Mary Kay - kosmetyki i kolorówka - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-07, 12:11   #211
gnessa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Mary Kay

witam prosze o kontakt konsultantkę z Łodzi jestem zainteresowana współpracą i chciałabym dowiedzieć sie jakie są zasady. Pozdrawiam
ava564@interia.pl

Edytowane przez gnessa
Czas edycji: 2009-12-07 o 12:12
gnessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 14:19   #212
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Mary Kay

jak zostac konsultantka mary kay?
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 19:17   #213
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
jak zostac konsultantka mary kay?
Kachaaa, pisalas wcxesniej ze jestes juz konsultantka ori i avonu i chcesz rozszerzyc dzialanosc...

Biorac pod uwage filozofie dzialania Mary Kay dla mnie nie bylabys wiarygodna konsultantką. Bo co - po zrobieniu spotkania kosmetycznego, gdy klientka zamarudzi - "o jej droga ta Mary Kay..." Ty odpowiesz - "A to prosze tu kalag ori albo avonu.... niech Pani wezmie cos tańszego"

Za Mary Kay stoi pewna filozofia dbania o siebie, poczuciu piekna, doradztwo klientowi, kosmetyki wysokiej klasy, a nie zwykla akwizycja produktow kilku firm...

Sama kiedys bylam konsultanta AVON i widze ogromna roznice w podejsciu do klienta i biznesu. To dwie rozne firmy i jakos nie widze laczenia pracy dla obydwu

A odpowiadajac wprost - skontaktuj sie z Konsultantka Mary Kay ze swojego miasta a ona Ci wszystko powie Generalnie trzeba wykupic pakiet startowy ( sa rozne, w roznych cenach) i zaczac dzialanosc.
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 19:37   #214
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Mary Kay

nie jeste w Ori, szajs placilam faktury a mi wmawiali ze nie i pieniadze wplacona nie jestem tam juz, co do Mary kay to juz mi wizazanka jedna opowiedziala, ja raczej wywnioskowalam ze nie ma co sie rzucac bo dla mnie to nieoplacalne bo wokol mam studentki wiec nie zbiore zamowienia by bylo to oplacalne lub choociazby si zwracalo
ale dziekuje
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 12:23   #215
batonka
Przyczajenie
 
Avatar batonka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Mary Kay

Czesc kochane. Jestem konsultantka Mary Kay z Krakowa. Popieram wypowiedż Sylwi78 na temat możliwości zdobywania informacji dotyczacych firmy jak i kosmetykow. Zirytowana tym faktem, po tym jak przylaczylam sie do grona MK zalozylam wlasny blog, na ktorym umieszczam rozne informacje o tym jak zostac konsultantka, ile wynosi upust dla konsultantek, pare slow o kosmetykach, najnowszy katalog, etc. Nie moge tutaj umiescic linku, jednak zainteresowane Panie niech wpisza w wyszukiwarce google : kosmetykimarykay (pisane lacznie). Przez strone nie mozna zamaiwac kosmetykow. Mialabym do Was OGROMNA prosbe- jesli mialybyscie jakies pytania, piszcie do mnie. Dzieki temu bede mogla zamiescic pytanie i odpowiedz na blogu, poprzez co ulatwimy zycie wielu kobietom i rozwiejemy watpliwosci. Z gory dziekuje i zapraszam. Jestem szczera i otwarta, wiec nikomu nie bede mydlic oczu

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez gnessa Pokaż wiadomość
witam prosze o kontakt konsultantkę z Łodzi jestem zainteresowana współpracą i chciałabym dowiedzieć sie jakie są zasady. Pozdrawiam
ava564@interia.pl
Aby zostać konsultantką, nie trzeba być rekrutowaną prze osobę z tej samej miejscowości

