Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-27, 05:17   #1
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314

Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.


Dziewczyny szykujcie portfele!!!

Bioderma Photoderm Spray spf 40/PPD 27- 400ml - do twarzy i ciała.

Link do KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...sername=Kate30

cena: 74zł w aptecewsieci, w realu nawet do 90 zł .

Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat, dimethiconol behenate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, decyl glucoside, c20-22 alkyl phosphate, c20-22 alcohols, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric triglyceride, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben.

Dziewczyny jeśli macie jakieś zdjątko to wklejcie proszę linka lub fotkę bo ja nie znalazłam, a przydałoby się do zgłoszenia.

A teraz o samym sprayu.
Wczoraj wrzuciłam go na ramiona (byłam w krótkim rękawku) no i super się wchłonął, zostawiając śliczną minimalną wyczuwalna warstewkę.
Alkoholu nie czuć w zapachu (to dla mnie bardzo ważne). Dziś rano siup na paszczę - tak, tak natura eksperymentatorki zwyciężyła, no i dla was to zrobiłam oczywiście. No i póki co sam miód.

Wpsikałam sobie do miarki, konsystencja wodnista oczywiście, tak jak spray Avene, ale za to reszta to same zalety.
Wchłonie się każda ilość do matu - po kilku miesiącach z Avene to dla mnie widok niemalże nie do uwierzenia, leciutko pobielił (minimalnie), paszcza nie wymaga pudrowania. Nie maże się, nie wałkuje, nie zostawia smug, odrobinę osadza się w brwiach.

Na oczy bez problemu - zero szczypania ( bałam się, zwłaszcza po sprayu Avene). Nie lepi się wcale!!!!
No i ta pojemność - aż przyjemnie popatrzeć.
W drugiej części dnia dam znać jak się trzymał na buzi i jak ze świeceniem.
Póki co nie świeci się bardziej niż zwykły krem nawilżający, sama nie wiem czy pudrować czy nie. Posiadaczki cery idealnej mogłyby się nasmarować i iść - to pewne.

Przypudrowałam jedwabnym Hauschką, w godzinę po nałożeniu nos zaczął się świecić, na górę wrzuciłam perełki brązujące NuSkin (beztalkowe, z miką), jakoś nie lubię się w wersji totalnie bladej.
Myślę, że ten spray wrzucony na buzię opaloną samoopalaczem nie będzie wymagał brązera.
Podoba mi się, że narazie nie ściąga mi skóry, LRP D-P robił to w chwilę po aplikacji (alkohol - zresztą smrodek wyskokowy Antków też mi nie odpowiada), a tu póki co jest dobrze.

Na lato - wygląda na typ idealny.

Spray stosowany przez dłuższy czas na twarz może przesuszyć skórę, nie polecam dla skór suchych. Dla tłustych i mieszanych powinien być odpowiedni.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-05-08 o 13:00
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 09:39   #2
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dziewczyny szykujcie portfele!!!

Bioderma Photoderm Spray spf 40/PPD 27- 400ml - do twarzy i ciała.

cena: 74zł w aptecewsieci, w realu nawet do 90 zł .
Żeby nie było wątpliwości - mówisz o sprayu w tym śmiesznym rozpylaczu (na fotce jeszcze w zeszłorocznej wersji SPF30)?

Widzę, że "wyszły" też jakieś biodermy dla dzieci, podobno lżejsze i delikatniejsze, jak ktoś pierwszy dorwie, to proszę o relację (chociaż nie wiem, jak tam z filtrami chemicznymi w tym niebieskim, bo strasznie mieszają w opisach)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photoderm_FAMILIAL.jpg (18,7 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg photoderm-spe.jpg (9,2 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ABCDerm.jpg (10,4 KB, 81 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-04-27 o 12:59
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:02   #3
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Tak, tak - o tym z rozpylaczem.
A teraz wrażenia po kilku godzinach ze sprayem na twarzy - po pierwsze minimalny błysk, Avene o tej porze mam już zwykle odciśniętą kilka razy absorbentką, po drugie zero ściągnięcia, buzia wygląda i czuje się tak jak rano, pudry na swoim miejscu i ogólne wrażenie lekkości - no jest poprostu super!!!
Zostawiam do wieczora, jeśli mnie nie wypryszczy przez jakiś tydzień albo dwa to mówię Avene goodbye do jesieni.

