Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-15, 22:30   #1
gama191919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6

Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?


Przszukuję bazę KWC w poszukiwaniu odpowiednich kosmetyków.
Uporałam się już z wyborem wartych wytestowania produktów typu : tonik i żel punktowy na pryszcze ,ale kiedy sprawa przeszła do żelu do mycia, KWC zasypało mnie mnóstwem produktów.
Cierpliwie przeczytałam o większości z nich ,ale mam mentlik w głowie :P
Proszę Was o małe doradztwo

*Mam trądzikową (tłustą) cerę.

*Do tej pory używałam już : Clea&Clear, Sorayi i Eris-Under 20.
Wszystkie te preparaty dobrze myły twarz ,ale ... straszliwie naciągały i przesuszały
skórę, a rano budziłam się z okropnie przestłuszczoną twarzą - błędne koło.

*Wyciągając z tego wnioski, zdecydowanie nie chcę już kupować preparatów alkoholwych i
żelów reklamowanych co rusz w telewizji itd.

*Chcę kupić taki żel - jak najbardziej NATURALNY - pozbawiony wszelkich
ALKOHOLI, taki żeby wreszcie po umyciu czuć się swobodnie i delikatnie nawilżoną

*Nie oczekuję powalającego zapachu, przyjemnej konsystencji ani wygodnego opakowania (choć i te byłyby wskazane ) Żel ma działać ! Ma oczyszczać i nawilżać, pomóc pozbyciu się
przetłuszczania i zapchanych porów.

Co polecacie? CZy takie kosmetyki wogóle istnieją ?

Gorąco pozdrawiam
gama191919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 00:34   #2
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?

Istnieją Skup się przede wszystkim na tym, że nie zawierały SLS - to on powodouje to wysuszenie i ściągnięcie. Nic dziwnego, że poprzednie Cię wysuszały, skoro zawierały SLS.
Preparaty, które nie zawierają SLS i alkoholu, bardzo dobrze oczyszczają i są łagodne: Dax Cosmetics Czysta Cera do cery wrażliwej, żele Fitomedu, Physiogel, melisowo- cytrynowy Apotheker Scheller (do skóry tłustej), zel Eris z linii Young and Unique, żel z algami Apotheker Scheller, Lirene do cery wrażliwej i takiż sam Pharmaceris (to w zasadzie jeden produkt).
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 09:39   #3
Sailor Moon
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Moon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?

Używam żelu do mycia twarzy Iwostin Purritin, za namową pani dermatolog. Nie zawiera alkoholu, nie "ściąga" mi skóry, nie wysusza, jak dla mnie jest najlepszy. I bardz wydajny Z tego co wiem dostępny jedynie w aptekach, ale bez rezepty A te wszystkie żele z drogerii, z serii antytrądzikowych, jak np. Clean&Clear, Nivea Young itd, bardzo źle działaly na moją skórę, tylko wysuszały i pogarszały jej stan
__________________
Nigdy nie rezygnuj z celu, tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.
Sailor Moon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 10:33   #4
nackmuay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8
Dot.: Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?

A co powiecie, na kosmetyki z serii ATW? Podobno całkowicie naturalne, nie zatykające porów... podobno dobre...

osobisice stosuje od jakiegos czasu, jednacz ciezko powiedziec jak dzialaja - jednoczesnie stosuje maseczke ze spiruliny i zioła - i wszystko razem daje dobry efekt.. ale nie wiem jak same kosmetyki ATW...

moze ktos umie ocenić?
nackmuay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 12:45   #5
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?

Taki naturalny żel bez SLS-u i z naturalnym alkoholem roślinnym ma firma Eco Cosmetic z biała herbatą i liścmi winorośli o ile dokładnie pamiętam. Składniki tego żelu pochodza z kontrolowanych upraw ekologicznych, znajdziesz go na KWC. Osobiście nie przypadł mi do gustu, choc wielu Wizażankom się podoba, mnie za bardzo wysusza i cera mi się po nim trochę pogorszyła
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 13:56   #6
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?

Ten Łagodny żel myjący Lirene, to teraz Nawilżająco-kojący żel do mycia twarzy. Mam nadzieję, że nie zepsuli składu, bardzo lubiłam poprzednią wersję.
Na KWC jest też jakiś nowy: Tilia, Żel głęboko oczyszczający dla skóry szczególnie wrażliwej (Tilia, to samodzielnie funkcjonująca marka Erisa)

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-04-16 o 14:44
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:42   #7
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?

Polecam Eris Pharmaceris A do cery alergicznej. Ja nie mam wprawdzie alergicznej skóry, tylko mieszaną, trochę wrażliwą, ale ten żel jest idealny. Nic a nic nie wysusza buzi, nie ma zapachu, nie zawiera alkoholu i mydła. Zawsze zresztą go polecam
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 14:46   #8
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4626
Tu jest jego opis.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:19   #9
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?

Cytat:
Napisane przez nackmuay
A co powiecie, na kosmetyki z serii ATW? Podobno całkowicie naturalne, nie zatykające porów... podobno dobre...

osobisice stosuje od jakiegos czasu, jednacz ciezko powiedziec jak dzialaja - jednoczesnie stosuje maseczke ze spiruliny i zioła - i wszystko razem daje dobry efekt.. ale nie wiem jak same kosmetyki ATW...

moze ktos umie ocenić?
O tak, te kosmetyki są b. dobre. Ja teraz używam żelu do mycia twarzy, toniku i żelu punktowego Acne Blocker, i widzę znaczną poprawę, nie tam jakieś under twenty, crelasil itd. - to nie to samo!!! A w dodatku są jak najbardziej naturalne. To kolejny plus. Teraz nastawiam się na Peeling z tej samej serii. Ale jeszcze się zasnanowię. Kosmetyki są nawet drogie - za żel, tonik i preparat punktowy zapłaciłam prawie 40zł...

A tak wogóle to moja mama stosuje kuracje przeciwzmarszczkowe i też jest zadowolona.

Jeżeli ktos jest zainteresowany kosmetykami w ATW, to polecam stronę:
http://www.atw.com.pl/pl/index.php
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:23   #10
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Naturalny żel do mycia twarzy - czy to możliwe ?

Powiem Ci, ze mnie z kolei uczulaly prawie wszystkie zele do mycia twarzy babcia polecila mi, zebym myla buzie zwyklym, szarym mydlem "bialy jelen" i musze przyznac, ze nadaje sie do tego celu genialnia. Jak normalnie po umyciu buzi mialam tak napieta skore, ze oczu zamknac nie moglam, to po tym mydle jest mieciutka i wytrzymuje nawet od pol godz bez posmarowania kremem jest to zasluga pewnie tego, ze mydlo to nie zawiera zadnych detergentow, jedynie prawdziwe, najprawdziwsze mydlo powstale z gotowania zasady sodowej z glicerolem
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.