Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-22, 11:12   #1
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Exclamation

Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy


Mam pytanko.Czy oczyszczanie cery jest rzezczywiście wskazane przy cerze tłustej i trądzikowej?Pytałam o to kilku dermatologów ale ich opinie na ten temat były sprzeczne.Jedni sądzili, że nie ma lepszego sposobu nagłębokie oczyszczenie cery z wągrów, natomiast inni uważali, że teraz trądzik leczy się za pomocą silnie działających kremów, a oczyszczanie może przynieść więcej szkody niż pożytku.Co wy sądzicie na tem temar?
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-22, 11:40   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Oczyszczanie cery

Od ponad 5 lat regularnie korzystam z zabiegow oczyszczania cery i nie wyobrazam sobie jak wygladalabym bez uczeszczania na takie zabiegi
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 18:05   #3
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Oczyszczanie cery u kosmetyczki

Już kiedyś poruszałam ten temat na forum ale chciałabym się dowiedzieć czy oczyszczanie cery o kosmetyczki jest naprawdę takim wskazanym zabiegiem.czytałam duzo niezbyt pochlebnych opini na ten temat.Czy w ten spsosób można pomóc cerze zanieczyszczonej i trądzikowej?Czy nie będzie się ona bardziej i szybciej zanieczyszczać?
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-29, 09:22   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Oczyszczanie cery u kosmetyczki

Oczyszczanie cery wykonane prawidłowo może tylko pomóc Od wielu lat chodzę regularnie na takie zabiegi (mimo że mam cerę w dość zadowalającym stanie)i nie wyobrażam sobie jak można żyć bez oczyszczenia skóry co pewien czas;-) Wahania są zbędne, gdyż taki zabieg poprawia znacznie wygląd skóry
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 20:14   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Oczyszczanie twarzy- ile kosztuje, czy boli?

Czy bolesny jest jest zabiek oczyszczania twarzy? Mam ochoę ale nie mam odwagi bo trochę się boje i nie mam pojęcia ile musze mieć pieniędzy. Bardzo proszę o informacje.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 22:12   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pytanie

co ty, nie boli, chyba ze masz jakies straszne zaskórniki ,ktore pani kosmetyczka bedzie chciala uparcie wyciskać! Ale to wszystko do zniesienia, ja lubie takie zabiegi. Co do cen to w Łodzi zaczynaja sie od 60zl, 100zł to standart.
Pani zrobi ci jeszcze maseczki, taka przyjemna para buzie rozgrzeje zeby pory otworzyc, mnie nawet kocykiem przykryla [img]icons/icon7.gif[/img] żebym nie czuła różnicy temperatur. Idz, idz, fajnie jest [img]icons/icon12.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 16:28   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Oczyszczanie twarzy- cena

chciałabym się dowiedzieć, ile przeciętnie kosztuje oczyszczanie cery (chodzi mi o usunięcie zaskórników z twarzy)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-09-27, 17:25   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cena

oczyszczanie w gabinetach Guinot kosztuje ok.80 zł.(z maseczką z alg)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 19:10   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cena

Samo oczyszczanie (bez zadnych dodatkowych zabiegow typu maseczka)jakos od 30 zl. Zreszta zalezy gdzie pojdziesz.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 19:42   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cena

To czyszczenie u kosmetyczki to tylko strata pieniędzy, czasu.Albo ci nie doczyści(bo przecież to nie jest twarz kosmetyczki i chodzi tylko o zarobienie pieniędzy) i mogą pojawić się jakieś większe zmiany skórne typu wypryski.Mogą ci zostać ślady(mnie zostały i nigdy wżyciu nie pójdę do żadnej z kosmetyczki, a teraz mi wmawia że mam zrobić sobie kwasami owocowymi to slady zejdą-i znowu chcą zarobić),jak masz trądzik to lepiej do niej nie idz bo rozniesie ci na całą twarz i tylko ci spapsze a nie poprawi.Idzie się do kosmetyczki a zakórniki i tak pojawiają się za 1-2 tygodni. Kosmetyczka moze popsuć wygląd skóry i to porządnie.Od kosmetyczki po czyszczeniu wychodzisz cała w czerwonych plamach a kosmetyczka zapewnia cię ,że to zniknie na drugi dzień(taa, baju, baju).A jak usuwa zaskórniki z nosa to mnie np. pozostały po tym wyciskaniu przepiękne dziurki, które wygladają bardzo nieestetycznie i po każdym czyszczeniu u kosmetyczki są coraz głębsze(takie kanaliki).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 19:54   #11
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: cena

Istnieją uczciwe kosmetyczki. Bardzo trudno jednak znaleźć taką, żeby później nie płakać ze złości. Jak napisała Milusia większości zależy tylko na pieniądzach.
Ja na szczęście mam wypróbowaną panią, tą samą od dwóch lat. Oczyszczanie kosztuje 45 zł. trwa 1,5 - 2 godziny. Potem jeszcze przez kilka następnych dni przychodzę na darmowe już kontrole i maseczki. Nie jest to gabinet firmowy.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-09-27, 22:41   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cena

