Indyjskie makijaże cz. II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-15, 13:49   #181
LadyM
Rozeznanie
 
Avatar LadyM
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 615
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

kurcze mam khol z allegro i pierwszy raz jak go nakładałam było ok, a dzisiaj już mi się jakoś nie chciał rozprowadzić... kurcze niezdara jakaś jestem chyba.
mam ten co gryfina
LadyM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 16:19   #182
czarna_orchidea21
Rozeznanie
 
Avatar czarna_orchidea21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 541
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

A to moje "łoko" wypaćkane kholem - u góry zwykły eyeliner a na dole khol soft black - kupiłam czarny,ale okazał się soft black

Kupiłam też od Rocki, ze szklanym patyczkiem,ale za nic nie umiem tym malowac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko-khol.JPG (4,0 KB, 409 załadowań)
czarna_orchidea21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 16:29   #183
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Ja posiadam khol Guerlain, kupiłam na allegro za 60zł !! naprawde rewelacja- trzeba czyhac na okazje bo warto Jest niesamowity, boski, nieziemski i bardzo trwaly. Polecam...aha i ma przesliczne opakowanie. A na allegro roi się wręcz od roznych rodzai kholi- podobno oryginalnych - nie wiem jaka jest prawda bo sie zbytnio nie wczytywalam
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 12:35   #184
mawo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do mawo
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Dziewczyny, mój kolega nie przywiózł khola niestety Nie mógł znaleźć, tzn szukał tam gdzie nie trzeba. Ale ja mam jeszcze nadzieję bo jedzie znowu za tydzień. Wytłumaczyłam mu dokładnie gdzie i czego szukać więc mam nadzieję że tym razem znajdzie.
mawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 13:13   #185
NesHi
Raczkowanie
 
Avatar NesHi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdzież na płd:)
Wiadomości: 102
GG do NesHi
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

ehhh...no cóż.....zdarza sie no ale dalej mamy jakąś nadzieję
NesHi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 15:08   #186
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez mawo
Dziewczyny, mój kolega nie przywiózł khola niestety Nie mógł znaleźć, tzn szukał tam gdzie nie trzeba. Ale ja mam jeszcze nadzieję bo jedzie znowu za tydzień. Wytłumaczyłam mu dokładnie gdzie i czego szukać więc mam nadzieję że tym razem znajdzie.

A zamówilaś u niego "kilka" sztuk ? dla nas oczywiście
całuski
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 19:43   #187
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez marsi11
jestem pelna achow i ochow co do tego kosmetyku, kreski wychodza swietna no i ta trawlosc, zdarzylo mi sie nawet w nim drzemnac i makijaz pozostal nieskazitelny
Potwierdzam trwałość. Ciężko jest go zmyć, ja zmywam patyczkiem higienicznym namoczonym w płynie micelarnym - moim nadwormym zmywaczem i też nie jest to takie hop-siup
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 00:29   #188
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Hmm, wiecie co dziewczyny, przejrzałam wątki indyjskie dotyczące kholi i aż mnie zmroziło.

Ja wiem, że efekt fantastyczny i sama wiele bym za takie ślipia dała.

Ale:
Cytat:
Napisane przez http://www.radio.com.pl/nauka/temattygodnia/default.asp?id=143
Egipska szminka przetrwała do naszych czasów nie tylko w nazwie. Jeszcze dziś na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce kohl używany jest jako eyeliner. Nadal też, tak jak w starożytności, jego głównym składnikiem jest trujący siarczek ołowiu. Po kohl sięgają dzisiaj przedstawiciele wszystkich grup etnicznych i religijnych, nie tylko malując nim oczy, ale także stosując jako lekarstwo. Nie ma żadnych wątpliwości – zwyczaj ten przetrwał od starożytności. Egipcjanie uważali szminkę do oczu za znakomity środek profilaktyczny i leczniczy. Stosowano ją, aby zapobiec takim chorobom oczu, jak jaglica (trachoma, egipskie zapalenie oczu) czy stany zapalne spojówek; niwelowała ona też szkodliwy wpływ słońca i piasku. Niektóre ze starożytnych recept na szminki wiele arabskich plemion stosuje do dzisiaj, np. do wyrobu środka tamującego krwawienie.

