AdobePhotoshopCS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-06, 19:24   #1
lalalad
Raczkowanie
 
Avatar lalalad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 100

AdobePhotoshopCS


Czesc dziewczyny wczoraj sciaglam program AdobePhotoshopCS czy moglybyscie mi pomoc i opisac krok po kroku jak dobieracie wtym programie fryzury. czy jest moze do tego spoleszczenie ? wiem ze juz bym zalozony taki temat ale tam niema odpowiedzi chcialabym sie wlasnie zabawic poprobowac jak bede wygladac w roznych fryzurach prosze odpiszcie jak najszybciej z gory dzieki;* a moze znacie jakis inny program ale z tego co czytalam tu na forum to wszyscy prosza o photoshopa
lalalad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 13:33   #2
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: AdobePhotoshopCS

no wlasnie, mnie rowniez to ciekawi.
wspomniano tez, ze za pomoca Corela jeszcze mozna. dawno go nie uzywalam, staralam sie cos w nim zrobic ale na wycieciu fryzury sie skonczylo, nie wiem jak nanosic jedno na drugie.. tak to jest jak sie dlugo nie siedzi przy takich rzeczach, zapomina sie.
moze ktos chociaz powie jaka metoda, narzedziem to robi?? chyba ze krok po kroku ktos mily opisze
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 14:16   #3
tak-po-prostu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 052
Dot.: AdobePhotoshopCS

podpinam sie
tak-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 18:51   #4
coc9
Wtajemniczenie
 
Avatar coc9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 194
GG do coc9
Dot.: AdobePhotoshopCS

ja tez poczekam z wami
__________________
Jednej rzeczy wam brakuje-wszystkim bez wyjątku: odwagi. Nie mówię o jakimś popisyaniu się czymś przed kimś.Chodzi mi o odwagę przeżycia siebie aż do końca.Wszytko jedno gdzie: dożywtnie więzienie, klaztor, ferma wśród bushu czy wyokie stanwsko w jakimś ohydnym wielkim mieście
Bogini Sportu


coc9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 19:03   #5
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: AdobePhotoshopCS

tu Whitebeth opisala jak zrobic fotomontaz w photoshopie.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90229
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 21:12   #6
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

już pisalam instrukcję , wkleję ją tu, może ktoś skozysta

żeby wiedzieć jak zrobić podstawę fotomontażu, tzn wyciąć twarz i nałożyć na zdjęcie z fryzurą zajżyj do tego wątku do którego dodaję link poniżej , tam dokładnie napisałam jak to zrobić oto link :http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90229 -->
2 sposoby:
1) otwierasz zdjęcie osoby jako tło : ( File/ open -wybierasz z dysku zdjęcie) następnie otwierasz zdjęcia z jakich chcesz wycinać elementy(fryzury) ,zazaczasz fryzurę za pomocą narzędzia lassa T zaaznaczony przeciągasz za pomocą narzędzia "move tool" (strzałeczka z krzyżykiem na dole) i upuszczasz w miejscu docelowym na swoim zdjęciu.
Zaznaczenie nie musi być superdokładnie,bo po nałożeniu na obrazek-tło , można skorygować to narzędziem gumki, wymazując to co niepotrzebnie nam się zaznaczyło. Przydatny jest także suwaczek na górnym pasku którym można regulować przezjrzystość gumki. Najpierw ustawiam mniejszą przejrzystość, wymazuję "z grubsza" póżniej większą przejrzysość do szczegółów )
jest to metoda mniej dokładna, bo czasem fryzury są takie,że ciężko je dokładnie zaznaczyć , czy wymazać niepotrzebne krawędzie. Następnie spłaszczasz warstwy ; Layer/ Flatten image. Jeżeli fryzura się zbytnio odcina od twarzy można rozmyć krawedzie za pomocą Blur Tool ( kropelka)
2) metoda, którą stosuję częściej, jest szybsza (łatwiejsze wymazywanie) i bradzij dokładna.
Otwierasz zdjęcie na którym jest fryzura która się podoba jako tło : ( File/ open -wybierasz z dysku zdjęcie ) Następnie otwierasz swoje zdjęcie ,zazaczasz twarz za pomocą narzędzia lassa i zaaznaczony przeciągasz za pomocą narzędzia "move tool" (strzałeczka z krzyżykiem na dole) i upuszczasz w miejscu docelowym na zdjęciu modelki z ładą fryzurą .( Zaznaczasz aż do czubka głowy!!! póżniej bardziej precyzyjnie mozna dopasować ją do fryzury na zdjęciu, czubki głów musza się pokrywać. )
Zaznaczenie nie musi być superdokładnie,bo po nałożeniu na obrazek-tło , można skorygować to narzędziem gumki, wymazując to co niepotrzebnie nam się zaznaczyło, np szyję lub uszy jeżeli fryzura ma je zakrywać częściowo lub część czoła , jeżeli frzura ma grzywkę uwaga!!! -> korzystamy z suwaczka na górnym pasku którym można regulować przezjrzystość gumki. Najpierw ustawiam mniejszą przejrzystość, wymazuję "z grubsza" np szyję , czubek głowy uszy itp . póżniej większą przejrzysość kiedy np wymazuję grzywkę , wtedy kolor skóry modelki i nasz płynnie w siebie przechodzą i grzywka wygląda naturalnie. Tą metodą można zyskać nie tylko piekną fryzurę ale także boskie ciało modelki
Następnie spłaszczasz warstwy ; Layer/ Flatten image. Jeżeli fryzura się zbytnio odcina od twarzy można jeszcze rozmyć krawedzie za pomocą Blur Tool ( kropelka)



