Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9 - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-02, 12:28   #2371
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Mój mąż ze swoją matką ma średnie relacje. Teściowa jak chciała coś osiągnąć to szantażowała go emocjonalnie całe dzieciństwo (zresztą nadal to robi tylko teraz mąż to ignoruje). Więc nie lubi z nią bardzo rozmawiać. Ona jak ma swoje racje to ma i koniec, a jak nie jest po jej myśli i się stawiasz to ona się obraża.
To w takim razie chyba najlepiej tak jak dziewczyny pisały wziąć sprawy w swoje ręce. Lepiej niech się teściowa nie przyzwyczaja że może robić po swojemu a wy zostajecie z konsekwencjami. Prędzej czy później poszłoby o coś czego nie da się przeboleć i tak czy tak będzie obraza, to może lepiej szybciej to załatwić.

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Do dnia moich urodzin, czyli do samiuskiego konca sierpnia,mam 37 niezmiennie..gdzie mnie nie rejestruja elektronicznie, to wyskakuje w systemie zawsze mniej, cyferka sie zmienia dokladnie w dniu urodzin
Fajny sposób liczenia Ja jakoś też zawsze prostuję jak mi ktoś podlicza wiek rocznikiem, bo jestem z jesieni i do jesieni kolejnego roku sobie nie liczę

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
No widzisz wlasnie, choc mi skora cierpnie na mysl, ze ktos w PL moglby go nazywac Henkiem (w DE) raczej malo mozliwe,to jak pare powiedzialam do brzucha Henius, to mi jakos pasuje...
(...)
Nie wiem czeni, ale jakos mi do niego pasuje...
Może spróbujcie zatem pomówić tak do brzusia? My tak sprawdzaliśmy które potencjalnie ciekawe imię przypasuje, kolejne odpadały aż jednego nie przestaliśmy używać z czasem i już zostaje

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Pewnie bym miała lepiej w życiu jakbym się umiała odszczekać. Może przy małej się tego nauczę.
Też na to liczę u siebie, podobno dziecko wiele zmienia, to może mniejsza sierotka będę

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Justien, nie pamiętam dokładnie, ale jeśli jesteś z Wawy to ja mogę polecić świetnego instruktora - nauczył mnie jeździć faktycznie, a nie zdawać prawko.
Eryk Gos
https://pl-pl.facebook.com/jazdydoszkalanie
O, fajnie wiedzieć, zapiszę sobie. Może w końcu kiedyś się złoży i będę miała na raz czas i kasę na zrobienie prawka
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:30   #2372
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj zrobilam sobie wypad na zakupy kosmetyczne, maz zostal z Alkiem, zadzwonilam w trakcie i slysze, ze maly drze sie jak opetany, wiec mowie, ze juz spadam do domu, na co maz mowi, zebym sobie zrobila zakupy do konca, im sie krzywda nie dzieje, Alek najedzony, wiec mam sie nie stresowac i na spokojnie wracac, jak juz zrobie sobie cale zakupy. Wiec tak tez zrobilam Taka ze mnie wyrodna matka
dla męża
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:30   #2373
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość

Dziewczyny moje serce jakoś ostatnio leci w kulki. Na wizytach ciśnienie miałam zawsze książkowe. Jednak średnio 2 razy dziennie mam takie bardzo szybkie uderzenia i robi mi się jakoś tak dziwnie słabo To trwa z pół min, nie dłużej. Miała może któraś z Was takie perypetie?
Nie mam w domu ciśnieniomierza więc nawet nie mogę sobie w trakcie tego 'ataku' zmierzyć

ja mam takie uczucie jakbym miała serce w gardle i jakoś jak szybko bije. Trwa to kilka/kilkanaście sekund szczególnie jak się mały wypina w górnych partiach brzucha- może coś uciska
raz mi się udało po czymś takim zmierzyć ciśnienie i było OK
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:33   #2374
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Gosia daj znać jak po wizycie ?
Le la zapisalas synka gdzieś na usg bioderek ? Gdzie i jakie terminy.

Ja mam prawko 11 lat i lubię jeździć autkiem , ale od świąt już nie jeżdżę bo jestem jak mumia ...siedzę i sie nie ruszam ..brzuch mam na kolanach jak siedzę...
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:33   #2375
mala098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 343
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9



jak się zaczyna cały rok, taki cały rok? Jeśli tak, to będę Perfekcyjną Bałaganiarą 2014 roku. Dobrze, że będę miała na kogo zwalić.

