Mamy czerwcowe 2018- część V - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-07, 19:02   #841
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.
Ale duży :O Łooo Same dorodne dzieciaczki na wątku!

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Dla mnie te wszystkie koszule poporodowe są straszne.. te misie, serduszka, wszechobecny róż. Nie dam rady się w to wbić :P

Właśnie tak kminie, żeby po porodzie ubrać zwykła bluzkę do karmienia i do tego właśnie zastanawiam się co na dół. Musza być jakieś mega luźne w pasie krótkie spodenki, żeby nie uciskać rany po cc. Ewentualnie leginsy ciążowe, ale to już może być za gorąco na długie spodnie.
Kupiłam bawełnianą na zatrzastki na środku w Zara Home ostatnio, ale nie wiem czy będzie ok. Mało mam już koszulek, które są na mnie dobre. Te misie mi też b się nie podobają :P i w ogóle 'moda szpitalna' Ja to chcę urodzić, wziąć Syncia pod pachę i do domu

Cytat:
Napisane przez Feliska Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka ma anexa sporta i jest bardzo zadowolona, miałam okazję prowadzić ten wózek i też było bardzo spoko sami go rozważaliśmy.



super! ale macie już duże dzieciaczki z lady

Tobie też gratuluję wizyty i przykro mi, że ban na seksy, ale może będziecie spokojniejsi przez to
Nadia już jest bardzo dużą dziewczynką!

Zobaczysz, że jeszcze urodzisz pierwsza na wątku

Widzę, że rano było mało przyjemnie, cieszę się, że mnie nie było wybaczcie, że ja tak z doskoku aktualnie, ale mamy sajgon z szukaniem tego nowego lokum dla naszej małej rodzinki, jesteśmy już tym zmęczeni i u granic wytrzymałości oraz cierpliwości
Dziś też cały dzień gonienia.
Ale za to miałam w końcu zajęcia z położną i było na prawdę fajnie, o adaptacji noworodków Dużo ciekawych info. Podpisalam już deklarację, przynajmniej to z głowy
Nie dziwię się Wam nic! :P Masz zajęcia sam na sam? :P
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:03   #842
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Też bym chciała żeby Stasiek już taki duży był, jakoś tak bezpieczniej będę się czuła

Czuje dziś co jakiś czas ból centralnie na wzgórku łonowym, tzn takie ukłucia- standardowo nie wiem czy się martwić 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:06   #843
misiol
Zadomowienie
 
Avatar misiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 936
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
A te koszule czy koszulki to polecacie mieć takie do karmienia tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja polecam. U nas w szpitalu mała była prawie non stop przy piersi. Naprawdę jest wygodniej.
No i po sn to lepiej koszula, bo trzeba wietrzyć krocze (obosz co za brzydkie słowo)
misiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:08   #844
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Też bym chciała żeby Stasiek już taki duży był, jakoś tak bezpieczniej będę się czuła

Czuje dziś co jakiś czas ból centralnie na wzgórku łonowym, tzn takie ukłucia- standardowo nie wiem czy się martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak czasem mam, myślę że to normalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Rosalyn i Goldika kiedy macie kolejne wizyty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:09   #845
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez baniutka Pokaż wiadomość
Ja to zawsze mówię że niech będzie co chce byle.zdrowi wszyscy. I


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Święte słowa! 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:16   #846
neesanek
Rozeznanie
 
Avatar neesanek
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Ja ostatnio kupiłam do porodu koszulkę za 5zł w Auchanie zwykłą bez wycięć. Po porodzie była tak brudna, że położne same zaproponowały żeby ją wrzucić. Może teraz ukradnę koszulkę męża, której nie lubię. Po porodzie miałam 3 koszule. Broniłam się rękami i nogami żeby nie kupować tych typowo porodowych bo zupełnie nie są w moim guście. Pierwsza była z gratatOVO. Dostałam ją na jakieś święto od TŻ bo sama bym żałowała tyle kasy dać za koszulę. Jest bardzo ładna i praktyczna. Drugą upolowała w lumpku, a trzecia jest z wyprzedaży w Oysho.

