Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-23, 10:19   #3301
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

znalazlam jeszcze jeden artykul ,warto przeczytac
Tak, czytałam wiele negatywnych opinii:
"Co łączy Danonki, Morlinki, wodę Żywiec Zdrój i kawę Astra? Rekomendują je nam polscy naukowcy. Za to niemieccy – wręcz przeciwnie. Przekrój oraz Magazyn Konsumenta zleciły przebadanie artykułów żywnościowych, które posiadają rekomendacje różnych instytucji państwowych. Badania zlecono całkowicie niezależnym instytutom niemieckim. Wyniki okazały się zatrważające.

Poniżej fragment felietonu autorstwa Anny Szulc, jaki ukazał się w 2006 roku w magazynie Przekrój (Link do treści oryginalnej). Zachęcam do przeczytania i przemyśleń.
“Sprzedali się koncernom

Rekomendacje znanych publicznych instytucji, takich jak łódzkie CZMP, Instytut Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka czy Instytut Żywności i Żywienia, są bardzo cenione przez producentów i bardzo kosztowne. Za opinię naukowców, która umożliwia umieszczenie nazwy i/lub logo instytutu na opakowaniu wyrobu, producent płaci oficjalnie, zgodnie z określoną taryfą, od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

– Naukowcy zwyczajnie sprzedali się koncernom – twierdzi doktor Zbigniew Hałat, lekarz epidemiolog, prezes Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów. – Mechanizm jest prosty. Producenci żywności wynajmują państwowe ośrodki naukowe, by te w zakamuflowany sposób promowały ich produkty. Mamy więc do czynienia z medycyną reklamową, która nie ma nic wspólnego z prawdziwą medycyną, a jedynie z cynicznym zarabianiem dużych pieniędzy.

Podobnego zdania jest Piotr Koluch, redaktor naczelny „Świata Konsumenta”, miesięcznika, który od lat zleca badanie sprzedawanej w Polsce żywności niezależnym zagranicznym ekspertom. – Jeździmy do Niemiec, by nikt, ani producenci, ani instytuty medyczne, nie posądził nas o stronniczość – wyjaśnia Koluch.

Wyniki badań niemieckich laboratoriów bywają szokujące. Wiele przetestowanych przez nich, a rekomendowanych przez polskie instytucje produktów nie nadawało się lub wciąż nie nadaje się do regularnego spożycia. Co ciekawe, najwięcej zastrzeżeń dotyczy żywności polecanej przez Instytut Matki i Dziecka w codziennej diecie niemowląt i dzieci.
Śnieżnobiałe lastriko

Na zlecenie miesięcznika konsumenckiego niemieccy analitycy przebadali wodę Żywiec Zdrój. Instytut Matki i Dziecka właśnie ten produkt poleca w żywieniu najmłodszych. Badania przeprowadzono dwukrotnie, z rocznym odstępem. W obu przypadkach okazało się, że w wodzie Żywiec Zdrój jest więcej bakterii niż w tej z kranu. – Gdyby to była kranówa, sanepid odciąłby jej dopływ – uważa doktor Hałat, były główny inspektor sanitarny. Epidemiolog dodaje, że wodę z tak wielką ilością bakterii można podawać niemowlętom wyłącznie po przegotowaniu. Ale o tym na etykiecie butelki nie było i nadal nie ma słowa."

