Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-20, 11:32   #3001
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam,
mam pytanie ( jesli w nieodpowiednim forum prosze miłe moderatorki o przesunięcie na właściwy ):
1) czy mydło afrykańskie z EGM nadaje się do cery wrażliwej, naczynkowej, z lekkim trądzikiem różowatym? ( takie malusie krostki które nie chcą do końca schodzić i zostaja takie tycie, tycie )

2) czy olejki z malin, tamanu i z czarnuszki przechowuje się tylko w lodówce? ( na opak. napisane że w ciemnym i chlodnym miejscu, no to szybciutko je schowalam do lodówki)

3) czy olejki w/w można przelac do buteleczki z białego szkła, o takiej http://naturaliskosmetyki.pl/butelec...nik-p-180.html ? ( czy jednak to białe szkło nieodpowiednie?)

4) czy olejek myjący z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html rzeczywiście nie wysusza buzi , pomimo że trzeba go zmyc wodą ( ja mam przefiltrowaną z kranu -ale to jednak woda nieprzegotowana ) ?

Edytowane przez Pampelina
Czas edycji: 2010-04-20 o 11:33
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 13:22   #3002
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Pampelina
1. o mydle wiele pisano
2. zgodnie z zaleceniami, tylko w lodówce masz ciemno i chłodno? to tak.
3. zdaje się że można, tylko nie wystawiaj na słońce.
4. każda cera inaczej reaguje. testuj.wiesz że BU ma swój watek
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 14:19   #3003
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Pampelina Pokaż wiadomość
3) czy olejki w/w można przelac do buteleczki z białego szkła, o takiej http://naturaliskosmetyki.pl/butelec...nik-p-180.html ? ( czy jednak to białe szkło nieodpowiednie?)
Wlasnie chodzi o to, by na olej nie dzialalo swiatlo, stad ciemne szklo, nieprzezroczysty plastik. Nie radzilabym przelewac do bialego szkla..nawet malej porcji.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 14:20   #3004
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Wlasnie chodzi o to, by na olej nie dzialalo swiatlo, stad ciemne szklo, nieprzezroczysty plastik. Nie radzilabym przelewac do bialego szkla..nawet malej porcji.

buteleczkę z przezroczystego szkła można okręcić folią aluminiową
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 20:45   #3005
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
buteleczkę z przezroczystego szkła można okręcić folią aluminiową

racja dziewczyny
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 08:46   #3006
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
racja dziewczyny
Wszystko ok, tyle, ze buteleczka straci na uroku chyba, zeby ja zdekupazowac
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 18:34   #3007
lenlea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 288
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam,
poszukuję mydła afrykańskiego, ale nie chciałabym zamawiać całego. Czy któraś z Was chciałaby się może podzielić kawałeczkiem?
lenlea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 18:43   #3008
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez lenlea Pokaż wiadomość
Witam,
poszukuję mydła afrykańskiego, ale nie chciałabym zamawiać całego. Czy któraś z Was chciałaby się może podzielić kawałeczkiem?
Moge sie podzielic, zapraszam na PW
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:53   #3009
lenlea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 288
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziękuję
lenlea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 20:23   #3010
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Wczoraj ukrecilam sobie serum odbudowujace z BU- w skladzie skwalen, olej z zielonej kawy z ekstraktem z rozmarynu, olej z wiesiolka z vit E, kompleks liposomowy z fosfolipidami mleka i ceramidami 3.
INCI:Squalane, Coffea arabica (Green Coffee) Seed Oil, Glycerin; Milk Lipids; Ceramide 3, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Oil, Mixed Tocopherols (wit. E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
Jako niecierpliwa dusza od razu zapodalam pare kropli na twarz i....cos tam zapieklo. Twarz zrobila sie lekko czerwona-zmylam, pomyslalam, ze skladniki musza sie "przegryzc". Dzis dalam naprawde malutko na wilgotna twarz i to samo-twarz lekko ucieplona i lekko zaczerwieniona. No i jestem w kropce-czy to serum nie dla mnie? Sklad krotki, prosty, do tej pory zaden ze skladnikow nie powodowal mi sensacji...
Dam mu 3 szanse jutro... Jesli nadal bedzie tak sie sprawowac-poszukam chetna na to serum
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 23:27   #3011
lenlea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 288
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam,
po lekturze części wątku złożyłam swoje pierwsze zamówienie na BU. Zaczęłam od Serum-olejek regulujący LEMON, Tonik z kwasem PHA 6%, Peeling enzymatyczny i Olejek myjący - pomarańczowy. Potem do koszyka poleciał Żel hialuronowy, Hydrolat oczarowy i Olej tamanu. Cena już jest duża, a ja chciałabym jeszcze tyle rzeczy dorzucić! Z mazideł te owocowe oleje tak kuszą... Ehh, coś mi się wydaje że po lekturze całego wątku niewiele w portfelu zostanie...
lenlea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 07:35   #3012
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Wszystko ok, tyle, ze buteleczka straci na uroku chyba, zeby ja zdekupazowac
ja posiadam specjalnie mała szafirową buteleczkę na oleje
chyba z BU.
lenlea każdy sklep ma swój wątek na biochemi, wiele wartościowych recenzji tam znajdziesz
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 11:35   #3013
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