Jaki dzisiaj wysyp dużych dzieciaczków gratulacje dziewczyny!
neesanek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:27   #847
Feliska
Zakorzenienie
 
Avatar Feliska
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3 070
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Nie dziwię się Wam nic! :P Masz zajęcia sam na sam? :P
Niee, grupowe indywidualne spotkania będą okołoporodowo

Cytat:
Napisane przez misiol Pokaż wiadomość
Ja polecam. U nas w szpitalu mała była prawie non stop przy piersi. Naprawdę jest wygodniej.
No i po sn to lepiej koszula, bo trzeba wietrzyć krocze (obosz co za brzydkie słowo)
a ja w ogóle lubię 'wietrzyć krocze' na co dzień, w nocy dlatego lubię spać w koszulach
Kupiłam sobie nawet dwie takie z trojkątami na cycki 100% bawełna żeby mieć w domu w czym karmić do szpitala się nie nadają, bo mi się zsuwają z cycków, co oczywiście w domu mężowi nie przeszkadza

Cytat:
Napisane przez neesanek Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam do porodu koszulkę za 5zł w Auchanie zwykłą bez wycięć. Po porodzie była tak brudna, że położne same zaproponowały żeby ją wrzucić. Może teraz ukradnę koszulkę męża, której nie lubię. Po porodzie miałam 3 koszule. Broniłam się rękami i nogami żeby nie kupować tych typowo porodowych bo zupełnie nie są w moim guście. Pierwsza była z gratatOVO. Dostałam ją na jakieś święto od TŻ bo sama bym żałowała tyle kasy dać za koszulę. Jest bardzo ładna i praktyczna. Drugą upolowała w lumpku, a trzecia jest z wyprzedaży w Oysho.

Jaki dzisiaj wysyp dużych dzieciaczków gratulacje dziewczyny!
no w sumie nie pomyślałam, że do porodu niepotrzebna jest taka z możliwością karmienia też kupię jakąś taniochę i do wyrzucenia
Trochę mi ciężko wyobrazić sobie codzienne pranie koszul przez mojego męża, więc chyba kupię po prostu więcej
Feliska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 19:30   #848
Victoria910001
Raczkowanie
 
Avatar Victoria910001
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 236
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Rosalyn, Lady, Goldika Super wieści i jakie już duże dzieciątka!

Misiol Właśnie tak mi się wydawało, że mama ginekolog o tym pisała, ze chyba nawet brała ten dolargan, bo potrzebowała chwilę odpocząć.

Cytat:
Napisane przez baniutka Pokaż wiadomość
A jak takie dostawki wyglądają? Do każdego można wpiać wózka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo tych dostawek jest na rynku, więc pewnie do każdego jakąś da się dopasować. Ja myślałam o xrider cosy.






Cytat:
Napisane przez Tygrysek_861 Pokaż wiadomość
Dziewczynki jako że 5 lat temu kupowałam wyprawkę TP wytłumaczcie mi czym różnią się pieluchy tetrowe od muślinowych i tych drugich, zapomniałam jak się nazywają?
Może to nie dotyczy tego wątku, ale jako że mam teraz trochę więcej czasu i chciałabym się zebrać i wywołać większą ilość zdjęć on-linę korzystałyście ostatnio z usług jakiejś firmy polecenia?
Bambusowe są najmilsze, potem muślinowe, a najbardziej szorstkie tetrowe. Te bambusowe mają również właściwości antybakteryjne i chłodzące w czasie upałów.

