Solarium :/ - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-06, 16:16   #1051
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Solarium :/

Jak widać każdy ma swoje racje. Ktoś mi kiedyś powiedział (i nie była to przypadkowa osoba, która nie zna się na rzeczy), ze filtry PRZECIWSŁONECZNE nie działają na promieniowanie solaryjne. Nie wiem czy miała rację czy nie, ale ja pozostaje przy swoim. Chyba pozwolicie miec wlasne zdanie na dany temat?
Jak ktos chce to niech uzywa filtrow, przeciez nie bronie, wiec nie wiem dokąd dązy ta wymiana zdan?
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 16:54   #1052
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez agata244 Pokaż wiadomość
Ale lampy emitują UV i UVB, więc powinno się mieć kosmetyki które chronią przed tym szkodliwym promieniowaniem, czyż nie tak?
Nie powinno, bo na solarium idziesz wlaśnie po to, żeby to promieniowanie na Ciebie zadziałało. Jeśli chcesz się mniej opalić to skróć czas opalania, a nie smaruj się kremem z filtrem, bo to bez sensu (że nieekonomiczne to nie wspomne). Do opalania w solarium służa specjalne kosmetyki, które przyspieszają powstawanie opalenizny, a więc pozwalają na skrócenie czasu opalania, a więc skrócenie działania promieniowania UV.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 17:01   #1053
amenira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 15
a

Edytowane przez amenira
Czas edycji: 2009-02-02 o 22:23
amenira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 09:15   #1054
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Jak widać każdy ma swoje racje. Ktoś mi kiedyś powiedział (i nie była to przypadkowa osoba, która nie zna się na rzeczy), ze filtry PRZECIWSŁONECZNE nie działają na promieniowanie solaryjne. Nie wiem czy miała rację czy nie, ale ja pozostaje przy swoim. Chyba pozwolicie miec wlasne zdanie na dany temat?
Jak ktos chce to niech uzywa filtrow, przeciez nie bronie, wiec nie wiem dokąd dązy ta wymiana zdan?
Dąży tylko i wyłącznie do tego aby wyprowadzić Cię z błędu
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 13:19   #1055
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Dąży tylko i wyłącznie do tego aby wyprowadzić Cię z błędu
Zatem, darujmy sobie dalszą dyskusję, bo ja - powtarzam - pozostanę przy swoim.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 22:05   #1056
S_O_L_A_R_I_A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7
Dot.: Solarium :/

Jeżeli chodzi o kosmetyki to najlepsze jakie mogą być na rynku to Australian Gold !! nie ma nic lepszego - fakt ze są drogie. jest szereg bardzo dobrych kosmetykow typu ONYX, Emerald, California. Zawsze stosujcie jakiś kosmetyk w solarium, to dla waszej skóry Jeżeli chodzi o zaczerwienienie na twarzy, to albo są lampy słabe, wówczas jak juz wspomnialam powoduja one mocne zaczerwienienie skóry które stopniowo ustępuje i efektu nie widac (bo często solaria wymieniaja długie lampy na cialo, pomijajac twarzowki, bo sadza ze skoro z nich klienci rzadziej korzystaja to sa mniej zurzyte). Mocne zaczerwienienie skóry na twarzy mozna redukowac wylaczajac lampy twarzowe przed czasem. po pierwsze twarz sie szybciej opala, a skóra jest wrazliwsza, a po drugie lampy na twarz są o mocy od 400 W do 1000W jedna więc jesto to dużo (dla przykładu jedna lampa na ciało ma 160W).
S_O_L_A_R_I_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 22:08   #1057
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Jak widać każdy ma swoje racje. Ktoś mi kiedyś powiedział (i nie była to przypadkowa osoba, która nie zna się na rzeczy), ze filtry PRZECIWSŁONECZNE nie działają na promieniowanie solaryjne. Nie wiem czy miała rację czy nie, ale ja pozostaje przy swoim. Chyba pozwolicie miec wlasne zdanie na dany temat?
Jak ktos chce to niech uzywa filtrow, przeciez nie bronie, wiec nie wiem dokąd dązy ta wymiana zdan?
i nie zakładasz, że ten ktoś mógł się mylić? bo niestety - mylił się

dawno temu korzystając z solarium musiałam zasłaniać bliznę po operacji mięśnia - i o dziwo - apteczny krem z bardzo wysokim filtrem zadziałał... to podważa teorię osoby, o której piszesz...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-17, 22:10   #1058
S_O_L_A_R_I_A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7
Dot.: Solarium :/

