koronki czy licówki - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-10, 21:17   #181
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

Ja jestem już po szlifowaniu górnej jedynki i czekam na koronke udało sie uniknąć aparatu dwa tygodnie musze czekac i potem jeszcze szlifowanie dolnej jedynki i koronka na tym zębie i zawieszka na ząb obok który mam usunięty seplenie troche ale da sie wytrzymać hehe,nie mogę sie doczekać aż będę miała wszystko zrobione nie będę musiała sie niczego wstydzić i będę miała ładne ząbki
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 17:45   #182
Katarinawww
Przyczajenie
 
Avatar Katarinawww
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
GG do Katarinawww
Dot.: koronki czy licówki

do Basi
zdecydowanie polecam cerkon. popytaj swojego dentyste,napewno Ci wszystko wytłumaczy. ale póki co nie ma lepszego rozwiązania w stomatologii.
Katarinawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:55   #183
coco palm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 269
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez moonwalker37 Pokaż wiadomość
Kami828, wszystko zależy od tego jak wyglada sytucja z Twoimi zebami na zywo, przez internet cięzko cos powiedzieć. Jeżeli Twoj lekarz mowi Ci ze aparat jest lepszym rozwiazaniem niz mosty to chyba wie co mowi.Gdyby był naciagaczem to zrobilby mosty, zgarnał kase i mial wszystko w d...A jemu zalezy na tym zeby to mialo rece i nogi.
Co do trawałosci to zalezy od tego jaki masz zgryz i jakk bedziesz utrzymwac higiene. Niestety wszystkie korony i mosty wymagają bardzo dobrej higieny. Wszystkie małe błedy które popełnisz będą się niestety mscić.
Witaj , bardzo madrze piszesz ja jestem ofiara wlasnie takiej dentystki, ktora zaproponowala mi koronki ba nawet nie licowki na krzywe zeby z cofnietym zgryzem, gdyby byla dobrym stomatologiem zaproponowala by dobrego ortodonte , bylam tak glupia i zakompleksiona ze dalam sie namowic , dzisiaj zaluje bo korony fakt sa ladne ale nieszczelne wkladam paznokiec pmiedzy korona a dziaslem.Widze ze masz wspaniala wiedze o koronach , czy moglabys polecic mi jakiegos super technika lub dentyste ?Wspomne jeszcze ze rachunku ani zadnej gwarancji nie dostalam robilam to 7 lat temu na galwanie .Zachlanna pani dentystka pozakladala na przod korony a na boki licowki z czego na jeden zatruty zab! teraz w dobie internetu czlowiek wie ze na trzonowce robi sie tylko korony, efekt zlamany ząb pod licowką , dla mnie tacy jak ona nie powinni istniec
pozdrawiam
coco palm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 19:02   #184
coco palm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 269
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez kami828 Pokaż wiadomość
załamać sie można technicznie niby nie ma problemu żeby to zrobić,mój dentysta sie upiera bo chce żebym miała swoje ząbki ale co z tego że wyprostuje jak dwie górne jedynki są całkiem inne :/ myślałam że te koronki trzymają bardzo długo,jakie błędy można popełnić? jest tu ktoś kto nosi koronki z przywieszką? conajmniej trzy koronki ma...? jak sie je nosi wogóle? czuć że to coś sztucznego czy ma sie wrażenie że ma sie swoje ząbki? doradźcie coś...
i dobrze nie waz sie niszczyc zebow wlasnych!masz swietnego dentyste ja tak zrobilam jak ty i zaluje ale jest juz za pozno!
coco palm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 19:04   #185
coco palm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 269
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez kami828 Pokaż wiadomość
Ja jestem już po szlifowaniu górnej jedynki i czekam na koronke udało sie uniknąć aparatu dwa tygodnie musze czekac i potem jeszcze szlifowanie dolnej jedynki i koronka na tym zębie i zawieszka na ząb obok który mam usunięty seplenie troche ale da sie wytrzymać hehe,nie mogę sie doczekać aż będę miała wszystko zrobione nie będę musiała sie niczego wstydzić i będę miała ładne ząbki
o nieeee dlaczego nie sluchalas sie monwooker ,po maparacie sa tak piekne zeby! gdybym ja moglas cofnac czas dzisiaj za swoja glupote musze placic wysoką cene
coco palm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 20:29   #186
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

