Psiak :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-08, 12:24   #1
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38

Psiak :(


Bardzo lubie psy i bardzo szkoda mi tych zwierzaków ze schroniska. Mamy juz w domu jednego psiaka, jamnika, więc rodzice nigdy nie chcieli slyszeć o kolejnym. Ale ostatnio mam a niespodzioewanie się zdodzila, chociaz tylko jej wspomnialam o jednym. Problem z tatą. Jest strasznym despotom i to on decyduje praktycznie o wszystkim, no i o psie nie chce nawet slyszec. Ja juz tak się nastawilam na tego psa, jedt mi go tak zal, co chwile mu o tym mowie, proszę go, ale on jest nieugięty. Nie rozumiem tego, bo co mu szkodzi: mamy dom z ogrodem , a piesek jest juz stary i na pewno nie bedzie robil klopotow.
Wiem, ze to moze dziecinne, bo mam 21 lat, ale ja naprawde jestem na tym punkcie uczulona.
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:48   #2
improbable
Raczkowanie
 
Avatar improbable
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 299
Dot.: Psiak :(

Jak masz 21 lat, to możesz się wyprowadzić od rodziców i u siebie trzymać psa.
improbable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:57   #3
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38
Dot.: Psiak :(

No i z czego się utrzymam, skoro uczę się w 2 szkołach?
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:04   #4
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Psiak :(

Cytat:
Napisane przez monikak91 Pokaż wiadomość
No i z czego się utrzymam, skoro uczę się w 2 szkołach?
A z czego planowałaś utrzymać psa?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:10   #5
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Psiak :(

Ty lubisz psy ale to nie znaczy że muszą je też lubić Twoi rodzice (czy też tata). Mieszkasz u nich, utrzymują Cię więc musisz się dostosować do ich zasad. Pies to obowiązki, koszty i póki nie jesteś samodzielna nie możesz zmusić rodziców do trzymania psa na siłę wbrew ich woli. Skoro tak Cię boli los psów to zgłoś się na wolontariusza do schroniska albo przeprowadź wśród znajomych czy sąsiadów zbiórkę karmy albo kocy na zimę dla tych zwierząt.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:17   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Psiak :(

Zachowujesz się jak dziecko. Chcesz decydować o życiu innych to znaczy o życiu twoich rodziców i o życiu zwierząt, to zacznij od decydowania o własnym życiu. Weź sprawy w swoje ręce i wóz albo przewóz, albo zwierzęta są ważniejsze albo szkoła, zdecyduj się. To mu szkodzi że może po prostu nie życzyć sobie psa w swoim domu i może nie mieć ochoty brać za niego odpowiedzialności i utrzymywać go. Pies nie kosztuje groszy, musi się dobrze odżywiać, to też leczenie, zajmowanie się nim, tworzenie mu godnych warunków bytu oraz domu zastępczego gdy jedzie się na wakacje. Heloł panienko, zejdź na ziemię...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:17   #7
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38
Dot.: Psiak :(

Kocham te zaczepne odpowiedzi
A teeraz wytłumaczę jak "krowie na rowie": Mieszkam z rodzicami w dość dużym domu, mamy dobry kontakt, wszystko super. Studiuję dziennie i zaocznie i nie mam mozliwosci wyprowadzenia sie z domu, bo to są spore koszty, a rodzice nawet jakbym chciala nie dadza mi tych pieniedzy, skoro mam dom. a utrzymanie psa i nie jest nie wiadomo jak wielkim wydatkiem.
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 13:18   #8
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Psiak :(

Za drugiego psa płaci się spory podatek w dokach jednorodzinnych + karma + weterynarz + podstawowe zabiegi na początek jak odrobaczanie + jakieś produkty dla psiaka jak zabawki, szampon, witaminy, szczotka etc etc = masa pieniędzy. Masz na to pieniądze? Czy ma to działaś na zasadzie 'biedny piesek, wezmę go i mama da mu jeść'?

