Filtry UV a makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 12:35   #1
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343

Filtry UV a makijaż


Witam drogie koleżanki Postanowiłam założyć osobny wątek, bo kwestia "czym-się-malować-na-filtry" przewija się tu i tam, ale trudno zebrać to wszystko w jednym miejscu. Wątek "do filtromaniaczek" jest już tak długi jak lista grzechów Marii Magdaleny i informacje szczegółowe giną w gąszczu postów .
Sporo użytkowniczek filtrów - i ja do nich należę - nie chce rezygnować z makijażu, bo Bozia poskąpiła naturalnej urody Z drugiej strony filtry nie są dobrym podkładem pod makijaż, oj nie są
Mam zatem nadzieję, drogie siostry, na parę przydatnych relacji na temat jaki podkład, puder, kompakt plus oczywiscie środki naturalne typu skrobia-cynamon itp. sprawdziły się Wam na nafiltrowanych paszczkach.

Moje doświadczenia na początek (na sobie, a nie na zwierzętach) - dotyczą filtra Bioderma Photoderm Max Fluide:
City Matt albo Nature Matte Eris - dają się łatwo nałożyć na filtr (czytaj wklepać), Natre Matte nawet dość ładnie matuje. Dają się również przypudrować skrobią. Niestety, są bardzo nietrwałe, po jakimś czasie zbierają się np. w rozszerzonych porach.
Wonder Finish Maybelline - jak wyżej, z tą drobną różnica, że efekt początkowy jest ładniejszy, a spływanie - znacznie szybsze
Dermablend Vichy - trzeba nakładać bardzo mało, wklepując śladowe ilosci miejsce po miejscu. Bez skrobii ma się na twarzy istne lepiszcze, ale o dziwo po naskrobiowaniu efekt jest bardzo dobry. Ta wersja jest znacznie trwalsza od dwóch wyżej wymienionych, natomiast makijaż jest też znacznie mniej naturalny, bardziej go widać.
Podkład w kompakcie Sephora - fajnie matuje, nie wymaga skrobii, jest nietrwały ale łatwy do odświeżenia, kaplica polega na tym, że zawiera talk, wiec na filtry z parsolem (jak Bioderma) odpada Wymienione wyżej podkłady nie zawierają talku ani miki.

Czekam na odzew i pozdrawiam!
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 15:16   #2
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Filtry UV a makijaż

Podlaczam sie pod watek.Tez chce wiedziec jakich podladow uzywacie na filtry.Ja narazie zrezygnowlam z niego wogle ,bo sama zglupialam i nie wiem jaki moge nalozyc i czy sobie (przez nieumiejetne nakladnie ) nie zetre filtru.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 17:15   #3
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wydaje mi sie,ze najpierw powinno sie wklepac podklad
nastepnie filtr,a na koniec pudrowac sie
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 17:26   #4
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

podłączam się, nie daje rady z szukaniem interesujących mnie informacji w wątku filtromaniaczek, poza tym tak szybko go przybywa, że nie nadążam tam zaglądać

ale dziękuję Drogim Filtromaniaczkom, bo dzięki temu wątkowi wrócę do zarzuconych kilka lat temu filtrów
i z pewnością teraz będę je stosować o wiele mądrzej
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 18:28   #5
biel33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 31
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dołączę swoje na razie skromne doświadczenia.
Obecnie stosuję filtr Avene krem 60, taki z lekko lososiowym odcieniem. Na to City Matt eris i puder rozswietlający Vipery. Jak uzyję skrobii jest super przez jakieś trzy godziny, potem to wszystko sie troche zbiera w załamanich i tworzy lekka tapetke. Jak nie uzyję skrobii to szybko się zaczynam swiecić. No i błędne koło. Jutro ide zakupić skrobie kukurydzianą. Jak mam sam w/w makijaz bez skrobii, to jest slicznie przez ok. 2 godziny, potem świecenie , ale bez widoku zebranych resztek w załamanich. Moze ktoś stosuje na Avenke jakiś podkładzić inny niż eris i jest bardziej zadowolony??
Jutro zdam relacje z makijażu ale ze skrobia kukurydzianą i chyba sprobuje wycyganic jakies probki innych podkladow, bo w koncu na Avene to moge zaszalec)
biel33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 20:07   #6
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato, fajny wątek
Ja aktualnie Avenkę 50 z podkładem Divinorę Semi-matt Guerlain
albo:
- tylko korektor Disapear EL
- jako róż Maybelinne
- jako brązer Ziemia Słoneczna Lavertu (ostatnio mnie zapycha) albo Sephorka

