Ciepła czy zimna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-05, 13:28   #1
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023

Ciepła czy zimna?


Te włosy są w ciepłej tonacji, prawda?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy1.jpg (64,8 KB, 142 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy2.jpg (29,9 KB, 124 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:15   #2
iza91
Raczkowanie
 
Avatar iza91
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 183
GG do iza91
Dot.: Ciepła czy zimna?

Razcej tak
iza91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:28   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Ciepła czy zimna?

Też myślę, że ciepłe - szczególnie widać to na drugiej fotce.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:36   #4
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ciepła czy zimna?

patrząc tylko na drugie zdjęcie bez wahania powiem że tak natomiast pierwsze...hmmm-niby ma ciepłe refleksy ale mogą być one od słońca czy od światła, reszta nie jest taka jednoznacznie ciepła
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:46   #5
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Ciepła czy zimna?

Mnie również zdaje się, że to jednak ciepły kolorek.
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:58   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Ciepła czy zimna?

Cytat:
Napisane przez agabil1
patrząc tylko na drugie zdjęcie bez wahania powiem że tak natomiast pierwsze...hmmm-niby ma ciepłe refleksy ale mogą być one od słońca czy od światła, reszta nie jest taka jednoznacznie ciepła
Dziękuję Dziewczyny za ekspertyzę

To moje włosy Rzeczywiście ciepłe refleksy widać na słońcu, ale również w pochmurny dzień (więc to nie kwestia żółtego oświetlenia) - po prostu w mocnym świetle są jakieś takie rudawe (ciepłe). Natomiast "w budynku" są ciemne (i wydają się chłodne).

Odhodowałam sobie naturalne włosy a teraz chcę je pofarbować (ale raczej bez drastycznych zmian - te mam już za sobą ) i chcę zdiagnozować "punkt wyjścia", aby wiedzieć czy podążyć w kierunku ciepłych czy chłodnych tonacji.. Takie tam wiosenne rozterki
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 18:12   #7
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ciepła czy zimna?

Sarenko, a pokaz tez (chociaz kawalek ) buziola. To zobaczym, czys chlodna czy ciepla skorzascie. Widzialam Cie kiedys na fotkach, ale nie pamietam dobrze... A moze refleksy?
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 21:11   #8
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Ciepła czy zimna?

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Sarenko, a pokaz tez (chociaz kawalek ) buziola. To zobaczym, czys chlodna czy ciepla skorzascie. Widzialam Cie kiedys na fotkach, ale nie pamietam dobrze... A moze refleksy?
Sęk w tym, że przejrzałam tabun zdjęć, ale na żadnym nie wyglądam (kolorystycznie) tak jak w rzeczywistości (a na większości mam make up). Może jutro coś pstryknę
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:36   #9
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ciepła czy zimna?

Cytat:
Napisane przez sarenka
Sęk w tym, że przejrzałam tabun zdjęć, ale na żadnym nie wyglądam (kolorystycznie) tak jak w rzeczywistości (a na większości mam make up). Może jutro coś pstryknę
All right! I co by choc jedno oko bylo widac...
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 22:16   #10
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ciepła czy zimna?

Ciepłe Trochę podony kolor do mojego naturalnego.

Czekam na "kartotekowe" zdjęcie.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 14:24   #11
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Ciepła czy zimna?

Nie lubię siebie bez makijażu
Oj bardzo...
...ale cel uświęca środki

To zdjęcie twarzy dobrze oddaje moją kolorystykę. Cera różowo-beżowa (podkłady beżowe są za brązowe a różowe za czerwone - najczęściej mieszam własne kompozycje).

Mam bardzo ciemną oprawę oczu (czarne rzęsy, ale jasne na końcach i prawie czarne brwi). Piegi są jak u rudzielca (a nie jak u moich koleżanek zim i lat).

