Wszystko o depilacji rąk. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-29, 22:04   #121
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Depilacja rąk???

Tez mialam ciemne bo kiedys (jeszcze w podstawowce) zgolilam glupia golarka, odrosly dluugie i ciemne Teraz sie ich pozbylam, czuje sie swietnie i mimo nadchodzacej zimy zaczne chyba w bluzkach z krotkim rekawkiem paradowac
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 09:24   #122
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Depilacja rąk???

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Tez mialam ciemne bo kiedys (jeszcze w podstawowce) zgolilam glupia golarka, odrosly dluugie i ciemne Teraz sie ich pozbylam, czuje sie swietnie i mimo nadchodzacej zimy zaczne chyba w bluzkach z krotkim rekawkiem paradowac
Ja tak samo !
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 09:48   #123
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Depilacja rąk???

Ja zostaje z moimi włosiskami. Niestety wszelkie próby ich usuwania kończyły sie u mnie podraznieniem skóry (czy to golarka, krem czy wosk).
Poza tym nie jest to dla mnie takie straszne. W przciewieństwie do nóg, pach czy bikini, nie jest to jakiś wymóg, żeby mieć i gładkie ręcę. Wiele młodych i pięknych aktorek, pisenkarek ma widoczne włoski na rękach i nie przeszkadza to nawet im. Ja się tym bardziej przejmować nie będę.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 10:02   #124
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: Depilacja rąk???

Witam,
Nie będę zagłębiał się w wywody usuwać lub nie bo to jest sprawa indywidualna każdej z Was. ale napiszę o stronie technicznej usuwania.
Żadna z Was nie napisała ani słowa o paście cukrowej - metoda znana od setek lat , skuteczna, podrażnia skórę w sposób o wiele mniejszy niż wosk i działa kojąco na skórę, nie klei sie do skóry tylko włosków.
Proponuję poczytać o tym wynalazku starożytnych, poprosić kogoś kto wyjeżdża do Tunezji na przykład o przywiezienie słoika lub samemu zmajstrowac preparat.Koszt całkowity słoika na rok ok. 2 zł - zajdziecie coś tańszego???
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 11:41   #125
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Depilacja rąk???

Hmm a na ile czasu taki zabieg wystarcza?
Pdrazniania w moim wypadku przy depilacji woskiem nie byly wielkie, zaczerwinina skora i 2 malenkie siniaczki (ale ogolnie mam delikatna skore a siniak mi sie robi od najmniejszego pukniecia) Wczoraj kolo 15 woskowalam, dzis obudzialam sie bez zadnych sladow (poza 2 malenkimi siniaczkami)
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 11:53   #126
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: Depilacja rąk???

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Hmm a na ile czasu taki zabieg wystarcza?
Pdrazniania w moim wypadku przy depilacji woskiem nie byly wielkie, zaczerwinina skora i 2 malenkie siniaczki (ale ogolnie mam delikatna skore a siniak mi sie robi od najmniejszego pukniecia) Wczoraj kolo 15 woskowalam, dzis obudzialam sie bez zadnych sladow (poza 2 malenkimi siniaczkami)
Hmm - to zależy od szybkości wzrostu nowego włoska. Zabieg przebiega dokładnie tak samo jak depilacja za pomocą wosku jednak z zaletami które opisałem powyżej. Wiem bo testowane było na mnie przez moją
wystraszoną przyjaciółkę . Zero problemów i nie bolało jak przy wosku.
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 13:01   #127
goldi89
Raczkowanie
 
Avatar goldi89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Honolul ;]
Wiadomości: 185
Dot.: Depilacja rąk???

