Cera trądzikowa, z grudkami i bliznami, świecącą sie, naczynka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-26, 19:31   #1
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807

Cera trądzikowa, z grudkami i bliznami, świecącą sie, naczynka


Zauwazylam ostatnio na mojej twarzy popękane naczyńka. A dokładnie znajdują sie one u nasady nosa i przy skrzydełkach i wokoło nosa i kilka na policzkach. I naprawde sie przeraziłam.. Mam cere tradzikowa, z grudkami i bliznami, świecącą sie i nie wiem co robic. Od czego nagle mogly mi powstac te popękane naczynka? czyzby cera zmieniła mi sie w naczynkowa? Mozliwe to wogole?? I mozna jakos pogodzic pielegnacje cery tradzikowej z cera naczynkowa? Zeby zaspokoic wszystkie potrzeby skory??
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 19:55   #2
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Jestem przerazona..

Cytat:
Napisane przez lolitka123
Zauwazylam ostatnio na mojej twarzy popękane naczyńka. A dokładnie znajdują sie one u nasady nosa i przy skrzydełkach i wokoło nosa i kilka na policzkach. I naprawde sie przeraziłam.. Mam cere tradzikowa, z grudkami i bliznami, świecącą sie i nie wiem co robic. Od czego nagle mogly mi powstac te popękane naczynka? czyzby cera zmieniła mi sie w naczynkowa? Mozliwe to wogole?? I mozna jakos pogodzic pielegnacje cery tradzikowej z cera naczynkowa? Zeby zaspokoic wszystkie potrzeby skory??
Stosowanie kosmetyków trądzikowych, które zazwyczaj działają dość inwazyjnie (np. alkohol zawarty w tonikach) mogą podrażniać cerę, a w rezultacie taka podraźniona i osłabiona cera reaguje właśnie pękaniem naczynek nie wiem jakie kosmetyki stosujesz, ale są serie kosmetyków, które są przeznaczone zarówno dla cery tądzikowej jak i dla cery wrażliwej (oceanic) Może popękane naczynka to genetyczna kwestia Na pewno musisz poswięcić więcej uwagi swojej cerze aby zmiany naczynkowe nie uległy powiększeniu. Pamiętaj o wysokich filtrach.

U mnie na poczatku "pajączki" bardzo delikatne były na nosku. Później dzięki wizycie u kosmetyczki na oczyszczaniu nabawiłam się nowych na policzkach. Od tego czasu mam juz dośc sporą siateczkę na policzkach i mimo bardzo starannej pielęgnacj dostrzegam w niektórych miejscach zaróżowioną siateczkę nowych naczynek No ale w sumie sama sobie jestem winna. Koleżanki tak chwaliły oczyszczanie u kosmetyczki, że aż się sama skusiłam. Później nie pielęgnowałam cery w jakiś szczególny sposób. Nie stosowałam filtrów ani kosmetyków do cery naczynkowej tylko trądzikowej.

Proponuję też zażywać witaminkę C i ogólnie produkty bogate w tą witamine. Pamiętaj, że przy takiej cerze opalanie nie jest wskazane. Podobnie jak gorące kąpiele, parówki itp. rzeczy.

Są kosmetyki, które cera naczynkowa dosyć dobrze toleruje. U mnie acne- derm czy też effaclark K nie szkodzi. Oba są polecane dla cery trądzikowej - likwidują grudki, blizny i zaskórniki
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 21:02   #3
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Jestem przerazona..

Tak jak napisała Milka przyczyną moga byś silne ksometyki antytrądzikowe, jakies powiazania genetyczne. Moze zrobiłas zaostry peeling, masezke? Na taką cere trzeba naprawde uważac Ja miałam mini naczynka kolo nosa, ale spekaly mi po acne dermie ;/ trzeba bedzie omijhac te okolice.... Najl;peuj gdybys używała kosmetyków delikatnych i nadających sie do cery trądzikowej. Np. Dziewczyny piszą, że lrp effaclar jest dosc delikatny i dobrze oczyszczajacy, zele fitomedu, apotheker scheller.... no i oczywiscie filtry
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 10:45   #4
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Jestem przerazona..

dzieki dziewczyny
czyli raczej nie uzywac kosmetykow z alkoholem??
a filtry z alkoholem? jak myslicie jakie bedą najlepsze dla takiej cery tradzikowej, swiecacej sie, z przebarwieniami i naczynkami? i troszke przesuszonej na policzkach ( ale przesuszona jest rano bo w ciagu dia swieci sie jak zarowka ;( :P).
Myslalam o Biodermie fluide ale dodali alkoholu
O Avene ale za tlusta pewnie do mojej cery ;(
o LPR - ale tez ma alkohol
i o Vichy ale tez ma alkohol
Czy bardzo bedzie zel jak przy takiej cerze bede uzwala filtrow z alkoholem??
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 11:31   #5
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Jestem przerazona..

Cytat:
Napisane przez lolitka123
dzieki dziewczyny
czyli raczej nie uzywac kosmetykow z alkoholem??
a filtry z alkoholem? jak myslicie jakie bedą najlepsze dla takiej cery tradzikowej, swiecacej sie, z przebarwieniami i naczynkami? i troszke przesuszonej na policzkach ( ale przesuszona jest rano bo w ciagu dia swieci sie jak zarowka ;( :P).
Myslalam o Biodermie fluide ale dodali alkoholu
O Avene ale za tlusta pewnie do mojej cery ;(
o LPR - ale tez ma alkohol
i o Vichy ale tez ma alkohol
Czy bardzo bedzie zel jak przy takiej cerze bede uzwala filtrow z alkoholem??
Kosmetyki z alkoholem wysuszają i podraźniają wraźliwą cere - to wiem na pewno Ale nie mam pojęcia jak to jest z filtrami z alkoholem
Polecam nome forum: Biochemia - tam znajdziesz mnóstwo informacji na temat kremów z filtrem
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 13:01   #6
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Jestem przerazona..

Przejrzyj opinie na Biochemii Alkohol zawiera np. Bioderma, LRP, Vichy, ale niektóre Wizażanki pisza, ze nie podrazniaja im naczynek, to tez zalezy od wrazliwosci skóry.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 14:26   #7
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Jestem przerazona..

Ja mam chyba jednak wrazliwą skore.. Wlasnie przed chwila umyłam buzke i teraz strasznie mnie piecze i najgorsze jest to ze nie wiem po czym. Zawsze uzywam tych samych kosmetykow i wszystko bylo w porzadku, a teraz nagle takie cos i naczynka.. i jeszcze do tego wysyp pryszczy, zwariowac mozna.. Moze bedziecie wiedziec co moze podrazniac mi tak skore?? Podaje spis kosmetykow jakich uzywam :
do mycia twarzy - Cetaphil - emulsja do cery wrazliwej ale zawiera alkohol, koncze juz 2 czy 3 opakowanie
Tonik Pichtowy
krem nawilzajaco matujacy - Soraya
podklad antybakteryjny Soraya
korektor
i skrobia
I czasem jeszcze maseczke z mineralow morza martwego i z glinki kaolinowej. peelingow nie uzywam.
chyba nic takiego "inwazyjnego" tu nie ma?
pozdrawiam
aha i jeszcze preparat antyradzikowy - Aknemycin Plus punktowo
i kilka razy w tyg (ostatnio jednak prawie wogole)- Akneroxid L na cala buzke
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 01:26   #8
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Jestem przerazona..

Cetaphil ma nie tylko alkohol, sls rowniez To moze byc efektem podraznienia jak i tonik pichtowy, mnie on strasznie uczullił.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.