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Dla mnie te wszystkie koszule poporodowe są straszne.. te misie, serduszka, wszechobecny róż. Nie dam rady się w to wbić

Właśnie tak kminie, żeby po porodzie ubrać zwykła bluzkę do karmienia i do tego właśnie zastanawiam się co na dół. Musza być jakieś mega luźne w pasie krótkie spodenki, żeby nie uciskać rany po cc. Ewentualnie leginsy ciążowe, ale to już może być za gorąco na długie spodnie.
Mi tam ta moda szpitalna nie przeszkadza, ale nie wyobrażam sobie bezpośrednio po cc jakiś spodenek ubierać. Jak nigdy nie nosiłam koszul tak po porodzie wydawały mi się super praktyczne. Jakoś nie wyobrażam sobie spodni ubrać na te majtki siatkowe i w koszuli zawsze chłodniej.


Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Po pierwsze to zależy od tego ile dni będziesz w szpitalu. Ale ja no po porodzie pociłam się na potęgę i po każdej nocy musiałam się przebrać w świeże ciuchy. Wiec ja bym liczyła jeden zestaw na dzień.
Ja też pamiętam, że strasznie się pociłam i zmieniałam koszule po nocy rano i wieczorem drugi raz.



Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość

Czuje dziś co jakiś czas ból centralnie na wzgórku łonowym, tzn takie ukłucia- standardowo nie wiem czy się martwić

Wysłane z [URL=http://r.tapatalk.com/byo?rid=73630]aplikacji Forum
Ja miewam takie bóle raz na kilka dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Victoria910001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:32   #849
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Feliska Pokaż wiadomość
Niee, grupowe indywidualne spotkania będą okołoporodowo



a ja w ogóle lubię 'wietrzyć krocze' na co dzień, w nocy dlatego lubię spać w koszulach
Kupiłam sobie nawet dwie takie z trojkątami na cycki 100% bawełna żeby mieć w domu w czym karmić do szpitala się nie nadają, bo mi się zsuwają z cycków, co oczywiście w domu mężowi nie przeszkadza



no w sumie nie pomyślałam, że do porodu niepotrzebna jest taka z możliwością karmienia też kupię jakąś taniochę i do wyrzucenia
Trochę mi ciężko wyobrazić sobie codzienne pranie koszul przez mojego męża, więc chyba kupię po prostu więcej
Z mozliwoscia karmienia nie ale jak juz odrazu po jest kangurowanie to niema czasu sie przebrac wiec duzy dekolt wskazany zeby bylo skora do skory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:40   #850
Feliska
Zakorzenienie
 
Avatar Feliska
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3 070
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
Z mozliwoscia karmienia nie ale jak juz odrazu po jest kangurowanie to niema czasu sie przebrac wiec duzy dekolt wskazany zeby bylo skora do skory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no racja to trzeba będzie znaleźć jakiś kompromis
Feliska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:43   #851
misiol
Zadomowienie
 
Avatar misiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 936
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

U nas w szpitalu w pierwszej fazie porodu ma się swoją koszulę, ale ona wtedy za bardzo się nie ubrudzi. Potem położne dały mi takie fizelinowe wdzianko, które było do wyrzucenia po wszystkim. Ale nie wiem, jak jest w innych szpitalach
misiol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 19:44   #852
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Też bym chciała żeby Stasiek już taki duży był, jakoś tak bezpieczniej będę się czuła

Czuje dziś co jakiś czas ból centralnie na wzgórku łonowym, tzn takie ukłucia- standardowo nie wiem czy się martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy to odczucie jakby Ci ktoś kopa sprzedał?
To pewnie spojenie łonowe.

Ja z kolei dostałam jakiejś dziwnej przeczulicy na brzuchu, pod lewym cyckiem,na żebrach.
Masakra,to takie głupie i dziwne uczucie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:47   #853
baniutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 818
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Dla mnie te wszystkie koszule poporodowe są straszne.. te misie, serduszka, wszechobecny róż. Nie dam rady się w to wbić

Właśnie tak kminie, żeby po porodzie ubrać zwykła bluzkę do karmienia i do tego właśnie zastanawiam się co na dół. Musza być jakieś mega luźne w pasie krótkie spodenki, żeby nie uciskać rany po cc. Ewentualnie leginsy ciążowe, ale to już może być za gorąco na długie spodnie.
U mnie w szpitalu preferowali niczym niezakrywac rany lub krocza. Podpacha między nogi. Na obchód sama podpacha a później ubieralam majtki bawełniane. Dosyć nie widziałam nikogo w spodenkach po porodzie. A spodni z gumką po cc to sobie nie wyobrażam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baniutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:47   #854
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Czy to odczucie jakby Ci ktoś kopa sprzedał?
To pewnie spojenie łonowe.

