Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 23:16   #2641
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość

Anecka
a próbowałaś płyn micelarny Biodermy do tłustej cery,świnstw raczej tam nie ma,makijaz i łój świetnie czyści,potem tylko hydrolat i gotowe.Czasem jak czuję silna potrzebę umycia buzi woda to najpierw idzie micelar pózniej myję rosołkiem EGM i hydrolat.
5ooml to koszt ok.65zl,ja ostatnio kupiłam w aptece internetowej za 39,90
Nie mam problemów z trądzikiem za to badzo skóra mi się przetłuszcza i wągry gnębia, coraz bardziej kusi mnie kuracja dr.Hauschka do cery zanieczyszczonej po 25roku życia tylko że kosztuje ok 140,ale coraz bardziej przekonują mnie te kosmetyki.
Mam micela Ziaji ktory tak samo radzi sobie ze wszystkim jak ten z Bidermy, Bioderma byla drozsza, wiec postawilam na Ziaję.

Hydrolaty dwa miałam i nic u mnie nie zdzialay w sensie ani poprawa ani nic, jakbym sie zwykla woda przemywala.

Dzieki za odpowiedzi. U mnie najgorszym problemem jest wlasnie dobór kremu. Toniki jeszcze OK. Kiedys w Anglii od kolezanki pozyczylam z braku laku tonik jakis Loreal, tak mnie sciagnal ale czulam ze ekstra oczyscil.. nie mniej po tym trzeba kremu i to duzo.. a co do kremow to sie powtorze ze wiele przetestowalam i kazdy zapycha. Multifrut byl OK, chce jeszcze Azulen przetestowac. Myslalam tez nad tym aby pojsc do dermatologa zeby przepisal mi tonik z kwasem mlekowym bo u mnie dzialal cuda, ale trzeba czekac okolo miesiac na wizyte Szkoda ze nie mam kogos znajomego w aptece to bym poprosila o taki tonik, bo nawet gdzies mam "recepture"

No nic, jutro czy pojutrze ide kupic jakis tonik, niech ma te swinstwa, ale moze cos mi da i na to bede klasc poki co ten krem dla dzieci.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 10:48   #2642
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Kasiaen1 - i jak Ci sluzy gorczyca? na mnie wyraznie dobrze dziala, bo jak przez ostatni tydzien nie mialam czasu ani sily przygotowywac i mylam twarz plynem, wyraznie mi sie pogorszyla cera, bardziej sie tluscila i nowe pryszcze... wiec wczoraj zrobilam znowu nowa porcje

Anecka - moze Tobie by posluzylo?

przypomne przepis:
Cytat:
Napisane przez agneiw Pokaż wiadomość

Poza tym, patent domowy, zaslyszany na inny forum i u mnie sprawdza sie rewelacyjnie, tylko jakos w necie nic nie znalazlam na ten temat. Chodzi o gorczycę białą - łyżka ziaren gorczycy zalana pol szklanki wrzątku, zostawic do ostygnięcia i myjadło do twarzy gotowe. Robi się z tego taki śliski płyn, używam go nawet do... (uwaga...) zmywania makijażu! Nawilża, nie ściąga buzi, goi ranki, oczyszcza i zwęża pory. Jeśli zalejemy mielone ziarenka, to może je wykorzystać jako peeling (ale jest dosc gruby, chyba ze macie jakos super zmielone te ziarnka, ja mielę w młynku do kawy i wychodzą ciut grube, może niektorych podrażnić). Polecam chociaż spróbować, dla cery problematycznej, z rozszerzonymi lub zanieczyszczonymi porami może okazać się to rewelacją (u mnie tak jest.)
(...)

zwykla gorczyca - żółte ziarenka takie, tylko nie dajcie za mało wody i koniecznie zalać wrzątkiem, bo inaczej będzie piekło (!)
ale ja zmywam tym nawet makijaż oczu, wiec jak sie dobrze przyrządzi to nie ma obaw . ja uzywam tego na platkach kosmetycznych (uzywam tak jakbym mleczka uzywala) - jesli chodzi o ta wodę, no a odcedzone zmielone ziarenka to plaluchami jak to peeling. mozna tez niezmielone, wtedy samą wodę wykorzystać.
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 12:13   #2643
ladyan
Rozeznanie
 
Avatar ladyan
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 533
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Mam micela Ziaji
Potwierdzam. Jest bardzo dobry i delikatny.
Do mycia twarzy (polecony przez dermatologa przy stosowaniu Epiduo do leczenia problemów trądzikowych) bardzo dobry jest Cetaphil żel. Używam w połączeniu z wodą termalną Avene. Polecam. Skóra jest gładka i oczyszczona.

