Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-14, 13:25   #1291
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Zawsze nosiłam stanik, który po prostu leżał z jakiejś sieciówki czy sklepiku. Dziś poszłam do salonu z bielizną. Trzech właściwie. W jednym nie było nic co by na mnie pasowało. W drugim - kobieta nie za bardzo umiała dobrać stanik. Trzeci - kobieta profesjonalna, wybór wielki a ceny nie powalają. Wcześniej nosiłam 85c. Dzis dobrała mi 80F. Dowiedziałam się, że tak naprawdę nie umiem ubierać staników, tak aby "zbierać pierś". Wiecie co? Tak sobie myślę, że to wstyd aby kobieta 26 lat nie umiała kupić bielizny. Jednak wiem, że większość moich koleżanek po prostu nie zwraca na to uwagi. Przecież jest pod bluzką. Jak ja myślałam. Moja mama sama kupuje zupelnie miękkie staniki, często chodzi bez (ma male piersi) no ja jestem duża to i piersi są niemałe.

W jakim wieku dobrałyście sobie stanik?


18 lat. Stwierdziłam, ze coś musi być nie tak, skoro chcąc kupić kostium kąpielowy okazuje się że wszystkie są za luźne w obwodzie i zwyczajnie spadają.... Tak trafiłam na lobby a potem do pani Marii z peachfield

Ale masz rację - większość kobiet nie zwraca uwagi na to co jest pod bluzką, żałuje pieniądz na dobry stanik a potem narzeka że niewygodnie i brzydko...
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 13:51   #1292
KlaudiaaaPe
Raczkowanie
 
Avatar KlaudiaaaPe
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 85
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

od dawna myśle o udaniu się do pani brafiterki, a przweczytanie tego wątku utiwerdziło mnie w tej decyzji
KlaudiaaaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 15:07   #1293
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Zawsze nosiłam stanik, który po prostu leżał z jakiejś sieciówki czy sklepiku. Dziś poszłam do salonu z bielizną. Trzech właściwie. W jednym nie było nic co by na mnie pasowało. W drugim - kobieta nie za bardzo umiała dobrać stanik. Trzeci - kobieta profesjonalna, wybór wielki a ceny nie powalają. Wcześniej nosiłam 85c. Dzis dobrała mi 80F. Dowiedziałam się, że tak naprawdę nie umiem ubierać staników, tak aby "zbierać pierś". Wiecie co? Tak sobie myślę, że to wstyd aby kobieta 26 lat nie umiała kupić bielizny. Jednak wiem, że większość moich koleżanek po prostu nie zwraca na to uwagi. Przecież jest pod bluzką. Jak ja myślałam. Moja mama sama kupuje zupelnie miękkie staniki, często chodzi bez (ma male piersi) no ja jestem duża to i piersi są niemałe.

W jakim wieku dobrałyście sobie stanik?
25-26 jakoś.
Starsze kobiety też nie umieją ubierać staników, jak kupują na targowisku mierzone na oko przez płaszcz zimowy.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 16:38   #1294
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Jakoś po dwudziestce
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 20:29   #1295
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Zawsze nosiłam stanik, który po prostu leżał z jakiejś sieciówki czy sklepiku. Dziś poszłam do salonu z bielizną. Trzech właściwie. W jednym nie było nic co by na mnie pasowało. W drugim - kobieta nie za bardzo umiała dobrać stanik. Trzeci - kobieta profesjonalna, wybór wielki a ceny nie powalają. Wcześniej nosiłam 85c. Dzis dobrała mi 80F. Dowiedziałam się, że tak naprawdę nie umiem ubierać staników, tak aby "zbierać pierś". Wiecie co? Tak sobie myślę, że to wstyd aby kobieta 26 lat nie umiała kupić bielizny. Jednak wiem, że większość moich koleżanek po prostu nie zwraca na to uwagi. Przecież jest pod bluzką. Jak ja myślałam. Moja mama sama kupuje zupelnie miękkie staniki, często chodzi bez (ma male piersi) no ja jestem duża to i piersi są niemałe.

