La Roche Posay Redermic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-04, 12:55   #1
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Thumbs up

La Roche Posay Redermic


Ponieważ ostatnio często pojawiają się pytania na temat tego nowego kremu La Roche Posay, postanowiłam założyć o nim wątek.

Krem występuje w dwóch wersjach: do skóry suchej oraz normalnej/miszanej. Na polskiej ulotce jest napisane, że krem ma właściwości przeciwzmarszczkowe, stąd w prasie można przeczytać iż nadaje się on dla skóry dojrzałej. Ale WIzażanki wiedzą, że kremu nie dobiera się do wieku, tylko do potrzeb skóry Ponadto, ulotka w oryginale [franc] i w wersji angielskiej potwierdza, że jest to krem przeciwstarzeniowy, o właściwościach odbudowujących struktury kolagenowe skóry, a więc to o co nam chodzi

Krem zawiera 5% witaminy C w postaci aktywnej [ascorbic acid], kwas hialuronowy [niestety, nie znam stężenia] oraz wyciąg z Centella asiatica, czyli wąkrotki azjatyckiej [ w Redermicu skłądnik pod nazwą Madecassoside - jakiś ichni wynalazek]. O wit C i kwasie hialuronowym pisać Drogim Wizażankom nie trzeba, bo doskonale wiedzą. NAtomiast co do Centella Asiatica sama musiałam się douczyć i oto co znalazłam:

cytat ze strony: http://www.bio-med.pl/centella_asiatica.html
Centela Asiatica stosowana w produktach kosmetycznych (kosmeceutyki) - wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwdziałąjace uszkodzeniom tkanki skóry w przebiegu starzenia się.
Podobnie jak estrogeny pozytywnie wpływa na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych.
Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry.
Jest znamym środkiem o potwierdzonym działaniu regeneracyjnym, przepisywanym przez lekarzy od 20 lat (np. leki na gojenie się ran, gdy od skóry wymagana jest wielokrotne zintensyfikowana synteza włókien kolagenowych, warunkujaca zasklepienie ubytku).
Roślinne ekstrakty z Centela Asiatica są, więc bardzo wartościowymi składnikami kosmetyków przeciwdzałających starzeniu się skóry i tworzeniu zmarszczek, zwłaszcza dla kobiet w okresie menopauzy.



A teraz osobiste wrażenia:
Zużyłam ok. 30 ml kremu, mniej więcej połowę z tego w wersji dla cery suchej i połowę w wersji dla cery normalnej i mieszanej. Obie wersje baaardzo mi odpowiadają, wersja dla skóry suchej zaskakująco dobrze się wchłania, nie lepi, spokojnie nakłądam na to jeszcze filtr. Na lat jednak zafunduję sobie wersję do mieszanej, bo o tej porze roku moja skóra zaczyna się lekko tłuścić i nie chcę jej niepotrzebnie obciążać.
Po nałożeniu kremu mam uczucie wypoczętej i aksamitnej skóry, komfort nawilżenia jest naprawdę wysoki, zwłaszcza na terenach podocznych. W ogóle nie mam potrzey stosowania kremu pod oczy. Żadna z wersji nie wywołała u mnie podrażnienia, ani też nie zapchała mi porów.

Co do porównania z Active C LRP, osobiście wolę Redermic. Active C nieco się na mnie lepi, ale jak mu dac więcej czasu to się wchłonie. Natomiast Redermic wchłania się na mnie w kilka sekund.
Rozjaśnienie twarzy jest takie samo przy Actice C jak i przy Redermicu, bo zawierają ten sam procent witaminki C. Z tymże Redermic jest bogatszy o ten kwas hialuronowy i CA. Pokusze się o stwierdzenie, że to bardziej luksusowa wersja Active C.


Redermic - tuba 30ml; ok 80-90 zł

SKŁAD WERSJI DLA SKÓRY SUCHEJ:
Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycerin; Ascorbic Acid; Propylene Glycol; Silica; PEG/PPG -18/ 18 Dimethicone; Nylon-12; Potassium Hydroxide; Sodium Styrene/Ma Copolymer; Madecassoside; Sodium Hyaluronate; Caprylol Salicid Acid; Tocopherol; Acrylates Polymer; Disodium EDTA; Isbutane; Sodium Benzoate; Phenoxyethanol; Methylparaben; Propylparaben; Parfum/Fragrance