Mieszkańcy Bliskiego Wschodu uważają kohl za substancję całkowicie nieszkodliwą czy wręcz dobroczynną – podobnie jak czynili to Egipcjanie. Tymczasem badania współczesnych kobiet używających kosmetyków bazujących na galenie i cerusycie ujawniły, że szminki takie powodują zatrucie ołowiem, a w skrajnych przypadkach prowadzą nawet do ołowicy.
Naprawdę uważacie, że gra jest warta świeczki?

Ja wiem, że niektóre z was powiedzą zaraz, że mają khole z wypisanym składem 100% naturalnym, ziołowym itepe itede.

Ja mam na to małą przypowieść: oglądałam ostatnio program w tv, ekspres reporterów bodajże i było tam o sprowadzanych z dalekiego wschodu cud tybetańskich kapsułkach na odchudzanie, skład na opakowaniu 100% ziołowy.
Wszystko było pięknie, dopóki kobiety, które odchudzały się na tybetańskich ziółkach nie zaczęły trafiać do szpitali.

Tybetańskie ziółka zostały posłane do analizy i okazały się być czystą chemią, a głównym ich składnikiem była pochodna amfetaminy.

Tyle by było w kwestii składów podawanych na opakowaniach produktów pochodzących z niepewnych źródeł.

Oczywiście zrobicie co będziecie chciały, ale ja bym się przerzuciła na Guerlaina (zresztą po przeczytaniu tego wątku sama mam zamiar go kupić). Owszem, efekty będą słabsze -właśnie dlatego, że nie zawiera substancji, które powodują tak magiczne efekty.

[EDIT] I jeszcze:

Cytat:
Napisane przez http://www.woda.com.pl/woda.php
Ołów

Czym jest ołów ?

Ołow jest jednym z najbardziej szkodliwych pierwiastków wystepujących w przyrodzie. Został on umieszczony na liście najgroźnieszych trucizn. Pierwiastek ten jest znany od przeszło 4,5 tysiąca lat. W starożytności używano go do wytopu broni, naczyń i zbroi. Obecnie ołów ma szerokie zastosowanie w produkcji akumulatorów, amunicji, farb, lakierów, tworzyw sztucznych, w przemyśle szklarskim i pirotechnicznym.

Jakie negatywne skutki wywołuje ołów w organiźmie ?

Ołów po przedostaniu się do wnętrza ustroju jest bardzo toksyczny. Szczególnie szkodliwe jest narażanie się na długotrwałe działanie tego pierwiastka. Powoduje on osłabienie organizmu, anemię i częściowe paraliże (stawy). Dzieci są szczególnie wrażliwe na wpływ tego metalu. Wywołuje on u nich zaburzenia w rozwoju umysłowym, problemy z motoryką i słuchem.

Ołowica - choroba wywołana przedawkowaniem ołowiu, wywołuje obstrukcje i nudności, złe samopoczucie, dolegliwości sercowe i bezpłodność, a następnie szarzenie skóry, anemię, uszkodzenie nerwów i mózgu. Dawka ołowiu przekraczająca 35 mg w 100 mililitrach krwi może już wywołać zmiany w centralnym układzie nerwowym człowieka. Ołów gromadzi się głównie w nerkach, wątrobie, kościach i zębach. Powoduje uszkodzenie wątroby i nerek, uszkodzenie komórek mózgu, uszkodzenie kości i uszkodzenie układu nerwowego i naczyniowego.

[Jeszcze jeden EDIT] W starym wątku trafiłam na pierwszy z cytowanych ze mnie tekstów i widzę, że nie zrobił on wtedy wielkiego wrażenia i -jak się można było spodziewać -zostało to zlane i jeszcze wytłumaczone sobie, że skoro gwiazdy maja takie białe białka, to na pewno kholem pomalowane.

Więc po pierwsze gwiazdy mają takie białka, bo im te białka komputerowo czyszczą.
Po drugie są krople do "wybielania" oczu (u nas Betadrin, Visine, przypuszczam, że Hollywood posiada dużo lepszy asortyment )

A teraz będzie jeszcze logiczne wytłumaczenie szkodliwości khola.

Zachwycacie się tym, że taki tani i tłumaczycie, że proste rozwiązania są najlepsze - owszem, ja też nie kieruję się ceną przy zakupie kosmetyków, tak naprawdę jedynym droższym kosmetykiem jaki mam jest filtr LRP , ale jeśli coś jest nieatestowane i kosztuje 3 zł, to nie wierzę, że skład tego jest nieszkodliwy.
Tak samo jak nie wypiłabym wódki z targu za 5 zł, bo oczywistym byłoby dla mnie, że to metanol, tak samo nie będę sobie wkładać do oka czegoś, czego składu nie znam, a co więcej -czego szkodliwość jest udowodniona.