Jeżeli chodzi o kremy z filtrem no jeżeli ktos wymyslil kremy z filtrem przeciwslonecznym to miał na uwadze słonce naturalne, które nie porownuje sie do promieniowania solaryjnego. jeżeli ktoś się upiera na stosanie takiego filtru w solarium, to niech sobie stosuje na wlasne zyczenie, nikt mu tego nie zabroni, a jezeli przez to czuje sie lepiej to juz jego komfort psychiczny. jednakze kosmetyki przeznaczone do solarium zawieraja skladniki ochronne, prosze popytac w ulubionym salonie o odpowiedni kosmetyk, taki kosmetyk bardziej chroni skórę od kosmetyku przeznaczonego do słonca naturalnego i zapewnia skorze nawilzenie itd....
S_O_L_A_R_I_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 11:24   #1059
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
i nie zakładasz, że ten ktoś mógł się mylić? bo niestety - mylił się
Nie, nie zakładam. Bardziej liczę się ze zdaniem osoby, która pracuje w solarium juz sporo czasu i trochę jednak się orientuje w temacie.

Cytat:
Napisane przez S_O_L_A_R_I_A Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o kremy z filtrem no jeżeli ktos wymyslil kremy z filtrem przeciwslonecznym to miał na uwadze słonce naturalne, które nie porownuje sie do promieniowania solaryjnego. jeżeli ktoś się upiera na stosanie takiego filtru w solarium, to niech sobie stosuje na wlasne zyczenie, nikt mu tego nie zabroni, a jezeli przez to czuje sie lepiej to juz jego komfort psychiczny. jednakze kosmetyki przeznaczone do solarium zawieraja skladniki ochronne, prosze popytac w ulubionym salonie o odpowiedni kosmetyk, taki kosmetyk bardziej chroni skórę od kosmetyku przeznaczonego do słonca naturalnego i zapewnia skorze nawilzenie itd....
Wlasnie, dokladnie o to mi chodzilo
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 16:06   #1060
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez S_O_L_A_R_I_A Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o kremy z filtrem no jeżeli ktos wymyslil kremy z filtrem przeciwslonecznym to miał na uwadze słonce naturalne, które nie porownuje sie do promieniowania solaryjnego. jeżeli ktoś się upiera na stosanie takiego filtru w solarium, to niech sobie stosuje na wlasne zyczenie, nikt mu tego nie zabroni, a jezeli przez to czuje sie lepiej to juz jego komfort psychiczny. jednakze kosmetyki przeznaczone do solarium zawieraja skladniki ochronne, prosze popytac w ulubionym salonie o odpowiedni kosmetyk, taki kosmetyk bardziej chroni skórę od kosmetyku przeznaczonego do słonca naturalnego i zapewnia skorze nawilzenie itd....
Filtry chronią przed UV, nie przed słońcem. Także czy na słońcu, czy w solarium - ciągle mamy to samo promieniowanie, w innych dawkach oczywiście.