Dziś byłam na wizycie i takich rad od ginekologa nie spodziewałam się nigdy usłyszeć:
"no dobrze, to już w zasadzie dziecko donoszone. Proszę iść dziś na wyprzedaże, jutro z mężem do teatru, w weekend robić długie spacery..." Ach, zastosuję się z wielką radością.



Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Objadłam się sałatką grecką
Ale dzisiaj leniwy dzień, mieliśmy gości i dowiedziałam się ze kuzynka w 2 miesiącu ciąży....hehhh aż mi się smutno zrobiło ze ona zaczyna a ja już kończę....ale i tak się już doczekać nie mogę kiedy nasza córeczka postanowi pokazać się światu
Jutro mam wizytę na 18:30 mam nadzieję ze coś tam już ruszyło
Też byłam dziś u pani dr i pod gabinetem siedziały kobiety w ok. 16 i 20 tc. Też im leciutko pozazdrościłam. I obie trzymały się za brzuchy, a ja czynię to teraz zdecydowanie rzadziej niż 3-4 miesiące temu.

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
dzięki za odp dziewczyny
więc idziemy kąpać
mamy dużą wanienkę, żadnej wkładki, żadnego doświadczenia, sami w domu, w szpitalu nie pokazali (zapomniałam spytać) hmmm mam nadzieję, że wszyscy wyjdziemy cało z tej przygody
do późnije
I jak Pilotka, udało się? Łazienka przetrwała?

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Cholera od 2 godzin jakiś czas mam skurcze, ale nie powiem, ze mnie to nie boli...
Cholera chyba będzie ciężko...
Cholera ale czop nieodszedl wody się nie leja
Cholera już mam dość...
Muszę polezec
Isia, i jak tam się miewasz..?

Cytat:
Napisane przez ajakasia Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, witam sie w Nowym Roku i zegnam jako dwupak

Jutro mam cc, o 7 rano mam sie zglosic.
Idzie ktoras ze mna do pary czy moj Antek bedzie pierwszym noworoczniakiem?

Odezwe sie, jak bede mogla, trzymajcie kciuki
Już pewnie jesteś po daj znać jak się miewacie!

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Czy którejś z Was pojawił się w ciąży gdzieś jakiś pieprzyk/kurzajka/włókniak/ cokolwiek na skórze w jakimś miejscu czego wcześniej nie było?
O kurcze, wiele z Was to ma! Mi też pojawiło się kilka włókniaków, głównie w okolicach biustu.

Cytat:
Napisane przez PawMaj13 Pokaż wiadomość
Lece do szpitala, zobaczymy czy wrócę
Rozumiem, że z torbą w bagażniku?
I jak, wróciłaś?


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dzwoniłam i za ponad godzinę mamy być.

I wiecie,co? Jeszcze nie miałam torby spakowanej,ale właśnie spakowałam... w 5 minut.
Gosiu i jak po wizycie?
__________________
Emi z nami
mala098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:39   #2376
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Dziewczyny moje serce jakoś ostatnio leci w kulki. Na wizytach ciśnienie miałam zawsze książkowe. Jednak średnio 2 razy dziennie mam takie bardzo szybkie uderzenia i robi mi się jakoś tak dziwnie słabo To trwa z pół min, nie dłużej. Miała może któraś z Was takie perypetie?
Nie mam w domu ciśnieniomierza więc nawet nie mogę sobie w trakcie tego 'ataku' zmierzyć
Mi się zdarzały jakieś dziwne wrażenia co jakiś czas, odkąd łykam żelazo to i wrażenie braku powietrza i walenie serca jakby zanikają. A morfologię masz w normie?

Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość
Też byłam dziś u pani dr i pod gabinetem siedziały kobiety w ok. 16 i 20 tc. Też im leciutko pozazdrościłam. I obie trzymały się za brzuchy, a ja czynię to teraz zdecydowanie rzadziej niż 3-4 miesiące temu.
Ha, mi też ręce najbardziej leciały do brzucha na początku, jak jeszcze nic nie było widać w sumie Teraz już głównie w towarzystwie w którym nie czuję się pewnie że nikt z łapkami do brzucha nie wyskoczy, taki odruch obronny się widać załącza.
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:40   #2377
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Magnusia, - ja mam pościel z baby raju i ochraniacze. A więc samą pościel to prałam w 40 stopniach pranie codzienne + podwójne płukanie ze zmniejszonym odwirowywaniem, a ochraniacza wyprałam również w 40 stopniach ale opcja prania ręcznego + podwójne płukanie również ze zmniejszonym (najmniejszym) odwirowywaniem. Ogólnie jest ok, nic się nie stało.