Tęczówki są przedziwne.
Z grubsza:
- dookoła źrenicy zielono-żółte,
- dalej - niebieskie, zdecydowanie zimne;
- na skraju granatowe
Z grubsza, bo głowę daję (a i osoby które dobrze mnie znają też) że one miewają różne kolory. Są takie tygodnie, gdy wydają się niebieskie (zielono-żółte "słoneczko" ginie stłamszone niebieskością całej reszty). Są takie, gdy całe wydają się jakieś takie szaro-bure jak morze podczas sztormu.

Wydaje mi się, że lepiej mi w chłodnych barwach na głowie niż ciepłych a z drugiej strony podobno natura wie najlepiej (zaś moje włosy mają sporo rudych refleksów) - i co ja mam zrobić z tym fantem Nie to, żebym spać nie mogła, ale jak już zmieniam kolor włosów to chciałabym wiedzieć czy chwytać za farbę z napisem "golden" czy "ash" I czy męczyć je potem fioletowymi pułkankami czy myć szamponem do włosów rudych
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Edytowane przez sarenka
Czas edycji: 2006-04-08 o 08:38
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 15:08   #12
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ciepła czy zimna?

gdyby nie te włosy powiedziałabym żeś chłodna-lato-zima a nawet zima
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 15:26   #13
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Ciepła czy zimna?

Sarenko, mam identyczny typ urody!!! Cera o niby chłodnym odcieniu, ale włosy z ciepłymi refleksami. I przez 7 lat farbowania włosów miałam dokładnie ten sam problem - ciepły czy zimny odcień. Moje zdanie jest takie: te włosy nie są ani ciepłe ani zimne. Wszystko zależy od oświetlenia. Bo np. moje, mimo kasztanowych refleksów, w sztucznym świetle są zupełnie "ash". I z braku na rynku farb, która byłaby "ciepło-zimna", obecnie wracam do naturalnego koloru, bo ani w "golden"(brązach, blondach), ani w "ash" nie wygladam dobrze. Pewnie za bardzo Ci nie pomogłam, ale miło zobaczyć na wizażu kogoś, kto wygląda "tak samo" PS. nawet układ barw w tęczówce mam taki sam (od środka szarawy błękit, dalej zieleń z żołtym, i ciemna obwódka). Pozdr!!!!
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 15:26   #14
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ciepła czy zimna?

Sarenko - a tos cwieka zadala.
Hm, jejku, AgaBJ napisala, ze gdyby nie te wlosy to by stawiala na lato - zime, czyli cieplejsza pore roku, ale kurcze blade, wpatrzylam sie w te oczka Twe i tam rzeczywiscie jest ten cieply akcent, no a do tego te rudawe piegi przesadzily sprawe, ze wedlug mnie nie mozesz byc zimna pora roku, bo zadna z tych zimnych piegow, rudawych, cieplych piegow nie ma!
A te piezki w kolorku to masz cos tak jak moje (kolor), jeno, ze jam Jesionka, co wiem na pewno, bom od ekspertki uslyszala , ale co do Ciebie to bym raczej stawiala na cos delikatniejszego - Wiosenke.
Widze Cie w barwach jasnych, acz cieplych, pastelowych.

Sarenko, a czy Ty mialas kiedys o wiele jasniejsze wlosy???

No nie wiem, byc moze sie myle, ale ja bym Cie w jakichs jasniejszych widziala, kurka wodna, trza metamorfozy komputerowe zrobic dla sprawdzenia!
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 15:27   #15
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Ciepła czy zimna?

Nie masz przypadkiem skłonności do naczynek? Łatwo się opalasz?
Myślę, że nie jesteś wiosną. Wiosny opalają się złociście raczej jak moja siostra - typowa wiosna.
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 15:30   #16
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ciepła czy zimna?

Femme ale ja mam podobne tęczówki do sarenki (mają bursztynowo-rude plamki) piegi też mam bardzie rudawe niż szare czyli nie jestem chłodna?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 15:36   #17
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ciepła czy zimna?

