Trądzik- kilka pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-30, 19:49   #1
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Question

Trądzik- kilka pytań


Hey.Przepraszam was, że zakładam nowy wątek, bo nie tylko ja mam taki problem. Mianowicie trądzik.. Mam kilka pytań i bardzo byłabym wam wdzieczna gdybyście mogli mi odpowiedzieć.
Po pierwsze: Co stosować na trądzik na plecach? Bo tak jak w zimę mi on nie przeszkadzał, tak w lato, gdy trzeba sie pokazać w stroju to niestety plecy w pryszczach nie wyglądają najlepiej.
Po drugie: Czy tonik z serii Under Twenty energizujaco- rozświetlający jest do cery trądzikowej?
Po trzecie: Czy są jakieś specjalne kremy z filtrem do cery tądzikowej, czy takie zwykłe też mogą być?
Po czwarte: Czy mogę teraz stosować Acne Derm (latem zmienie na jakiś inny lek)na noc, a na dzień Acnofan, albo krem nawilżający z serii Garnier Czysta Skóra, bo nie wiem czy to ze sobą nie koliguje.
Po piąte: Czy ktoś może polecić jakiegoś naprawde dobrego dermatologa w Stargardzie albo Choszcznie?
Dziękuję jeśli ktoś może mi pomóc i pozdrawiam
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 20:27   #2
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: problem

Cytat:
Napisane przez martuska888
Po drugie: Czy tonik z serii Under Twenty energizujaco- rozświetlający jest do cery trądzikowej?
Ja mogę odpowiedzieć tylko na to pytanie, mianowicie ten tonik jest do każdego typu cery, nie posiada właściwości antytrądzikowych
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 20:40   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: problem

1. Może mydełko siarkowe "Barwy" do mycia plecków
2. Wydaje mi się, że jest on do każdego typu cery. Ale jesli masz cere tradzikową to skusiłabym na jakiś inny o działaniu antybakteryjnym.
3. Taki zwykłe mogą pozatykać Ci pory, jesli masz do tego skłonności. Był taki wątek na forum biochemii o filtrach dla cer trądzikowych. Polecam to forum bo jest tam dużo na temat filtrów
4. Na noc możesz stosować acne-derm tylko pamietaj obowiazkowo o wysokich filtrach na dzień. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam dalszą część pytania - nie wiem co ma ze sobą kolidować To co położysz na dzień na buzie nie ma znaczenia bo przeciez rano myjesz twarz wiec acne-dermu nie masz juz na buzi.
5. Niesety nie mogę
Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 20:41   #4
Awris
Raczkowanie
 
Avatar Awris
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 87
GG do Awris
Dot.: problem

Słoneczko! Bardzo ważne jest przy trądziku na pleckach, by go NIE DOTYKAĆ! Ja sama odkryłam (po radzie koleżanki) że krostki pojawiają się wtedy gdy nieświadomie ciągle moje ręce wędrowały na szyję i plecki... Gdy się oduczyłam, to krostki przestały się pojawiać.
Na plecki bardzo pomaga dodatkowo piling kawowy... Skóra dość szybko robi się jedwabista, gładziutka i nawet przebarwienia się zmniejszają Co do lekarstw - lepiej moim zdaniem za bardzo ich nie mieszać, skóra i tak musi dużo znieść. Jeśli ją za bardzo wysuszysz to produkcja łoju się będzie wciąż zwiększać... no i zamyka się pętla...
__________________
The intelligence is like a river...
The deeper it is, the less noise it makes.
Awris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 20:10   #5
radelka
Raczkowanie
 
Avatar radelka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 166
Dot.: problem

1) Ja stosowałam tak: troche wilgotne plecki smarowałam Benzacne 5% ale tak cieniutko jak kremem i czekałam jak wyschnie i po tygodniu (no....moze troszke wiecej ) juz nie miała prawie nic syfków....
3) Powinno sie stosowac specjalne kremy z filtrem bardzo wysokim, ja uzywam Anthelios La-Roche Posay z filtrem 40, ale smaruje sie nim tylko kiedy naprawde mocno słonce daje, bo buzia sie po nim swieci ale jak w zeszłym roku go uzywałam to nie miałam zima wysypu, a dwa lata temu nie stosowałam zadnego ochraniacza na twarz i miałam taki wysyp, ze hoho..... musiałam pozniej brac Unidox doustnie
a reszty niestety nie wiem....
radelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 11:09   #6
TARKI501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 11
Pryszcze!!