W ogóle wszystkie ubranka nowe wyprałam w 40stopniach+podwójne płukanie, są wyprasowane. Myślicie, że to wystarczy?

Moje mdłości przeszły. Mam tak już od tygodnia, że jak zjem zbyt dużo, albo ogólnie zbyt dużo słodyczy to mam mdłości...jest spokój jeśli pójdę sobie i . W sob.mam wizytę u gina, to mu powiem o tym....w dodatku nie wiem czy dzieć się nie przekręcił, bo kurcze czka teraz po prawej (a zawsze było po lewej) i jakby w połowie brzucha...ehhh...mam nadzieje, że nie obrócił się "pośladkowo"....
__________________
19 maj - 20 maj - (23-24 dzień cyklu) owulacja;
29 maj
- (33 dzień cyklu) zagnieżdżenie;
02 czerwiec - pierwszy test,
08 czerwiec - (43 dzień cyklu) wynik bety - 739.
26 czerwiec - beta 51800 i serduszko

Wymiana kosmetyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=822700
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 12:42   #2378
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Gosia daj znać jak po wizycie ?
Le la zapisalas synka gdzieś na usg bioderek ? Gdzie i jakie terminy.

Ja mam prawko 11 lat i lubię jeździć autkiem , ale od świąt już nie jeżdżę bo jestem jak mumia ...siedzę i sie nie ruszam ..brzuch mam na kolanach jak siedzę...
Jeszcze nie zapisalam, bo musze miec skierowanie od pediatry, a wybieramy sie w przyszlym tyg. Polozna mi dzisiaj mowila, ze robia na Mickiewicza, na Zagnanskiej i w szpitalu na Langiewicza, ale to podobno pediatra nam powie co i jak. Zobaczymy jak bedzie z terminem, ewentualnie zrobimy gdzies prywatnie, jak terminy beda na 2015r Dam Ci znac po wizycie jak to wyglada.
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:45   #2379
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

nienawidzę prasowania!!!!!!!!
uprasowałam kilka bodziaków i dostaję szału

SunShine dziękuję kolor robię u fryzjera wiec ta repigmentacją to dopytam przy następnej wizycie ale dobrze wiedzieć o przeciwłupieżowych bo ja używałam i dość często odstawiam więc i muszę zerknąć na tą maskę
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:45   #2380
kukurydzianaa
Rozeznanie
 
Avatar kukurydzianaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 535
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Na podobnej chyba zasadzie funkcjonuje w necie i nawet na niektórych wątkach mamusiowych na wizażu coś, co się nazywa "koktajlem położnych" lub "miksturą na wywołanie porodu". Kobiety mieszają sobie miksturę, po której podobno rodzą i to w ten sam dzień. W skład wchodzi olejek rycynowy
Zapisałam, w razie potrzeby na sobie sprawdzę!

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jest cos co mnie wyjątkowo niepokoi. Otóz w nocy budzę się średnio co 2 godziny i prawie cały czas mam brzuch twardy jak głaz.(...)
Martwi mnie to ze mały całe noce jest tak sciśniety przez macice. Ale jak o tych twardnienich mówie lekarzowi to każe nospe brać i odpoczywać, jak mi właśnie przy wypoczynku się tak dzieje
Mi też najbardziej twardnieje przy wypoczynku. I niestety wtedy, gdy czuję największe napięcie, pewnie jakieś stresowe. Magnez i nospa nic tu nie radzą. Niby jestem przez to w grupie ryzyka przedwczesnym porodem, ale szczerze mówiąc brakuje mi tak niewiele do donoszonej ciąży, że nawet się tym nie przejmuję

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Jakby mogly sie jeszcze wypowiedziec te, ktorym sie imie podoba, ale by swojego dziecka tak nie nazwaly...dlaczego nie?
Mi się podoba, ale nie nazwałabym tak.... Dlaczego? Hmm, pewnie dlatego, że mi się nie najlepiej kojarzy (też z wujkiem...) No i miałabym mieszane uczucia, gdyby ktoś zwracał się do małego per Heniek, bo o ile Henryk podoba mi się bardzo, tak zdrobnienie Henio, a co gorsza forma Heniek już nie
Chociaż dużo zależy od rodziców i otoczenia dziecka - jeżeli uda się wyegzekwować używanie określonej formy imienia, to raczej nie powinno być problemu.