Kremy solaryjne nie chronią przez UV, bo nie taki ich zadanie - nawilżają, "wyciągają" kolor, pielęgnują, ale nie chronią przed UV (chyba że zawierają filtry).
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 14:02   #1061
S_O_L_A_R_I_A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7
Dot.: Solarium :/

Kosmetyki solaryjne to specjalistyczne preparaty przeznaczone tylko i wyłącznie do używania w solarium. Od kosmetyków plażowych różnią się przede wszystkim brakiem filtrów UV oraz sposobem działania. Zadaniem kosmetyku plażowego zaś, jest opóźnienie procesu opalania oraz ochrona skóry przed promieniami ultrafioletowymi. Na plaży leżymy z reguły długo i faktycznie taka ochrona jest nam niezbędna.
W solarium jest inaczej. Tu płacimy właśnie za to, aby opalić się w krótkim czasie, skutecznie i ... pięknie. Kosmetyki solaryjne zostały stworzone właśnie po to aby nam to ułatwić.
W składzie preparatów solaryjnych znajdziemy przede wszystkim substancje przyspieszające opalanie, substancje brązujące, które zwiększają zdolność skóry do opalania. Oczywistym jest fakt, że skóra poddana intensywnej ekspozycji na promienie UV wymaga równie intensywnej ochrony i pielęgnacji. Dlatego też, obok przyspieszaczy opalania, znajdziemy tu najwyższej jakości substancje nawilżające, antyutleniające, dzięki czemu opalanie jest nie tylko skuteczniejsze, ale i bezpieczniejsze.
W regeneracji skóry pomagają preparaty po opalaniu; łagodzą podrażnienia i co najważniejsze znakomicie przedłużają żywotność opalenizny przy jednoczesnej dbałości o kondycję skóry.
Warto zaopatrzyć się w tego rodzaju kosmetyk i używać go w charakterze balsamu do codziennej pielęgnacji ciała. Warto pamiętać o tym, że kondycja opalanej skóry ma istotny wpływ na tempo opalania i jego ostateczne efekty. Skóra zadbana i wypielęgnowana łatwiej i skuteczniej się opala oraz nabiera pięknego, złotobrązowego kolorytu.
S_O_L_A_R_I_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-19, 14:07   #1062
S_O_L_A_R_I_A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7
Dot.: Solarium :/

ogólna zasada jest taka że do opalania w solarium nie należy używać kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. I odwrotnie - na słońcu nie powinno się używać kosmetyków przeznaczonych do solarium. To co wczesniej pisalam, że jeżeli ktoś się uprze na stosowanie w solarium kosmetyku przeznaczonego na słońce naturalne nie oznacza ze sie z tym zgadzam!!! osobiscie tego odradzam! mialam na mysli tylko to że na wlasna odpowiedzialanosc mozna tak robic, bo wszystko zalezy od nas, i nikt nam z reki takiego kosmetyku w solarium nie wyrwie... no bo czyja to sprawa kto na jakim sie kosmetyku opala ??? tylko nasza, osobista. Wiec jak tak chcesz to rob, ale mozesz z tej checi "przedobrzenia" sobie tylko zaszkodzic.
S_O_L_A_R_I_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 16:28   #1063
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Solarium :/

Ja jestem zalamana po przeczytaniu tego, co niektorzy tu pisza litosci!! bylo milion watkow na temat solarium a widze ze niektorzy nadal WIEDZA SWOJE... no to wiedzcie...moze to i dobrze, za kilka lat bede miala co robic: mikro, kwasy itd...przynajmn iej na was zarobie a wy zaplaciccie podwojnie za wasze "piękno i dobre samopoczucie"

Dobrze ze mam solidne krzeslo bo myslalam ze spadne po przeczytaniu slow: "Bardziej liczę się ze zdaniem osoby, która pracuje w solarium juz sporo czasu i trochę jednak się orientuje w temacie." Autorytetem jest dla ciebie osoba PRACUJACA W SOLARIUM?? i nie interesuje mnie czy pracuje tam 2 miesiace czy 10 lat... jezeli nie ma przynajmniej wykształcenia kosmetycznego, to zero wie na temat promieni UV, ich wplywu i czym sie naprawde chroni. Czy wy myslicie ze kremy z filtrami chronia tylko przed prom.slonecznym?? A czymze UVA z solarium rozni sie od UVA slonecznego (zaznaczam: UVA !!)?? czekam na wyklad...

