana już tylko na stały aparat
trudno powiedzieć, czy jesteś skazana na stały aparat czy nie, o tym musi zdecydować lekarz. Szczęka się zmienia na bank, zębiska się nie tylko przemieszczają, ale też się może poszerzyć lub zwęzić. Też kiedyś znalazłam swój ruchomy aparat, ale za nic nie chciał pasować

najlepiej jakbys poszła z tym do orto


OT: buciki to takie ciaptaki, ballerinki. Mam nadzieję, że będą dobre.
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 14:55   #757
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

A ma któraś z Was aparat szafirowy?
Zapieram się nogami i czym tylko się da, żeby nie mieć aparatu, a ten szafirowy jest taki dyskretny.
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-25, 15:39   #758
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
chodzę do dr Kustrzyckiej przyjmuje w Stomatologii bez Bólu, a we Wrocku u siebie w domku wizyty mam co miesiąc, trzeba sobie wcześniej rezerwować terminy, bo ma sporo pacjentów (rejestracja z ok 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem ). i co goniu? ta sama?
Niestety nie ta sama, a już myślałam bo moja orto też normalnie przyjmuje we Wrocku, a dodatkowo w środy w Strzegomiu i w czwartki chyba w Jeleniej
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 16:03   #759
zlosnica85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 139
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez _KoRa_ Pokaż wiadomość
A ma któraś z Was aparat szafirowy?
Zapieram się nogami i czym tylko się da, żeby nie mieć aparatu, a ten szafirowy jest taki dyskretny.

ja mam szafirowy i rzeczywiście na początku nie widać go było na moich zębach ale teraz nie wiem co się stało (noszę niecały rok) ale teraz stał sie nagle jakiś bielszy i go widać. Podejrzewam że mi zęby zżółkły chociaż higienistka tego nie potwierdza ale nie ma innego wyjścia skoro aparat też jest takiego koloru jakiego był. Dla odmiany moja koleżanka ma zwykły kosmetyczny i u niej w ogóle tego aparatu nie widać (bo ma żółte zęby i to się razem jakoś zlewa) ale słyszałam wiele złego na temat zwykłych kosmetycznych (że mogą się przebarwiać przy dłuższym noszeniu i używkach typu mocna herbata).

Mimo wszystko swojego szafirowego nie zamieniłabym na żaden inny.

PS wklejam ci ostatnie zdjęcie jakie miałam zrobione z aparatem. PS: na przednich zębach mam przezroczysty łańcuszek po miesiącu noszenia i dalej jest przezroczysty, więc dziewczyny którym się przebarwiają przezroczyste ligatury i łańcuszki spytajcie orto czy nie ma jakiejś lepszej firmy z tymi produktami na oku bo jak widać nie wszystkie się przebarwiają (no przynajmniej mi się jeszcze nie zdażyło a ostatnio nawet kurczaka z dużą ilością curry wcinałam...

PS2: spójrzcie też na ten link http://www.wildsmiles4you.com/home/i...tpage&Itemid=1
oferują tam aparaty w kształcie piłki, gwiazdki itp. Czego to ludzie nie wymysla...
Swoją drogą taka gwiazdka na zębach musi nieźle na początku obcierać i zachaczać o usta...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg po 8 miesiącach.jpg (15,0 KB, 127 załadowań)
zlosnica85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 16:43   #760
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
Ano wczoraj założyłam Dziś mnie za to zęby bolą nawet jak dotykam górnymi o dolne (na razie mam górny łuk, 28.05 zakładam dolny), co nie jest dość przyjemne, zwłaszcza jak się w sklepie przechodzi obok półki z paluszkami
Niewykluczone że kiedyś się spotkamy pod gabinetem, albo i niekoniecznie pod gabinetem i niekoniecznie przypadkiem Takie mini-spotkanie wizażanek