Więcej można znaleźć m.in. na stronie http://otworz-oczy.org
__________________











__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1

Edytowane przez krolowaa
Czas edycji: 2010-02-23 o 10:53
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 11:02   #3302
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Byłam wczoraj u lekarza młoda już zdrowa. Pytałam z ciekawości o dentystę na dzień dzisiejszy nie ma takiej potrzeby na tym etapie pediatra jest w stanie określić czy zęby dobrze wychodzą czy nie widać nalotu próchnicy. Indywidualna potrzeba rodziców chcą idę jak nie mają potrzeby nie idą. Ja osobiście nie mam potrzeby tym bardziej że młoda buzi nie otworzy więc szkoda zachodu więcej płaczu by było niż to warte na dzień dzisiejszy.
A wodę dajemy normalną kranówę tylko przegotowaną, mineralną dostawała może do 4 miesiąca a tak to leci na przegotowanej kranówie i nic jej nie ma. Ja jakoś w ogóle wyrodną matką jestem jak czytam nie które posty.
Pass mam pytanie prawne jak to jest kiedy jestem z małą zameldowana u babci a ona np jak zejdzie z tego świata zapisze mieszkanie na kogoś innego np na p.Zosie. Jakie ja mam prawa i czy ewentualnie coś mogę zdziałać w tej kwestii. Powiem szczerze że mam taką babcie że szkoda gadać więc nie liczę na mieszkanie z jej strony tylko interesuje mnie kwestia tego że jestem tam z Martyną zameldowana. Czy mam jakieś prawa aby się ubiegać o nie.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 11:21   #3303
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Nika, w takiej sytuacji należy się Twojej mamie zachowek - 50% tego, co mama dostała by po babci w przypadku dziedziczenia ustawowoego. Przykład: Twoja mama ma brata. Babcia przepisuje mieszkanie (200 tys) na brata, brat Tobie musi zapłacić zachowek w wysokości 50 tyś.
Mieszkanie jest własnością babci i może ona dowolnie rozporządzać (noe prawie dowolnie) swoim majątkiem. Ty praw nie masz. Prawo do zachowku mają tylko zstępni, rodzeństwo i rodzice. art 991 kc
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 12:08   #3304
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej, ja na krótko bo zaraz do kuchni obiad lecę gotować, póki mały śpi.

Krolowa - ja też podaję Żywca (najczęściej), ale się zastanowię nad tą wodą, bo już wcześniej z tż rozmwialiśmy, że była jakaś afera. Generalnie zawsze gotuję wodę mineralną, czasami jak Kubuś chce bardzo pić (on się strasznie niecierpliwi jak mu piciu z bidona nie leci) a ja nie mam czasu gotować i studzić, to daję wody przegotowanej z czajnika. Także Kuba dostaje i wodę min. i kranówkę. A Żywiec już dawno nie ma rekomendacji IMiD, tylko nadal na tym bazuje, a ludzie zazwyczaj nie czytają etykiet - foteczka matki z dzieckiem jak była tak jest więc jest zakodowane że można podawać dzieciom.

Ależ się dyskusja o tego dentystę rozdmuchała. Każdy zrobi tak jak uważa, ja po prostu idę sama do dentysty i zobaczę czy Kubuś da sobie do paszczy zajrzeć - nie wiem czy da, ale spytam i spróbuję. Tyle na ten temat.

Wogóle jakiegoś doła znów łapię, mam jakiś paskudny okres, co mi się humor polepszy to znów coś się stanie co mnie zdołuje i tak już blisko 2 tygodnie... do tego ta pogoda - wczoraj było ślicznie i byliśmy z Kubą na spacerku i u mojej mamy, a dziś - normalnie noc, ciemno buro i pochmrnie i ten deszcz... lecę lepiej do garów
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 12:45   #3305
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

U nas piękne słoneczko no i niestety halny powiewa wic nie odczowa sie tego ciepła. Dominis dopiero padł (zawsze spi ok 11), ale dzis mu ciężko było usnąć.
mamuśka dziś humoru nie ma i drze się jak nie wim kto
Narzeka że Domik jej przeszkadza, ze jęczy, że marudzi a ona spokoju chce. Miałam z nim na pole włąśnie pójść ale usnoł.
Wczoraj wyciągnełam spacerówkę, pierwszy raz w tym roku. Sankami tylko na podwórku poojezdzi bo chodniki juz suche są.
Okazała się że w piwnicy leży parasolka po siostrzeńcu, całkiem fajna. Problem kupna mam więc juz zgłowy

Co do wody, to ja jakos nigdy etykietek nie czytałam, zywiec mi poprostu smakował. Kurcze, on do natańszych nie należy a tu się okazuję ze to takie scieki. Juz wole wode w biedronce kupować. 2zł 5 litry