zastanawiam się nad tym czy zamówić żel hialuronowym 1% czy 2% . Jest napisane , że ten 2% ma większe działanie przeciwzmarszczkowe ale z kolei nie napisali , że można go uzywać do pillingów i maseczek . Jak to z nim jest ? Cena dwa razy wyższa- warto
dać więcej czy wziąźć 1% i nie zawracać sobie głowy
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 11:45   #3014
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad tym czy zamówić żel hialuronowym 1% czy 2% . Jest napisane , że ten 2% ma większe działanie przeciwzmarszczkowe ale z kolei nie napisali , że można go uzywać do pillingów i maseczek . Jak to z nim jest ? Cena dwa razy wyższa- warto
dać więcej czy wziąźć 1% i nie zawracać sobie głowy
A ja z kolei się zastanawiałam, czy teraz mając 23 lata powinnam celować w 1% czy 2%. Wydaje mi się, że póki co lepiej teraz byłoby używać 1% a w wieku późniejszym 2%. Co Wy na te moje obliczenia?
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 12:54   #3015
lenlea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 288
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Na BU jest informacja aby serum Lemon nie stosować w ciąży, ale nie mogę sobie znaleźć odpowiedzi na pytanie "dlaczego nie?". Może któraś z Was mnie uświadomi I jeszcze drugie pytanie, czy tonik PHA z BU można w ciąży spokojnie stosować (niby żadnej informacji przy nim nie ma, ale zawsze lepiej się upewnić u bardziej doświadczonych)
lenlea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 12:57   #3016
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Czekam na oleje, hydrolaty i PHA 6%.
Ah, tak zachwalacie, że aż portfele piszczą...
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 12:59   #3017
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez lenlea Pokaż wiadomość
Na BU jest informacja aby serum Lemon nie stosować w ciąży, ale nie mogę sobie znaleźć odpowiedzi na pytanie "dlaczego nie?". Może któraś z Was mnie uświadomi I jeszcze drugie pytanie, czy tonik PHA z BU można w ciąży spokojnie stosować (niby żadnej informacji przy nim nie ma, ale zawsze lepiej się upewnić u bardziej doświadczonych)
Serum Lemon zawiera kwas salicylowy, co do którego istnieje prawdopodobieństwo, że oddziałuje na płód, tonik PHA kwasu salicylowego nie zawiera.
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )

