Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-13, 10:10   #1
justyna18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 24
Exclamation

Blizny po depilacji - wątek zbiorczy


chcialabym sie dowiedziec, czy jest moze jakis sposob, np. masci, na to zeby pozbyc sie malych blizn z nog, np. po skaleczeniu maszynka do golenia lub ogolnie po skaleczeniach, zadrapaniach itp.
za podpowiedzi i odpowiedzi z gory dzieki!!!!!!!!!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
justyna18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 11:01   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: blizny - pomozcie!!!

Blizny na nogach po skaleczeniach maszynką do golenia same zejdą po niedługim czasie. No chyba ,że rany były baaardzzooo głębokie. W aptekach można kupić maści przyspieszające gojenie się ran, ale nie pamiętam nazw.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 11:04   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: blizny - pomozcie!!!

Witam
Spróbuj maści Contractubex i polskiej Cepam, obie do nabycia w aptekach, przeszukaj posty, wpisz słowo kluczowe:Cepam lub Contractubex w jednym z postów ktoś podawał ceny tych specyfików. Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 15:00   #4
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: blizny - pomozcie!!!

w aptece bez recepty: Solcoseryl (zel lub masc, w zaleznosci od stanu ranek, jesli sie jeszcze paprza, to zel). ten specyfik bardzo przyspiesza ziarninowanie, czyli wytwarzanie nowiutenkiego naskorka. [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 19:59   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: blizny - pomozcie!!!

Solcoseryl nie pomoże na blizny, jedynie może zapobiec powstaniu dużych blizn jeśli jest stosowany na ranę (przyspiesza też gojenie).
Zainwestuj w maść Cepan (nie Cepam) lub żel Alcepalan. Żel Contractubex jest mniej skuteczny, a dużo droższy.
Są to preparaty oparte na wyciągach z cebuli, rumianku, alantoinie i heparynie. Należy je nakładać na blizny 2-3 razy dziennie i wmasowywać. Na stare blizny można nałożyć grubszą warstwę, przykryć jałowym gazikiem na 30-60 minut.
Ceny: Cepan 10zł za 35g, Contractubex 29zł za 20g, Alcepalan- nie wiem. Wszystko kupisz w aptece bez recepty.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 20:54   #6
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: blizny - pomozcie!!!

w zeszlym roku paskudnie sie wylozylam na gorskim szlaku - na ramieniu mialam male ale dosc glebokie ranki. i to wlasnie Solcoseryl, droga Justy, nie dosc, ze zagoil, to jeszcze sprawil, ze blizny sa widoczne chyba tylko pod mikroskopem. inne specyfiki (z "twoich" probowalam contractubex) niepomogly. pozwol moze przemowic doswiadczeniu [img]icons/icon7.gif[/img] tak naprawde nic poza laserem nie sprawi, ze blizny znikna do konca [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 23:00   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: blizny - pomozcie!!!

Justyna 18 pisała o "starych" bliznach, nie o swieżych ranach (przynajmniej ja tak zrozumiałam jej post). W takich przypadkach Solcoseryl zbytnio nie pomoże. Natomiast jak sama pisałaś (i ja też), Solcoseryl na pewno przyspiesza gojenie ran i zapobiega powstawaniom blizn. Można go też stosować na oparzenia.
W ogóle z bliznami to tak do końca nie umiemy sobie jeszcze radzić, jedynie z tymi małymi i w miarę świeżymi. Natomiast jeśli chodzi o rozległe stare blizny, to nawet laser nie pomoże, tzn. nie zlikwiduje ich całkowicie- nadal nie znamy sposobu likwidowania np. rozległych blizn pooperacyjnych, które często powodują przykurcze kończyn ograniczające ruch [img]icons/icon9.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-06-17, 22:42   #8
justyna18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 24
Re: blizny - pomozcie!!!

ok!!! dziekuje baaardzo za wszystkie odpowiedzi [img]icons/icon7.gif[/img] i jak zauwazyla "justy" mi wlasnie chodzilo o stare blizny, wiec jutro ruszam do apteki i zaczynam "kuracje", pewnie troche to potrwa, ale ja jestem cierpliwa [img]icons/icon7.gif[/img]
jeszcze raz dzieki!!!
justyna18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-24, 18:38   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Krosty i blizny po depilacji depilatorem elektr.

