diane 21tabl + 1 przerwa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-05, 19:51   #1
akukaracza88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12

diane 21tabl + 1 przerwa?


witam chcialam spytac czy jezeli biore diane35, wzielam 21 tabletek i chcialam nei robic przerwy i wzielam juz pierwsza tabletke z nastepnego opakowania to moge jeszcze ta przerwe zrobic? zaznacze ze nei biore ich jako srodek antykoncepcyjny tylko na jajniki i cere... czy to nic nei zmieni?
akukaracza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 10:02   #2
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

jak chciałas nie robic przerwy?!!! PRZERWE PO ZAŻYCIU 21 TABLETEK TRZEBA ZROBIC!!!ii to nic nie szkodzi że nie stosujesz ich jako srodek anty. to nie sa witaminy żeby je łykac jedno opakowanie za drugim. a na drugi raz czytaj dokładnie ulotki i sie do nich stosuj. pozdro
Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 14:28   #3
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

Cytat:
Napisane przez Isis23 Pokaż wiadomość
jak chciałas nie robic przerwy?!!! PRZERWE PO ZAŻYCIU 21 TABLETEK TRZEBA ZROBIC!!!ii to nic nie szkodzi że nie stosujesz ich jako srodek anty. to nie sa witaminy żeby je łykac jedno opakowanie za drugim. a na drugi raz czytaj dokładnie ulotki i sie do nich stosuj. pozdro
a wcale, że nie Mało wiesz, a wygłaszasz takie niemiłe opinie. Z resztą już na pewno problem rozwiązany, popatrz na datę.


Wiem, że nie należy patrzeć na liczbę postów (1), ale nie mogę się powstrzymać przed zauważeniem, że jak można zaczynać działalność na forum od objechania kogoś.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 15:02   #4
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

oki... mój błąd... rzeczywiście nie spojrzałam na datę . a co do tabletek... sama zażywam wspomniane wyżej diane35... może przesadzilam, że przerwę nalezy robic... może nie nalezy ale powinno się ja robić... inaczej w wypadku zażycia wiekszej ilosci tabletek mogą wystepić nudności, wymioty czy krwawienie..... no ale dobra, koniec tematu tabletek
Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:14   #5
katti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

dziewczyny!!!!! ja tez brałam diane przez 2 lata az w koncu trafilam do porządnego ginekologa ktory uswiadomił mnie ze diane35 to najgorsze swinstwo!! w USA te tabletki wogole wycofano gdyz pomimo tego iz w krotkim okresie pomagaja to na dłuższa mete mogą tylko szkodzic!! jest wiele innych pigułek o znacznie ulepszonym skladzie, ktore nie sa szkodliwe!! dlatego naprawde dobrze wam radzę zmiencie diane na inne pigulki poki nie jest za pozno, a najlepiej zmiencie ginekologa ktory wam je zapisal!! pozdrawiam
katti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 19:04   #6
kasiulek87
Przyczajenie
 
Avatar kasiulek87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 15
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

a ja mam pytanie, otóż jakie to są te "skutki uboczne" przez które wycofano diane35 w ameryce i czemu nie zrobiono tego u nas?? no i po jakim czasie zazywania diane zaczelo cos być nie tak??
kasiulek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 19:31   #7
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

Ja powiem tak - brałam Diane przez bite 9 m-cy, o 3 za dużo. Należe do osób zdrowych, nie miewam żadnych komplikacji, z hormonami nie ma żartów - zaczełam mieć nudności i koszmarne bóle głowy. Doszło do tego, że zrobiłam pare testów ciążowych, a lekarz pierwszego kontaktu dał mi skierowanie m.in. do neurologa. Zmieniłam tabletki na Regulon i objawy minęły.
Mówią, że nie trzeba robić przerwy między pigułkami, dwa razy zdarzyło mi się zrobić tak podczas brania Diane, i nie czułam się najlepiej. Po prostu Diane są tabletkami starej generacji i potrafią dać kopa za sprawą dawki hormonów, stąd mam wiele wątpliwości w związku z brakiem przerw między ich zażywaniem. Sporadycznie (raz?!) - ok.

Jakie są skutki uboczne Diane? Nie wiem dokładnie, i nie chce wiedzieć. Może mają (na pozór) cudotwórcze działanie, ale nigdy do nich nie wróce.
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-14, 21:14   #8
kasiulek87
Przyczajenie
 
