Filtry UV a makijaż - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-07, 14:05   #751
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Eratko, mowisz, że taki fajoski?
A do czego byś go porównała? Bo jak tak się zastanwiam nad AL, ale mam zapas DP no i ten sprawdzony jest, taki rzadki i super się wchłania.
Możesz porównać ze sobą te dwa?
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 14:32   #752
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Ziemia egipska v. filtry.

Ziemia egipska:

Składniki:
skrobia kukurydziana, wosk, palmitynian izopropylowy, krzem, magnez, glin, dimethicone, metoksycynamonian, olej jojoby, witamina E, talk, nylon, 100 % jedwabiu, imidazolidinylowa pochodna mocznika, masło karitowe, fosfolipidy, metyloparabeny, odwodniony octan sodowy, EDTA, kwas skrobiowy, BHA, mika, kwas hialuronowy, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza, olej mineralny.

Gdy odwracam z drugiej strony mamy angielskie ingredients, a tam w pierwszej kolejności: talc i mica.
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 15:28   #753
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija Pokaż wiadomość
Eratko, mowisz, że taki fajoski?
A do czego byś go porównała? Bo jak tak się zastanwiam nad AL, ale mam zapas DP no i ten sprawdzony jest, taki rzadki i super się wchłania.
Możesz porównać ze sobą te dwa?
Mogę Aqua Lait ma gęstszą konsystencję, nie lejącą. Nie bieli, ponieważ jest lekko beżowy. Błysk zostawia okrutny - latarnia morska to pikuś Ja musze odczekać minumum 20 minut, żeby ten błysk choć trochę zniwelować. Ale w sumie odczucia co do kleistości i błysku DP mam bardzo podobne. Ogólnie rzecz biorąc Aqua Lait poleciłabym dla kogoś, kto nie zamierza nakładać podkładu, a tylko przyskrobiować się czy przypudrować. Jego konsystencję porównałabym do avenowskiego mleczka z dzieciaczkiem.
Efekty makijażowe są chyba takie same na jednym i drugim. Właściwie nie powiedziałabym, że AL jest lepszy od DP, zachowują się tak samo. Może tylko tyle, że AL nie bieli.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-22 o 00:03 Powód: Dodanie cytatu
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 16:21   #754
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hm, to muszę skombinować próbkę, bo jakoś mam odczucia pół na pół - ale chciałabym wypróbować
Dzięki Eratko
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 19:03   #755
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Proszę bardzo
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 23:42   #756
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja rowniez wyprobowalam AL i DP bardziej przypada mi do gustu, wlasnie ze wzgledu na konsystencje.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 05:04   #757
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

A-L + skrobia z dodatkiem pudru to naprawdę cudny makijażowy efekt. D-P nie daje aż tak ładnego - choć też ładny.
U mnie D-P wchłania się pięknie i nie lepi, A-L się lepi, ale za to nie wychodzi spod skrobii jak to robią Avenki, po przyskrobiowaniu jest matowy do końca dnia. Przyznam, że aplikacja A-L daleka jest od przyjemności, ale dla takiego efektu warto się pomęczyć. Zwłaszcza, że w jakiś cudowny sposób tonuję i ujednolica cerę, pomaga ukryć to i owo.
Obydwa świetnie nawilżają, ale tylko D-P udaje mi się nałożyć rano na Active-c, A-L na oczyszczoną cerę popołudniu solo. A-L + Active -c to dla mnie zbyt dużo dobroci.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 07:35   #758
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kate doskonały opis AL nic dodać nic ująć
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 10:24   #759
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

A na mnie się lepią obydwa niemiłosiernie Przy czym to, co zostawił AL w opakowaniu, lekko mnie przeraża - nie mogę niczym zmyć klejącej warstwy z plastiku, a przeciez ja to nakładam na twarz Może dlatego tak świetnie się makijaż na tym trzyma - jak na kleju Aqua Lait Super Glue
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 12:10   #760
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Może dlatego tak świetnie się makijaż na tym trzyma - jak na kleju Aqua Lait Super Glue
super określenie
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 12:17   #761
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wiecie co...

