Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-28, 12:05   #1
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II


Witam ponownie!

Obecny wątek to kontynuacja wątku

Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124258


Zanim zadasz pytanie o analizę proszę o przygotowanie i podanie pełnych informacji:
-
nazwa kosmetyku, producent (pogrubione aby było czytelnie)
-jeśli możliwe proszę wkleić zdjęcie produktu oraz skład INCI
-warto też przejrzeć poprzedni wątek oraz listę, gdzie są wrzucone linki po analizie

Ważna informacja!

Post odnoszący się do analizy ma być umieszczany raz - podbijane posty będą wycinane, podobnie będzie działo się z offtopami i prośbami o podanie składów.


Wprowadzone zmiany maja na celu by wątek był czytelny


Pozdrawiam

Hexxana
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-07 o 09:57
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 12:24   #2
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam na nowym wątku. mam bardzo ważne pytanie odnośnie podkładu Maybelline Pure Make UP
jedna z wizazanek w jego składzie znalazłą polyacrylamide i napisała ze jest to substancja podejrzana o działanie rakotwórcze... zgłupiałam do reszty i nie wiem czy od stosowania tego podkładu cos mi moze sie stac???? oto skład
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)


a drugie pytanie dotyczy antybakteryjnego pudru prasowanego Miss Sporty. wiem że pudry nie są najlepsze dla cer tłustych dlatego pomyslalam o takim specyfiku jednak chciałam się dowiedziec czy naprawdę jest warty zakupu czy będzie "brudził" twarz jak i inne.. oto skład spisany w sklepie z opakowania bo na kwc go nie ma:

talc, zea mays, kaolin, zinc stearate, calcium carbonate, magnesium stearate, paraffinum liquidum, methylparaben, triclosan, acetylated, lanolin, glyceryl, stearate SE, potassium stearate, propylparaben, limonete, BHT i tu jakies cyferki plusy i minusy nastepowaly ale nie wiem nawet jak to zapisac...

z góry dziękuję!
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 13:30   #3
elenanail
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 160
GG do elenanail
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Podaje skład kosmetyku ,
pod nazwą Revitalizing Energy. Firma MAC


MAC-Revitalizing Energy

Water/Aqua/Eau

Butylene Glycol

Caffeine

Diamond Powder

Polysorbate 80

Calcium Chloride

Sodium Sulfate

Magnesium Chloride

Potassium Nitrate

Potassium Phosphate

Fragrance(parfum)

Linalool

Citral

Limonene

Sodium Benzoate

Phenoxyethanol

Bardzo prosze o analize tego składu.
Kosmetyk poparzył moja rogowke oka.
A na opakowaniu nie ma takiego ostrzezenia.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-02-29 o 00:34
elenanail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 13:42   #4
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L'OREAL DERMA GENESIS krem na dzien

INCI: aqua, cyclohesiloxane, cyclopentasiloxane, glyceri, alcohol denat, petrolatum, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, silica, mica, hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid, polyglyceryl-4 isostearate, ethylhexyl methoxycinnamate, hydroxypropyl, tetrahydropyrantriol, tocopherol, silica dimethyl silylate, algae /algae extract, sodium hyaluronate, ci 77891 / titanium dioxide, drometrizole trisiloxane, magnesium sulfate, ptfe, tristearin, acrylates copolymer, disteardimonium hectorite, acetylated glycol sterate, disodium edta, capryl glycol / caprylyl glycol, parfum/fragrance, phenoxyethanol

odnosnik do fotki http://ecx.images-amazon.com/images/...qL._AA280_.jpg

mam nadziejem, ze wszytsko jest jak potrzeba
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 14:16   #5
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mam cerę trądzikową (tłustą, choć gdzieniegdzie przesuszoną wskutek terapii). Chciałabym poprosić o analizę poniższych podkładów i pudru, i ocenę, czy któryś podkład nadawałby się dla mnie (nie zapychał, nie wysuszał, w miarę matował) i czy uder by nie zaszkodził.

