Studia w uk 2012/13 - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-19, 12:54   #451
hultajka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 21
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez Izdrathi Pokaż wiadomość
W ogóle czuję się jakaś wyobcowana z tym moim biednym Manchesterem.
A masz już ustalony wylot, że tak zapytam ;P ? Bo jeżeli czujesz się samotna to ja lecę do Manchesteru z Warszawy o 13:05, 15.09 tanim lotem za 69 zł plus dodatkowe opłaty, więc jakbyś chciała mieć towarzystwo to możemy jakoś się zgadać
hultajka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 13:08   #452
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez your_biggest_nightmare Pokaż wiadomość
Dostałaś się na University of Manchester? Na co konkretnie?
Town&Country Planning - 4letnie. Teraz jakos dumniej to brzmi i pełna radość tak ogólnie.

Cytat:
Napisane przez hultajka08 Pokaż wiadomość
A masz już ustalony wylot, że tak zapytam ;P ? Bo jeżeli czujesz się samotna to ja lecę do Manchesteru z Warszawy o 13:05, 15.09 tanim lotem za 69 zł plus dodatkowe opłaty, więc jakbyś chciała mieć towarzystwo to możemy jakoś się zgadać
Oj, ja już tu od miesiąca mieszkam i pracuję. Jutro pobudka o 5tej rano i zaczynam w nowym miejscu! Będziesz tutaj mieszkać? Bo na kawę zawszę znajdę czas.
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 14:02   #453
your_biggest_nightmare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Studia w uk 2012/13

Super, gratulacje Musiałaś mieć naprawdę niezłe wyniki z matury. Na Manchester mają ogromne wymagania co do Polskiej matury...
your_biggest_nightmare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:06   #454
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez your_biggest_nightmare Pokaż wiadomość
Super, gratulacje Musiałaś mieć naprawdę niezłe wyniki z matury. Na Manchester mają ogromne wymagania co do Polskiej matury...
No właśnie nie, maturę zawaliłam (3 lata studiów i z polskiego miałam gorszy wynik niż jak pisałam maturę po raz pierwszy ) Dostałam dość niskie wymagania i jakoś poszło, moje referencje i PS na pewno ich nie zmiażdżyły.

Pada co chwilę.
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 18:04   #455
hultajka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 21
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez Izdrathi Pokaż wiadomość
Oj, ja już tu od miesiąca mieszkam i pracuję. Jutro pobudka o 5tej rano i zaczynam w nowym miejscu! Będziesz tutaj mieszkać? Bo na kawę zawszę znajdę czas.
Szkoda! Bo towarzystwo w samolocie na pewno by się przydało Ja z Manchesteru podróżuję dalej do Sheffield, bo tam idę na uni ;P
hultajka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 14:10   #456
your_biggest_nightmare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez Izdrathi Pokaż wiadomość
No właśnie nie, maturę zawaliłam (3 lata studiów i z polskiego miałam gorszy wynik niż jak pisałam maturę po raz pierwszy ) Dostałam dość niskie wymagania i jakoś poszło, moje referencje i PS na pewno ich nie zmiażdżyły.

Pada co chwilę.
Nie chce mi się wierzyć :p a w Warszawie z kolei upały nie do wytrzymania :/
your_biggest_nightmare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 18:19   #457
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez your_biggest_nightmare Pokaż wiadomość
Nie chce mi się wierzyć :p a w Warszawie z kolei upały nie do wytrzymania :/
No serio, serio! 70% z matury + 6.5 IELTS ;P
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 19:28   #458
your_biggest_nightmare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez Izdrathi Pokaż wiadomość
No serio, serio! 70% z matury + 6.5 IELTS ;P
To średnia z matury, tak? No to bardzo dobry wynik
A czy któraś z Was może nie poszukuje współlokatorki? bo ja uznałam, że tracić kolejny rok w Polsce nie ma sensu, a tak mogłabym popracować w UK i przez rok uzbierać sobie trochę na początek, język podszkolić. Zawsze to byłoby łatwiej tylko nie mam gdzie się zaczepić w UK :/
your_biggest_nightmare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 20:15   #459
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez hultajka08 Pokaż wiadomość
Szkoda! Bo towarzystwo w samolocie na pewno by się przydało Ja z Manchesteru podróżuję dalej do Sheffield, bo tam idę na uni ;P