Ps: Jest juz jesien...co 2-3 klientka przychodzi do nas do salonu z potwornymi przebarwieniami na skorze i oczywiscie wypiera sie ze ona wcale na solarium nie chodzi! ze ona ma taka karnacje no wolne zarty!! nie musicie nas oklamywac, bo wszystko widac na 1 rzut okapo to sie ksztalcimy zeby odroznic plamy posloneczne od tych np. po lekach itd...
co gorsza, sa to coraz mlodsze osoby i az zal patrzec na takie buzie... no...ale skoro macie kase na solarium i pozniej na leczenie sie po nim, to gratuluje.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 18:42   #1064
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Dobrze ze mam solidne krzeslo bo myslalam ze spadne po przeczytaniu slow: "Bardziej liczę się ze zdaniem osoby, która pracuje w solarium juz sporo czasu i trochę jednak się orientuje w temacie." Autorytetem jest dla ciebie osoba PRACUJACA W SOLARIUM?? i nie interesuje mnie czy pracuje tam 2 miesiace czy 10 lat... jezeli nie ma przynajmniej wykształcenia kosmetycznego, to zero wie na temat promieni UV, ich wplywu i czym sie naprawde chroni. Czy wy myslicie ze kremy z filtrami chronia tylko przed prom.slonecznym?? A czymze UVA z solarium rozni sie od UVA slonecznego (zaznaczam: UVA !!)?? czekam na wyklad...
Nie napisalam, ze jest dla mnie autorytetem, ale owszem liczę się z jej zdaniem bardziej niz z przypadkową osobą ktora nie zna się na rzeczy. No chyba, ze cos przeoczylam i bralam udzial w dyskusji z wyksztalconymi w tej dziedzinie paniami?
Oh tak wiem, ze Ty jestes po studiach, bo już zdążyłaś o tym wspomnieć.


To chyba jasne, ze do solarium sie chodzi po to zeby sie opalic, a nie smarowac kremami UV, bo w tym wypadku opalanie chyba nie mialoby sensu?
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 20:34   #1065
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Nie napisalam, ze jest dla mnie autorytetem, ale owszem liczę się z jej zdaniem bardziej niz z przypadkową osobą ktora nie zna się na rzeczy. No chyba, ze cos przeoczylam i bralam udzial w dyskusji z wyksztalconymi w tej dziedzinie paniami?
Oh tak wiem, ze Ty jestes po studiach, bo już zdążyłaś o tym wspomnieć.
Osoba pracująca w solarium może wiedzieć mniej o ochronie skóry niż osoba korzystająca z wizażowej Biochemii. Czemu miałaby wiedzieć więcej? Większość pracownic solariów w ogóle nie ma podstawowych kursów, lub tylko BHP.

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
To chyba jasne, ze do solarium sie chodzi po to zeby sie opalic, a nie smarowac kremami UV, bo w tym wypadku opalanie chyba nie mialoby sensu?
Oczywiście że tak! I nikt tutaj nie twierdzi inaczej.
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 20:44   #1066
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Solarium :/

właśnie się dowiedziałam , że promieni0wanie w solarium - to nie UV - a promieniowanie - solaryjne ...

Proszę CIę S_O_L_A_R_I_A - napisz, ze zartowalas...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 23:17   #1067
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Solarium :/

Promienowanie solaryjne? (carolina, to chyba nie joke )
Musi być bardzo szkodliwe, bo efektem ubocznym jest tworzenie dziwnych teorii
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 00:01   #1068
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Solarium :/

jesli to nie zart...to ja bardzo prosze o to, zeby S_O_L_A_R_I_A wziela odpowiedzialnosc za to, co napisala i - zeby po doedukowaniu sie - odwolala te slowa..... bo co poniektorzy uzytkownicy biora je serio...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2007-10-21 o 10:53
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 08:11   #1069
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Solarium :/

Ja lubie opalenizne ale opalam sie w lato wiadomo slońce tez jest szkodliwe ale solarium bardziej unikam tzn.w wyjatkowych sytuacjach jak np.bladość w zimie mnie wkurza albo ide na studniowke lub imprezke to ide na solarke
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 08:51   #1070
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Nie napisalam, ze jest dla mnie autorytetem, ale owszem liczę się z jej zdaniem bardziej niz z przypadkową osobą ktora nie zna się na rzeczy. No chyba, ze cos przeoczylam i bralam udzial w dyskusji z wyksztalconymi w tej dziedzinie paniami?
Oh tak wiem, ze Ty jestes po studiach, bo już zdążyłaś o tym wspomnieć.


