Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-26, 12:54   #151
Aiwless
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

slicznie dziekuje za odpowiedzi!

z pewnoscia wyprobuje wasze sposoby i polecane przez was kosmetyki.

na pierwszy ogien pojdzie tokovit, mysle ze zaopatrze sie rowniez w krem z serii marokanskie zloto, oslawiany na wizazu redermic, moze dolive, z pewnoscia wyprobuje platki kolagenowe i wypelniacz daxa!

mam nadzieje ze regularne stosowanie poprawi stan mojej skory pod oczami!


dziekuje za rady! bede walczyc

Edytowane przez Aiwless
Czas edycji: 2009-10-16 o 20:05
Aiwless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 13:05   #152
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

Cytat:
Napisane przez Aiwless Pokaż wiadomość
slicznie dziekuje za odpowiedzi!

z pewnoscia wyprobuje wasze sposoby i polecane przez was tresciwe kosmetyki!

na pierwszy ogien pojdzie tokovit, mysle ze zaopatrze sie rowniez w krem z serii marokanskie zloto, oslawiany n wizazu redermic, moze dolive, z pewnoscia wyprobuje platki kolagenowe i wypelniacz daxa!

duzo tych kosmetykow o ktorych nie slyszalam, mam nadzieje ze regulrne stosowanie poprawi stan mojej skory pod oczami!

bo z dnia na dzien jest gorzej, podczas usmiechu robia mi sie teraz takie zmarchy ze szkoda gadac juz warstowo!

dziekuje za rady! bede walczyc
Powodzenia. I daj znać o efektach.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 14:59   #153
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

Witam mam 20 lat i od niedawna zastanawiam sie czy nie powinnam zacząć stosować jakiegoś kremu pod oczy, zmarszczek jeszcze jako takich nie mam ale boje sie że jak nie zaczne jej jakoś nawilżać to będę miała problem z kurzymi łapkami wcześniej niż przypuszczam... może któraś z Was mogłaby mi polecić jakiś kremik?
rose87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 15:11   #154
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

Cytat:
Napisane przez rose87 Pokaż wiadomość
Witam mam 20 lat i od niedawna zastanawiam sie czy nie powinnam zacząć stosować jakiegoś kremu pod oczy, zmarszczek jeszcze jako takich nie mam ale boje sie że jak nie zaczne jej jakoś nawilżać to będę miała problem z kurzymi łapkami wcześniej niż przypuszczam... może któraś z Was mogłaby mi polecić jakiś kremik?
Powinnaś. Jeśli nie masz problemów ze skórą w tym miejscu to najlepsze są nawilżacze. Nie polecam żeli, bo sama ich nie lubię (działanie ściągające) ale polecam lekkie kremy: np. Miraculum Hydra Threapy, Soraya Cera Wrażliwa, Lirene Skin Balance, Mincer Happy Spa, Soraya z serii Dotlenianiającej, Botanicznej, Dax Perfecta Nawilżanie itp.

ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 15:46   #155
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Powinnaś. Jeśli nie masz problemów ze skórą w tym miejscu to najlepsze są nawilżacze. Nie polecam żeli, bo sama ich nie lubię (działanie ściągające) ale polecam lekkie kremy: np. Miraculum Hydra Threapy, Soraya Cera Wrażliwa, Lirene Skin Balance, Mincer Happy Spa, Soraya z serii Dotlenianiającej, Botanicznej, Dax Perfecta Nawilżanie itp.


Dziękuje za odp
Napewno wybiorę któryś z tych kremików, z nawilżającymi nie mam dużego doświadczenia bo skóre mam tłustą i zwracam większą uwagę na to żeby były matujące, antybakteryjne itd. a takich pod oczy stosować przecież nie będę.
rose87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 15:47   #156
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

Cytat:
Napisane przez rose87 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odp
Napewno wybiorę któryś z tych kremików, z nawilżającymi nie mam dużego doświadczenia bo skóre mam tłustą i zwracam większą uwagę na to żeby były matujące, antybakteryjne itd. a takich pod oczy stosować przecież nie będę.
Mogłoby to im tylko zaszkodzić
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 17:15   #157
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