Edytowane przez fanka_fiorda
Czas edycji: 2010-04-22 o 13:05
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 13:08   #3018
lenlea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 288
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Serum Lemon zawiera kwas salicylowy, co do którego istnieje prawdopodobieństwo, że oddziałuje na płód, tonik PHA kwasu salicylowego nie zawiera.
dziękuję
lenlea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 13:33   #3019
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Miałam dac znac odnosnie dzialania toniku 2%bha+8% mlekowego.
otoz po ok 3 tygodniach stosowania tego toniku (i dwoch salipegach) moja skora wyglada o wiele lepiej! jest bardziej nawilzona- ale tutaj ma znaczenie to, ze dodalam tonik aloesowy do pielegnacji i wzbogacilam lekki dzieciecy krem kilkoma skladnikami.
w kazdym razie, na moim wiecznie usianym zaskornikami nosie, jest co raz to mniej czarnych kropek, skora sie oczyszcza delikatnie, nie gwaltownie, ale co kilka dni widze ze jest lepiej no i nie mam wysypow, nawet @ minela bez zadnych niespodzianek
koncze pierwsza porcje, i jeszcze dzis lub jutro krece kolejna.
mimo pory roku, nie zamierzam na razie rezygnowac z kwasow, chce dojsc do ladu ze stanem mojej cery. i tak sie nie opalam, i teraz filtruje.

spodobalo mi sie tez serum z Q10, mysle o zrobieniu wiekszej porcji z konserwantem.

chce tez pochwalic olej z pestek arbuza- leciutki, szybko sie wchlania, nie zapycha. solo praktycznie nie stosuje, najczesciej dodaje do roznych mikstur
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 15:54   #3020
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
ja posiadam specjalnie mała szafirową buteleczkę na oleje
chyba z BU.
uwielbiam takie rzeczy, chyba sobie jakas buteleczke pieknie przyozdobie na serum rozane, bo to kocham miloscia dozgonna.

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad tym czy zamówić żel hialuronowym 1% czy 2% . Jest napisane , że ten 2% ma większe działanie przeciwzmarszczkowe ale z kolei nie napisali , że można go uzywać do pillingów i maseczek . Jak to z nim jest ? Cena dwa razy wyższa- warto
dać więcej czy wziąźć 1% i nie zawracać sobie głowy
Kwas hialuronowy ma tak wszechstornne zastosowanie-2% ma wiecej kwasu hialuronowego w roztworze wodnym 2g/100 g roztworu.
Spokojnie mozesz uzywac do wszystkiego.

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
A ja z kolei się zastanawiałam, czy teraz mając 23 lata powinnam celować w 1% czy 2%. Wydaje mi się, że póki co lepiej teraz byłoby używać 1% a w wieku późniejszym 2%. Co Wy na te moje obliczenia?
Wszystko zalezy od tego, na ile nawilzenia potrzeba Twojej skorze, ale na Twoim miejscu wzielabym 1%.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 16:22   #3021
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Wszystko zalezy od tego, na ile nawilzenia potrzeba Twojej skorze, ale na Twoim miejscu wzielabym 1%.
Dzięki za odp.
Teraz mam 1% ale odlałam część Mamie i niedługo się kończy i zastanawiam się który teraz wziąć. Może dla siebie 1% a dla Mamy 2%.

Wczoraj ukręciłam sobie na dłoni
kilka kropel oleju tamanu + kropla HA + ciutka hydrolatu i powiem, że bardzo przyjemne. Rano wydawało mi się, że cera była taka mięciutka i policzki z bliznami jakby gładsze. Tylko nie wiem czy w tej mieszance nie bylo za dużo oleju, gdyż na stronie biochemii jest napisane, żeby rozcieńczać co najmniej 50%. Tylko, że nie mam innego oleju . Może dziś zrobię tę samą mieszankę i dodam do niej kremu, tyle ile oleju.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 16:46   #3022
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Wczoraj ukręciłam sobie na dłoni
kilka kropel oleju tamanu + kropla HA + ciutka hydrolatu i powiem, że bardzo przyjemne. Rano wydawało mi się, że cera była taka mięciutka i policzki z bliznami jakby gładsze. Tylko nie wiem czy w tej mieszance nie bylo za dużo oleju, gdyż na stronie biochemii jest napisane, żeby rozcieńczać co najmniej 50%. Tylko, że nie mam innego oleju . Może dziś zrobię tę samą mieszankę i dodam do niej kremu, tyle ile oleju.
Jesli dalas kilka kropli oleju, kapke HA i ciut hydrolatu-to na pewno rozcienczylas
Grunt, ze posluzylo buzi.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 17:34   #3023
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Jesli dalas kilka kropli oleju, kapke HA i ciut hydrolatu-to na pewno rozcienczylas
Grunt, ze posluzylo buzi.
No właśnie dziś rozcieńczę olej tamanu z większą świadomością ile czego .