[My w sumie w dalszym ciągu mamy problem z imieniem - bo chcielibyśmy, żeby wszystkie formy imienia podobały nam się, żeby nie musieć kombinować jak się uchronić przed złymi nawykami imieniowymi otoczenia ]
__________________
Krzysztof, pierworodny mój
kukurydzianaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:48   #2381
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Jeszcze nie zapisalam, bo musze miec skierowanie od pediatry, a wybieramy sie w przyszlym tyg. Polozna mi dzisiaj mowila, ze robia na Mickiewicza, na Zagnanskiej i w szpitalu na Langiewicza, ale to podobno pediatra nam powie co i jak. Zobaczymy jak bedzie z terminem, ewentualnie zrobimy gdzies prywatnie, jak terminy beda na 2015r Dam Ci znac po wizycie jak to wyglada.
przy zapisie nie potrzebujesz skierowania wiec polecam zrobić to juz

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
W ogóle wszystkie ubranka nowe wyprałam w 40stopniach+podwójne płukanie, są wyprasowane. Myślicie, że to wystarczy?
.
wystarczy
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 12:49   #2382
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
przy zapisie nie potrzebujesz skierowania wiec polecam zrobić to juz
Oooooo to nie wiedzialam a to zaraz dzwonie. Dzieki emma
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:50   #2383
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
nienawidzę prasowania!!!!!!!!
uprasowałam kilka bodziaków i dostaję szału
hihi, ja już nie wszystko prasuję i Dorotce się nic nie dzieje
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:53   #2384
Negrid
Rozeznanie
 
Avatar Negrid
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 523
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
[/COLOR]Dziewczyny moje serce jakoś ostatnio leci w kulki. Na wizytach ciśnienie miałam zawsze książkowe. Jednak średnio 2 razy dziennie mam takie bardzo szybkie uderzenia i robi mi się jakoś tak dziwnie słabo To trwa z pół min, nie dłużej. Miała może któraś z Was takie perypetie?
Nie mam w domu ciśnieniomierza więc nawet nie mogę sobie w trakcie tego 'ataku' zmierzyć
Ja tak miałam i mam nadal. Porównuję to do tego jakbym miała zamiast serca małego kolibra i tak trzepoce tam skrzydełkami. A po całej akcji kilka takich uderzeń że aż uszy zatyka. Byłam na ekg i lekarz osądził że to arytmia i prawdopodobnie młodzieńcza. Za szybko urosłam po prostu... ale jakoś dziwne to tłumaczenie dla mnie. Miałam brać aspargin i bardzo długi czas brałam. Teraz też się to zdarza ale rzadziej. No i biorę mocniejszy magnez.
Negrid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:54   #2385
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Dzień dobry!

Cytat:
Napisane przez PawMaj13 Pokaż wiadomość
Ok testuje wizaż telefonie. Potsierdzam, ze to mordęga. Opis mojego sylwestra sobie daruje, nawet życzeń sobie z TŻ nie zlozylismy, jak podeszlam do niego na balkon o polnocy to uslyszalam"fajerwerki mi zaslaniasz". Nie ukrywam, ze dawno mi się tak przykro nie zrobilo.
(...)
Niech wykupi polisę na życie, żeby dziecko zabezpieczyć, i następnym razem przy takim tekście furknij go przez balkon


Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
(...)
Na podobnej chyba zasadzie funkcjonuje w necie i nawet na niektórych wątkach mamusiowych na wizażu coś, co się nazywa "koktajlem położnych" lub "miksturą na wywołanie porodu". Kobiety mieszają sobie miksturę, po której podobno rodzą i to w ten sam dzień. W skład wchodzi olejek rycynowy
(...)
Ciekawe czy to bezpieczne.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:58   #2386
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez EVI07 Pokaż wiadomość