Łudzicie się, że Wasze khole są na pewno superziołowe.
Kochane, khol ma super działanie.
Khol jest tani.
Khol jest znany od setek lat.
Khol jest nieopatentowany.
Naprawdę wierzycie, że gdyby był zdrowy to koncerny kosmetyczne nie wykorzystałyby już dawno temu tej receptury? Jeśli tak, to gratuluję optymizmu.
Jeśli taka firma jak Guerlain wypuszcza swojego khola i ten khol działa jak działa, to jestem pewna, że zdrowymi środkami nic lepszego osiągnąć nie można.

A siarczki ołowiu, jak mówi wyżej cytowany artykuł są głównym składnikiem wschodnich kholi, więc to one powodują takie efekty -dlatego nadzieję, że ich khole są względnie zdrowe mogą mieć tylko te dziewczyny, których khole działają badziewnie :P

Jak już mówiłam wyżej -radzę zainwestować w Guerlaina, albo w dobrą kredkę/cienie i Visine
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett

Edytowane przez Vivien
Czas edycji: 2006-06-18 o 09:02
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 12:19   #189
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

hm a jakby tak dac przykladowego khola do przebadania?
troche zaluje, ze nie mam zadnego znajomego chemika, ale zakladam, ze sa sposoby na wykrycie siarczku olowiu...
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 13:14   #190
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

A tu w kwestii badań, po angielsku wprawdzie, nieangielskojęzyczni mogą sobie przynajmniej tabelkę obejrzeć -składy 11 rodzajów kholi -major phase to składniki występujące w ilości ponad 70%, minor phase poniżej 70%

http://medind.nic.in/ibi/t01/i1/ibit01i1p46.pdf

I jeszcze nieco obszerniej, też po ang http://www.mst.dk/udgiv/publications...7614-795-9.pdf
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 15:47   #191
wiwisekcja
Raczkowanie
 
Avatar wiwisekcja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: San Diego
Wiadomości: 188
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

A ja mam pytanie o khol w tubce zwany kajalem zamówiłam takowy na alegro i jestem ciekawa czy stosujecie go tak samo jak ten sproszkowany??? Z tego sproszkowanego jestem bardzo bardzo zadowolona....i nie przekonuje mnie deliberowanie na temat tego jak bardzo może być niezdrowy, czy wy wiecie jak niezdrowa jest kawa? Jajka, ser...., wszystko w jakis sposób jest niezdrowe.



Ja też znalazłam parę artykułów anglojęzycznych , dla zainteresowanych wklejam linki:

http://www.jasminjahal.com/articles/01_01_Kohl.html

http://www.hennapage.com/harquuspdfs/kohlintro.pdf

Edytowane przez wiwisekcja
Czas edycji: 2006-06-18 o 16:32
wiwisekcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 16:12   #192
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

wiwisekcja: wybacz, ale takie porównanie jest śmieszne. Nie dostrzegasz różnicy między szkodliwością kofeiny czy cholesterolu a szkodliwością zwykłej -a raczej nie zwykłej, bo wyjątkowo silnej -trucizny?

To ja polecam malowanie się arszenikiem, strychniną i rtęcią, bo w końcu wszystko jest niezdrowe, a jak sie ma sexy look takie drobiazgi jak nerki, wątroba czy mózg nie są potrzebne. Poza tym im szybciej umrzemy, tym bardziej atrakcyjne zwłoki zostawimy. Same korzyści.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 16:44   #193
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez wiwisekcja
Ja też znalazłam parę artykułów anglojęzycznych , dla zainteresowanych wklejam linki:

http://www.jasminjahal.com/articles/01_01_Kohl.html

http://www.hennapage.com/harquuspdfs/kohlintro.pdf

Pierwszy z tych artykułów jest raczej bezwartościowy, bo to artykulik a nie publikacja naukowa, aczkolwiek jak wół stoi tam o szkodliwości ołowiu i że współcześnie kohle też są z tego świństwa robione [lead -ołów, antimony-antymon].