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
jak zostac konsultantka mary kay?
Wystarczy podpisać umowę ze swoją Konsultantką, oraz zakupić jeden z poniżej przedstawionych zestawów startowych, które pozwolą Ci na lepsze poznanie kosmetyków, oraz umożliwią dalszą działalność.
Ceny zestawów :
Luksusowy Zestaw Startowy powiększony o Zestaw Na Dobry Początek: 395 zł
znajdują się w nim m.in: torba Deluxe duża, mleczko TimeWise 3 w 1 do cery normalnej i suchej, nawilżająca emulsja przedłużająca młodość TimeWise do cery normalnej i suchej, Serum TimeWise na noc oraz na dzień z filtrem SPF 25, przeciwzmarszczkowy krem pod oczy TimeWise, kremowa szminka do ust- Garnetfrost, próbki pielęgnacji TimeWise dla cery mieszanej i tłustej, artukuły pomocnicze dla konsultantki+, intensywnie regenerujący krem pod oczy TimeWise, beztłuszczowy płyn do demakijażu oczu, zestaw do pielęgnacji dłoni Satin Hands, podład mocno kryjący – Beż 400 i średnio kryjący- Beż 304, tusz do rzęs Ultimate Mascara- czarny, lusterko w czarnym etui
Luksusowy Zestaw Startowy powiększony o dowolnie wybrane przez siebie kosmetyki z katalogu: 395 zł
znajdują się w nim m.in: torba Deluxe duża, mleczko TimeWise 3 w 1 do cery normalnej i suchej, nawilżająca emulsja przedłużająca młodość TimeWise do cery normalnej i suchej, Serum TimeWise na noc oraz na dzień z filtrem SPF 25, przeciwzmarszczkowy krem pod oczy TimeWise, kremowa szminka do ust- Garnetfrost, próbki pielęgnacji TimeWise dla cery mieszanej i tłustej,artukuły pomocnicze dla konsultantki + wybrane przez siebie kosmetyki z katalogu o wartości 250zł
Luksusowy Zestaw Startowy powiększony o Zestaw Szybki Start: 2395zł
najdują się w nim m.in: torba Deluxe duża, mleczko TimeWise 3 w 1 do cery normalnej i suchej, nawilżająca emulsja przedłużająca młodość TimeWise do cery normalnej i suchej, Serum TimeWise na noc oraz na dzień z filtrem SPF 25, przeciwzmarszczkowy krem pod oczy TimeWise, kremowa szminka do ust- Garnetfrost, próbki pielęgnacji TimeWise dla cery mieszanej i tłustej,artukuły pomocnicze dla konsultantki + zestaw do pielęgnacji dłoni Satin Hands 3szt, zestaw Satin Lips 1szt, Mleczko TimeWise 3 w 1 do cery normalnej i suchej 3szt, Nawilżająca emulsja przedłużająca młodość TimeWise do cery normalnej i suchej 3szt, mleczko TimeWise do cery mieszanej i tłustej 1szt, nawilżająca emulsja przedłużająca młodość TimeWise do cery mieszanej i tłustej 1szt, intensywnie regenerujący krem pod oczy TimeWise 2szt, beztłuszczowy płyn do demakijażu czu 2szt, zesatw do mikrodermabrazji TimeWise 1szt, podkład mocno kryjący -Beż 400 1szt, podkład średnio kryjący- Beż 300 1szt, podkłąd średnio kryjący- Beż 304 1szt, mineralny podkład pudrowy- Beige1 1szt, mineralny podkład pudrowy- Ivory2 1szt, pędzel do podkładu mineralnego Mary Kay 2szt, tusz do rzęs Ultimate Mascara- czarny 1 szt, nocny krem zmiękczający skórę 1szt
Mały Zestaw Startowy: 100 zł
znajdują się w nim m.in: mała torba Go Back, próbki pielęgnacji TimeWise dla cery mieszanje i tłustej, próbki pielęgnacji TimeWise dla cery normalnej i suchej, próbki przeciwzmarszczkowego kremu pod oczy TimeWise, kremowa szminka do ust Toffee, tusz do rzęs Ultimate Mascara – czarny, artukuły pomocnicze dla konsultantki
CENY ZESTAWÓW ORAZ ICH ZAWARTOŚĆ MOGĄ ULEC ZMIANIE
Wybierasz jeden z zestawów. Jego zawartość jest Twoją własnością
batonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 17:34   #216
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
nie jeste w Ori, szajs placilam faktury a mi wmawiali ze nie i pieniadze wplacona nie jestem tam juz, co do Mary kay to juz mi wizazanka jedna opowiedziala, ja raczej wywnioskowalam ze nie ma co sie rzucac bo dla mnie to nieoplacalne bo wokol mam studentki wiec nie zbiore zamowienia by bylo to oplacalne lub choociazby si zwracalo
ale dziekuje