aby dopasować wielkość zdjęć :
njapierw musisz otworzyć oba zdjęcia obook siebie i dopasować ich wielkość , a dopiero póżniej zaznaczać i wklejać tu napisałam dokładnie jak dopasować rozmiar:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91069 --->

Zeby dopasować rozmiar otwierasz w photoshopie oba zdjęcia obok siebie , patrzysz czy są oba w wielkości 100% (jak są np 50% lub 66% to narzędziem lupy zmieniasz na 100% )( na niebieskim pasku na górze zdjęcia widać ile jest procent). Pózniej wybierasz zdjęcie którego rozmiar chcesz zmieniać , póżniej wybierasz Image/ImageSize i tam masz wielkości w pikselach, i w cm. Zmieniasz te parametry tak, aby wielkość twarzy była taka sama jak na drugim zdjęciu ( najlepiej wpisywać w cm wtedy na oko widać ile trzeba zmniejszyć) .Czasem zanim się dojdzie do wprawy trzeba zmienić kilka razy metoda prób i błędów. Póżniej już 'na oko" wiesz ile wpisać.
Możesz też przenieść twarz a póżniej kiedy jest jeszce zaznaczona uzyć opcji Edit/Transform/Scale , wtedy pojawią się strzałki za pomocą których będzie mozna regulować wielkość twarzy



A to w ramach uzupełnienia :

Najlepiej przy zaznaczaniu lassem zaznaczyć nie tylko twarz ,ale także jeśli to możliwe szyję, i górę ramion ( zaznaczasz takie "popiersie" ),jeżeli fryzura jest dłuższa niż do ramion wtedy gumką wymazujesz miejsca ,gdzie szyja czy ramiona zasłaniają włosy ze zdjęcia fryzury.

-Jeżeli nie ma możliwości zaznaczenia szyi ( bo np zdjęcie jest pod jakimś innym kątem )
-- można szyję "dorobić" tak,że będzie wyglądać naturalnie.
Sposoby :
1) ja używam do tego nażędzia Clone Stamp, który pobiera fragment obrazu i maluje nim Na górze na pasku są 2 sówaki : Opacity i Flow - zmieniasz nimi rozmycie i przezroczystość pędzla
2) Pobierasz narzędziem "eyedropper" ( zakraplacz) kolor skóry i teraz kiedy wybierzesz narzędzie pędzla ,będziesz malować kolorem skóry: kiedy masz wybrany pędzel na górze na pasku pojawiają sie dwa sówaczki : opacity (przeroczystość) i flow (rozmycie) , dopasowujesz sobie metoda prób i błędów jaki stopień krycia kolorem da dajlepszy efekt przy malowaniu skóry. Jest to dosyć pracochłone jezeli trzeba pokryć większą część ciała modelki naszą skórą ,ale przy np tylko szyi idzie bardzo szybko.

