Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy! - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-19, 17:55   #541
myyam
Przyczajenie
 
Avatar myyam
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paniusia77 Pokaż wiadomość
No ja w sumie to nie wiem jak można rozpocząc przyjmowanie tabletek hormonalnych bez badań. W sumie to poprzedniczka ma rcje, bo jak cos działa dobrze i nie powoduje złych dolegliwosci to po co zmieniać?
Szczegółowy wywiad ginekologiczny u (w odczuciu wielu pacjentek) doświadczonej ginekolog uznałam za wystarczający, widocznie- ona również. Przepisanie Lesiplus było pewnego rodzaju sprawdzeniem, czy mój organizm go zaakceptuje, w razie jakichkolwiek powikłań miałam się kontaktować, ale nie było ku temu powodu.

Zdecydowałam się na zmianę środku antykoncepcyjnego ze względu na niemalże wilczy apetyt podczas stosowania Lesi, który trudno było w jakikolwiek sposób oszukać, ponadto w ostatnim czasie pojawiły się dziwne plamienia trwające kilkanaście dni. Na początku stosowania jest to niczym zaskakującym, jednak po ponad roku wydawało mi się to co najmniej niepokojące. Zmiana więc nie była "kaprysem", miałam ku temu swoje powody.

Aktualnie nie biorę żadnych tabletek. "Akcja", która miała miejsce po Madinette skłoniła nas do podjęcia wspólnej decyzji o rezygnacji z tak silnego wnikania we własny organizm- zwłaszcza, że badania laboratoryjne i dotychczasowy "staż" na rynku wszelkich tabletek antykoncepcyjnych nie są w stanie przewidzieć konsekwencji dla kobiety mających miejsce po kilkudziesięciu latach, czy na kolejnych pokoleniach. Może spotkać się to z falą "hejtu", ale chyba wystarczy zerknąć w pierwszą-lepszą ulotkę i przejść do działań niepożądanych, by przekonać się, ile jeszcze NIE wiemy o manipulacji własnym ciałem w taki sposób. I nie uważam, że antykoncepcja hormonalna jest zła- sama przecież ją stosowałam. Aktualnie dokonałam takiego wyboru, natomiast po ewentualnej ciąży/ciążach będę myśleć o jakimś rozwiązaniu.

Edytowane przez myyam
Czas edycji: 2016-02-19 o 18:56
myyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 11:55   #542
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Ale napisałaś we wcześniejszym poście, że nie czułaś że zażywałaś te poprzednie tabletki, to chyba nic dziwnego że zadałyśmy takie pytanie, a tu nagle piszesz coś innego.
Lekarka chyba słabo doświadczona, bo jakim cudem sam wywiad może być gwarancją bezpieczeństwa?
Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba najpierw sprawdzić, czy także i dla ciebie. Nawet zwykłe suplementy mają pokaźną listę możliwych skutków ubocznych.
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 22:39   #543
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Każdy czlowiek może inaczej reagować na ten sam preparat. Trzeba wszystkie skutki uboczne konsultować z lekarzem. Na ulotkach pisza bardzo wiele róznych skutków ubocznych ze wzgledów bezpieczenstwa. Nawet witaminy moga być niebezpieczne. My tylko stwierdzamy fakt, że trzeba szukać dla siebie idealnych tabletek antykoncepcyjnych, a ja z autopsji wiem ze jest to mozliwe.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 14:27   #544
somuchbetter33
Przyczajenie
 
Avatar somuchbetter33
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Zmieniając trochę temat, gdzie najtaniej kupujecie Belarę? ja w doz, za 32 zl.
somuchbetter33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 14:43   #545
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Ja w styczniu kupowałam w DOZ za 27.99, ale widzę, że dziś już 29.99.
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 14:17   #546
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

ale to nie jest chyba jakaś wygórowana cena? są dużo droższe i jak dla mnie nieodpowiednie niestety. Myśle że jak dla nas dojrzałych kobiet cena spokoju jest bezcenna.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 18:14   #547
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

u mnie w mieście jest najtańsza apteka gdzie coś ok. 26 zł jakiś czas temu jak robiłam zapasy, mam nadzieję że cena się nie zmieniła no ale fakt, myślę że cena ani niska ani wysoka jak na tabletki, słyszałam o jakichś 3 razy droższych, także nie narzekam, grunt to samopoczucie
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 19:03   #548
karola008
Raczkowanie
 