A tak poza tym to chciałam się przywitać. Cześć.
Podczytuję Was już bardzo długo. Zaraziłam się od Was minerałami Na razie dopiero raczkuję.
ladyan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 13:03   #2644
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Anecko, tonik z kwasami AHA ma FlosLek- może Cię zainteresuje?
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 17:22   #2645
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agneiw Pokaż wiadomość
Kasiaen1 - i jak Ci sluzy gorczyca? na mnie wyraznie dobrze dziala, bo jak przez ostatni tydzien nie mialam czasu ani sily przygotowywac i mylam twarz plynem, wyraznie mi sie pogorszyla cera, bardziej sie tluscila i nowe pryszcze... wiec wczoraj zrobilam znowu nowa porcje

:

dopiero ze dwa razy się wymaziałam nią- jak skończę tonik z sn (zwężający pory, cudo..) przetestuje Twój patent przez dłuższy czas w każdym razie tak jak pisałam- wrażenia jak najbardziej pozytywne, ściąga i odświeża, tylko ten zapach..
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 18:13   #2646
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam,
właśnie dostałam przesyłke z BU - żel hialuronowy i hydrolat aloesowy plus skwalan. Testy przede mna. Tylko jak przechowujecie żel hialuronowy w lodówce czy w ciemnym miejscu w temp. pokojowej ? ( zamierzam mieszac na bieżąco z Physiogelem czyli przyda sie płynna konsystencja)?
Dzięki za podpowiedzi
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 18:49   #2647
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

żel hialuronowy w lodówce, zresztą on nie tężeje
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 20:08   #2648
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agneiw Pokaż wiadomość
Kasiaen1 - i jak Ci sluzy gorczyca? na mnie wyraznie dobrze dziala, bo jak przez ostatni tydzien nie mialam czasu ani sily przygotowywac i mylam twarz plynem, wyraznie mi sie pogorszyla cera, bardziej sie tluscila i nowe pryszcze... wiec wczoraj zrobilam znowu nowa porcje

Anecka - moze Tobie by posluzylo?

przypomne przepis:
Ciekawe to jest! Musze teraz tylko gorczyce dorwać Dzieki!

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
Anecko, tonik z kwasami AHA ma FlosLek- może Cię zainteresuje?
Ciekawe jaki ma skład. Zaraz poszukam. Niestety mam nieprzyjemne doznania z firmą Flos Lek


Jutro idę kupić jakiś tonik bo już nie mogę patrzec na swoją twarz. Byla w super stanie a teraz gule, krosty, tłusta.. masakra
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 20:14   #2649
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Jutro idę kupić jakiś tonik bo już nie mogę patrzec na swoją twarz. Byla w super stanie a teraz gule, krosty, tłusta.. masakra
Anecko, rozważ oeparol wiesiołkowy, jest świetny Niestety dość ciężko na niego trafić, trzeba szukać w sklepach zielarskich i aptekach.
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 20:20   #2650
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ciekawe to jest! Musze teraz tylko gorczyce dorwać Dzieki!



Ciekawe jaki ma skład. Zaraz poszukam. Niestety mam nieprzyjemne doznania z firmą Flos Lek