A gdzie nasza kami sie podziewa??. Coś ostatnio kawy sie stawia
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 13:28   #3306
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

w artykule wyzej zostalo napisane jak to jest z tymi instytutami ,ktore rekomenduja ten towar a nie inny .
jak zwykle stoja za tym ogromne pieniadze a nie dobro konsumenta.
nie ma co ufac napisom na etykietach tak do konca ...
czasami jak skonczy mi sie mineralka tez podaje wode z kranu przegotowana jak bylo napisane ''zdrowsza od wody zywiec''straszne co ludzie robia dla pieniedzy ,dziwic sie ,ze teraz co drugi umiera na raka !wszedzie ta chemia
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 13:34   #3307
aredzimska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 30
GG do aredzimska
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

krolowaa dzięki wielkie za głosiki
__________________
aredzimska
Amelka 20.02.2009 r
Jagódka 02.07.2012 r.

aredzimska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 14:47   #3308
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

My ze wzlędu na akwarium mamy teraz wode z odsmozy, wiec jest krystalicznie czysta
Wpadlam się pochwalic - Matylda od wczoraj oficjalnie chodzi. Rano przeszla z duzego pokoju, przez korytarz do sypialni...i tak zostalo. Czas jej butow zacząć szukać
Możecie polecic mi dobre kosmetyki dla dzieci typu szmpon do włosow i żel do mycia? Najlepiej do suchej skóry.
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 15:31   #3309
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Pass - dziękuję za informacje. W sumie też myślałam że ja nic nie będę mieć z tego mieszkania nawet jak zameldowana jestem. Jedynie mama te 50% procent bo jest jedynaczką. Trza szukać jakiegoś lokum na starość
AMILAMIJA - gratulacje dla Matyldy!! Teraz czekaj jak na szafki zacznie wchodzić hihihih...
U nas też słoneczko świeci aż miło jednak cały dzień w domku dziś bo dzień odwiedzin dziś miałyśmy Jedna koleżanka już o 8.30 była a druga po 13.00 teraz mała zasnęła a potem idziemy na pogaduchy do sąsiadki. Jak dzień odwiedzin to na całego tylko niech się młoda obudzi.
bo w cuda nie wierze.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 16:12   #3310
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez AMILAMIJA Pokaż wiadomość
My ze wzlędu na akwarium mamy teraz wode z odsmozy, wiec jest krystalicznie czysta
Wpadlam się pochwalic - Matylda od wczoraj oficjalnie chodzi. Rano przeszla z duzego pokoju, przez korytarz do sypialni...i tak zostalo. Czas jej butow zacząć szukać
Możecie polecic mi dobre kosmetyki dla dzieci typu szmpon do włosow i żel do mycia? Najlepiej do suchej skóry.
Gratulacje dla Matyldy!!!!

Co do kosmetyków to ja od samego początku uzywam żelu 2 w 1 z nivea
http://www.allegro.pl/item919756496_...wlosow_hy.html

ładnie pachnie i dobrze się pieni, nawet czasem do wody dolewam i riankę małemu robie.
Ostatnio jednak kupiłam z Hippa i juz nie jest taki fajny, zpach taki sobie, kiepsko się pieni.
Kremy tez uzywam z nivea, czasem jonhsona
http://www.allegro.pl/item913273925_...on_s_baby.html
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 16:43   #3311
mumi24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 060
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

masakra jakaś z tymi wodami- mam działkę w sokolnikach (las) i tam piję wodę z kranu, kiedyś zamożna sąsiadka zbadała na własną ręke wodę bo chciała sprawdzić co pije i okazało sie że jest czysta i delikatnie mineralizowana
z ozorkowa (czyli zaraz obok) jest źródło i rozlewnia wody danone...muszę o tym poczytać

Zrozumiałam że trzeba głównie kontrolować zawartość sodu?

Byliśmy dzisiaj 1,5 godziny na spacerku...ehh oby tak zostało

w czwartek jadę do mamy i zostanę do niedzieli-tż jedzie do Sztokholmu i nie chce być sama,
przywiezie zapas chleba polarnego.... z żółtym serem pyychota
__________________
Mój największy skarb Borysek 09.01.2009

http://s2.pierwszezabki.pl/026/0261949b0.png?3414
mumi24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 18:36   #3312
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

mumi, z tego co czytałam to właśnie o sód chodzi. Sód obciąża nerki.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 19:46   #3313
mumi24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 060
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