Avatar karola008
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 228
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

W Rzeszowie madinette miałam po 18zł niestety musiałam zmienić ale też nie jest źle
karola008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 20:00   #549
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

U mnie z 25 spadły do 22 not bad.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 15:57   #550
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Jak dla mnie dobra cena za dobre tabletki. Ja to zaobserwowałam że moje piersi stały się jedrniejsze. Mojemu facetowi bardzo sie to podoba.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 19:44   #551
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

haha no to niewątpliwie plus ja ogólnie niezbyt hojnie obdarzona przez naturę, więc na takich niewielkich piersiach dość dobrze widać różnicę, myślę sobie że w tym roku w bikini będą się prezentować wyjątkowo dobrze
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-08, 23:01   #552
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paniusia77 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie dobra cena za dobre tabletki. Ja to zaobserwowałam że moje piersi stały się jedrniejsze. Mojemu facetowi bardzo sie to podoba.
Cytat:
Napisane przez grapelollipop Pokaż wiadomość
haha no to niewątpliwie plus ja ogólnie niezbyt hojnie obdarzona przez naturę, więc na takich niewielkich piersiach dość dobrze widać różnicę, myślę sobie że w tym roku w bikini będą się prezentować wyjątkowo dobrze
Też bym chciała
Ja czekam na okres i biorę swoje pierwsze tabsy "Vixpo"
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 21:36   #553
karola008
Raczkowanie
 
Avatar karola008
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 228
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Ja musiałam przejść z madinette na naraya plus, po paru miesiącach migreny miałam coraz gorsze stąd z przerwy 7 dniowej mam 4 dni. No ale fakt, ten jeden skutek uboczny a mianowicie powiększenie się biustu jest przyjemny dla obu stron :P jedyne czego się boję to co będzie jak odstawie :P
karola008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 14:44   #554
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

dlatego ja belarę jeszcze co najmniej dwa lata, potem może pora pomyśleć o dzidziusiu więc biust powinien zostać w normie a potem do nich wrócę
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 21:14   #555
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Własciwe podejście do planowania rodziny. Ja też mam dzieci i już nie chce miec wiecej dlatego zdecydowałam sie na antykoncepcje hormonalna. Stosowałam kilka metod, ale nigdy nie byłam pewna ze jestem dobrze zabezpieczona. Teraz przynajmniej jestem spokojna.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 06:59   #556
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Hej. Niedługo zacznę brać balare. Chyba jako jedyna nie chcę powiększenia piersi bo i tak mam wielkie
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 16:00   #557
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Nie martw się, to chyba nie u każdej się dzieje u mnie po nich to nie jest takie stricte powiększenie, tylko są bardziej kształtne, nie wiem jak to ująć ale też zależy to od dnia miesiąca, raz więcej raz mniej
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 16:06   #558
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Ja wzięłam pierwszą tabletkę i okres chyba mi się zatrzymał albo cisza przed burzą :p nie wiem jak mój organizm zareaguje na tabletki zobaczymy :p

W jakim czasie Wam się okres skończył? W sensie wzięłam pierwszą tabletkę i kiedy mogę się spodziewać, że okres ustąpi :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia

Edytowane przez Smerfetka696969
Czas edycji: 2016-03-15 o 18:24
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 18:51   #559
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja wzięłam pierwszą tabletkę i okres chyba mi się zatrzymał albo cisza przed burzą :p nie wiem jak mój organizm zareaguje na tabletki zobaczymy :p