Sarenko, az poszlam i sprawdzilam i Ci zalaczam - probki (och, jak to brzmi ) wlosow Wiosny. Te czwarte to cos takie jak Twoje teraz naturalne mi sie wydaja ( w swietle). A gdyby tak je zamienic na ktorys z tych jasniejszych odcieni, lub chocby pasemka cieniutkie? No, moze ten pomaranczowy to nie, nie az tak drastycznie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiozna wlosy 1.jpg (13,5 KB, 20 załadowań)
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 15:40   #18
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ciepła czy zimna?

Cytat:
Napisane przez agabil1
Femme ale ja mam podobne tęczówki do sarenki (mają bursztynowo-rude plamki) piegi też mam bardzie rudawe niż szare czyli nie jestem chłodna?
Hehe, no kurka wodna, jam nie ekspertka od analizy, ale z tego wszystkiego co sie naczytalam, to skora, piegi, oczy, wlosy cieplych por roku maja kolor bardziej cieply wlasnie, a chlodnych por roku - zimniejszy. Tak to jakos niby logicznie rozumowalam, ale juz teraz z lekka --->
Aga, a mozes Ty wcale nie lato????
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 15:48   #19
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ciepła czy zimna?

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Hehe, no kurka wodna, jam nie ekspertka od analizy, ale z tego wszystkiego co sie naczytalam, to skora, piegi, oczy, wlosy cieplych por roku maja kolor bardziej cieply wlasnie, a chlodnych por roku - zimniejszy. Tak to jakos niby logicznie rozumowalam, ale juz teraz z lekka --->
Aga, a mozes Ty wcale nie lato????
na pewno nie jestem ciepła-koszmarnie mi we wszystkich kolorach wiosennych i jesiennych ubrań wiem to na bank
Ale wracajmy do sarenki Może wkleiłabyś buzię swą z przodu, to dobierzemy odcień i fryz w shopie?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 16:06   #20
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ciepła czy zimna?

Teraz sie rozpisze, bo bym chciala zacytowac fragmenty z ksiazki (ot, mam taka ksiazke "Znajdz swoj nowy kolor") o analizie, porach roku, troche o tej buzce poszczegolnych por roku i o piegach i o wloskach i o skorze. Przejelam sie.
Tekst w cudzyslowiu cytuje z ksiazki, to co w nawiasach - dodalam ja .

Zaczne od Wiosny:

"Dla karnacji typu wiosennego charakterystyczna jest przezroczysta bladosc o delikatnym zlocistym odcieniu. Skora czesto bywa lekko zarozowiona. (Ja te przezroczysta, zlocista bladosc a zarazem zarozowienie widze na licu Sarenki).
Nigdy jednak nie ma odcienia blekitnawego, a tylko cieply brzoskwiniowy. (No wlasnie to tez widze, cieple piegi mieszaja sie z jasna, lekka zarozowiona i wychodzi taka brzoskwinka).
Wargi rowniez maja cieply odcien czerwonawy, wyraznie odrozniajacy sie od lekko niebieskawej barwy warg chlodnych kolorystycznie Lata i Zimy.
Jesli typ wiosenny ma piegi, to wylacznie zlociste, a nie szarobrazowe.
Rzesy i brwi maja jasny badz ciemny odcien rudozlocisty, tak jak wlosy.
Zwykle sa od wlosow nieco ciemniejsze, nie wiecej jednak niz o 1-2 tony. Skora Wiosny mimo swej delikatnosci i bladosci, zwykle opala sie latwo, nawet na ciemny braz. Nabiera wowczas lekko rudawej barwy miodu lub zlocistego brazu.
Tym Wiosna rozni sie od Jesieni, ktora opala sie raczej z trudnoscia. (Ale sie opala, hehe, to gwarantuje Jesienna Femmyna.) "

Teraz zapodam jednaki opis dla Lata tak dla porownania:

