Piegi- czy można je usunąć, wybielić, rozjaśnić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-11-05, 18:07   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Piegi- czy można je usunąć, wybielić, rozjaśnić?


Czy sa jakies skuteczne metody wybielenia piegow?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-06, 13:01   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: piegi

Firma Thalgo ma w swojej ofercie kilka bardzo dobrych preparatów na przebarwienia. Niestety nie są zbyt tanie (ponad 100 zł).Gabinety kosmetyczne, które stosują te kosmetyki wykonują zabieg złuszczania (ok. 250 zł), po którym cera jest bardzo ładnie wygładzona, znikają niewielkie przebarwienia, bledną większe piegi , całkowicie znikają te mniejsze. Zabieg na prawdę godny polecenia (sama sprawdziłam i sama mam piegi).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-07, 22:35   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: piegi

Piegi powszechnie uznawane są za oznakę młodości, dodającą uroku. No cóż... chętnie je tolerujemy, ale u innych. U nas muszą zniknąć i to jak najszybciej. Podaję kilka sposobów walki z piegami:
 Kremy wybielające np. Drula Forte, Ziołowy Krem Wybielający Bandi , Krem Wybielający Floslek, Krem Wybielający A.T.W
 Zabiegi wybielające przebarwienia i rozjaśniające cerę wykonywane w gabinetach kosmetycznych np. Melawhite Inter-Biomedika, Whitening System Babor, Whitening Isabelle Lancray, złuszczanie naskórka (peelingi kosmetyczne)
 Metody domowe : (dla cierpliwych) stosowanie płynów wybielających np. 1 łyżkę drobno posiekanej natki pietruszki zalać ½ szklanki wrzątku ,ostudzić, odcedzić, przemywać twarz płynem 2-3 razy dziennie lub 2 łyżki młodych kwiatów mniszka lekarskiego zalać 1 szklanką wody i powoli gotować przez 20 min. , ostudzić, odcedzić.
Do przemywania twarzy można też używać soku ze świeżego ogórka lub soku z brzozy brodawkowatej. Słyszałam też o kuracji za pomocą rozgniecionych porzeczek ( pierwszą papkę robisz gdy porzeczki są jeszcze zielone i potem codziennie aż do czasu gdy owoce są bardzo dojrzałe . Podobno kuracja daje dobre efekty. Można też robić sobie maseczki ze świeżego ogórka. Pamiętaj, że lepiej stopniowo rozjaśniać piegi niż poddawać skórę intensywnym eksperymentom. Musisz unikać słońca i solarium chroniąc twarz przez stosowanie blokerów słonecznych.
Powodzenia! Beata Krajnik
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-30, 21:51   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Piegi- czy można je usunąć?

Dzień dobry,
o piegach była juz wcześniej mowa, jednak ja chciałabym jeszcze raz nawiązać do tego tematu.Otóż chcę się pozbyć piegów na zawsze, jednak w aptece pani magister powiedziała mi, że za pomocą kremów nie da się tego zrobić, gdyż będą sie one pojawiać wraz ze słońcem .
Mam zatem pytanie, czy zabiegi w salonie kosmetycznym są skuteczniejsze i czy nie niszczą skóry?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-31, 20:44   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: piegi

Jolu! Pani z apteki ma rację . Niestety nie ma na razie cudownego środka dzięki któremu mogłabyś się pozbyć piegów. Wszytkie kremy, zabiegi działają doraźnie- skórę można rozjaśnić (zmniejszyć różnice między widocznymi piegami a karnacją) , ale wraz z pierwszym mocniejszym słoneczkiem (już nawet wiosennym ) piegi znowu wrócą. Wiem ,że Cię nie pocieszyłam , ale taka jest prawda.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-01, 07:41   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: piegi

Jolu,
nie wypędzaj biednych piegów ze swojego noska!
Piegi są śliczne, romantyczne i moim zdaniem dodają niesamowicie dużo uroku [img]icons/icon7.gif[/img]
Nigdy Cię nie widziała, ale jestem pewna, że bez piegów to już nie będzie to samo [img]icons/icon12.gif[/img]

Podrawiam cieplutko
Aneta, która nie ma piegów, a czesem by chciała ...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-04, 14:07   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: piegi

zlotko,piegow calkiem sie nie pozbedziesz.ewentualnie mozesz je rozjasnic wywarem z natkin pietruszki,ale musisz uzywac go regularnie i cierpliwie czekac na rezultaty.a tak na marginesie,ja tez mam piegi i nie przeszkadzalo to nigdy mojemu mezczyznie.glowa do gory .
JOLA napisał(a):
> Dzień dobry,
> o piegach była juz wcześniej mowa, jednak ja chciałabym jeszcze raz nawiązać do tego tematu.Otóż chcę się pozbyć piegów na zawsze, jednak w aptece pani magister powiedziała mi, że za pomocą kremów nie da się tego zrobić, gdyż będą sie one pojawiać wraz ze słońcem .
> Mam zatem pytanie, czy zabiegi w salonie kosmetycznym są skuteczniejsze i czy nie niszczą skóry?