Dziewczyny wiem ze ten watek był juz wiele razy ale nie moge znalezc nic co by dotyczyło mojego przypadku!w załaczniku załonczyłam zdjecie!błagam dziewczyny pomozcie mi! stosowałam bardzo duzo rzeczy i nic!(teraz stosuje mydło siarkowe ale zdumiewajacych efektow nie widac!) czekam na wasze odpowiedzi!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg collage.jpg (13,9 KB, 88 załadowań)
TARKI501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 11:39   #7
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: Pryszcze!!

konieczna wizyta u dermatologa! to nie jest tradzik, ktory wyleczysz jakims tam mydlem siarkowym- to powazna sprawa

ps.kup sobie moze clindacne- fajny antybiotyk w zelu- moze sprzedadza Ci go bez recepty ..
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 12:04   #8
radelka
Raczkowanie
 
Avatar radelka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 166
Dot.: Pryszcze!!

zgadzam sie z poprzedniczką.... dermatolog jest konieczny....
aaa..i wątpie, zeby sprzedali Ci antybiotyk bez recepty
życze powodzenia i pozdrawiam papa
radelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 15:55   #9
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Siarka i trądzik

Hey. Używałam kiedyś Dermacnelu i głównym składnikiem był właśnie kwas siarkowy. Teraz już nie używam go, bo był strasznie tłusty i śmierdział :/ale w trakcie jego używania zczerniały mi pierścionki i łańcuszek. Moim zdaniem to właśnie siarka tak działa. I mam pytanie czy mydło siarkowe też ma taki wpływ na srebro? Jeśli tak to jaki jest jeszcze sposób na trądzik na plecach. Bo ostatnio właśnie z pleckami mam najwiekszy problem
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 18:53   #10
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Pryszcze!!

Cytat:
Napisane przez TARKI501
Dziewczyny wiem ze ten watek był juz wiele razy ale nie moge znalezc nic co by dotyczyło mojego przypadku!w załaczniku załonczyłam zdjecie!błagam dziewczyny pomozcie mi! stosowałam bardzo duzo rzeczy i nic!(teraz stosuje mydło siarkowe ale zdumiewajacych efektow nie widac!) czekam na wasze odpowiedzi!
Zgadzam sie z przedmowczyniami-tu pomoze wizyta u lekarza,mydlo siarkowe cudow nie zdziala.Widze,ze podobny wyspyp byl u mnie w swieta.Od razu pobieglam do dermatologa i dzis jest juz o niebo lepiej.na taki stan to juz chyba tylko antybiotyk pomoze,zwykle kosmetyki zniszcza ci skore,ale w niczym nie pomoga(antybiotyk tez nie jest cudownym sposobem,ale przynajmniej po nim jest poprawa,potem mozna sie zastanowic co dalej-kiedy czlowiek wyglada jak czlowiek).MOja buzka wygladala podobnie do twojej,zle sie z tym czulam-differin zewnetrznie+tetralysal od wewnatrz pomogly!'Nie licz,ze samo przejdziePozdrawiam
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 19:04   #11
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Siarka i trądzik

Skorzystaj z wyszukiwarki,a jak Ci się nie chce to na pierwszej stronie tego forum jest wątek o mydle siarkowym z linkami do innych tego typu wątków.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 20:32   #12
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Siarka i trądzik

Cytat:
Napisane przez martuska888
Hey. Używałam kiedyś Dermacnelu i głównym składnikiem był właśnie kwas siarkowy. Teraz już nie używam go, bo był strasznie tłusty i śmierdział :/ale w trakcie jego używania zczerniały mi pierścionki i łańcuszek. Moim zdaniem to właśnie siarka tak działa. I mam pytanie czy mydło siarkowe też ma taki wpływ na srebro? Jeśli tak to jaki jest jeszcze sposób na trądzik na plecach. Bo ostatnio właśnie z pleckami mam najwiekszy problem
Siarka powoduje czernienie srebra Ja też smarowałam swego czasu jakimś preparatem siarkowym plecy, ale właśnie z powodu czernienia biżuteri przerwałam Używam mydełka siarkowego i ono chyba nie ma aż tak dłużej zawartości tej siarki bo teraz wszystko jest ok. No ale mydło zmywasz ze skóry a ja tamten praparat zostawiałam na skórze na noc - a to duża różnica. Więc sadzę, że możesz bez obaw używać mydła
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 22:19   #13
diablica699
Raczkowanie
 
Avatar diablica699
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 39
Dot.: Pryszcze!!

hej TARKI501! przede wszystkim pamietaj,ze to mydlo bardzo wysusza skore,a jak wysuszysz to mozesz tylko pogorszyc sprawe
nie wiem,co moge Ci polecic,chyba tylko wizyte u lekarza. trzymaj sie dzielnie
ps.od jak dawna masz problemy z twarza?
diablica699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 09:49   #14
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: Pryszcze!!

. . . odszczepieniec . . . przeraził mnie Twój avatar . . .

. . . sorki za off topic, ale musiałam to napisać . . .
Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 10:19   #15
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: Pryszcze!!

Cytat:
Napisane przez Mondzia
. . . odszczepieniec . . . przeraził mnie Twój avatar . . .

. . . sorki za off topic, ale musiałam to napisać . . .
a mnie rozbawil do lez ten przystojniak

a jesli chodzi o ten antybiotyk bez recepty, to ja go zawsze bez recepty kupuje- ladnie prosze i mam
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.