pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-13, 08:39   #1
inecita
Zakorzenienie
 
Avatar inecita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 213

pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?


Drogie specjalistki, co o tym sądzicie?
Nigdy nie miałam w domu wosku, zawsze uzywałam depilatora. Czy to dobre oferty? Czy sobie poradzę? Co byście wybrały?

http://www.allegro.pl/item96323056_p...w_gratis_.html

http://www.allegro.pl/item96323680_p...w_gratis_.html

http://www.allegro.pl/item97333316_z...onalistki.html

Bardzo proszę o pomoc, zupełnie się na tym nie znam, ale nie mam czasu latac do kosmetyczki co 2 tygodnie muszę wziąc sprawy w swoje ręce tylko co wybrac. A jesli nie na allegro to gdzie?
Pozdrawiam
inecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 09:10   #2
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

ja troche z innej beczki.

Kupiłam jakis czas temu na allegro duże opakowanie wosku w puszce (podgrzewałam w garnku z gorąca wodą).I okazał sie on taka okropna mazia do niczego nie podobną,która w dodatku nie dała sie niczym zmyć.
Na szczęscie do depilacji nie doszło,tylko sobie poplamiłam dłonie i dzieki temu że probowałam to zmyc dowiedziałam sie z jaką ciapa mam doczynienia.

I wróciłam do starej metody ,która bardzo polecam: mianowicie
wosk Joanny na ciepło. Jest to taki zestaw plastry+wosk w opakowaniu z rolką+emulsja po depilacji. Koszt.12-13 zł.

"Zabieg" wykonuje mi mąż ,bo sama sie boję.
Ja jestem z tego zestawiku bardzo zadowolona i polecam spróbować.Szczególnie że cena malutka.

Acha i ja oczywiście nie stosuje podgrzewacza,tylko wkładam wosk do metalowego garnuszka (dobrze trzyma ciepło) z wrzątkiem i tam wkładam rolkę.

pozdrawiam
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 09:57   #3
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez evitka21
ja troche z innej beczki.

Kupiłam jakis czas temu na allegro duże opakowanie wosku w puszce (podgrzewałam w garnku z gorąca wodą).I okazał sie on taka okropna mazia do niczego nie podobną,która w dodatku nie dała sie niczym zmyć.
Na szczęscie do depilacji nie doszło,tylko sobie poplamiłam dłonie i dzieki temu że probowałam to zmyc dowiedziałam sie z jaką ciapa mam doczynienia.

I wróciłam do starej metody ,która bardzo polecam: mianowicie
wosk Joanny na ciepło. Jest to taki zestaw plastry+wosk w opakowaniu z rolką+emulsja po depilacji. Koszt.12-13 zł.

"Zabieg" wykonuje mi mąż ,bo sama sie boję.
Ja jestem z tego zestawiku bardzo zadowolona i polecam spróbować.Szczególnie że cena malutka.

Acha i ja oczywiście nie stosuje podgrzewacza,tylko wkładam wosk do metalowego garnuszka (dobrze trzyma ciepło) z wrzątkiem i tam wkładam rolkę.

pozdrawiam
A to dziwne bo ja wlasnie slyszalam cos innego...Kolezanka kupila wosk Joanny i to on wlasnie okazal sie totalna chala. Podgrzala go, nalozyla na skore i okazalo sie, ze on wogole nie zrywa wloskow teraz wlasnie planuje taki sam zakup jak ty Inecito - tez ma zamiar kupic taki zestawik na Allegro
Poza tym, wosk zmywa sie TYLKO I WYLACZNIE oliwka, nie zadna woda z mydlem ani niczym innym co sie pieni!!
Te woski ktore zamawiasz sa wygodne, maja wygodna rolke za pomoca ktorej mozesz nalozyc niewielka ilosc wosku (bo potrzebna jest tylko cieniutka warstwa, jak nalozysz wiecej moze nic z tego nie wyjsc...), no i podgrzewacz tez moze byc mamy takie zestawy na pracowni, calkiem calkiem sie z nimi pracuje
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:55   #4
rumiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 148
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Równiez zamierzam do przystąpienia depilacji woskiem, bo po maszynkach skóra wygląda okropnie! Kupię sobie na allegro wosk i paski na próbę Mam pytanie co do zmywania wosku: oliwka do jego usuwania jest jakas specjalna czy taka zwykła?
rumiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 21:45   #5
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez rumiana
Równiez zamierzam do przystąpienia depilacji woskiem, bo po maszynkach skóra wygląda okropnie! Kupię sobie na allegro wosk i paski na próbę Mam pytanie co do zmywania wosku: oliwka do jego usuwania jest jakas specjalna czy taka zwykła?
Nie musi byc specjalna (choc sa takie, najczesciej je mozna spotkac na jakichs tagrach kosmetycznych - firma Epileve), moze byc zwykla oliwka dla dzieci
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 22:53   #6
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