Ja póki co to nie żałuje,okaże sie dopiero jaki będzie efekt,mam zeszlifowaną tylko tą krzywą jedynke a nie chciałam aparatu (nie było mnie też stać) więc nie taka duża strata,na dole też będzie jeden ząb szlifowany.Mój dentysta upierał sie przy aparacie a ja przy koronce więc zrobił to co ja chciałam oczywiście przy konsultacji z technikiem,gdyby nie dało sie tego zrobić to by sie za to nie brali.Ufam im i mam nadzieję ze wkońcu bedzie super.
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 12:46   #187
ola_le
Przyczajenie
 
Avatar ola_le
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: koronki czy licówki

czesc dziewczyny,
a ja mam pytanie o dobrego protetyka w Warszawie. czy mozecie mi kogos polecic????

moj problem polega na tym, ze mam diasteme miedzy gornymi jedynkami, a dwojki sa mikroskopijne, niewyrosniete.
maja one "normalny" korzen, niewyrosly tylko, bo mam zly zgryz i dolne kly zajely im miejsce....
hmm.. nie wiem, tak mi powiedziala dentystka.

dzisiaj zaladam aparat, zeby wyprostowac zgryz. jak juz wyprostuje to chce zabudowac czyms te dwojki (najpewniej koronki, ale nie wiem, nie znam sie...)
i tu pojawia sie problem, bo moja ortodontka mowi, ze jak zsunie mi jedynki, to zostanie zbyt duzo miejsca na dwojki. no i jak dobuduje dwojki to moga wyjsc wieksze niz jedynki, a wtedy to nie wyglada etetycznie.
dlatego chce mi zostawic ta diasteme tak jak jest, zeby mozna bylo po zdjeciu aparatu "powiekszyc" jedynki np kompozytem.
ale - jak sama dodala - nie zna sie na tym(sic!), bo nie jest protetykiem wiec zebym poszla na konsultacje.
jestem troche przerazona jak slysze od kobiety, ktora ma mi zakladac aparat, ze nie wie czy zsuwac jedynki, bo nie zna sie na tym!!

bardzo prosze o pomoc!
dodam ze pozbycie sie diastemy bylo jednym z powodow zalozenia aparatu stalego. nie bardzo wiec chce nosic przez rok aparat i nawet nie miec zsunietych jedynek.

z gory dzieki, i pozdrawiam!
ola_le jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 15:30   #188
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

czesc ja mialam taki sam problem jak Ty z jednym wyjatkiem trafiłam do dobrego ortodonty ktory uprzedził mnie ze moja wada tzan małe 2 i diastema miedzy jedynkami lubi sie cofac tzn wada
zalozyłam aparat stały nosilam 2 lata efekt :przez pol roku wszystko ładnie było nosilam retainer najpierw ruchomy potem stały ale niestety tak jak powiedzial moja wada cofneła sie nawet retainer stały nie dał rady jej utzrymac coz pokochałam moja diasteme i moje małe 2 acha owszem proponował mi lisowki a nawet korony ,ale nie zdyecydowałam sie oszlifowac zdrowych zebow i mysle ze to był dobry pomysł pzdr mysle ze chyba powinnas pojsc do lepszego orto
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 22:10   #189
ola_le
Przyczajenie
 
Avatar ola_le
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: koronki czy licówki

ivoclar - wada Ci sie cofnela wlasnie dlatego, ze nie uzupelnilas sobie dwojek. zeby musza byc scisniete aby sie nie rozsuwaly. jezeli zsuniesz jedynki, a dwojki beda dalej mikroskopijne, to diastema wroci bardzo szybko, bo bedzie miejsce na rozsuniecie.

wiem,bo przez lata nosilam aparat ruchomy, zakladany na noc. on niestety nie regulowal wady zgryzu, a tylko zsuwal mi jedynki. i efekt byl taki ze codziennie rano po zdjeciu aparatu mialam ladnie zlaczone jedynki, a wieczorem, na koniec dnia byly juz z powrotem rozsuniete.
takze teraz jak je zsune to bede madrzejsza i od razu zrobie koronki na dwojkach. oszlifowania sie nie boje, bo i tak sa one male i brzydkie, wiec nie jest mi ich zal
teraz tylko musze znalezc dobrego protetyka w Warszawie. tylko ))))))
pozdrawiam
ola_le jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 22:29   #190
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