Hej! Milusia! Przykro mi ,że trafiłaś do niekompetentnej kosmetyczki. Po oczyszczaniu nie powinny zostać ani czerwone ślady , ani tym bardziej blizny. Na temat tego jak powinien przebiegać zabieg oczyszczania cery pisałam artykuł - poszukaj i porównaj z tym jak Ciebie potraktowano.
A co do zarabiania pieniędzy... no cóż do lekarza też wiele z nas chodzi prywatnie i co też uważasz ,że lekarz chce od Ciebie tylko wyciągnąć pieniądze? Ja uważam ,że chce pomóc. Jeśli kosmetyczka ma zamiłowanie do swojego zawodu to także chce pomóc klientce. Ja znam swoje miejsce i nigdy nie zalecam zabiegów jeśli wiem ,że nie jest to odpowiedni zabieg dla danej cery.Nie wszystkie kosmetyczki traktują tak swoje klientki jak to opisałaś . Dlatego nie możesz wrzucać wszystkich do jednego worka.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 22:46   #13
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cena

W moich gabinetach oczyszczanie cery kosztuje od 59 do 110 zł. Zabieg za 59 zł trwa 1,5 godz. i obejmuje wszystkie te czynności , które powinnien zawierać , do tego zabiegu używamy polskich kosmetyków i stosowana jest jedna maseczka , zamiast maseczek na szyję i pod oczy w tym zabiegu nakładamy kremy, droższe są zabiegi z masażem , z maseczką na okolice oczu, z maseczką na usta , na szyję i dekolt , z maską z alg , z dodatkową maską lub z ampułką.Cena uzależniona jest więc od dodatków . Zabieg z masażem trwa 2 godz. z dodatkowymi maskami i masażem ok. 2,5h
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-28, 08:50   #14
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: cena

pani Beato , a czy ja 20 lat tez moge sie poddawać masażowi twarzy podczas zabiegu oczyszczania?Czy to nie za wcześnie?Jak poznac czy kosmetyczka robi to fachowo?
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-28, 16:44   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cena

Pani Beato Krajnik:
A gdzie pani ma siedzibę?.Ja jestem z Warszawy. Moze bym się lepiej do pani wybrała. Bo gdzie nie poszłam to albo twarz była niedoczyszczona, pełno czerwonych plam (pozostały slady i dziurki na nosie po wyciskaniu) i płaciłam 120 zł i nie było żadnego masażu ani maseczki pod oczy, ani na szyję, abyło tylko:maseczka z alg, wyciskanie, maseczka łagodząca, coś takiego pod prądem, a wychodziłam gorzej wygladająca niż przyszłam.A i tak jak poszłam za trzy dni z tzw reklamacją, gdyż mnie te plamy czerwone nie znikły to zapłaciłam jeszcze 50 zł.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 16:51   #16
Gusia
Przyczajenie
 
Avatar Gusia
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5
CZY OCZYSZCZANIE CERY U KOSMETYCZKI MOŻE SZKODZIĆ?

Mam cere tłustą i problemy z zaskórnikami na policzkach mam problemy z wyskakującymi pryszczami...Czy w tym przypadku wizyta u kosmetyczki może pomóc czy raczej zaszkodzić?Czy można uzyskać poprawę wyglądu czy raczej efekt może być w przyszłości jeszcze gorszy. U kosmetyczki na oczyszcaniu byłam tylko raz kazała mi przyjść po 3 miesiącach. Ale zbytniej poprawy nie widzę ?;-(
__________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni
Gusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 21:50   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: CZY OCZYSZCZANIE CERY U KOSMETYCZKI MOŻE SZKODZIĆ?

moim zdaniem powinnas odwiedzić kosmetyczkę poleconą przez kogoś [znaczy się: sparwdzoną] [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-20, 19:02   #18
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Od jakiego wieku zacząć oczyszczanie twarzy?

Kiedy mozna po raz pierwszy iść do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy? Co robic z pierwszymi pojawiajacymi sie objawami trądziku u 12-letniej dziewczynki??
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-20, 20:06   #19
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Od kiedy zacząć????

Nie ma niby ograniczeń wieku co do chodzenia na oczyszczanie twarzy, ale ja radzę najpierw iść do dermatologa i to koniecznie! Ja z pół roku temu miałam duży trądzik poszłam do dermatologa i on zaczął u mnie leczenie kwasami i teraz skóra jest świetna, co prawda nie idealna owszem mam trochę zmian trądzikowych i ze dwie blizny po rozdrapanych krostkach ale to już nie to samo.
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-15, 19:15   #20
Ballerinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 2
Oczyszczanie cery u kosmetyczki

Witam,
Zastanawiam sie, czy wogole jeszcze cos takiego sie robi czy juz zaprzestano? Na jak dlugo to pomaga? Czy faktycznie pozniej przez co najmniej jeden dzien nie wolno sie pokazywac na ulicy? Ile takie cos kosztuje? Z gory dziekuje za odpowiedzi. Aha, a moze sa jakies alternatywy?
Ballerinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-15, 19:29   #21
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Oczyszczanie cery u kosmetyczki

