Podkład bez efektu suchych skórek :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-09, 10:53   #1
agus86
Zadomowienie
 
Avatar agus86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 037
GG do agus86

Podkład bez efektu suchych skórek :)


Witam

Przeszukałam forum, ale znalazłam tylko podkłady matujące i do suchej skóry. Mój problem polega na tym, że przy mojej mieszanej cerze po zimie pojawiło się mnóstwo przesuszeń, szczególnie na policzkach. I własnie zaczęłam poszukiwać podkładu, który by lekko (nie mówie własnie o maxymalnym macie) zmatował moją buźke a przy okazji nie podkreślał tych feralnych przesuszeń Zastanawiam się nad podkładami rimmela : Natural sensation oraz Recover. Byłambym bardzo wdzięczna za pomoc w poszukiwaniach oraz doradzenie podkładów które by spełniły moje wymagania

Pozdrawiam
agus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 10:59   #2
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Cytat:
Napisane przez agus86
Witam

Przeszukałam forum, ale znalazłam tylko podkłady matujące i do suchej skóry. Mój problem polega na tym, że przy mojej mieszanej cerze po zimie pojawiło się mnóstwo przesuszeń, szczególnie na policzkach. I własnie zaczęłam poszukiwać podkładu, który by lekko (nie mówie własnie o maxymalnym macie) zmatował moją buźke a przy okazji nie podkreślał tych feralnych przesuszeń Zastanawiam się nad podkładami rimmela : Natural sensation oraz Recover. Byłambym bardzo wdzięczna za pomoc w poszukiwaniach oraz doradzenie podkładów które by spełniły moje wymagania

Pozdrawiam
Witam! Podczepiam sie pod pytanie
__________________
Momento mori....
Experientia docet stultos....
Faber est suae quisque fortunae...
Accipere praestat quam inferre iniuriam...
http://silence-queen.blog.onet.pl/
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 11:12   #3
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Mam identyczny problem. Zakupiłam Recover, ale jeszcze nie miałam okazji testować. Mogę natomiast powiedzieć czego nie polecam: przede wszystkim True Matcha. Okropne skóry na całej twarzy!! Ogólnie lepiej sprawdzają się podkłady bardziej tłuste i gęste, a nie wodniste i lekkie, ale jeśli chcesz matu, to tłuste odpadają.
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 11:14   #4
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Ja mam tłustą cere skłonną do wysuszeń (czyli często suchych skórek) i polecam Recover Rimmela i Lumene w spray'u . Oceniłam te 2 podkłady na KWC . Typowo matujących przestałam uzywać, bo włąsnie bardzo podkreślały skórki :-(
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 11:14   #5
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

polecam peelingi, sporo nawilżania i jakiś lżejszy nawilżający podkład, np. HYDRALIGHT IsaDory
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 11:25   #6
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Cytat:
Napisane przez agabil1
polecam peelingi, sporo nawilżania i jakiś lżejszy nawilżający podkład, np. HYDRALIGHT IsaDory
No właśnie czasem jest taki czas (np. teraz), że niezależnie od tego jak często i jakich peelingów używam (ostatnio w akcie desperacji sięgnęłam po męskiego Clarinsa), skóry są wszędzie!! Kiedy nie mogę sobie z nimi poradzić, nakładam dużo kremu i rezygnuję z podkładu, na rzecz jedynie korektora....
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 11:30   #7
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

a próbowałaś enzymatycznych? Mechanicznych raczej nie polecam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 11:37   #8
agus86
Zadomowienie
 
Avatar agus86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 037
GG do agus86
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Cytat:
Napisane przez malaika7
No właśnie czasem jest taki czas (np. teraz), że niezależnie od tego jak często i jakich peelingów używam (ostatnio w akcie desperacji sięgnęłam po męskiego Clarinsa), skóry są wszędzie!! Kiedy nie mogę sobie z nimi poradzić, nakładam dużo kremu i rezygnuję z podkładu, na rzecz jedynie korektora....
Mam dokładnie to samo. Co robie peeling i nakładam krem nawilżający to przez jakaś godzinke jest spokój, buźka jest śliczna. Ale potem wszystko od nowa A poza tym właśnie jestem chora więc prze ciagłe dmuchanie nosa i wieczne pocieranie o twarz chusteczkami ten efekt sie dodatkowo poteguje

Też myślałam prze chwile o isadorze, ale ona jest troszke za droga na moją kieszeń, bo teraz to moge sobie pozwolić na wydatek ok 30-40 zł.

Czekam na dalsze propozycje
agus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 11:39   #9
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Cytat:
Napisane przez agabil1
a próbowałaś enzymatycznych? Mechanicznych raczej nie polecam
I takich i takich, jak również maseczek aspirynowych i kapsułek ananasowych. Mechaniczne stosuje tylko w strefie T, bo mam skłonność do naczynek na policzkach. Ale jeszcze nie znalazłam takiego, który dałby sobie radę. Może jakieś apteczne, nie wiem...
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 12:12   #10
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Obawiam sie ze na te cholerne skorki nie ma rady. Nawet najlepsze podklady je podkreslaja!