- jako puderek:na to zawsze skrobia lub Ideal Matt EL
i jest przepięknie Jednak taki mat, jaki uzyskuję dzięki skrobii dla mnie jest nieosiągalny czymś innym

Absolutnie się nie świecę i nic mi sie nie wazy, w ogóle nie widać tej tony filtrów, tapety na pyszczku
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 20:43   #7
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Filtry UV a makijaż

Sandija, jak nie widać- to pokaż- bardzo chciałabym zobaczyc taki łądniusi, zadbany filterkami policzek- najlepiej bez niczego, z samym filterkeim (chodzi mi o błysk) no i z makijażem, jaki stosujesz na co dzień. Da się to zrobić? Pliiis!
Będę miała jakiś cel w moim filtrowaniu-> uzyskanie ślicznej cery
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 20:52   #8
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Basiu, w Aviatarku mam tylko filtr Efekt: glow w stylu J. Lo
Ale za wiele nie widać Jak będę w domu, to może popstrykam zdjęcia.
Ze skrobią mat totalny
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 21:13   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato - gratuluję pomysłu na wątek

Ja uzywam Avenek [mleczko i emulsja]. Podkłądu nie uzywam, wiec moge sie wypowiedziec tylkow kwestii połączenia filtra z korektorem i pudrem [w kamieniu].
Korektor Pan Stick Max Factora sprawdza sie swietnie, ladnie wtapia sie w filtr. Natomisat puder prasowany tej samej filtry tworzy malownicze plamy na avenkach
Obecnie od 3 dni uzywam pudru transparentnego Rimmel i jest ok, ale po 3-4h wymaga przypudrowania.

Ze skrobia sie nie lubimy - próbowałam i mi nie pasuje. Ponadto, zauwazylam, ze "glow" avenek i tak wylazi spod skrobii, syzyfowa praca.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 22:17   #10
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Basiu, w Aviatarku mam tylko filtr Efekt: glow w stylu J. Lo
Ale za wiele nie widać Jak będę w domu, to może popstrykam zdjęcia.
Ze skrobią mat totalny
ślicznie wyglądasz na avatarku
będę wdzięczna za zdjęcia

i inne Filterki też zdjęcia wklejać mogą, a co!
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 22:22   #11
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mango bzik
Wydaje mi sie,ze najpierw powinno sie wklepac podklad
nastepnie filtr,a na koniec pudrowac sie

Oj chyba najpierw nakłada sie filtr a dopiero na to podkład + ewentualna skrobia czy puder.

Ja na meczko Avene używałam ostatnio Max Factor LP, w sumie nie jest tak źle, ale troche za bardzo kryjący ten podkład i troche ciężko go ładnie rozprowadzić, zeby nie naruszyć filtra. Lepiej się juz sprawdzał Privi rozświetlający, pewnie dlatego, że ma lżejszą konsystencję. Nie trzeba go bardzo rozcierać, nie tworzy tzw. tapety na twarzy, ogólnie lubi sie z Avenką. Na niego troche skrobi (oczywiście z umiarem bo nie lubie matu absolutnego, delikatny błysk jest w modzie ).