Powiedz mi, cały czas bolą (Cię) zęby tak jak na początku czy to mija? A może się człowiek przyzwyczaja?
oj bolą bolą po 1 wizycie też nie mogłam zębów dotknąć teraz już jest lepiej. 26 maja mam kolejną wizytę, a w czerwcu zakładam dół (chcę być już po sesji, żeby się nie męczyć z tym bólem).
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:00   #761
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

hehe ale za***iaszcze te gwiazdki serduszko, tylko my Poloki w zacofaniu zyc musimy;D
ja tam paluszkow nie lubie;P heh

nie mam co pisac, jetsem po calym ciezkim dniu i sil mi brak;]
Milego dniia!
sliczna pogoda. ach zyc sie chce
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-25, 17:23   #762
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez BeCiAq88 Pokaż wiadomość

ps. zdjęcia troche przyduże ale nie wiem jak zmniejszyć taki sam problem mam na Naszej Klasie
W zwykłym Paincie
  • klikasz w pasku "obraz"
  • zjeżdżasz na "rozciągnij/pochyl"
  • tam gdzie jest napisane "rozciąganie" jest wartość "100%" po prostu ją zmniejsz to takiej jaką chcesz, np. 50% (musisz to zmienić zarówno w pionie jak i w poziomie)
Banalnie proste i bez żadnego zaśmiecania programiami
natj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:23   #763
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

złośnica85 chyba żartujesz, ty masz śliczne, bialutkie ząbki, nic tylko pozazdrościć...

za 3 dni pierwsza wizyta już się nie cieszę Mama mówiła coś, ze będzie mogła mi założyć dopiero w sierpniu, jak weźmie pożyczkę Jestem zła, wściekła @##@$@$!!!!! Nie wiem po co idziemy teraz!! zawiodłam się!!

ps. a ten pomysł z kształtami jest wyczesany
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:23   #764
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja tez chce gwiazdki aaaa kocham gwiazdki w ogole musze podpytac orto czy o tym slyszala w ogole :P i kiedy sprowadzi hehe ;] u mnie burza i leje ciesze sie bo pylki opadna i moze bedzie mozna oddychac a paluszkow tez nie lubie chyba ze rybne :P

KORA nie rozumiem nie chcesz aparatu to nie zakladaj a nie takie pitu pitu, nie chce ale costam, cos kosztem czegos chce sie miec proste zeby to trzeba pocierpiec, nie chce sie miec to sie nie zaklada i tyle :P a pozniej za to jest " ale bylam glupia moglam zalozyc wczesniej juz bylabym po" zawsze jest jakies ale a to nowa szkola, nowi znajomi , a to slub , a to costam zawsze sie znajdzie milion powodow gdy sie nie chce aparatu, a jak sie naprawde chce, krzywe zeby sa udreka to w pewnym momencie dorasta sie do decyzji i zadne z powyzszych nie stoja na przeszkodzie ;]
takie jest me zdanie ^^ a teraz ide cos zjesc, bo padne na twarz prosto w klawiature ;]

to znow ja

effcia16 zrozum mame moze ma wazniejsze wydatki, moze ty troche dorob na aparat zeby bylo jej latwiej, jakies ulotki, promocje czy cokolwiek nie wiem ile masz lat ale od 16 mozna sobie dorabiac, aparat to wcale niemaly wydatek ja gdybym nie dostala kasy na 18ste urodziny pewnie do tej pory bym ciulala po trochu ;] a tak to wydalam prezentowe pieniadze ;] mama placi mi za wizyty i za retencje ;]
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:27   #765
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Zgadzam się kasiek,
Jak ktoś się broni rękami i nogami przed aparatem to znaczy że nie dojrzał jeszcze do niego. Znam kilka żywych przykładów ( ) gdzie rodzice kazali założyć drutka, żywy przykład bronił się jak mógł ale założył a później retencję tak zaniedbał że wszystko wróciło do stanu pierwotnego.