Soraya Make-up matujący
Skład:
Aqua, Cyclomethicone, Polymethylmethacrylate, Triethoxycaprylylsilane, Hexyl Laurate, Talc, Cetyl PEG/PPG - 10/1 Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Ceresin, Hydrogenated Castor Oil, Tocopherol, Propylene Glycol, Panthenol, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hydroxymethylpentyl-3-Cyclohexenecarboxaldehyde , Citronellol, Cinnamal, CI +/- 77891, 77491, 77492.

Kolastyna Satin Make-up
Skład:
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Nylon-12, Cross-linked, Methylmethaacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcydohe xane Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (16.02.2007.)

Chciałabym dodać jeszcze poniższe dwa, ale nie znalazłam nigdzie składów. Może Ktoś zna?

Coty, Miss Sporty, So Clear, Anti - Bacterial Make Up (Podkład matujący antybakteryjny) (nowa wersja)

Bell, Skin Correction System Cover Foundation (Fluid kryjąco – korygujący)

Puder Paul Sagane, Satin Finish Touch
Skład:
Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, Silica, Mica, Calcium Aluminium Borosilicate, Titanum Dioxide, Iron Oxide , Tin Oxide, Silver Oxide, [+/- Cl 77891, Cl 77499, Cl 77007, Cl 73360, Cl 75470]
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2008-02-29 o 13:24
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 14:24   #6
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

krem Emi, regenerująco-odżywczy z kolagenem. od razu powiem że bardzo uczulił moja babcię - czerwone piekące plamy na twarzy. który składnik mógłbyć za to odpowiedzialny? powinna się któregoś wystrzegać? dziękuję z góry
skład:
aqua, mineral oil /and/ petrolatum /and/ sorbitan sesquioleata /and/ ceresin, glycerin, mineral oil, caprilic/capric, triglyceride, soluble collagen /and/ hydrolyzed elastin, cyclopentasiloxane, chlorhexidine, fragranc: citronellol, geraniol, hexyl, cinnamal, limonene.
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 17:59   #7
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Pięknie proszę o analizę kremów pod względem składników mogących pozapychać moje biedne pory No i co generalnie Drogie Ekspertki sądzicie o tych specyfikach? Na razie poszukuje kremów bez silikonów, bo podejrzewam je o zapychanie

Apotheker Scheller - Aktywnie chroniący nawilżający krem marchewka - pomarańcza:
Skład (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis, Glycerin, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Sodium Stearoyl Lactylate, Glycine Soja, Decyl Olivate, Squalane, Myristyl Alcohol, Olea Europaea, Buxus Chinensis, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenethyl Alcohol, Tocopherol, Glyceryl Stearate SE, Hippophae Rhamnoides, Daucus Carota, Beta-Carotene, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Glucoside, Xanthan Gum, Acrylates/Vinyl Isododecanoate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Citrus Amara, Limonene, Linalool, Citral, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citrus Dulcis, Parfum

Apotheker Scheller - Uspokajający krem na dzień zielona herbata i algi morskie:
Skład (INCI)

Aqua, Glycine Soja, Pentylene Glycol, Buxus Chinensis, Olea Europaea, Squalane, Alcohol Denat., Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Camelia Oleifera, Algae, Fucus Vesiculosus, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Silica, Kaolin, Sodium Carbomer, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Silver Chloride


Eco cosmetics - krem nawilżający do twarzy:
Skład INCI:
Aqua, Glycine Soja Oil*, Punica Granatum Extract *, Caprylic/capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil *, Vitis Vinifera Leaf Extract *, Hydrogenated Coco-Glycerides, Lecithin Hydrogenated, Butyrospermum Parkii Butter*, Olea Europaea Leaf Extract *, Vitis Vinifera Seed Oil*, Cocos Nucifera Oil*, Carica Papaya Extract, Punica Granatum Oil *, Xanthan Gum, Sodium PCA, Tocopherol, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol


Eco cosmetics - balsam do twarzy:
Skład INCI:
Aqua, Glycine Soja Oil*, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Olea Europaea Oil*, Argania Spinosa Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Butyrospermum Parkii*, Hydrogenated Palm Glycerides, Olea Europaea Leaf Extract*, Citrus Aurantium Amara Flower Destillate*, Hippophae Rhamnoides Extract*, Sorbitol, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Alcohol, Hippophae Rhamnoides Oil, Xanthan Gum, Lecithin Hydrogenated, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Citronellol


Wiem, że skład kremu nawilżającego z Eco był już analizowany, ale zauważyłam, że nie był to skład inci i różniła się znacząco kolejność składników, więc pozwoliłam sobie jeszcze raz poprosić o jego analizę


I jeszcze krem Bielendy. Oprócz potencjalnych zapychaczy ciekawa jestem gdzie w składzie jest witamina C (deklarowana przez producenta), bo nie widzę ani kwasu askorbinowego ani jego pochodnych

Bielenda - krem kasztanowy na noc, półtłusty:
Skład (INCI):
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Glycerin, Dicocoyl Pentaerythrityl Distearyl Citrate, Cera Microcristallina, Glyceryl Oleate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cera Alba (Beewax), Magnesium Sulfate, Biosaccharide Gum-1, Propylen Glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Malpighia Puncifolia (Acerola) Fruit Extract, Troxerutin, Rutin, Aluminium Stearates, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol

Z góry dziękuję za odpowiedź
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-28, 19:38   #8
jenny0412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o analizę składu kremu do twarzy i ciała firmy

Rossman "babydream".

Skład:AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL PALMITALE, GLYCERIN, CETYL ALKOHOL, PARFUM, CERA ALBA, PANTHENOL, TOPOPHERYL ACETATE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, BISABOBOL, XANTAN GUM, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, SODIUM HYDROXIDE.


Mam 24 lata i mieszaną(na policzkach bardzo suchą skórę)oraz problem z wypryskami typu "kaszka"na czole,czy w tym kremie jest coś co może mi zaszkodzić tzn.np.spowodować wysyp na czole?Ważne jest też dla mnie czy w tym kremie są substancje dobrze nawilżające?z góry WIELKIE DZIĘKUJĘ

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-02-29 o 00:27 Powód: błędy w składzie
jenny0412 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 22:07   #9
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mam prośbę o przeanalizowanie składu szamponu do włosów firmy
Cosmetici Dora Splendor: Shampoo SEBUM-STOP seboregulujący

skład: inci aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, cocamide dea, lusine carboxymethyl cysteinate lysine thiazolidine, carboxylate, sodium usnate, propylene glycol, agrimonia eupatoria, nasturtium officinale, ascorbic acid, imidazolidinyl urea, butylparaben, phenoxyethanol, citric acid, aplpha isomethyl lonone, amyl cinnamal, benzyl salicylate, butylphenyl, methylpropional, coumarin, geraniol, parfum.

Chodzi mi o analizę pod kątem tego, czy ten szampon byłby w stanie zmniejszyć przetłuszczanie włosów, oczyścić skórę głowy i czy może powodować jakieś negatywne reakcje. Z góry dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dora_splendor_shampoo_200ml.jpg (19,9 KB, 5 załadowań)
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 22:42   #10
panna nadobna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o rzut okiem na skład tego kosmetyku:
ViViean - Żel z kwasem salicylowym 2% (Control Therapy Exfoliant Gel BHA 2%).
Chodzi głównie o jakiś składnik mający coś wspólnego z plastikiem. Wiem, jak to brzmi, ale znalazłam coś na ten temat w innym wątku

SKŁAD:
Aqua, Alcohol Denat., Aloe Barbadensis, Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Salicylic Acid, Urea, Chamomilla Recutita, Soluble Collagen, Allantoin, Bisabolol, Propylene Glycol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethoxydiglycol, Sodium Methylparaben, Magnesium Nitrate, Methyl-Cl-Isothi-azolinone, Methylisothiazolinone, Parfum, D-Limonene, Citrol.