moze i racja ze studentki nie wydaja duzo pieniedzy na kosmetyki do pielegnacji, kremy, toniki czy zele do mycia twarzy... choc ja sie bardzo szybko przekonalam ze Mary Kay tylko pzornie wydaje sie droga Policzlylam sobie ile wydaje na: krem na noc, na dzien, zel do mycia twarzy miesiecznie ( ok 40zl bo nie kupowalam drozszych niz 15zl) i do tego podklad (ok 50 zl starczajacy na 4-5miesiecy) i porownalam z kosztem zakupu Cudownego Zestawu Mary Kay (Cleaser 3in1, Emulsja nawilzajaca, Podklad) za 229zł to wychodzi ze kosztuja mnie podobnie. Zwykle kremy wystarczaja na ok miesiac czyli w ciagu pieciu miesiecy wydaje ok 250zl, zestaw Mary Kay wystarcza rowniez na 5-6 miesiecy...

Tak wiec nie mozna powiedziec ze kosmetyki Mary Kay sa drogie czy bardzo drogie w powrownaniu do tzw "normalnych" a biorac pod uwage ich wysoka jakosc na pewno sa tańsze w porownaniu z tzw. "luksusowymi" AW moim odczuciu sa zdecydowanie luksusowe

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Btonka,

jakies dziwne t4e ceny i zestawy podalas Ja zupelnie inne kwoty zainwestowalam w zestawy i juz sie wysprzedaja
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 19:20   #217
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Dot.: Mary Kay

Proszę o wyjasnienie mi różnicy w zestawie Satynowe Dłonie -brzoskwinia lub bezzapachowy... czy tylko woń oba te zestawy różni?
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 14:41   #218
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez olamazda Pokaż wiadomość
Proszę o wyjasnienie mi różnicy w zestawie Satynowe Dłonie -brzoskwinia lub bezzapachowy... czy tylko woń oba te zestawy różni?
Krem zmiekczający i krem do rąk - są identyczne w obydwu zestawach. Jedynie peeling z mydełkiem jest zapachowy w zestawie nielimitowanym.
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 08:00   #219
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Dot.: Mary Kay

hej dziewczyny zyjecie?
mi jakos nie wychodzi sprzedawanie tych kosmetyków a szkoda bo uwazam ,ze sa dobre
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 13:27   #220
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Exclamation Dot.: Mary Kay

no ja zapasów nie robię.Jest to dobry pomysł dla konsultantek ,które maja już swoje klientki i sprzedaz idzie im łatwo.Uważam ,że nie potrzeba robic zapasów ,zawsze mozna zamówic kosmetyki na bieżąco jak jest taka potrzeba.
Ja osobiscie zakochałam sie w tych kosmetykach.Regularnie używam mikrodermabrazji i satynowych dłoni i czuje sie po nich super.Uzywam również zestawu Timewise i również czekam na pozytywne rezultaty

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość

Chciałabym wyleczyc wkońcu ta moją buźkę zafajdaną kosmetykami Oriflame ( wszystko bynajmniej na to wskazuje jak dorwałam listę zapychaczy i przestudiowałam składy to się okazało, że wszedzie zapychacze i w oczyszczającym żelu i toniku i kremie - katastrofa , no i jak ja miałam wyleczyć ten nienormalny tradzik - w moim wieku to nienormalne, więc chyba mam ten tradzik kosmetyczny wywołany złymi kosmetykami )
mam własnie ten sam problem,ale juz jest lekka poprawa
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 14:51   #221
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Mary Kay

[QUOTE=olamazda;16540230]no ja zapasów nie robię.Jest to dobry pomysł dla konsultantek ,które maja już swoje klientki i sprzedaz idzie im łatwo.