W jakim czasie Wam się okres skończył? W sensie wzięłam pierwszą tabletkę i kiedy mogę się spodziewać, że okres ustąpi :P
Może się zatrzymać, a może być tak że plamienie przeciągnie się na całe opakowanie. Nie ma reguły, spodziewaj się wszystkiego
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-15, 18:54   #560
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Może się zatrzymać, a może być tak że plamienie przeciągnie się na całe opakowanie. Nie ma reguły, spodziewaj się wszystkiego
O boże oby nie bo ja mam wiecznie chcice -_-
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 14:29   #561
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Fajnie tak , prawda? Ja też jak zaczęłam brać tabletki to miałam ciagle ochote na seks. Myśle, ze jest to zwiazane z tym, że człowiek sie po prostu odpręża i nie boi sie ciazy. Co do okresu to może być róznie. Mi sie skonczył po 4 dniach i nie było żadnego plamienia.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 14:56   #562
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paniusia77 Pokaż wiadomość
Fajnie tak , prawda? Ja też jak zaczęłam brać tabletki to miałam ciagle ochote na seks. Myśle, ze jest to zwiazane z tym, że człowiek sie po prostu odpręża i nie boi sie ciazy. Co do okresu to może być róznie. Mi sie skonczył po 4 dniach i nie było żadnego plamienia.
Znaczy ja ogólnie duże libido mam i do schizy o ciąże też się nie ryłam ba nawet(szczególnie po %, itp) leciałam bez gumki nawet xd

Ale teraz już biorę tabletki bo moje szczęscie mogło się kiedyś skończyć xd
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:46   #563
rozalia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Witajcie dziewczęta,

mam pytanie, ponieważ za miesiąc zmieniam tabletki z lesine na belarę. Zmieniam, bo chociaż Lesine na początku mi służyły, a biorę je od ponad 2 lat, to od jakiegoś czasu jestem rozdrażniona, mam ogromne wahania nastrojów, libido jest bliskie zeru, a apetyt w połowie opakowania szaleje tak, że mogłabym zjeść zawartość lodówki i być nadal głodna...
Moja pani doktor zaproponowała belarę. Podobno są najbardziej "przyjazne" dla kobiet, które odczuwają skutki uboczne brania tabletek.
Zastanawia mnie tylko fakt, że między lesine a belarą jest różnica w jednym składniku, który występuje w niższej dawce.

Ale chciałam Was zapytać o dwie kwestie:
1. czy antykoncepcja będzie zachowana po zmianie tabletek już od 1. tabletki czy trzeba (jak sugerowała moja pani doktor) dodatkowo się zabezpieczać przez pierwszy tydzień ?
2. czy ewentualne plamienia podczas brania tabletek oznaczają oprócz przystosowania się organizmu do nowych tabletek również zmniejszenie ich działania ?

Proszę o odpowiedź, bo wiem, że większość z Was wiele razy zmieniała tabletki
rozalia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 16:16   #564
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rozalia1 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczęta,

mam pytanie, ponieważ za miesiąc zmieniam tabletki z lesine na belarę. Zmieniam, bo chociaż Lesine na początku mi służyły, a biorę je od ponad 2 lat, to od jakiegoś czasu jestem rozdrażniona, mam ogromne wahania nastrojów, libido jest bliskie zeru, a apetyt w połowie opakowania szaleje tak, że mogłabym zjeść zawartość lodówki i być nadal głodna...
Moja pani doktor zaproponowała belarę. Podobno są najbardziej "przyjazne" dla kobiet, które odczuwają skutki uboczne brania tabletek.
Zastanawia mnie tylko fakt, że między lesine a belarą jest różnica w jednym składniku, który występuje w niższej dawce.

Ale chciałam Was zapytać o dwie kwestie:
1. czy antykoncepcja będzie zachowana po zmianie tabletek już od 1. tabletki czy trzeba (jak sugerowała moja pani doktor) dodatkowo się zabezpieczać przez pierwszy tydzień ?
2. czy ewentualne plamienia podczas brania tabletek oznaczają oprócz przystosowania się organizmu do nowych tabletek również zmniejszenie ich działania ?