A mi na podgrzewacz żal kasy i sobie radze bez.
Ja sie w wosk zaopatruje w hurtowniach kosmetycznych i nie widze problemu
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 01:03   #7
Iam
Rozeznanie
 
Avatar Iam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 680
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

2 lata temu zakupiłam podgrzewacz, wosk, paski i oliwke po depilacji w hurtowni kosmetycznej i był to mój najlepszy zakup, teraz dokupuje, tylko wosk i paski , jest to najlepsza metoda depilacji według mnie.
Iam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 08:09   #8
inecita
Zakorzenienie
 
Avatar inecita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 213
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

No tak... tylko czy te podgrzewacze są takie same czy np. te z allegro sa do bani?
Maripossa, który zestaw wydaje Ci się najrozsądniejszy? Bo to są 2 rózne firmy.
Co do wosku Joanny na forum "Uroda" gazeta.pl miał raczej słabe opinie, natomiast wosk w szpatułkach moze się skończyc papraniną w moim przypadku
inecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 14:23   #9
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez inecita
No tak... tylko czy te podgrzewacze są takie same czy np. te z allegro sa do bani?
Maripossa, który zestaw wydaje Ci się najrozsądniejszy? Bo to są 2 rózne firmy.
Co do wosku Joanny na forum "Uroda" gazeta.pl miał raczej słabe opinie, natomiast wosk w szpatułkach moze się skończyc papraniną w moim przypadku
Mysle ze oba sa OK mialam do czynienia z jednym i z drugim Widze tylko ze jest roznica 20zl.
aha...a gdzie w tym pierwszym zestawie kabelek? bo chyba jest, nie? nie widac go...a wosk przeciez jakos podgrzac trzeba.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 21:08   #10
x53
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

10 lat temu stosowłam depilatory elektr.. bardzo bolało. pózniej przeszłam na paskiwoskowe. mam, a właściwie miałam spore owłosienie i pasków zużywałam masę. póxniej kupowałam aqua system veet, ale wycofali i dzieki za to, bo chociaż był bardzo dobry to jednak jedna depilacja kosztowała mnie półtora do dwóch wkładów. jak veet to wycofał zaczęłam szukać innych i trafiłam do sklepu dla gabinetów kosmetycznych. kupuję jeden duży wkład z rolką. naturalny wosk i paski. taki wkład kosztuje 9-10zł i starcza na 4-5 razy. bomba!!!!!!!!!!!!!!! uwaga! nie zmywa sie wodą jak veet-a, tylko olejem jadalnym albo czymkolwiek. nie trzeba podgrzewacza bo grzeje wodę w garnuszku i wsadzam wkład na 10-15 minut, aż będzie gorący. trzeba szybko działać bo ostyga.
x53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 21:56   #11
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

sama zaczelam sie zastanawiac nad takim zestawem, tylko funduszy ostatnio brak i mysle czy zakupic sam wosk czy z podgrzewaczem, z tego co widze bez podgrzewacza da sie przezyc
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 22:18   #12
AASIULAA
Raczkowanie
 
Avatar AASIULAA
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 106
GG do AASIULAA
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

tak czytam i mysle ze jako podgrzewacz mozna zastosowac podgrzewacz do butelek dla dziecka. nie wiem ile kosztuje prawidziwy do wosku, ale do butelek wydaje mi sie jest tanszy bo kosztuje z 40 zl........
AASIULAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 22:25   #13
AASIULAA
Raczkowanie
 
