Godność a praca. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-13, 18:20   #1
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868

Godność a praca.


Jakiś czas temu napisałam post o tym, że zostałam bezrobotna i jest mi z tym źle. Pracy jeszcze nie znalazłam, a moje samopoczucie również się nie polepszyło. Po wizycie w Powiatowym Urzędzie Pracy doszłam do wniosku, że pracują tam ludzie bez powołania. A po zarejestrowaniu się na stronie Adecco (jest to biuro pracy tymczasowej) utwierdziłam się tylko w tym, że w Polsce bezrobotni trafiają na margines społeczeństwa. Wyobraźcie sobie, że z Adecco po przesłaniu do nich formularza rejestracyjnego przyszedł na moją pocztę "list powitalny", w którym to znalazło się zdanie "praca daje godność i poczucie samorealizacji". Co do samorealizacji to częściowo się zgadzam, ale co do godności..... Poczułam się jak ktoś, kto nie ma prawa oddychać tym samym powietrzem, co pracująca część społeczeństwa. Wyszło na to, że razem z pracą odebrano mi godność. Zdaję sobie sprawę z tego, że w Polsce praca jest dobrem niemalże luksusowym. Ale na litość Boską to, że nie mam pracy nie znaczy, że jestem gorsza. A wy co o tym myślicie?
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:24   #2
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Godność a praca.

mi sie to kojarzy z napisem w obozie "Praca czyni wolnym"
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:27   #3
sorceress
Rozeznanie
 
Avatar sorceress
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 783
Dot.: Godność a praca.

To zdanie z listu powitalnego to chyba jakaś pomyłka. Jak można coś takiego napisać do osób, które pracy nie mają. Ja też teraz jestem na etapie szukania pracy. Nie czuję się z tym najlepiej, bo wiem, ze zanim coś znajdę minie duużo czasu. Ale na pewno nie czuję się od nikogo gorsza. Życzę Ci powodzenia w szukaniu pracy!
sorceress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:29   #4
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Godność a praca.

Ja nienawidzę wizyt w Urzędzie Pracy
Zawsze mi się wydaje, że panie tam pracujące patrzą na każdego petenta jak na wroga i z takim wywyższaniem się traktują bezrobotnych
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:32   #5
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Godność a praca.

Cytat:
Napisane przez takasobieania
mi sie to kojarzy z napisem w obozie "Praca czyni wolnym"
Zgadzam się.
''Cholerne'': Arbeit macht frei .
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:33   #6
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Godność a praca.

CHyba nie wiedzieli co napisac w takim liście powitalnym. Pomyłka.
Godność jest czymś co posiada się niezaleznie od pracy. Praca może dać pieniądze, spełnienie, nawet szacunek, ale godność?
Nie przejmuj się
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:36   #7
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Godność a praca.

Pomyłka? E tam. Jakiś osioł, moim zdaniem, pomyślal widocznie, że to ludziom się nie chce pracować (nie twierdzę, że tak się nie zdarza) tak bardzo, że trzeba ich zachęcać, i przekonywać do tego, aby się wzięli w końcu do roboty.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 19:16   #8
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868
Dot.: Godność a praca.

Widzę, że nie jestem tu jedyną osobą będącą na etapie poszukiwania płatnego zajęcia. Może to zabrzmi głupio, ale cieszy mnie to. A to ze względu na to, że mogę liczyć na zrozumienie. W takich przykrych momentach jakoś lepiej rozmawia się z "obcymi" niż z bliskimi o tym co przeżywamy. Staram się nie zdradzać objawów załamania przed rodziną, ale czasami mi się to nie udaje. Nie chcę ich obarczać swoimi lękami pomimo tego, że wiem, że mnie wesprą.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 19:51   #9
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Godność a praca.

Ja kończę przygotowanie zawodowe w PUP i coś wiem o tej instytucji "od kuchni". I znowu czeka mnie bezrobocie. Wysłałam mnóstwo cv i nic. Ostatnio poszłam na rozmowę na prace interwencyjne. Firma ogłosiła się w PUP, że poszukują pracownika biurowego. Na miejscu okazało się, że to praca gońca. Kobieta przeprowadzająca rozmowę powiedziała, że mam za wysokie kwalifikacje i chciała zobaczyć moje oceny na świadectwie maturalnym. Ocena bardzo dobra na dyplomie magistra nic jej nie mówiła. Powiedziała, że skąd ma wiedzieć za co ją dostałam. Uśmiałyśmy się z koleżanką.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 20:01   #10
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Godność a praca.