Jak dla mnie Henio odpada, wybacz. Mój wujek ma tak na imię i jest wyjątkowo wredną kreaturą. A pozostałe Henryki, których znam/znałam to alkoholiki, nie znam ani jednego normalnego.
No właśnie uwazam że słusznie dziewczyny pisały że nie ma sie co sugerować skojażeniami bo potem imię kojarzy sie głównie z dzieckiem i wszystko inne przestaje mieć znaczenie, ale ja mam tak jak ty, wszystkie Heńki które znam to stare, wredne, brzydkie zapijaczone dziady i imie przez to mi się nie podoba Chociaż podoba mi się np Kazik i w ogóle lubię stare imiona. Ale nie ma sie co naszym gadaniem sugerować i przejmować Piszę bo zauważyłam że takie dyskusje z wami o imionach mi np bardzo pomagają w podjeciu decyzji i nie chodzi wcale tylko o pozytywne komentarze. Pomaga mi bo wiem że jestescie obiektywne a nie słodkopierdzące
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:58   #2387
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
hihi, ja już nie wszystko prasuję i Dorotce się nic nie dzieje
zazdroszczę ogromnie... ale ten chociaz pierwszy raz muszem...

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Niech wykupi polisę na życie, żeby dziecko zabezpieczyć, i następnym razem przy takim tekście furknij go przez balkon
dobre
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 12:59   #2388
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Oooooo to nie wiedzialam a to zaraz dzwonie. Dzieki emma
Prosze bardzo. Skierowanie dajesz w dniu wizyty. Jest wazne miesiąc a potem juz przez cały czas jak bedziesz chodzic do poradni.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:00   #2389
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Mi się zdarzały jakieś dziwne wrażenia co jakiś czas, odkąd łykam żelazo to i wrażenie braku powietrza i walenie serca jakby zanikają. A morfologię masz w normie?
Ostatnio morfologię robiłam na początku grudnia i było wszystko ok. Kolejną muszę zrobić na dniach więc zobaczymy czy nic tam się nie kryje


Dzięki dziewczyny za rady. 8.01 mam wizytę u ginki więc zobaczymy co na to powie.


Muszę się przelecieć do empiku i kupić kalendarz, bo stary się skończył i już wyrabiam z tymi terminami


Mnie się imię Henryk niestety nie podoba. Tzn. Henryk jeszcze tak, ale już Heniek/Henio nie.

Imię mojej córki nie podoba się prawie wszystkim z mojej rodziny, ale już nauczyłam się to olewać
__________________
21.05.16

Edytowane przez Akkma
Czas edycji: 2014-01-02 o 13:02
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 13:04   #2390
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
No właśnie uwazam że słusznie dziewczyny pisały że nie ma sie co sugerować skojażeniami bo potem imię kojarzy sie głównie z dzieckiem i wszystko inne przestaje mieć znaczenie, ale ja mam tak jak ty, wszystkie Heńki które znam to stare, wredne, brzydkie zapijaczone dziady i imie przez to mi się nie podoba Chociaż podoba mi się np Kazik i w ogóle lubię stare imiona. Ale nie ma sie co naszym gadaniem sugerować i przejmować Piszę bo zauważyłam że takie dyskusje z wami o imionach mi np bardzo pomagają w podjeciu decyzji i nie chodzi wcale tylko o pozytywne komentarze. Pomaga mi bo wiem że jestescie obiektywne a nie słodkopierdzące
No wlasnie dlatego poprosilam o mala dyskusyjke bardzo pomaga, serio...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:05   #2391
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Jeszcze nie zapisalam, bo musze miec skierowanie od pediatry, a wybieramy sie w przyszlym tyg. Polozna mi dzisiaj mowila, ze robia na Mickiewicza, na Zagnanskiej i w szpitalu na Langiewicza, ale to podobno pediatra nam powie co i jak. Zobaczymy jak bedzie z terminem, ewentualnie zrobimy gdzies prywatnie, jak terminy beda na 2015r Dam Ci znac po wizycie jak to wyglada.
A w szpitalu ci nie dali? Bo mojej koleżance kazali zrobić w ciągu miesiąca, terminy były dłuższe i była prywatnie. Mala ma zalecena pieluszke między nóżki...do 4 mca musi mieć tak ...dlatego pytam

Mala dobrze się czuje..ale chyba pójdę na podwórko pospacerować...może wywołam sobie coś
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:08   #2392
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
Zapisałam, w razie potrzeby na sobie sprawdzę!