Proszę o odpowiedź, bo wiem, że większość z Was wiele razy zmieniała tabletki
1. Najlepiej weź pierwszą tabletkę w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia. Wtedy będziesz bezpieczna od razu i nie musisz nic dodatkowo stosować.
2. Plamienia nie oznaczają zmniejszonego działania Po prostu tak jak napisałaś-organizm musi się przystosować. No i plamienia wcale nie muszą wystąpić, aczkolwiek mogą.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 08:00   #565
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

u mnie pierwszy okres był bez zmian, a już każdy kolejny mniej obfity a z tym zawsze miałam problem, także i pod tym względem mnie ratują z cerą jest już taka różnica, że znajomi zauważają
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 14:42   #566
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Ja jak zmieniałam tabletki to brałam je normalnie tak jakbym zaczynała nowe opakowanie. lekarz nic mi nie mówił, że musze sie dodatkowo zabezpieczać. co do plamienia to może być róznie bo organizm musi sie jak sama stwierdziłas. Ja co prawda nie miałam, ale róznie moze być.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 14:55   #567
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paniusia77 Pokaż wiadomość
Ja jak zmieniałam tabletki to brałam je normalnie tak jakbym zaczynała nowe opakowanie. lekarz nic mi nie mówił, że musze sie dodatkowo zabezpieczać. co do plamienia to może być róznie bo organizm musi sie jak sama stwierdziłas. Ja co prawda nie miałam, ale róznie moze być.
Wszystko zależy przy zmianie od składu tabletek, czy przechodzi się na słabsze czy mocniejsze. W zależności od tego bierze się je normalnie/pomija przerwę/zaczyna stosowanie w pierwszym dniu krwawienia.
Lekarz Ci nie powiedział, a później się czyta "ciąża mimo tabletek anty pomocy"
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 16:01   #568
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Lekarz Ci nie powiedział, a później się czyta "ciąża mimo tabletek anty pomocy"
to samo pomyślałam a z drugiej strony warto samej się zainteresować i dopytać, jakbym miała zmieniane tabletki to bym nie wyszła z gabinetu dopóki bym się nie dowiedziała co i jak...
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 21:14   #569
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Lekarz kazał mi je brac tak jakbym zaczynała nowe opakowanie tabletek. nie kazał dodatkowo sie zabezpieczać. pytam zazwyczjaj o wszystko i nadmieniam, że jestem mama dwojki dokładnie planowanych synków.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 10:42   #570
Lexi865
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Dot.: Madinette

Witajcie!
Potrzebuję Waszej pomocy. Moim problemem są cykle.
Otóż, od końca sierpnia ubiegłego roku biorę tabletki Madinette, są to moje pierwsze tabletki anty. Wzięłam zgodnie z zaleceniem w pierwszy dzień miesiączki, trwała ona standardowo 5 dni + 13 dni "dodatkowo" przez tabletki - normalne, pierwszy miesiąc. Wszystko było już na dobrej drodze do uregulowania cyklu, gdy w 5. miesiącu musiałam wziąć antybiotyk (angina). Plamienie pojawiło się dokładnie w dzień jego zażycia, 2 dni później, już tak jak powinno, wystąpiło właściwe krwawienie z odstawienia. Po tym znowu przez 2 miesiące dostawałam plamień ok.3 dni przed "właściwym" krwawieniem (zrzuciłam winę na katar - możliwe?), ale teraz nagle plamienie pojawiło się 7 dni przed koncem blistra! To już moje 8 opakowanie, więc się trochę zdziwiłam.
Tak naprawdę, jeszcze w żadnym miesiącu krwawienie nie zaczęło się w trakcie 7-dniowej przerwy, zawsze pod koniec brania blistra.
Słyszałam opinie, że te tabletki czasami nie trzymają cyklu, ale czy to już będzie tak zawsze, czy to się jeszcze unormuje i będzie tak jak powinno?
Nie chciałabym zmieniać tabletek, ponieważ nie odczuwam żadnych skutków ubocznych po nich, oprócz tego problemu, no i mam jeszcze zapas na 3 miesiące.
Co o tym myślicie?
Lexi865 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-03 13:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.