Zagroda babuszki cz.4 - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary Dzisiaj, 13:51   #1981
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 127
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lanolinka ale cwaniaczek. Ja to bym go zapytała czy w picie zglosił zysk ze sprzedaży z twojego pola A w ogóle rolnicy wypełniają pity?

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Ja już po. Czekam na pociąg i sobie Was czytam . Zdecydowanie wolę lapka. Pociąg jeżdzi raz ba godzinę. Obłęd jakiś.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Herbatko Ale koteczkowi dobrze. No trudno kochana coś robić, jak się ma taką przylepę . Dlatego w moim ogrodzie jest sporo kwitnących krzewów: krzewuszki, lilaki, hortensje, tawuły. Potem krzewy zmieniające kolory jak berberysy. W tym roku nawet ładnie kwitną kaliny. Nawet ta druga wiecznie atakowana przez mszyce. Może dlatego, że wcześniej zakwitła? Próbuję dojść co takiego chroni drugą przed mszycami. U mnie krzewy rozstrzelone po całej działce to ich tak nie widać, ale jakby posadzić bardziej na kupie, to wypełniły by swoim kwieciem cały teren i nie potrzeba by było innych kwiatków.

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Annorl Przeczytałam MM to co napisałaś o glebogryzarce. Drążę temat, bo mnie to zaczęło wkurzać. MM się liczy z twoim zdaniem, to może uda się nim potrząsnąć mózgowo

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Przerwa. Jak ktoś też ma przerwę to zapraszam na herbatkę lub kawkę.


---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Jak miło, że połączyło


MM zrobił letni bigosik i dodał czosnaczek. Mężusio zaczyna mi się zielarstwem interesować . Zdecydowanie wolę to od grzybów, chociaż zdaję sobie sprawę, że wiedza na temat grzybów jest również bardzo cenna. Wróćmy do czosnaczka. Podam fajny link do niego i innych, jak by ktoś był zainteresowany.Strona ,,Dzikie, smaczne i zdrowe: https://lopuchowko.poznan.lasy.gov.p...-zdrowe/pop_up
W każdym razie gdyby nie żona mojego męża , to d...a by była z tego czosnaczka. Wiosenką piękną, gdy pieliłam rabatkę, MM mówiąc ,,to jest chwast" wskazał wymownie palcem na owe zielsko pod domem z wiadomym zamiarem. Nie znał go wtedy, ja również. Po prostu podobał mi się, zresztą Matka Natura dosadza mi różne rośliny często w celach ochronnych, więc jak nie muszę (estetycznie) to nie usuwam. Po raz pierwszy tego sezonu skrzyżowały się nasze szpady i ,,chwast" został . A dziś proszę!! Czosnaczek i to jeszcze z dumą opowiada co wyczytał, że to nasza archaiczna roślina rosnąca jeszcze przed epoką królowej Bony, co to wykosiła nam szereg słowiańskich warzyw i ziół .

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Dzisiaj o 14:03
Emmi123 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 15:58   #1982
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 994
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Czosnaczka nie znam ale szczypior czosnkowy do wsiania kupiłam. Nie wiem.co to zobaczymy jak urośnie. O ile urośnie.

Wiatr na polu, niepotrzebnie ziemię suszy. Podlewam te moje uschniete migdały jakby je chciała odczarować. Kupiłabym innrle ale gdzie? Chciałabym, żeby nie przyszły w stanie uśpienia jak te, bo na moje pobudki nie reagują. Może lepiej poczekać do jesieni?

Truskawki już sprzedają, nie wiem po ile. Jeszcze nie kupiłam, bo mi Pan sprzedający nie odpowiada, jakiś taki niechlujny. Ale mam wymagania �� Tak się zrazilam do oscypkow ktore bardzo lubię

A mąż mi zawsze dogadywał "jakbyś widziałam jak oni je robią to byś nie jadła" . Starałam się tego sobie nie wyobrażać, aż kiedyś koleżanka się rozgadała na ten temat i nie mogła zamilknąć. A ja teraz czekam aż mi obrzydzenie przejdzie.



Koniny nie jadłam. Przynajmniej świadomie nie jadłam. Za to jadłam kiełbasę z dodatkiem jelenia.

Edytowane przez Lanolinkaaa
Czas edycji: Dzisiaj o 15:59
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 17:37   #1983
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 306
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Pozdrów swojego męża Emmi Trzymam kciuki za niego Zawsze się zaczyna od pierwszego ziółka a potem nabiera się rozpędu Z całą pewnością masz mnósto skarbów koło domu Tylko trzeba uważac. Wiele ziół jest podobnych jedne do drugich, a nie wszystkie bezpieczne. Ale idzie się rozeznać. Czosnaczek znam Swego czasu spacerowała taką alejką czosnaczkową

I dodam jeszcze Różańskiego https://rozanski.li/4639/czosnaczek-...j-fitoterapii/

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: Dzisiaj o 17:41
lenifa jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 13 (3 użytkowników i 10 gości)
Emmi123, lenifa, herbatka99

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-16 18:37:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.