Zajrzyj do Kosmetycznego ABC , znajdziez tam cykl artykułów opisujących różne zabiegi kosmetyczne - także oczyszczanie cery. Alternatywą dla oczyszczania jest przede wszystkim peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) - świetny zabieg,cera jest po nim miła ,gładka,jaśniejsza,część zaskórników (te płytkie) jest usuwana.Polecam -warto robić ten zabieg raz w miesiącu.
Są też inne zabiegi oczyszczające ,ale ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia - poprawiają wygląd skóry ,ale zakórniki nadal tkwią w porach skóry.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-16, 23:07   #22
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: Peeling kawitacyjny

Jestem bardzo ciekawa na czym polega taki peeling. Znalzłam na forum pare postów na ten temat, ale nigdzie nie jest napisane jak się go wykonuje. Mam także pytanie czy mozliwe są jakieś skutki uboczne takiego zabiegu
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-17, 12:31   #23
gagatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Galicja
Wiadomości: 123
Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatek GG do gagatek Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatek
Re: Peeling kawitacyjny

Piling ultradźwiękowy polecam z czystym sumieniem, swego czasu stosowałam w gabinecie kosmetycznym i byłam b. zadowolona. Przede wszystkim nie jest tak inwazyjny jak oczyszczanie ręczne. Polega na (w skrócie) oczyszczaniu zwilżoną płynem tonizującym szpatułką, którą kosmetyczka "jeździ" po twarzy. Bezbolesne i cera po takm zabiegu jest ożywiona, ale faktycznie nie nadaje się do głębokego oczyszczania. Myślę, że kompetentna kosmetyczka potrafi doradzć i ocenić rezultat. Mam pytanie do p. Beaty, czy może wie pani, gdzie taki zabieg wykonywany jest w Krakowie ( jakieś znajomości "kosmetyczne"?). Szukam już dłuższy czas dzwoniąc po gabinetach i często spotykam się ze zdziwieniem. A może może pani polecić jakiś naprawdę dobry salon? Będę wdzięczna za odpowiedź.
gagatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-26, 14:54   #24
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: Peeling kawitacyjny

Podciągam wątek, brdzo prosze o adresy w Krakowie bo również nie moge znaleźć
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-26, 21:00   #25
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) - polega na złuszczeniu obumarłych komórek naskórka za pomocą ultradźwięków.Ultradźwięk i rozbijają cząsteczki wody (skóra jest zwilżana wodą) z dużą siłą -komórki naskórka są odrywane razem z cząsteczkami wody , poza tym na powierzchni naskórka wytwarza się siarczan chondroityny i przyspiesza złuszczenie naskórka. Szpatułką ultradźwiękową kosmetyczka pracuje delikatnie -zabieg jest dość przyjemny ,skóra po zabiegu jest gładka,miękka, miła w dotyku,jaśniejsza.Zabieg można wykonywać raz w miesiącu. Jest łagodny dla naczynek,można wykonywać nawet w przypadku krostek na skórze.Polecam bardzo. Jestem pod wrażeniem efektów.
Gabinetów w Krakowie niestety nie znam. Pozostaje Wam książka telefoniczna ,popytajcie w gabinetach - na razie mało gabinetów ma tego typu aparaty.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 01:15   #26
freyjka
Przyczajenie
 
Avatar freyjka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Re: Peeling kawitacyjny

Czy wskazany jest również do cery suchej i wrażliwej?
freyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 14:51   #27
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Peeling kawitacyjny

...a gdzie w Warszawie?
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 21:23   #28
Korba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 24
pyt do p.Beaty

Mam dwa pytanka. Po pierwsze czy taki peeling ultradzwiekowy mozna sobie zafundowac u pani w gabiniecie a jesli tak to ile mniej wiecej kosztuje. Dwa tygodnie temu zamyklalam naczynko na policzku, po jakim czasie moge sie zglosic do kosmetyczki na oczyszczenie twarzy?
Korba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 22:16   #29
freyjka
Przyczajenie
 
Avatar freyjka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Re: pyt do p.Beaty

A mi kosmetyczka kilka lat temu tak oczyszczała twarz, że pękło mi naczynko. I popsuła mi się cera po miesiącu - potwornie! Ale to były te tradycyjne metody. Dlatego też bardzo mnie zainteresowała informacja o tym peellingu.
freyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 23:11   #30
sylvii-27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 62
Re: pyt do p.Beaty

Po takim tradycyjnym oczyszczaniu,okropnie bolesnym musiałam leczyc twarz ponad rok u dermatologa.Wczesniej oczywiście wcale nie było źle,ale to normalne że chce się wyglądac lepiej i zawsze cos się wymysli
Po tym nieszczęsnym oczyszczaniu miałam takie okropne ropne ,nawet nie chcę sobie tego przypominac .Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało,ale wiem,ze juz więcej się nie zdecyduję
sylvii-27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-22 00:48:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.