Cytat:
Napisane przez WioletaM
chciała zobaczyć moje oceny na świadectwie maturalnym. Ocena bardzo dobra na dyplomie magistra nic jej nie mówiła. Powiedziała, że skąd ma wiedzieć za co ją dostałam. Uśmiałyśmy się z koleżanką.
Cooo? To już rzeczywiście tylko śmiech pozostaje. Taki śmiech przez łzy. Gdzie my zyjemy?
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 20:21   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Godność a praca.

Przeszlam przez wizyty w PUP-ie ,okropnosc,czulam sie jak smiec ,jak pasozyt ,a jeszcze te panny tam pracujace napuszone, i z pretensjami ze jak mozna nie meic pracy ,wszechwiedzące matrony nie zdajace sobie sprawy ze maja robote tylko dzieki mnie.Robia wszytsko z łaską i najlepiej zeby im wsunac cos pod biurkiem,odsywłajace czlowieka jak gonca od biurak do biurka,koszmar,takiego upokorzenia nie przeżylam nigdy wczesniej.

Nie znam nikogo kto dostalby prace dzięki PUP lub po kursach organizowanych przez PUP ,a oni maja pretensje ze malo ludzi chche tam przychodzic ,dojazdy tez kosztuja ,z kims trzeba zostawic dzieci,itp.zero szacunku dla czlowieka.

w tym kraju nigdy sie nic nie zmieni ,niestety.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 20:31   #12
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Godność a praca.

Cytat:
Napisane przez isa666
Ja nienawidzę wizyt w Urzędzie Pracy
Zawsze mi się wydaje, że panie tam pracujące patrzą na każdego petenta jak na wroga i z takim wywyższaniem się traktują bezrobotnych
Zgadzam się. Także nienawidzę tam chodzić. Jak sobie pomyślę że mam tam iść to mi się wszystkiego odechciewa.
Pracę trzeba samemu szukać. bo urząd w tym raczej nie pomoże. no więc szukam, moze się w końcu uda
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 20:44   #13
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: Godność a praca.

Cytat:
Napisane przez isa666
Ja nienawidzę wizyt w Urzędzie Pracy
Zawsze mi się wydaje, że panie tam pracujące patrzą na każdego petenta jak na wroga i z takim wywyższaniem się traktują bezrobotnych

jakbys wyjela mi to z ust
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 21:14   #14
Ima_
Raczkowanie
 
Avatar Ima_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 67
GG do Ima_
Dot.: Godność a praca.

to może i ja się wypowiem
przez prawie rok szukałam pracy,składałam CV gdzie tylko się da i nic,wpadłam w depresję przez to,ale udało się wrócić do dobrego stanu psychicznego...niedawno zarejestrowałam się w urzędzie,zostałam skierowana na 6 m-ny staż,zaczęłam od poniedziałku i w sumie nie jest najgorzej,chociaż wiadomo jak mają stażyści tzn odwalają całą robotę podczas gdy pracownicy robią sobie luzy ale cóż tak już jest... no i jeszcze coś to dobijające stypendium w wysokości 512 zł brutto ,na samą myśl o tym że mam tam harować za takie marne pieniądze nic sie nie chce....
firma zaznaczyla w umowie mozliwosc zatrudnienia po stazu,licze na to ze tak sie bedzie... pzdr
Ima_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 21:24   #15
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Godność a praca.

Pracując przez 6 miesięcy w PUP nie dostałam ani jednej oferty dla siebie. Szkoda gadać. Sporo ludzi dostaje pracę z urzędu, ale to są zazwyczaj prace fizyczne.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 22:04   #16
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Godność a praca.

Troche mi sie cisnienie podnioslo jak przeczytalam o tej godnosci i samorealizacji. Ludzie z biura Adecco, ktorzy formulowali list powitalny chyba zdawali sobie sprawe, ze ten list dostana ludzie szukajacy pracy. W koncu po to sie rejestruja w tym biurze, zeby prace znalezc, ich do tego nie trzeba przekonywac. Lepiej nie wysylac zadnego listu niz pisac takie bzdety.