"Charakterystyczny dla cery Lata jest ton chlodny, co sprawia, ze skora wydaje sie niezwykle krucha i szlachetna. Cere lata nielatwo jednak rozpoznac na pierwszy rzut oka: spotyka sie bowiem trzy jej odmiany:
1. skora blada, gladka, tzwn. cera porcelanowa (nie, to nie ta u Sarenki )
2. skora dobrze ukrwiona z wyraznie przeblyskujacymi delikatnymi naczynkami o chlodnym odcieniu rozowym (hm, mimo, ze rozowa jest u Sarenki delikatniejsza, no i ta brzoskwiniowa poswiata!)
3. cera o jasnym, chlodnym odcieniu oliwkowym bardzo trudna do zdiagnozowania (nie ta).
W razie watpliwosci nalezy zwrocic uwage na nastepujace cechy, jednoznacznie charakteryzujace typ letni: znamiona i piegi sa zawsze szare lub szarobrunatne (nigdy zlote ani rude).
Brwi podobnie jak wlosy, zawsze maja odcien popielaty (nie, nie to nie jest chlodny, popielaty odcien u panny Sarny ), nigdy zlocisty.
Czerwone wargi cechuje delikatny odcien rozowy.
Lato, z wyjatkiem osob o bardzo bladej, jasnej cerze, bardzo dobrze sie opala. Skora nabiera szlachetnej, chlodnej, oliwkowej barwy, w przeciwienstwie do skory Wiosny i Jesieni nie jest zaczerwieniona."
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 16:11   #21
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ciepła czy zimna?

lepiej nie wierzyć ''ślepo'' w te opisy, typy kolorystyczne nie są sztywno określone zasadami moim zdaniem. Wiele, naprawdę wiele jest osób które mają zarówno cechy ciepłego typu jak i chłodnego. Dopiero analiza kolorystyczna, przykładanie kolorów pokazuje jakim typem jesteśmy. I nawet jeśli to określimy wcale też nie znaczy że musimy trzymać się kurczowo danej palety barw
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 16:21   #22
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ciepła czy zimna?

Cytat:
Napisane przez agabil1
lepiej nie wierzyć ''ślepo'' w te opisy, typy kolorystyczne nie są sztywno określone zasadami moim zdaniem. Wiele, naprawdę wiele jest osób które mają zarówno cechy ciepłego typu jak i chłodnego. Dopiero analiza kolorystyczna, przykładanie kolorów pokazuje jakim typem jesteśmy. I nawet jeśli to określimy wcale też nie znaczy że musimy trzymać się kurczowo danej palety barw
No tez prawda .
Przytoczylam te slowa jako "usprawiedliwienie" ze stawialabym (po tych ksiazkowych opisach) raczej na ciepla pore roku. Ciepla Sarenke.
I jeszcze cos napisze co na wlasnym przykladzie zaobserwowalam - niby Jesien powinna wystrzegac sie czerni, ale ja nadal lubie ten kolor (po analizie ) - a nawet jak ogladam pokazy mody i widze na przyklad rudowlose modelki odziane w elegancka czern - podobaja mi sie. Czern ladnie (wedlug mnie) kontrastuje z mleczna, ciepla cera Jesionek. A niby nie powinno sie jej wogole nosic...

Sarenko, a w jakich kolorach sie sobie podobasz?
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 16:32   #23
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Ciepła czy zimna?

Teraz na tych zdjęciach wyglądasz mi na jesień Swoją drogą mam na kompie zdjątko, gdzie modelka ma włosy brązowe, a makijaż w ciepłej tonacji (no, oczy ma brązowe, ale to się wytnie ) Co powiesz na taki kolor włosów?
Twoje włosy najbardziej przypominają te ze zdjęcia kobiety o mocno pomalowanych oczach, jest zdecydowanie ciepły. Wydaje mi się, że będziesz dobrze wyglądała jednocześnie w ciepłych i zimnych

P.S. Wszyscy się "metamorfozują", zaczyna mnie kusić jak cholera
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 17:04   #24
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ciepła czy zimna?