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez monikak91 Pokaż wiadomość
Kocham te zaczepne odpowiedzi
A teeraz wytłumaczę jak "krowie na rowie": Mieszkam z rodzicami w dość dużym domu, mamy dobry kontakt, wszystko super. Studiuję dziennie i zaocznie i nie mam mozliwosci wyprowadzenia sie z domu, bo to są spore koszty, a rodzice nawet jakbym chciala nie dadza mi tych pieniedzy, skoro mam dom. a utrzymanie psa i nie jest nie wiadomo jak wielkim wydatkiem.
to mało wiesz mój bydlak 'przeżera' miesięcznie co najmniej 150zł a nie karmię go kawiorem uwierz
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2012-10-08 o 13:19
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:20   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Psiak :(

Ema no i pewnie jeszcze umowa adopcyjna będzie na mamę jakby się dziewczynie odwidziała zabawa w psią mamę...

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
a utrzymanie psa i nie jest nie wiadomo jak wielkim wydatkiem.
No jak karmisz psa odpadkami z obiadu i masz podejście 'z tego się wyliże' albo 'pies nie babcia by po lekarzach chodził' to może faktycznie, grosze. A może trafił ci się nader zdrowy egzemplarz bez np uczuleń żywieniowych i tak dalej.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:23   #10
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38
Dot.: Psiak :(

Tu nie chodzi o koszty utrzymania psa, chodzi o charakter mojego ojca. Jest niugięty. Jak ma swoją wizję, nikt ani nic nie przemowi mu do rozumu. Odkąd pamiętam każdy mój znajomy czuł przed nim respekt. A poza tym nie oszukujmy się, psem nie trzeba zajmowac się jak dzieckiem 24 h. Mam już jednego psa, z reszta od zawsze mamy w domu psa. Tu chodzi o cas zupelnie innego, ale widzę, ze nikt mnie nie zrozumial. Temat zamkniety, proszę nie odpisywac.
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:23   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Psiak :(

Tja, a od dzisiaj Polska jest monarchią a ja królem, nie odpisywać tak nie działają wątki na wizażu
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 13:24   #12
tymonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Psiak :(

Kiedyś ktoś powiedział takie zdanie:
" Pies musi mieć człowieka, człowiek psa niekoniecznie"

Może Twoi rodzice też wychodzą z takiego założenia, tym bardziej,że jednego psa już macie. A czy pomyślałaś kto będzie się nim zajmował, karmił, chodził do weterynarza itp. kiedy Ciebie nie będzie w domu bo uczysz się w dwóch szkołach? Powiem Ci, to będą rodzice, więc nie dziwię im się , że się nie zgadzają. Ja też bym się nie zgodziła.
tymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:25   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Psiak :(

PS ciekawe kto tutaj jest despotyczny skoro ty wymagasz od innych by dostosowali się do twoich nowych pomysłów odnośnie nowych członków domu.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:27   #14
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Psiak :(

Cytat:
Napisane przez monikak91 Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi o koszty utrzymania psa, chodzi o charakter mojego ojca. Jest niugięty. Jak ma swoją wizję, nikt ani nic nie przemowi mu do rozumu. Odkąd pamiętam każdy mój znajomy czuł przed nim respekt. A poza tym nie oszukujmy się, psem nie trzeba zajmowac się jak dzieckiem 24 h. Mam już jednego psa, z reszta od zawsze mamy w domu psa. Tu chodzi o cas zupelnie innego, ale widzę, ze nikt mnie nie zrozumial. Temat zamkniety, proszę nie odpisywac.
Bo może ma rację tylko nie chcesz tego przyjąć do wiadomości?

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jaką odpowiedzialnością jest wychowanie starego psiaka po przejściach przygarniętego ze schroniska. Czasem trzeba ogromnego wysiłku i cierpliwości a także czasu, żeby pies zaufał ponownie, przestał się bać ludzi, nauczył się podstawowych rzeczy jak chodzenie na smyczy czy w kagańcu. Wychowanie psa po przejściach nie kończy się na wpuszczeniu go do ogródka, to nie jest słodki szczeniaczek wychowywany od maleńkości.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:29   #15
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Psiak :(