...ja juz nie wiem, co mam myslec

Siegnelam dzisiaj po mleczko Avene, zamiast DP. Jak pamietacie, zaniechalam uzywania, bo myslalam, ze mnie zapycha, ale to byl ten nieszczesny Redermic Posmarowalam sie mleczkiem - zdecydowanie mniej sie swiecilam niz DP! Szybciej sie wchlonal (na Active C!), a kiedy bez wyrzutow nalozylam kuleczki Art Deco (na skrobie) to mialam wrazenie, ze lepiej wygladaja niz na DP - cera jednolita, wygladzona. Korektor Art Deco leciutko wklepany od razu sie stopil... Jestem po prostu zaskoczona! Zobacze pod wieczor jak bede wygladac.... Ale na razie widze, ze jest o wiele lepszy niz DP...
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 12:33   #762
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

dziewczyny, Erato poruszyła pewien problem który i mnie gnębi - udaje wam się domyć całkowicie do czysta miarki na filtry? U mnie prawie się to udaje po zastosowaniu dodatkowo płatka kosmetycznegop nasączonego wódeczką, ale szkoda mi wódeczki no i kłopotliwe jest codzienne chodzenie po flaszkę do pokoju. Po myciu mydłem i wodą mam lekko klejącą łyżeczkę zazwyczaj, napewno nie przezroczysty plastik
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 12:59   #763
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Coż, te filtry to jednakowoż łagodne substancje nie są - pamiętam posty jakiejś wizażanki, która pisała, że jej coś "wyżarło" miarkę do filtra Ja nie próbowałam AL na miarce, bo miałam malutkie pudełko z próbką zrobioną przez Kate. No i nie mogę tego pudełka nijak domyć. Natomiast Biodermy jak na razie nic nie zrobiły z moją miarką, wiec moze są mniej żrące
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 12:59   #764
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Zachęciłyście mnie do zakupu AL, zdecydowanie się w niego zaopatrzę, jak powykańczam te moje zapasy
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 13:05   #765
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Zachęciłyście mnie do zakupu AL, zdecydowanie się w niego zaopatrzę, jak powykańczam te moje zapasy
czyli za jakieś skromne pół roku...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 14:03   #766
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Coż, te filtry to jednakowoż łagodne substancje nie są - pamiętam posty jakiejś wizażanki, która pisała, że jej coś "wyżarło" miarkę do filtra Ja nie próbowałam AL na miarce, bo miałam malutkie pudełko z próbką zrobioną przez Kate. No i nie mogę tego pudełka nijak domyć. Natomiast Biodermy jak na razie nic nie zrobiły z moją miarką, wiec moze są mniej żrące
Mnie spray Biodermy SPF 40 wyżarł (dosłownie) miarkę...
Inna sprawa, że twarz też...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 14:53   #767
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

To chyba zależy od plastiku. Moim miarkom nic nie jest po żadnym filtrze.
Natomiast miałam próbkę sprayu 50+ Avene, po którym pojemniczek nadawał się tylko do kosza. Więc żrą chyba wszystkie - ale nie każdy plastik.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 23:58   #768
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hm... Zmylam makijaz zrobiony na Avence i powiem Wam, ze twarz lepiej wyglada niz po DP LRP, wyraznie uspokojona, ukojona, bez zaczerwienien. Po DP drobne krostki byly czerwone po zmyciu makijazu, po Avene - jakby zagojone i juz wiem, ze mnie nie zapycha. Mysle, ze alkohol w DP troche mnie podraznia. Dobrze, ze sobie zostawilam mleczko Avene . Nie wiem, czy nie wrocic na dobre do niego... Pomaziam sie nim z pare dni.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 00:03   #769
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
czyli za jakieś skromne pół roku...
No!
I to mnie właśnie martwi, bo do tego czasu wyjdzie pewnie mnóstwo nowych filtrów, więc muszę chyba zacząć spisywać, co mam wypróbowac w przyszłości
Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 06:14   #770
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Sandija, a żebyś wiedziała - ja zapisuję i będę sobie przez zimę testować podczas czystek w aptekach (tego się boję )
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 09:01   #771
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Aga, tylko skąd wtedy wytrzaśnie się wymarzone probki? pewno są w aptekach będą jedynie svr, vichy mleczko żelowe i avenka albinos
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 09:53   #772
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry UV a makijaż