Cytat:
Napisane przez ANKA20
Teraz na tych zdjęciach wyglądasz mi na jesień Swoją drogą mam na kompie zdjątko, gdzie modelka ma włosy brązowe, a makijaż w ciepłej tonacji (no, oczy ma brązowe, ale to się wytnie ) Co powiesz na taki kolor włosów?
Twoje włosy najbardziej przypominają te ze zdjęcia kobiety o mocno pomalowanych oczach, jest zdecydowanie ciepły. Wydaje mi się, że będziesz dobrze wyglądała jednocześnie w ciepłych i zimnych

P.S. Wszyscy się "metamorfozują", zaczyna mnie kusić jak cholera
Podoba mi sie ten drugi kolorek dla Sarenki. Mnie tez zaczyna kusic.
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 18:32   #25
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Ciepła czy zimna?

FEMME_BANALE
Sarenko, a w jakich kolorach sie sobie podobasz?

Przepadam za czernią, za bielą. Kiedy założę czarny sweter jestem przekonana, że jestem zimą bo moje usta różowieją a oczy błękitnieją. I czuję się wyrazista - tylko w mocnym świetle dziennym tych włosów nie jestem pewna (tak samo jak i TY uważam, że rudzielce - pomarańczowe i blade - świetnie wyglądają w czerni)

Lubię się w szarym, czerwonym (karminowym), ciemnym dżinsie, gorzkiej czekoladzie. Wydaje mi się, że dobrze mi czasem w ciepłych kolorach o ile nie są "za ciepłe".. takie ciepło-neutralne a w chłodnych, jeśli są zdecydowane


Przeczytałam z uwagę Twoją analizę na motywach książki i dokonałam pewnego odkrycia Moja mama jest zimą - ma tęczówki takie jak ja tylko bez tego zielonego, ma ciemne włosy (niby jak moje, ale bez złotego połysku). Mój tata jest wiosną - ma tęczówki cała takie jak moje zielone fragmenty, ma włosy jasne (za młodu był świńskim blondynkiem ) ze złotym połyskiem.
Mam cerę mamy, brwi i rzęsy mamy a piegi jak mój ojciec w dzieciństwie. Czyli jestem mutantem Czy też - tak lepiej brzmi - krzyżówką i mam część cech mamy a część taty.. więc wbrew wszelkim teoriom jestem zimno-ciepła choć taki typ nie istnieje

FEMME_BANALE
Sarenko, a czy Ty mialas kiedys o wiele jasniejsze wlosy???

Miałam. Byłam ciemną blondyneczką (nigdy jasną) - taki naturalny balejaż słoneczny nosiłam a reszta była ciemniejsza - na starość włosy mi ściemniały

Teraz jak oglądam swoje włosy (Dzieczyny, ja przez tą analizę wpadnę w narcyzm jeszcze chyba nigdy nie zaglądałam tyle razy w lustro co dziś a dzień zaczęłam od fotografii ) tuż przy skórze to widzę, że każdy z nich jest inny. Znalazłam kilka rudych, wiele ciemnych - prawie czarnych i nawet kilka złotych..

Malaika7
Sarenko, mam identyczny typ urody!!!

Czyli jesteś moją bliźniaczką kolorystyczną No właśnie, moje włosy są "golden" tylko przy ostrym świetle (czyli w dzień na dworze). W domu są po prostu ciemne i "ash"

Malaika7
Nie masz przypadkiem skłonności do naczynek? Łatwo się opalasz?

Nie mam skłonności do naczynek - za to w okolicach oczu potrafię mieć fioletowe cienie i widać czasem żyłki fioletowe (to chyba 'chłodne' cechy).

ANKA20
Teraz na tych zdjęciach wyglądasz mi na jesień.

Ja też jak się tak przypatrzę to ciepły i zdecydowany typ widzę a jednak w ostrym świetle (to zdjęcie robiłam nieco w głębi pokoju, żeby nie wyszło prześwietlone) moje oczy są mniej zielonkawe i.. i już nie widzę jesieni

ANKA20
P.S. Wszyscy się "metamorfozują", zaczyna mnie kusić jak cholera .