Cytat:
Napisane przez monikak91 Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi o koszty utrzymania psa, chodzi o charakter mojego ojca. Jest niugięty. Jak ma swoją wizję, nikt ani nic nie przemowi mu do rozumu. Odkąd pamiętam każdy mój znajomy czuł przed nim respekt. A poza tym nie oszukujmy się, psem nie trzeba zajmowac się jak dzieckiem 24 h. Mam już jednego psa, z reszta od zawsze mamy w domu psa. Tu chodzi o cas zupelnie innego, ale widzę, ze nikt mnie nie zrozumial. Temat zamkniety, proszę nie odpisywac.
Ok, jeśli to chodzi o charakter, to znasz swojego ojca nie od dzisiaj. Więc skoro taki był i jest przez całe życie to nie zmienisz go jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ludzie w tym wieku raczej się już nie zmieniają. Ojciec nie życzy sobie psa więc na siłę go nim nie uszczęśliwiaj.
Tak jak pisałam wcześniej jeśli Ci tak szkoda psów zapytaj w schronisku jak możesz inaczej im pomóc (wolontariat,zbiórki karmy,kocy itp.)
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:29   #16
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Psiak :(

Cytat:
Napisane przez monikak91 Pokaż wiadomość
Kocham te zaczepne odpowiedzi
A teeraz wytłumaczę jak "krowie na rowie": Mieszkam z rodzicami w dość dużym domu, mamy dobry kontakt, wszystko super. Studiuję dziennie i zaocznie i nie mam mozliwosci wyprowadzenia sie z domu, bo to są spore koszty, a rodzice nawet jakbym chciala nie dadza mi tych pieniedzy, skoro mam dom. a utrzymanie psa i nie jest nie wiadomo jak wielkim wydatkiem.
Ja nie chcę być zaczepna - pytanie zadałam z prostego powodu, nie żeby cię atakowac, a żeby zorientować się, jakie masz warunki finansowe.

Adopcja psa to jak adopcja dziecka czy jakiegokolwiek innego żywego stworzenia. Bierzesz za tego psa pełną odpowiedzialność, od tej pory polega on na tobie. I musisz być pewna, że dasz radę się nim zaopiekować.
Piszesz, że chcesz przygarnąć pieska starszego - co zrobisz, jeśli okaże się on chory? Co zrobisz, jeśli jego leczenie będzie wymagać kosztów rzędu kilkuset złotych albo i więcej? Czy masz pewność, ze w razie takiego wypadku rodzice ci pomogą?

Adopcja psa to nie jest hop siup - musisz to poważnie rozważyć.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:31   #17
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38
Dot.: Psiak :(

zanim sie bierze psa, pyta sie o niego, prawda? czy jest zdrowy itp itd. Piesek jest malutki i na pewno nie jadłby tyle. A poza tym, tak jak wspomnialam, tu nie chodzi o pieniądze. Kazdy w naszej rodzinie kocha psy, koty. ZAwsze mielismy psa, więc nie mowcie mi, ze nie umiem sie nim zajac, czy jestem jakas gowniara. To jest wlasnie Polska - arogancja.
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:33   #18
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Psiak :(

Cytat:
Napisane przez monikak91 Pokaż wiadomość
zanim sie bierze psa, pyta sie o niego, prawda? czy jest zdrowy itp itd. Piesek jest malutki i na pewno nie jadłby tyle. A poza tym, tak jak wspomnialam, tu nie chodzi o pieniądze. Kazdy w naszej rodzinie kocha psy, koty. ZAwsze mielismy psa, więc nie mowcie mi, ze nie umiem sie nim zajac, czy jestem jakas gowniara. To jest wlasnie Polska - arogancja.
Ale co jest według Ciebie arogancją? Chyba tylko to, że nam wmawiasz, że pies po przejściach nie kosztuje i nie wymaga uwagi, a to, że rodzice go nie chcą to wina ich złego charakteru
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:36   #19
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dla mnie to trochę dziwne... Bo wiesz, to nie jest Twój dom tylko Twoich rodziców i powinnas uszanować to, że nie chcą drugiego psa, zwłaszcza, że to nie Ty będziesz go utrzymywać... A zachowujesz się jak małe dziecko, które wrzeszczy, tata MUSI kupić mi pieska.
Jak będziesz mieć swoje mieszkanie to weź i 10 psów...
Sent from my SK17i using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 13:36   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Psiak :(