Natomiast drugi artykuł czytałam wcześniej, ale nie podaje on wyników badań, chociaż na takich badaniach się opiera. I też mamy:

Cytat:
Napisane przez http://www.hennapage.com/harquuspdfs/kohlintro.pdf

Unfortunately, the eye paint preparations containing lead and antimony are toxic and quite dangerous for women and children. Present day commercial kohl, kajal, and surma preparations often contain dangerously high levels of lead and other toxins! If you wish to recreate these traditional adornments, do not put anything in or near your eyes that does not have complete ingredient labeling. Be certain that the products you use are safe cosmetic products produced and tested under strict regulations.
Please see these online resources about the toxicity of kohl and surma before using any imported eye cosmetic!
a dalej linki do tego, co podałam w piewszym poście i do tej strony http://www.cfsan.fda.gov/%7Edms/cos-kohl.html gdzie między innymi jest napisane, że większość kholi zawiera ogromne ilości ołowiu i że w USA ten "kosmetyk" jest nielegalny:

Cytat:
Napisane przez http://www.cfsan.fda.gov/%7Edms/cos-kohl.html
Is kohl legal in the U.S.?
No. Kohl is a color additive as that term is defined in the Federal Food, Drug and Cosmetic Act (FD&C Act), and there is no regulation permitting its use in a cosmetic or in any other FDA-regulated product. Color additives that are not permitted by regulation are considered unsafe under the law. (For more information on color additives and the law, see the FD&C Act, sections 201(t) and 721.

FDA has an Import Alert in effect for cosmetics containing kohl, not only because it is an unsafe color additive, but also because of labeling violations. For example, some samples have been labeled with the false statement, "FDA Approved." Such products are subject to detention and refusal of admission at U.S. ports of entry.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 16:49   #194
wiwisekcja
Raczkowanie
 
Avatar wiwisekcja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: San Diego
Wiadomości: 188
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Ależ potraktuj to Vivien raczej jako żart , nie zaś poważny głos w dyskusji, właśnie czytam o kholu i w istocie sporo się pisze o jego szkodliwości i powiem szczerze, że wcześniej nawet nie przyszło mi do głowy, iż w ogóle może być szkodliwy w jakikolwiek sposób. Na razie się nie odzywam bo mam za mało predyktorów...czytam. I przyznam Ci, że się zdziwiłam!
wiwisekcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 17:01   #195
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

wiwisekcja: podałam te cytaty, jako kolejny argument dla ogółu, nie przeciwko Tobie ;]
Chociaż zdziwiłam się poniekąd, że przytaczasz artykuły, które totalnie przeczą Twojej reakcji na mojego posta ;]

Nie należę do osób, które prowadzą jakiś superzdrowy tryb życia, ani tym bardziej do takich, które narzucałyby taki tryb życia innym. Ale jak widzę tłum dziewczyn, które robią sobie krzywdę, to ciężko się nie odezwać.

Ja też w pierwszym odruchu zachwyciłam się opisem działania khola, tylko że miałam w pamięci tybetańskie ziółka i wydało mi się podejrzane, że nie ma takich cudeniek na rynku kosmetycznym, więc rzuciłam się do googli w poszukiwaniu rzetelnych informacji.

I teraz żeby mnie nawet obsypali takimi kholami, to kijem przez szmatę nie dotknę.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 19:06   #196
Awariss
Raczkowanie
 
Avatar Awariss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolverhampton
Wiadomości: 53
GG do Awariss
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

To co od wiekow stosuje sie na wschodzie nagle ma sie okazac takie zle?Wydaje mi sie ze poprostu teraz to wszystko staje sie niezdrowe i gdyby patrzec przez pryzmat tego to juz nic nie mozna by jesc i uzywac...to czlowiek zginalby smiercia glodowa lub z powodu szarosci swiata
Od czasu do czasu nic sie nie stanie jezeli sie kholem pobawimy...
Nie wyobrazam sobie indyjskiej kobiety bez podkreslonych oczu...ewentualnie indyjskiej panny mlodej bez wyraznych oczu...a widzialam juz kilka I zadna z nich nie skarzyla sie ze cos jest nie tak..to raczej zachod pozoruje (lub zbyt glosno ostrzega) przed skutkami uzywania niektorych rzeczy
Awariss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 19:48   #197
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

A czy któraś z nas zastanawia się nad chemią w zwykłym mydle czy kremie?

może za pare lat nakuwcy również stwierdzą, że są to rzeczy okropnie szkodliwe i co wtedy?
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 20:28   #198
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Dziewczyny, wybaczcie, ale to, że wy się o szkodliwości khola dowiedziałyście dzisiaj, to nie znaczy, że została ona odkryta wczoraj.