To chyba jasne, ze do solarium sie chodzi po to zeby sie opalic, a nie smarowac kremami UV, bo w tym wypadku opalanie chyba nie mialoby sensu?
No jak nie jest autorytetem jak sluchasz tej osoby a nie nas? nie wazne kim jest dla ciebie...martwi mnie to, ze moze byc wiecej takich dziewczyn jak ty, ktore slepo wierza dziewczynom pracujacym w solariach, BO PRZECIEZ ONE TAM PRACUJA.
Zaczynam wierzyc, ze wlasciciele solariow zatrudniaja swiadomie niewyksztalcone w tym kierunku dziewczyny, zeby te mialy jak najmniejsze pojecie o szkodliwosci solarium a co za tym idzie, one beda je wychwalac pod niebiosa i napedzac dzieki temu klientow i...kase

Jasne, ze nie ma juz wiekszego sensu smarowanie sie fitrami przed wejsciem do solarium, bo kremy takie (dobre) chornia przed UVA i UVB, a ze w solarium nie ma UVB a UVA jest o wiele silniejsze niz to sloneczne i powoduje opalenizne, to celu rzeczywiscie nie widze... CHYBA ZE KTOS MA KILKA ZNAMION KTORYCH NIE WOLNO OPALAC (ale trzeba byc "madrym"zeby kozystac wtedy z solarium..hmm) TO SMARUJE SIE TE MIEJSCA.

Sama mam przyklad u mnie w domu, gdy jeszcze nie wiedzialam za wiele na temat szkodliwosci solarium, budowy skory itd. to moja siostra namietnie kozystala z solarium...ma 28 lat i gdyby nie to, ze chodzi w dosc mlodziezowych ciuchach itd. to dalabym jej wiecej bez makijazu ma sttaszne zmarszczki wokol oczu, k.ust i na czole...widac, ze skora jest pogrubiala, chropowata, ma nierowny koloryt, gdzieniegdzie przebarwienia nie wyglada to ladnie...jednak od kad zaczelam jej mowic, zeby przestala tam chodzic i wykladac dokladnie ze to co sie dzieje z jej twarza to wlasnie zasluga solarium, to przestala chodzic...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 08:58   #1071
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez S_O_L_A_R_I_A Pokaż wiadomość
ogólna zasada jest taka że do opalania w solarium nie należy używać kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. I odwrotnie - na słońcu nie powinno się używać kosmetyków przeznaczonych do solarium. To co wczesniej pisalam, że jeżeli ktoś się uprze na stosowanie w solarium kosmetyku przeznaczonego na słońce naturalne nie oznacza ze sie z tym zgadzam!!! osobiscie tego odradzam! mialam na mysli tylko to że na wlasna odpowiedzialanosc mozna tak robic, bo wszystko zalezy od nas, i nikt nam z reki takiego kosmetyku w solarium nie wyrwie... no bo czyja to sprawa kto na jakim sie kosmetyku opala ??? tylko nasza, osobista. Wiec jak tak chcesz to rob, ale mozesz z tej checi "przedobrzenia" sobie tylko zaszkodzic.
Ciekawe jak moze sobie zaszkodzic? interesujace...
Poza tym: KTO powiedzial/napisal ze kremy z filtrami sa KOSMETYKAMI PRZEZNACZONYMI NA SŁOŃCE?? to sa kremy CHRONIACE PRZED SZKODLIWYM PROMIENIOWANIEM, wiec nie uzywaj stwierdzen "kosmetyki na słońce" bo raz, ze to glupota a dwa...co to wogole za wyrazenie?