SKŁAD DLA CERY NORMALNEJ/MIESZANEJ:
Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycerin; Ascorbic Acid; Propylene Glycol; Isohexadecane; Silica; Alcohol Denat; Nylon-12; PEG/PPG -18/ 18 Dimethicone; Potassium Hydroxide; Sodium Styrene/Ma Copolymer; Madecassoside; Sodium Hyaluronate; Caprylol Salicid Acid; Tocopherol; Acrylates Polymer; Disodium EDTA; Isbutane; Sodium Benzoate; Phenoxyethanol; Methylparaben; Propylparaben; Parfum/Fragrance
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 20:34   #2
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: La Roche Posay Redermic

Uzywam od kilku dni Redermic do cery mieszanej. Wczesniej zuzylam polowe tubki Active C, ktore bylo moim odkryciem, jesli chodzi o dobroczynne dzialanie witaminy C. Zgodnie z zaleceniem uzywam Redermica na dzien pod filtr. Krem ma cudowny zapach, naprawde go uwielbiam! Wspaniale nawilza moja cere, szybko sie wchlania, drobne zmarszczki mimiczne znikaja. Mam dopiero 21 lat, ale nie balam sie uzyc tego kremu. Jest on polecany do cery dojrzalej, lecz takze tej, ktora wymaga reperacji - czyli takiej jak moja - tlustej, podraznionej, sklonnej do wypryskow i nierownosci. Po kilku dniach na razie zauwazam drobne zmiany: skora jest rozjasniona, odprezona, ma ladny kolor, wyraznie sie wygladza. Absolutnie nie wywolal on u mnie zadnych reakcji alergicznych czy podraznien. Zgodzie sie z L_V, ze jest to bardziej luksusowa wersja Active C. Polecam!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 09:56   #3
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: La Roche Posay Redermic

No i jestem w kropce
Właśnie dożynam tubkę Active C XL którym jestem zachwycona...potrzebuję wit. c - i nie wiem...czy Active C dla cery suchej czy mieszanej, a może jednak Redermic - baardzo mnie kusi ...
niestety jest jedno "ale" miałam próbki redermica dla cery mieszanej i to było okropne mazidło brr...jeszcze mnie otrząsa na samo wspomnienie
na mojej twarzy tworzyło niewchłaniającą się , lepiącą do wszystkiego maskę jakbym się gumą arabską wysmarowała...próbek redermica do cery suchej nie mogę nigdzie zdobyć ...no i mam problem...
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 06:44   #4
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: La Roche Posay Redermic

A mnie niezbyt się podoba skład redermików. Skuszę się chyba na active c do suchej, flavo -c nie jest wystarczająco nawilżające pod spray biodermy - ultra lekki.
Dziewczyny jak z poziomem nawilżenia po active - c?
U mnie po sprayu raczej sucho na paszczy, ale za to bez niespodzianek, czego o avence nie mogę powiedzieć ( przynajmniej jedna w tygodniu).
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 09:35   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez Kate30
A mnie niezbyt się podoba skład redermików. Skuszę się chyba na active c do suchej, flavo -c nie jest wystarczająco nawilżające pod spray biodermy - ultra lekki.
Dziewczyny jak z poziomem nawilżenia po active - c?
U mnie po sprayu raczej sucho na paszczy, ale za to bez niespodzianek, czego o avence nie mogę powiedzieć ( przynajmniej jedna w tygodniu).
To może dziwnie zabrzmi, ale dla mnie active c wydaje się bardziej treściwe niż redermic [mówię o wersjach dla "sucharów"] Na mojej skórze potrzebował więcej czasu na wchłonięcie, stąd wniosek o większej "tresciwości".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 13:18   #6
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: La Roche Posay Redermic

No właśnie - super, że jest bardziej treściwy - jednak Bioderma nijak ma się do nawilżania Avene.
A skład ma jednak prostszy ( na moje laickie oko).
Strzelę sobie go dzisiaj.
L_V - dzięki jak zwykle

OT: A jak avenka tonująca - spodobała ci się?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 21:19   #7
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: La Roche Posay Redermic

Nabyłam active c (do suchej) w super zestawie z wodą termalną (50ml) i active c pod oczy (próbka) za 71zł, doliczono mi rabat i zapłaciłam tyle ile zapłaciłabym w e-aptece!!!!
Jutro testy.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 11:07   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez Kate30
Nabyłam active c (do suchej) w super zestawie z wodą termalną (50ml) i active c pod oczy (próbka) za 71zł, doliczono mi rabat i zapłaciłam tyle ile zapłaciłabym w e-aptece!!!!
Jutro testy.
Szczęściara. W moje aptece jest p 80-ileś, więc wobec tego i tak bardziej opłaca sie mi Redermic. Chyba, że zamówię z aws.
Teraz siedze z redermic'kiem na twarzy i jest mi tak dobrze....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 10:10   #9
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: La Roche Posay Redermic

Drogie Panie - a macie jakieś porównanie - jak z tą treściwością Active c dla skóry suchej kontra active c XL ?
Miałam XL i to był taki milusi krem trafiający w samo sedno jeśli chodzi o potrzeby mojej podiacnealowej przesuszonej skóry.