Poza tym zastanawiałam się nad jakimś serum antyoksydacyjnym dla siebie.. czytam o tych serach na biochemii urody i sama nie wiem co wybrać..

Dla mojej Mamy chyba najlepszy będzie eliksir winogronowy. Mama ma 60 lat i raczej nie stosuje filtrów na co dzień. Początkowo chciałam kupić dla niej serum RENEW ale przy jego stosowaniu są wymagane filtry, zatem kupię jej to serum na jesień. Jeszcze myślałam o 3xRose, ale to serum nie jest jeszcze w pełni opisane i nie wiem czy nadawałoby się na lato. Proszę o pomoc, co wybrać dla Mamy A hydrolat z kocanki wg moich rodziców "pachnie świeżością"

Jeszcze mam pytanie, jak myślcie czy dla osób nie stosujących filtrów dobrą alternatywą są antyoksydanty? Czy warto kupować "wypasione" serum czy może wystarczy jakis olej (mający działanie antyoksydacyjne) dodawać rano do kremu.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 18:22   #3024
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
No właśnie dziś rozcieńczę olej tamanu z większą świadomością ile czego .

Poza tym zastanawiałam się nad jakimś serum antyoksydacyjnym dla siebie.. czytam o tych serach na biochemii urody i sama nie wiem co wybrać..

Dla mojej Mamy chyba najlepszy będzie eliksir winogronowy. Mama ma 60 lat i raczej nie stosuje filtrów na co dzień. Początkowo chciałam kupić dla niej serum RENEW ale przy jego stosowaniu są wymagane filtry, zatem kupię jej to serum na jesień. Jeszcze myślałam o 3xRose, ale to serum nie jest jeszcze w pełni opisane i nie wiem czy nadawałoby się na lato. Proszę o pomoc, co wybrać dla Mamy A hydrolat z kocanki wg moich rodziców "pachnie świeżością"

Jeszcze mam pytanie, jak myślcie czy dla osób nie stosujących filtrów dobrą alternatywą są antyoksydanty? Czy warto kupować "wypasione" serum czy może wystarczy jakis olej (mający działanie antyoksydacyjne) dodawać rano do kremu.
Asix-dla mnie serum 3xrose jest super! Kup je koniecznie mamie, bedzie zachwycona-i dzialaniem i zapachem.
Serum Renew faktycznie zostaw do jesieni. Jest fajne serum w BU z naturalnymi filtrami-np. Granat-mozna by je stosowac wymieszane z zelem hialuronowym albo domieszane do kremu.
Mam serum odbudowujace na zbyciu-zrobione przedwczoraj-oddam za bezcen

Edit-serum zarezerwowane.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW

Edytowane przez hodowca_pokrzyw
Czas edycji: 2010-04-22 o 19:01 Powód: dopisek.
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 18:39   #3025
Agunia_S
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ech... mam zwątpienie w naturalną pielęgnację
Dopadło mnie takie jakieś dziwne coś, że wszelkie oleje bez względu na ilość i sposób zaaplikowania tworzą film i się nie wchłaniają. Budzę się tłusta na twarzy, ale totalnie nienawilżona, albo sucha jak wiór.
Coś jest nie tak
Hydrolaty jakby również przestały działać. Jakaś ta skóra mało nawilżona.
Bu I co robić?
Moja 33-letnia cera potrzebuje chyba jakiegoś kopa. Czytam i mam mętlik w głowie. A już mi się wydawało, że znalazłam swój sposób na pielęgnację
To się wyżaliłam.
__________________
wymienię i poszukuję
Agunia_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 20:45   #3026
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Asix-dla mnie serum 3xrose jest super! Kup je koniecznie mamie, bedzie zachwycona-i dzialaniem i zapachem.
Serum Renew faktycznie zostaw do jesieni. Jest fajne serum w BU z naturalnymi filtrami-np. Granat-mozna by je stosowac wymieszane z zelem hialuronowym albo domieszane do kremu.
Mam serum odbudowujace na zbyciu-zrobione przedwczoraj-oddam za bezcen

Edit-serum zarezerwowane.
No właśnie czytam o tym serum 3xRose i mało jest póki co o nim informacji, a chciałabym mieć pewność czy można go stosować latem nie używając filtrów.