Ja (z roznych wzgledow) nie pracuje, nie mam zamiaru w najblizszym czasie pracowac zawodowo. Nie czuje sie mniej godna niz inni A samorealizowac sie i realizowac swoje pasje i zainteresowania zaczelam dopiero jak przestalam pracowac.

ewa.kilim, nikt nie jest gorszy przez to, ze nie pracuje zawodowo. Teraz jestes zalamana i rozne slowa, na ktore kiedys usmiechnelabys sie z politowaniem teraz cie rania. Ale bedzie lepiej, musi byc. Nigdy nie jest tak, ze ktos cale zycie mial sie zle, sa rozne etapy, ty teraz przechodzisz przez ten gorszy, ale niedlugo zaswieci slonce.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 06:10   #17
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868
Dot.: Godność a praca.

Luba nie jestem tak do końca pewna, czy to jest ten gorszy etap.Bo to, że nie mam pracy jest faktycznie conajmniej nieprzyjemne i nie czuję się z tym dobrze, ale dopiero teraz zrozumiałam pare ważnych rzeczy. Pracowałam fizycznie. Na produkcji. Wiem, że to nie jest dla większości z was wymarzone zajęcie, ale dawało mi dużo satysfakcji, bo nigdy wcześniej nie sądziłam, że tworzenie może być takie przyjemne. Robiłam płytki gresowe szkliwione, więc to nie było do końca tak jak np. w Oplu przy linii produkcyjnej. Trzeba było być 8 godzin w ruchu i robić wiele różnych rzeczy niemalże jednocześnie i w różnych częściach hali, często pod presją czasu. Niestety praca ta miała również swoje wady. Przede wszystkim pracowałam w systemie czterobrygadowym-trzyzmianowym. Każdy, kto miał z takim czymś do czynienia wie, że kompletnie rozwala to życie prywatne. Bo w czasie kiedy inni siedzieli w pubie ja byłam w pracy. Kiedy inni obchodzili święta - ja siedziałam w pracy. I tak dalej. Do tego dochodzi wdychanie przez 8 godzin kurzu. Wg firmy żadne normy nie były przekroczone (trzeba wiedzieć komu zapłacić), więc dodatku za "szkodliwe" nie dostawaliśmy. O tym, że łamałam przepisy BHP dotyczące przenoszenia, przewożenia i podnoszenia ciężarów przez kobiety nie wspomnę. To była taka Biedronka w wersji light. A na dodatek przez pare godzin w ciągu zmiany chodziłam w przemoczonych butach i wilgotnym ubraniu (specyfika zajęcia niestety) uwalana w substancjach chemicznych, które wysuszały skórę powodując u wszystkich uczulenia. Schodziłam z hali produkcyjnej zmęczona, pokryta warstwą kurzu (nawet nie wiem co wdychałam) i jakiś świństw, których składu nie znam, a do tego w mokrych butach. Więc z mojego punktu widzenia pożegnałam się nie tylko z pieniędzmi, ale również z problemami z drogami oddechowymi (a zaczynałam je mieć, bo kaszel trwający rok to nie jest normalna rzecz), z reumatyzmem i z pogłebiającym się skrzywieniem kręgosłupa (co prawda plecy mnie nie bolą, ale wiem, że nie jestem już taka prosta jak kiedyś). Odzyskałam za to życie rodzinne i wolność. Zaniedbywałam siebie i ludzi, których kocham. Zaniedbywałam obowiązki domowe. Żyłam tylko po to żeby pójść do pracy, a potem wyspać się i najeść. To właściwie była wegetacja.
Mój ojciec powiedział, że cieszy się, że tak się stało, bo te warunki na dłuższą metę były nie do wytrzymania. Oni po prostu bardziej niż ja zdawali sobie sprawę czym ryzykuję. Ja to zrozumiałam zaledwie 1,5 miesiąca temu, a pracowałam tam prawie 1,5 roku. Wsparcie, jakiego mi udzielii, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Żałuję, że przez tak długi czas traktowałam ich tak źle.
Nie wiem, czy w przyszłości nie będę nadal pracować fizycznie. Mam jednak nadzieję, że będzie to lżejsza praca. Prawdę mówiąc to jakoś praca w biurze nie bardzo mi odpowiada. Wolę ruch i wysiłek. Umiarkowany oczywiście. Niestety w przypadku czysto fizycznego zajęcia można często zapomnieć o rozwoju intelektualnym, ale to da się nadrobić poza pracą, o ile nie pracuje się w systemie czerobrygadowym-trzyzmianowym.
Zobaczymy jak to będzie. Nie wiem kiedy znajdę sobie pracę i jaka ona będzie. Nie wiem kiedy w pełni odzyskam równowagę psychiczną. Ale to czego się nauczyłam i co zrozumiałam pozostanie we mnie do końca życia.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 07:55   #18
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Godność a praca.