Sheffield pozdrawia A właściwie studentka MSc od września.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:13   #460
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Studia w uk 2012/13

jeżeli to jest zawalenie... IELTS świetnie Ci poszło, z takim wynikiem na prawie każdy wydział by Ciebie przyjęli, a 70% z matury ogólnie to bardzo dobry wynik... aczkolwiek nie mam pojęcia jak go liczycie (?) oświeci mnie ktoś? Z ilu przedmiotów, jak rozróżniacie rozszerzenia i podstawę.... bo w podaniu przez UCAS pytają o wszystko osobno i sami wyliczają średnią sobie, nie wiem jak. Może ktoś mi wytłumaczy?

Ja planuję od 2013, Szkocja, ekonomia. Składam do Edynburga, Glasgow i Aberdeen. Ale najbardziej chciałabym do edynburskiego uniwerka. Za 3 tygodnie podchodzę do TOEFL, trzymajcie za mnie kciuki
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 23:59   #461
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Dot.: Studia w uk 2012/13

ojeejuuuuuuuu! uff, przeczytałam cały wątek od początku ;D zajęło mi to całkiem sporo czasu, ale to całkiem pouczająca lektura

w tym roku piszę maturę i rozważałam 3 opcje:
1) na wakacje lecę do UK jako au pair, potem wracam do Polski, studiuję rok i staram się zrobić wszystko, by ubarwić CV;
2) na wakacje lecę do UK jako au pair (w okolice potencjalnego miejsca studiów), będąc tam od razu szukam pracy, mieszkania, etc..., a potem zaczynam studia;
3) na wakacje jadę do UK jako au pair, a potem zostaję w Anglii na rok, pracując (w ostateczności dalej jako au pair, chociaż wolałabym nie)...

interesują mnie kierunki związane z reklamą, biologią, psychologią, a także events management i public relations (ale wszystko jest jeszcze do przemyślenia i szczegółowej selekcji)

jednak po przeczytaniu tego wątku opcja nr 2 wydaje się nierealna, chciałabym być finansowo samowystarczalna (ze względu na różnicę zł i Ł nie mam szans na utrzymanie w UK przez rodziców), chciałabym też wziąć pożyczkę na studia, a to wiąże się z tym, że nie będę mogła sobie po prostu rzucić studiów i wrócić do Polski (i nie mówię tu o poddaniu się, ale np. braku pracy i nie możności utrzymania się) - rzucanie się na takie coś bez zabezpieczenia jest chyba dla mnie troszeczkę zbyt lekkomyślne.

tak więc mój entuzjazm został znacznie ostudzony ;x

hm, hm, hm...

chyba więc obecnie skłaniam się ku opcji numer 3, z możliwością 2... tylko z opcją 2 jest taki problem, że boję się, że jak zacznę studia w Polsce, poznam ludzi z roku, itd. to ciężko będzie mi to rzucić, poza tym jeżeli będę studiować to nic nie zaoszczędzę i jeżeli będę chciała wyjechać znowu wrócę do punktu wyjścia.



pomijając mój monolog mam pytanie - co jeśli zrezygnuje się po roku studiów w Anglii albo po miesiącu, a wzięło się pożyczkę?

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę powooodzenia
Kasia
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 00:56   #462
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez laczupakabra Pokaż wiadomość
pomijając mój monolog mam pytanie - co jeśli zrezygnuje się po roku studiów w Anglii albo po miesiącu, a wzięło się pożyczkę?
Nie wiem czy wciąż tak jest, ale kiedyś najlepiej było przyjechać do UK do pracy, popracować z rok czy dłuzej a potem wystąpić o pożyczki i stypendia. Takei osoby miały status migrant worker, którego nie można było dostać, jeśli przyjechało sie do UK od razu na studia. Wiec jeśli się wahasz, najpierw praca potem studia to raczej dobry pomysł.