Aha, skoro jestes specem od kosmetykow solaryjnych, to prosze, podaj mi co zawieraja takiego najwyzszej jakosci nawilzajacego i przeciwulteniajacego?? - tak napisalas wyzej
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 08:45   #1072
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Solarium :/

NIE MOŻNA SIĘ OPALAĆ BEZ OKULARÓW OCHRONNYCH ! NAWET ZAMKNIĘTE POWIEKI NIE CHRONIĄ GAŁKI OCZNEJ PRZED USZKODZENIEM ! ! !


znam przypadek, gdzie dziewczyna została karetką wywieziona do szpitala, o mało nie straciła wzroku na jedno oko.

Jeśli w salonach okularki są za duże, kupcie sobie swoje własne!

Poza tym, skóra pod oczami jest bardziej wrazliwa na promeniowanie UV.
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 10:43   #1073
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość

Aha, skoro jestes specem od kosmetykow solaryjnych, to prosze, podaj mi co zawieraja takiego najwyzszej jakosci nawilzajacego i przeciwulteniajacego?? - tak napisalas wyzej

Spec od kosmetyków solaryjnych - skupialby sie przede wszystkim na ich skladzie

potem walnalby wyklad o promieniowaniu - i nie solaryjnym - a promieniowaniu UVA

kilka przydatnych linków - do artykułow napisanych przez osoby, które - zakładam - znają się na rzeczy


http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=907
( autor artykułu - mgr Barbara Kwiatkowska
biotechnolog)
"W sprawie solarium należy się jeszcze jedno wyjaśnienie.

Spotkałam się z opinią, że opalenizna uzyskana w solarium nie powstaje na takiej samej zasadzie jak ciemny kolor skóry pojawiający się pod wpływem naturalnych promieni słonecznych. Nie jest to prawdą.

Oba typy opalenizny zarówno ta naturalna, jak i ta uzyskana w solarium powstają dzięki tym samym procesom melanogenezy czyli tworzenia melaniny zachodzącym w komórkach skóry.
To sprawiło, że początkowo sądzono, iż opalenizna uzyskana w solarium może stanowić ochronę przed promieniami UVB w naturze i w ten sposób zwiększać odporność skóry, kiedy wystawiamy się na działanie naturalnego słoneczka. Jednak ponieważ lampy w większości solarium emitują zwiększoną dawkę promieni UVA, okazało się, że jednak to zwiększanie odporności skóry na słońce nie jest tak do końca prawdą.

Dowiedziono bowiem, że UVA potęguje rakotwórcze skutki działania UVB- stąd wcześniejsze opalanie w solarium może zwiększać ryzyko oparzeń i nowotworów skóry wynikających z późniejszego, naturalnego opalania na słońcu. W przypadku osób o skórze bardzo nieodpornej na słońce w ostateczności jedna lub dwie wizyty w solarium mogą być pomocne, pod warunkiem, że jest to solarium emitujące promieniowanie zbliżone do naturalnych promieni słonecznych, a nie lampy emitujące 2-krotnie większą dawkę UVA, gdyż wtedy efekt może być odwrotny. W tym jednak przypadku chodzi tu bardziej o lecznicze działanie niż samo opalanie. "

--------------------------
http://kobieta.gazeta.pl/slub/1,66847,2508883.html

1. Solarium opala tak jak słońce

Nie. Promieniowanie słoneczne to w dużej części UVB powodujące szybkie zaczerwienienie naskórka. Lampy solaryjne emitują głównie promienie UVA docierające do głębszych warstw skóry. Warto wiedzieć, że 15 minut w solarium skóra "zapamięta" jak cały dzień spędzony na słońcu.

. Opalenizna solaryjna jest naturalną opalenizną

Tak. W odróżnieniu od uzyskiwanej przez używanie samoopalaczy. Pomimo innej proporcji UVA do UVB, zachodzi w skórze cykl wytwarzania melaniny - barwnika odpowiedzialnego za jej brązowienie i stanowiącego naturalną barierę przed promieniami UV.