Avatar kasiulek87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 15
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

hmmm, to mnie troche nastraszyłaś...
mi lekarka przepisała diane35 na uregulowanie cyklu a przy okazji jako pierwsze tabletki antykoncepcyjne...czy Tobie ginekolog powiedział, ze można je brać przez pół roku najwyżej? bo ja po pół roku mam mieć baanie wątroby, jak reaguje na te tabletki. no i potem zobaczy się co dalej.
A regulon jak działa? tzn. chodzi mi o to, jak długo go bierzesz i czy poki co jest ok?
kasiulek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 10:57   #9
katti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

z tego co mi tlumaczyla kiedys moja pani doktor to są to wlasnie tabletki starej generacji, o zbyt duzej dawce hormonow i niezbyt odpowienich proporcjach dla mlodych dziewczyn!! w stanach je wycofano, a w polsce jak to w polsce!! niestety sa one popularne i lekarze je czesto przepisuja, dlatego ze sa jednymi z niewielu refundowanych przez NFZ, sa poprostu bardzo tanie. nie mowie ze to co jest w USA jest zawsze dobre, ale w kwestii medycyny to mozna tamtejszym lekarzom zaufac i wiem ze mojej lekarce także! osobiscie biore obecnie Yasmin i jestem zadowolona.
katti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 11:12   #10
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

Cytat:
Napisane przez kasiulek87 Pokaż wiadomość
hmmm, to mnie troche nastraszyłaś...
mi lekarka przepisała diane35 na uregulowanie cyklu a przy okazji jako pierwsze tabletki antykoncepcyjne...czy Tobie ginekolog powiedział, ze można je brać przez pół roku najwyżej? bo ja po pół roku mam mieć baanie wątroby, jak reaguje na te tabletki. no i potem zobaczy się co dalej.
A regulon jak działa? tzn. chodzi mi o to, jak długo go bierzesz i czy poki co jest ok?
Wiesz, z tego co pamiętam to na ulotce określony jest czas leczenia (bo są to w końcu pigułki rzekomo strikte na trądzik) do 6 m-cy. Wiem, że jest wiele przypadków dziewczyn, które zażywały je rok, nawet dwa lata. Nie wiem jak na nie reagowały, ja zmieniłam z przyczyn wiadomych. Ogólnie pigułki zaczełam brać z trzech powodów: nieregularne cykle, trądzik, no i kwestia zabezpieczenia. Z początku było Jeanine, a że po nich miałam koszmarny wysyp przepisano mi Diane. Moja lekarka odbywała praktyki w USA, więc z góry określiła, że Diane nie bede zażywać długo i sama zaproponowała Regulon po dziwnych objawach. Regulon nie jest drogi, bo kosztuje w granicach 25zł (ostatnio kupiłam nawet za 20zł), na ulotce podkreślone jest, że sie nie tyje (ja wręcz trace apetyt) no i wpływa dobrze na cere. Mam świetne samopoczucie i na libido nie narzekam. Jeśli bedziesz zmieniać to polecam - jednak wiadomo, że różne organizmy różnie reagują

Pozdrawiam

PS. Miałam przerwe z pigułkami 5-miesięczną, teraz zaczełam Regulon na nowo i jest to moje chyba 5. opakowanie. W sumie trace rachube
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 21:08   #11
kasiulek87
Przyczajenie
 
Avatar kasiulek87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 15
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

dzięki wielkie za informacje, zwłaszcza Tobie Duchota ja póki co bede brać diane 35 ( w końcu na coś pomagać muszą:P )no a potem pogadam z p.doktor o zmianie
kasiulek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-25, 18:00   #12
natalie25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 163
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

Witam ! ja biore diane od 5 m-cy. czuje sie dobrze, nie przytylam ani kilograma, proby watrobowe rowniez w normie, nie mam depresji, ani migreny, ani mdlosci. nie twierdze ze jest to doskonaly lek ale na moje problemy pomaga i poki co nie szkodzi. moj lekarz twierdzi ze jezeli przepisamy jest po wykonaniu odpowiednich badan hormonalnych i pod stala kontrola specjalisty, nie powinien wyrzadzic szkody ze poki co nie ma na polskim runku odpowiednika (podkreslam odpowiednika) nowszej generacji.
nie straszcie sie nawzajem! ps moja kolezanka barala 3 lata i tez dobrze sie czuje, badala sie drobiazgowo po odstawieniu.
natalie25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 20:38   #13
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: diane 21tabl + 1 przerwa?

Cytat:
Napisane przez natalie25 Pokaż wiadomość
Witam ! ja biore diane od 5 m-cy. czuje sie dobrze, nie przytylam ani kilograma, proby watrobowe rowniez w normie, nie mam depresji, ani migreny, ani mdlosci. nie twierdze ze jest to doskonaly lek ale na moje problemy pomaga i poki co nie szkodzi. moj lekarz twierdzi ze jezeli przepisamy jest po wykonaniu odpowiednich badan hormonalnych i pod stala kontrola specjalisty, nie powinien wyrzadzic szkody ze poki co nie ma na polskim runku odpowiednika (podkreslam odpowiednika) nowszej generacji.
nie straszcie sie nawzajem! ps moja kolezanka barala 3 lata i tez dobrze sie czuje, badala sie drobiazgowo po odstawieniu.
to świetnie, że masz dobrze dobrane tabletki, życzę dalszych miłych wrażeń

Ale niech szkodzą tylko jednej kobiecie na 10 i już powinny być obiektem dużego zainteresowania naukowców i lekarzy. Ja niestety znam osobiście przypadki, które skończyły się źle.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.