Poza tym lepiej mieć doświadczenie z pracy w Zjednocoznym Królestwie, bo mało kto bierze pod uwagę doświadczenie z Polski. Ogólnie z tym utrzymywaniem się z pracy studiując moze być trudno, szczególnie jeśłi to początki doświadczenia w UK, tym lepiej popracować najpierw na pełen etat. Jeśli nie macie pewności, że będziecie miały pracę albo rodzina wam pomoże, to warto się zastanowić. Nie ma tak łatwo, że każdy kto przyjedzie, dostanie pracę. Tam gdzie są uniwerki, na ogół są tłumy studentów szukające pracy na część etatu.


Nie wiem, co jeśli rezygnuje się po miesiącu - chyba tylko za jeden semestr naliczają, byc moze też można zrezygnowac do jakiegoś czasu, trzeba by sprawdzić. Ale ogólnie jeśli chodzi o kredyt studencki państwowy to nic, po prostu masz zaciągniety kredyt za ten czas, kiedy studiowałaś i spłacasz go na takich samych warunkach jak gdybyś skończyła studia (tyle że suma jest mniejsza). Kredyt trzeba spłacać od czasu planowego zakończenia studiów i tylko, jeśli ma się dochody większe niż ileś tam. Czyli nie ma strachu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 05:40   #463
grochus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 97
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez laczupakabra Pokaż wiadomość
ojeejuuuuuuuu! uff, przeczytałam cały wątek od początku ;D zajęło mi to całkiem sporo czasu, ale to całkiem pouczająca lektura

w tym roku piszę maturę i rozważałam 3 opcje:
1) na wakacje lecę do UK jako au pair, potem wracam do Polski, studiuję rok i staram się zrobić wszystko, by ubarwić CV;
2) na wakacje lecę do UK jako au pair (w okolice potencjalnego miejsca studiów), będąc tam od razu szukam pracy, mieszkania, etc..., a potem zaczynam studia;
3) na wakacje jadę do UK jako au pair, a potem zostaję w Anglii na rok, pracując (w ostateczności dalej jako au pair, chociaż wolałabym nie)...

interesują mnie kierunki związane z reklamą, biologią, psychologią, a także events management i public relations (ale wszystko jest jeszcze do przemyślenia i szczegółowej selekcji)

jednak po przeczytaniu tego wątku opcja nr 2 wydaje się nierealna, chciałabym być finansowo samowystarczalna (ze względu na różnicę zł i Ł nie mam szans na utrzymanie w UK przez rodziców), chciałabym też wziąć pożyczkę na studia, a to wiąże się z tym, że nie będę mogła sobie po prostu rzucić studiów i wrócić do Polski (i nie mówię tu o poddaniu się, ale np. braku pracy i nie możności utrzymania się) - rzucanie się na takie coś bez zabezpieczenia jest chyba dla mnie troszeczkę zbyt lekkomyślne.

tak więc mój entuzjazm został znacznie ostudzony ;x

hm, hm, hm...

chyba więc obecnie skłaniam się ku opcji numer 3, z możliwością 2... tylko z opcją 2 jest taki problem, że boję się, że jak zacznę studia w Polsce, poznam ludzi z roku, itd. to ciężko będzie mi to rzucić, poza tym jeżeli będę studiować to nic nie zaoszczędzę i jeżeli będę chciała wyjechać znowu wrócę do punktu wyjścia.



pomijając mój monolog mam pytanie - co jeśli zrezygnuje się po roku studiów w Anglii albo po miesiącu, a wzięło się pożyczkę?

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę powooodzenia
Kasia
1. Pierwsza sprawa to to, że musisz liczyć się z tym że są przepisy, które mówią że nie możesz studiować gdziekolwiek w UE i na świecie dłużej niż 1 rok żeby starać się o pożyczkę (tzn. starać się można zawsze, ale jeśli się studiowało dłużej, to można jej nie otrzymać lub otrzymać tylko część)

2. Tak jak koleżanka napisała przede mną. Oddaje się tylko tą część, którą oni wysłali na Uniwerek. Student finance płaci na początku każdego semestru ( zazwyczaj Październik, Luty, Maj ) po potwierdzeniu przez Uniwersytet tego że dalej studiujesz.