Aparat musisz chcieć sama, bo to są wyrzeczenia, niedogodności w higienie, retencja.
Więc albo chcesz proste zęby i zakładasz aparat albo go nie chcesz i się godzisz na zęby krzywe. Rachunek jest prosty.
natj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:33   #766
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Na uczelni miałam dziś takie badania (służymy jako króliki do badań statystycznych) odnośnie stanu jamu ustnej (czyli wszystko - błona śluzowa, dziąsła, wypełnienia, wady zgryzu)

Jak siadłam na fotelu ortodontycznym to pani "oo pani się leczy ortodontycznie" chwilę pogmerała w zębach i "o i widzę że to już końcówka" a ja dopiero mam 5 miesięcy aparat ucieszyłam się bo znaczy że się zęby słuchają. Łuk mam już zrobiony, teraz ząbki muszą w nim się ułożyć i basta .

Ps. A pani na fotelu wypełnieniowym chwaliła mnie kilka razy że mam bardzo czyste i zadbane zęby. Cieszyłam się jak dzieciak. Zwłaszcza że kupę kasy wydałam w ciągu pół roku na zęby (leczenie kanałowe, wymiana plomb, wypełnienia, usuwanie ósemek, aparat, irygator + szczoteczka) i to chyba procentuje.
Bardzo się zmotywowałam tym co mi powiedziały
natj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:36   #767
Piesio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez effciaa16 Pokaż wiadomość
złośnica85 chyba żartujesz, ty masz śliczne, bialutkie ząbki, nic tylko pozazdrościć...

za 3 dni pierwsza wizyta już się nie cieszę Mama mówiła coś, ze będzie mogła mi założyć dopiero w sierpniu, jak weźmie pożyczkę Jestem zła, wściekła @##@$@$!!!!! Nie wiem po co idziemy teraz!! zawiodłam się!!

ps. a ten pomysł z kształtami jest wyczesany

oj nie martw się najwyżej poczekamy obydwie do sierpnia na aparacik zleci szybciutko idź na tą wizytę dowiesz się co i jak będziesz mieć z głowy nieukrywajmy bo ta przyjemność do tanich nienależy wyczekasz do sierpnia choćby nawet ale zawsze można spytać czy na raty da się rozłożyć ale wszystko zalezy od rodziców może mają inne wydatki ;] ale zawsze można czekać ;]

trzymaj się
Piesio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:40   #768
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez zlosnica85 Pokaż wiadomość
ja mam szafirowy i rzeczywiście na początku nie widać go było na moich zębach ale teraz nie wiem co się stało (noszę niecały rok) ale teraz stał sie nagle jakiś bielszy i go widać. Podejrzewam że mi zęby zżółkły chociaż higienistka tego nie potwierdza ale nie ma innego wyjścia skoro aparat też jest takiego koloru jakiego był. Dla odmiany moja koleżanka ma zwykły kosmetyczny i u niej w ogóle tego aparatu nie widać (bo ma żółte zęby i to się razem jakoś zlewa) ale słyszałam wiele złego na temat zwykłych kosmetycznych (że mogą się przebarwiać przy dłuższym noszeniu i używkach typu mocna herbata).

Mimo wszystko swojego szafirowego nie zamieniłabym na żaden inny.

PS wklejam ci ostatnie zdjęcie jakie miałam zrobione z aparatem. PS: na przednich zębach mam przezroczysty łańcuszek po miesiącu noszenia i dalej jest przezroczysty, więc dziewczyny którym się przebarwiają przezroczyste ligatury i łańcuszki spytajcie orto czy nie ma jakiejś lepszej firmy z tymi produktami na oku bo jak widać nie wszystkie się przebarwiają (no przynajmniej mi się jeszcze nie zdażyło a ostatnio nawet kurczaka z dużą ilością curry wcinałam...