W jakim wieku dobrałyście sobie stanik?
20, ale pierwsze to były używki.

W Alles jest promocja do świat -20% staniki wychodza po 120 130zł

Wysłane z mojego myPhone Funky 8GB przy użyciu Tapatalka
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 11:17   #1296
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Zawsze nosiłam stanik, który po prostu leżał z jakiejś sieciówki czy sklepiku. Dziś poszłam do salonu z bielizną. Trzech właściwie. W jednym nie było nic co by na mnie pasowało. W drugim - kobieta nie za bardzo umiała dobrać stanik. Trzeci - kobieta profesjonalna, wybór wielki a ceny nie powalają. Wcześniej nosiłam 85c. Dzis dobrała mi 80F. Dowiedziałam się, że tak naprawdę nie umiem ubierać staników, tak aby "zbierać pierś". Wiecie co? Tak sobie myślę, że to wstyd aby kobieta 26 lat nie umiała kupić bielizny. Jednak wiem, że większość moich koleżanek po prostu nie zwraca na to uwagi. Przecież jest pod bluzką. Jak ja myślałam. Moja mama sama kupuje zupelnie miękkie staniki, często chodzi bez (ma male piersi) no ja jestem duża to i piersi są niemałe.

W jakim wieku dobrałyście sobie stanik?
W sumie zawsze nosiłam w miarę dobre, ale taki prawdziwy ortodoksyjny brafitting w wieku dwudziestu paru.

Chyba miałam o tyle szczęścia, że kobiety w mojej rodzinie nie uważały, że biustonosz trzeba kupić najtańszy i dobierać na oko. Jak zaczynałam nosić biustnosze, to oczywiście było mi niewygodnie i chciałam kupować coraz wyższe obwody, ale szybko mi to wybiły z głowy.

Wtedy kupowałyśmy głównie Triumphy - wiem, że teraz ludziom się kojarzy z badziewiem, ale kiedyś to była bardzo dobra marka (jak jeszcze wszystko produkowano w Europie) i nawet w latach dziewięćdziesiatych jeszcze nie było tak źle, chociaż w porównaniu z brafitterskimi markami dzisiaj nie wypadają za dobrze. Ale wtedy nie było takich alternatyw, jak dziś, polskie marki potrafiły się szybciej defasonować.

Problem sięzaczął, jak zaczęłam wyrastać z rozmiarówki Triumpha, jak doszłam do E okazało się, że ładne plandże i straplessy już nie są robione w moich rozmiarach, co mnie strasznie rozsierdziło, bo prawdę mówiąc na oko nawet nie było widać dużej róznicy, już nie mówiąc o samonośności biustu.

Ale takie debilne myślenie to do dzisiaj zostało niektórym producentom, moje myśli wędrują tu do Avocado, które w ogóle chyba unika jak ognia plandży (chociaż kiedyś chyba mieli), rozumiem specjalizacje, ale niektórzy nosza dekolty mimo tak "ogromnych" biustów jak E czy F. Ostatnio wypuścili linię ślicznych, modnych bezfiszbinowych plandży- trójkatów i co - te z kolei tylko w małych rozmiarach.


Ech, niestety mam wrażenie, że takie grupy, które robią najwięcej zamieszania, albo po prostu, które nie mają wyboru i musza kupować specjalistyczne staniki, to najważniejsze lobby.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 12:27   #1297
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Niedawno płakałam, że ledwo dopinam się w 75, a po schudnięciu kilku kg nagle w tajemniczy sposób zniknęły "żebra" i dopięłam się w ...70
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-16, 13:35   #1298
marianka12
Przyczajenie
 
Avatar marianka12
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 7
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Czy pochylając się do przodu miseczka powinna odstawać? Kupiłam niedawno dwa staniki, ekspedientka powiedziała że to naturalne ale chłopak upiera się że są zbyt duże... w sumie już sama się pogubiłam
marianka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 14:18   #1299
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez marianka12 Pokaż wiadomość
Czy pochylając się do przodu miseczka powinna odstawać? Kupiłam niedawno dwa staniki, ekspedientka powiedziała że to naturalne ale chłopak upiera się że są zbyt duże... w sumie już sama się pogubiłam
Oczywiście że normalne.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 08:40   #1300
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez marianka12 Pokaż wiadomość
Czy pochylając się do przodu miseczka powinna odstawać? Kupiłam niedawno dwa staniki, ekspedientka powiedziała że to naturalne ale chłopak upiera się że są zbyt duże... w sumie już sama się pogubiłam
Tak, to tylko prawa fizyki.

