Jak odnowić starą studnię? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-09, 10:33   #1
Larousse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 18

Jak odnowić starą studnię?


Od zawsze mamy przed domem murowaną studnię, teraz z niej w ogole nie korzystamy. Co można zrobić żeby zamiast szpecić była ozdobą? W lato zawsze stawiamy na niej kwiaty ale to i tak za mało ,pomalowanie nie wystarcza i tak jest brzydka:P Kiedyś miała drewniany dach ale drewno się zniszczyło,teraz został sam okrągły mur.Można na to dać jakiś tynk ozdobny? Coś co można wykonać samemu bo nie stać mnie na obłożenie kamieniem
Larousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 10:45   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

Można poszukać w necie zdjęć studni drewnianych i spróbować wykonać kołowrót, drewniany wał i 2 drewniane słupy i można zrobić przekrój kwadratowy i obłożyć balami drewnianymi. Można to samemu dociąć i pomalować lakierem. Drewniane elementy można zrobić samemu ,potrzebna jest stalowa oś i łańcuch-można pojeździć po wsiach i od kogoś odkupić z nieużywanej studni. Czyli zrobić stylizację z daszkiem a la tradycyjna studnia z wiadrem i np.w wiadrze zrobić kompozycję z kwiatów. Najładniej wygląda prosta studnia obudowana balami.

Zdjęcie poglądowe w załączniku. Części drewniane można kupić w Obi lub tartaku. Elementy metalowe jeśli stylizujemy na stara studnię możan zostawić lekko przyrdzewiałe, jedynie lekko przetrzeć a nie malować.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2010-03-09 o 10:51
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 10:54   #3
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

Co do drewna najtaniej wyjdzie sosna choć najlepiej byłoby użyć dębu, akacji. Trzeba tylko zaimpregnować i poczekać a drewno samo ładnie ściemnieje.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 11:48   #4
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

u moich rodziców jest podobna jak ta ze zdjęcia, bardzo ładnie wygląda na podwórku, do środka ma włożoną pompę i wystaje z niej kawałek węża, w lecie miło jest napuścić sobie takiej chłodnej wody do kubka i wypić

A że to na wsi więc w porze żniw orzeźwienie lepsze niż niejedne aquaminerale

Kryta jest jakby gontem czy czymś takim podobnym, jak znajdę zdjęcie to wkleję
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 12:17   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

Cytat:
Napisane przez Larousse Pokaż wiadomość
Od zawsze mamy przed domem murowaną studnię, teraz z niej w ogole nie korzystamy. Co można zrobić żeby zamiast szpecić była ozdobą? W lato zawsze stawiamy na niej kwiaty ale to i tak za mało ,pomalowanie nie wystarcza i tak jest brzydka:P Kiedyś miała drewniany dach ale drewno się zniszczyło,teraz został sam okrągły mur.Można na to dać jakiś tynk ozdobny? Coś co można wykonać samemu bo nie stać mnie na obłożenie kamieniem
a moze po prostu rozebrac?
Czemu pomalowanie nie wystarcza? Moze inna farba. Kwiaty to super pomysl. Z tanich rozwiazan mozna tez otoczyc sloma czyli takim chocholem - taka stylizacja na Mloda Polske.

Z innych pomyslow to nalozenie gliny albo obsypanie ziemia i posadzenie tam trawy lub innej roslinnosci - takie usypanie na skos na wzor Kopca Kosciuszki

Wklej fotke studni - bedzie latwiej doradzac.

Na moich fotkach chochol oraz studnia otoczona dzikim winem (to juz styl staroangielski).

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2010-03-09 o 12:20
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 12:33   #6
Larousse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 18
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

Dobra daję zdjecie studni wiec same widzicie że jest kiepsko:P Rozebrać jej nie chce, ta drewniana z pierwszego zdjecia jest super ale teraz nie wystarczy mi funduszy żeby dorobić górę z drewna wiec poki co chcialabym podziałać coś z tym co zostało, myślałam o obłożeniu kamieniami albo jakiś ozdobny tynk i potem to pomalować na inny kolor i w lato poustawiać kwiaty. Chodzi mi konkretnie o to jakich materiałów musze do tego użyć ,jaka farba tynk itp bo jestem zielona w tym temacie :P
Larousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 12:34   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

Inne studnie, ktore mi sie podobaja
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 12:41   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

Cytat:
Napisane przez Larousse Pokaż wiadomość
Dobra daję zdjecie studni wiec same widzicie że jest kiepsko:P Rozebrać jej nie chce, ta drewniana z pierwszego zdjecia jest super ale teraz nie wystarczy mi funduszy żeby dorobić górę z drewna wiec poki co chcialabym podziałać coś z tym co zostało, myślałam o obłożeniu kamieniami albo jakiś ozdobny tynk i potem to pomalować na inny kolor i w lato poustawiać kwiaty. Chodzi mi konkretnie o to jakich materiałów musze do tego użyć ,jaka farba tynk itp bo jestem zielona w tym temacie :P
aha taki ksztalt. Az sie prosi by zrobic z niej stol ogrodowy. Farba zle wyglada, bo schodzi po prostu. Proponuje zielony kolor, a u gory naloz jakis blat, moze byc nawet typowo ogrodowy plastik (wersja super tania) lub jakies zaimpregnowane drewno (elegancko a nie az tak drogo). Dookola fotele ogrodowe, na srodek kwiaty w doniczce ( w zimie moze to byc choinka), obok grill i juz masz miejsce na impreze



edit. Jeszcze taki pomysl - pomaluj na zielono u gory poloz suszone kwiaty lub inne suszki (moga byc suszki, kasztany i inne takie nawet muszle jak lubisz - wlasciwie to moze byc dowolna podkladka zaslaniajaca gore). A na to poloz szklany blat, on na pewno wytrzyma warunki atmosferyczne a i impregnowac nie trzeba. Szklo zamowic nawet u szklarza. Koszt wszystkiego to moze 100-200 zl. A efekt ->

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2010-03-09 o 12:53
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:33   #9
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

a może tak cegłami obłożyć?

Jeśli nie to posadziłabym jakiś bluszcz i zrobiła mu wokół studni jakąś konstrukcję ze sznurków żeby mógł na początku się piąć. Potem sam sobie da radę.
Sądzę jednak że obłożenie studni właśnie cegłami czy kamieniem da lepszy efekt.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:38   #10
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

a gdyby obudować ją na wzór altanki i zasadzić bo ja wiem bluszcz, winogrono, pnące róże? Myślę, że mogłoby to całkiem ciekawie wyglądać
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 13:49   #11
justa262726
Rozeznanie
 
Avatar justa262726
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 538
Dot.: Jak odnowić starą studnię?

dziewczyny mają niezle pomysly co do tej studni. ;]
justa262726 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.