Ja z kolei dostałam jakiejś dziwnej przeczulicy na brzuchu, pod lewym cyckiem,na żebrach.
Masakra,to takie głupie i dziwne uczucie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikt mnie nigdy tam nie skopal więc ciężko stwierdzić 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:48   #855
Feliska
Zakorzenienie
 
Avatar Feliska
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3 070
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

http://allegro.pl/koszula-do-porodu-...955692001.html jeszcze jest coś takiego... tylko ten kolor
Feliska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:49   #856
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Ja tylko poprosiłam. Żadna opinia, osąd, krytyka nie miała tu miejsca. Jak najbardziej możesz olać i pisać jak Ci się podoba. To moja wina, że mi się to słowo nie podoba i źle kojarzy. Peace.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------


Ile rzeczy dla siebie trzeba mieć na pobyt w szpitalu? 🤔 bo poród to jedno a potem też trzeba mieć się w co ubrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------



A mówiła do kiedy daje mu czas?
Ta apteka gdzie immunoglobulina taniej to pewnie jakaś lokalna?
Nie mówiła do kiedy. Za 3 tyg mam wizytę to zobaczymy.
Immunoglobuline kupiłam w lokalnej aptece. Placilismy 335zl. W aptece obok 420zl
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:50   #857
Olanzapinka
Zadomowienie
 
Avatar Olanzapinka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość


Dzięki serdeczne za pamięć o nas, ale niestety ten wózek mi nie podszedł po oglądnięciu filmików z recenzjami na YT. Dość mało miejsca jednak te dzieci maja na nogi i ciężki rozłożyć foteliki do spania we wszystkich konfiguracjach. Mnie tez nie przekonuje takie schylanie się nisko do gondoli. Zwłaszcza po CC



Ja tez się zajawilam ostatnio na jeden obok drugiego, ale przejechałam się po sklepach, żeby na żywo pojeździć wózkami jeden obok drugiego i niestety dla mnie to są za szerokie czołgi. U mnie w garażu trzeba mocno manewrować przy wyjściu i trochę sobie tego nie wyobrażam... Testowałam Bugaboo Donkey, Valco Snap Duo i Inglesina Swift. Jeszcze poza sklepem u znajomej testowałam Mountain Buggy Duet i on faktycznie jest wąski, no ale cena zwala z nóg
Ostatnio czytałam jakąś dyskusję na temat wózków bliźniaczych i kobiety jakby mogły to by się pobiły Połowa się pieniła że jeden obok drugiego to czołg a połowa że jeden za drugim to tramwaj

Także Ty nie chcesz czołgu a ja tramwaja

O lekkości to ja już nawet nie myślę. Trzeba będzie te 30-40kg jakoś pchnąć.
Budżet też niestety ograniczony więc na Bugaboo ani Mountain Buggy mnie nie stać nawet używane są poza moim zasięgiem

Ten Baby jogger to ostateczność jak jednak TFK będzie za drogi. Bo w tej chwili to najbardziej mi leży. Przez to że jest to wózek biegowy i ma te koła przednie nie tak szeroko to wygląda bardzo zgrabnie. Koła duże pompowane i prowadzi się całkiem przyjemnie. Tylko kolory brzydkie fuj blee


Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Nie, nie mówił. Na razie nie zakładamy, że tak się stanie, nie ma powodów tak myśleć. Mam wizytę za dwa tygodnie, to mówił, żeby z lekarzem prowadzącym ustalać. Teraz już pewnie tak co dwa tygodnie będę chodzić. I obserwować to łożysko, ale tracę nadzieję, że się podniesie

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------


No boje się. Ja akurat z tych co cesarki się boją bardziej niż porodu naturalnego.