A próbowała któraś z was nakładać na filtry jakąś bazę matujacą pod podkład, albo np. taką z podkładu Max Factor Flawless? Ja mam ten podkład i jeszcze z Inglot bazę matującą, ale dopiero teraz sobie o tym przypomniałam. Ciekawe jak to by się sprawdziło. Jutro wypróbuje
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 22:33   #12
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hm, Wojtusia, też myślałam nad bazą na filtr Mam w zasobach supermatującą Sephory - takją kupiłam nie wiaodmo po co, nawet wystawiłam ją na targowisku, ale nikt nie chciał Może ją wypróbuję na filtra, ale ona jest taka tępa, nie wyobrażam sobie, że nie zetrę filtra Mam jeszcze żel matujący Bielendy, który jest taki strasznie silikonowo-śliski, ale sam w sobie dobrze matuje. Jakoś sie nei zebrałam, żeby to wypróbować na filtry. Spróbuję w weekend
L_V , tego Pan Sticka używasz tylko miejscowo, czy na większe "obszary"? Nie rozpływa Ci się? Luknęłam do Twojego profilu, widzę że masz mieszaną cerę, to coś jak ja, chcociaż moja lada dzień zapewne zamieni się w tłuściocha! (wiosna ) Sandija to ma zdaje się suchą... Takim to dobrze Mnie się jak na razie wszystko rozpływa na filtrach. Ale najgorsze jest to, że mieszanka filtr-podkład-skrobia po paru godzinach włazi w pory bleee...
Mój problem polega na tym, że za bardzo przywiązałam się do Biodermy , no i ten parsol cholerny zmusza mnie do tropienia kolorówki bez talku. Wiem już o pudrze jedwabnym Hauschki i o Nu skin, ale mnie niestety same pudry nie wystarczą. Podkładzik musowo
Tłuste cery, odezwijcie się,
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 23:06   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Hm, L_V , tego Pan Sticka używasz tylko miejscowo, czy na większe "obszary"? Nie rozpływa Ci się? Luknęłam do Twojego profilu, widzę że masz mieszaną cerę, to coś jak ja, chcociaż moja lada dzień zapewne zamieni się w tłuściocha!
Erato, ten Pan Stick to jest w rzeczywistosci podkład w sztyfcie - jest bardzo krjacy, nasycony pigmentem. Mozna go uzywac na "wieksze obszary" - ja go stosuje miejscowo, doraźnie na niespodzianki i moje przebarwienia. Sprawdza sie dobrze - ja jestem zadowolona. jest kosmicznie wydajny
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 23:12   #14
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja mieszam kukurydziankę z cynamonem na mój tłuściutki filtr i na to sypię puder rozświetlajacy z Avonu - jest po prostu boski! Matuje mi tą mega żarówkę na twarzy i nie widac tych czarnych kropeczek od cynamonu. Inaczej nie wyszłabym z domu. Sama maka bardzo dobrze matuje, tylko, że nadaje skórze okropną bladosć co u mnie nie zaciekawie wygląda, bo jestem ciemna z natury. Ten puder zawiera jednak talk, ale naprawdę jest ok
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 05:26   #15
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

U mnie tak;
mleczko Avene + puder rozświetlający Hauschki i odrobinka brązera lub różu - to wersja na blado - ogromnie ją lubię
- druga to mleczko Avene + puder jedwabny do ciała Hauschki - mat zbliżony do skrobii, ale efekt o wiele lepszy, subtelniejszy nie biały, a na górę Ziemia Słoneczna nakładana za radą Sandiji gąbeczką (niech was Bóg broni przed pędzlem - zetrze warstwę filtra) - to wersja opalona.

Świecenie po jakiś 2-3h nieweluję absorbentką lub odrobinką pudru w kompakcie (Hauschka a jak!).

Na niespodzianki Panstik MF lub kamuflaż Artdeco - bez problemu rozprowadzają się na Avence.

To wszystko, bo podkładu nie używam. Cieszę się, że niedużo tego .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 10:28   #16
anggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam do Was pytanko , mianowicie interesuje mnie jaki dokladnie wpływ ma talk i mika zawarta w pudrach na filtry.
czy któraś z Was moglaby mi podać jakis konkreteny link , gdzie zawarte sa te informacje? W jaki sposób te składniki osłabaiaja działanie filtra , czy 02destabilizuja całkowicie jego ochronę.?
Bo ciagle tylko czytam ze podklad i puder bez talku i miki .
Prawde mówiac skrobia nie za bardzo spisuje sie na mojej twarzyczce , a Avenka jest z ciezka i coraz powazniej zastanawiam sie zeby uzywac normalnego pudru , w normalnej cenie zeby wygladac jak normalny człowiek
anggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 10:42   #17
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez anggie
Prawde mówiac skrobia nie za bardzo spisuje sie na mojej twarzyczce , a Avenka jest z ciezka i coraz powazniej zastanawiam sie zeby uzywac normalnego pudru , w normalnej cenie zeby wygladac jak normalny człowiek
Anggie filtry Avene nie posiadają Parsola!!! więc nie ma co destabilizować tego filtra. Na Avenke możesz uzywać wszytskie pudry jakie tylko mozliwe.
Dodam jeszcze,że altrnatywą dla skrobi jest jedwabny puder do ciała Dr Hauschki

Edytowane przez Paula07
Czas edycji: 2006-04-04 o 11:45
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 11:25   #18
anggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry UV a makijaż

Tak rozumiem, tylko mi chodzi o to ze chcialabym stosować puder z talkiem i mika na filrt inny niz Avene. A skrobia mi nie słuzy , sciaga mi skóre, a maikjaz na niej wyglada nieladnie .