Ja jestem w wieku zblizonym do Twojego i do pielegnacji bardzo suchej skory pod oczami polecam Ci Nanobase odzywke do skory suchej ,jest fantasyczna i niezwykle wydajna
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-26, 20:50   #158
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

ja polecam redermica i zwykla masc z witamina A - ratuje moja skore po glyco A, a na dzien sie maziam oliwkowa ziaja....
narazie nie uzywam filtra bo jestem w irlandii, tu slonca brak, ale poluje juz poki co na avenke i od marca musze sie filtrowac bo po kwasach bede...
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 15:30   #159
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

Lawina2007 i czekoladka21 dziękuję za odp
rose87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 17:59   #160
marsjanka81
Raczkowanie
 
Avatar marsjanka81
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 148
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
ja polecam redermica i zwykla masc z witamina A - ratuje moja skore po glyco A, a na dzien sie maziam oliwkowa ziaja....
narazie nie uzywam filtra bo jestem w irlandii, tu slonca brak, ale poluje juz poki co na avenke i od marca musze sie filtrowac bo po kwasach bede...

czekoladka 21od kilku dni smaruje na noc swoje oczka mascia z witaminka Ai naprawde super i w dodatku kosztuje 2 zl
__________________
start 1.01.2009
76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-60
Anka jestem
marsjanka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 21:06   #161
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: skóra pod oczami - sucha jak pustynia! zmarszczki,doradźcie coś co da szybki ef

polecam krem Nanobase-jest świetny, tłuściutki i baardzo odżywczy.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-15, 13:43   #162
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: Witamina E pod oczy?

Wyciągam ten wątek, choć sprawa dotyczy innego preparatu.
Mam pytanie: czy pod oczy mogę stosować koenzym Q10
(składlej sojowy, żelatyna, glicerol, koenzym Q10, barwniki - dwutlenek tytanu, tlenki żelaza).
Czy jest to bezpieczne? Chodzi mi o natłuszczenie i wygładzenie zmarszczek. Została mni i chciałabym ja właśnie wkorzystać pod oczy.
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 16:24   #163
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Witamina E pod oczy?

Pewnie ze mozesz. Gdyby sie cos dzialo, podraznienie itp to wiadomo odstawic trzeba.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 16:30   #164
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Witamina E pod oczy?

może i jak zakupię witaminę E, anuż na cienie mi pomoże
do tego flavo c i może wreszcie się z nimi uporam, a przy okazję zdrowo się nawilżę (niestety cernor ox aurigi strasznie mnie wysuszył )
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 18:06   #165
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: Witamina E pod oczy?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Pewnie ze mozesz. Gdyby sie cos dzialo, podraznienie itp to wiadomo odstawic trzeba.
Dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieję, że może to mnie poratuje - mam siateczkę zmarszczek, prawdopodobnie efekt staruszki i jak do tej pory nie mogę go do końca zlikwidować.
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:30   #166
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Witamina E pod oczy?

Ja polecam vitaminę E pod oczęta..kiedys wsmarowywałam Capivit, teraz witaminkę naturalna z Tokovitu. Na to krem. Super natłuszcza, dobrze się wchłania mimo tłustości, doskonała na sucha skórę pod oczami..a teraz zastanawiam się jeszcze nad zakupem takich kapsułek pod oczęta:

http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...oducts_id=2374

fajne polączenie wiesiołka i dwóch witaminek.

oraz ktos pytał o koenzym, rozważam i ten preparat:

http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...oducts_id=1135
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 07:49   #167
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Witamina E pod oczy?

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
może i jak zakupię witaminę E, anuż na cienie mi pomoże
do tego flavo c i może wreszcie się z nimi uporam, a przy okazję zdrowo się nawilżę (niestety cernor ox aurigi strasznie mnie wysuszył )
więc krople Tokovit można połączyć z Flavo C? czy zapobiegawczo (mam 20 lat) mozna to serum stosować tylko na noc, czy trzeba również na dzień?
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 08:18   #168
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Witamina E pod oczy?