Cała Polska przeciwko tobie. Jest mały i jadłby mało ale potem może by podrósł i jadłby więcej. Każdy w twojej rodzinie kocha psy i koty ale tylko twój tata na to pracuje. Jak jesteś taką matką miłosierdzia to naprawdę nikt ci nie broni być wolontariuszem w schronisku. I nie wykręcaj się brakiem czasu, skoro miałabyś czas na solidną opieką nad dwójką psów to na schronisko tym bardziej...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:42   #21
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38
Dot.: Psiak :(

Po co te ataki? nie rozumiem. Wbrew pozorom ma sporo wolnego czasu. Wiele rzeczy w domu zalatwiam sama (mamy z reszta tez). Mamy nawet w przyslosci razem pracowac. To ja w duzym stopniu zajmuje sie naszym psem: spacery, kupuje jedzenie, utp, itd. Chciałabym miec drugiego. Właśnie ze schroniska. Prosilam ojca. Nie, Trudno. Chciałam sę wyżalić, ale ak widze czesc z was umie tylko krytykowac i udawac najmadrzejsze, i tak sobie mysle, ze pewnie tylko na forach internetowych, zeby podniesc wlasna samoocene.
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:46   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Psiak :(

Cytat:
i tak sobie mysle, ze pewnie tylko na forach internetowych, zeby podniesc wlasna samoocene.
To źle myślisz, byłam taka zanim powstał internet
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:47   #23
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
No dobra, chciałaś, ale nie możesz a zachowujesz się jakby nie wiem co się stało i jakby ojciec był Ci to niemalże winien xd skoro zalozylas temat w necie

Sent from my SK17i using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:50   #24
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38
Dot.: Psiak :(

Ale mi nie chodzi o bycie matką milosierdzia. Nie chce ratowac wszystkich psow. Chciałabym jednego, ale odp mojego ojca: nie bo nie. Myślę, ze chodzi mu o to, ze bedzie szkekal i onudzi go 0 14..
I nie chodzi mi o to, ze cala Polsa przeciwko mnie. Tylko zauwazylam, ze wiele osob na forum udaje wszechwiedzacych. Nie wiecie jaka jest sytuacja w moim domu, kim jestem i moja rodzina. Bierzecie pod uwagę przeciętną rodzinę w Polsce, ale my taką nie jestesmy. I tak jak mowilam: jemu nie chodzi o pieniądze. Nie, bo nie.
A ten pies jest naprawdę spokojny.
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:50   #25
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Psiak :(

Nie będę Ci pisała o kosztach utrzymania psa etc bo skoro już jednego masz to wiesz ile to kosztuję.
Nie będę Ci też sugerowała wyprowadzki bo to bez sensu, kasy nie masz itd.
Jedyne co Ci poradzę i radzę żebyś wzięła sobie to do serca.
Nie bierz tego psa jeżeli choć jedna osoba z domu jest przeciwna.
Tata jest despotą, może to wywołać kłótnię między wami, mogą się pogorszyć relację rodzinne, i co najważniejsze piesek może ucierpieć.
Tata psa nie chce, pewnie by go nie polubił, możliwe,że nie traktował by go dobrze, a myśląc skrajnie pesymistycznie ojciec może po prostu psa sie pozbyć. A Tobie sprzedać śpiewkę, że uciekł jak bramę otworzyliście.

Co Ci radzę? Jeżeli psiaka Ci faktycznie tak bardzo szkoda, zadbaj o jego warunki i humor w schronie. Jeździj do niego jak najczęściej, pogadaj z wolontariuszami zapewne po jakimś czasie pozwolą Ci go zabierać na spacery. Dbaj o niego, przytulaj, na zimę przynieś ciepłe posłanie, może zadbaj żeby wet go obejrzał? To schroniskowy pies pewnie nie ma zrobionego porządnego przeglądu, a skoro ro starszak to jest to wskazane.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:52   #26
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Nie będę Ci pisała o kosztach utrzymania psa etc bo skoro już jednego masz to wiesz ile to kosztuję.
Nie będę Ci też sugerowała wyprowadzki bo to bez sensu, kasy nie masz itd.
Jedyne co Ci poradzę i radzę żebyś wzięła sobie to do serca.
Nie bierz tego psa jeżeli choć jedna osoba z domu jest przeciwna.
Tata jest despotą, może to wywołać kłótnię między wami, mogą się pogorszyć relację rodzinne, i co najważniejsze piesek może ucierpieć.
Tata psa nie chce, pewnie by go nie polubił, możliwe,że nie traktował by go dobrze, a myśląc skrajnie pesymistycznie ojciec może po prostu psa sie pozbyć. A Tobie sprzedać śpiewkę, że uciekł jak bramę otworzyliście.