Mam nadzieję że, chociaż trochę pomogłem rozwiać wątpliwości
__________________
"So If you're crazy, I don't care, you amaze me"
____________________
Czytam:
OM in Theory and Practice - W.J Stevenson

Edytowane przez grochus
Czas edycji: 2012-08-22 o 05:43
grochus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:50   #464
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
jeżeli to jest zawalenie... IELTS świetnie Ci poszło, z takim wynikiem na prawie każdy wydział by Ciebie przyjęli, a 70% z matury ogólnie to bardzo dobry wynik... aczkolwiek nie mam pojęcia jak go liczycie (?) oświeci mnie ktoś? Z ilu przedmiotów, jak rozróżniacie rozszerzenia i podstawę.... bo w podaniu przez UCAS pytają o wszystko osobno i sami wyliczają średnią sobie, nie wiem jak. Może ktoś mi wytłumaczy?

Ja planuję od 2013, Szkocja, ekonomia. Składam do Edynburga, Glasgow i Aberdeen. Ale najbardziej chciałabym do edynburskiego uniwerka. Za 3 tygodnie podchodzę do TOEFL, trzymajcie za mnie kciuki
Nono, miałam 7.5! ( a co, szpan musi byc!)

Ja zdawałam same rozszerzenia, ustne też ( a w wymaganiach dla Polaków UoM miał też rozszerzenia, więc nie wiem jak patrzą na podstawę). Podałam 3 pisemne i 2 ustne, średnia tego wszystkiego wyszła ponad 70% i pasowało. Tak naprawdę to pojęcia nie mam czy nie mają "tajnego" sposobu.

Trzymać kciuki będę, ale narazie to zmęczona po robocie jestem.

A, i dostałam powitalnego pdf'a od uniwersytetu i planują 2 wycieczki w tygodniu powitalnym

Grochus - studiowałam, dostałam całą jak narazie
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 19:58   #465
grochus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 97
Dot.: Studia w uk 2012/13

A kiedy zaczęłaś studiować? Bo to weszło w życie wydaje mi się stosunkowo nie dawno a prawo nie działa wstecz

Chociaż mogę się mylić i to nawet lepiej, po co komukolwiek jakieś utrudnienia ważne żeby się każdemu udało to co sobie zaplanuje
__________________
"So If you're crazy, I don't care, you amaze me"
____________________
Czytam:
OM in Theory and Practice - W.J Stevenson
grochus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 18:14   #466
Izdrathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez grochus Pokaż wiadomość
A kiedy zaczęłaś studiować? Bo to weszło w życie wydaje mi się stosunkowo nie dawno a prawo nie działa wstecz

Chociaż mogę się mylić i to nawet lepiej, po co komukolwiek jakieś utrudnienia ważne żeby się każdemu udało to co sobie zaplanuje
Zacznę 17go września!
Izdrathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 19:58   #467
grochus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 97
Dot.: Studia w uk 2012/13

No prosze, to widocznie sieje jakas niepotrzebna propagande. Sam tez zaczynam we wrzesniu
Przepraszam jesli kogos wprowadzilem w blad
__________________
"So If you're crazy, I don't care, you amaze me"
____________________
Czytam:
OM in Theory and Practice - W.J Stevenson
grochus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 10:43   #468
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia w uk 2012/13

Też wydaje mi się, że trzeba spłacić tylko już wysłaną część pożyczki. Chociaż może być też tak, że zwraca się pożyczkę przyznaną na cały rok. Prawdę mówiąc, nie wiem, nie zakładam najgorszych scenariuszy i Tobie też to radzę. Pewnie najlepiej będzie jak sobie sprawdzisz w regulaminie.