Mylisz sie Zapasy robi sie z mysla o potencjalnych / nowych klientkach a nie "starych" poniewaz zawsze musisz mieć kosmetyk na spotkaniu z nowa osoba (na wypadek checi zakupu) Klientki lubia miec kosmetyk od razu a nie czekac ( chocby 2-3 dni). A jesli juz ktos jest sklonny poczekac to stala klientka (choc te nie czekaja poniewaz masz z nimi kontak zanim cos im sie skonczy i masz go na czas). Poza tym brak kosmetyku do sprzedazy na spotkaniu generuje ci dodatkowe koszty - musisz spotkac sie z jedna ososba 2 razy w ktorkim czasie ( paliwo, bilety, czas...), no chyba ze na spotkaniu na ktore dowozisz zamowiony kosmetyk probojecie inne kosmetyki, lub zaprasza nowe kolezanki itd....

No chybab ze traktujesz sprzedaz MK dorywczo na zasadzie "moze ktos cos wezmei z katalogu" , a nie profesjonalnie organizujac spotkania kosmetyczne

co to znaczy - sprzedaz idzie latwo? co masz na mysli?
Ja dopiero zaczynam i na bazie intensywnych szkolen wiem ze moze byc latwo jak masz wiedze, a trudno polega na tym ze nie kazdy zakochuje sie w tych kosmetykach, nei kazdy ma akurat chocby 50zł na zakup i nie kazda konsultantka umie sprzedac )




__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-18, 18:32   #222
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Dot.: Mary Kay

Nie mam ,aż tyle czasu ,żeby zostawiac wszystko i rzucic sie w wir szkolen,spotkan itp. Dużo czytałam na forach i wiem ,ze duzo kobitek inwestuje w produkty a pozniej z nimi zostaje.
Mary Kay to nie jest pierwsza taka firma z którą współpracuje wiec troszke wiem jak to naprawde wychodzi.
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 10:04   #223
malka200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Mary Kay

jestem konsultantką z Wrocławia, chętnie odpowiem na pytania, pokażę kosmetyki, zrobię makijaż....
kosmetyki są super, ale wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje...
malka200@wp.pl
malka200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 12:44   #224
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Exclamation Dot.: Mary Kay

wybierasz sie na seminarium 27marca do Warszawy?
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 14:32   #225
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez olamazda Pokaż wiadomość
Nie mam ,aż tyle czasu ,żeby zostawiac wszystko i rzucic sie w wir szkolen,spotkan itp. Dużo czytałam na forach i wiem ,ze duzo kobitek inwestuje w produkty a pozniej z nimi zostaje.
Mary Kay to nie jest pierwsza taka firma z którą współpracuje wiec troszke wiem jak to naprawde wychodzi.
ja niczego nie rzucalam, pracuje na etacie od 9-17.30, spotkania kosmetyczne robie wieczorami i w weekendy. Dodatkwoo zajmuje sie stylizacja rzes

Jesli ktos zostaje z kosmetykami to dlatego ze rezygnuje ze sprzedazy ich a nie dlatego ze sie nei da sprzedac A szkolenia sa potrzebne po to zeby wiedziec jak sprzedac )) bo wlasnie tez spotkalam sie z opiniam "nie da sie" ale te same osoby mowily ze tak naprawde nie sprobowaly sie nauczyc tego zrobic albo braklo im entuzjazmu ))

oraz ja na pewno bede na konferencj w marcu )
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 17:18   #226
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez Mantisa Pokaż wiadomość
wlasnie tez spotkalam sie z opiniam "nie da sie" ale te same osoby mowily ze tak naprawde nie sprobowaly sie nauczyc tego zrobic albo braklo im entuzjazmu ))

oraz ja na pewno bede na konferencj w marcu )
wybacz ,ale jestes za bardzo podekscytowana w swoich wypowiedziach co źle na mnie wpływa.Jakoś negatywnie odbieram twoje emocje.Nadajesz zly ton swoim wypowiedziom,a to raczej na przekór ZŁOTYM ZASADOM MK
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 04:03   #227
zanda
Przyczajenie
 
Avatar zanda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 8
GG do zanda
Dot.: Mary Kay

witam. bylam kiedys na spotkaniu MK . i tam zaprezentowano mi taki poder czy cien czy cos do wszystkiego . bylo lekko brozowo zlote i blyszczalo. nie wiem jak to jeszcze opisac . dobre do oczu i policzkow.ale ta konsultantka jakas dziwna byla niestety i nic nie kupilam . pytanie :jak TO sie nazywało?i jaka to cena? moze ma ktos zdjecie?
zanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 08:52   #228
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Dot.: Mary Kay

zanda wysłałam Pani PW
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 17:43   #229
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Mary Kay

Dziewczyny w Mary Kay trzeba płacić z góry.
Jak zbieracie kase od klientek, które zamawiają z katalogu?
Od razu bierzecie pieniadze i dajecie jakies pokwitowanie, ze zapłacone?
Czy wykładacie z własnych pieniedzy i robicie zamówienie i dopiero potem dajecie kosmetyki klientkom i z ręki do reki wy im kosmetyki, a one Wam kasę?