Jeżeli ciało modelki jest ciemniejsze można je rozjaśnić za pomocą narzedzia "dodgde" ( tu też ustawiasz sówaczek "exposure" -czyli siła rozjaśniania) , a gdy ciało modelki ma kolor bardziej nasycony niż nasza twarz ( jest to ok 90% przypadków) uzywasz narzędzia gąbki ( jest w tym samym miejscu co "dodge", tylko zmieniasz narzedzie klikając na ikonkę "dodge" prawym przyciskiem. Gąbka to fajne narzedzie , "spiera" kolor , np gdy włosy sa za rude w stosunku do twarzy, można nadać im zimnego odcienia za pomoca tego narzędzia

Powodzenia !
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 18:25   #7
lalalad
Raczkowanie
 
Avatar lalalad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 100
Dot.: AdobePhotoshopCS

probowalam ale niebardzo mi wychodzi wam dziewczyny tak idealnie prawie wychodzi niewiem jak to robicie dzieki za opisanie
lalalad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 18:36   #8
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez lalalad
probowalam ale niebardzo mi wychodzi wam dziewczyny tak idealnie prawie wychodzi niewiem jak to robicie dzieki za opisanie
kwestia wyćwiczenia sobie odpowiedniej techniki To tylko tak skomplikowanie wygląda na początku , ale z czasem jest coraz łatwiej
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:26   #9
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: AdobePhotoshopCS

a to jest jakas odmiana pfotoshopu?? czym sie rozni od zwyklego photoshopu ??
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:31   #10
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez migotka1010
a to jest jakas odmiana pfotoshopu?? czym sie rozni od zwyklego photoshopu ??
Od zwykłego niczym
Jest kilka wersji , ja kozystam z wersji 7.0, ale większośc wersji ma pewnie te same opcje , różnią się raczej niewiele od siebie. Ta instrukcja będzie pasować do każdej wersji
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:47   #11
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: AdobePhotoshopCS

no ale skad np wzielas te no fryzury? sa tam jakies szablony?
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 19:52   #12
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez migotka1010
no ale skad np wzielas te no fryzury? sa tam jakies szablony?
gotowych szablonów nie ma- photoshop to nie typowy program do metamorfoz , jego przeznaczeniem są raczej obróbki komputerowe zdjęć.
Fryzury mamy zapisane na dysku-> pochodzą z wizażu i różnych stron w necie.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:59   #13
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: AdobePhotoshopCS

A mozna w jakis sposob jakos dostac te fryzury ?? z wizazu i wogole? bo photoshopa to gdzies za 2 tyg bede miala, wiec moze sie pobawie
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 20:14   #14
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez migotka1010
A mozna w jakis sposob jakos dostac te fryzury ?? z wizazu i wogole? bo photoshopa to gdzies za 2 tyg bede miala, wiec moze sie pobawie
dostać? przeciez na wizażu zdjecia są ogólnodostępne klikasz na zdjęcie, jak otworzy się w powiększeniu to klikasz prawym przyciskiem , wybierasz zapisz i już masz na dysku
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 20:18   #15
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez migotka1010
A mozna w jakis sposob jakos dostac te fryzury ?? z wizazu i wogole? bo photoshopa to gdzies za 2 tyg bede miala, wiec moze sie pobawie
pogrzeb w wątkach na fryzjerskim, a wybrane zdjecia po prostu zapisz sobie na dysku
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 20:26   #16
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: AdobePhotoshopCS

aha, to poprostu zamiast tej twarzy inna sie wkleja czaje juz myslalam ze to sa same fryzurki swoja droga to jakie pokazne musicie miec te zbioery respekt
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 20:34   #17
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez migotka1010
aha, to poprostu zamiast tej twarzy inna sie wkleja czaje juz myslalam ze to sa same fryzurki swoja droga to jakie pokazne musicie miec te zbioery respekt
hehe, no dosyc pokazne
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 20:44   #18
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: AdobePhotoshopCS

mozecie looknac i cos doradzic ??http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103006
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 22:37   #19
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: AdobePhotoshopCS