no widzisz a ja nie chce koronek nie chce szlifowac zdrowych zebow bo po pierwsze mialam robiona symulacje na indeksie silikonowym i wyszlo to tak ze gdybym zrobila sobie koronki na 2 (ktore sa zdrowe) zeby wygladalyby komicznie dlatego ze 2 bylyby wieksze od jedynek i wygladalo to bardzo nienaturalnie zeby konia dosłownie wiec widzisz tak latwo nie jest ale tak jak mowilam najwazniejsze ze zeby sa zdrowe no i przyzwyczailam sie pzdr
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 18:27   #191
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: koronki czy licówki

a powiedzcie mi czy choroba szkliwa na jedynce tez sie kwalifikuje do załozenia licówki? tam jest taka brazowa plamka ale moge to zrobic dopiero po zdjeciu aparatu ortodontycznego.
Czy ten ruchomy nie bedzie przeszkadzał w załozeniu tej licówki <obcieranie metalu o zab itp> Dodam ze nie palę a jak bym chciała zrobic to z tego lepszego materiału
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 11:28   #192
GINA112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Re: koronki czy licówki

ja miałam to samo-małe dwójki teraz po licówkach wszystkie są równiutkie az miło sie patrzy. hmmmm OLa_le nie wiem jak wyglądają Twoje ząbki szkoda ze nie mozna umiescic zdjecia(bo nie wiadomo jak duza jest szczelina pomiedzy nimi) ja na Twoim miejscu zrobiłabym licowki na dwójkach tak jak ja i wtedy jedynki nie beda sie cofac a zreszta duze ząbki są ładne niz szpary miedzy nimi
GINA112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 15:24   #193
ola_le
Przyczajenie
 
Avatar ola_le
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: koronki czy licówki

Gina112 - a dlaczego zdecydowalas sie na licowki a nie koronki???
ja nie bardzo wiem jaka jest roznica, bo wczesniej sie tym nie interesowalam. dopiero jak zalozylam aparat zaczelam o tym myslec.

na pewno czyms te moje dwojki zabuduje, bo sa bardzo brzydkie, i nie boje sie ich zniszczyc, bo jak juz pisalam, ich wyglad jest dla mnie bardzo istotny. to w koncu sam przod zabkow

moja orto mowila mi tez, ze mozna zrobic na nich most, ale to chyba nie jest dobry pomysl, co dziewczyny?

pzdr
ola_le jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 14:09   #194
GINA112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Re: koronki czy licówki

szczerze powiedziawszy nie znam sie na mostkach i nie wiem na czym to polega- mozesz napisac.póki co wolałam licówki choc są droższe i mnie j trwałe jak odpadną to zrobie koronki. mój dentysta powiedział ze mogą sie trzymac 5 lat a koronki az do 15 albo i dłużej tylko tylko po 15 latach robi sie kontrole ale i tak jestem zadowolona mam piekne żabki równe i bialutkie bo wczesniej wybielałam
GINA112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 15:25   #195
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

gina112 a jakie masz licówki kompozytowe czy porcelanowe???(czy będziesz dopiero robić?)
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 09:21   #196
GINA112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Re: koronki czy licówki

porcelanowe
GINA112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 00:14   #197
coco palm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 269
Dot.: koronki czy licówki

ETA CARINAE..
wroc do Nas !
Czekam z niecirpliwoscia na Ciebie , masz niesamowitą wiedze zarowno o koronkach , stosowanej porcelanie do podbudowy co do samych zebow..to sie zadko zdarza...
coco palm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 23:22   #198
sylwiatko91
Przyczajenie
 
Avatar sylwiatko91
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Dot.: koronki czy licówki