Ja jako inteligentne dziecko w wieku chyba 8 lat obcinałam nożyczkami, bo stwierdziłam, że są brzydkie (szczegół, że pewnie były jaśniutkie i króciutkie) i teraz robię depilatorem. Boli fakt faktem, ale już wolę pocierpieć tą chwilę niż chodzić z tymi moimi paskudnymi kłakami (a faktycznie paskudne bo moich eksperymentach się zrobiły)
goldi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-30, 20:37   #128
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Depilacja rąk???

hehe myslalam ze tylko ja bylam taka glupia w czasam dziecinstwa a widze ze cala masa osob ma podobne doswiadczenia
Dziekuje Wam, wiem ze nie jestem sama ;*
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 21:39   #129
crazy-in-love
Raczkowanie
 
Avatar crazy-in-love
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Polska ;P
Wiadomości: 127
GG do crazy-in-love
Dot.: Depilacja rąk???

ja też golę sobie rączki tylko że...nie całe...tzn gole w tej części przed łokciem...hmmmi tak myśle że chyba powinnam też dalej :P wy całe rączki golicie??
crazy-in-love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 13:12   #130
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Depilacja rąk???

Ja już nie mogłam znieść tych włosów i wzięłam je potraktowałam depilatorem,troche bólu było,ale efekt...Mhm.SuperTe raz rączki są gładziutkie.A ja biorę nawet poza łokcie,bo mnie wkurzają wszędzie włoski na tych rękach,więc kosze tyle,ile się da
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 15:26   #131
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Depilacja rąk???

Ja też używam depilatora-czerwone kropki zostają hm..przez 2 godziny co do bólu da się przeżyć ja używam depilatora nawet pod pachami a pierwszy raz w tym miejscu to była masakra ale jak już wydepilowałam 1 pachę to nie mogłam 2 zostawić
Niestety niedawno rozwalił mi się depilator i muszę kupić nowy
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-01, 11:33   #132
crazy-in-love
Raczkowanie
 
Avatar crazy-in-love
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Polska ;P
Wiadomości: 127
GG do crazy-in-love
Dot.: Depilacja rąk???

hehe nio pod pachami to ja też depilatorem biore....i też za pierwszym razem myślałam że umre z bólu!! :p ale teraz już naszczęście lepiej
__________________
...Prawdziwie kochasz tylko wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
crazy-in-love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:04   #133
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Depilacja rąk???

Cytat:
Napisane przez crazy-in-love
hehe nio pod pachami to ja też depilatorem biore....i też za pierwszym razem myślałam że umre z bólu!! :p ale teraz już naszczęście lepiej
:O o kfuck pod pachami? ja bym musiala byc pod wplywem narkozy
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:17   #134
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Depilacja rąk???

Cytat:
Napisane przez kaczina
Ja mam ciemne wloski na rekach. Raz czy dwa depilowalam je kremem,ale ostatnio mam cos straszne uczulenie na tego typu kremy depilujace. Ostatnio zakupila rozjasniacz firmy sally hansen, polecam. Jest idealny
Gdzie kupilas ten rozjasniacz? Przydaloby mi sie cos takiego
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 17:35   #135
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Problem z włosami na rękach

Ja uzywam wlasnie Creme Hair Bleach firmy Sally Hansen. Preparat jest dosc drogi, ja kupuje najwieksze opakowanie jakie jest bo to ekonomiczne rozwiazanie . Przy wyborze nie kieruj sie tym, czy krem jest przeznaczony do twarzy czy do rak, to bez znaczenia jeśli chcesz się uporac z rekoma (a raczej wloskami na nich )

Krem jest bardzo skuteczny. Nie radzę stosować na podrażnioną lub spaloną słońcem skórę. Warto przeprowadzić próbę na małym fragmencie skóry zanim się ruszy na całego. Przygotowanie mikstury jest bardzo proste, polega na zmieszaniu kremowej masy i aktywatora w odpowiednich proporcjach. Czasem ( w wersji extra strenght) dolaczany jest tez Pre-Conditioner, czyli coś w rodzaju płynu ochronnego, którym smarujesz obszar przed depilacją.

Mnie troszkę szczypie w pierwszej minucie, ale potem już nie. Ostatnio się przeraziłam. Zimą mam zawsze sinawą skórę na dłoniach i ramionach i po rozjaśnianiu włosków cała skóra na rękach od łokci w dół ROZJAŚNIŁA SIĘ do odcienia nienaturalnej bieli. Jeśli Ci się to zdarzy, nie panikuj tak jak ja panikowałam . Kolorek ten schodzi samoistnie po jednym dniu, warto też rozmasować skórę szorstką gąbką (ale nie bezpośrednio po zabiegu, bo może podrażnić).