-------------------------------------

Promieniowanie UV-
www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=905
www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=906
www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/uv.html

Promieniowanie i filtry ochronne
www.bio-med.pl/promieniowanie_uv.html
www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966

Nowotwory skóry- www.oncology.pl/pokaz.php?artykul=49&dzial=6
www.zdrowie.med.pl/czerniak/czerniak.html
www.czerniak-stop.pl/
www.resmedica.pl/zdart12008.html

zdrowe opalanie, budowa skóry, czerniak -publikacje specjalistów:
http://www.czerniak.medserwis.pl/
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:39   #1074
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Solarium :/

Byłam dzisiaj odebrać wynik po wycięciu pieprzyka. Jest dobry. Recepcjonistka ucieszyła się razem ze mną mówiąc, że dziś same dobre nowiny, gorzej jutro...
Pytam o co chodzi? Dużo wyników z rakiem...

Niby nic takiego. Idziesz prywatnie usunąć jakieś znamie, bo taki masz kaprys. Okazuje się, że to nowotwór. W wielu przypadkach czerniak.

Uwielbiam lato, słońce i filtry Solarium mówię nie! Carolina fajne i przydatne linki wkleiłaś.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 22:18   #1075
Mohini
Raczkowanie
 
Avatar Mohini
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 208
Dot.: Solarium :/

Dziewczyny, prosze o porade, przyznaje sie bez bicie, 36 stron tematu nie jestem w stanie przeczytac

W grudniu mam slub i chcialabym nabrac kolorku. Nigdy wczesniej do solarium nie chodzilam. Bylam teraz 6 razy w solarium (7-12 minut, 2 razy na tydzien) naturalnie latwo sie opalam, a tu efektu niemal nie widac Czy moje przypuszczenia, ze solarium do kitu moga byc zgodne z prawda?

Jesli moge Was poprosic o kilka slow, ile minut na poczatek i o co pytac w solarium - jakie z tego wnioski wysnowac?
Co do okularkow, obawiam sie wlasnie, ze pozostawia biale slady

Bede bardzo wdzieczna z porady i po pierwszym niezbyt udanym podejsciu, zaczne jeszcze raz
Mohini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 22:44   #1076
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Solarium :/

Mohini - nie doradze Ci - bo na solarium nie chodze juz od kilku lat

polecam samoopalacze albo zabieg sprayowania ciała - kurcze - jak to się nazywa??? zapomnialam

edit - poza tym zerknij na podane przeze mnie linki w poscie wyzej - tam znajdziesz mase ciekawych informacji
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 17:11   #1077
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Mohini Pokaż wiadomość
Jesli moge Was poprosic o kilka slow, ile minut na poczatek i o co pytac w solarium - jakie z tego wnioski wysnowac?
Co do okularkow, obawiam sie wlasnie, ze pozostawia biale slady
Ja byłam na solarium tylko 1 raz w zyciu (wczoraj ) i mogę Ci poradzic tyleż żebyś poszła do jakiegoś profesjonalnego salonu gdzie Ci odpowiednio doradzą i zrobią test na skorze czy jest dosć odporna na promieniowanie i opierając sie na wyniku dobiora odpowiednią ilosć minut na odpowiednim urządzeniu.
Mnie wczoraj pani zrobiła taki test w 3 miejscach na ciele (a dokładniej na ręce - wewn str dłoni, zewnetrzna strona i przedramie) i okazało sie że nie moge sie opalać a jeżeli juz bardzo chce przestać byc blada to maksymalnym czasem opalania w solarium są dla mnie 3 min i na dłuzej mnie pani nie położy bo zwyczajnie nie może.
Spodobało mi sie to profesjonalne podejście i dbałośc o bezpieczeństwo klienta i myżle ze własnie takie salony powinno sie odwiedzać