A także, pod względem ewentualnych "zapychaczy" - szukam dobrego nawilżacza jako alternatywy dla kuracji kwasowej:

Ziaja, Kozie Mleko 2
Skład: Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Lactobacillus/ Milk Solids/ Glycine Soja (Soybean)Oil Ferment, Cyclodextrin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Cera Alba( Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum( Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Eugenol, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, d- Limonene


Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez panna nadobna
Czas edycji: 2008-02-28 o 23:12
panna nadobna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 23:05   #11
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam)))))))
chcialabym poprosic o rozszyfrowanie skladu kremu DR. HAUSCHKA - czy posiada zapychacze?

Dr. HAUSCHKA, Rosencreme Leicht (Lekki krem z płatków róży):

Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum

czy moze pod wzgledem skladu lepsza bedzie starszaa wersja?

Dr. HAUSCHKA, Rosen Creme (krem z płatków róży)

Skład: aqua, arachis hypogaea, althaea officinalis, cera flava, persea gratissima, hypericum perforatum, butyrospermum parkii, lecithin, parfum, citronellol, geraniol, linalool, limonene, citral, farnesol, benzyl alcohol, eugenol, rosa gallica, rosa canina.

wielkie dzieki za pomoc...pozdrawiam serdecznieeee

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-02-29 o 00:26
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-29, 00:25   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
witam na nowym wątku. mam bardzo ważne pytanie odnośnie podkładu Maybelline Pure Make UP
jedna z wizazanek w jego składzie znalazłą polyacrylamide i napisała ze jest to substancja podejrzana o działanie rakotwórcze... zgłupiałam do reszty i nie wiem czy od stosowania tego podkładu cos mi moze sie stac????

Maybelline Pure Make UP

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)


a drugie pytanie dotyczy antybakteryjnego pudru prasowanego Miss Sporty. wiem że pudry nie są najlepsze dla cer tłustych dlatego pomyslalam o takim specyfiku jednak chciałam się dowiedziec czy naprawdę jest warty zakupu czy będzie "brudził" twarz jak i inne.. oto skład spisany w sklepie z opakowania bo na kwc go nie ma:

Miss Sporty- antybakteryjny puder prasowany

talc, zea mays, kaolin, zinc stearate, calcium carbonate, magnesium stearate, paraffinum liquidum, methylparaben, triclosan, acetylated, lanolin, glyceryl, stearate SE, potassium stearate, propylparaben, limonete, BHT i tu jakies cyferki plusy i minusy nastepowaly ale nie wiem nawet jak to zapisac...

z góry dziękuję!
Tutaj link o poliakrylamidzie-wyszkiwarka nie gryzie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=poliakrylamid

Sama wybierz i ocen

Podklad ma sklad malo przyjazny tymbardziej,ze bardzo wysoko znajduje sie tez konserwant,ktory tez nie powinien znajdowac sie w czolowce skladu

Puder Miss Sporty nie jest zbyt trafiony a nazwa antybakteryjny to daleko idace pojecie,w kazdym razie moze niezle matowic i optycznie wygladzac skore,moze tez pozapychac ale nie jest to okreslenie,ze na pewno tak sie zdarzy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 00:32   #13
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
L'OREAL DERMA GENESIS krem na dzien

INCI: aqua, cyclohesiloxane, cyclopentasiloxane, glyceri, alcohol denat, petrolatum, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, silica, mica, hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid, polyglyceryl-4 isostearate, ethylhexyl methoxycinnamate, hydroxypropyl, tetrahydropyrantriol, tocopherol, silica dimethyl silylate, algae /algae extract, sodium hyaluronate, ci 77891 / titanium dioxide, drometrizole trisiloxane, magnesium sulfate, ptfe, tristearin, acrylates copolymer, disteardimonium hectorite, acetylated glycol sterate, disodium edta, capryl glycol / caprylyl glycol, parfum/fragrance, phenoxyethanol

odnosnik do fotki http://ecx.images-amazon.com/images/...qL._AA280_.jpg

mam nadziejem, ze wszytsko jest jak potrzeba
Krem dyskwafilikuje alkohol denat. ktory jest w otoczenhiu silikonow i gliceryny/petrolatum ale to za malo na zrownowazenie jego dzialania.
To co ciekawe jest dosc daleko w skladzie w zwiazku z tym krem wygladzi skore dzieki silikonom,mika podaruje rozswietlenie i efekt promiennej buzi no ale to za malo chyba,ze sa cery ktorym to wystarczy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 00:38   #14
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez elenanail Pokaż wiadomość
Podaje skład kosmetyku ,
pod nazwą Revitalizing Energy. Firma MAC