JOLA napisał(a):
> Dzień dobry,
> o piegach była juz wcześniej mowa, jednak ja chciałabym jeszcze raz nawiązać do tego tematu.Otóż chcę się pozbyć piegów na zawsze, jednak w aptece pani magister powiedziała mi, że za pomocą kremów nie da się tego zrobić, gdyż będą sie one pojawiać wraz ze słońcem .
> Mam zatem pytanie, czy zabiegi w salonie kosmetycznym są skuteczniejsze i czy nie niszczą skóry?

JOLA napisał(a):
> Dzień dobry,
> o piegach była juz wcześniej mowa, jednak ja chciałabym jeszcze raz nawiązać do tego tematu.Otóż chcę się pozbyć piegów na zawsze, jednak w aptece pani magister powiedziała mi, że za pomocą kremów nie da się tego zrobić, gdyż będą sie one pojawiać wraz ze słońcem .
> Mam zatem pytanie, czy zabiegi w salonie kosmetycznym są skuteczniejsze i czy nie niszczą skóry?

JOLA napisał(a):
> Dzień dobry,
> o piegach była juz wcześniej mowa, jednak ja chciałabym jeszcze raz nawiązać do tego tematu.Otóż chcę się pozbyć piegów na zawsze, jednak w aptece pani magister powiedziała mi, że za pomocą kremów nie da się tego zrobić, gdyż będą sie one pojawiać wraz ze słońcem .
> Mam zatem pytanie, czy zabiegi w salonie kosmetycznym są skuteczniejsze i czy nie niszczą skóry?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-03-27, 15:21   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: piegi

Czesc. Moze napisalabys wiecej o tym zabiegu ?? Chetnie bym sie takiemu poddal jesli bylyby efekty i gdzie sie zglosic ??? Z gory dziekuje i pa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 23:02   #9
sandi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 2
Jakich kosmetyków użwać aby piegi były mniej widoczne?

Chciałabym zasięgnąć porady jakich kosmetyków używać aby piegi były mniej widoczne i czy można używać samoopalaczy do takiego rodzaju cery? Co oznacza to że gdy po nałożeniu kremu i potem fluidu na nosie, brodzie, czole łuszczy się skóra i to bardzo brzydko wygląda... bardzo prosze o odpowiedź
sandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 06:56   #10
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Jakich kosmetyków użwać aby piegi były mniej widoczne?

Chyba możesz samoopalaczy, byleby delikatnie, żeby nie było efektu maski. A to, że się łuszczy, to może wynik suchej skóry? Albo za dużo nakładasz, a może krem Ci się wałkuje?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 21:44   #11
basiunia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
Wybielanie piegow

Mam na imie Basia. Mam jasna karnacje skory i pod wplywem slonca pojawiaja sie na mojej twarzy piegi. Wprawdzie nie sa one az tak bardzo widoczne ale mimo to chcialbym sie ich pozbyc lub w miare wybielic.Mam bardzo wrazliwa skore dlatego tez nie chcialambym wybielac tych piegow jakims kremami czy mozna w jakis inny, skuteczny sposob wybielic te piegi np. poprzez jakies maseczki z owocow. Bardzo bym prosila o odpowiedz na mojego e-maila
basiunia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-14, 12:07   #12
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: Wybielanie piegow

Kochanie, piegi są śliczne! Sama je mam i nie mogę się doczekać, kiedy słońce przygrzeje i wyjdzie mi ich więcej Dodają uroku, oryginalności. Mój mąż jest w nich zakochany.
Na pewno chcesz wybielać te naturalne ozdoby?

Pozdrowienia,
Kamila

kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 15:28   #13
basiunia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
Re: Wybielanie piegow

milka napisał(a):
> Kochanie, piegi są śliczne! Sama je mam i nie mogę się doczekać, kiedy słońce przygrzeje i wyjdzie mi ich więcej Dodają uroku, oryginalności. Mój mąż jest w nich zakochany.
> Na pewno chcesz wybielać te naturalne ozdoby?
>
> Pozdrowienia,
> Kamila
>
>
bardzo ci dziekuje droga kamilo ale ja naprwawde chce je wybielic i to najlepiej w jakis naturalny sposob czy znasz moze taki???????????Bardzo prosze o pomoc!!!
Pozdrowienia
basiunia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 22:08   #14
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: Wybielanie piegow

Podobno nakładanie (cienko pokrojonych, żeby nie odpadały) plastrów ogórka pomaga. Moja koleżanka miała kiedyś jakąś maść z apteki, może wybierz się i spytaj o coś łagodnego?

kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 22:39   #15
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Wybielanie piegow

przede wszystkim zawsze stosuj wysoki filtr, to piegi pozostaną jaśniutkie, niewidoczne i nie będzie ich przybywać.
jeśli chodzi o wybielanie- skuteczniejsze kremy mogą drażnić, łagodniejsze słabo wybielają. zacznij od kremów na wyciagach roslinnych,np. z mącznicą, morwą ewentualnie z arbutyną- bez kwasów czy hydrochinonu. byc moze to wystarczy.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 22:41   #16
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Wybielanie piegow

Tez slyszalam,ze ogorek ma wlasciwosci wybielajace.Mozna sprobowac.Ale piegi sa bardzo ladne.Ja sie ciesze,ze mam
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 23:15   #17
basiunia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
Re: Wybielanie piegow

Bardzo ci dziekuje kamilo!
Kazda rada sie przyda naprawde.
Z pewnoscia sprobuje z tym ogorkiemmam nadzieje ze bedzie to dobry sposob jesli nie to trudno bedzie tzreba siegnac po kremy chociaz tego nie chce bo mam bardzo wrazliwa skore
Pozdrowionka
pa
basiunia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 23:19   #18
basiunia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
Re: Wybielanie piegow

Dziekuje Justyno za rade. Najpierw sprobuje z maseczka z ogorka zielonego a jesli to nie pomoze to z pewnoascia odwolam sie do twojej rady.Jeszcze raz dzieki za pomoc
Pozdrowienia
pa
basiunia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 23:24   #19
basiunia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
Re: Wybielanie piegow

serdeczne dzieki za pomoc Gosiu.z pewnoscia sprobuje dzieki za odpowiedz
Pozdrowionka
pa
basiunia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-15, 00:17   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Wybielanie piegow

tylko pamiętaj, ze żadna kuracja przeciw piegom nie powiedzie sie bez codziennego dobrego filtra.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 12:47   #21
Kasss!a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4
GG do Kasss!a
Piegi

Nie nawidze moich piegów bardzo chcę się ich pozbyć! Czy są jakieś domowe sposoby?!
Kasss!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 12:51   #22
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Piegi

ten temat sie czesto pojawia
a ja chcialabym miec piegi, bo dodaja przeciez uroku , a jednym z domowych sposobow jest sok z ogorka. Do tego kremy z wysokim filtrem (to juz nie domowe), zeby sloneczko ich jeszcze bardziej nie przyrumienilo . Najlepszym jednak sposobem jest je pokochac

monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 12:51   #23
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Piegi

ten temat sie czesto pojawia
a ja chcialabym miec piegi, bo dodaja przeciez uroku , a jednym z domowych sposobow jest sok z ogorka. Do tego kremy z wysokim filtrem (to juz nie domowe), zeby sloneczko ich jeszcze bardziej nie przyrumienilo . Najlepszym jednak sposobem jest je pokochac



sorry za podwojna wypowiedz, ale tak zalapalo
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 10:54   #24
KaskaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1
Jak rozjaśnić piegi

Juz od dłuzszego czasu staram się rozjaśnić piegi. Jakie kremy są naprawde skuteczne. Proszę o rady.
KaskaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 11:17   #25
Jagusiaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3
Re: Jak rozjaśnić piegi

Dlaczego chcesz się ich pozbyć Kasko? W tym sezonie, jak i w poprzednim, piegi będą modne!Wiele firm wypuszcza specjalne kredki do malowania piegów np.Touche de Rousseur, Sephora.
Jeśli nie uda Ci się polubić swoich piegów to polecam krem usuwający przebarwienia z Oriflame.
Pozdrawiam
Pieguska Agnieszka
Jagusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 11:45   #26
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Jak rozjaśnić piegi

Na forum "medycyna estetyczna" czesto poruszano ten temat wiec jesli faktycznie chcesz sie pozbyc piegow /co mnie rowniejz dziwi bo sama bym chetnie wziela / to tam poszperaj

pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-13, 21:09   #27
halinka_kiepska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1
piegi

Dzień dobry .
Chcialam się zapytać jak pozbyć się piegów.
halinka_kiepska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-13, 21:39   #28
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Re: piegi

Kobieta bez piegów jest jak niebo bez gwaizd. może warto te swoje pieguski polubic?!
__________________
Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post40598071
Zapraszam do wymiany!
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-13, 21:45   #29
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Re: piegi

może i racja,ale zrozumiec tez trzeba,ze ktos moze nie lubic;]
ja tez nie przepadam,ale akceptuje.
Zawsze mozesz zamaskować je pod podkladem.
albo kup jakiś krem na przebarwienia,popytaj w aptece,
zrób okłady z ogórków kup coś rozjasniającego....


wpisz w wyszukiwarkę "piegi" napewno znajdziesz sporo wątków.

__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 00:37   #30
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Re: piegi

ja nie mam piegów i ale uwazam ze piegi sa PIEKNE moja siostra ma o jej zazdroszcze
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-03 11:37:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.