Ja czasem ratuje sie tak ze na skorki smaruje jakis tresciwy krem do skory suchej i na to tylko wklepuje mimimalna ilosc podkladu. Wtedy jakos to wyglada ale cudow tez nie ma

A jakie peelengi enzymatyczne polecacie?
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 12:16   #11
Maja2d
Raczkowanie
 
Avatar Maja2d
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Ja też mam problem z suchymi skórkami. Ale ostatni sie przyłożylam i systematycznie stosuję peeling enzymatyczny, tonik i wieczorem nakladam na twarz grubą warstwę kremu odżywczego i czekam, aż wsiąknie, to co zostaje zbieram chusteczką. Po kilku dniach jest znacznie lepiej. Generalnie uważam, że trzeba pod podklad koniecznie nałożyć dobry krem, no i zwłaszcza teraz zimą nawilżac buzię.

Tanzanit, ja mam peeling enzymatyczny meritum z dermiki - taki sobie. Kiedy mi się skończy zamierzam wypróbować z serii A Eris.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2006-03-12 o 11:17 Powód: post pod postem
Maja2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 13:15   #12
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Dermiki Meritum był dla mnie ok Lirene jest taki sobie.
Niezłe są też:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3053
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9050

z mechaniczych zaś:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7779
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=759

Polecam też olejek regulujący dr Hauschki- pięknie wygładza buzię przy kuracji kwasami, gdzie łuszczenie jest spore
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 13:16   #13
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Eris na mnie działał naprawdę bardzo średnio... Ale za to zwykły Miraculum w jasnozielonym opakowaniu już lepiej. Generalnie robię tak, że po peelingu nakładam duuuużo maski nawilżającej (ostatnio mam jakąś niemiecką w saszetkach) i jakoś to wygląda. Ale nie za długo.
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 13:37   #14
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

z Twojego opisu wynika, że mam bardzo podobną skórę do Twojej...też długo nie mogłam znaleźć odpowiedniego podkładu, wypróbowałam naprawde wiele...na pewno odpadają wszelakie podkłady w formie musu i te właśnie matujące...ja sama używam podkładu Erisa City Matt właśnie matującego, ale niekoniecznie dobrze sprawdza się on w tej roli , jednak nie zamienię go na żaden inny, bo przede wszystkim super wyrównuje koloryt cery, rozświetla ją, nosek troszkę zmatuje i strefę T, ale ja akurat w tych miejscach używam pudru sypkiego no i co najważniejsze nie podkreśla suchych miejsc i odchodzących skórek... Tak więc naprawdę polecam Ci ten podkład, nie tworzy on maski i cera wygląda świeżo i ładnie
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 14:25   #15
Lucy14
Raczkowanie
 
Avatar Lucy14
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 207
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Dołaczam sie do pytania (mam identyczna cere...)
Lucy14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 14:45   #16
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Cytat:
Napisane przez Maja2d
Ja też mam problem z suchymi skórkami. Ale ostatni sie przyłożylam i systematycznie stosuję peeling enzymatyczny, tonik i wieczorem nakladam na twarz grubą warstwę kremu odżywczego i czekam, aż wsiąknie, to co zostaje zbieram chusteczką. Po kilku dniach jest znacznie lepiej. Generalnie uważam, że trzeba pod podklad koniecznie nałożyć dobry krem, no i zwłaszcza teraz zimą nawilżac buzię.
robie dokladnie jak ty, na noc uzywam naprawde tlustych kremow i czesto stosuje maseczki dla suchych i bardzo suchych skor,to naprawde pomaga
Przed nalozeniem makijazu smaruje sie kremem odzywczym,a nie matujacym jak to robilam kiedys. Nakladam podklad i wygladam jak czlowiek
acha podkladu uzywam maxfactor lasting performance
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 17:51   #17
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Aga , Maja dziekuje!!! Chyba najbardziej zainteresowal mnie ten peeling AA. A czy on nie podraznia skory z naczynkami???
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 18:39   #18
kamisio
Zadomowienie
 
Avatar kamisio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 598
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

polecam podkład repulpant reboostig - bourjois, albo podkład giordani oriflamu, oba są bardzo kremowe, dośc lekkie, i bardzo ładnie nawilżają i wygładzaja skóre, nie likwiduja problemu ale na pewno nie podkreslaja.
__________________
next life - KNK
kamisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 18:44   #19
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Cytat:
Napisane przez tanzanit
Aga , Maja dziekuje!!! Chyba najbardziej zainteresowal mnie ten peeling AA. A czy on nie podraznia skory z naczynkami???
tanzanit, ponoć nie-dobry jest dla wrażliwców
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 18:52   #20
me-wa
Przyczajenie
 