P.S.
a propos active c pod oczy - nic mi tak oczu nie wyżerało jak on ...XL smarowałam się wszędzie i nic, a ten specjalny pod oczy migrował i szczypał niemiłosiernie...hmmm...
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 09:42   #10
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: La Roche Posay Redermic

Podbijam
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 09:49   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez marianna
Drogie Panie - a macie jakieś porównanie - jak z tą treściwością Active c dla skóry suchej kontra active c XL ?
Miałam XL i to był taki milusi krem trafiający w samo sedno jeśli chodzi o potrzeby mojej podiacnealowej przesuszonej skóry.

P.S.
a propos active c pod oczy - nic mi tak oczu nie wyżerało jak on ...XL smarowałam się wszędzie i nic, a ten specjalny pod oczy migrował i szczypał niemiłosiernie...hmmm...
JA zaryzykuję stwierdzenie, że bedzie bardzo podobnie, o ile nie tak samo, bo xl to ten sam krem, tyle że z filtrami. Ja mam jescze niedobitki active c do suchej i nakładam go zawsze rano, o ile na noc był diacneal

Co do kremów pod oczy - nie uzywam ich od 5-ciu m-cy, odkąd zakupiłam swój pierwszy filtr, i nie żałuję!! Uwazam ze szkoda pieniędzy na krem secjalistyczny, pod oczy, jeżeli ten do twarzy takze spełnia wszekie normy, a jeszcze ma więcej substancji aktywnych.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-06-04 o 23:25
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 13:16   #12
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: La Roche Posay Redermic

L_V, czy Redermic daje większe wrażenie nawilżenia niż Active? Kończę właśnie Active C (norm-miesz.) i wszystko fajnie, wygładza, łagodzi, rozjaśnia, tyle że mam ewidentne uczucie "niedowilżenia". Lubię, kiedy nałożony krem daje takie wrażenie "mokrej twarzy", a Active tego nie ma. W Redermicu jest kwas hialuronowy, który jest znany jako nawilżacz, dlatego liczyłam na jego lepsze efekty nawilżające. Poza tym super że podałaś składy, bo ten denat w wersji dla cery normalnej mnie lekko odrzucił... Mam zamiar kupić mamie na Dzień Mamusi (niedługo już) wersję dla suchej cery, to sobie spróbuję
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:43   #13
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez L_V
JA zaryzykuję stwierdzenie, że bedzie bardzo podobnie, o ile nie tak samo, bo xl to ten sam krem, tyle że z filtrami. Ja mam jescze niedobitki active c do sóchej i nakładam go zawsze rano, o ile na noc był diacneal

Co do kremów pod oczy - nie uzywam ich od 5-ciu m-cy, odkąd zakupiłam swój pierwszy filtr, i nie żałuję!! Uwazam ze szkoda pieniędzy na krem secjalistyczny, pod oczy, jeżeli ten do twarzy takze spełnia wszekie normy, a jeszcze ma więcej substancji aktywnych.
ale na KWC piszą, że te nie-XL to żelowate są a XL to ma konsystencję typowego krmu

specyfików do oczu też nie używam...nie potrzebuję...diacneal i avenka wystarczą
active c pod oczy miałam próbkę w zestawie z XL (i jescze wodę termalną)- i stoi sobie ta próbka nieużywana....chociaz ostatnio zaczęłam smarować tym żelem szyję