Ej filtromaniaczki co z wami - ja wam tu zapodaję super filtr w niespotykanie korzystnej objętości a wy gdzie????

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-04-27 o 12:23
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:34   #4
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Kate30 a ile Ty tego spreja na twarz nakładasz też 2ml czy więcej? Bo objętośc rzeczywiście jest interesująca
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:37   #5
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Nałożyłam standardowo 2ml, no może z małą górką.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:03   #6
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Już się meldujemy
Kate, a powiedz mi, jak Ci się psiuka tym na buzię?
I jak na to oczy? Chodzi mi o to, że nakładałaś jakiś czas temu, czy teraz Ci nie wyemigrował do nich.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:06   #7
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Nie psikałam na buzię tylko do miarki i z miarki paluchami na twarz. Rozbryzg toto ma mocny, także nawet zamiast na ramię lepiej najpierw do miseczki dłoniowej i dopiero na wybraną część ciała - bo może co nieco wylądować na podłodze. Ale do miarki syropowej napsikałam bez problemu i siup na buźkę, szyję i dekolcik.
Testowany był w pełnym słońcu przez 3 godziny i naprawdę trzyma się skóry mocno.
Oczkom moim nic złego nie zrobił.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 13:08   #8
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Jestem w szoku
400ml! To można używać i używać!
Szkoda, że tylko czterdziestka. I obawiam się i moje naczynka, ale skoro piszesz, że dla oczu niestraszny, to może i dla naczynek też [używanie Auridermu na naczynka to chyba jakiś paradoks, on nieźle gryzł, szczypał i wogóle nie wiem co o tym myśleć]
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:10   #9
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Hm, to wygląda na to, ze na ciało na lato rzeczywiście będzie idealny
Bo mi mleczko żelowe Vichy, dotychczasowy może nie tyle faworyt, co raczej przyzwyczajeniec, wysusza mi ciało.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:10   #10
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

40 ale PPD wyższe niż w Avene 50+.
Ja też mam naczynka wrażliwe - póki co nic nie drażni.
Można używać i używać - na twarz i ciało. Bo na samą twarz to się zdąży zestarzeć nim go się wypsika.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:12   #11
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Kate30, a jakie jest PPD tego sprayu?
Interesuje mnie bardzo ochrona UVA, chociaż przy SPF 40, pewnie będzie się kształtować w granicach 15-18. Ale mam nadzieję, że się mylę.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 13:14   #12
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

PPD podane w pierwszym poście - wg info na opakowaniu 27

I jescze jedno - można się z powodzeniem po nim nie pudrować, co oznacza że bardziej nadaje się na plażę niż Avene - przypudrowana avenka wyklucza reaplikację na plaży.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:18   #13
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Dzięki , i co ślepemu po oczach.
W takim razie zakupię ten spray, jak ma tak fajne PPD.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:20   #14
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

A te Biodermy w niebieskich opakowaniach są również na polskim rynku?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:20   #15
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Kolejny do kolekcji? Och my pazerne filtromaniacze chomiki.

Małego też tym smaruję - po ciele (po buźce Avene) i nic mu nie jest (póki co)
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:21   #16
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Cytat:
Napisane przez beoneself
używanie Auridermu na naczynka to chyba jakiś paradoks, on nieźle gryzł, szczypał i wogóle nie wiem co o tym myśleć
Że ma kupę alkoholu w składzie, któremu zawdzięcza lekką konsystencję i lepsze przenikanie, ale dlatego właśnie nie każdemu będzie służył (jak zresztą wszystkie mazidła na świecie).