Też byłam kiedyś zarejestrowana w tej instytucji i poznałam traktowanie bezrobotnego przez ludzi tam pracujących.Oni myślą,że robią nam wielką łaskę,że tam siedzą i muszą się nami zajmować.
Jedyna oferta jaką dostałam z urzędu,to była oferta szkolenia pt."Przygotowanie do zmian"
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 12:20   #19
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Godność a praca.

Ewa, mialam tak samo. Nie pracowalam co prawda fizycznie, ale pracowalam, mialam meza i dziecko. Na nic nie mialam czasu, nic mi sie nie chcialo, jak juz zrobilam wszystko co tzreba bylym padnieta. Uwielbialam moja prace, maz bardzo mi pomagal w domu ale... jakos coraz mniej mialam czasu dla siebie. Tak sie zlozylo, ze po naprawdee glebokim namysle zdecydowalam sie na jakis czas przestac pracowac zawodowo. Nie zaluje. Teraz naprawde mam czas na wszystko i dla wszystkich, rodzina jest szczesliwa, ja takze. Pewnie kiedys wroce do pracy zawodowej, bo tez bardzo ja lubie. ale ten czas spedzony teraz na spokojnym zyciu tez sie przydaje.
Ewa wykorzystaj szanse, masz teraz czas, moze zrobisz jakis kurs, nauczysz sie jezyka. A moze tylko odpoczniesz i zlapisz oddech. Cokolwiek bys nie zrobila bedzie to dla ciebie cos nowego i tworczego.
Pozdrawiam
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 12:18   #20
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Godność a praca.

ja też zostałam bezrobotną i czuję się z tym fatalnie chociaż ten stan trwa dopiero 8 dni...bo staż skończyłam w kwietniu, a od maja szukam pracy. Oferty w PUPie są, ale dla kogo ?
nie interesuje mnie byle co, byle jakiś sklep czy kwiaciarnia, choć nawet takich ofert na tablicy ogłoszeń trudno się doszukać, bo przede wszystkim są tam ogłoszenia typu : poszukuję operatora koparki, pracowników budowlanych...mam wrażenie, że w moim mieście potrzebują tylko facetów. A miejsce dla kobiet gdzie ? pewnie w domu... jak na dzień dzisiejszy czuję się okropnie...i jak tu znaleść pracę ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:38   #21
sorceress
Rozeznanie
 
Avatar sorceress
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 783
Dot.: Godność a praca.

Powysyłaj CV do agencji doradztwa personalnego, ja polecam Randstad. Odpowiadaj na wszelkie oferty pracy, która Ci odpowiada. W końcu dostaniesz pracę, powodzenia!!
sorceress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:40   #22
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Godność a praca.

a masz jakieś namiary na to doradztwo ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:54   #23
greatKaZi
BAN stały
 
Avatar greatKaZi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 159
GG do greatKaZi Wyślij wiadomość przez MSN do greatKaZi
Dot.: Godność a praca.

a moze czas pomyslec zalozyc swoja firme? Unia daje kazdemu 12 tys na poczatek i jest to kwota WYSTARCZAJACA bo zus przez pierwsze 2 lata placi sie 200zl /miesiac. Pieniądze w polsce leżą na ulicy lecz nie każdemu będzie dane je wziąść.
greatKaZi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:49   #24
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Godność a praca.

nie każdy ma pomysł na firmę...

dla większości młodziezy jedynym rozwiązaniem pozostaje wyjazd za granicę..

ja chciałabym znaleźć pracę w kraju, ale czy jest to możliwe ?
pewnie i tak wyjadę...
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:55   #25
greatKaZi
BAN stały
 
Avatar greatKaZi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 159
GG do greatKaZi Wyślij wiadomość przez MSN do greatKaZi
Dot.: Godność a praca.

Nie każdy ma pomysł na firme bo ludziom sie nie chce pomyśleć na co jest zapotrzebowanie a gwarantuje Ci, że w każdym mieście/dzielnicy na coś jest. A prace na śląsku łatwo znaleźć, żaden ze znajomych z średnim wykształceniem nie miał problemu żeby w tydzień/dwa prace za tysiąć na początek znaleźć. Fakt to jest marny tysiak ale nie można mówić, że pracy nie ma. Co ide do jakiegoś hipermarketu to na sklepach są ogłoszenia, że szukają ekspedientek itp
greatKaZi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 14:09   #26
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Godność a praca.