Proponuję przeczytać uważnie artykuły, do których linki były podawane wyżej, zawierają zarówno historię khola, opis jego pozytywnych skutków (typu ochrona przed słońcem, niszczenie bakterii -dzięki toksycznemu działaniu notabene), to, jakie nastawienie mieli i wciąż mają do niego mieszkańcy dalekiego wschodu, a także co wykazały wyniki badań stałych użytkowników khola.

Wiem, że w tamtych rejonach masa kobiet wciąż używa tego specyfiku, ale czy bierzecie pod uwagę warunki kulturowe i socjalne, jakie panują w tamtych obszarach?
Poza tym jestem przekonana, że hinduskie aktorki nie malują się kholem, tylko wysokogatunkowymi kosmetykami, a oczka wybielają sobie kroplami albo photoshopem

Stwierdzenie, że khol stosowany był "od wieków" to żaden argument, bo przez wieki nie było tak zaawansowanych badań w dziedzinie chemii i medycyny, żeby wykryć zależność między pojawiającymi się chorobami a mazidłem do oczu. Azbest był stosowany przez lata w dobie zaawansowanej dość nauki i sporo ludzi musiało zakończyć swój żywot, żeby odkryć jego działanie na ludzki organizm i wycofać z rynku.

daphne81: ja się zastanawiam na przykład. I coraz więcej osób to robi na szczęście.
Różnica w chemii między zwykłym mydłem czy kremem a kholami jest prosta -ich skład jest podany na opakowaniu, mają atesty dzięki któremu jestem pewna, że nie ma w tym składzie trucizn i że skład opisany jest zgodny z faktycznym składem.

A jeśli za parę lat naukowcy stwierdzą, że coś, co jem, czym się smaruję czy czym sprzątam chałupę jest szkodliwe albo trujące, to to wyrzucę i -podobnie jak kohla -więcem kijem przez szmatę nie tknę.

Naprawdę, stosowanie przeciwko podanym przeze mnie publikacjom naukowym, opartym na szeregach badań, argumentów w stylu "kawa też niezdrowa", "mydło też chemia" jest żenująco śmieszne.

Wyłączam się już z tego wątku, podałam rzetelne i bogate informacje, zrobiłam to z czystej życzliwości, a jak Wy tą wiedzę wykorzystacie, to już wyłącznie Wasza sprawa. Jeśli dla niektórych osób biel w oku jest tak niesamowicie istotną sprawą, że są gotowe pchać sobie do niego truciznę i poświęcić własne zdrowie, to droga wolna.

Rozsądne osoby dokonają rozsądnego wyboru, a co do reszty -cóż, z całego serca życzę, żeby kiedyś z tych bieluśkich oczu nie polały się gorzkie łzy nad obecną decyzją.

Pozdrawiam,
V.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 20:55   #199
karmelitka
Przyczajenie
 
Avatar karmelitka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Kohl z egiptu

usunięte - nieopłacona reklama
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kohlEgipt.jpg (49,9 KB, 73 załadowań)

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2006-06-18 o 22:32
karmelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 21:21   #200
karmelitka
Przyczajenie
 
Avatar karmelitka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

oczywiście nikogo na sile nie namawiam. sledzilam ten watek i znam negatywne opinie, ale takich zdan o roznych produktach na swiecie bylo juz troche, a pozniej zostaly obalone. A czy egipskich aptek nie obowiazuja zadne zasady? Watpie. Kazdy musi sam podjac decyzje i nie ma co przekonywac o szkodliwosci, badz nie-. Ja mam nadzieje, ze zdobede jeszcze wiecej informacji, a na razie nie zaluje, ze zdecydowalam sie na uzywanie go
karmelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 21:44   #201
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kohl z egiptu

Cytat:
Napisane przez karmelitka
Niedawno spotkalam sie z tym specyfikiem, uznalam, ze warto i sprowadzilam kilka, zeby sprzedac na allegro. A poniewaz stad dowiedzialam sie o nim, pomyslalam, ze forumowiczkom nalezy sie pierwszenstwo
Kohl zostal zakupiony w aptece w Egipcie. Proponuje cene:17zl +przesyłka. Wyglada jak ten na zdjeciu, mam jeszcze kilka w szklanej wiekszej buteleczce, ale chwilowo bez zdjecia.
Jesli jestescie zainteresowane, odzywajcie sie prywatnie
Czy to aby nie reklama??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 21:51   #202
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kohl z egiptu

Cytat:
Napisane przez L_V
Czy to aby nie reklama??
Oj chyba masz rację.