Ale moja kuzynka miała 3 CC i mnie pociesza że będzie ok
Ja też się bardziej boję cc niż naturalnego porodu zamiast się cieszyć że nie muszę się meczyć to ja robie w gacie ze stachu
Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Nie nie, jak się przyjmujesz na oddział to dostaniesz za darmo na NFZ. Tylko ze w szpitalu podadzą Dexaven, bo po prostu nie maja Celestonu. Dlatego ja będę go brać w domu.
Annika ty mnie rozbrajasz na maksa Zrobisz wszystko żeby nie musieć leżeć w szpitalu Mi by to nawet nie wpadło do głowy. Jeszcze trochę i tak okręcisz lekarzy że Ci zrobią cc we własnej sypialni

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.
Kolejny duży dzieciaczek dziś Super że wszystko ok
Olanzapinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:52   #858
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez misiol Pokaż wiadomość
U nas w szpitalu w pierwszej fazie porodu ma się swoją koszulę, ale ona wtedy za bardzo się nie ubrudzi. Potem położne dały mi takie fizelinowe wdzianko, które było do wyrzucenia po wszystkim. Ale nie wiem, jak jest w innych szpitalach
U mnie trzeba taką koszulę z flizeliny kupić w aptece.

Też do porodu kupię jakąś tanią w markecie do wyrzucenia. A do szpitala 2 sztuki, tz będzie prał. On się praniem zajmuje na co dzień w ciąży więc problemu nie ma

Szlafrok wezmę z domu. To i tak tylko na wyjścia do toalety, na korytarz itp. Wypierze się a nawet jakby się zniszczyl to trudno. Ma już kilka lat więc szkoda mi nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:52   #859
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Ile wcześniej zamawialas?
Ja się boję,że u mnie w mieście będzie problem, jeżeli nie uda się tego zrobić tak jak planuje mój lekarz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Paczka najsłodszego cukru świata!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zamówiłam w czwartek i od poniedziałku juz czekała na nas w aptece. Mówili że 1-2 się czeka.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 19:53   #860
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Feliska Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/koszula-do-porodu-...955692001.html jeszcze jest coś takiego... tylko ten kolor
Kolor okropny dostałabym depresji na porodówce że mam brzydkie wdzianko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:53   #861
misiol
Zadomowienie
 
Avatar misiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 936
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Doczytałam, że w tym szpitalu, w którym chcę rodzić, trzeba mieć 3 koszule, w tym 1 do porodu. Jakiegoś starocia wezmę.

A do karmienia chcę takie coś

https://www.slodkisen.com.pl/pl/p/Ko...-Granatowa/278
misiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:54   #862
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Też tak czasem mam, myślę że to normalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Rosalyn i Goldika kiedy macie kolejne wizyty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
28 marca mi wpisz wizytę proszę
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:57   #863
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Olanzapinka Pokaż wiadomość
Ostatnio czytałam jakąś dyskusję na temat wózków bliźniaczych i kobiety jakby mogły to by się pobiły Połowa się pieniła że jeden obok drugiego to czołg a połowa że jeden za drugim to tramwaj

Także Ty nie chcesz czołgu a ja tramwaja

O lekkości to ja już nawet nie myślę. Trzeba będzie te 30-40kg jakoś pchnąć.
Budżet też niestety ograniczony więc na Bugaboo ani Mountain Buggy mnie nie stać nawet używane są poza moim zasięgiem

Ten Baby jogger to ostateczność jak jednak TFK będzie za drogi. Bo w tej chwili to najbardziej mi leży. Przez to że jest to wózek biegowy i ma te koła przednie nie tak szeroko to wygląda bardzo zgrabnie. Koła duże pompowane i prowadzi się całkiem przyjemnie. Tylko kolory brzydkie fuj blee