Stad moje powyzsze pytanko
anggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 12:32   #19
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

Anggie, są pudry (nie skrobia), które nie zawierają talku i miki jak wymieniony wyżej Hauschka. a o talku i mice było na forum Biochemii Urody, które zniknęło i jest dopiero powoli odtwarzane.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 13:00   #20
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Filtry UV a makijaż

Niech ktos mi poleci puder (bez talku i miki ) , ktory mozna dostac takze zagranica.Widzialam raz w zdrowej zywnosci produkty Hauschka , ale pudru nie mieli .Pudru sypkiego Loreal tez nie widzialam nigdzie.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 13:16   #21
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez podziomka
Niech ktos mi poleci puder (bez talku i miki ) , ktory mozna dostac takze zagranica.Widzialam raz w zdrowej zywnosci produkty Hauschka , ale pudru nie mieli .Pudru sypkiego Loreal tez nie widzialam nigdzie.
Hauschkę zawsze możesz zamówić przez internet, a Loreal powinien być w dużych sieciowych perfumeriach, które mają standy tej firmy.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 13:22   #22
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nu Skin też można zamówić przez Internet.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 13:54   #23
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczynki napiszcie jednak jak ta mikka i talk wplywa na oslabienie filtrow Biodermy ,dokladnie tego co Erato uzywa.Ja niestety uzywam mojego ulubionego pudru w kamieniu Clinique Double Face i sie doczytalam ze ma talk,ale uwielbiam go i nie zamierzam go przestac stosowac.Wspaniale kryje niedoskonalosci.Jest to niby puder w kamieniu ale daje efekty jakby sie mialo fluid na twarzy,oczywiscie nie mylic z kompaktem.
Rowniez uzywam filtrow Biodermy i nie rozumiem o co chodzi z tym osoabieniem filtrow.Skoro Bioderma to 100 to ta ochrona spada o polowe na przyklad?Sugerujecie zeby sie przezucic na Avene?
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 14:40   #24
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

ja dziś położyłam sobie SVR50, niby tonujący, ale kryje lepiej niż mój kryjący podkład
niestety musiałam go delikatnie przypudrować
czy na SVR też można stosować dowolny puderek?
bo bardzo mi ta 50 pasuje i planuję przyniej zostać

tyle że kładę zwykły krem nawilżający
potem SVR jako podkład i z pewnością nie jest to gruba warstwa
czy mocno obniżam filtr?

chyba, że polecicie mi coś pod podkład Ideal Balance Loreala
jak on się sprawuje na filtrach?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 14:57   #25
eemiiliiaa
Raczkowanie
 
Avatar eemiiliiaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
(niech was Bóg broni przed pędzlem - zetrze warstwę filtra)
Hmm, przeczytałam wszystkie wątki Wizaż dotyczące filtrów ale nie kojarzę sobie abym natknęła się na wiadomości o pędzlu. Muszę powiedzieć że troszkę się przestraszyłam, bo ja właśnie nakładam puder pędzlem, ale punktowo, tzn. nie zamiatam całej twarzy tym nieszczęsnym pędzlem