Kilka dni temu zakupiłam ten wychwalany przez producenta, "3 x łagodny dla skóry" depilator — Philips Satin Ice. Wszystko wydawało się idealne: depilacja prawie bezbolesna, a po zabiegu nie pojawiły się żadne zaczerwienienia. Muszę nadmienić, że pierwszy raz dokonuję takiego "aktu terroru" na moich nogach. Wcześniej korzystałam z maszynki do golenia, z której musiałam zrezygnować z powodu podrażnień (swędzące krosteczki). Jestem nieszczęśliwą posiadaczką, chwilowo zaleczonego, atopowego zapalenia skóry, które dopiero rok temu mnie dopadło (mam 21 lat), zatem nowo obrana metoda depilacji wydawała się strzałem w dziesiątkę. Minęły trzy dni i klops... Na jednej nodze pojawiły się paskudne ropne krostki. Nie jest ich wiele, ale są dość duże i nawet trochę pobolewają przy dotknięciu. Wydaje mi się, że wdał mi się jakiś stan zapalny, pomimo że starałam się zachować maksimum higieny przed i po depilacji. Nie wiem jakich preparatów/leków używać, aby pozbyć się już istniejących paskud oraz, w jaki sposób zapobiec ewentualnemu pojawieniu się kolejnych. Dzisiaj zastosowałam kurację Tormentiolową (ma działanie antybakteryjne), ale nie wiem czy jest to najlepszy sposób. Bardzo proszę o pomoc. Wszelkie wskazówki mile widziane [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-24, 21:57   #10
Malgos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 35
Re: Pomocy! Problem po depilacji

Ja na Twoim miejscu od razu poszlabym do dermatologa.
Pozdrawiam
Malgos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-24, 22:11   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Pomocy! Problem po depilacji

Pewnie, jak się nie polepszy, to tak właśnie zrobię [img]icons/icon9.gif[/img] Boję się tylko, że wydałam kupę forsy na rzecz, która miała mi pomóc, a faktycznie spaskudziła mi skórę jeszcze bardziej
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-06-25, 10:02   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Pomocy! Problem po depilacji

Ropne krostki?! Zadnych maści na własną rękę! I MARSZ DO DERMATOLOGA !!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-25, 11:56   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Pomocy! Problem po depilacji

Właśnie się wybieram [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-14, 17:18   #14
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
skutki uboczne depilacji...

kiedyś po depilacji depilatorem elektrycznym miałam ropne krostki i wrastające włosy,na moje szczesie pozbyłam sie juz tego teraz mam tylko w miejscach krost przebarwienia i czasem takie jakby blizny małe:/ i co ja mam z tym zrobić? pomóżcie kochane!
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-14, 18:26   #15
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: skutki uboczne depilacji...

Też jestem zainteresowana tym tematem. Ok. pół roku temu JEDEN JEDYNY RAZ zdecydowałam się potraktować bikini depilatorem. Ropnych krostek jest już coraz mniej, ale i tak skóra nie wygląda najlepiej.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-19, 18:57   #16
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: skutki uboczne depilacji...

nikt nam nie pomoże?;(
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 00:47   #17
agnieszkabudzynska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 12
Re: skutki uboczne depilacji...

Czesc Paulinka.Czy mozesz napisac jak pozbylas sie tych ropnych krostek?Ja mam to dziadostwo na łydkach i już tracę nadzieje na poprawe.Dziekuje
agnieszkabudzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 08:23   #18
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: skutki uboczne depilacji...

Cześć już to kiedys pisałam, ale powtórzę może sie jeszcze komus przyda. Na ten problem, czyli krostki po depilacji ja w akcie rozpaczy uzylam kremu dla dzieci PENATEN. Problem zniknął bezpowrotnie-poprostu smarowalam nim nogi ..polecam spróbuj nie kosztuje majatk i jest w każdym kosmetycznym i aptece.
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 09:46   #19
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Re: skutki uboczne depilacji...

Pozwolicie że się wtrące , to samo pytanie zadałam kilka postów przedtem i może teraz ktoś mi odpowie czy udaje wam się wydepilować nogi do gładkiej skóry bo mi nigdy,nie mam idealnie jedwabnej skóry ,no i chyba jednak zrezygnuje z depilatora stosowałam go pół roku ,a nogi nadal w krostach pomimo że zawsze pilingowałam skórę po każdej depilacji no i oczywiscie pękające naczynka.Mam nadzieję że moż kiedyś depilacja laserowa spowszednieje i stanie się tańsza,serdecznie pozdrawiam pa.
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-20, 10:46   #20
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: skutki uboczne depilacji...