A propos zapasów...wchdzę wczoraj do osiedlowej apteki, i co widze? Stary poczciwy łososiowy łosoś, miłość moja....i jak tu nie kupić?? data waznosci do 2008
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 09:57   #773
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja jestem jak na razie bardzo dzielna i nic nie chomikuję jak przyjdzie do robienia zapasów na zimę , to chyba zgłupieję Nie mówiąc już o kosztach...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 11:33   #774
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Aga, tylko skąd wtedy wytrzaśnie się wymarzone probki? pewno są w aptekach będą jedynie svr, vichy mleczko żelowe i avenka albinos
jestem tak cwana, że kupuję tylko te dobrze oceniane przez użytkowniczki i zawsze jestem zadowolona nakładam podkład, więc nie muszę obawiać się bielenia, świecenie zawsze da się zmatowić...
z ciekawości, jakie macie najbliższe plany? bo ja mam chętkę na spraye Avene, emulsję też Avenki; Vichy - mleczko dla alergików i drugie dla dzieci

a nie pytajcie ile mam obecnie kremów na stanie, bo jeśli kupię te wyżej wymienione to spokojnie do lata przyszłego dojadę
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 12:48   #775
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja wakacyjne zapasy mam już zrobione, wkrótce wyjazd, a na filtry w Jastarnii nie liczę .
Moje oko cieszy kolekcja LRP i sprayE Biodermy do ciałka.
Pewno na tych zapasach i jesień przejadę, a zimą (fuuj) kto wie.... może nowe testy podejmę.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 13:08   #776
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, Wy tu juz o zapasach na zime, a ja ciągle tego lata nie mogę sie doczekać. Nie wiem, jak u Was z pogodą, ale w Kielcach piździ (czyli przysłowiowa norma ).

Co do Avenek, ja się do nich już tak przyzwyczaiłam, że trudno mi będzie się przestawić chyba na lżejsze i mniej kleiste filtery Ale tego Al LPR to muszę zdobyć skoro, jest tak genialny.
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 14:15   #777
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Śmieciary... Znowu śmiecimy w wątku Powoli każdy wątek zamienia się w plotkowy A tak ad rem, skończyłam już próbki antków i dzisiaj zaaplikowałam sobie spray Biodermy (też próbka od Kate ). Wszystko fajnie, wchłania się jak złoto, zero lepienia - cóż za ulga po kleistych antkach Za to makijaż na tym - porażka To znaczy porażka w porównaniu do antków - bo jak na Biodermę to normalka, że mam ciasto po trzech godzinach Różnica jest naprawdę przysłowiowe "niebo a ziemia" (antek a bioderma)
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-10, 05:27   #778
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Monika - A-L makijażowa rewelacja + destabilizacja oczywiście . A-L + rozświetlający Hauschka wymieszany z Dry-flo i lusterka nie potrzeba przez całe popołudnie. Koniecznie wypróbuj.
Ja chyba zanabędę sobie jeszcze jakiś skromny zapasik.

Erato - ja co prawda nie makijażuję się, ale na biodermie u mnie skrobia spokojnie pół dnia bez błysku wytrzymywała. Spray jest lekki i naprawdę fajny, ale niestety moja kapryśna paszcza go nie polubiła .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-10, 10:29   #779
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Filtry UV a makijaż

a czy ten podkład gryzie sie z filtrami??
=> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=795
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-10, 11:04   #780
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

wygląda b. ładnie, ale do takich linijek w składach nigdy nie mam zaufania
Cytat:
[+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]
tlenki żelaza i dwutlenek tytanu ale jak się domyślam - padnie argument o may contain na plus, że nie ma talku (zastępuje go nylon? jak w transcluide?) ani miki
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.