PS2: spójrzcie też na ten link http://www.wildsmiles4you.com/home/i...tpage&Itemid=1
oferują tam aparaty w kształcie piłki, gwiazdki itp. Czego to ludzie nie wymysla...
Swoją drogą taka gwiazdka na zębach musi nieźle na początku obcierać i zachaczać o usta...
A ten łańcuszek na przednich zębach można nałożyć na cały drut? Bo taki metal na zębach mnie przeraża
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:48   #769
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez _KoRa_ Pokaż wiadomość
A ten łańcuszek na przednich zębach można nałożyć na cały drut? Bo taki metal na zębach mnie przeraża
Skoro Cię przeraża to po co zakładać? Metal i tak będziesz mieć podczas retencji na górze, inaczej się nie da (bo płytkę będziesz zdzierać dolnymi zębami).
Nie dorosłaś jeszcze do odpowiedzialności za siebie i swoje zęby.

*metal tzn - drucik, podobny do łuku ale bez zamków
natj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-25, 17:55   #770
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Ja wiem, że to duży wydatek tylko boli mnie to, że w zamian za to wyrzekłam się super wycieczki, która również była moim marzeniem Nie lubię takiego mydlenia oczu i obiecywania, a potem kicha. :/ kasiek najchętniej bym teraz poszła do pracy, ale szkoła. Latem będę szukała już o tym myślałam. Ach tam jestem zła, muszę to przespać. A co do rat, to za jeden łuk trzeba gotówkę zapłacić, a drugi na raty. Gdyby oby dwa łuki były na raty to rodzice by mi teraz sprawili A swoją drogą to dzwonilam po tylu ortodontach i żaden nie miał na raty, więc wcale nie jest tak łatwo znaleźć.

_KoRa_ Przecież aparat to nic złego, to świadczy o Twojej dbałości, ale skoro ty się przejmujesz tym, że będzie go widać itd. to bez komentarza. Żeby być pięknym trzeba cierpieć. Skoro wybierasz krzywulce, to powodzenia.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.


Edytowane przez effciaa16
Czas edycji: 2008-04-25 o 17:58 Powód: dopisek
effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:59   #771
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

natj możesz skończyć z pisaniem, że nie dorosłam do aparatu? Nie znasz mnie i proszę nie oceniaj.
Zależy mi tylko na dyskrecji, niektórym aparat na zębach się podoba i nawet znam dziewczyny, którym dodaje on uroku. Każdy ma swoje zdanie na ten temat.

A podczas retencji można też założyć ten łańcuszek?

Ps. natj piszę posta na forum, bo zaczęłam poważnie myśleć o aparacie. To, że mam wątpliwości i się boję myślę, że to normalne reakcje przed czymś nowym. I dziękuję za zniechęcanie mnie, bo to co pisałaś raczej nie było zachęcające...
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:05   #772
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Ale taki jest aparat. Resztki jedzenia za drutami, obtarcia, ból. Jeśli to Cię zniechęca to w czym problem skoro to jest podstawa.

Piszę jak piszę bo z tego co TY piszesz widać że panikujesz, że aparat Cię hmm... oszpeci?
Jednym słowem przesadzasz. A piszesz na forum po to aby ktoś Cię utwierdził że można druta całkowicie ukryć, a guzik .
Przezroczyste są bardziej wypukłe, mój wykładowca ma szafirowy i z odległości 20 m widać było że coś tam ma ale nie wiadomo co koleżanki myślały że jakieś poniszczone zęby ale wprawne oko aparatki wypatrzyło aparat .