No to tak
Teraz mam 17 lat i martwa przednia jedynkę L nie musze chyba opisywać jak wygląda powiem tak jest sina
W wieku 12/13 lat zderzyłam się z kolega, z jedynki wypadła plomba, ząb zaczol krwawic i bolec nie mogłam nic gryźć …bałam się iść do dentysty wkoncu poszłam do szkolnego;/
No i normalnie leczenie kanałowo, prazeswietlenie po jakimś czasie ząb siniał tragediaL
Płacz, załamania… dentystka powiedziała ze można zrobić cos z tym dopiero jak będę miała 18 lat chyba miała na myśli koronkę…
Dobra jak 18 to 18 starałam się o tym nie myśleć ala jak…zero uśmiechu koszmar….
W wieku 16 lat poszlam do stomatologa również do szkolnego powiedziała ze taki ząb można wybielić, zrobiłam zdjęcie ona go czyściła przy okazji nawyzywała poprzednia dentystkę ze zwaliła robotę ze to przednia jest taki ten ząb i wogole…okazało się ze nie da rady wybielić go od środka, bo może się skruszyć i po zębie…załamana
Zaczęłam szukać informacji czy można go jakoś wybielić okazało ze się ze nie potrzeba czekać do pełnoletności ze sa właśnie licówki…poszłam do prywatnego protetyka no powiedział ze może to zrobić ja już szczęśliwa…mama powiedziała ze zrobi mi tego zęba już dla świętego spokoju tylko jak wywlecze żeby okazało się ze mam kolejnego martwego zęba ze sam się zmartwili, ale to nie ważne…
wkoncu wyleczyłam mowie ze chce iść do dentysty zrobić go a wszyscy żebym się nie wygłupiała bo go wcale nie Widaw ze szkoda piłować go do licówki i wyrzuca pieniądze w błoto bo może odpaść…a koronka jest za droga i ja jestem za młoda ze szkoda osłabiać żeby (tylko to nie bardzo chodzi o pieniądze ale dobra nie będę opowiadać o co)
no wiec postanowiłam ze jakoś zaoszczędzę i zrbie sobie sama ten ząb..
Tylko to jest tak martwa jedynka została troszeczkę cofnięta przez te uderzenie, ale tak minimalnie ze tylko ja to czuje językiem…i nie wiem czy to jest naprawdę sens robiąc to licówkę jeżeli ona ma mi odpaść ( słyszałam ze jak ta babka robiła te licówki to rzadko komu odpadają a koszt jej to 100zl.0 wiec nie wiem 100zl wydaje mi ssie ze to nie możliwe bo jak wy piszecie ze sa droższe

Proszę niech ktos mi doradzi cos, ja z tym zebem dłużej nie wytrzymam nie mogę się normalnie uśmiechnąć a w moim wieku to koszmar…wyobraźcie sobie jak wyglada mloda dziewczyna która się nie uśmiecha albo nie może zakrywa rekoma usta,,, malo mowi bo się go po prostu wstydzi
Sylwia
A jak kogos znudziłam tym to przepraszamL
sylwiatko91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 09:05   #199
Abigail 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: koronki czy licówki

Na twoim miejscu jesli kształt zeba by mi się podobał poszła bym do innego dentysty, aby wybielił, czasami jedna konsultacja to za mało.

Licówkę możesz załozyć kompozytową, ale one są słabsze i zmieniają kolor, licówke porcelaniową, są droższe, ale imituja doskonale ząb, mogą odpaść a jak nie to i tak są na jakies 10 lat, korony są trwalsze np procera. U Ciebie pewnie taką koronę należało by zrobić na wkładzie w korzeń, takie są trwalsze i takie kładzie się na zęby martwe. Ale co dentysta to inne zdanie.
Abigail 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:56   #200
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

przeczytałam cały Twój wątek i w Twoim przypadku jest tylko jedno rozwiązanie ;przeleczyć kanałowo 2 martwe zęby ,zrobić wkłady koronowo-korzeniowe (żeby wzmocnić martwe zęby ) i na to korony porcelanowe -koszt wysoki ,ale masz gwarancje na okolo 30 lat żę wszystko będzie oki.już mówie dlaczego nie licówki otóż masz 2 martwe zęby w tym jeden po urazie i wierz mi jeśli jakiś dentysta zaproponuje ci na nie tylko licówki to jest bład w sztuce dlatego ze licówki na martwych żębach długo sie nie utrzymaja a po drugie tak sie nie robi i kazdy wykształcony dentysta po studiach ci to powie chyba że jakiś niełuk(bez obrazy dla nikogo)wybielenie żąne nie wchodzi w grę,wiec zrobić 2 wkłady na to 2 korony porcelanowe ,zadne kompozytowe(przebarwiaja sie i zywotnosc na około 3 do 5 lat strata kasy)i już masz piekne ząbki
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 13:30   #201
Abigail 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: koronki czy licówki

ivoclar, takie dwie korony to bedzie koszt około 3 tysięcy albo drożej


szczerze mówiąć ja w licówki też nie wierze, i tak trzeba piłować a i tak odpadają.......