Ja też się bardziej boję cc niż naturalnego porodu zamiast się cieszyć że nie muszę się meczyć to ja robie w gacie ze stachu

Annika ty mnie rozbrajasz na maksa Zrobisz wszystko żeby nie musieć leżeć w szpitalu Mi by to nawet nie wpadło do głowy. Jeszcze trochę i tak okręcisz lekarzy że Ci zrobią cc we własnej sypialni



Kolejny duży dzieciaczek dziś Super że wszystko ok
Ja annike doskonale rozumiem. Też zrobię wszystko żeby jak najkrócej być w szpitalu. Każda minuta się liczy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez misiol Pokaż wiadomość
Doczytałam, że w tym szpitalu, w którym chcę rodzić, trzeba mieć 3 koszule, w tym 1 do porodu. Jakiegoś starocia wezmę.

A do karmienia chcę takie coś

https://www.slodkisen.com.pl/pl/p/Ko...-Granatowa/278
Bardzo fajna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
28 marca mi wpisz wizytę proszę
Ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 20:02   #864
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Ja po porodzie koszule od razu wyrzuciłam. A potem miałam 2 na zmianę. Nie pocilam się jakoś szczególnie. Ale to był koniec listopada.
Teraz nadal mam te dwie koszule. Dokupie jeszcze jedna.

A w szpitalu w którym chce rodzic dają na porod koszule i chętnie z tego skorzystam.

Szlafrok przydaje się właśnie na spacery po korytarzu - dziewczyny robiły kilometry żeby rozwarcie poszło.

Nie wyobrażam sobie nie wietrzyc krocza. Ale miałam pojedyncza sale. Nagrupowej jakoś dziwnie to będzie się wietrzyc
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 20:02   #865
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Feliska Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/koszula-do-porodu-...955692001.html jeszcze jest coś takiego... tylko ten kolor
Oj w tej będzie ciężko przeżyć. To jest z takiego dziadostwa jak jednorazowe ciuchy na blok operacyjny, nie wiem czy miałaś kiedyś okazję mieć to na sobie, ale uwierz, że bez rodzenia nie jest wesoło i można się upocić elegancko

Ja sobie myślałam dzisiaj o tych koszulach jak temat wjechał i doszłam do wniosku, że dla mnie idealną opcją byłoby założyć jakąś koszulę męża. Tylko mi szkoda jej później wyrzucać Także można ogarnąć albo w lumpie albo w jakimś markecie czy gdzieś tanią męską koszulę i wydaje mi się, że to byłoby dobre rozwiązanie. Dupę zakrywa, ale jest krótka i po porodzie można rozpiąć do kangurowania.

Albo ewentualnie taka opcja bardziej konwencjonalna: http://allegro.pl/pl-koszula-nocna-c...ant=7098785814

Nie jest to żaden modowy szał, ale chyba aż tak bardzo na wyglądaniu sexy nie będzie mi wtedy zależało. A ostatnio jak byłam na bloku porodowym to laska miała po prostu duży biały t-shirt i wyglądało to ładnie i wygodnie.
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 20:06   #866
Olanzapinka
Zadomowienie
 
Avatar Olanzapinka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez misiol Pokaż wiadomość
Doczytałam, że w tym szpitalu, w którym chcę rodzić, trzeba mieć 3 koszule, w tym 1 do porodu. Jakiegoś starocia wezmę.