Biustonosz ma przylegać idealnie, kiedy stoisz lub siedzisz prosto. Kiedy się pochylasz, piersi i tułów zmieniają pozycję i siłą rzeczy biust inaczej się układa w staniku.

Natomiast biust ani stanik nie powinny od zwykłego pochylania się zmieniać pozycji na tyle, żeby potem trzeba było poprawiać.

Zgaduję, że masz usztywniany lub półusztywniany stanik? W bardziej miękkich i z bardziej elastycznymi miseczkami ten efekt jest mniejszy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 20:29   #1301
roxanne22
Raczkowanie
 
Avatar roxanne22
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 128
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny, chce kupić porządnie dobrany biustonosz.

Pod biustem mam na bardzo ciasno 69 cm w biuście luźno 80 na kalkulatorach wychodzą mi cały czas inne rozmiary zastanawiam się czy nie lepiej iść do sklepu dobrać pierwszy porządny biustonosz? Mam 173cm i 63kg 23 lata nie mam dzieci coś doradzicie?
__________________
Majowa wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post51241338
roxanne22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 20:32   #1302
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Idz pomierzyc

z tel.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 20:40   #1303
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez roxanne22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chce kupić porządnie dobrany biustonosz.

Pod biustem mam na bardzo ciasno 69 cm w biuście luźno 80 na kalkulatorach wychodzą mi cały czas inne rozmiary zastanawiam się czy nie lepiej iść do sklepu dobrać pierwszy porządny biustonosz? Mam 173cm i 63kg 23 lata nie mam dzieci coś doradzicie?


Odwiedź któryś ze sklepów ze stanikowej mapy celowałabym na początek w 65C. Co nosiłaś do tej pory?
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 21:07   #1304
roxanne22
Raczkowanie
 
Avatar roxanne22
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 128
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Do tej pory 70 lub 75 B ale cały czas odnoszę wrażenie że biust trzyma się na ramiączkach :/ i miseczki albo całkiem są za duże albo o wiele za małe. a jakiś konkretny sklep w Krakowie polecacie w którym odbiorą dobrze biustonosz?
__________________
Majowa wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post51241338
roxanne22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 18:48   #1305
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Zamówiłam Emily od Curvy Cate, i tak sie teraz zastanawiam czy ten model ma taki krój wpijający się w pachy czy coś źle dobrałam. Miseczka może za duża, ale minimalnie. Nie wiem czy rozmiar mniej już nie będzie tak wysoko wykrojony pod pachami. Ktoś coś może wie?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 00:41   #1306
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Zamówiłam Emily od Curvy Cate, i tak sie teraz zastanawiam czy ten model ma taki krój wpijający się w pachy czy coś źle dobrałam. Miseczka może za duża, ale minimalnie. Nie wiem czy rozmiar mniej już nie będzie tak wysoko wykrojony pod pachami. Ktoś coś może wie?
Obejrzałam sobie na bratabase i to może być kwestia rozmiaru, chyba że jesteś raczej niska i masz raczej wysoko osadzony biust, ale wtedy powinnaś mieć taki problem częściej, przy innych firmach i modelach.

Imho to powinno wyglądać co najwyżej tak:
http://www.bratabase.com/browse/curv...ly-ck5001/28G/
A to:
http://www.bratabase.com/browse/curv...y-ck5001/28GG/
raczej nie będzie wygodne.

