Zima Kwasy A Co Latem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-03, 20:07   #1
kangur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 19

kwasy latem czy można?


czy moge latem stosowac jakies kwasy majac za ochrone antheliosa xl spf 60.przed pojawieniem sie ostrzejszego slonka skonczylam glyco A i jakos brak mi kwasow.mysle o sotosowaniu czegos z kwasem na noc.A wiec czy mozna i jesliby mozna to jaki preparat? bede Wam wdzieczna za podpowiedz.pozdr
kangur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 22:37   #2
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: kwasy latem czy można?

ja bym nie ryzykowala - ryzyko podraznien i przebarwien zawsze jest. zalezy tez, oczywiscie, od stezenia kwasu, jakiego chesz uzyc. jezeli, to tylko najlagodniejsze.

wpisz w wyszukiwarke forum ksoemtcyznego "kwasy", powinnas znalezc odpowiedzi na wszystkie pytania - temat byl walkowany setki razy i od kazdej chyba strony
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 22:48   #3
kangur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 19
Re: kwasy latem czy można?

niestety nie potrafie znalezc w archiwum jednoznacznej odpowiedzi
zastanawiam sie nad efaclarem K na noc?? na dzien spf 60.
moze zle sie poruszam po archwium? bede wdzieczna za kazda podpowiedz tudziez link do strony archiwum gdzie moglabym znalezc odpowiedz.
z gory dziekuje
kangur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 23:05   #4
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: kwasy latem czy można?

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1048079829
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1048079829

znalazlam te dwa o opalaniu (latem opalanie wychodzi samo z siebie). wpisalam w wyszukiwarke "kwasy". nie wiem, od jak dawna sledzisz forum, ale tam jest tego cale mnostwo - na pewno nie na jeden wieczor, ale mozna sie sporo o kwasach dowiedziec
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 23:09   #5
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: kwasy latem czy można?

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1046908416
i jeszcze to, znowu o solarium, niestety, ale wydaje mi sie, ze prolem zblizony. Podbijaj moze watek, az trafia na niego osoby kompetentne - justy, smoczyca, Beatka.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 23:36   #6
kangur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 19
Re: kwasy latem czy można?

serdeczne dzieki!!
jestem w trakcie dokladniejszego przegladania archiwum...
ale teraz to czuje sie zagubiona. widze tu dwie opinie: ze latem absolutnie zadnych kwasow, druga ze delikatne prep. o malym stezeniu, zwlaszcza na noc i z wysokimi filtrami na dzien sa dopuszczalne...
no nic poczekam jeszcze moze ktos bedzie potrafil konkretnie odpowiedziec.
joannea jeszcze raz dziekuje!
kangur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 23:49   #7
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: kwasy latem czy można?

a ja mam inne pytanie, tzn zngodne z watkiem, ale dotyczace plecow. mam tradzik, ktory zostawia blizny koloru brazowego, nie sa one glebokie ale baaaardzo liczne i prkatycznie wszedzie. dermatolog przepisal mi ISOTREXIN i juz mam mniej wypryskow, ale blizny wciaz sa. zastanawialam sie nad kwasem, prawda jest taka ze nie bede sie opalac, nie chodze w bluzkach na ramiaczkach. wiec raczej slonce mi nie grozi. czy taki Glyco A czy inny pomogl by mi?? dermatolog powiedziala ze kremy z kwasami sa za slabe i nadaja sie tylko na twarz. czy warto sprobowa, a jesli tak to z jakim kwasem...
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-04, 08:49   #8
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: kwasy latem czy można?

ja znalazlam to:

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1077568398
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 10:33   #9
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: kwasy latem czy można?

Ja teraz używam Effeclaru k co 2 noc i Antheliosa 60+ krem na dzień.
Też bałam sie co z tego wyjdzie.
Narazie jest ok i myślę, zę tak będzie, gdyż Effaclar to łagodny specyfik.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 17:59   #10
kangur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 19
Re: kwasy latem czy można?

podciągam wątek...
kangur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 18:21   #11
alicia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 31
Re: kwasy latem czy można?

ja obecnie stosuje Glyco-A na noc co kilka dni, na dzień Antheliosa 60+ i też jest ok! unikam słoneczka jak tylko moge (za bardzo się nie przemęczam, bo tyle go, że płakać sie chce
alicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-04, 18:41   #12
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: kwasy latem czy można?