Co Ci radzę? Jeżeli psiaka Ci faktycznie tak bardzo szkoda, zadbaj o jego warunki i humor w schronie. Jeździj do niego jak najczęściej, pogadaj z wolontariuszami zapewne po jakimś czasie pozwolą Ci go zabierać na spacery. Dbaj o niego, przytulaj, na zimę przynieś ciepłe posłanie, może zadbaj żeby wet go obejrzał? To schroniskowy pies pewnie nie ma zrobionego porządnego przeglądu, a skoro ro starszak to jest to wskazane.
Tego już się pewnie nie będzie chciało... :-D

Sent from my SK17i using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:00   #27
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38
Dot.: Psiak :(

Po prostu chciałam to z siebie wyrzucic. Może zabrzmialo to dziecinnie, ale nie o to mi chodzilo. Wiadomo, nie to nie. Ale wiece co? Jak ja natknęłabym się na wątek, ktory mnie nie interesują, to po prostu ominęłabym to (generalnie wole poczytac ksiazke niz siedziec na forum, no ale jak kto woli)., a nie pisala chamskie komentarze. Nie oczewilalam listow z kondolencjami, ale moze jakis pomysl, mysl, moze ktos inny mial podobną sytuacje.
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:02   #28
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Psiak :(

Cytat:
Napisane przez monikak91 Pokaż wiadomość
Ale mi nie chodzi o bycie matką milosierdzia. Nie chce ratowac wszystkich psow. Chciałabym jednego, ale odp mojego ojca: nie bo nie. Myślę, ze chodzi mu o to, ze bedzie szkekal i onudzi go 0 14..
I nie chodzi mi o to, ze cala Polsa przeciwko mnie. Tylko zauwazylam, ze wiele osob na forum udaje wszechwiedzacych. Nie wiecie jaka jest sytuacja w moim domu, kim jestem i moja rodzina. Bierzecie pod uwagę przeciętną rodzinę w Polsce, ale my taką nie jestesmy. I tak jak mowilam: jemu nie chodzi o pieniądze. Nie, bo nie.
A ten pies jest naprawdę spokojny.
No ale nikt nie jest jasnowidzem żeby zgadnąć jaka jest sytuacja u Ciebie w domu i kim jesteście Chyba zakładając ten temat miałaś tego świadomość Jeśli Twojemu tacie przeszkadza szczekanie psa tzn ze nie lubi tych zwierząt i nie dziwię się że nie chce kolejnego... Zwłaszcza że pies może szczekać jak się nie będzie miał nim kto zając czyli gdy Ty będziesz w szkole...
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:06   #29
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Psiak :(

Rozumiem, że chcesz podarować dom tej małej istotce, ale sama widzisz, że ojciec jest nieugięty. Możesz spróbować z nim jeszcze raz na spokojnie porozmawiać, jeśli kolejny raz się nie zgodzi, to odpuść. Możesz psiaka odwiedzać w schronie, wiem że to nie to samo, co podarowanie mu domu, ale będzie miał chociaż namiastkę tego co stracił. Porób mu zdjęcia i ogłaszaj go w internecie, tak też możesz mu pomóc. Powodzenia.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:14   #30
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38
Dot.: Psiak :(

Schronisko jest sporo oddalone od mojego miejsca zamieszkania, bo tez mialam taki plan,zeby zając się nim tam.
Chwast, jak nie masz nic sensownego do powiedzenia oprocz zgryzliwych uwag, daruj sobie.
A poza tym to nie jest tak, ze jakbym wziela psa ze schroniska, to byłby on moj i koniec. Mama tez chciala, moj chlopak czesto tu przebywa a on tez lubi psy. Moj ojciec przeciez tez. Zawsze trzeba brac pod uwagę dobrą i złą stronę. Nie jestem malym dzieckiem. I to nie jest tak, ze ja chce i koniec: mama tez chce, ona przeciez tez probowala przekonywac. Ale mysle, ze starczy tej dyskusji, bo i tak nie dojdziemy do konsensusu.
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.