ok dzięki
__________________
Mój największy skarb Borysek 09.01.2009

http://s2.pierwszezabki.pl/026/0261949b0.png?3414
mumi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 06:09   #3314
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam szybko z samego rana!!!
Wpadłam tylko na chwilkę dostaliśmy wczoraj szybką propozycję mieszkania umowa na rok a potem na stałe z możliwością zameldowania i pewnością że nikt nas nie wywali póki będziemy płacić. Jest to kawalerka 48 m2 więc nie mała pokój można przegrodzić aby mała miała swój kąt. Łazienka kuchnia jest tylko że trzeba mały remont zrobić. W pokoju podłogę, łazienkę w stylu wanna lub kabina, kuchnia umeblowanie i pokój. Bo nie ma nic a my też nic nie mamy. Dziś jadę do administracji budynków się wszystkiego dowiedzieć. Trzymajcie kciuki bo jak dobrze pójdzie przeprowadzamy się do Chorzowa!!!!!
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 08:19   #3315
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
A gdzie nasza kami sie podziewa??. Coś ostatnio kawy sie stawia
Moja kochana Dla ciebie dziś specjalnie gorące kaka(łk)o
Miałam wyjezdne dni i nie miałam zupełnie czasu...
Więc spóźnione 100 lat dla jubilatów
Wodę daję Tosi normalną kranówkę. Mamy piaskową oczyszczalnię i nasza woda jest zdrowsza od żywca Zbadana i przetestowana przez moją cioteczkę, doskonale się nadaje do picia, nawet na surowo.
Kosmetyki tylko nivea. Ślicznie pachną i są wydajne. I nie uczulają - bynajmniej Tośki
Aredzimska - ugłosowane
Do dentysty nie wybieram się z dzieckiem moim. Raczej do jakiegoś radiologa, bo dentysta jej zębów nie zobaczy, a radiolog może... Mam bynajmniej nadzieję, że na rentgenie gdzieś się je zlokalizuje
Fajnie macie że już po imprezkach. Ja mam traumę nieziemską z tym roczkiem(w sobotę). Ogólnie, to nie lubię mieć gości - taka jestem gościnna 2-5 osób bardzo chętnie, ale jak jest więcej to już dla mnie chaos nie do ogarnięcia... A szykuje mi się 18... Do gotowania nie mam ani chęci ani zdolności ani czasu ani zamiłowania... Buuuuuuuu!!!!!!!!! Strach się bać
Nika trzymam kciuki za mieszkanko Co do tego babcinego mieszkania to wiem tylko, że nikt nie ma prawa cię wyrzucić (znaczy wymeldować) Jak babci się zlegnie - wprowadzasz się i tyle! Nie ważny czyje jest mieszkanie Zmienia się właściciel, to nie twoja wina. Ty mieszkasz i tyle. A jak nie odpowiada to właścicielowi nowemu - proszę bardzo - ma ci kupić mieszkanie drugie to się wyprowadzisz Nie wiem co to za przepisy, i może Pass powie że źle mówię, ale takie są realia - powiedział mi pan Sklepowicz (ze sprawy dla reportera, prawnik co się zajmuje takimi właśnie różnymi poszkodowanymi) i mówi, że prawo chroni głównie matki z dziećmi małoletnimi Tak, że możesz narobić boruty nowemu właścicielowi, jak się nie chcesz szarpać z babcią.
Ami gratulacje za chodzenie Ciekawe jak długo ci się to będzie podobało
Coś jeszcze miałam pisać, ale kurde - Tutek mi wyje koło nogi i nie mogę się skupić Uciekam.
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 10:26   #3316
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kami serio do radiologa idzieszwiesz ,ze to bardzo niezdrowe dla organizmu ,przeswietlenia robi sie jak naprawde zajdzie taka koniecznosc.
chcialam powiedziec ,ze moj maly tez chodzi od 3 dni
wczesniej wedrowal tak po kawalku i siadal na tylek ...bal sie chyba upadku.
a ja zaraz sie wybieram do urzedu wyptac o dzialalnosc gospodarcza .
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 11:23   #3317
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