Polecam brać aktywny udział w Welcome Week (i oczywiście zbierać wszelkie kupony zniżkowe na Fresher's Fair U nas rozdawali w zeszłym roku kupony na darmowe małe pizze z Domino's, muszę w tym roku też sobie je nazbierać)
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 09:12   #469
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia w uk 2012/13

Postanowilam sie dolaczyc do dyskusji , poniewaz chcialabym studiowac za rok w Londynie. Dlatego za rok,bo spontanicznie stwierdzilam w lipcu ze chce zostac w Anglii i tutaj studiowac mimo iz dostalam sie juz na studia w Polsce;p Mieszkam u taty,w hrabstwie Kent i od 2 lipca pracuje wiec od razu zapytam czy ktos wie czy juz bedzie mi przyslugiwal status migrant worker? Mam prace na kontrakt takze na pewno bd pracowac jeszcze przez rok czasu;p odkladam wlasnie na uni,ale na szczescie na inne przyjemnosci tez mi starcza;p oczywiscie gdy sie pracuje czas przelatuje przez palce z jednej str troche trace wakacje bo jestem tak codziennie padnieta ze praktycznie zaraz po przyjsciu z pracy ide spac i od drugiego dnia wszystko zaczyna sie od nowa a pracuje 6 dni w tyg. Jest to praca w fabryce wiec ciezka i monotonna ale zaczynam sie przyzwyczajac do takiego stanu rzeczy,nigdy wczesniej nie pracowalam wiec to dla mnie jednak nowe doswiadczenie. Czytam od miesiaca rozne fora jak i zaznajamiam sie ze stronami unis. Niestety i tak wszystkiego sie nie dowiedzialam. Szczerze powiedziawszy matura poszla mi srednio a najbardziej zawalilam rozszerzony wos i ang,kompletna porazka ;( czy moglabym tego nie pisac w ocenach matury z ucas? zeby nie wliczali mi tego do sredniej? czy lepiej wpisac % i napisac potem w statement zeby nie brali tego pod uwage,bo to bylo tak tylko na sprawdzenie samej siebie. W sumie taka jest prawda! i chcialam sie wycofac z tych dwoch przedmiotow zeby je zdawac na maturze ,ale juz bylo za pozno mam zamiar tez zdawac ielts ale chyba dopiero w marcu zeby miec czas na dobre przygotowanie sie. I na czym polega pozyczka bursary? trzeba miec jakies dobre wyniki na studiach dopiero zeby ja dostac czy kiedy ona nam przysluguje? przepraszam jesli to glupie pytania ale nie do konca sie jeszcze w tym wszystkim lapie marza mi sie uczelnie typu UCL(a propos University of London to inny uni od UCL? czy UCL pochodzi od UL? ) albo King's University lub City..a wlasnie..czy wszystkie uni w rankingu http://polishstudent.co.uk/2011/07/2...e-studia-2012/ to uni panstwowe czy sa tez tu wliczane zwykle prywatne colleage do ktorych ja oczywiscie nie chcialabym isc..czy lepiej w ogole isc najpierw na foundation degree? ale i tak juz mam rok w plecy wiec nie mam pojecia co robic! doradzcie ! a i a propos foundation degree..bo jesli to bedzie tylko moj ratunek to jest jeszcze szansa zeby na niego sie wybrac w tym roku?? i gdzie jest najlepszy?? interesuje mnie dokladnie kierunek accounting