Kompozytu bym sobie teraz nie zrobiła, ale jesli chce się szybko poprawić brzydki usmiech, nie ma się kasy i traktuje się to jako rozwiązanie przejsciowe to jest ok, pewnie bym sobie zrobiła kompozyt gdybym miała martwa jedynkę na ten czas w którym składała bym na koronę, napewno kompozyt bedzie lepiej wyglądać niż ciemny ząb....
Abigail 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 15:07   #202
sylwiatko91
Przyczajenie
 
Avatar sylwiatko91
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Dot.: koronki czy licówki

Zabki mialam przeleczone kanalowo...
wiec w moim wypadku odpada licowka?
a moze mi ktos bardziej wytlumaczyc co to jest ten kompozyt bo ja sie w tych sprawach nie orientuje i jaka ma zywotnosc i w jakich mniej wiecej cenach mozna sobie juz go zrobic?
sylwiatko91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 16:00   #203
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

no koszty ale cóz zrobić jak tyle kosztuje!!kompozyt to jest to z czego są trobione potoczne wypełnienia czyli "plomby"wady sa takie ze przebarwia sie ,z czaesem kurczy i wystepuje mikroszczelina przy dziąśle,zywotnosc około 3 do max 5 lat,sciera sie i to tyle .jesli chodzi o koszt to jest o wiele tanszy od porcelany i koronę oczywiscie zalezy od regionu polski ,robi sie np u mnie 1 korona kosztuje 3oozł a korona porcelanowa 600zł ale wszystko zalezy od regionu polski(sory za literówki) acha no a skoro tobie odchodzi leczenie kanałowe wiec juz same koszty ida w dół
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 11:36   #204
Abigail 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: koronki czy licówki

Kompozyt ma tez tą wadę że ulega przebarwieniom czyli palenie, kawa, herbata.....a także inaczej odbija go światło, dlatego odpada u osób pracujących w świetle reflektorów.

Korony są różne, porcelanowe i pełnoceramiczne tzw procera, za tą ostatnią cena 1500 a nawet więcej, podobno jednak są bardziej estetyczne......
Abigail 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 16:27   #205
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

hehe ale sie uparłaś na tę procerę juz to gdzieś pisałłam i znowu powtórze procera to jeden z systemów napalania porcelany więc to tez jest porcelana oprócz procery jest jeszcze in ceram ,napalanie o twardym jądrze i wiele innych technik ale to jest porcelana chodzi tylko o sposób napalania i o rdzeń czyli bazę pod porcelanę z tym kompozytem i reflektorami nie przesadzajmy teraz sa nowoczesne kompozyty z tzw efektem kameleona które dostosowują sie do odpowiedniego światła
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 19:07   #206
sylwiatko91
Przyczajenie
 
Avatar sylwiatko91
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Dot.: koronki czy licówki

heh bardzo dziekuje za tak szybka i profesjonalna odpowiedz....ale nadal nie wiem co bedzie dla mnie najodpowiedniejsze...


ehh zeby mozna bylo cofnac czas
sylwiatko91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 20:06   #207
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

teraz to wszystko kwestia finansowa.....
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 18:26   #208
sefarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
przeczytałam cały Twój wątek i w Twoim przypadku jest tylko jedno rozwiązanie ;przeleczyć kanałowo 2 martwe zęby ,zrobić wkłady koronowo-korzeniowe (żeby wzmocnić martwe zęby ) i na to korony porcelanowe -koszt wysoki ,ale masz gwarancje na okolo 30 lat żę wszystko będzie oki.
Hm..... słyszałem 10 lat ale 30??? skąd masz takie info? tzn chciałbym aby to była prawda ale jakoś ciężko mi uwierzyć no i czy ty jesteś Dentystka??
sefarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 19:31   #209
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

zastanawiialam sie co mam ci napisac i odpwiem ci w w ten sposób to czy jestem dentystką nie ma tu znaczenia prosiłaś nas o rady wiec kazdaz nas w miarę mozliwosci udzieliła to co zrobisz jest twoja sprawa i tylko twoją a tak na marginesie jestem dentystką i kazdy szanujacy sie dentysta da ci gwarancje na porcelane 30 lat to były tylko rady
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 09:55   #210
sefarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
zastanawiialam sie co mam ci napisac i odpwiem ci w w ten sposób to czy jestem dentystką nie ma tu znaczenia prosiłaś nas o rady wiec kazdaz nas w miarę mozliwosci udzieliła to co zrobisz jest twoja sprawa i tylko twoją a tak na marginesie jestem dentystką i kazdy szanujacy sie dentysta da ci gwarancje na porcelane 30 lat to były tylko rady

śmieszne nigdy sie nie spotkałem wiec z żadnym szanującym dentystą No ale żeby tak było jak mówisz
sefarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-04 21:15:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.