krolowaa, chwal się jaką dział gosp?
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 11:35   #3318
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
Kami serio do radiologa idzieszwiesz ,ze to bardzo niezdrowe dla organizmu ,przeswietlenia robi sie jak naprawde zajdzie taka koniecznosc.
chcialam powiedziec ,ze moj maly tez chodzi od 3 dni
wczesniej wedrowal tak po kawalku i siadal na tylek ...bal sie chyba upadku.
a ja zaraz sie wybieram do urzedu wyptac o dzialalnosc gospodarcza .
Gratulacje dla Adasia
No co ty! Tak sobie tylko żartuję Może jak skończy 2 lata i nadal bez zęboli będzie Właśnie pisz co zamierzasz gospodarować?
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 13:37   #3319
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Dziewczyny mamy zaklepane mieszkanie Koniec koczowniczego trybu życia. Mamy swoje gniazdko. Teraz tylko remont i kupno mebli nas czeka. Bo oprócz lodówki i pralki nie mamy nic. Więc trochę nas po kieszeni szarpnie ale już nie będziemy dawać obcym w kieszeń tylko robimy na swoje. Ale się cieszę Dobra lecę załatwiać sprawę teraz z właścicielką u której teraz mieszkamy.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 16:08   #3320
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam po nieobecnosci...

Tz ostatnio mial 4 dni wolne
i ciagle cos robilismy...
My tez zmieniamy lokum...
Bedziemy wynajmowac domek z 3-sypialniami, kuchnia,jadalnia,salonem i co najwazniejsze pieknym ogrodem ...ale sie ciesze....wreszcie bedzie duzzzzo miejaca na wszystko....no i co najwazniejsze to bede miala miejsce jak przyleci do nas rodzinka......
przeprowadzke zaczynamy 1 marca..

co do zeboli to ja tez nie ide do dentysty bo nie widze takiej potrzeby...
U nas jest juz 10 zebów i ida kolejne dwie czwóreczki z gory takze mamy sajgon
w dzien i w nocy... maruda z tego mojego syna.....

no nic ide go rozbudzac powoli bo pozniej nie chce spac na wieczor.....


Cytat:
Napisane przez Nika.83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mamy zaklepane mieszkanie Koniec koczowniczego trybu życia. Mamy swoje gniazdko. Teraz tylko remont i kupno mebli nas czeka. Bo oprócz lodówki i pralki nie mamy nic. Więc trochę nas po kieszeni szarpnie ale już nie będziemy dawać obcym w kieszeń tylko robimy na swoje. Ale się cieszę Dobra lecę załatwiać sprawę teraz z właścicielką u której teraz mieszkamy.
gratuluje
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 16:37   #3321
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

kami..kałko pyyyyyszne

nika......gratluje mieszkanka, nie ma to jak na swoim
kellyss... równiez gratuluję, domek z odródkiem??? mmmmm.....
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 17:56   #3322
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Nika gratuluje mieszkania dobrze miec wlasny kąt

Kamiś zaliczyl dzisbliskie spotkanie z jego laptopem, tzn potkną sie i krew lala sie miedzy gorna warga a noskiem, ale jak juz emocje opadly okazalo sie ze na zdarty naskórek...uff dobrze ze tylko tyle
__________________
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 20:23   #3323
mumi24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 060
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Nika Gratuluję i cieszę sie ze bedziecie na swoim, i nie musicie się ewakuować jak będzie zimno

Kellyss Ale będziesz miała teraz luksusy tylko przeprowadzki ni zazdroszczę

Coś kiepsko sie czuję, muszę walnąć aspirin complex na noc

Byliśmy dzisiaj u kuzyna tż i spodziewają sie ok kwietnia 3 dziecka, wpadli ..a sytuacja u nich nie jest, że tak powiem komfortowa...
__________________
Mój największy skarb Borysek 09.01.2009

http://s2.pierwszezabki.pl/026/0261949b0.png?3414
mumi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 20:47   #3324
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Melduję się po długiej nieobecności.
Przyznam się bez bicia - nie mam na nic czasu.
Pracuję, jeżdżę po małego do babci, załatwiam budowę domu i jak już mam chwilkę wolnego to padam na twarz i marzę o podusi.

Paweł jest fantastycznym młodym chłopcem. Ma 8 ząbków, chodzi biega i pewnie zaraz zacznie skakać, hihihihi. Gada swoimi słowami i rozumi już tyle, że czasem aż strach.

Gratulacje dla wszystkich chodziaczków i najlepszego dla solenizantów.