MAC-Revitalizing Energy

Water/Aqua/Eau

Butylene Glycol

Caffeine

Diamond Powder

Polysorbate 80

Calcium Chloride

Sodium Sulfate

Magnesium Chloride

Potassium Nitrate

Potassium Phosphate

Fragrance(parfum)

Linalool

Citral

Limonene

Sodium Benzoate

Phenoxyethanol

Bardzo prosze o analize tego składu.
Kosmetyk poparzył moja rogowke oka.
A na opakowaniu nie ma takiego ostrzezenia.
Zanim edytowalas pisalas,ze widzialas w skladzie kwas salicylowy ktorego w tym towarzystwie nie ma a wydaje mi sie,ze jezeli on faktycznie wystapil w skladzie tego kosmetyku to mogl spowodowac taki a nie inny efekt.
Pozniej jeszcze na spokojnie dopisze wiecej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 11:20   #15
taiwa
Zadomowienie
 
Avatar taiwa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 080
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosiłabym o ocene tego kremu, jest to Yves Rocher Serum Vegantal Corrective Intervention Night Sculpting Care.
aqua, lentinus edodes, glycerin, butylene glycol, vitis vinifera, ethylhexyl cocoate, dimethicone, propylene glycol, cetyl palmitate, cetyl alcohol, sodium mannuronate, methyl glucose sesquistearate, hydrogenated palm oil, dicaprylyl maleate, acacia senegal, peg-100 stearate, talc, sodium lactate methylsilanol, butyrospermum parkii, parafinum liquidum, glyceryl stearate, parfum, ammonium acryloyldmethyltauratenp copolymer, methylpareben, ethyl linoleate, cera microcristallina, lecithin, paraffin, xanthan gum, tocopheryl acetate, tetrasodium edta, sorbic acid, retinyl palmitate, allantoin, ethylparaben, propylparaben, bht, butylparaben, ci 16035, ci 42090
Czy ten krem ma szanse nawilżać, oraz czy posiada posiada składniki, które mogą zapychać pory?
Z góry dziękuję za dopowiedź
__________________
taiwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 15:42   #16
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez elenanail Pokaż wiadomość
Podaje skład kosmetyku ,
pod nazwą Revitalizing Energy. Firma MAC


MAC-Revitalizing Energy

Water/Aqua/Eau

Butylene Glycol

Caffeine

Diamond Powder

Polysorbate 80

Calcium Chloride

Sodium Sulfate

Magnesium Chloride

Potassium Nitrate

Potassium Phosphate

Fragrance(parfum)

Linalool

Citral

Limonene

Sodium Benzoate

Phenoxyethanol

Bardzo prosze o analize tego składu.
Kosmetyk poparzył moja rogowke oka.
A na opakowaniu nie ma takiego ostrzezenia.


Stawiam na uszkodzenie śródbłonka rogówki przez kofeinę
Może w połączeniu z fenoksyetanolem, choć jest go tu najmniej.

Ups, nie zauwazyłam, że już Ci Hexanna odpowiedziała. Choć ta kofeina faktycznie mogła podrażnić rogówkę, a jak kwas salicylowy był tez w składzie, to pewnie obuie substancje działając synergistycznie mogły spowodować podrażnienie i w konsekwencji owrzodzenie 9oby nie) rogówki.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna

Edytowane przez wholelottalove
Czas edycji: 2008-02-29 o 16:00 Powód: nie zauwazyłam, że krem został już zanalizowany
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 15:55   #17
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez taiwa Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o ocene tego kremu, jest to Yves Rocher Serum Vegantal Corrective Intervention Night Sculpting Care.
aqua, lentinus edodes, glycerin, butylene glycol, vitis vinifera, ethylhexyl cocoate, dimethicone, propylene glycol, cetyl palmitate, cetyl alcohol, sodium mannuronate, methyl glucose sesquistearate, hydrogenated palm oil, dicaprylyl maleate, acacia senegal, peg-100 stearate, talc, sodium lactate methylsilanol, butyrospermum parkii, parafinum liquidum, glyceryl stearate, parfum, ammonium acryloyldmethyltauratenp copolymer, methylpareben, ethyl linoleate, cera microcristallina, lecithin, paraffin, xanthan gum, tocopheryl acetate, tetrasodium edta, sorbic acid, retinyl palmitate, allantoin, ethylparaben, propylparaben, bht, butylparaben, ci 16035, ci 42090
Czy ten krem ma szanse nawilżać, oraz czy posiada posiada składniki, które mogą zapychać pory?
Z góry dziękuję za dopowiedź
Ciekawy skład- na początku wyciąg z twardziaka japońskiego (lentinus edodes)- to grzyb popularnością na Wschodzie dorównujący pieczarce, mówi się o jego własciwościach przeciwbakteryjnych, ale nawilżac to nie będzie
Gliceryna- nawilżacz, wysoko w składzie, trochę emulgatorów, zapychać może ewentualnie hydrogenated palm oil -uwodorowany olej roślinny, ale jest pośrodku składu, więc zaryzykowałabym. Jedyne, co mi się nie podoba, to konserwanty- tetrasodium EDTA i BHT, parabeny by wystarczyły jak dla mnie, po co pchają jeszcze alergizujące konserwanty typu butylohydroksytoluen?
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 16:41   #18
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez elenanail Pokaż wiadomość
Podaje skład kosmetyku ,
pod nazwą Revitalizing Energy. Firma MAC


MAC-Revitalizing Energy

Water/Aqua/Eau

Butylene Glycol

Caffeine

Diamond Powder

Polysorbate 80

Calcium Chloride

Sodium Sulfate

Magnesium Chloride

Potassium Nitrate

Potassium Phosphate

Fragrance(parfum)

Linalool

Citral

Limonene

Sodium Benzoate

Phenoxyethanol

Bardzo prosze o analize tego składu.
Kosmetyk poparzył moja rogowke oka.
A na opakowaniu nie ma takiego ostrzezenia.


Stawiam na uszkodzenie śródbłonka rogówki przez kofeinę
Może w połączeniu z fenoksyetanolem, choć jest go tu najmniej.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 16:46   #19
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
witam)))))))
chcialabym poprosic o rozszyfrowanie skladu kremu DR. HAUSCHKA - czy posiada zapychacze?

Dr. HAUSCHKA, Rosencreme Leicht (Lekki krem z płatków róży):

Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum

czy moze pod wzgledem skladu lepsza bedzie starszaa wersja?

Dr. HAUSCHKA, Rosen Creme (krem z płatków róży)

Skład: aqua, arachis hypogaea, althaea officinalis, cera flava, persea gratissima, hypericum perforatum, butyrospermum parkii, lecithin, parfum, citronellol, geraniol, linalool, limonene, citral, farnesol, benzyl alcohol, eugenol, rosa gallica, rosa canina.

wielkie dzieki za pomoc...pozdrawiam serdecznieeee
Mi się podoba bardziej starsza wersja, bo nowsza- light- ma wysoko alkohol w składzie. Oba kremy mogą uczulać ze względu na geraniol, substancję zapachową niekiedy powodującą wyprysk alergiczny. Zapychaczy za to nie widzę
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-29, 18:40   #20
taiwa
Zadomowienie
 
Avatar taiwa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 080
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Wholelottalove dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź
Miło mnie zaskoczyłaś tymi przeciwbakteryjnymi właściwościamy wyciągu, który jest na drugim miejscu wskładzie. Z obietnic producenta wynika że to ma być poprostu odżywczo-przeciwzmarszczkowy krem, a jeśli te właściwości potwierdziłyby się w stosowaniu, to już wogóle było by super
Oczywiście przeczytałam najpierw że jest to wyciąg z twardziela japońskiego
__________________
taiwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 00:20   #21
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ponieważ przejrzałam rozszyfrowane produkty, a nie znalazłam tego, który mnie interesuje, chciałam zapytać czy to mleczko do demakijażu jest rzeczywiście dobre i warte nabycia ? Dziękuję z góry.