Ja próbowałam tego wielkiego sprayu w zeszłym roku (wersji SPF 30, wydębiłam próbkę od dobrej duszy) i mnie tradycyjnie szczypie (ale niech nikt się tym broń boże nie sugeruje, bo mnie generalnie szczypią wszystkie filtry chemiczne z wyjatkiem Flush'ki Biodermy).
Skład był taki (nie wiem czy w tym roku się zmienił):
water, dicaprylyl carbonate, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclomethicone, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, 4-methylbenzilidene camphor, dimethicone, ethylhexyl triazone, polysorbate-60, sorbitan stearate, dimethiconol behenate, trimethylsiloxysilicate, decyl glucoside, tocopheryl acetate, steareth-20, xanthan gum, disodium edta, peg-4 dilaurate, propylene glycol, peg-4, citric acid, iodopropynyl butylcarbamate, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:27   #17
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Jest zmieniony.
Jak tylko się pokaże moje zgłoszenie do KWC to go kopsnę i wkleję do pierwszego postu.

Contax - nie namierzyłaś gdzieś fotki tego sprayu już w nowej szacie graficznej (pomarańczowej)? Zdjęcie Noor to stara wersja 30.

Jedyne co mnie boli przy tym sprayu to fakt, że cała moja bogata kolekcja brązerów się będzie marnowała - no poza kuleczkami NuSkin.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:51   #18
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Kate, a czy przypadkiem używałaś kiedyś tego "małego" sprayu? On teraz ma oznaczenie 50+, a wcześniej chyba miał 60 Buteleczka 100 ml
A w ogóle to szykujcie się niedługo na moje zachwyty nad .... kremem Biodermy! Załapałam ostatnio kilka próbek i po prostu zwaliły mnie z nóg! Toż to się sto razy lepiej wchłania niż fluid! W składzie kremu też trochę pomajstrowali, ale jeszcze nie mam pełnego opakowania, więc się nie pcham z opisami. Ale po próbkach jestem in love Tylko że ten duży spray też chcę A jeszcze nie wykończyłam resztek fluidu
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:51   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Kate, czy spray ma jakiś zapach?? Nie daj Boże taki jak fluid...?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 13:57   #20
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Nie miałam tego sprayu Erato - tylko dwie tuby fluidu, ale zdradziłam dla Avene bo się pudrować lubię.
Jednak na lato zostawię pudry i będę się sprayować.

L_V - bezzapachowy.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:00   #21
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Cytat:
Napisane przez Erato
Kate, a czy przypadkiem używałaś kiedyś tego "małego" sprayu? On teraz ma oznaczenie 50+, a wcześniej chyba miał 60 Buteleczka 100 ml
A w ogóle to szykujcie się niedługo na moje zachwyty nad .... kremem Biodermy! Załapałam ostatnio kilka próbek i po prostu zwaliły mnie z nóg! Toż to się sto razy lepiej wchłania niż fluid! W składzie kremu też trochę pomajstrowali, ale jeszcze nie mam pełnego opakowania, więc się nie pcham z opisami. Ale po próbkach jestem in love Tylko że ten duży spray też chcę A jeszcze nie wykończyłam resztek fluidu
Ja w zeszłe lato miałam ten preparat jako SPF 60. I niestety nie jest on dla mnie. Po pierwsze wałkował się, pobielał i ściągał skórę. No i błyszczał się niemiłosiernie. Ale może w tym roku podrasowali składzik i będzie lepszy.

Pochwal się ajkie dorwałaś próbki.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:03   #22
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Kate30 nie mogę namierzyć nigdzie zdjęcia, nic mi się nie wygooglowało. Ale jak znajdę do wklepję.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:06   #23
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Ja też przeszukałam dość dokładnie - wszędzie tylko te zdjęcia sprayu 30.
Najśmieszniejsze, że na stronie Biodermy o naszym sprayu 40 (o 30 zresztą też) nie ma ani słowa.