Ja nie umiem tego przestawić w swojej głowie.
Kończę współpracę z oriflame i tu miałam kredy za zamówione kosmetyki tzn. nie musiałam za zamówienie płacić z góry tylko miałam czas by zanieśc produkty klientkom i wziąźć kasę i potem płaciłam firmie.

W Mary Kay trzeba płacić z góry za zamówienie i normalnie nie wiem jak to rozgryźć, a myslę o współpracy z Wami.
Podzielcie się jak to robicie.

Dziękuję
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 18:41   #230
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Unhappy Dot.: Mary Kay

Witam.Ja równieżz pracowałam dla Oriflame i również nie mogę pogodzić sie ,z formą zapłaty w Mary Kay.
Za zamówienie płaci sie z góry- albo przelewem internetowym albo firma daje 48h od złożenia zamówienia na opłate np. przelewem w oddziale banku.Jeżeli kasa nie wpłynie w ciągu 48h zamówienie jest anulowane.Kosmetyki nie kosztują kilka złotych ,wiec nie wiem czy klientki chętnie płacą od razu.Z materiałów biznesowych Mary Kay można wyczytac rade ,ze najlepiej miec towar do sprzedania od razu,od ręki.Maja jakis program dla nowych konsultantek ,aby pomóc im zdobyc taki towar ,ale jest to wydatek ok 500zł a potem troszke wiecej.Osobiście ciężko to widzę.
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 18:51   #231
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez olamazda Pokaż wiadomość
Witam.Ja równieżz pracowałam dla Oriflame i również nie mogę pogodzić sie ,z formą zapłaty w Mary Kay.
Za zamówienie płaci sie z góry- albo przelewem internetowym albo firma daje 48h od złożenia zamówienia na opłate np. przelewem w oddziale banku.Jeżeli kasa nie wpłynie w ciągu 48h zamówienie jest anulowane.Kosmetyki nie kosztują kilka złotych ,wiec nie wiem czy klientki chętnie płacą od razu.Z materiałów biznesowych Mary Kay można wyczytac rade ,ze najlepiej miec towar do sprzedania od razu,od ręki.Maja jakis program dla nowych konsultantek ,aby pomóc im zdobyc taki towar ,ale jest to wydatek ok 500zł a potem troszke wiecej.Osobiście ciężko to widzę.
No własnie ciekawi mnie jak dziewczyny to robia, bo wiadomo na pokazie mozna cos sprzedać od razu, ale i klientki mogą coś chcieć z katalogu. Jak taka babeczka, która widzi mnie pierwszy raz na oczy moze mi zaufać? Nie da od razu kasy. A jak zamówienie wyniesie 500zł, skad ja wytrzasnę tyle kasy do wyłozenia skoro rozpoczynam biznes?
Ten zestaw startowy za 395zł mogę wziąźć, ale to głównie chyba bym wykorzystała jako testery do pokazów kosmetycznych, zeby kobitki sobie wszystko wypróbowały. No chyba ze ten zestaw byłby do sprzedaży, a ja zaopatrzyłabym sie w próbki tych produktów?
No ale dalej nie wiem co z tymi babeczkami co beda chciały coś z katalogu, a ja na stanie tego nie bedę miała i nie stac mnie na wyłożenie kasy z góry? KOnsultantki Mary Kay co wtedy robicie, jak to rozwiązujecie? Bierzecie kasę z góry? Jakoś zabezpieczacie takie kobietki, dajecie dowody zapłaty? Czekam na odpowiedź.