Avatar AASIULAA
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 106
GG do AASIULAA
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

oczywscie ów podgrzewacz do butelek nada sie tylko do tych malych wkladow, a nie do tych przeogromych puszek z woskiem. zawsze jest to jakies wyjscie.........
AASIULAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 22:56   #14
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Podgrzewacze jak podgrzewacze wielkiej filozofii w nich nie ma i nie ma takiej potrzeby faktycznie w tych pierwszych brakuje kabelka,który jest dość istotnym elementem dopytaj o niego.Istotniejsze są rolki z woskiem-czy rolka chodzi lekko,czy nakłada równomiernie i nie za grubo,no i jakość wosku-bo z tym to też różnie,jaka jest jakość pasków...ale przez allegro ciężko cokolwiek powiedzieć na temat tych produktów Ryzyk-fizyk.
Jednak najistotniejszą sprawą w tym wszystkim jest to czy wiesz jak się do tego wszystkiego zabrać?Wiesz jak nie zrobić sobie ran czy krwiaków?Znasz zasady i technikę?To bardzo ważne,by nie zrobić sobie krzywdy
Początkującym polecam gabinet kosmetyczny w celu podpatrzenia
No i podpytać zawsze można
Resztki wosku możesz zmyć oliwką dla dzieci,połóż jakiś balsam chłodząco-łagodzący albo opóżniający odrastanie włosków.
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 16:13   #15
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez AASIULAA
tak czytam i mysle ze jako podgrzewacz mozna zastosowac podgrzewacz do butelek dla dziecka. nie wiem ile kosztuje prawidziwy do wosku, ale do butelek wydaje mi sie jest tanszy bo kosztuje z 40 zl........
A jakby to niby mialo dzialac?? podgrzewacze do woskow (takie jak te na Allegro) dzialaja na tej zasadzie ze z boku maja male gniazdko lub gniazdko wsrodku (w srodku maja te do kotrych wsuwa sie wosk). Nie wiem jakby to mialo dzialac w podgrzewaczu do mleka...skoro juz na taka latwizne isc, to po wogole jakis podgrzewacz kupowac skoro mozna kupic sam wosk za pare zlotych i podgrzac go w garnku z goraca woda?? Jedni wola ulatwienie inni wola mmiec kompletne zestawy...

PS: moze to zdjecie z allegro gdzie nie ma tego kabelka jest zdjecie fabrycznym i go poprostu schowano, albo odlaczono tak tylko napisalam, ze go nie widac i juz. Jesli chodzi o mnie, to zdecydowalabym sie na ten tanszy i tylko z tego wzgledu, ze jest tanszy bo co jak co, ale musze oszczedzac
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 13:49   #16
rumiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 148
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Jakie krwiaki i rany?! Mój miodowy wosk i paski właśnie dotarły do mnie z allegro. Proszę napiszcie mi jak dziecku jak się do tego zabrać. Nie kupowałam narazie podgrzewacza, bo chcę przestestować tą całą metodę z woskiem. Więc myślę, że będzie to wyglądało mniej-więcej tak:
Podgrzewam wosk w garnuszku z wodą na gazie, na jakim ogniu? jak długo?
Nakładam wosk na nogi, cienko, grubo? Nogi mają być umyte, wybalsamowane, czy zwyczajnie suche?
Przykładam pasek do depilacji, kciukiem, w kierunku wzrostu włosa.
Czekam... Ile?
Zrywam szybko pasek, czy powoli?

Prosze doradźcie mi, bo jestem niedoświadczona w tych sprawach
rumiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 14:36   #17
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez rumiana
Jakie krwiaki i rany?! Mój miodowy wosk i paski właśnie dotarły do mnie z allegro. Proszę napiszcie mi jak dziecku jak się do tego zabrać. Nie kupowałam narazie podgrzewacza, bo chcę przestestować tą całą metodę z woskiem. Więc myślę, że będzie to wyglądało mniej-więcej tak:
Podgrzewam wosk w garnuszku z wodą na gazie, na jakim ogniu? jak długo?
Nakładam wosk na nogi, cienko, grubo? Nogi mają być umyte, wybalsamowane, czy zwyczajnie suche?
Przykładam pasek do depilacji, kciukiem, w kierunku wzrostu włosa.
Czekam... Ile?
Zrywam szybko pasek, czy powoli?