Koniecznie bierz się do dzieła

Agabil1
Ale wracajmy do sarenki Może wkleiłabyś buzię swą z przodu, to dobierzemy odcień i fryz w shopie?

Nie chcę Was zamęczać - zresztą w sumie jestem przekonana, że w wybitnie ciepłym makijażu oczu wyglądam tragicznie a usta ewidentnie oznajmiają, że chcą chłodniejszej góry. Załączam próbkę niżej - cień niebieski i jakiś takiś pomarańczowy - oba średnio korzystne, ale ten ciepły gryzie się z kolorem ust, prawda?


Agabil1
lepiej nie wierzyć ''ślepo'' w te opisy, typy kolorystyczne nie są sztywno określone zasadami moim zdaniem. Wiele, naprawdę wiele jest osób które mają zarówno cechy ciepłego typu jak i chłodnego. Dopiero analiza kolorystyczna, przykładanie kolorów pokazuje jakim typem jesteśmy. I nawet jeśli to określimy wcale też nie znaczy że musimy trzymać się kurczowo danej palety barw

Dobra konkluzja Mojego typu nie da się określić Jestem mutantem Pytałam już w realu wielu osób - często znawców tematu i nie raz już usłyszałam, że wiosna a od następnej osoby, że zima (dość skrajne pomysły) również że lato i jesień.. pełen kalejdoskop

Może zatem uproszczę Wam zadanie. Gdybyście były mną i chciały sobie nieco rozjaśnić włosy (ton, dwa - nie więcej) to skusiłybyście się na złote nuty czy na chłodne? Pobawię się chyba trochę i wkleję Wam moje propozycje barw

Dziękuję za wszelkie rady i dogłębne dociekanie
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Edytowane przez sarenka
Czas edycji: 2006-04-08 o 08:37
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 18:55   #26
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ciepła czy zimna?

A zes z tym zoltym okiem wyskoczyla! Hihi! Nie, nie zolty taki jasny nie, ale brzoskwinka z brazem to jak najbardziej (chyba, bo zglupialam). Ja tez zle w zoltym wygladam choc zem Jesionka.
No kurcze, tak to jest jak sie ma mame zimna i tate cieplego.
Ale to rozmyslanie o rodzicach to tez jest fajne, ja stwierdzilam swego czasu, ze mam mame Wiosenke pelna piegow i tate Jesien - wiec zimna ni tak, ni siak byc nie moglabym.
O tych kolorkach, w ktorych sie dobrze czujesz, gdy pisalas, to jednak znowu pomyslalam o Jesieni...
Bo Jesien wlasnie sie dobrze czuje w nasyconych barwach, troche podobnych do tych zimowych, acz nie zimowych.

No nic to, jednak mi te pieguski cieple Twoje nie daja spokoju....
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 19:04   #27
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Ciepła czy zimna?

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
A zes z tym zoltym okiem wyskoczyla! Hihi!
Uroczo, prawda
Ale mojej koleżance złotowłosej, zielonookiej wiośnie o brzoskiwniowej cerze jest przepięknie w takim kolorze (niekoniecznie w pracy rzecz jasna )

A teraz zaczynam zabawę
Part I - sarenka w ciemnych barwach (brązach). Kiedyś przez dłuższy czas nosiłam czarne włosy (takie brązowo-czarne) i nawet dobrze się w nich czułam. Tu efekt osłabiony, bo rzęsy nie wymalowane i brak różu..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Edytowane przez sarenka
Czas edycji: 2006-04-08 o 08:36
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 19:09   #28
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Ciepła czy zimna?

Rudawe:
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Edytowane przez sarenka
Czas edycji: 2006-04-08 o 08:36
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 19:16   #29
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Ciepła czy zimna?

No i raczej dla zabawy bo przy moich brwiach takie barwy raczej odpadają - blond:
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Edytowane przez sarenka
Czas edycji: 2006-04-08 o 08:35
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 19:19   #30
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Ciepła czy zimna?

I ostatnie
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Edytowane przez sarenka
Czas edycji: 2006-04-08 o 08:34
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.