Cytat:
Napisane przez greatKaZi
Nie każdy ma pomysł na firme bo ludziom sie nie chce pomyśleć na co jest zapotrzebowanie a gwarantuje Ci, że w każdym mieście/dzielnicy na coś jest. A prace na śląsku łatwo znaleźć, żaden ze znajomych z średnim wykształceniem nie miał problemu żeby w tydzień/dwa prace za tysiąć na początek znaleźć. Fakt to jest marny tysiak ale nie można mówić, że pracy nie ma. Co ide do jakiegoś hipermarketu to na sklepach są ogłoszenia, że szukają ekspedientek itp
dobrze prawisz,widać,zes analityk rynku pracy z prawdziwego zdarzenia...Polska to El Dorado,a ci,co nie mają pracy,to lenie,albo nieudacznicy.

Moja rada:zanim cokolwiek napiszesz,zastanów się nad tym chociaz raz,a potem "doradzaj"
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 14:12   #27
greatKaZi
BAN stały
 
Avatar greatKaZi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 159
GG do greatKaZi Wyślij wiadomość przez MSN do greatKaZi
Dot.: Godność a praca.

Cytat:
Napisane przez Nicość
dobrze prawisz,widać,zes analityk rynku pracy z prawdziwego zdarzenia...Polska to El Dorado,a ci,co nie mają pracy,to lenie,albo nieudacznicy.

Moja rada:zanim cokolwiek napiszesz,zastanów się nad tym chociaz raz,a potem "doradzaj"
zarabiam 4 tys zł miesięcznie praktycznie nic nie robiąc i mam te pieniądze legalnie więc kkthxcubye
greatKaZi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 14:21   #28
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Godność a praca.

Cytat:
Napisane przez greatKaZi
Nie każdy ma pomysł na firme bo ludziom sie nie chce pomyśleć na co jest zapotrzebowanie a gwarantuje Ci, że w każdym mieście/dzielnicy na coś jest. A prace na śląsku łatwo znaleźć, żaden ze znajomych z średnim wykształceniem nie miał problemu żeby w tydzień/dwa prace za tysiąć na początek znaleźć. Fakt to jest marny tysiak ale nie można mówić, że pracy nie ma. Co ide do jakiegoś hipermarketu to na sklepach są ogłoszenia, że szukają ekspedientek itp
Ale co dla ludzi, ktorzy mają jakieś zawodowe ambicje, a nie posiadają tzw. plecow? Praca w hipermarkecie to niezła harowa za małe pieniądze, w dodatku człowieka traktują nierzadko jak popychadło, bo wielką łaskę się "stanowiskiem" zrobiło...
Szkoda gadać. Rynek pracy w Polsce to tragedia. Tyle i od tak dawna się mowi, że jest źle i że będzie lepiej i d**a zbita. Ci, co mają coś do powiedzenia, albo raczej do uczynienia, wolą paplać ozorem i na paplaniu się kończy. Ci, co się dorwali "do koryta" dbają o to, żeby jak najwięcej z niego wydrzeć, a szary człowiek już ich nie obchodzi.
I wysysa się człowieka do cna dając pieniędzy tyle, żeby ledwo na pokrycie podstawowych potrzeb wystarczyło.

Reszta niech pozostanie milczeniem...
__________________
Cytat:
The truth is I've never fooled anyone. I let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was...
Marilyn Monroe

DORÓB SOBIE! http://pl.☠☠☠☠☠☠☠☠☠2surf.com/?ref=93594

siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 14:24   #29
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Godność a praca.

Cytat:
Napisane przez greatKaZi
zarabiam 4 tys zł miesięcznie praktycznie nic nie robiąc i mam te pieniądze legalnie więc kkthxcubye
To zdradź nam tajemnicę!!

Czytałeś wcześniejsze posty??
A może to ty pisałeś "list powitalny" z Adecco?
__________________
Cytat:
The truth is I've never fooled anyone. I let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was...
Marilyn Monroe

DORÓB SOBIE! http://pl.☠☠☠☠☠☠☠☠☠2surf.com/?ref=93594

siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 14:56   #30
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Godność a praca.

Cytat:
Napisane przez greatKaZi
zarabiam 4 tys zł miesięcznie praktycznie nic nie robiąc i mam te pieniądze legalnie więc kkthxcubye

Wowwwwwww, ale z Ciebie KOLO!!
CZapki z glow, ehehe))
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.