Prosze doradźcie mi, bo jestem niedoświadczona w tych sprawach
Otoz tak
Nogi musza byc MAKSYMALNIE suche, bo inaczej depilacja moze byc niedokladna. Na suche (bez balsamu itp..) nogi naloz jeszcze troche talku jesli masz, a jak nie to bez tez moze byc, przygotuj jeszcze oliwke zebys miala w poblizu. Wosk pdgrzej na ogniu obojetne na jakim, byleby woda byla goraca, ale nie wrząca, bo sie mozesz poparzyc woskiem! Nastepnie sprawdz na kawalku skory czy wosk nie jest za goracy, jesli jest to odczekaj chwile az troche ostygnie. Nastepnie nakladaj wosk (obojetne ktore partie nogi, dodam ze najbardziej chyba boli na dole piszczeli i z tylu lydki) nakladaj Z WŁOSEM jak najciensza warstwe tak, aby wosk pokryl wlosy. Nastepnie przyklej szybko plaster i pocieraj po nim szybko reka i ZDECYDOWANYM, SZYBKIM poziomym ruchem ruchem zerwij plaster POD WLOS (czyli do siebie), nie zrywaj ciagnac plaster do gory, bo moze jeszcze bardziej bolec i mozesz nie wyrwac wszystkich wloskow. Pamietaj ze jak bedziesz przyklejac plaster to zostaw na koncu kawalek zeby moc go chwycic i zerwac, dlatego lepiej zaczac depilacje od dolu nogi. Jesli bedziesz depilowac kolano najlepiej zegnij noge, bedzie mniej bolalo i lepiej depilowalo Aha...zaraz po zerwaniu plastra mozesz szybko przylozyc dlon do tego miejsca na kilka sek., to pomoaga gdy bardzo boli Jesli duzo wloskow zostanie po zerwaniu plastra mozesz powtorzyc jeszcze raz depilacje a jesli zostaly ze 2-3 wloski, to uzyj pesety.
Na koniec resztki wosku zmyj oliwka - wetrzyj ja dokladnie w skore i wytrzyj.
To by bylo na tyle
Zycze milej depilacji i napisz swoje wrazenia!!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 15:09   #18
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Rumiana Otoz tak
Nogi musza byc MAKSYMALNIE suche, bo inaczej depilacja moze byc niedokladna. Na suche (bez balsamu itp..) nogi naloz jeszcze troche talku jesli masz, a jak nie to bez tez moze byc, przygotuj jeszcze oliwke zebys miala w poblizu. Wosk pdgrzej na ogniu obojetne na jakim, byleby woda byla goraca, ale nie wrząca, bo sie mozesz poparzyc woskiem! Nastepnie sprawdz na kawalku skory czy wosk nie jest za goracy, jesli jest to odczekaj chwile az troche ostygnie. Nastepnie nakladaj wosk (obojetne ktore partie nogi, dodam ze najbardziej chyba boli na dole piszczeli i z tylu lydki) nakladaj Z WŁOSEM jak najciensza warstwe tak, aby wosk pokryl wlosy. Nastepnie przyklej szybko plaster i pocieraj po nim szybko reka i ZDECYDOWANYM, SZYBKIM poziomym ruchem ruchem zerwij plaster POD WLOS (czyli do siebie), nie zrywaj ciagnac plaster do gory, bo moze jeszcze bardziej bolec i mozesz nie wyrwac wszystkich wloskow. Pamietaj ze jak bedziesz przyklejac plaster to zostaw na koncu kawalek zeby moc go chwycic i zerwac, dlatego lepiej zaczac depilacje od dolu nogi. Jesli bedziesz depilowac kolano najlepiej zegnij noge, bedzie mniej bolalo i lepiej depilowalo Aha...zaraz po zerwaniu plastra mozesz szybko przylozyc dlon do tego miejsca na kilka sek., to pomoaga gdy bardzo boli Jesli duzo wloskow zostanie po zerwaniu plastra mozesz powtorzyc jeszcze raz depilacje a jesli zostaly ze 2-3 wloski, to uzyj pesety.
Na koniec resztki wosku zmyj oliwka - wetrzyj ja dokladnie w skore i wytrzyj.
To by bylo na tyle
Zycze milej depilacji i napisz swoje wrazenia!!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 10:43   #19
rumiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 148
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Po wszystkim... Nie jestem w stanie nic innego powiedzieć...
KOSZMAR ! ;(
rumiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-23, 11:21   #20
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez rumiana
Po wszystkim... Nie jestem w stanie nic innego powiedzieć...