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
więc krople Tokovit można połączyć z Flavo C? czy zapobiegawczo (mam 20 lat) mozna to serum stosować tylko na noc, czy trzeba również na dzień?
tego jeszcze nie wiem, ale widziałam twój program pielęgnacyjny i wydał mi się bardzo bliski
taki mały offtop zrobimy sobie powiedz jak jest z tą parafiną? jesteś zadowolona? stosujesz na dłonie czy również na stopy?

aha, ja jeszcze myślę nad witaminą K w kroplach, bo to w zasadzie ona ma pomagać w walce z cieniami np. w cernorze ox gdzie jest składnikiem akywnym. póki co mam męętlik w głowie.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 09:09   #169
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Witamina E pod oczy?

ja aplikuję tokovit pod oczy a juvit na twarz skóra pod oczami jest nawilżona a twarz się rozjaśnia
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 11:05   #170
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Witamina E pod oczy?

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
tego jeszcze nie wiem, ale widziałam twój program pielęgnacyjny i wydał mi się bardzo bliski
taki mały offtop zrobimy sobie powiedz jak jest z tą parafiną? jesteś zadowolona? stosujesz na dłonie czy również na stopy?

aha, ja jeszcze myślę nad witaminą K w kroplach, bo to w zasadzie ona ma pomagać w walce z cieniami np. w cernorze ox gdzie jest składnikiem akywnym. póki co mam męętlik w głowie.
jestem baardzo zadowolona. stosuje na dłonie i na stopy - co do tej emulsji do kapieli to w koncu nie mam wysuszonej skóry po prysznicu (nawet Johnson's Baby mi ja wysuszał). zastanawiam sie, czy nie kupic w aptece parafiny w kostkach, takiej do samodzielnego podgrzewania i robienia sobie kapieli jak w gabinecie, bo taka parafina jest do wielokrotnego uzytku a Oillan trzeba wlać całą butelkę (250 ml) na szklanke wody. skóra jest potem supergładka. no i już sie nie łuszczy.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 13:09   #171
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: Witamina E pod oczy?

Cytat:
Napisane przez Rogatka32 Pokaż wiadomość
Ja polecam vitaminę E pod oczęta..kiedys wsmarowywałam Capivit, teraz witaminkę naturalna z Tokovitu. Na to krem. Super natłuszcza, dobrze się wchłania mimo tłustości, doskonała na sucha skórę pod oczami..a teraz zastanawiam się jeszcze nad zakupem takich kapsułek pod oczęta:

http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...oducts_id=2374

fajne polączenie wiesiołka i dwóch witaminek.

oraz ktos pytał o koenzym, rozważam i ten preparat:

http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...oducts_id=1135
Też mam na nie ochotę. Ładnie o tych kapsułkach piszą, tylko czy efekt będzie oczekiwany?
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 15:13   #172
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Witamina E pod oczy?

Najpierw kupię Dermogal. Tym bardziej, że cena jest niewygórowana. Z koenzymem jeszcze zaczekam. Ale Dermogal to wiesiołek i witaminy więc myslę, że może byc dobry
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 14:11   #173
ElizkaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 12
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

Hej
Ja używam go od ok. 3 miesięcy...
...niestety nie mogę Ci powiedzieć, że mi pomógł
Sama jestem strasznie nim zawiedziona =/
Ale używam go dalej, bo w końcu tyle zapłaciłam za niego.
Więc ja bym na Twoim miejscu na spektakularne rozjaśnienie nie liczyła.
Cernor XO zawiera wit. K, która podobno właśnie rozjaśnia, ale ogólnie ten krem troszkee wysusza =/
Chociaż poprawa stanu okolicy oczy zależy w dużej mierze od wielkości i uwarunkowania [np. genetycznego] twoich sińców
Ja niestety mam je po dziadku...grr xD