I tyle. Efekty jak mówiłam są murowane, można kontrolować odcień włosków przez trzymanie mikstury dłużej lub krócej (ale bez przekraczania czasu podanego w ulotce oczywiście). Regularne przemywanie skóry wodą utlenioną opóźnia pojawienie się...odrostów na rękach

Powodzenia!
mintle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 13:17   #136
Poziomek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Problem z włosami na rękach

Mam na imie Marcin.
Los tak chcial ze zakochalem sie w uroczej szatynce o pieknych niebieskich oczach,
jedyne co nie moge zniesc to niesamowicie rzucajace sie w oczy jej owlosienie na rekach. Wielokrotnie prosilem ja zeby cos z nimi zrobila a ona nie chce nawet o tym slyszec... !

Prosze was ! Czy Wy jako Kobiety -mozecie mi jakos pomoc, czym moglbym ja do tego przekonac


// Z gory dziekuje i pozdrawiam
Poziomek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 15:47   #137
Ginger1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 291
Dot.: Problem z włosami na rękach

Witajcie!
Kiedys miałam pełno włosów na rekach,wyglądałam jak King Kong tylko blond.
Włosków do tej pory jest sporawo,ale zdecydowanie mniej.Najwazniejsze to się przyzwyczaić.
Ja z reguły jak gdzies wychodzę latem to je przylizuję zgodnie z ich wzrostem balsamem i jest git.
Dla mnie i myślę,że dla moich znajomych to nieprzeszkadza.Nawet mój narzeczony nie ma tylu białych włosków co ja.Czasem sobie razem z tego zartujemy.
Są większe i powazniejsze problemy na Świecie.Pomyslcie że dzieci w Etiopii głodują.To dopiero bieda.
Serio włoski się kruszą i przecierają z wiekiem.Moja babcia tez kiedyś miała dużo na rękach i mówiła,że to oznacza,że bęciesz bogata.Ja w to wierzę .
Babcia jest bogata-dziadek ma wysoka emeryturę,a jej ręce obecnie sa łyse.
Pozdrawiam wszystkich King Kongów. Niech żyją włochaci.
Ginger1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 19:46   #138
sylwiaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 181
Dot.: Problem z włosami na rękach

a jak wygląda odrastanie włosków po potraktowaniu ich kremem do depilacji?macie jakieś doswiadczenia?
__________________



sylwiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:21   #139
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Problem z włosami na rękach

Cytat:
Napisane przez Poziomek
Mam na imie Marcin.
Los tak chcial ze zakochalem sie w uroczej szatynce o pieknych niebieskich oczach,
jedyne co nie moge zniesc to niesamowicie rzucajace sie w oczy jej owlosienie na rekach. Wielokrotnie prosilem ja zeby cos z nimi zrobila a ona nie chce nawet o tym slyszec... !

Prosze was ! Czy Wy jako Kobiety -mozecie mi jakos pomoc, czym moglbym ja do tego przekonac


// Z gory dziekuje i pozdrawiam
Wiesz nie wydaje mi się, że można ją do tego "zmusić"... To jej sprawa co
ma na rękach czy innej części ciała. Moze kiedyś sama się do tego przekona. Nic na siłę....
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 17:21   #140
papi1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 112
włosy na rękach

Moja kumpela goli sobie włosy na rękach niestety teraz tego żałuje bo są one twarde i czarne czy jest jakiś sposób aby jej włoski znowu były normalnie ciękie i jasne
papi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 17:48   #141
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: włosy na rękach