To zabranianie stosowania kwasów latem wiąze się z faktem że po kwasach skóra jest cienka, bezbronna. Ja stosuję kwasy juz kilka lat. Zaczęło sie od preparatów z BHA (Clear pore i Effaclar ) i oba stosowałam również latem, ale na noc. Moja skóra po BHA nie stała sie wrażliwsza czy cieńsza, a jedynie wyregulowała się. Inna sprawa z AHA. Moja skóra reaguje wiekszym uwrażliwiem, czuję ze staje sie jakby cieńsza i nie wyobrażam sobie używać Cleanance K , Glyco kiedy jest już słońce. Mojej Mamie zaproponowałam kuracje zimową Glyco A i efekty są rewelacyjne- wydelikacona skóra. Krem odstawiła jakieś 2 miesiące temu , stosuje filtry ale ostatnio w wyniku GODZINNEGO spaceru dorobiła sie podrażnienia na dekolcie(mocno zaczerwienione, wygląda to na lekkie poparzenie słoneczne). Dziwna sprawa bo twarzy nic sie nie stało. Podejrzewam że to za małe zastosowanie kremu z filtrem do czego sie oczywiście nie przyzna Istotne jest również to jak zamierza sie spędzić lato. Bo planując urlop i opalanie się należy liczyć sie z tym że najlepszy krem z filtrami moze zawieśc wiec lepiej trochę grubszą skóre miec i kwasy odstawić. Niektórzy lato i tak spędzaja pracując wiec w takich przypadkach kwas+dobre filtry będą OK.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 23:41   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: kwasy latem czy można?

Chociaż mi tez ciężko odstawiać kwasy - zawsze do tej pory to robiłam. W tym roku postanowiłam używać czegoś delikatnego - własnie np ulubionego Effaclaru, może nie codziennie ale raz na jakiś czas. Ale szybko przekonałam się że to nie jest dobry pomysł. Nawet jeśli ktoś używa dużych filtrów i nie ma skłonnosci do przebarwień, lepiej nie przesadzać ze złuszczaniem. Wbrew temu, co się czasami nam wydaje - nadmiarne stosowanie kwasów szkodzi skórę. Jest dokładnie tak jak zauważyła Coralin - skóra jest wydelikacona, pozbawiona jakby warstwy ochronnej, może reagować podrażnieniem na wiele rzeczy. Sama doświadczyłam tego niedawno, po miesiące spokoju z cerą mnie rozbestwiły i stosowałam bardzo niebezpieczną kombinację kwasy+retinol. Niby ok, ja właściwie na okragło uzywam dużych filtrów i nigdy się nie opalam, ale już dawno moja cera nie była tak uwrażliwiona jak teraz. Szczypie mnie większość kremów, właściwie każda maseczka z glinką, a nawet tonik przeznaczony do bardzo suchej i wrażliwej cery. Oczywiście wiem że to stan przejściowy - już jest lepiej - ale niezbyt przyjemny, poza tym wszelkie podrażnienia są niewskazane przy cerze naczynkowej, zwiększają rumień na twarzy. Dlatego naprawdę lepiej się od kwasów latem powstrzymać, słońce mocno swiecić będzie i lepiej nie straszyć ludzi gębą jak burak zauważyłam że zimą/jesienią moja skóra tak agresywnie nie reaguje - a ja też używam kwasów od bardzo dawna, miałam Effalphę La Roche, Clear pore Neutrogeny, a nawet stare wersje Hydracidu SVR z kremem mlekowym.

Tak po cichu się przyznam że mam zakamuflowany w szafeczce tonik z kwasami i od czasu do czasu przecieram nim twarz bo inaczej to od razu mam wrażenenie że mi się pory zatykają
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 06:30   #14
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: kwasy latem czy można?

Smoczyca napisał(a):
> Chociaż mi tez ciężko odstawiać kwasy - zawsze do tej pory to robiłam. W tym roku postanowiłam używać czegoś delikatnego - własnie np ulubionego Effaclaru, może nie codziennie ale raz na jakiś czas.(...)

Zacząłem to czytać i się przestraczyłem... Ale uff okazało się, że to tylko próba była i już po...



A tak na serio
Kwasy niszczą naturalną barierę ochronną w postaci pigmentu osłabiając "możliwości produkcyjne" pigmentu. Skóra jest więc bardzo narażona na obrażenia słoneczne
Ja odradzam.