Whitebeth, moja niekumatość szczyty osiąga. Jak umieścić 2 zdjęcia obok siebie?
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 22:57   #20
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez orenda
Whitebeth, moja niekumatość szczyty osiąga. Jak umieścić 2 zdjęcia obok siebie?
Plik/otwórz -> wybierasz zdjęcie , i z drugim zdjęciem tak samo. one się otworzą
w okienkach , ktore mogą być jedno na drugim , musisz jedno przeciągnąć obok
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 23:13   #21
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

jak bedziesz miec jeszcze jakies pytania to pisać śmiało
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 23:19   #22
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: AdobePhotoshopCS

Whitebeth jesteś wielka.. jeszcze dłuuugo mogłam w file/new stukać i kolejne zdjecia otwierać
Dzięki kochana.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 00:04   #23
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez orenda
Whitebeth jesteś wielka.. jeszcze dłuuugo mogłam w file/new stukać i kolejne zdjecia otwierać
Dzięki kochana.
hihi
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 11:05   #24
Crystal
Raczkowanie
 
Avatar Crystal
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 343
GG do Crystal
Smile Dot.: AdobePhotoshopCS

lalalad mogłabyś podać stronkę z ktorej ściągnełaś Photoshopa ?? Szukam jej od dawna Z góry wielkie dzięki
__________________
Wish upon a star
Believe in will
The realm of the king of fantasy
The master of the tale-like lore
The way to kingdom I adore
Where the warrior's heart is pure
Where the stories will come true

Nightwish, "Fantasmic"
Crystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 19:24   #25
lalalad
Raczkowanie
 
Avatar lalalad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 100
Dot.: AdobePhotoshopCS

http://programy.57.pl/program,162.php z tej strony sciagnelam ten program jest na 30dni ale mozna pozniej chyba znowu go zainstalowac i bedzie dzialał.
lalalad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 02:14   #26
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 256
Dot.: AdobePhotoshopCS

Mam prosbe do Whitebeth,sciagnelam sobie AdobePhotoshopCS2,i niewiem teraz czy z tym programem pujdzie mi przez internet,czy nie musi byc wcale w internecie zeby robic symulacje fryzur?Pozdrawiam
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 256 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 10:06   #27
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez kaska222
Mam prosbe do Whitebeth,sciagnelam sobie AdobePhotoshopCS2,i niewiem teraz czy z tym programem pujdzie mi przez internet,czy nie musi byc wcale w internecie zeby robic symulacje fryzur?Pozdrawiam
jesli masz go na dysku, to nie musisz miec internetu
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 00:48   #28
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 256
Dot.: AdobePhotoshopCS

Dzieki za odpowiedz Whitebeth .Chyba jeszcze troszke Cie pomecze z tym photoshopem.Caly wieczor siedzialam przy tym programie i nie moge jednego zrozumiec z tymi twarzami,robie tak jak pisalas wczesniej wedlug Twoich wskazowek.Wycinam twarz od samej szyi az do czubka i wklejam do tej fryzurki ktora mi sie podoba,wklejajac od czubka.Dlaczego one mi wychodza nierowno,zalaczam zdjecie.Na zdjeciu widac jak dalam od samego czubka gdybym dala troche nizej to rowno byloyby z twarza, i jak sie pozbyc tej grzywki niechcianej z czola niewiem probowalam wymazac,to musialam wszystko od nowa robic.Bardzo jest to skomplikowane. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif foto143.gif (101,6 KB, 30 załadowań)
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 256 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 02:17   #29
krzyszko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 25
Dot.: AdobePhotoshopCS

Cytat:
Napisane przez kaska222
Dzieki za odpowiedz Whitebeth .Chyba jeszcze troszke Cie pomecze z tym photoshopem.Caly wieczor siedzialam przy tym programie i nie moge jednego zrozumiec z tymi twarzami,robie tak jak pisalas wczesniej wedlug Twoich wskazowek.Wycinam twarz od samej szyi az do czubka i wklejam do tej fryzurki ktora mi sie podoba,wklejajac od czubka.Dlaczego one mi wychodza nierowno,zalaczam zdjecie.Na zdjeciu widac jak dalam od samego czubka gdybym dala troche nizej to rowno byloyby z twarza, i jak sie pozbyc tej grzywki niechcianej z czola niewiem probowalam wymazac,to musialam wszystko od nowa robic.Bardzo jest to skomplikowane. Pozdrawiam