A do karmienia chcę takie coś

https://www.slodkisen.com.pl/pl/p/Ko...-Granatowa/278
Mam tą samą koszule zapisaną gdzieś w zakładkach.
Mam dwie stare takie brzydkie z misiami i teraz chce coś ładniejszego dokupić.
Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Ja annike doskonale rozumiem. Też zrobię wszystko żeby jak najkrócej być w szpitalu. Każda minuta się liczy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Bardzo fajna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo że nikt nie chce leżeć w szpitalu. Tym bardziej jak ktoś ma już jakieś dziecko w domu. Dla mnie to najgorsza w tym wszystkim jest rozłąka z synkiem Ale żeby sprowadzać leki z zagranicy i przyjmować w domu to już bym tego nie wymyśliła
Olanzapinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 20:07   #867
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Olanzapinka Pokaż wiadomość
Mam tą samą koszule zapisaną gdzieś w zakładkach.
Mam dwie stare takie brzydkie z misiami i teraz chce coś ładniejszego dokupić.

Wiadomo że nikt nie chce leżeć w szpitalu. Tym bardziej jak ktoś ma już jakieś dziecko w domu. Dla mnie to najgorsza w tym wszystkim jest rozłąka z synkiem Ale żeby sprowadzać leki z zagranicy i przyjmować w domu to już bym tego nie wymyśliła
Haha!

No właśnie najgorsza ta rozłąka

Ja też kombinuje, np z ktg.. Nie pójdę na nie do szpitala, wolę zapłacić 40 zł i iść prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 20:09   #868
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Też tak czasem mam, myślę że to normalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Rosalyn i Goldika kiedy macie kolejne wizyty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam już wpisane na 20 marca. Dziekuje że pamiętasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 20:10   #869
Feliska
Zakorzenienie
 
Avatar Feliska
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3 070
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
Oj w tej będzie ciężko przeżyć. To jest z takiego dziadostwa jak jednorazowe ciuchy na blok operacyjny, nie wiem czy miałaś kiedyś okazję mieć to na sobie, ale uwierz, że bez rodzenia nie jest wesoło i można się upocić elegancko

Ja sobie myślałam dzisiaj o tych koszulach jak temat wjechał i doszłam do wniosku, że dla mnie idealną opcją byłoby założyć jakąś koszulę męża. Tylko mi szkoda jej później wyrzucać Także można ogarnąć albo w lumpie albo w jakimś markecie czy gdzieś tanią męską koszulę i wydaje mi się, że to byłoby dobre rozwiązanie. Dupę zakrywa, ale jest krótka i po porodzie można rozpiąć do kangurowania.

Albo ewentualnie taka opcja bardziej konwencjonalna: http://allegro.pl/pl-koszula-nocna-c...ant=7098785814

Nie jest to żaden modowy szał, ale chyba aż tak bardzo na wyglądaniu sexy nie będzie mi wtedy zależało. A ostatnio jak byłam na bloku porodowym to laska miała po prostu duży biały t-shirt i wyglądało to ładnie i wygodnie.
Tak wiem, co to za materiał, ale te blokowe się zawiązuje tymi sznurkami plus mają gumki na nadgarstkach, więc przepływ powietrza jest żaden, a w tej przynajmniej coś podwiewa od dołu

Ten drugi wzór co zapodałaś jest fajny, chyba sobie taką kupię. Uniwersalna, bez udziwnień.
A na poród faktycznie coś z lumpka wydaje się sensownie - cokolwiek, co jest bawełniane i za tyłek
Z tym tshirtem to tylko problem jak potem kangurować faktycznie - rozciąć sobie?

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Haha!

No właśnie najgorsza ta rozłąka

Ja też kombinuje, np z ktg.. Nie pójdę na nie do szpitala, wolę zapłacić 40 zł i iść prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czemu nie w szpitalu?
Feliska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 20:10   #870
misiol
Zadomowienie
 
Avatar misiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 936
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Olanzapinka Pokaż wiadomość
Mam tą samą koszule zapisaną gdzieś w zakładkach.
Mam dwie stare takie brzydkie z misiami i teraz chce coś ładniejszego dokupić.
]
Też wyrosłam już z
4 lata temu miałam takie, i teraz będzie akurat na poród i do wyrzucenia.
Do szpitala trafiłam nagle w 30 tygodniu i na szybko kupowaliśmy co było stacjonarnie w naszej galerii
misiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-26 17:07:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.