Aż się nadziwić nie mogę, od 6 rano do teraz moja buzia w niezmienionej (na gorszą kondycji). No i ten całkowity luzik jeśli chodzi o lepienie .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:11   #24
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Ja też jestem w szoku od kilku dni, bo się po prostu nie lepię. Eksperymentuję z kremem i fluidem biodermy. Ale niestety oba troszkę podsuszają, pod wieczór czuję dyskomfort. Nic tak nie nawilża jak avenki.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:13   #25
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Cytat:
Napisane przez Contax
Ja w zeszłe lato miałam ten preparat jako SPF 60. I niestety nie jest on dla mnie. Po pierwsze wałkował się, pobielał i ściągał skórę. No i błyszczał się niemiłosiernie. Ale może w tym roku podrasowali składzik i będzie lepszy.

Pochwal się ajkie dorwałaś próbki.
Próbki są kremu 50+, bezbarwnego. Kiedyś miałam ten krem, chyba dwa lata temu, no i nie byłam zachwycona, jak przeszłam na fluid to było "niebo a ziemia". A teraz odwrotnie - jak nałożyłam próbkę kremu dla odmiany po fluidzie, to padłam z wrażenia pozytywnego oczywiście Krem się w ogóle nie klei, nie świeci i po prostu super się wchłania. Lepiej niż fluid w "starej" wersji 100. Tyle że trochę bieli, ale to łatwo zniwelować kropelką tonującego. Będę meldować z frontu
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:14   #26
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Zgadzam się, mnie póki co nie ściąga, ale do wieczora daleko. Jak wieczorem zmywam avenki to muszę się mocno napracować - przylegają, że hej.
Ale na lato taka lżejsza wersja to jest to.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:21   #27
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Cytat:
Napisane przez Erato
Kate, a czy przypadkiem używałaś kiedyś tego "małego" sprayu? On teraz ma oznaczenie 50+, a wcześniej chyba miał 60 Buteleczka 100 ml
A w ogóle to szykujcie się niedługo na moje zachwyty nad .... kremem Biodermy! Załapałam ostatnio kilka próbek i po prostu zwaliły mnie z nóg! Toż to się sto razy lepiej wchłania niż fluid!
Ja go używałam. Skład nowego "małego" sprayu 50+ mogę przeklepać jeśli kogoś interesuje, bo od wczoraj go mam:
water (aqua), dicapryl carbonate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone, octocrylene, alcohol denat., polysorbate 60, sorbitan stearate, dimethiconol behenate, dimethicone, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructo-oligosaccharides, decyl glucoside, trimethylsiloxysilicate, steareth-20, xanthan gum, disodium edta, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, propylene glycol, citric acid, peg-4, iodopropynyl, butylcarbamate, propylparaben, ethylparaben, methylparaben.
To co jest wyboldowane doszło (kilka nieznacznie zmieniło pozycję - głównie z przed "tocopheryl acetate" na za "tocopheryl acetate").

A jeśli chodzi o krem - już poprzednia wersja (niepomarańczowa) wchłaniała się dla mnie wcale nie gorzej niż spray i fluid (napisałam to zreszta nawet w jego recenzji)

Nowych wersji obu sprayów nie potrafię porównać, bo nie mam nowego dużego.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 16:24   #28
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

No to się napaliłam na ten spray 40, tylko ten alkohol mnie przeraża . Więc tak: 40 z alkoholem ma PPD 27, a 30 jest bez alkoholu i ma PPD 20?
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 16:38   #29
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Wiem, że 30 nie ma alkoholu, ale jakie PPD ?

Tak Paula - sprawdziłam 30 ma PPD 20.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-04-27 o 17:15
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:38   #30
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

20 Tzn. pełnym zdaniem ten spray SPF 30 ma PPD 20.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.