Nie wiem, dlaczego ten niebieski tak leży - może pani jest nietypowo drobna, ale fakty są takie, że na ogół, jeśli występuje większość tych objawów:
- ramiączka są wyraźnie za szeroko
- miski są niby dobre, ale fiszbiny kończą się daleko za końcem piersi, pod pachą
- górne brzegi miski wrzynają się pod pachę
- miska zakrywa więcej piersi niż się spodziewałyśmy po danym fasonie
to znaczy, że trzeba się serio zastanowić, czy nie wykonałyśmy niechcący owinięcia się fiszbinami czyli wzięłyśmy za mały obwód i za duże miski. Wtedy stanik wydaje się niby dobry na wymiar, obwód nie jest za ciasny, bo przyduże miseczki robią za obwód, nie widać też pustek w misce, bo miseczki są naciągnięte w boki. Ale właśnie stanik nie leży, jak powinien. Jak ktoś lubi tak nosić, to spoko, ale może być niewygodnie, bo fiszbiny mogą gnieść, stanik się może wrzynać pod pachami i ramiączka ciągle zjeżdżać.

Pamiętajcie, że nie tylko różne firmy, ale wręcz różne modele jednej firmy różnie wypadają i to, że nosimy z jakiejś firmy stanik dajmy na to 28 E, nie znaczy, że inny model musimy mieć w identycznym rozmiarze. Może się okazać, że 30 DD będzie leżał lepiej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:01   #1307
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

czy ma ktos doswiadczenie z biustonoszami sportowymi marki Panache Sport? chcialam sobie kupic ale kompletnie nie wiem w jaki rozmiar celowac - moje wymiary 71/89-90, moze ktoś co wie?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 10:07   #1308
czarnalukrecja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 27
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Przeczytałam prawie cały wątek, jestem obecnie na wyrzucaniu stanikowych "bubli"w szafie zostały mi 3 dobre Mam 2 bardotki Ava i jeden usztywniany Kinga. Zanim zakupiłam biustonosze wyliczyłam na kalkulatorze że noszę 65D i takowe rozmiary kupiłam - myślę że leżą dobrze. Ale teraz jak was czytam powinnam miec 60E i teraz sama nie wiem, bo przecież może być jeszcze bardziej idealny
Moje wymiary to
65 obwód ściśle
82 w biuście
Doradźcie dziewczyny bo szykuje się na zakup 2 szt
czarnalukrecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 18:22   #1309
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez czarnalukrecja Pokaż wiadomość
Przeczytałam prawie cały wątek, jestem obecnie na wyrzucaniu stanikowych "bubli"w szafie zostały mi 3 dobre Mam 2 bardotki Ava i jeden usztywniany Kinga. Zanim zakupiłam biustonosze wyliczyłam na kalkulatorze że noszę 65D i takowe rozmiary kupiłam - myślę że leżą dobrze. Ale teraz jak was czytam powinnam miec 60E i teraz sama nie wiem, bo przecież może być jeszcze bardziej idealny
Moje wymiary to
65 obwód ściśle
82 w biuście
Doradźcie dziewczyny bo szykuje się na zakup 2 szt
z wymiarów, które podałaś to rzeczywiście powinnaś kupować 60E tylko obawiam się że możesz mieć problem z wyborem. Poleciłabym Ci spróbować po przymierzać 65D z różnych firm, bo co firma to ma ciut inną rozmiarówkę a może zdecydować się na inny rodzaj np. push-up albo copa
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-09, 18:50   #1310
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez czarnalukrecja Pokaż wiadomość
Przeczytałam prawie cały wątek, jestem obecnie na wyrzucaniu stanikowych "bubli"w szafie zostały mi 3 dobre Mam 2 bardotki Ava i jeden usztywniany Kinga. Zanim zakupiłam biustonosze wyliczyłam na kalkulatorze że noszę 65D i takowe rozmiary kupiłam - myślę że leżą dobrze. Ale teraz jak was czytam powinnam miec 60E i teraz sama nie wiem, bo przecież może być jeszcze bardziej idealny


Moje wymiary to


65 obwód ściśle


82 w biuście


Doradźcie dziewczyny bo szykuje się na zakup 2 szt


Jeśli wygodnie Ci w tym co masz to nie ma sensu na siłę zaniżać obwodu, lepiej celuj w firmy które szyją ścisłe obwody i wtedy to 65 może być zupełnie dobre moze coś od Ewy Michalak na przykład?
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 19:24   #1311
czarnalukrecja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 27
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