Mi też najbardziej twardnieje przy wypoczynku. I niestety wtedy, gdy czuję największe napięcie, pewnie jakieś stresowe. Magnez i nospa nic tu nie radzą. Niby jestem przez to w grupie ryzyka przedwczesnym porodem, ale szczerze mówiąc brakuje mi tak niewiele do donoszonej ciąży, że nawet się tym nie przejmuję


Mi się podoba, ale nie nazwałabym tak.... Dlaczego? Hmm, pewnie dlatego, że mi się nie najlepiej kojarzy (też z wujkiem...) No i miałabym mieszane uczucia, gdyby ktoś zwracał się do małego per Heniek, bo o ile Henryk podoba mi się bardzo, tak zdrobnienie Henio, a co gorsza forma Heniek już nie
Chociaż dużo zależy od rodziców i otoczenia dziecka - jeżeli uda się wyegzekwować używanie określonej formy imienia, to raczej nie powinno być problemu.


[My w sumie w dalszym ciągu mamy problem z imieniem - bo chcielibyśmy, żeby wszystkie formy imienia podobały nam się, żeby nie musieć kombinować jak się uchronić przed złymi nawykami imieniowymi otoczenia ]
Tez sie tego balam z Kajetanem, ale juz nawet malego Kajetanka (zauwazcie, ze nie Kajtusia) uwrazliwilismy na to, zeby sie przwdstawial Kajetan a na Kajtka nie reagowal. Byly proby obsmiania typu Kajtek bez Kajtek, ale zerowa reakcja zadzialala i Do dzis jest Kajetanem. Nie moge Co prawda zakladac na 100%, ze nie zmienie kraju zanieszkania, ale raczej sie nie zanosi na to, wiec mysle, ze z forma Heniek nie byloby klopotu, bo tu Po prostu takiej nie znaja, juz szybciej Henry...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:09   #2393
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Czy którejś z Was pojawił się w ciąży gdzieś jakiś pieprzyk/kurzajka/włókniak/ cokolwiek na skórze w jakimś miejscu czego wcześniej nie było?

Bo właśnie zauważyłam u siebie na skórze taki tyci na 5mm, dziwny, w kolorze skóry, taki ala kurzajko-nitkowaty
Też mi kilka wyskoczyło. Mam nadzieję że znikną, bo jeden jest duży, umiejscowiony na piersi i wygląda jak zapasowy sutek


Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
(...)
mój mnie boli ostatnio jakby mi ktoś go nacinał tak się rozciągnął ale nie wylazł ale bolesne to jest.
Z cyklu głupich pytań: jak pępek wylezie to co się z nim potem robi? Jak się dziecko urodzi to sam się wciąga czy trzeba go "popchnąć" ręcznie do środka? to robi lekarz czy też położna czy samemu? mój mąż stwierdził, że jak mi wylezie to potem jakby co to mi wkrętareczką wkręci na miejsce
(...)
Wydaje mi się że sam wraca do normalnego stanu.


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dzwoniłam i za ponad godzinę mamy być.

I wiecie,co? Jeszcze nie miałam torby spakowanej,ale właśnie spakowałam... w 5 minut.
Trzymam kciuki


Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
(...)
Póki co pierwszy sukces bo śpi w koszu zobaczymy jak długo, ale zasnęła sama bo serii płaczów.
Wczoraj miałam już ochotę teściową wyrzucić za drzwi. Dostałam od niej radę z w stylu: "ja nie chcę się wtrącać, ale czy nie lepiej 3 razy pobujać na rączkach niż ma zasypiać sama?".
Do tej pory Dorotka zasypiała sama-bez płaczu. Widziałam, że jest śpiąca, kładłam do łóżeczka/kosza i mała przysypiała. A od tych nieszczęsnych świąt jest dramat, bo tylko na rękach nie płacze i to bujana
Jakby nie chciała, to by się nie wtrącała.
Następnym razem powiedz jej co jej bujanie napsuło, i nie dawaj jej dziecka do rąk jeśli śpiące? Czy to wykonalne? Bo szkoda Twoich nerwów, żeby po każdej wizycie teściowej mała non stop płakała żeby bujać.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:13   #2394
Nemezis23
Rozeznanie
 
Avatar Nemezis23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 546
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
a co bys poleciła na włosy po porodzie? nigdy nie farbowałam i włosy miałam super. a teraz są jakby takie bez blasku i po prostu niezdrowo wyglądają. mam wrażenie ze jest ich o połowę mniej.