ad rem...active c do cery suchej to też krem nie żel?
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:46   #14
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez Erato
L_V, czy Redermic daje większe wrażenie nawilżenia niż Active? Kończę właśnie Active C (norm-miesz.) i wszystko fajnie, wygładza, łagodzi, rozjaśnia, tyle że mam ewidentne uczucie "niedowilżenia". Lubię, kiedy nałożony krem daje takie wrażenie "mokrej twarzy", a Active tego nie ma. W Redermicu jest kwas hialuronowy, który jest znany jako nawilżacz, dlatego liczyłam na jego lepsze efekty nawilżające. Poza tym super że podałaś składy, bo ten denat w wersji dla cery normalnej mnie lekko odrzucił... Mam zamiar kupić mamie na Dzień Mamusi (niedługo już) wersję dla suchej cery, to sobie spróbuję
Erato, właśnie tak jest. Tzn. mam uczucie mokrej twarzy po użyciu wersji dla cery suchej. CHyba ten kwas hialuronowy coś jednak daje. Active C do suchej wchłaniał się błyskiawicznie, nawilżał skórę, ale nie dawał takiego odczucia. Natomiast redermic - jak najbardziej. Może włąśnie dlatego niektóre Wizażanki mają wrażenie, że coś im "siedzi" na twarzy - ja to bardzo lubię, uczucie to porównałabym do takiej mgiełki nawilżającej. Jest lekkie, nie przeszkadza. Utrzymuje się jakieś 3-4 h po nałożeniu kremu [w moim przypadku]. M.in. dlatego redermic ma u mnie wy zsze noty niż active c.
jednak zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy lubią takie kremy "osiadające", zwłąszcza na lato.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 16:41   #15
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: La Roche Posay Redermic

L_V, dzięki Ja te kremy stosuję i tak tylko na noc, pod filtry to za dużo szczęścia jak dla mnie... I dlatego lubię, żeby to było coś "nasączającego" Jak np. Hydraphase (chociaż on mnie denerwuje też troszkę, bo się wałkuje)
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 16:43   #16
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: La Roche Posay Redermic

Ja jestem bardzo zadowolona z active c (do suchej i pod oczy). Nakładam pod filtry właśnie (jako że alkoholowe ostatnio testuję). Krem wchłania się u mnie natychmiast do matu, nawet po chwili skóra na nosku zaczyna się lekko pocić.
Bez problemu nakładam filtr.

Erato - wysyłam ci w przesyłce redermica (ale do cery mieszanej), nie mam innego, więc będziesz mogła sobie wypróbować.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 17:52   #17
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: La Roche Posay Redermic

Katuś, no ja Cię ozłocę A ja nie mam żadnej ciekawej próbki, żeby Ci "okrasić" paczuszkę I nawet pomacać nie mogę
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 21:11   #18
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: La Roche Posay Redermic

Właśnie kończę Ystheal+ i zastanawiam się, czy zamienić go na Redermic, a może na dzień Redermic a na noc Ystheal, czy to nie będzie przesada?
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 23:02   #19
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez L_V
Redermic - tuba 30ml; ok 80-90 zł
Przyczepie sie .....Redermic ma 40ml, chyba, ze w Polsce 30ml?
http://www.la-roche-posay.de/public/...&Darreichung=3
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 23:52   #20
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: La Roche Posay Redermic

Ma 40 ml
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 14:41   #21
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez adzia2
Właśnie kończę Ystheal+ i zastanawiam się, czy zamienić go na Redermic, a może na dzień Redermic a na noc Ystheal, czy to nie będzie przesada?
Nie, to nie bedzie przesada, bo kremy maja inne skłądniki aktywne Mozesz tak stosowac o ile ystheal Cie nie podraznia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 14:41   #22
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez monika_t
Przyczepie sie .....Redermic ma 40ml, chyba, ze w Polsce 30ml?
http://www.la-roche-posay.de/public/...&Darreichung=3
tak, ma 40ml. Mea culpa.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 19:08   #23
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez L_V
Nie, to nie bedzie przesada, bo kremy maja inne skłądniki aktywne Mozesz tak stosowac o ile ystheal Cie nie podraznia.
Dziękuję, Redermik jest naprawdę fajny pod filtry, przetestowałam na razie próbkę, ale na pewno go kupię.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 19:10   #24
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez marianna
No i jestem w kropce
Właśnie dożynam tubkę Active C XL którym jestem zachwycona...potrzebuję wit. c - i nie wiem...czy Active C dla cery suchej czy mieszanej, a może jednak Redermic - baardzo mnie kusi ...
niestety jest jedno "ale" miałam próbki redermica dla cery mieszanej i to było okropne mazidło brr...jeszcze mnie otrząsa na samo wspomnienie
na mojej twarzy tworzyło niewchłaniającą się , lepiącą do wszystkiego maskę jakbym się gumą arabską wysmarowała...próbek redermica do cery suchej nie mogę nigdzie zdobyć ...no i mam problem...
Miałam takie same odczucia co Ty odnośnie Redermica do cery mieszanej-oj niefajny on niefajny. Używałam próbki active c xl i wszystko było ok, też mam dylemat co kupic active c do suchej czy do mieszanej, bo chciałabym coś bez filtrów. Co tu robić skoro nigdzie nie można dorwac próbek
katiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 16:05   #25
GrażynaF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 21
Dot.: La Roche Posay Redermic