Avatar me-wa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 19
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Tez mam barzo sucha cere,od kilku miesiecy uzywam podklad Vichy - Flexilift Teint i jestem bardzo zadowolona.
me-wa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 10:33   #21
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Mam ten sam problem, ale ostatnio do mycia twarzy uzywam St. Ives Czysta Rozswietlona Cera (do skory normalnej i suchej), pod podklad krem naiwlzajaca Garnier Czysta skora A dla cery z niedoskonalosciami i na to podklad Dermablend Vichy i po paru dniach skorek nie widac a zarazem skora nie jest przetluszczona.
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 12:39   #22
florka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Wiadomości: 119
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Czesć.
Miałam ten sam problem co Ty - ale od kiedy zaczęłam smarować twarz (na noc) Juvitem C, buzię mam równą, nie łuszczy się, i jest o niebo lepiej. Zawsze miałam koło nosa sterczące suche skórki, teraz już ten problem mnie nie dotyczy. Nadal nie wszystkie podkłady są dla mnie odpowiednie, i przy niektórych skóra jest zbyt napięta. Używam Bourjois, Fond de Teint Repulpant Boosting i jestem bardzo zadowolona, ładnie kryje i nie ma problemu z suchą skórą.
Pzdr.
florka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 13:45   #23
Kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 273
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Po zimie mam to samo i tak sobie radzę:

Peeling enzymatyczny meritum Dermiki
kremik: Primordiale Lancome - naprawdę warto!
podkład Chanel Vitalumier - płynny- naprawdę nie ma po nim żadnych suchych skórek - cała twarz jest super mięciutka i gładka ale niestety dość szybko świeci się czoło ale od tego mam puder matujący Paul Sagane -matuje a nie wysusza
Kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 17:53   #24
Lucy14
Raczkowanie
 
Avatar Lucy14
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 207
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

A ja na noc smaruje sobie buzie elobaza (chyba 5zl w aptece) i po dwoch dniach juz prawie nie mam tych suchych skorek buzia jest gladziutka...
Lucy14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 20:37   #25
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

o widzę, że takich nieszczęśniczek jak ja jest więcj i szczerze mówiąc trochę mnie to pociesza bo u mnie np.w szkole to nie widziłam jeszce dziewczyny żeby, która miałaby jakieś większe problemy ze skórą-albo się dobrze maskują albo to ja nie widzę.
a wracając do tematu -moja skóra jest okropna-sucha (jak porządnie nie nawilżę to chyba by popękała) a jednak przetłuszcza się-no takie połączenie wybuchowe.I właśnie ostatnio jeszce te skórki suche brr..Zastanawiałam się czy ten krem albo balsam(nie wiem co to -taki w tubce) garniera-czerwony byłby dobry na taki problem
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 14:37   #26
agus86
Zadomowienie
 
Avatar agus86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 037
GG do agus86
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Cytat:
Napisane przez linka88
a wracając do tematu -moja skóra jest okropna-sucha (jak porządnie nie nawilżę to chyba by popękała) a jednak przetłuszcza się-no takie połączenie wybuchowe.I właśnie ostatnio jeszce te skórki suche brr..Zastanawiałam się czy ten krem albo balsam(nie wiem co to -taki w tubce) garniera-czerwony byłby dobry na taki problem
Ja np pare dni temu kupiłam sobie kremik L'Oreala Happyderm i musze powiedzieć, że juz jest troszke lepiej z nawilżeniem mojej cery Może też spróbuj. A co podkładu, to zdobyłam próbeczke Recovera :P Co prawda źle nie wyglądam, ale chyba nie tego oczekiwałam. Mimo przypudrowania dosyć szybko zaczynam sie świecić Efekt jest naturalny i faktycznie skórek nie wiedać No ale wolałabym coś lepszego ...
agus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 18:45   #27
NadiaSater
Raczkowanie
 
Avatar NadiaSater
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 32
GG do NadiaSater
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

oprocz stosowania odpowiednich podkladow i kremow nawilzajacych mozecie tez sprobowac przed nalozeniem podkladu najpierw "rozgrzac" go troche w palcach i dopiero pozniej nalozyc na te przesuszone miejsca. taki "cieply" podklad lepiej "wtapia" sie w skore. to samo tyczy sie korektorow. wazne jest tez tez aby w te miejsca podklad wklepywac a nie wcierac. pozniej mozna go tez "docisnac" lekko(!) wilgotna gabeczka (jesli podklad jest dobrze nalozony to nie powinno mu sie nic stac). jestem wizazystka i mialam juz wiele klientek z podobnym problemem. nie twierdze,ze ten sposob calkowicie go zniweluje,ale efekt na pewno bedzie lepszy. sprobujcie!
NadiaSater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 13:46   #28
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Macie coś nowego? Podkłady, które polecacie są już wycofane
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 14:46:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.