Proponuję zainwestować w krem- może być ten Cernor XO- a nuż na Ciebie lepiej podziała, ale sam krem nie wystarczy, trzeba także niwelować sińce "od wewnątrz"- czyli połykać wit. C-
ja stosuję Rutinoscorbin,
zimne okłady [kostka lodu owinięta gazą],
żel ze świetlika- choć on bardziej działa na opuchnięcia, tzw. "worki" po oczami,
żel z zielonej herbaty- najlepiej przechowywać go w lodówce,
ogórek [ale taki gruntowy, a nie ze słoika jako dodatek do obiaadu xD],
kolagenowe płatki pod oczy- ich cena wydaje się być stosunkowo mała [bo kosztują ok. 6 zł] ale trzeba wziąć pod uwagę, że 2 czy 3 razy okładów z takich płatków niewiele nam pomogą, trzeba używać ich codziennie przez np. 3 miesiące- to wtedy ich cena już nie wydaje się tak mała,
drenaż limfatyczny okolic oczu- wykonywany u kosmetyczki, słyszałam, ze kosztuje ok. 30 zł- ale nie wiem czy to prawda, ale zapytam mojej znajomej, która jest uczy się na kosmetyczkę,
oczywiście ważne też jest przebywanie na świeżym powietrzu,
odpowiednia ilość snu- chyba, że masz sińce uwarunkowane genetycznie to wtedy żadna ilość snu [nawet roczna śpiączka heh] nie zlikwiduje sińców,
i jak się pewnie domyślasz odpowiedni korektor jest podstawą walki z sińcami.
Proponuję o jasno-zielonej barwie: Vanish z La Femme [ok. 30 zł], jest on do kupienia w profesjonalnych sklepach- np. w Londynie są chyba 2 sklepy Screenface w których go można kupić. Nie daj się namówić na "podobne" korektory w zwykłej drogerii- choć tez są jasno-zielone nie mają tej samej konsystencji i raczje nadają się na tuszowanie "pajączków" koło nosa :P heh
Albo taki normalny korektor, jeśli nie masz aż takiego dużego problemu z sińcami- proponuję kolor beżowy, albo bananowy- najlepiej je pokryje. Z resztą poczytaj sobie w necie i dość ważne też żebyś wiedziała czy masz przebarwienia sine- takie fioletowe czy raczej brązowe, bo wtedy dobierzesz sobie najlpeszy odcień korektora
Chyba troszkee się rozpisałam, jeśli Cię zanudziłam to przepraszam xD
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
ElizkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 14:14   #174
ElizkaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 12
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

To było do LOVELYGIRL
ElizkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 14:49   #175
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

Witamina C działa na skórę rozświetlająco. Jest taka seria w Oriflame - Optimals Radiance Energy, z wit.C i pigmentami odbijającymi światło. Używałam póki co tylko emulsji. Sińce są jakby mniej widoczne, a skóra nabrała bardzo przyjemnego, zdrowego koloru. Zastanawiam się, czy nie zainwestować w kapsułki z tej serii.
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 18:20   #176
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

Ja mam okropne since(sino fioletowe) i do tego jasna skore w dodatku zaczynaja mi sie robic worki pod oczami.

Wydaje mi sie ze moje nie sa genetyczne(zauwazylam ze zaczely sie pojawiac gdy zaczelam spedzac cale dnie przed kompem,do tego malo ruchu,niezbyt dobra dieta,6 godzin snu.Trudno mi jednak to zmienic.

Slyszalam ze dobrze sa skladniki tj:
arnica
kwas kojowy
vitamina c(wiecej niz 10%)
swiezy ogorek(oklady)
swiezy ziemniak(oklady)
Kostki lodu


Na razie stosuje oklady z ogorka(ale nie widze na razie efektow).
Od wczoraj zaczelam smarowac sie serum c (17% vit C) z probki.Mam tez olejek z arniki,Zamierzam takze kupic krem na since i worki pod oczami(zawiera kwas kojowy i vit C).
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 06:12   #177
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

jeszcze witamina K (składnik aktywny cernoru ox).
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 06:50   #178
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

Ja również jestem posiadaczką "podbitych" oczu... Nie mogę stosować wielu kremów, bo zawierają alkohol denat, ktory powoduje wysuszenie, a co za tym idzie - zmarszczki, z dwojga złego wolę już sińce.
Tereny podoczne smaruję własnoręcznie ukręconymi mazidłami - wybieram te do cery naczynkowej - z wit C, kasztanowcem.
Ponadto staram się dbać o naczynka wewnętrznie - to znaczy witamina C, witamina K (nie biorę suplementów, choć być może powinnam? tylko odpowiednia dieta).