A złuszczanie można załatwić w inny sposób, np emulsją z wyciągiem z owsa (a później się cytuje "jak koń owies" )
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 08:12   #15
alicia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 31
Re: kwasy latem czy można?

hmmmm! to chyba będe musiała porzucić narazie mojego Glyco-A! może polecicie mi jakiś dobry środek złuszczający, bo mam cerę naprawde bardzo szybko zanieczyszczającą się, no i jestem naczynkowcem! jak nie użyje kwasów przez tydzień to już mi się robą zaskórniki i inne paskudstwa! help!!!!!
alicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 09:08   #16
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: kwasy latem czy można?

Wiem, Tomku oczywiście to co piszesz tutaj to święta racja, kwasów latem się nie powinno stosować - ale tak to właśnie ze mną jest - ja mam problemy z cerą i kwasy pomagają mi ja utrzymac w ryzach - pomyslałam że sprawdzę jak to będzie latem, a nuż się uda... Teraz wiem że posunięcie jest zbyt ryzykowne nawet na taki łagodny srodek jak effaclar.

Tomku... a tak z ciekawości zapytam co to za krem z owsem? To jakis peeling czy co? Mów mi tu zaraz
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 09:32   #17
kangur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 19
Re: kwasy latem czy można?

no to odstawiam kwasy bezwarunkowo...
no to pytanie sie nasuwa od razu jak tu 'utrzymac skore w ryzach'?? peelingi,glinki??
kangur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 09:54   #18
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kwasy latem czy można?

TomekG napisał(a):
> > Kwasy niszczą naturalną barierę ochronną w postaci pigmentu osłabiając "możliwości produkcyjne" pigmentu.

czy mozesz napisać coś więcej na ten temat?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 10:32   #19
filein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 33
Re: kwasy latem czy można?

No to mnie zmartwiliście tymi wiadomościami na temat, że latem należy odstawić kremy z kwasami. Ja sama takie stosuję i myślałam, że przed pojawieniem się przebarwień będzie mnie chroniły odpowiednio duży filtr.
Dołączam się do pytania: Co stosować aby zapobiegać zanieczyszczaniu się cery zamiast kwasów??
filein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-06, 10:52   #20
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: kwasy latem czy można?

> Tomku... a tak z ciekawości zapytam co to za krem z owsem? To jakis peeling czy co? Mów mi tu zaraz

a mam inne wyjście? znowu się pewnie ktoś przyczepi, że znowu ta sama firma ale inne firmy testuję; ta przeszła testy śpiewająco, więc polecam

Oto co znalazłem na temat emulsji:

Emulsja nawilżająco-wygładzająca Artistry

Emulsja ma działenie eksfoliacyjne, przy czym nie ma ona w swoim składzie kwasów owocowych. Swoje działanie zawdzięcza zawartości wyciągu z owsa. Dzięki temu może być stosowana, przez osoby, które nie mogą stosować kwasów owocowych (np. z powodu podrażnień).
Emulsja zawiera też ekstrakt z alg i cukru, które działają synergicznie z wyciągiem z owsa, pielęgnując skórę i przyśpieszając naturalny proces eksfoliacji. Zawiera również wyciąg z zielonej herbaty.
Można ją stosować w okolicy oczu, na szyję i dekolt (twarz oczywiście też ).
Emulsja, już po pierwszym jej zastosowaniu, wyraźnie poprawia nawilżenie twarzy.
Wyraźne efekty otrzymujemy po 12 tygodniach stosowania kosmetyku:
- zmarszczki są wygładzone i spłycone o około 45%
- gładkość skóry poprawia się o około 50%
- pory zmniejszają się o ponad 30%
Emulsja ożywia i odświeża koloryt skóry.

Stosuje się ją po toniku, pod krem nawilżająco ochronny, rano i wieczorem.

Aha - jeszcze zdjęcie

pozdrawiam znad Białki
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 11:01   #21
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: kwasy latem czy można?

justy napisał(a):
> czy mozesz napisać coś więcej na ten temat?

nie jestem ani biochemikiem, ani chemikiem i nie wiem na jakiej zasadzie (a właściwie kwasie ) to działa.
kwasy po prostu ograniczają produkcję barwnika, dlatego skóra robi się tak wrażliwa na oparzenia słoneczne,
może coś pomieszałem - pewnie Pani Basia wie, czy mówię prawdę w tym względzie teraz, gdy zapytałaś o to, to mam wątpliwości, czy nie pomyliłem z jakimś innym składnikiem, hmmm, muszę poszperać
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 11:17   #22
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kwasy latem czy można?