Jutro idę kupić jakiś tonik bo już nie mogę patrzec na swoją twarz. Byla w super stanie a teraz gule, krosty, tłusta.. masakra
ja moge polecic fajny żel (skład naturalny)Żel do mycia twarzy z Czerwoną Glinką Beloun( żel Lauro) - swietnie zmywa paszcze, pachnie jak szare mydlo, zmniejsza pory i nawet rankiem buzia jest ok. ale poza tym, sam żel nie wystarczy - staraj sie wieloetapowo zmywac buzie, wtedy beda efekty (zacznij od jakiegos olejku- by rozpuscic makijaz lepiej, potem pasta ze sody oczyszczonej, potem ten żel - i ja daje jeszcze samoróbke z mielonych platkow owsianych (pocieram i zostawiam na 5 min) - nie ma leszcza by miec jakies pryszczolce!dalej hydrolat i krem i juz! 10min w lazience siedze
oooo jeszcze moze maseczke aspirynowa zrob? albo ze sody? lub 'pastę' sodową miejscowo? na youtube nawet sa instrukcje, dasz rade.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez efelka
Czas edycji: 2010-03-02 o 20:29
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 20:29   #2651
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kamilawu Pokaż wiadomość
Anecko, rozważ oeparol wiesiołkowy, jest świetny Niestety dość ciężko na niego trafić, trzeba szukać w sklepach zielarskich i aptekach.
Bardzo ciekawe! tylko nie moge w necie znalezc co to jest Hydrogenated Castor Oil, ale popytam jutro w sklepach o Oeparol

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
ja moge polecic fajny żel (skład naturalny)Żel do mycia twarzy z Czerwoną Glinką Beloun( http://www.lauro.pl/index.php?page=s...hk=1&Itemid=44) - swietnie zmywa paszcze, pachnie jak szare mydlo, zmniejsza pory i nawet rankiem buzia jest ok. ale poza tym, sam żel nie wystarczy - staraj sie wieloetapowo zmywac buzie, wtedy beda efekty (zacznij od jakiegos olejku- by rozpuscic makijaz lepiej, potem pasta ze sody oczyszczonej, potem ten żel - i ja daje jeszcze samoróbke z mielonych platkow owsianych (pocieram i zostawiam na 5 min) - nie ma leszcza by miec jakies pryszczolce!dalej hudrolat i krem i juz! 10min w lazience siedze
Swietny ten żel, dołaczam do listy kosmetykow do sprawdzenia. Pasta ze sody oczyszczonej? jaa juz szukam co to jest

Dziekuje za porady, jestem juz troche bogatsza o wiedzę.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 20:33   #2652
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawe! tylko nie moge w necie znalezc co to jest Hydrogenated Castor Oil, ale popytam jutro w sklepach o Oeparol


Swietny ten żel, dołaczam do listy kosmetykow do sprawdzenia. Pasta ze sody oczyszczonej? jaa juz szukam co to jest

Dziekuje za porady, jestem juz troche bogatsza o wiedzę.
Najpierw dawaj na buzie sode (1,05zł), aspiryna/polopiryna. szybciej gule zejda.. mnie po nocnym okladzie calkowicie sam sie wchlonąl bedzie dobrze! a odpowiada Ci micel Ziaji? dla mnie to wielkie chemiczne G jest..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez efelka
Czas edycji: 2010-03-02 o 20:36
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 20:47   #2653
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez efelka
aspiryna/polopiryna. szybciej gule zejda.. mnie po nocnym okladzie calkowicie sam sie wchlonąl
kwas salicylowy i pochodne to istny killer na kosmitów na ryjcu
U mnie sprawdza sie w tym zakresie najlepiej.

Kliknęłam na Frakcje sojową, musze wybadać czym sie tak zachwycacie
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 21:37   #2654
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Julianko - a na mnie nawet 10% LHA nie powoduje luszczenia...
ale widze efekty
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 21:51   #2655
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

cześć dziewczyny

jestem tu noooowa ... i trafiłam na ten watek przypadkiem

ale widze, ze dobrze trafiłam, bo mam straaaaszny problm z cerą masakra jakaś!

No to idę Was poczytać, moze znajdę cos dla siebie /jestem młodą mamą i karmie piersią/ - narazie nie wszystko mogę stosować na mój pyszczek
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 21:53   #2656
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Najpierw dawaj na buzie sode (1,05zł), aspiryna/polopiryna. szybciej gule zejda.. mnie po nocnym okladzie calkowicie sam sie wchlonąl bedzie dobrze! a odpowiada Ci micel Ziaji? dla mnie to wielkie chemiczne G jest..
Tzn tak moja skora chyba sie przyzwyczaila do micela Ziaji bo nie zmywa mi resztek makijazu tylko rozciera no i zostaje mi film tlusty tzn tka lepkosc czuje ze musze potem jeszcze wody cieplej uzyc.