A&P
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 21:12   #3325
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

bylam w urzedzie ,zalatwilam czeka mnie jeszcze wizyta w u,skarbowym i w zusie
a postawilam na zabawki!!!
z tego co sie dowiedzialm jest spora przebitka!
wiele mi do szczescia nie potrzeba ,zamierzam zarobic na rate domu ,tz wroci i bedzie zarabial na zycie .tak to sobie wymyslilam.
jeszcze mam jedna opcje ,ktora pomoze splacic caly kredyt w krotkim czasie ale narazie nie bede o tym pisac ,nie chce zapeszac
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 22:13   #3326
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
bylam w urzedzie ,zalatwilam czeka mnie jeszcze wizyta w u,skarbowym i w zusie
a postawilam na zabawki!!!
z tego co sie dowiedzialm jest spora przebitka!
wiele mi do szczescia nie potrzeba ,zamierzam zarobic na rate domu ,tz wroci i bedzie zarabial na zycie .tak to sobie wymyslilam.
jeszcze mam jedna opcje ,ktora pomoze splacic caly kredyt w krotkim czasie ale narazie nie bede o tym pisac ,nie chce zapeszac
Gratuluje pierwszego kroku i zycze udanego rozkrecania biznesu

Stokrotka...A co tam u Ciebie ..? Jak tam fasolkowanie...?

Aneczka...mam pytanko...
Bo ja jak byłam w ciazy z Alanem to co dziennie sprawdzalam w necie
jak pokolei mały rosnie i sie rozwija u mnie w brzuchu...
wszystko czytalam na temat ciazy itd....
jak to jest jak sie jest drugi raz w ciazy...?
To chyba nie to samo...co?
Chyba juz nie ma takich emocji....bardziej na spokojni..?

Ja tak ostatnio myslalam o tym ze chcilbym zaczac fasolkowanie w lecie...
No ale niewiem sama....Im wiecej czasu mija tym trudniej sie zdecydowac....
Chcialabym pojechac na narty przyszlej zimy...no ale jakbym była znowu w
ciazy to se moge wybic z głowy....no i poza tym z dwojka dzieci to juz gorzej gdziekolwiek
pojechac (poleciec) , na jakies wakacje czy cos to z jednym jeszcze jeszcze..........
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 07:00   #3327
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Nika super! Nie zmarzniesz w przyszłą zimę
Kellys wow! Ogródek to na prawdę wielka wygodność dla dziecia No i nie musisz rodzinki poniewierać po hotelach jakby co A z drugim dzieciaczkiem to się decyduj jak najszybciej. Bo wiem z doświadczenia, że potem to już jest tylko trudniej. Nie chce się już człowiekowi wracać do nieprzespanych nocek itp. Najlepiej na gorąco A na narty pojedziesz sobie za 10 lat Jak dzieci dorosną i wyślesz je na ferie na obóz jaki
Królowa sklep z zabawkami czy wysyłkowa? Też się szczerze mówiąc za tym już rozglądałam trochę, ale u mnie sklep to nie wchodzi raczej w grę, bo za mała mieścina... Myślałaś o jakimś dofinansowaniu? W biurze pracy byś dostała około 17tyś na nową działalność. Ale to jeszcze przed założeniem firmy trzeba zgłaszać.
Ok. Zmiatam, bo koszulki szydełkowo- jajkowo-święconkowe na tapecie
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi

Edytowane przez kami1227
Czas edycji: 2010-02-25 o 07:02
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 07:29   #3328
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

krolowaa trzymam kciukasy!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 07:32   #3329
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

kroolowa powodzenia


a ja nadal nie mam okresu-29 minie 2 m-c.....
czuje się jak napąpowany balon........
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 09:55   #3330
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Nimfetka doskonale wiem, jak się czujesz Ja pierwszy okres po porodzie dostałam na początku grudnia i do tej pory nie mam. Za tydzień będą trzy miesiące. Byłam u ginki, zbadała mnie, zrobiła usg i przepisała lek na wywołanie Provera. Mam go brać przez 10 dni i po zakończeniu mam dostać w przeciągu 3-7 dni. Zobaczymy! A czy następny przyjdzie sam? Mam nadzieję, że coś ruszy...

Ale u nas piękny dzień, zaraz ruszamy na spacerek! Miłego i słonecznego dnia babeczki
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.