KOSZMAR ! ;(
Tak myslalam ze tak napiszesz to normalne za 1 razem. Zawsze jest koszmarnie, boli, nie wychodzi itd...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 12:39   #21
rumiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 148
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Niestety tak Ale nie chcę już następnego razu z woskiem. Chyba mam za cienką skórę na to. Zdarła mi sie i mam rany na nogach W odatku nogi nie sa takie gładkie, niektóre tylko wyszły z cebulkami, reszta wyrwana przy skórze. W dodatku jeszcze więcej narobiło mi sie czerwonych krostek. Najpierw przetestowałam go na rękach. Wyszło dobrze, więc zabrałam się za nogi... Ale tu było gorzej Woskowi dziękuję i biorę się za wyrywanie pensetą. Mogę się teraz pożegnać ze spódniczkami
rumiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 16:08   #22
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez rumiana
Niestety tak Ale nie chcę już następnego razu z woskiem. Chyba mam za cienką skórę na to. Zdarła mi sie i mam rany na nogach W odatku nogi nie sa takie gładkie, niektóre tylko wyszły z cebulkami, reszta wyrwana przy skórze. W dodatku jeszcze więcej narobiło mi sie czerwonych krostek. Najpierw przetestowałam go na rękach. Wyszło dobrze, więc zabrałam się za nogi... Ale tu było gorzej Woskowi dziękuję i biorę się za wyrywanie pensetą. Mogę się teraz pożegnać ze spódniczkami
No to widac rzeczywiscie masz za delikatna skore wiesz...ten wosk miodowy tez nie jest do delikatnej skory, tylko do wloskow twardych i ciemnych (nie wiem czy to wyczytalas w aukcji) wloskow, wiec moze za bardzo przykleil ci sie do naskork i dlatego masz rany moze ten rozany bylby lepszy lub kokosowy...ale ok, jesli nie chcesz wosku, to ok
Moze wyproboj krem do delpilacji Eveline? Slyszalam ze jest bardzo dobry (to krem 9w1 - tak sie nazywa). On rozpuszcza wloski w ciagu jakichs 5min. a pozniej splukujesz to woda (i nie jest taki dziadowski jak Veet czy Joanna ), bo maszynka do golenia (mimo iz to najszybszy sposob) to chyba najgorszy wloski odrastaja w ciagu nocy i na nast. dzien jest juz twarda szczecina No, ale to twoj wybor
pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 22:21   #23
rumiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 148
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Echh zobaczę... Co mi szkodzi. Tylko za jakiś czas, bo teraz nic nie mogę na nie kłaść. Czytałam przed kupieniem, że wosk miodowy jest do włosów twardych i ciemnych i właśnie takie mam, tylko skórę coś nie taką. Trudno, człowiek uczy się na błędach
rumiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 23:54   #24
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez rumiana
Echh zobaczę... Co mi szkodzi. Tylko za jakiś czas, bo teraz nic nie mogę na nie kłaść. Czytałam przed kupieniem, że wosk miodowy jest do włosów twardych i ciemnych i właśnie takie mam, tylko skórę coś nie taką. Trudno, człowiek uczy się na błędach
Bo najważniejsza w tym wszystkim jest technika.
A żeby nie było ran ani krwiaków to przede wszystkim trzeba pamiętać o mocnym naciąganiu skóry przed zerwaniem paska,ale jak widzę chyba nikt Cię o tym nie poinformował dobrze też robi posypanie"przed"talkiem albo inną zasypką-to zapobiega zbyt mocnemu przyleganiu wosku do skóry i łatwiejsze ściąganie go.
Poza tym wosk nie może być ani za gorący ani za zimny,jak też i nie za grubo położony-co się często zdarza w miodowych w rolce.lepszy na nauki jest azulenowy.
A najlepiej to przyjedż do mnie to Ci zrobię i nauczę Bo aż mi gorąco jak takie rzeczy czytam....
Jak jeszcze czegoś nie wiesz to pisz i proszę nie rób sobie krzywdy
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 13:06   #25
Ibizza
Raczkowanie
 