Aha jeszcze jedno. Co z tymi stronami internetowymi?
Wyczytałam, że nie mozna uzywac na stronach nazwy Mary Kay ani uzywać zdjęc produktów, że nie mozna pisac o biznesie itd. TRochę to mnie "odpycha" od firmy. Dzisiaj w dobie internetu ludzie chca wpisać w google np. Mary Kay Warszawa i licza na to, ze wysiwtli im się namiar na konsultanta z Warszawy z Mary Kay.
Dowiedziałam sie przed chwila, że nawet ogłoszeń nie mozna umieszczać typu biznes z Mary Kay itd, że tak tylko moga pisac dyrektorki.
Jak to na prawdę jest z tym dawaniem namiarów na siebie w internecie?
PRzeciez dzisiaj internet to podstawa. Czas ulotek i ogłoszeń w gazetach minał, a odnoszę wrazenie ze Mary Kay dalej wierzy w ulotki i ogłoszenia w gazetach.
Dziekuję za odpowiedź. CHce wiedzieć jak najwięcej Zeby dobrze wystartowac w biznesie z Mary Kay

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-01-22 o 18:56
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 09:56   #232
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez karolina_marszalek Pokaż wiadomość
Cześć. Słuchajcie, jeżeli idziecie na spotkanie kosmetyczne to wcześniej dołapcie jakąś konsultantkę, która już "siedzi" w Mary Kay. Ja tak na początku robiłam. Pożyczałam od niej po każdym produkcie i po sprzedaniu na spotkani kosmetycznym oddawałam jej 60% lub po złożonym i odebranym zamówieniu.
Co do ogłoszeń to filozofia firmy polega na tym, że nie chcą z Mary Kay robic kolejnej "masówki" typu avon czy oriflame. Co do namiarów to faktycznie jest problem ale ja nie wiem co na to poradzić.
ale to chyba nie etyczne to o czym napisałaś?
Najzwyczajniej sprzedawałaś jej produkty!!! A ona dzięki tobie miała zwiększoną sprzedaż! To wręcz bradzo nie etyczne i nie wiem czy za takie cos nie powinna wylecieć z firmy, bo sobie "piramidkę swoją kręci", takie odsprzedawanie swoim ludziom-konsultantom w kazdej firmie MLM jest zabronione, bo to wbrew idei MLM. MY nie możemy sprzedawać produktów sponsora/lidera itp i odwrotnie, on za nas też nie powinien nic sprzedawać.

Czyli jednym słowem trzeba brać kasę z góry, albo wykładać ze swojej kasy .... hmmm znajome klientki kasę daja, gorzej z nowymi ....

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

To znowu ja

Dziewczyny rozpoczełam współpracę z Mary Kay i jestem szczęśliwa. Wykupiłam sobie ten zestaw za 395zł
Matko tyle telefonów z moim sponsorem w ostatnich dniach, że babeczka chyba miała mnie juz dosyć ale dzielnie na wszystkie pytania mi zawsze odpowiadała ( i sporo kasy na mnie wydała, bo gadałyśmy nawet po 30minut na jej koszt ), a teraz powiedziała mi jak ona to robi z tym zamawianiem. A więc ten zestaw co ja mam ma sporo produktów wartości 1200zł, robiac pokazy zawsze ktos sie trafi na kupno no i na pokazie już mam pieniadze i jak ktos cos domówi to te pieniadze ze sprzedazy pokazowej mogę wyłozyć na rzecz zamówienia z katalogu. Inna metoda, ona na poczatku brała zaliczki jak nie miała kasy, a że 40% mamy taniej więc te zaliczki wystarczały na całkowita zapłatę za zamówiony produkt a potem zanosiła produkt klientce i ona płaciła drugą połowę.
A wogóle do mnie przyjedzie po niedzieli i mnie przeszkoli jak ona to robi. KObieta jest bardzo dobra w sprzedaży, zresztą z biuletynów Aplauz, które ostatnio ogladałam na internecie jej nazwisko bardzo czesto się pojawia w wyróznieniach. Więc będę miała dobry przykład do pracy. Juz sie nie moge doczekac tego starteru
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 16:41   #233
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Mary Kay