Mój mąż też szanuje teściową, ale właśnie przez te szantaże nie ma z nią bliższych relacji-nic jej nie mówi (nawet o tym, że pracę chce zmienić).
Mogę Ci na włosy polecić stosowanie olejków. Nakładasz na noc albo na cały dzień jak nie wychodzisz na suche włosy, później zmywasz jakbyś normalnie myła i nakładasz odżywkę. U mnie sprawdza się olej kokosowy.

Przy moich włosach sprawdza się też rewelacyjnie ten zabieg:

http://www.anwen.pl/2012/08/laminowa...tyna-moje.html

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Imię mojej córki nie podoba się prawie wszystkim z mojej rodziny, ale już nauczyłam się to olewać
Ważne, że Wam się podoba, rodzinie nie musi

My robiliśmy wczoraj kolejną analizę imion i wyszło, że Lena to jedyne które podoba nam się obojgu. Te, które mi się podobają od razu odrzuca mój mąż, a jemu chyba się nic nie podoba
Rozważaliśmy też Zosię, ale podoba nam się w tej wersji, natomiast Zofia już nie bardzo i nie pasuje do nazwiska według nas.
Nemezis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:16   #2395
Lusso
Raczkowanie
 
Avatar Lusso
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 263
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Witam się w nowym roku
Leci u mnie 37 tydzień dziś zrobiłam sobie wymaz wzięłam pierwsze zwolnienie w czasie ciąży
Amelka niestety jeszcze się nie odwróciła u mnie w szpitalu cesarek nie umawiają co jest przerażające bo jest jeden anestezjolog na cały szpital :/ I tak się zastanawiam jak się zacznie poród odejdą mi wody pojadę na oddział to co oni zrobia jak nie będzie anestezjologa? będę z przerażeniem czekać aż jakaś inna operacja się skończy ...
Jeszcze jak poród zacznie się od skurczy to może się nie będę denerwować ale jak mi odejdą wody...Teściowa mądra mówi że poród zawsze zaczyna się od skurczy że ona z moim Tż to poszła do szpitala na piechotę
Mamy jeszcze w mieście klinikę w której normalnie na NFZ można rodzić tyle że jakby coś się działo to i tak muszą wieść do szpitala ale tam umawiają normalnie cesarkę nawet ostatnio byłam na wizycie i bardzo miło
Nie wiem co myśleć czy warto się denerwować czy czekać aż poród się zacznie i liczyć na to że w szpitalu akurat będzie na mnie czekał anestezjolog
Chciałabym aby się obróciła wtedy nie miała bym problemu i czekała na poród ale lekarka powiedziała dzisiaj że raczej nie mam na co liczyć ...
Lusso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:17   #2396
Olcia_1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 342
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
hihi, ja już nie wszystko prasuję i Dorotce się nic nie dzieje
Jupiii, cieszy mnie to bardzo bo nieznoszę prasować i mam nadzieję, że i mojej córci nic nie będzie.


Byłam w biedronce i będą od 9.01 dady w promocji - przy zakupie 2 paczek - 50 zł. Tylko z tego co widzę to rozmiary od 2 wzwyż.


Objadłam się właśnie bigosu i Zuzka ma taką czkawkę że aż w tyłku za przeproszeniem ją czuję
Olcia_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:18   #2397
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Moi teścioweie i nienormalna siostra męża uparcie na Alka mówią Olek/Oluś co doprowadza mnie do białej gorączki. Chociaż najbardziej mnie wkurza jak co jakiś czas nas próbują przekonywać do tego że powinniśmy mówić Oluś do synka Nikt inny tak na niego nie mówi ale oni oczywiście musza po swojemu. Chyba kiedyś moja poprawnosć polityczna pójdzie w pi..du i tak im wytłumacze ze im w pięty pójdzie, że to nasz syn i my decydujemy. Więc dla wszystkich z problematycznymi teściami z doświadczenia moge powiedzieć że delikatne sugestie nie działają (u mnie od 3 lat brak reakcji) wiec stawiajcie od razu sprawę ostro szczególnie jeśli chodzi o uczenie dzieci złych przyzwyczajeń. Zaczyna sie od bujania na rączkach a potem co?? Karmienie malucha po kryjomu czekoladą?!
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:20   #2398
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;44385171]Dziewczyny tak rozmawiacie o tym prowadzeniu aut że wpiszę chyba na listę rzeczy na 2014 kolejny punkt - zapisać się na prawo jazdy. Mam 30 lat i nie mam prawka!! Chodziłam kiedyś (w liceum) na kurs i nawet przystąpiłam do egzaminu ale go nie zdałam i jakoś tak się zraziłam...