A co do sody to rozpuscic ją w wodze czy jak? Musze kupic sode bo mam tylko granulowaną cytrynowa. Gula na brodzie juz 3 dzien siedzi i nie zamierza zejsc
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 21:58   #2657
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez carolinascotties
Julianko - a na mnie nawet 10% LHA nie powoduje luszczenia...
No dlatego mi się sni po nocach Na pewno go bede próbować.

Natomiast salicyl mnie nie złuszcza bo stosuje 2% w olejku, unikam raczej wysokich stężeń. Mam wrazliwą naczynkową cerę. A pryszczole mi sie juz raczej nie pojawiają, a jak jakiś sie zagubi i trafi na mojego ryjca to po nocy z olejkiem przestaje sie rozwijac, i maleje do wielkości małej nieaktywnej krostki. I to na pewno zasługa mojego olejku. Plus dobrze robi moim przebarwieniom, to jest naprawde dobry kompromis dla mojej cery z kwasami.

Chyba musze nawet stwierdzić ze wole małe stezenia BHA niż PHA
Dlatego też sie teraz tak napalam na LHA
A zapasy PHA mam, i chyba zupełnie niepotrzebnie na zapas kupiłam
Cytat:
Napisane przez carolinascotties
ale widze efekty
kurcze, nieźle... od ok 2 tygodni stosujesz LHA dobrze kojarze?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 22:15   #2658
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Tzn tak moja skora chyba sie przyzwyczaila do micela Ziaji bo nie zmywa mi resztek makijazu tylko rozciera no i zostaje mi film tlusty tzn tka lepkosc czuje ze musze potem jeszcze wody cieplej uzyc.

A co do sody to rozpuscic ją w wodze czy jak? Musze kupic sode bo mam tylko granulowaną cytrynowa. Gula na brodzie juz 3 dzien siedzi i nie zamierza zejsc
Bierzesz łyżeczkę sody w mały pojemniczek (lub na dłoń) i parę krople wody - mieszasz, az konsystencja pozwoli Ci na utrzymanie się pasty na buzi. Mozna i myc sie tym - rozmazac po paszczy, potraktować jako peeling, 'podrasować' inny zmywacz, lub właśnie w formie okładów. Kurcze nie znam cytrynowej wcale..

Co do Ziaji.. to kupiłam i potem przecierałam zlew i inne półeczki tym płynem.. bo do twarzy to to sie nie nadaje całkowicie.. i tu masz winowajce stanu buzi, co? Pamietaj, 1 'zmywak' to za mało.. nawet jakbys buzie pumeksem potraktowała WIELOETAPOWO trzeba..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 22:42   #2659
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a mozecie polecic coś do mycie twarzy co się nadaje ?;p


oczywiscie dla mnie cos bardzo delikatnego, albo samorobka albo z apteki
capithil i phisiogel mnie podraznia, mam po nich czerwone plamy i mnie strasznie piecze podczas mycia,sporo rzeczy mnie podraznia

dobrze sprawdza sie olej plus celatyl glicol <??> ale potrzebuje cos oprocz tego, chyba ten plyn micelarny powinnam kupic, tylko której firmy najlepszy, i czy do suchej i wrazliwej skory sie nadaje?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-03-02 o 22:46
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 07:38   #2660
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Bierzesz łyżeczkę sody w mały pojemniczek (lub na dłoń) i parę krople wody - mieszasz, az konsystencja pozwoli Ci na utrzymanie się pasty na buzi. Mozna i myc sie tym - rozmazac po paszczy, potraktować jako peeling, 'podrasować' inny zmywacz, lub właśnie w formie okładów. Kurcze nie znam cytrynowej wcale..

Co do Ziaji.. to kupiłam i potem przecierałam zlew i inne półeczki tym płynem.. bo do twarzy to to sie nie nadaje całkowicie.. i tu masz winowajce stanu buzi, co? Pamietaj, 1 'zmywak' to za mało.. nawet jakbys buzie pumeksem potraktowała WIELOETAPOWO trzeba..
Ooo to dzis musze zaaplikowac sobie sode na tego intruza podskornego.