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 14:52   #470
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
Postanowilam sie dolaczyc do dyskusji , poniewaz chcialabym studiowac za rok w Londynie. Dlatego za rok,bo spontanicznie stwierdzilam w lipcu ze chce zostac w Anglii i tutaj studiowac mimo iz dostalam sie juz na studia w Polsce;p Mieszkam u taty,w hrabstwie Kent i od 2 lipca pracuje wiec od razu zapytam czy ktos wie czy juz bedzie mi przyslugiwal status migrant worker? Mam prace na kontrakt takze na pewno bd pracowac jeszcze przez rok czasu;p odkladam wlasnie na uni,ale na szczescie na inne przyjemnosci tez mi starcza;p oczywiscie gdy sie pracuje czas przelatuje przez palce z jednej str troche trace wakacje bo jestem tak codziennie padnieta ze praktycznie zaraz po przyjsciu z pracy ide spac i od drugiego dnia wszystko zaczyna sie od nowa a pracuje 6 dni w tyg. Jest to praca w fabryce wiec ciezka i monotonna ale zaczynam sie przyzwyczajac do takiego stanu rzeczy,nigdy wczesniej nie pracowalam wiec to dla mnie jednak nowe doswiadczenie. Czytam od miesiaca rozne fora jak i zaznajamiam sie ze stronami unis. Niestety i tak wszystkiego sie nie dowiedzialam. Szczerze powiedziawszy matura poszla mi srednio a najbardziej zawalilam rozszerzony wos i ang,kompletna porazka ;( czy moglabym tego nie pisac w ocenach matury z ucas? zeby nie wliczali mi tego do sredniej? czy lepiej wpisac % i napisac potem w statement zeby nie brali tego pod uwage,bo to bylo tak tylko na sprawdzenie samej siebie. W sumie taka jest prawda! i chcialam sie wycofac z tych dwoch przedmiotow zeby je zdawac na maturze ,ale juz bylo za pozno mam zamiar tez zdawac ielts ale chyba dopiero w marcu zeby miec czas na dobre przygotowanie sie. I na czym polega pozyczka bursary? trzeba miec jakies dobre wyniki na studiach dopiero zeby ja dostac czy kiedy ona nam przysluguje? przepraszam jesli to glupie pytania ale nie do konca sie jeszcze w tym wszystkim lapie marza mi sie uczelnie typu UCL(a propos University of London to inny uni od UCL? czy UCL pochodzi od UL? ) albo King's University lub City..a wlasnie..czy wszystkie uni w rankingu http://polishstudent.co.uk/2011/07/2...e-studia-2012/ to uni panstwowe czy sa tez tu wliczane zwykle prywatne colleage do ktorych ja oczywiscie nie chcialabym isc..czy lepiej w ogole isc najpierw na foundation degree? ale i tak juz mam rok w plecy wiec nie mam pojecia co robic! doradzcie ! a i a propos foundation degree..bo jesli to bedzie tylko moj ratunek to jest jeszcze szansa zeby na niego sie wybrac w tym roku?? i gdzie jest najlepszy?? interesuje mnie dokladnie kierunek accounting