Obawiasz się rzeczy które są podstawą leczenia. Myślisz że łańcuszek dają po to żeby nie było Ci widać aparatu? To jest do leczenia.
Pomyśl co mają powiedzieć dziewczyny z maskami twarzowymi.
Skoro chcesz mieć proste zęby to nie narzekaj tylko weź się za siebie i zrób wszystko by mieć piękne zęby
natj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:06   #773
Piesio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

effciaa16 acha chyba że jeden łuk gotówką a drugi na raty ale pomyśl całe życie przed tobą aparat choćby nawet był w sierpniu to i tak jeszcze zdążysz sobie ząbki wyprostować a wycieczka ? no szkoda ale marzenia się nierozpływają mamy całe życie trzeba sie tym cieszyć że jeszcze w życiu czeka Cie tyle niespodzianek i Twoje marzenia napewno sie spełnią trzeba wierzyć trzymam kciuki i zyczę Ci powodzenia

Kora dziewczyny tutaj Cie wcale niezniechęcają mówią to co myślą taka jest prawda. ale zgadzam się tutaj z nimi trzeba powarznie o tym myśleć. sama zaczęłam tak o tym myśleć bo to nieznaczy że jesli ktoś ma aparat to że wogólę jest fe itp . to świadczy o osobie że dba o swój wygląd i chce mieć powalający na kolana zdrowy i piękny uśmiech zacznij myśleć powarznie też sobie uświadomiłam że to wcale nie jest zaraza(nawet nigdy tak niepomyślałam!!) apropos jeśli chcesz chodzić z krzywulcami to życzę powodzenia. ale Twoja decyzja "Jaką mnie Boziu stworzyłeś, taką mnie masz" a i jeszcze jedno ;] aparat nie szpeci wręcz dodaję uroku
Piesio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:09   #774
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

effciaa16, Piesio dobrze mówi fajnie że już teraz będziesz mogła mieć założonego drutka. Ja musiałam czekać dopóki sama nie zarobię i założyłam dopiero w wieku 20 lat.
Pomyśl tak jak będziesz jechać na wycieczkę to już z pięknymi zębami i będziesz mogła się uśmiechać do zdjęć ile wlezie
natj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:19   #775
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez natj Pokaż wiadomość
Ale taki jest aparat. Resztki jedzenia za drutami, obtarcia, ból. Jeśli to Cię zniechęca to w czym problem skoro to jest podstawa.

Piszę jak piszę bo z tego co TY piszesz widać że panikujesz, że aparat Cię hmm... oszpeci?
Jednym słowem przesadzasz. A piszesz na forum po to aby ktoś Cię utwierdził że można druta całkowicie ukryć, a guzik .
Przezroczyste są bardziej wypukłe, mój wykładowca ma szafirowy i z odległości 20 m widać było że coś tam ma ale nie wiadomo co koleżanki myślały że jakieś poniszczone zęby ale wprawne oko aparatki wypatrzyło aparat .

Obawiasz się rzeczy które są podstawą leczenia. Myślisz że łańcuszek dają po to żeby nie było Ci widać aparatu? To jest do leczenia.
Pomyśl co mają powiedzieć dziewczyny z maskami twarzowymi.
Skoro chcesz mieć proste zęby to nie narzekaj tylko weź się za siebie i zrób wszystko by mieć piękne zęby
No dobrze rozumiem. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych problem lekko krzywych zębów może wydawać się śmieszny..Wiem, inni mają gorsze problemy...Rozumiem.
Może faktycznie nie dorosłam (?) i zrozumiałam o co Ci chodzi natj.
Ale tak to już jest, człowiek boi się zmian...
Przepraszam jeśli kogoś uraziłam.
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:21   #776
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez _KoRa_ Pokaż wiadomość
natj możesz skończyć z pisaniem, że nie dorosłam do aparatu? Nie znasz mnie i proszę nie oceniaj.
Zależy mi tylko na dyskrecji, niektórym aparat na zębach się podoba i nawet znam dziewczyny, którym dodaje on uroku. Każdy ma swoje zdanie na ten temat.

A podczas retencji można też założyć ten łańcuszek?