Serum Granat? Faktycznie brzmi nieźle. Sama nie wiem, mam mętlik. Mam lekkie przebarwienia i blizny, może wyczytam, że któryś z serum antyoksydacyjnych działa również na to. Aczkolwiek zaczęłam używać na nie własnie ten olej tamanu. Zobaczymy co z tego wyniknie.

A czy w razie czego mogłabym używać na noc czasem serum lemon, czasem sam olej tamanu a na dzień serum antyoksydacyjne? Oczywiście najpierw postosuję sam olej tamanu, jak się spisze (czyt. nie zaszkodzi) to przejdę na Lemon, a później może dołączę do pielęgnacji serum antyoksydacyjne pod krem nawilżający na dzień. Nie za dużo by tego było ?

Nic nie szkodzi z tym serum odbudowującym
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 11:54   #3027
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a czy wszystkie rzeczy chować do lodówki? mam na butelkach, że tak, ale to uciążliwie biegać dla mnie przez cały dom z lodówki do łazienki i z powrotem szczególnie przed 6 rano.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 17:16   #3028
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
a czy wszystkie rzeczy chować do lodówki? mam na butelkach, że tak, ale to uciążliwie biegać dla mnie przez cały dom z lodówki do łazienki i z powrotem szczególnie przed 6 rano.
jak na buteleczce jest że chować to chować.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 17:59   #3029
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Miałam dac znac odnosnie dzialania toniku 2%bha+8% mlekowego.
otoz po ok 3 tygodniach stosowania tego toniku (i dwoch salipegach) moja skora wyglada o wiele lepiej! jest bardziej nawilzona- ale tutaj ma znaczenie to, ze dodalam tonik aloesowy do pielegnacji i wzbogacilam lekki dzieciecy krem kilkoma skladnikami.
w kazdym razie, na moim wiecznie usianym zaskornikami nosie, jest co raz to mniej czarnych kropek, skora sie oczyszcza delikatnie, nie gwaltownie, ale co kilka dni widze ze jest lepiej no i nie mam wysypow, nawet @ minela bez zadnych niespodzianek
koncze pierwsza porcje, i jeszcze dzis lub jutro krece kolejna.
mimo pory roku, nie zamierzam na razie rezygnowac z kwasow, chce dojsc do ladu ze stanem mojej cery. i tak sie nie opalam, i teraz filtruje.

spodobalo mi sie tez serum z Q10, mysle o zrobieniu wiekszej porcji z konserwantem.

chce tez pochwalic olej z pestek arbuza- leciutki, szybko sie wchlania, nie zapycha. solo praktycznie nie stosuje, najczesciej dodaje do roznych mikstur
Ja czekałam na tą recenzję bardzo dziękuję,niestety przesadziłam z "osuszaniem" mojej tłustej cery i po raz pierwszy w życiu mam totalny przesusz ,liszaje i podrażnienie ,czerwone policzki w dodatku chcąc uporać się z tym wszystkim zaczełam używac gęstych kremów i olejków no wyskoczyły mi syfy No to sobie cerę poprawiłam

Jeżeli ktoś miał podobne przygody proszę o pomoc jak wyjśc na prostą
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 18:03   #3030
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Emila, a moze nie uzywaj koniecznie tlusciochow, a zwyklych nawilzajacych kremow, tylko ze o wiele czesciej. z makijazu najlepiej zrezygnuj i smaruj, smaruj, smaruj.
a czym sie tak zalatwilas?
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.