ORIFLAME - Optimals Sensitive Cleansing Milk
Oczyszczające mleczko Sensitive

Lista składników:
PARAFFINUM LIQUIDUM, AQUA, STEARETH-21, STEARETH-2, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, CARBOMER, PROPYLPARABEN, DISODIUM EDTA, SORBITOL, CHAMOMILLA RECUTITA.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7128_l.jpg (11,7 KB, 5 załadowań)
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 00:38   #22
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Ponieważ przejrzałam rozszyfrowane produkty, a nie znalazłam tego, który mnie interesuje, chciałam zapytać czy to mleczko do demakijażu jest rzeczywiście dobre i warte nabycia ? Dziękuję z góry.

ORIFLAME - Optimals Sensitive Cleansing Milk
Oczyszczające mleczko Sensitive

Lista składników:


PARAFFINUM LIQUIDUM, AQUA, STEARETH-21, STEARETH-2, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, CARBOMER, PROPYLPARABEN, DISODIUM EDTA, SORBITOL, CHAMOMILLA RECUTITA.
Srednio przyjazne,moze pozapychac i bardzo wysoko w tak krotkim skladzie drazniacy konserwant(na czerwono),poszukalabym czegos innego
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 10:04   #23
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Srednio przyjazne,moze pozapychac i bardzo wysoko w tak krotkim skladzie drazniacy konserwant(na czerwono),poszukalabym czegos innego
Ślicznie dziękuję za tak szybką odpowiedź
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 14:55   #24
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę kremu Avon Anew Ultimate age repair night.
Moja Mama się nad nim zastanawia: ma skórę wrażliwą na podrażnienia i uczulenia -> czy w tym specyfiku jest coś co może silnie podrażniać? I czy ma w sobie jakieś ekstrakty, który rzeczywiście mogą polepszyć kondycję dojrzałej cery?

ANEW ULTIMATE Age Repair Night Cream
Water
DIMETHICONE
GLYCERIN
BUTYLENE GLYCOL
ETHYLHEXYL SALICYLATE
AMMONIUM GLYCOLATE
BEHENYL ALCOHOL
HYDROGENATED POLYISOBUTENE
GLYCOLIC ACID
HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER
TRISILOXANE
SQUALANE
CETEARYL ALCOHOL
THIODIPROPIONIC ACID
PHENYL TRIMETHICONE
PHYTOL
PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE
ECLIPTA PROSTRATA EXTRACT
HUMULUS JAPONICUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT
PALMITOYL TETRAPEPTIDE-10
HEPTAPEPTIDE-6
PALMITOYL LYSYL AMINOVALEROYL LYSINE
GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT
DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT
DIMETHICONOL
SILICA
CETEARYL GLUCOSIDE
PEG-100 STEARATE
PEG-150 DISTEARATE
SODIUM POLYACRYLATE
CARBOMER
POLYSORBATE 60
POLYSORBATE 20
DISODIUM EDTA
PHENOXYETHANOL
PARFUM/FRAGRANCE

Jeszcze nieśmiało przypominam o mojej wcześniejszej prośbie o analizę kremów do buzi
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 20:00   #25
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dead sea products Mineral care- Hydra Micropeeling
Skład: Distilled Water, Propylene Glycol, glyceryl Stearate, Vitis Vinifera(Grape) Seed Oil, Jojoba Esters, Peg-2000, sodium Lauryl sulfate, Isopropyl Myristate, Cetyl alcohol, diethyl-Hexyl Cyclohexane, Citrus medica limonum(lemon) Extract, Dimethicone, Asimin Triloba Fruit Extract, Algae Extract, Parfum, Dead Sea Water, Methylparaben, Caprylic/Capric, Trigglceride, Urea, Imidazolidinyl urea, Pheenoxyethanol, Methylparaben, Buthylparaben, Potassium Sorbate, Papain, artemia Extract, Allantoin,Camelia Sinensis leaf extract, 2-bromo-2-Nitropane-1-3-Diol, Bht.
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 20:34   #26
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