Ps. natj piszę posta na forum, bo zaczęłam poważnie myśleć o aparacie. To, że mam wątpliwości i się boję myślę, że to normalne reakcje przed czymś nowym. I dziękuję za zniechęcanie mnie, bo to co pisałaś raczej nie było zachęcające...


ona cie nie ocenia, wyciaga wnioski z twojego postu i chyba wszytskie odnioslysmy takie samo wrazenie, jakbys poczytala watek to przewaznie sa to nasze narzekania na bol, niewygode, trudnosci z higiena itp. nikt nie zniecheca, ale bez sensu zakladac aparat, a pozniej to zaniedbac bo " ja przeciez nie chcialam". lancuszek jest czescia leczenia o jego zalozeniu decyduje tylko i wylacznie lekarz, a nie widzimisie pacjenta, retencja to metalowy gruby drut polaczony z plytka podniebienna i nie da sie zamienic na lancuszek, niektorzy ortodonci stosuja silikonowe retencje, ale to nalezy do rzadkosci. aparat zwykly, kosmetyczny czy szafirowy i tak widac jedne mniej, inne bardziej ale i tak sa widoczne, chyba ze stac cie na 5 tys/ luk na aparat lingwalny, ktory zaklada bardzo niewielu ortodontow w polsce i ceny za wizyty tez sa kosmiczne. wiec prosze nie naskakuj na nikogo, bo nikt nie naskakuje na ciebie
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:26   #777
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

No no wiem. Ale rozumiecie mnie, jest coś takiego, że coś bardzo bardzo chcecie i już jest blisko, a potem nagle wszystko się wali i czar prysł i to nie jest miłe. Niestety nic z tym nie zrobię, tak jak piszecie, muszę przeczekać i tyle, co nie zmienia faktu, że lekko się zawiodłam

a co do Anglii niech tylko wyprostuję zęby to do każdego będę się szczerzyła a co mi tam...
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:27   #778
Piesio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

natj ale dobrze że już masz aparacik i pomyśleć że piękny uśmiech będziesz mieć powodzonka

effciaa16 wiem wiem jak to jest, wiem jak się czujesz... niestety takie jest życie i trzeba czekać nic nie da się zmienić jeśli jest tak a nie inaczej... będzie dobrze niezałamuj się jesteśmy z Tobą

Edytowane przez Piesio
Czas edycji: 2008-04-25 o 18:29 Powód: dopisek
Piesio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:29   #779
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Piesio, mądrze piszesz
Kaska
edit - zwłaszcza Kaska, że znam 2 osoby które założyły aparat "bo mama kazała" i całe leczenie poszło do lasu strata pieniędzy i tych lat co się dziewczyny namęczyły. A dlaczego olały? Bo od początku miały taką postawę jak Kora.

Coby do tematu
Wizytę mam dopiero 9.05 i chyyba po raz pierwszy zdecyduję się na mixa zielono - niebieski może być ? Czy lepiej zielono żółty?
natj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:32   #780
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez effciaa16 Pokaż wiadomość
No no wiem. Ale rozumiecie mnie, jest coś takiego, że coś bardzo bardzo chcecie i już jest blisko, a potem nagle wszystko się wali i czar prysł i to nie jest miłe. Niestety nic z tym nie zrobię, tak jak piszecie, muszę przeczekać i tyle, co nie zmienia faktu, że lekko się zawiodłam

a co do Anglii niech tylko wyprostuję zęby to do każdego będę się szczerzyła a co mi tam...
No ba, rozumiem Cię. Ja w miesiąc wymieniłam 2 plomby, leczyłam zęba kanałowo, zaleczyłam 2 kolejne zęby, wyrwałam 4 ósemki u chirurga po to żeby mieć już aparat .

Plusem tego że będziesz musiała czekać jest to że możesz doprowadzić swoje ząbki do stanu wprost idealnego, poza tym odłożyć (kieszonkowe, jakaś ekstra kasa) na irygator (jak dla mnie SUPER rzecz, po wyszczotkowaniu zębów jak użyję irygatora to i tak wypłukują się jakieś resztki, nie wiem jak mogłam bez niego żyć )
natj jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.