Skusiłam sie na wypróbowanie próbki - to totalna porażka!!. Wysmarowałam sie wieczorem i dzisiaj od rana walczę z totalną wysypką na twarzy. Jeszcze nigdy mi sie coś takiego nie zdarzyło. Z godziny na godzinę jestem coraz bardziej wysypana. Szczególnie uwydatniło wszystko po posmarowaniu rano filtrem. Muszę nadmienić, że od wielu mieięcy rano używam serum z wit. c własnej roboty a stężenie jest wyższe niż w tym kremie bo 10% i nic się nie dzieje. A tu taka niespodzainka po jednym posmarowaniu. NIc w tym czasie nowego nie stosowałam więc to na pewno to. Nie rozumiem co tam takiego jest , że mogło mnie tak uczulić chociaż jakimś strasznym alergikiem nie jestem . Może mnie ktoś oświeci
GrażynaF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 17:07   #26
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: La Roche Posay Redermic

Ja posiadam Redermic do cery normalnej/mieszanej i wcale nie uwazam, zeby byl lepiacy - wrecz przeciwnie. Bardzo ladnie sie wchlania, pozostawia buzie mieciutka, delikatna i gladka w dotyku. Uzywalam poprzednio Active C do cery suchej - uwazam, ze oba kremy dzialaja z taka sama moca, jednak Redermic zostawia wieksze poczucie nawilzenia i gladkosci. Po aplikacji tego kremu nakladam filtr, przypruszam sie skrobia i w ogole sie nie swiecie (az do poznego wieczora...). Mam cere tlusta.

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-05-16 o 16:32
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 20:32   #27
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: La Roche Posay Redermic

Cytat:
Napisane przez GrażynaF
Skusiłam sie na wypróbowanie próbki - to totalna porażka!!. Wysmarowałam sie wieczorem i dzisiaj od rana walczę z totalną wysypką na twarzy. Jeszcze nigdy mi sie coś takiego nie zdarzyło. Z godziny na godzinę jestem coraz bardziej wysypana. Szczególnie uwydatniło wszystko po posmarowaniu rano filtrem. Muszę nadmienić, że od wielu mieięcy rano używam serum z wit. c własnej roboty a stężenie jest wyższe niż w tym kremie bo 10% i nic się nie dzieje. A tu taka niespodzainka po jednym posmarowaniu. NIc w tym czasie nowego nie stosowałam więc to na pewno to. Nie rozumiem co tam takiego jest , że mogło mnie tak uczulić chociaż jakimś strasznym alergikiem nie jestem . Może mnie ktoś oświeci
Mogły Cię pozapychać silikony. A ten wysyp wygląda bardziej na reakcję alergiczną czy na zapchane pory?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 20:58   #28
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: La Roche Posay Redermic

Hmm, miałam (dzięki Kate30 ) próbkę wersji do cery normalnej/mieszanej i jakoś mam "mieszane" uczucia... Konsystencja prawie identyczna jak Active C, czyli taka poślizgowo-żelowa, ale nie daje uczucia nawilżenia No i znacznie bardziej się lepi niż Active. Zapach przyjemny. Nie wiem sama, czy sie skuszę... Jeszcze wypróbuję wersję do suchej cery. Póki co poprzestaję na domowym serum z vit. C Właśnie muszę zrobić nową porcyjkę
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 10:47   #29
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: La Roche Posay Redermic

A ja dzisiaj odbieram przesyłkę z active c do skóry suchej...
skoro nigdzie nie ma próbek redermica to nie będę ryzykować zakupu kremu za tyle kasy

P.S.
nie "kręcę" serum p. Basi bo zmasakrowało mi twarz...niestety
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 16:26   #30
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: La Roche Posay Redermic

[QUOTE=marianna]A ja dzisiaj odbieram przesyłkę z active c do skóry suchej...
skoro nigdzie nie ma próbek redermica to nie będę ryzykować zakupu kremu za tyle kasy

I jak wrażenia? Mogłabyś go jakoś porównać do active c xl, tzn. konsystencję, wchłanialność no i ogólne wrażenia?
katiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.