MAC, Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Skład
Active ingredients: Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50%
Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin

Zastanawiam się czy owa baza z tak wysokim SPF może zastąpić filtr?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 20:40   #27
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
MAC, Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Skład
Active ingredients: Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50%
Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin

Zastanawiam się czy owa baza z tak wysokim SPF może zastąpić filtr?
Baza była analizowana w poprzednim wątku. I odpowiedź na Twoje pyt. brzmi - nie. Filtry niestabilne, ścierają się i destabilizuję pod make-upem.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 23:47   #28
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez magdaSEM Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie polecić jakąś literaturę pomocną do analizy kosmetyków?
Ja ew. bazuję na poprzednim wątku, słowniku składów z wizażu i tego, co znajdę w google, przy czym jestem totalną amatorką.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 13:38   #29
jenny0412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ponawiam prośbę:
Bardzo proszę o analizę składu kremu do twarzy i ciała firmy

Rossman "babydream".

Skład:AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL PALMITALE, GLYCERIN, CETYL ALKOHOL, PARFUM, CERA ALBA, PANTHENOL, TOPOPHERYL ACETATE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, BISABOBOL, XANTAN GUM, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, SODIUM HYDROXIDE.


Mam 24 lata i mieszaną(na policzkach bardzo suchą skórę)oraz problem z wypryskami typu "kaszka"na czole,czy w tym kremie jest coś co może mi zaszkodzić tzn.np.spowodować wysyp na czole?Ważne jest też dla mnie czy w tym kremie są substancje dobrze nawilżające?z góry WIELKIE DZIĘKUJĘ
jenny0412 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:58   #30
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Proszę o analizę kremu Avon Anew Ultimate age repair night.
Moja Mama się nad nim zastanawia: ma skórę wrażliwą na podrażnienia i uczulenia -> czy w tym specyfiku jest coś co może silnie podrażniać? I czy ma w sobie jakieś ekstrakty, który rzeczywiście mogą polepszyć kondycję dojrzałej cery?

ANEW ULTIMATE Age Repair Night Cream
Water
DIMETHICONE
GLYCERIN
BUTYLENE GLYCOL
ETHYLHEXYL SALICYLATE
AMMONIUM GLYCOLATE
BEHENYL ALCOHOL
HYDROGENATED POLYISOBUTENE
GLYCOLIC ACID
HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER
TRISILOXANE
SQUALANE
CETEARYL ALCOHOL
THIODIPROPIONIC ACID
PHENYL TRIMETHICONE
PHYTOL
PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE
ECLIPTA PROSTRATA EXTRACT
HUMULUS JAPONICUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT
PALMITOYL TETRAPEPTIDE-10
HEPTAPEPTIDE-6
PALMITOYL LYSYL AMINOVALEROYL LYSINE
GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT
DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT
DIMETHICONOL
SILICA
CETEARYL GLUCOSIDE
PEG-100 STEARATE
PEG-150 DISTEARATE
SODIUM POLYACRYLATE
CARBOMER
POLYSORBATE 60
POLYSORBATE 20
DISODIUM EDTA
PHENOXYETHANOL
PARFUM/FRAGRANCE

Jeszcze nieśmiało przypominam o mojej wcześniejszej prośbie o analizę kremów do buzi

Krem może mieć właściwości lekko złuszczające (ammonium glycolate, glycolic acid dośc wysoko w składzie), trochę silikonów, nawet mało konserwantów (sodium polyacrylate może uczulać!), za nawilżanie będą odpowiadać skwalen, cetaryl alkohol. Ekstrakty roślinne -wyciągi z Eclicta prostrata i chmielu japońskiego- akurat te dwie rośliny nie słyną z jakichś specjalnie korzystnych własności na skóre, pierwsza roślina jest stosowana przeciwko łysieniu, o dobroczynnym działaniu chmielu japońskiego nie słyszałam.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.