A co do aspiryny/polopiryny, to jesli jestem na nią uczulona to chyba nie moge jej nawet na twarz przyjmowac?

Mialam do niedawna jakis zmywak jeszcze ale byl taki oleisty i skora tylko gorzej wygladala, wiec wyrzucilam. Na polce stoi jeszcze mleczko Lirene nowiutkie, ale ono to istny koszmar dla mojej cery (dostalam go w prezencie na gwiazdke)


Soda cytrynowa granulowana kupiona byla za granic,a w Polsce takiej nie ma, a szkoda bo na szybko do wypicia - REWELKA.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 07:50   #2661
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
a mozecie polecic coś do mycie twarzy co się nadaje ?;p


oczywiscie dla mnie cos bardzo delikatnego, albo samorobka albo z apteki
capithil i phisiogel mnie podraznia, mam po nich czerwone plamy i mnie strasznie piecze podczas mycia,sporo rzeczy mnie podraznia

dobrze sprawdza sie olej plus celatyl glicol <??> ale potrzebuje cos oprocz tego, chyba ten plyn micelarny powinnam kupic, tylko której firmy najlepszy, i czy do suchej i wrazliwej skory sie nadaje?
incorrect - Ja tez mam bardzo wrażliwą cerę ( tylko chyba "ciut" starsza jestem ). Mnie tez Physiogel do mycia podrażniał ( co innego kremik- jest oki), Cetaphil polecony przez dermatologa też okazał sie porażką. Najlepszy okazał sie płyn micelarny Provegol z SVR z nagietkiem( nie uzywasz w ogóle wody, swietnie zmywa makijaż, koi podrażniona skórę tak jakos uspokaja moja buzie no i nawilża (ten poleciła mi znajoma farmaceutka).

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
żel hialuronowy w lodówce, zresztą on nie tężeje
O dzięki za odp. mam nadzieję że sie nic przez noc temu żelikowi nie stalo jak grzecznie stal na półeczce? Właśnie zaaplikowalam sobie trochę HA wymieszanego z moim Physiogelem na bruzdki wokól ust i mam nadzieje że bedzie oki. A jaka ilośc HA dodawac do kremiku na całą buzię? ( żeby nie przesadzic)?
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 09:40   #2662
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ooo to dzis musze zaaplikowac sobie sode na tego intruza podskornego.

A co do aspiryny/polopiryny, to jesli jestem na nią uczulona to chyba nie moge jej nawet na twarz przyjmowac?

Mialam do niedawna jakis zmywak jeszcze ale byl taki oleisty i skora tylko gorzej wygladala, wiec wyrzucilam. Na polce stoi jeszcze mleczko Lirene nowiutkie, ale ono to istny koszmar dla mojej cery (dostalam go w prezencie na gwiazdke)


Soda cytrynowa granulowana kupiona byla za granic,a w Polsce takiej nie ma, a szkoda bo na szybko do wypicia - REWELKA.
Poszukaj jeszcze na wątku i w necie o wodzie utlenionej w żelu Wstawiałam kiedyś linka do tej metody pozbywania się gul Też jest ponoć skuteczna

Maseczka z sody ma za to działanie przeciwtrądzikowe, peelingujące, zmniejsza zaczerwienienie, ma właściwości przeciwgrzybiczne Natomiast radzę z nią uważać, może nieźle podrażnić Poza tym po jej użyciu przydałoby się użyć czegoś zakwaszającego skórę Skóra nie lubi wysokiego ph a soda znacznie je podnosi
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 11:20   #2663
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

woda utleniona w żelu to Peroxygel, mozna dostac w aptece.
na mnie niestety nie dziala :/ ale tez czytalam zachwyty na jej temat.
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 15:55   #2664
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczęta, proszę o małą pomoc z frakcją sojową - skłądnik mi się strasznie podoba, zarzucić nic nie mogę, natomiast nie mogę znaleźć receptur z jej użyciem. A przydałaby się takowe celem sprawdzenia, czy ewentualne serum olejowe, jakie mam zamiar stworzyć będzie miało sens... Ma ktoś coś na podorędziu? Albo wie jak się frakcja miesza z olejami i maceratami i jak się w tym przechowuje? Bo znalazłam tylko tyle, że:
- generalnie się miesza z olejami
- w wodzie się nie rozpuszcza (co mnie nie dziwi)