Dziewczyny Mary Kay ma jakiś katalog z akcesoriami? To jest ta sekcja2? Mozecie mi podać linka do takiego katalogu?
Dziękuję
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 19:59   #234
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Dot.: Mary Kay

nie ma katalogu akcesoriami,jedynie ta sekcja 2.
OK,wytłumacz mi to: masz te produkty za 395zł,idziesz na pokaz robisz pokaz na tych produktach i co?sprzedasz im te używane?bo tak mozna wyczytac z twoich słów .
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 01:39   #235
Paula-S
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Terra
Wiadomości: 66
Thumbs down Dot.: Mary Kay

Przez krótki czas byłam konsultantką MK. Zakupiłam zestaw startowy i dodatkowo sporą porcję kosmetyków m.in na prezenty. Niestety, te kosmetyki są marnej jakości. Kremy uczulają, nie działąją a kolorówka jest na poziomie troszkę poniżej L'oreal. Absolutnie nie są warte swoich cen. Konsyltantki mają manię wychwalania ich pod niebiosa i porównywania do marek z wyższej półki, szczególnie Diora... ręce opadają.
Oczywiście nie złożyłam kolejnego zamówienia, ponieważ nie będę wciskać innym kobietom czegoś takiego, mimo, że zysk z KAŻDEGO sprzedanego kosmetyku to aż 40%.
Osoby przeze mnie obdarowane nie były zadowolone. Były to kobiety bardzo dobrze zarabiające, używające m.in kosmetyków z półki La Prairie, jak i pracownice biurowe, które używają wspomnianego L'oreala. Do tego dochodzę ja, moja mama i niestety teściowa. Wszystkie dostałyśmy uczulenia. Rozumiem, że jedna, dwie osoby... ale z ośmiu obdarowanych tylko jedna (chyba z grzeczności) powiedziała: "może być". To chyba "trochę" mało.

Osobiście testowałam cienie, tusz do rzęs, róż, podkłady, płyn do demakijażu, komplet do peelingu rąk (trzy sztuki), 3 rodzaje kremów do twarzy, krem pod oczy, mikrodermabrazję i mleczko do demakijażu. Wszystko ponizej średniej, no może jedynie mikrodermabrazja była na średnim poziomie.

Ogólnie nie polecam.

Na pokazach robi się coś w rodzaju mini prania mózgu. Każą np. robić peeling rąk, które później są gładsze... tylko, że gąbką osiągnie się ten sam efekt, do tego wystarczy krem do rąk za max 20 zł, zamiast kompletu za ok 150zł. Jednak konsultankti tak gadają, przekonują, że zaczyna się wierzyć, że to super kosmetyki. Oczywiście są one usprawiedliwione w wiekszym stopniu - biznes to biznes.

Dodam rónież, że wszyscy w MK byli mili, nieco napastliwi, ale mili, więc oceniam tylko działanie kosmetyków najbardziej obiektywnie jak potrafię.
Niestety... działanie to jest po prostu kiepskie !
Paula-S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 08:00   #236
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez olamazda Pokaż wiadomość
nie ma katalogu akcesoriami,jedynie ta sekcja 2.
OK,wytłumacz mi to: masz te produkty za 395zł,idziesz na pokaz robisz pokaz na tych produktach i co?sprzedasz im te używane?bo tak mozna wyczytac z twoich słów .
Prócz tych produktów masz próbki tych produktów, na próbkach pracujesz - pełnowartościowy kosmetyk sprzedajesz Podejrzewam, że w miarę powiększania biznesu potem stac Cie na to, aby jeden komplet pełnowartościowego produktu mieć jako tester itp. Na poczatek muszę mieć i próbki i komplety do próbek, bo na więcej na razie mnie nie stać

Jak poznam szczegóły po niedzieli to się podzielę Wiem na razie tyle, że kobieta zaczyna pokazy od satynowych dłoni, potem satynowe usta, potem badanie cery i dobór odpowiedniej serii Time Wise i to sobie kobiety próbują, a potem robi dobór podkładu i kobieta twierdzi, ze przy tym wachlarzu zaprezentowanych produktów zawsze cos kupują , najczęściej Time Wise + podkład. Z tym, ze ona nie sprzedaje kompletu TImeWise za te 350zł czy ile tam kosztuje, ale pomniejsza ten zestaw o podstwowe rzeczy i wychodzi jak dobrze pamiętam ok. 160zł + podkład i niby za ok. 200zł ma zawsze coś sprzedane za jedną osobę.
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:52   #237
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość
ale to chyba nie etyczne to o czym napisałaś?
Najzwyczajniej sprzedawałaś jej produkty!!! A ona dzięki tobie miała zwiększoną sprzedaż! To wręcz bradzo nie etyczne i nie wiem czy za takie cos nie powinna wylecieć z firmy, bo sobie "piramidkę swoją kręci", takie odsprzedawanie swoim ludziom-konsultantom w kazdej firmie MLM jest zabronione, bo to wbrew idei MLM. MY nie możemy sprzedawać produktów sponsora/lidera itp i odwrotnie, on za nas też nie powinien nic sprzedawać.