Punkt 10 regulaminu forum:
Reklama jest u nas płatna! Dotyczy to również wątków z prośbami o głosy w konkursach lub wszelkich innych, w których autor ma wyraźne korzyści materialne z ewentualnego spełnienia prośby. Za reklamę uznajemy między innymi linki do stron aukcji, sklepów lub serwisów prezentujących produkty i namiary na producenta (w tym również "blogi" ze zdjęciami produktów!). Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 13:26   #203
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez karmelitka
oczywiście nikogo na sile nie namawiam. sledzilam ten watek i znam negatywne opinie, ale takich zdan o roznych produktach na swiecie bylo juz troche, a pozniej zostaly obalone. A czy egipskich aptek nie obowiazuja zadne zasady? Watpie. Kazdy musi sam podjac decyzje i nie ma co przekonywac o szkodliwosci, badz nie-. Ja mam nadzieje, ze zdobede jeszcze wiecej informacji, a na razie nie zaluje, ze zdecydowalam sie na uzywanie go
Rozumiem, że nikogo nie namawiasz, jednak chcesz czerpać korzyści finansowe ze sprzedaży kholi, a reklama na Wizażu jest płatna. Dziękuję za uwagę
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 20:02   #204
Kastanka
Przyczajenie
 
Avatar Kastanka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 16
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Witajcie, przebrnełam przez cały wątek i to od początku. Nie muszę chyba pisać ile czasu mi to zajeło, ale się opłacało. Pisało się trochę o szkodliwości kohla. Mam pytanie do Angi74. Dałaś swojego kohla do przetestowania cioci-masz już wyniki? Jestem bardzo ciekawa, a i kilka wizażystek na pewno też Zobaczymy co nam przyniesie nowy dzień, ale szał zapanował niezły
Kastanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 00:30   #205
karmelitka
Przyczajenie
 
Avatar karmelitka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

no coz, faktycznie... wybaczcie chcialam dobrze i nie zastanowilam sie nad tym, czym bedzie moja propozycja.

widzialam, ze polecalyscie sobie rozne aukcje i sklep, a ja polecilam siebie
karmelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 00:38   #206
karmelitka
Przyczajenie
 
Avatar karmelitka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Rozumiem, że nikogo nie namawiasz, jednak chcesz czerpać korzyści finansowe ze sprzedaży kholi, a reklama na Wizażu jest płatna. Dziękuję za uwagę
a ta wypowiedz to ogolne rozwazanie na temat kohli, a nie na temat tych znajdujacych sie w moim posiadaniu
karmelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 00:45   #207
karmelitka
Przyczajenie
 
Avatar karmelitka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Kohl z egiptu

Cytat:
Napisane przez Basia39
Oj chyba masz rację.

Punkt 10 regulaminu forum:
Reklama jest u nas płatna! Dotyczy to również wątków z prośbami o głosy w konkursach lub wszelkich innych, w których autor ma wyraźne korzyści materialne z ewentualnego spełnienia prośby. Za reklamę uznajemy między innymi linki do stron aukcji, sklepów lub serwisów prezentujących produkty i namiary na producenta (w tym również "blogi" ze zdjęciami produktów!). Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych.
na to cholerka wychodzi...
ale z tymi linkami, to chyba cos nie bardzo jest przestrzegane
karmelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 13:21   #208
mrude
Raczkowanie
 
Avatar mrude
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 288
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Oj chyba dawno tu nie zaglądałam.
Właśnie dostałam mój kohl, pomalowałam jedno oczko i chciałam wam wrzucić zdjęcie dla porównania. Przepraszam za jakość sama je sobie robiłam.
Nie wiem tylko czy go dobrze zastosowałam - osądźcie same. Chyba trzeba trochę poćwiczyć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF4602a.JPG (33,2 KB, 264 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF4605.JPG (34,1 KB, 201 załadowań)
__________________
Prawdziwa kobieta potrafi stworzyć z niczego kolczyki, scrapa i scenę małżeńską.... Nie tak to leciało?? Nic nie szkodzi
www.mrude.pl

Edytowane przez mrude
Czas edycji: 2006-06-25 o 13:42
mrude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 17:44   #209
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Dziewczyny, a czy kohl tak samo sie rozmazuje jak kredka w letnie upały, czy cały dzień trzyma się na oku ładnie?
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 17:55   #210
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

teoretycznie powinien zostać "ładny" po popatrz na jego pochodzenie. pochodzi z gorących krajów watpie zeby panie tam sie nim malowały zeby co 5 min biegac do toalety
Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-05 13:00:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.