Gdzie występuje wit. C to na ogół wszyscy wiedzą, tu parę słów o witaminie K:
Witamina K jest koenzymem syntezy protombiny w wątrobie czyli białka osocza krwi, które bierze udział w procesie krzepnięcia krwi. Witamina K uszczelnia sródbłonki naczyń krwionośnych, z apobiega krwawieniom wewnętrznym oraz krwotokom, jest czynnikiem zmniejszającym nadmierne, obfite krwawienia miesiączkowe. Uczestniczy w formowaniu tkanki kostnej, wpływa na przemiany metaboliczne kwasów nukleinowych. Witamina K posiada właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze, wykazuje również działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Niedobór
Z niedoborem witaminy K spotykamy się rzadko, gdyż organizm może ją wytwarzać sam za pomocą mikroorganizmów, które znajdują się w jelicie cienkim. Brak witaminy K mogą odczuwać ci, którzy jedzą za mało zielonolistnych warzyw. Poza tym niedobór tej cennej substancji występuje szczególnie u dorosłych podczas kuracji antybiotykowej, jeśli pacjent nadużywa leków, osłabia to bowiem bakterie przewodu pokarmowego produkujące tę witaminę. Awitaminozę mogą spowodować też zaburzenia we wchłanianiu pokarmów ograniczające trawienie tłuszczów, jak również uszkodzenia wątroby.
U osób z niedoborem witaminy K stwierdza się:
obniżony poziom protrombiny we krwi
krwotoki z nosa, układu pokarmowego i moczowego
Niedobór witaminy K występuje czasem u niemowląt, gdyż ich organizm nie może od razu wytworzyć w przewodzie pokarmowym odpowiedniej ilości bakterii potrzebnych do jej powstania. Aby zapobiec takiej sytuacji, kobietom ciężarnym podaje się uzupełniające dawki witaminy K lub wstrzykuje się ją dziecku po porodzie.

Nadmiar
Witamina K nie jest toksyczna, ale nadmierne dawki mogą wpłynąć niekorzystnie na pracę wątroby wywołując żółtaczkę i uszkodzenia tkanki mózgowej u niemowląt. Zbyt duże dawki witaminy K mogą powodować poty oraz uczucie gorąca.

Źródła witaminy K
Duże ilości witaminy K występują w zielonych warzywach, kalarepie, kalafiorze, pomidorach, truskawkach oraz wątróbce. Witaminę K można znaleźć w ciemnozielonych i liściastych warzywach, takich jak: brokuły, rzepa, szpinak, sałata, kapusta. Oprócz tego zawierają ją owoce awokado, brzoskwinie, ziemniaki, białko jaj, ser i wątroba. Źródłem tej witaminy są także żyjące w przewodzie pokarmowym człowieka bakterie.
Należy podkreślić, że po antybiotykoterapii powinno się pamiętać o zwiększonej dostawie tej witaminy w pokarmach co jest związane ze zmniejszeniem jej produkcji przez bakterie znajdujące się w przewodzie pokarmowym. Również zjełczałe tłuszcze, nadużywanie środków przeciwbólowych, salicylanów niszczy witaminę K trudniając jej wchłanianie lub prowadząc do przedwczesnego jej wydalania z organizmu.

Dzienne zapotrzebowanie wynosi:
u dzieci wynosi 1 mg
u dorosłych 4 mg

(wg www.mediweb.pl)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 07:48   #179
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

Cytat:
Wydaje mi sie ze moje nie sa genetyczne(zauwazylam ze zaczely sie pojawiac gdy zaczelam spedzac cale dnie przed kompem,do tego malo ruchu,niezbyt dobra dieta,6 godzin snu.Trudno mi jednak to zmienic.
U mnie jest tak samo. Zauważam, że po jednym weekendzie, podczas którego jestem w stanie wypocząć i spać po te 8-9 godzin, to już sytuacja ulega dużej poprawie.

Dlatego na ogół pod oczy stosuję to samo, co na całą twarz. Poza kwasami oczywiście Czasami się skuszę na specyfik pod oczy, ale mam wrażenie, że często są to gołosłowne obiecanki producentów.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 10:11   #180
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

Gdzie można kupić ten Active c i ile kosztuje??
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 14:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.