Przede wszystkim powinna przestac golić, a na przykład spróbowac wosku(wyrywa włoski wraz z cebulkami osłabiając je jednocześnie)...
Golenie ma to do siebie,że jest szybkie do wykonania,ale włoski zaczynają odrastac coraz szybciej i są coraz mocniejsze..
Skutecznym sposobem na całkowite pozbycie się wlosków jest depilacja laserowa...jedyny jej minus to cena...
Pozdrawiam
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 17:54   #142
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: włosy na rękach

ja kiedys robiłam sobie woskiem, to dobry sposób, ale nie bardzo nadaje się do opalonej skóry. Teraz od lat normalnie depiluję depilatorem. Polecam! Ból do zniesienia, (oczywiście to kwestia indywidualna). Metoda prawie tak szybka jak maszynką a dużo rzadziej trzeba po nią sięgać. Teraz już muszę to robić bardzo rzadko, włoski mam pojedyncze i cienkie a skórę mam naprawdę bardzo gładką. Oczywiście polecam kupno dobrego depilatora co zaoszczędzi bólu.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 19:31   #143
leva84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 65
Dot.: włosy na rękach

Cytat:
Napisane przez ennkaa
ja kiedys robiłam sobie woskiem, to dobry sposób, ale nie bardzo nadaje się do opalonej skóry. Teraz od lat normalnie depiluję depilatorem. Polecam! Ból do zniesienia, (oczywiście to kwestia indywidualna). Metoda prawie tak szybka jak maszynką a dużo rzadziej trzeba po nią sięgać. Teraz już muszę to robić bardzo rzadko, włoski mam pojedyncze i cienkie a skórę mam naprawdę bardzo gładką. Oczywiście polecam kupno dobrego depilatora co zaoszczędzi bólu.
Długo się utrzymuje taka gładka skóra na rękach? A czy gdy one odrastają to nie są one kłujące? Po jakim czasie depilowania one Ci tak osłabły?
leva84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 19:37   #144
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: włosy na rękach

ja sobie gole wlosy na rekach i wcale mi nie odrastaja szybciej ani nie sa twardsze i ciemniejsze.... moze jestem jakas inna
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 19:41   #145
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: włosy na rękach

ja tesh sobie gole włoski na rękach bo inaczej jak goryl wyglądam;pi wg mnie nie wyglada to zbyt higienicznie;p minusem jest tylko to,ze jak włosy odrastają to przez ok 3-4 dni kłóje rękami innych;p
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 19:43   #146
polly01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: włosy na rękach

tez robilam woskiem. efekty sa duzo lepsze niz po goleniu . wloski odrastaja slabsze i jasniejsze. odrazdzam golenie. zazwyczaj jest duzo niedokladniejsze niz depilacja woskiem i wlosy odrastaja mocniejsze i twarde....poza tym po depilacji skora jest delikatniejsza gladka i nie podrazniona. depilator to tez dobry pomysl jesli nie masz czasu na dosc dlugotrwale zabiegi z woskiem. chociaz mnie to bardziej boli i wole raczej pomeczyc sie z plastrami.
polly01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 20:35   #147
moni888
Raczkowanie
 
Avatar moni888
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 321
GG do moni888
Dot.: włosy na rękach

ja gole depilatorem naleze do osb o ciemnych gestych i mocnych wlosach nie tylko na glowie za pierwszym razem bolalo teraz jest juz do zniesienia.W moim wypadku wloski zaczynaja odrastac po okolo 2-3 tygodniach.
__________________
Przekonani ze polaczylo ich uczucie nagłe!
a co na to schody,korytarze,ulice?
moze jakies"przepraszam"w scisku?
moze bylo cos zgubionego i podniesionego?
klamki na ktorych dotykl kladl sie na dotyk?
21.02.2009 Maja
03.03.2014 Jakub
moni888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 20:54   #148
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: włosy na rękach

Ja depiluje kremem do depilacji raz na 4 miesiące na spokojnie mi wystarcza
__________________

slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 21:28   #149
papi1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 112
Dot.: włosy na rękach

a czy może ktoś molecić mi jakiś dobry depilator??
papi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 21:39   #150
maga-...
Raczkowanie
 
Avatar maga-...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 114
Dot.: włosy na rękach

Ja rownież golę włoski na rękach i wcale nie są one mocniejsze.
Mialam tych wloskow sporo i do tego ciemne, a teraz rosną blond i wcale nie musze czesto golic -rach ciach maszynką i gladkie raczki a jak odrastają to tak smiesznie mienią sie w sloncu Kiedys probowalam pozbyc sie ich depilatorem ale bol byl okropny.
Pozdrawiam serdecznie
maga-... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 21:41:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.