Mi się nie udaje. Tylko raz nogi wyglądały i czuć było że są w miarę gładkie, ale wtedy musiałam trochę pozapuszczać te włoski, żeby też i te króciutkie dały się wyrwać. Po wosku też skóra nie jest idealnie gładka, bo wosk też nie wyrwie zbyt krótkich włosków. Dla mnie jednak to lepsze niż maszynka, po której zawsze zostawały mi czarne kropki na udach - taka kłująca szczecinka
Ja jestem przekonana, że nikt nie ma idealnie gładkich nóg, nawet modelki na zdjęciach. One wyglądają na gładkie bo są często wysmarowane olejem do smażenia lub czymś w podobie.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 12:09   #21
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Re: skutki uboczne depilacji...

To znaczy że wosk też nie jest skuteczny,dobże o tym wiedzieć bo myślałam że on jest bardziej skuteczny ,w takim przypadku powracam do golarki bo akurat po niej mam nogi bardzo gładkie tzn. ja mam owłosione tylko łydki(a jestem brunetką)i o dziwo nigdy po goleniu łydek nie miałam czarnych kropek ,moja mama ma już od 28 lat nogi gładkie jak pupcia u niemowlaka,powiedziała mi że kiedyś kupiła sobie krem do depilacji i on miał za zadanie wypalić też cebulki co prawda moja mama troche zasneła przy tym zabiegu i nogi wyglądały jakby po oparzeniu słonecznym (oczywiscie też jest brynetką)ale nogi ma zdziwiająco gładkie ,najgorsze jest jednak to że nie pamięta nazwy.Pozdrawiam pa.
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 12:50   #22
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Re: skutki uboczne depilacji...

Wrastające włosy – ja nie mam już z tym problemów od czasu, gdy codziennie masuję ciało rękawicą z sizalu. To prosty, ale bardzo skuteczny sposób. Jeśli chodzi o ropne krostki. Po użyciu wosku na zimno miałam ten sam problem poszłam do dermatologa on przepisał mi maść (można dostać też w postaci żelu) - Flucinar (wtedy można było go kupić bez recepty teraz niestety nie) w oczach ginęły ropne krostki zajęło jej to aż 24godzniy. Teraz czasami po depilacji wyskakują mi pojedyncze krosty, ale odkryłam „Żel o 80% zawartości czystego aloesu” firmy Oriflame. Bardzo pomocny, może krostki nie ginął tak szybko jak po maści, którą przepisał mi dermatolog, bo zajmuje jej to dwa góra trzy dni, ale nie ma co narzekać.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 15:41   #23
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: skutki uboczne depilacji...

hejo,mnie właśnie pomógł żel Flucinar,krostki zeszły,ale zostało troche przebarwień i teraz nie wiem co z tym zrobić
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 21:53   #24
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
właśnie - przebarwienia na nogach...

Podczepiam się pod ten wątek, bo mam podobny problem, tylko w większej skali . Zostały mi rozległe przebarwienia na łydkach po skaleczeniach (upadek z roweru zeszłego lata)i dużych zmianach ropnych (golenie nóg w warunkach polowych ). Mam teraz plamy wyglądające jak sińce. Co z tym można zrobić? I dlaczego skóra łydek jest tak wrażliwa , przecież gdzie indziej wszystko na ogół goi sie bez śladu ?
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 12:24   #25
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: właśnie - przebarwienia na nogach...

i nikt nam nie pomoże nadal
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 13:04   #26
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: skutki uboczne depilacji...

Na ropne krostki działa u mnie dobrze pasta cynkowa i woda utleniona.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 13:22   #27
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: właśnie - przebarwienia na nogach...

A może maść Cepan na blizny? Jednakże zaznaczam, że nie próbowałam...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 14:16   #28
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: właśnie - przebarwienia na nogach...

a na przebarwienia?
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 15:06   #29
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: właśnie - przebarwienia na nogach...

Przebarwienia to chyba właśnie blizny?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 15:53   #30
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: właśnie - przebarwienia na nogach...

no to sprobujemy tej masci thx
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-21 11:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.