Czyli jednym słowem trzeba brać kasę z góry, albo wykładać ze swojej kasy .... hmmm znajome klientki kasę daja, gorzej z nowymi ....
Wydaje mi się że chodziło o coś innego bardzo często dziewczyny pozyczają sobie kosmetyki, i to nie jest sprzedaż cudzych, tylko odkupuja ze swoje konta i oddaja koleżance, zwykła forma pomocy.
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 12:24   #238
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Dot.: Mary Kay

nie wiem czy to na serio nie jest mydlenie oczu,ze tak wszyscy kupuja.Mi juz duzo osób odmówiło.Juz z samymi kosmetykami Oriflamu miałam problemy ,zeby na tym zarobić a przeciez ceny bardzo sie róznia.
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 14:20   #239
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez olamazda Pokaż wiadomość
nie wiem czy to na serio nie jest mydlenie oczu,ze tak wszyscy kupuja.Mi juz duzo osób odmówiło.Juz z samymi kosmetykami Oriflamu miałam problemy ,zeby na tym zarobić a przeciez ceny bardzo sie róznia.
Wkrótce się przekonam. My byłe konsultantki oriflame byłysmy inaczej uczone sprzedaży. Zazwyczaj nasza sprzedaż opierała sie głównie na pokazywaniu katalogu, a zadko kiedy pokazy kosmetyczne. W MK ideą sprzedaży sa właśnie pokazy kosmetyczne i to jest podstawą sprzedaży. Jak sobie przypomnę w jaki sposób uczono mnie pokazów w Oriflame to jest róznica kolosalna. Odnosze wrażenie że w MK bardzo duzy nacisk się kładzie na to, aby klient mógł jak najwięcej wypróbować, zachwycić się itd. W Oriflame też robiło sie badanie cery itd, ale tylko na jednej modelce pokazywało się co i jak Inne babeczki już nie miały mozliwości wypróbowania serii pielegnacyjnych do twarzy. Potem ktoś tam odgapił z MK i zaczęto robić peelingi dłoni wszystkim, ale pielegnacja zawsze na 1 modelce BYnajmniej w naszej sieci sprzedaży tak się to przyjęło. Teraz jak czytam publikacje MK to stwierdziłam, że znany autorytet w Oriflame wszystko odgapiał z MK, nawet teksty teraz sobie porównawałam, które dostawałam emailem. Wszyscy wraz ze mną zachwyceni jak mądra p. dyrektor, a ona zywcem ściagła teksty z MK i zamaist MK wstawiła słowo Oriflame ... własnie to odkryłam

hmmm a może ona działa i w Oriflame i w MK?
Niewazne

Kurcze, ale się nie mogę doczekać tego zestawu startowego
Ps. Mam już jedną chetną do współpracy w MK
Tu duzym plusem jest, że jest strasznie mało konsultantek MK i nie każdy może sobie pozwolic na wpisanie się z racji cen starterów,
ale ja widzę w tym same plusy
Większe pole do działania, jak ktos wyda te 395zł to ma inną motywacje do pracy, bo chce odrobić tą kasę
Mamy mnóstwo klientów - nie do przerobienia
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:40   #240
olamazda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Talking Dot.: Mary Kay

dobrze,ze masz pozytywne nastawienie to bardzo duzy plus.Ja mam jutro szkolenie i również jestem ciekawa co z tego wyjdzie.Poznam wszystkie produkty i metody współpracy z Mary Kay.a 27 marca wybieram sie nie konferencję do Warszawy ,ktora jest dla wszystkich konsultantek.
olamazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-09 18:58:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.