Avatar Ibizza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Ja własnie dziś dorosłam do podgrzewacza i zamierzam go sobie kupić
Ja i mój TŻ jesteśmy już wprawieni w depilacji woskiem i postanowiłam zainwestować. Poza tym one są teraz takie tanie! Pamiętam jak kiedyś przymierzałam sie do kupna podgrzewacza i można je bylo dostać za 400 zł i to jeszcze z trudem. Teraz to żyć nie umierać
Odradzam sprzedawcę lubo13, mam z nim złe doświadczenia.
Ja kupuję u tego:
http://www.allegro.pl/item97882374_s...ji_w_domu.html

... jak tylko dostane wypłatę
Ibizza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 13:14   #26
Ibizza
Raczkowanie
 
Avatar Ibizza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

A powiedzcie jeszcze czy używacie talku dla dzieci czy specjalnego do depilacji?
Ibizza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 22:27   #27
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Czy po podgrzaniu wosku wyciąga się go z podgrzewacza i naklada na nogę, czy trzyma się cały czas w nim żeby wosk nie zastygał?
Mam wosk w rolce od dłuższego czasu, ale sporadycznie go używam, bo wkurza mnie to podgrzewanie w garnku. Ogólnie lipa, bo za długo to trwa, niedokładnie i mało wprawy mam, poza tym samej sobie nieciekawie sie depiluje. Podgrzewacz do butelek też się nie sprawdza, bo wkłady są dłuższe i wystaja poza podgrzewacz, a tym samym wosk się cały nie rozpuści.
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 14:16   #28
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez annLee
Bo najważniejsza w tym wszystkim jest technika.
A żeby nie było ran ani krwiaków to przede wszystkim trzeba pamiętać o mocnym naciąganiu skóry przed zerwaniem paska,ale jak widzę chyba nikt Cię o tym nie poinformował dobrze też robi posypanie"przed"talkiem albo inną zasypką-to zapobiega zbyt mocnemu przyleganiu wosku do skóry i łatwiejsze ściąganie go.
Poza tym wosk nie może być ani za gorący ani za zimny,jak też i nie za grubo położony-co się często zdarza w miodowych w rolce.lepszy na nauki jest azulenowy.
A najlepiej to przyjedż do mnie to Ci zrobię i nauczę Bo aż mi gorąco jak takie rzeczy czytam....
Jak jeszcze czegoś nie wiesz to pisz i proszę nie rób sobie krzywdy
Owszem, nie POINFORMOWALAM jej o tym, ze nalezy naciagnac skore, moja wina i przepraszam. Bo mam rozumiec teraz, ze do mnie snujesz te "aluzje"? hmm
PS: krwiaki zdarzaja sie tez nawet wtedy gdy skora jest naciagana przy depilacji, wiec nie koniecznie jest to tego kwestia, choc nie mowie ze nie.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 14:20   #29
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez Rybka1
Czy po podgrzaniu wosku wyciąga się go z podgrzewacza i naklada na nogę, czy trzyma się cały czas w nim żeby wosk nie zastygał?
Mam wosk w rolce od dłuższego czasu, ale sporadycznie go używam, bo wkurza mnie to podgrzewanie w garnku. Ogólnie lipa, bo za długo to trwa, niedokładnie i mało wprawy mam, poza tym samej sobie nieciekawie sie depiluje. Podgrzewacz do butelek też się nie sprawdza, bo wkłady są dłuższe i wystaja poza podgrzewacz, a tym samym wosk się cały nie rozpuści.
Mnie uczono, ze trzyma sie go w podgrzewaczu podczas nakladania.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 18:02   #30
walizeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 88
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

jakich pasków mam użyć do odklejania włosków razem z woskiem ?
nie za bardzo sie orientuje może być to zwykła fliselina krawiecka gruba? czy jakiś specjalny papier do tego celu ?
__________________
Są trzy rzeczy, które się liczą:
wiara, nadzieja, miłość,
Ale największą ze
wszystkich jest miłość.

walizeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-28 13:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.