Ja to bym zrobił tak:
-Obojętnie któro zdj. to z Twoją twarzą czy fryzura ;-) Zrobił bym odbicie lustrzane... Tylko nie oba :P Jedno z nich... Nie pamietam zbytnio jak to sie robiło w Photoshopie bo juz czas temu go używałem... Choć chyba bede musiał powrucić do tego programiku...
Co da Ci odbicie ? :Będziesz widziała zdjęcie tylko tak jak by było w lusterku tj. jak masz na tym zdjęciu osoba będzie odwrucona w prawa strone i grzywka również będzie po prawej stronie i nie bedziesz musiała swojej kasować
Jest też opcja taka:
-Rozmazywanie obrazu... rozetrzesz całe czoło pędzelkiem tak by znikła grzywka... Musisz najpierw pobrać kawałek tkanki z twarzy... koloru i w miejsce gdzie masz grzywke zamalowujesz ja pędzelkiem
Niestety tego tez Ci nie powiem jak sie dokładniej uruchamiało bo znów nie pamietam, ale polece Ci stronki z kursami photoshopa i z forum gdzie jest wiele podobnych przypadków

http://www.myart.pl/forum/ -Super forum, tu napewno Ci dokłdnie wytłumacza i pomogą Znajdziesz też podobne tematy
http://graffik.pl/ -Fotografia cyfrowa, obróbki zdjęć, przeróbki itp. itd. z dokładnymi opisami To jakby kurs Photoshopa
http://cyfrografia.pl/kurs.html -Fotografia Cyfrowa... Tutaj też sie wiele nauczysz jesli chodzi o Photoshopa

Wystarszy poszperać ;-)

Pozdrawiam,
Krzysiek
krzyszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 08:53   #30
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: AdobePhotoshopCS

Opisałam w swoim poscie jedynie podstawy a i tak zrobił się z tego niezływ wywód , więc gdybym chciała opisać wszelnie niuanse robienie fotomontażu , to myśle ,żę wiele osob zostałoby skutecznie zniechęconych długością instrukcji
Wiec w razie czego proszę pytać o szczegóły

Cytat:
Napisane przez krzyszko
Zrobił bym odbicie lustrzane... Tylko nie oba :P Jedno z nich... Nie pamietam zbytnio jak to sie robiło w Photoshopie bo juz czas temu go używałem... Choć chyba bede musiał powrucić do tego programiku...
Co da Ci odbicie ? :Będziesz widziała zdjęcie tylko tak jak by było w lusterku tj. jak masz na tym zdjęciu osoba będzie odwrucona w prawa strone i grzywka również będzie po prawej stronie i nie bedziesz musiała swojej kasować
Image/ Rotate canvas/ Flip canvas horizontal

Cytat:
Napisane przez krzyszko
Jest też opcja taka:
-Rozmazywanie obrazu... rozetrzesz całe czoło pędzelkiem tak by znikła grzywka... Musisz najpierw pobrać kawałek tkanki z twarzy... koloru i w miejsce gdzie masz grzywke zamalowujesz ja pędzelkiem
Niestety tego tez Ci nie powiem jak sie dokładniej uruchamiało bo znów nie pamietam,
tak, własnie tej techniki używam do usuwania grzywek , ponieważ lustro może sie sprawdzić tylko w niektórych przypadkach,( nie sprawdzi się np. w sytuacji, gdy zdjecie modelki z ładną fryzurą jest w lekkim półprofilu )
Używamy do tego narzędzia "Clone Stamp" Trzymając Alt klikamy w miejscu z którego chemy pobrać "tkankę " i i trzymając przeciągamy myszką pewien dystans, który będzie stałym dystansem między miejscem pobierania tkanki a pędzlem. Przy tym narzedziu mamy na górze 2 suwaczki Opacity ( siła krycia) i Flow (rozmycie) ustawiamy je w zależności od potrzeb

Co ważne przy tej metodzie należy spłaszczyć obrazek po nałożeniu twarzy i dopasowaniu ich wymiarów a przed klonowaniem . Zeby spłaszczyć : Layer /Flatten Image
Pozdrawiam - White
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.