No właśnie z 60-tkami jest problem , mało ich poprostu.
Wydaje mi się, że ava ma ciaśniejsze obwody od Kingi, przy obu bardotkach tak odczuwam.
Tak sobie pomyślałam, że może kiedyś kupie ta 60 jak bedzie w promocji a teraz przy 65D zostanę bo wszystkie firmy takie produkują i jest duży wybór
U Ewy Michalak tez mi wychodzi 65D, znalazłabym napewno cos ale nie ukrywam,że modele które mi się podobają są najdroższe hihi
AnaW własnie czytasz w moich myslach zastanawiałam sie nad copą
A czy ktoś ma biustonosz z firmy gaia albo kostar jak ich obwody mają sie do innych firm ?
czarnalukrecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 19:28   #1312
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Alles jakie ma obwody? Ścisłe czy nie bardzo? Rozciągnie się trochę czy raczej nie? Kupiłam 65 tak samo jak Panacha i mnie ciśnie jak pochodzę dłużej w nim. W przymierzalnie było ok. Brać przedłużkę czy rozejdzie się trochę?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 20:30   #1313
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Alles jakie ma obwody? Ścisłe czy nie bardzo? Rozciągnie się trochę czy raczej nie? Kupiłam 65 tak samo jak Panacha i mnie ciśnie jak pochodzę dłużej w nim. W przymierzalnie było ok. Brać przedłużkę czy rozejdzie się trochę?
Właśnie mam podobny problem z allesami, ostatnio kupiłam dwa w rozmiarze 70J i wydawało mi się w przymierzalni, że są super dobrane, a teraz gdy chodzę w nich parę godzin strasznie obcierają mnie z przodu, pod miseczkami. Mimo to obwód wydaje mi się w dalszym ciągu dobry, zapinam na pierwszą (najluźniejszą) haftkę.

Dziewczyny, co to może być i jak temu zaradzić? Dodam, że w jednym, który jest taki bardziej satynowy, ten nieprzyjemny efekt jest większy, więc może to wina materiału?
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 08:21   #1314
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
Właśnie mam podobny problem z allesami, ostatnio kupiłam dwa w rozmiarze 70J i wydawało mi się w przymierzalni, że są super dobrane, a teraz gdy chodzę w nich parę godzin strasznie obcierają mnie z przodu, pod miseczkami. Mimo to obwód wydaje mi się w dalszym ciągu dobry, zapinam na pierwszą (najluźniejszą) haftkę.

Dziewczyny, co to może być i jak temu zaradzić? Dodam, że w jednym, który jest taki bardziej satynowy, ten nieprzyjemny efekt jest większy, więc może to wina materiału?
Imho najbardziej prawdopodobne, że stanik przesuwa się lekko przy chodzeniu, to by też wyjaśniało dlaczego ten z gładszego materiału obciera jeszcze mocniej. Spróbuj zapinać ciaśniej.
Może też rozmiar i model nie jest do końca dopasowany i fiszbiny nie układają się tak, jak powinny. Np. miseczki są przymałe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 12:26   #1315
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Hey dziewczyny Nosze rozmiar angielski 34D. W ostatnim czasie zlecialo ze mnie ok. 6kg i wydaje mi sie, ze 34D zrobil sie ciut za luzny pod biustem, bo miseczki D wydaja sie byc nadal okay. Wlasnie sie zmierzylam i pod biustem mam 81cm, a obwód piersi 94cm. Zna sie ktoras na rzeczy i poradzi jaki rozmiar bylby dla mnie dobry?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 18:50   #1316
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Hej, pierwszy raz na tym wątku jestem. Od paru lat mam rozmiar dobrze dobrany, ale to nie znaczy, że każdy stanik dobry. Niektóre podczas używania okazują się być nie do noszenia, bo np. drapią.
Najnowszy nabytek to longline, rozmiar jak zwykle wzięłam, zapinam się spokojnie. Ale te pionowe fiszbiny mi się tak wbijają, że to nie do wytrzymania. Wie ktoś może, czy jak je wyciągnę, to jeszcze będzie się dało ten stanik nosić? Czy się ten szeroki pas nie zacznie zwijać?
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 11:25   #1317
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Potrzebuję małej pomocy