Ojojoj, sporo pytań

Ja jedynie mogę się wypowiedzieć co do Migrant Worker Status.
Warunkiem otrzymania takiego statusu jest podjęcie pracy przed rozpoczęciem studiów (musisz udowodnić, że nauka nie była głównym powodem, dla którego przyjechałaś do UK). Poza tym musisz nieprzerwanie pracować w czasie studiówm, tzn. być zatrudniona. Ja co roku musiałam wysyłać 'payslips' do Student Finance, więc to sprawdzali.
Z tego co piszesz, to jesteś u taty. Czy Twój tato długo mieszka w UK?
Wydaje mi się, że mogłabyś otrzymać status Migrant Worker jako dziecko emigranta. Polecam stronę directgov.co.uk. Podane są tam warunki otrzymania tego statusu- nie są one zbyt sprecyzowane, ale Student Finance do końca ich nie upublicznia, np. nie podają do informacji po jakim okresie zatrudnienia rozpatrują kogoś jako migrant worker.


Co do matury, w UCAS podajesz kwalifikacje jakie masz. Możliwe, że uczelnie pozwolą Ci poprawić maturę. Trudno powiedzieć, czy zignorują niektóre Twoje wyniki.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 15:47   #471
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość

Co do matury, w UCAS podajesz kwalifikacje jakie masz. Możliwe, że uczelnie pozwolą Ci poprawić maturę. Trudno powiedzieć, czy zignorują niektóre Twoje wyniki.
A jeśli obecnie jestem 2 lata po maturze i pisałam jedynie podstawę(ang,pol,mat) a chcę we wrześniu 2013 iść na studia w UK,to czy mam możliwość podejścia ponownie do matury i napisania wymaganych przedmiotów w rozszerzeniu?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:55   #472
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
A jeśli obecnie jestem 2 lata po maturze i pisałam jedynie podstawę(ang,pol,mat) a chcę we wrześniu 2013 iść na studia w UK,to czy mam możliwość podejścia ponownie do matury i napisania wymaganych przedmiotów w rozszerzeniu?
To zależy od uczelni. Popisz maile do admissions office i tam będą Ci w stanie powiedzieć bardziej konkretnie. Niektóre uczelnie się na to zgadzają.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:02   #473
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
To zależy od uczelni. Popisz maile do admissions office i tam będą Ci w stanie powiedzieć bardziej konkretnie. Niektóre uczelnie się na to zgadzają.
A czy to nie opiera się na takich samych zasadach jak w przypadku świeżych maturzystów? Oni tez aplikują już teraz,zdają maturę w maju a uczelnie ostatecznie ich przyjmują lub nie po dosłaniu wyników matur,prawda?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:07   #474
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
A czy to nie opiera się na takich samych zasadach jak w przypadku świeżych maturzystów? Oni tez aplikują już teraz,zdają maturę w maju a uczelnie ostatecznie ich przyjmują lub nie po dosłaniu wyników matur,prawda?
Tak, opiera się to na tym samych zasadach, tylko z tego co wiem, niektóre uczelnie patrzą na osoby poprawiające maturę bardziej przychylnie niż inne. Zatem lepiej napisać/zadzwonić
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:15   #475
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia w uk 2012/13

Słusznie że zapytałam,dziękuje
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:19   #476
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Słusznie że zapytałam,dziękuje
Proszę bardzo
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:01   #477
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Ojojoj, sporo pytań

Ja jedynie mogę się wypowiedzieć co do Migrant Worker Status.
Warunkiem otrzymania takiego statusu jest podjęcie pracy przed rozpoczęciem studiów (musisz udowodnić, że nauka nie była głównym powodem, dla którego przyjechałaś do UK). Poza tym musisz nieprzerwanie pracować w czasie studiówm, tzn. być zatrudniona. Ja co roku musiałam wysyłać 'payslips' do Student Finance, więc to sprawdzali.
Z tego co piszesz, to jesteś u taty. Czy Twój tato długo mieszka w UK?
Wydaje mi się, że mogłabyś otrzymać status Migrant Worker jako dziecko emigranta. Polecam stronę directgov.co.uk. Podane są tam warunki otrzymania tego statusu- nie są one zbyt sprecyzowane, ale Student Finance do końca ich nie upublicznia, np. nie podają do informacji po jakim okresie zatrudnienia rozpatrują kogoś jako migrant worker.


Co do matury, w UCAS podajesz kwalifikacje jakie masz. Możliwe, że uczelnie pozwolą Ci poprawić maturę. Trudno powiedzieć, czy zignorują niektóre Twoje wyniki.
bardzo dziekuje za odp! moj tato mieszka juz tutaj conajmniej 5 lat ze wszystkimi moimi maturami oprocz ustnych srednia wychodzi mi 52%;( a bez glupiego rozszerzonego wosu. ktory tak naprawde uwielbiam! ale w ogole sie do nieego nie przygotowalam..nie mialam czasu..mam 59% i jest w tym roz pol,podst pol,podst mat,podst ang,roz ang..a moze licza tez ustne matury? jest szansa jeszcze na jakis lepszy uni czy trzeba poprawiac maturke? ;(
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 20:38   #478
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia w uk 2012/13

byloby jednak fajnie gdyby byl ktos tak mily i mi odpowiedzial na reszte pytan powyzej
pozdrawiam
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 22:23   #479
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia w uk 2012/13

Ja Cię Patko widzę i dziękuje bardzo za odpowiedzi w drugim wątku
Ale niestety nie znam owych na Twoje pytania,nie mam też doświadczeń.Jedyne co wiem że np. na Birmingham City University a mój wybrany kierunek chcą tylko 50% z trzech dowolnych przedmiotów,więc to chyba nie dużo a to całkiem dobry uniwersytet i ma na to dowody.Nie wiem jednak jakim kierunkiem jesteś zainteresowana i czy taki uni by Ci wystarczył.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 11:27   #480
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
byloby jednak fajnie gdyby byl ktos tak mily i mi odpowiedzial na reszte pytan powyzej
pozdrawiam
Jeśli masz na oku konkretną uczelnię to najlepiej poszukaj informacji na ich stronie, a jeśłi nie znajdziesz, napisz do nich maila.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.