Zdaję sobie sprawę że przy dziecku auto to mega wygoda więc w końcu może jak będzie przymus to to zrobię. Może któraś z Was też nie ma prawka czy jestem jedyna? [/QUOTE]
Ja też nie mam. Muszę zrobić, bo mieszkamy na wiosce i bez TŻa jestem uziemiona, ale jakoś ambicji brak A kurs zrobiłam w PL, nawet raz na egzamin poszłam, egzaminator sięgający mi do ramienia (mam 160 cm ) oblał mnie w pięć minut
Dobre jest to, że w IE wogóle kursu nie trzeba robić, wystarczy iść i zdać teorię, a praktykę zdaje się na swoim samochodzie. Nie będę musiała płacić kupy kasy żeby ktoś nauczył mnie czegoś co i tak umiem.


Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
(...)
Dziewczyny, meczy mnie imie dla synusia, jakos mnie olsnilo w Nowy Rok na Henryka, znaczy Henia Co o tym myslicie?
Jak mój ulubiony król, Henryk VIII, co miał 6 żon z czego dwie skazał na śmierć poprzez ucięcie łba


Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
syn tez początkowo sam zasypiał (do odwiedzin babci i jednej i drugiej, ale najbardziej w temacie na uzębienie działał mi teść bo młodego chciał kołysać nawet gdy spał i cały czas śpiewał mu: kici kici a ja nie lubię kotów ) raz nawet wręcz wyrwałam teściowi syna z rąk namęczyłam się żeby oduczyć bujania i do dziś słyszę że mam "niewykołysane dziecko a syn za chwilę kończy 2 lata
(...)
I czymś się ich zdaniem to niewykołysanie objawia? Oprócz tego że masz kręgosłup cały?


Cytat:
Napisane przez san_g Pokaż wiadomość
Nie musisz ponownie robić kursu, wystarczy wyciągnąć papiery z wydziału komunikacji w UM lub starostwie powiatowym a właściwie to w tej chwili wydrukują już tylko numer kursanta z którym idzie się zdawać egzamin (zapisać się na egzamin w ośrodku egzaminowania). Polecam wykupić jazdy w jakiejś dobrej i polecanej szkole jazdy- można opinie poczytać na http://www.superprawojazdy.pl/. Po porządnej powtórce z przepisów i jazd egzamin powinien być zdany pozytywnie Teraz jest już nowy egzamin teoretyczny ale da się go zdać. Prawko się przydaje, tym bardziej jak jest dziecko i trzeba czasem jechać do lekarza czy na większe zakupy.
A kurs w PL nie ma daty ważności? Ja kiedyś słyszałam, że po kursie do egzaminu można podchodzić tylko przed kilka lat, a potem trzeba od nowa robić.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:24   #2399
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
A kurs w PL nie ma daty ważności? Ja kiedyś słyszałam, że po kursie do egzaminu można podchodzić tylko przed kilka lat, a potem trzeba od nowa robić.
Znam kobietę, która kurs w 98r. robiła a normalnie na nim egzamin zdawała w zeszłym roku (byl wtedy bum żeby zdążyć przed nowymi testami).
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 13:26   #2400
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Aaaa z takich ciekawostek...moja teściowa nie należy do nachalnych, a jednak.... Przez kilka miesiecy opiekowała sie Alkiem, zawsze miała przygotowane rano ciuszki dla niego, obiadek i jedno przykazanie Ali ma dostawać smoczek i kocyk tylko do spania bo go to zamula.
Efekt - dziecko nigdy nie było ubrane tak jak miało być, ciagle chodził po domu ze smoczkiem i kocykiem (i maślanymi oczami) Bo przecież "było mu zimno" (w domu 21 - 22 stopnie) i "wy to byście mu wszystko zabierali jak on tak lubi smokus i kocyk" W dodatku nadmierna ostrożność to też cecha mojej teściowej, dziecko nie moze sie ubrudzić, nie może się przewrócić, i najlepiej żeby jadło papki do 3 roku życia bo moze sie udławić.
Podsumowanie - młody w wieku 1,5 roku poszedł do żłobka i to była najlepsza decyzja w naszym rodzinnym życiu
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 21:58:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.