Mam jeszcze pytanie...
Do czeglo służy ręcznik w solarium?
Przed wejściem do pokoiku w ktorym miałam sie przygotować i opaać dostałam ręcznik "do wytarcia się" - ale po czy miałam sie wytrzeć skoro niczym sie nie smarowałam, ani nie myłam ciała ani nic
Z przejęcia ze to moj pierwszy raz itd zapomniałam sie zapytac pani z obsługi, wiec może Wy mi wyjaśnicie
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 17:19   #1078
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Ja byłam na solarium tylko 1 raz w zyciu (wczoraj ) i mogę Ci poradzic tyleż żebyś poszła do jakiegoś profesjonalnego salonu gdzie Ci odpowiednio doradzą i zrobią test na skorze czy jest dosć odporna na promieniowanie i opierając sie na wyniku dobiora odpowiednią ilosć minut na odpowiednim urządzeniu.
Mnie wczoraj pani zrobiła taki test w 3 miejscach na ciele (a dokładniej na ręce - wewn str dłoni, zewnetrzna strona i przedramie) i okazało sie że nie moge sie opalać a jeżeli juz bardzo chce przestać byc blada to maksymalnym czasem opalania w solarium są dla mnie 3 min i na dłuzej mnie pani nie położy bo zwyczajnie nie może.
Spodobało mi sie to profesjonalne podejście i dbałośc o bezpieczeństwo klienta i myżle ze własnie takie salony powinno sie odwiedzać



Mam jeszcze pytanie...
Do czeglo służy ręcznik w solarium?
Przed wejściem do pokoiku w ktorym miałam sie przygotować i opaać dostałam ręcznik "do wytarcia się" - ale po czy miałam sie wytrzeć skoro niczym sie nie smarowałam, ani nie myłam ciała ani nic
Z przejęcia ze to moj pierwszy raz itd zapomniałam sie zapytac pani z obsługi, wiec może Wy mi wyjaśnicie
Ale profesjonalizm! Szok że takie rzeczy w Polsce się dzieją

zeby tak we wszytkich salonach było, to możę po ulicach nie łaziłyby frytki ze zniszczoną skórą...

Ręcznik prawdopodobnie miał Ci służyć do wytarcia ewentualnego potu po opalaniu
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 17:25   #1079
oleszka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 163
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Ale profesjonalizm! Szok że takie rzeczy w Polsce się dzieją

zeby tak we wszytkich salonach było, to możę po ulicach nie łaziłyby frytki ze zniszczoną skórą...

Ręcznik prawdopodobnie miał Ci służyć do wytarcia ewentualnego potu po opalaniu
u mnie nie bylo recznika tylko taka folia polozona na lozku... zdjelam ja i sie opalalam, nie wiem czy dobrze zrobilam bo na tabliczce ktora dojrzalam juz PO opalaniu bylo napisane zeby zdjac ta folie PO opalaniu, a ja zdjelam PRZED :/
ps: a w ktorym miescie jest taki bajerne solarium z profesjonalnym podejsciem?
oleszka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 17:35   #1080
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Ale profesjonalizm! Szok że takie rzeczy w Polsce się dzieją

zeby tak we wszytkich salonach było, to możę po ulicach nie łaziłyby frytki ze zniszczoną skórą...

Ręcznik prawdopodobnie miał Ci służyć do wytarcia ewentualnego potu po opalaniu
Też tak z poczatku pomyslałam ale wolałam sie upewnić bo zastanawiałam sie też czy nie trzeba go bylo położyc na łóżku
Hehehe po tych 3 minutach to nawet nie miałam czego wycierac.
Różnicy na skórze tez nie widzę, ale może z początku tak ma być bo ja jestem naprawe biała, tak biała ze nawet najjaśniejszy odcień dermacolu jest dla mnie duzo za ciemny


Cytat:
Napisane przez oleszka88
ps: a w ktorym miescie jest taki bajerne solarium z profesjonalnym podejsciem?
We Wrocławiu Niemal naprzeciwko mojego domku.
Nie wiem czy mogę napisac adres.... Nie chciałabym zostać posądzona o rekalme...
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.