chciałabym kupić biustonosz online. Mam kilka biustonoszy z Esotiq (rozmiar 65G) oraz Shock Absorber rozmiar (30 e).
Problem w tym, że mój biust powinien mieć mniejszy rozmiar wg tabelek producentów, bo mam 72cm pod biustem i 87cm w biuście. Wychodzi rozmiar 65F, tymczasem z biustonosza F biust się wylewa.
Jeśli chodzi o obwód, to chyba powinnam mieć jednak 60, bo zapinam się od razu na najciaśniejszą haftkę, nawet w SA i dopiero w nim czuję przyjemne podtrzymanie.
A może jest gdzieś sklep w Poznaniu z cenami podobnymi do internetowych (max 100zł za biustonosz) z rozmiarem ok. 60H?
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 12:11   #1318
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Potrzebuję małej pomocy

chciałabym kupić biustonosz online. Mam kilka biustonoszy z Esotiq (rozmiar 65G) oraz Shock Absorber rozmiar (30 e).
Problem w tym, że mój biust powinien mieć mniejszy rozmiar wg tabelek producentów, bo mam 72cm pod biustem i 87cm w biuście. Wychodzi rozmiar 65F, tymczasem z biustonosza F biust się wylewa.
Jeśli chodzi o obwód, to chyba powinnam mieć jednak 60, bo zapinam się od razu na najciaśniejszą haftkę, nawet w SA i dopiero w nim czuję przyjemne podtrzymanie.
A może jest gdzieś sklep w Poznaniu z cenami podobnymi do internetowych (max 100zł za biustonosz) z rozmiarem ok. 60H?


Nie zaniżałabym obwodu o 12cm, bo wtedy konstrukcja całego stanika zacznie się rozjeżdżać. Celowałabym za to w modele o ścisłym i stabilnym obwodzie. Z marek o takich właściwościach powinien się sprawdzić comexim (teraz mają chyba obniżki w swoim sklepie internetowym) oraz już trochę droższa Ewa Michalak. Warto się kierować rozmiarowkami producentów. Co więcej staniki tych firm są nie do zdarcia (te od e. Michalak z powodzeniem noszę od... 5 lat)
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 12:56   #1319
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
Nie zaniżałabym obwodu o 12cm, bo wtedy konstrukcja całego stanika zacznie się rozjeżdżać. Celowałabym za to w modele o ścisłym i stabilnym obwodzie. Z marek o takich właściwościach powinien się sprawdzić comexim (teraz mają chyba obniżki w swoim sklepie internetowym) oraz już trochę droższa Ewa Michalak. Warto się kierować rozmiarowkami producentów. Co więcej staniki tych firm są nie do zdarcia (te od e. Michalak z powodzeniem noszę od... 5 lat)
Dziękuję bardzo za polecenie konkretnych marek
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 22:11   #1320
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Ja mam takie pytanie, może ktoś będzie w stanie mi doradzić?
Schudłam ostatnio i noszę szalenie za duże 75F (różnych marek), bo nic innego nie mam. Kupiłam sobie (polegając na wymiarach) z Esotiq taki klasyczny fason 70E i robi mi się buła nad miską aka miska jest ewidentnie za mała, widać, że 70F byłoby idealne. Niestety nie mam możliwości przymierzenia w sklepie, a chcę zamówić biustonosze Freya i Panache. Wg tabeli rozmiarów znów wychodzi mi 70E. Pytanie - brać 70E zgodnie z wymiarami, czy po doświadczeniu z Esotiq celować raczej w 70F? Dodam, że to takie klasyczne dosyć modele (choć jeden longline mi się marzy), takie gładkie, usztywniane, bez żadnych wypychaczy, gąbek w środku (jeśli komuś by to coś mówiło z panache np. panache cleo juna).
Ktoś coś doradzi?
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-18 21:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.