Więc jak to jest dziewczyny z tym pędzlem
czy może rzeczywiście lepiej gąbką nakładać puder na filterek
eemiiliiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 15:01   #26
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez klaudynia
Dziewczynki napiszcie jednak jak ta mikka i talk wplywa na oslabienie filtrow Biodermy ,dokladnie tego co Erato uzywa.Ja niestety uzywam mojego ulubionego pudru w kamieniu Clinique Double Face i sie doczytalam ze ma talk,ale uwielbiam go i nie zamierzam go przestac stosowac.Wspaniale kryje niedoskonalosci.Jest to niby puder w kamieniu ale daje efekty jakby sie mialo fluid na twarzy,oczywiscie nie mylic z kompaktem.
Rowniez uzywam filtrow Biodermy i nie rozumiem o co chodzi z tym osoabieniem filtrow.Skoro Bioderma to 100 to ta ochrona spada o polowe na przyklad?Sugerujecie zeby sie przezucic na Avene?
klaudynia, chodzi o to, że talk oraz mika destabilizują określony typ filtra zawarty w niektórych kremach anty-UV, tzw, parsol1798 albo avobenzon. Chemiczna nazwa tego czegoś to "buthyl methoxydibenzoilmethane" (lub coś podobnego, jeśli pokręciłam ). Ten rodzaj filtra jest w ogóle mało stabilny i zawsze jest czymś stabilizowany w kremach, a talk go destabilizuje.
Dlatego użycie pudru czy podkładu na filtr zawierający parsol (np. Biodermy i Vichy) może spowodować osłabienie działania filtra - oczywiście nie zniweczy to ochrony całkowicie, ale jednak ją osłabi. Dlatego, jeżeli chcemy, aby nasz filtr z parsolem działał jak należy, szukamy kolorowych kosmetyków bez talku.
Natomiast filtry Avene w ogóle nie zawierają parsolu i można się po nich mazać, czym dusza zapragnie
I dlatego, pomimo że wielbię Biodermę, spróbuję coś sobie znaleźć wśród filtrów avenkowych...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 15:09   #27
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
U mnie tak;
mleczko Avene + puder rozświetlający Hauschki i odrobinka brązera lub różu - to wersja na blado - ogromnie ją lubię
- druga to mleczko Avene + puder jedwabny do ciała Hauschki - mat zbliżony do skrobii, ale efekt o wiele lepszy, subtelniejszy nie biały, a na górę Ziemia Słoneczna nakładana za radą Sandiji gąbeczką (niech was Bóg broni przed pędzlem - zetrze warstwę filtra) - to wersja opalona.

Świecenie po jakiś 2-3h nieweluję absorbentką lub odrobinką pudru w kompakcie (Hauschka a jak!).

Na niespodzianki Panstik MF lub kamuflaż Artdeco - bez problemu rozprowadzają się na Avence.

To wszystko, bo podkładu nie używam. Cieszę się, że niedużo tego .
Kate30, proszę, powiedz mi, czy ten hauschkowy puder ma siłę matowania porównywalną do skrobii Bo ja zrobiłam eksperyment z pudrem kosmetycznym zamiast skrobii i owszem, fajnie było... pół godziny Potem natychmiast spłynęłam tłuszczem Skrobia ma w sobie coś, co tę tłustość filtrową poskramia, nawet na mojej tłustej cerze. Tylko że z drugiej strony po jakimś czasie zawsze robi mi jakąś taką skorupkę i zbiera się w porach
BTW kompakt Hauschka jest z talkiem, prawda?
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 15:37   #28
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez eemiiliiaa
Więc jak to jest dziewczyny z tym pędzlem
czy może rzeczywiście lepiej gąbką nakładać puder na filterek
Ja także używam pędzla nakładając puder Hauschki i nie uważam, abym ścierała filtr, wszytsko zależy jak się nakłada .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 16:09   #29
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rzęsa
ja dziś położyłam sobie SVR50, niby tonujący, ale kryje lepiej niż mój kryjący podkład
niestety musiałam go delikatnie przypudrować
czy na SVR też można stosować dowolny puderek?
bo bardzo mi ta 50 pasuje i planuję przyniej zostać

tyle że kładę zwykły krem nawilżający
potem SVR jako podkład i z pewnością nie jest to gruba warstwa
czy mocno obniżam filtr?

chyba, że polecicie mi coś pod podkład Ideal Balance Loreala
jak on się sprawuje na filtrach?
czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 16:44   #30
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rzęsa
ja dziś położyłam sobie SVR50, niby tonujący, ale kryje lepiej niż mój kryjący podkład
niestety musiałam go delikatnie przypudrować
czy na SVR też można stosować dowolny puderek?
bo bardzo mi ta 50 pasuje i planuję przyniej zostać

tyle że kładę zwykły krem nawilżający
potem SVR jako podkład i z pewnością nie jest to gruba warstwa
czy mocno obniżam filtr?
?
Co do cienkiej warstwy filtra to Justa79 napisała w wątku filtromaniaczym (183 post, możesz sobie tam zajrzeć, była dyskusja o tym), że

"Nalozenie polowy wymaganej ilosci zmniejsza stopien protekcji, uzyskasz tylko 1/4 lub nawet 1/8 tego co podaje opis na opakowaniu.
Przykladowo krem o faktorze SPF 60 - jesli nalozysz tylko polowe wymaganej ilosci czyli 1mg/cm2 skory otrzymasz ochrone rowna SPF ok.8. "

Na SVR powinnaś stosować puder bez talku i miki, tylko na Avene można stosować dowolny rodzaj pudru bo nie zawiera Parsola
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.