Ale nie wiem jak mieszać i czym ewentualnie konserwować (planuję witaminę E z mazideł...).
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 16:04   #2665
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

frakcję trzeba delikatnie podgrzać aż stanie się bardziej płynna
co do trwałości, to jak i w przypadku innych olejów, dodatek E załatwi sprawę
aha, frakcja w dużej mierze traci swoje matujące właściwości w połączeniu z olejami; no i raczej nie stosowałabym jej jeśli zależy Ci na przenikaniu substancji aktywnych - lepiej spisuje się jako ostatnia, okluzyjna warstwa
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 16:55   #2666
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Żel hialuronowy jak najbardziej TAK,stopniowo dodawaj składniki i dokładnie mieszaj.
Na Ecospa namiary podam Ci na PW co by reklamy nie robic,ale jak wpiszesz w google to od razu wyskoczy
Napisz prosze jaką ilośc HA najlepiej dodac do porcji kremiku na całą buzię w celu polepszenia własności nawilżających? ( oby nie przedobrzyc ). A czy jak dodam HA i do tego jeszce jakiś olejek do Physiogelu to nie będzie już za dużo? Nie chciałabym "
przeładowac składu kremu
A te różne pojemniczki i słoiczki które można kupic na BU czy Ecospa jak dezynfekowac przed użyciem ( napełnieniem)? Wyparzyc wrzatkiem czy w jakiś inny sposób?
Czy mozna sobie zmieszac wcześniej np. 10 -15ml kremiku z żelem i przechowywac w lodowce? ( ile wtedy ma to wazności?) czy trzeba na bieżąco na dloni bezpośrednio przed użyciem?
Dzięki za odpowiedzi, dopiero zaczynam przygode z naturalna pielęgnacja i nie chcę popełnic błędów higienicznych

Edytowane przez Pampelina
Czas edycji: 2010-03-03 o 16:57
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 17:36   #2667
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
zrobiłam psikadło wg. przepisu z mazideł,
28ml hydrolatu
3 krople d-panthenolu
8kropli keratyny
8kropli konserwantu

użyłam kilka razy dopiero, efekt był widoczny po pierwszym. najbardziej mnie cieszy łatwość w rozczesywaniu
Rozi jak tam Twoja dalsza przygoda z keratyną? Nadal dobrze się Wam współpracuje? Zabieram się do tego psikadła chyba z pół roku i jakoś nie mogę Może Ty mnie zachęcisz.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 17:45   #2668
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Coldold, mnie się ta mieszanka bardzo podoba, włosów od razu jest więcej Wczoraj użyłam znowu, bo jakoś ostatnio sobie zapomniałam i stała biedna w lodówce. Nie wiem, jak to się dzieje, ale czupryna się powiększa Rozczesywanie - nie zauważyłam, żeby było łatwiej / lepiej, ale i tak będę psiukać
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 17:45   #2669
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Rozi jak tam Twoja dalsza przygoda z keratyną? Nadal dobrze się Wam współpracuje? Zabieram się do tego psikadła chyba z pół roku i jakoś nie mogę Może Ty mnie zachęcisz.
Ja mogę też zachęcić, bo keratyny w psikadle używam chyba z 8 miesięcy i mam naprawdę dużo gęstsze włosy niż rok temu No dużo ich jest Oprócz keratyny dodaję jedwab i owies oraz troszkę HA i betainy cukrowej, a robię na soku aloesowym i wodzie mineralnej
Właśnie mi przypomniałaś, że musze zrobić, bo mi się dzisiaj skończyła butla
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 17:47   #2670
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Właśnie zamówiłam filtr Biodermy do cery tłustej ( mam nadzieję, że będzie odpowiedni ), na all znalazłam promocję 1+1 gratis, kupuję też Avene Diacneal, czekam na paczkę z BU , zużywam stopniowo wszystkie tradycyjne kosmetyki i zamieniam na naturalne, oczyszczam twarz u kosmetyczki 1x w miesiacu - to mnie powstrzymuje od wyciskania...ale mam powera poczytuję wątek mineralny i nie mogę doczekać się na pierwsze sampla z EDM
magtru jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.