TomekG napisał(a):
> > kwasy po prostu ograniczają produkcję barwnika

skąd wziąłeś tę informację?? kwasy (AHA, BHA) nie ograniczają produkcji melaniny. a ich zastosowanie w kremach wybielających wiąże sie z ich działaniem złuszczającym.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 11:41   #23
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: kwasy latem czy można?/do Tomka

Tomku, a gdzie mozna kupic ta emulsje i ile to 'cudo' kosztuje? Czy sa jakies ograniczenia wiekowe do stosowania tego, bo piszesz cos o zmarszczkach itp?

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 11:59   #24
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: kwasy latem czy można?/do Tomka

Eee, czyzby to Amway, kolejny klon Oriflame i Avon..? Blee..

Cheetah

p.s. Cene juz znalazlam 140 zl. Nie dosc, ze firma odstrasza, sprzedajac plyn do mycia naczyn i plyn do mycia toalet obok kosmetykow do twarzy, to jeszcze cena mocno odstarsza. Zauwazylam, ze tonik kosztuje prawie 80 zl, a plyn do czyszczenia toalet 34 zl
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 12:43   #25
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: kwasy latem czy można?

Kwasy- Nie,a le Effaclar K-Tak!Effaclar K jest kosmetykiem, przepisywanym przez dermatologów, jako zastepcza terapia kwasami latem,można więc go stosowac wraz z Antheliosem z SPF60
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 13:08   #26
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: kwasy latem czy można?

Ninka, Effaclar zawiera kwasy, ale w malym stezeniu.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 13:26   #27
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: kwasy latem czy można?/do Tomka

Artistry jest dystrybuowane przez Amway

przynajmniej wiem, za co płacę pieniądze

a że produkty są ekologiczne, wykorzystują naturalne składniki, wysokiej jakości, itd,itp, to cena w porównaniu z ich odpowiednikami "sklepowymi" jest i tak dużo niższa


cheetah napisał(a):
> (...) Nie dosc, ze firma odstrasza, sprzedajac plyn do mycia naczyn i plyn do mycia toalet obok kosmetykow do twarzy (...)
ale w supermarkecie to nie razi

mogę dodać, że sprzedaje również spożywkę, skutery, usługi i kilka innych rzeczy

pozdrawiam i miłej niedzieli

p.s. przepraszam, za ten wtręt na temat firmy powinienem to wrzucić na priva
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 13:32   #28
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: kwasy latem czy można?/do Tomka

TomekG napisał(a):

> przynajmniej wiem, za co płacę pieniądze

A kupujac Clinique, Eris (Lirene), Oceanic, Ziaje czy inne kosmetyki w sklepie nie wiesz..?

> a że produkty są ekologiczne, wykorzystują naturalne składniki, wysokiej jakości, itd,itp, to cena w porównaniu z ich odpowiednikami "sklepowymi" jest i tak dużo niższa

Taaaaaaak..
Duzo nizsza..no mam watpliwosci. Nawet ostatnia seria Eris ma ceny w okolicach 70 zl.

> ale w supermarkecie to nie razi

Popraw mnie, jesli sie myle, ale np nie przypominam sobie zeby Eris, czy Oceanic sprzedawal plyn do mycia toalet.

> p.s. przepraszam, za ten wtręt na temat firmy powinienem to wrzucić na priva

Nie, to twoje zdanie, masz do niego przeciez prawo. Pronopuje zglosic firme i pordukty do KW, chetnie dowiem sie czegos wiecej na ten temat od innych uzywajacych te kosmetyki

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 13:33   #29
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: kwasy latem czy można?/do Tomka

TomekG napisał(a):
> Artistry jest dystrybuowane przez Amway
>
> przynajmniej wiem, za co płacę pieniądze
>
> a że produkty są ekologiczne, wykorzystują naturalne składniki, wysokiej jakości, itd,itp, to cena w porównaniu z ich odpowiednikami "sklepowymi" jest i tak dużo niższa
>
Jakie odpowiedniki sklepowe masz na mysli?
nic personalnego, ale jezeli rzeczywiscie, jak pisze Cheetach, tonik kosztuje 80 zlociszy, to wole Diora albo Biotherm za ta sama (lub nizsza) cene.
A jak mam faze na nature, biegne do Lusha (w ostatecznosci Body Schopu), i tez zaplace te pieniadze...
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 13:41   #30
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: kwasy latem czy można?/do Tomka

widzę, że rozpętałem burzę w szklance wody

jakie kosmetyki? np.: Lancome czy Estee Lauder
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.