Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-02, 08:35   #151
Kaka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 31
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Mam pytanie odnośnie nakładania kwasu hialuronowego na retin. Po jakim czasie nałożyć i w jakiej ilości?
No i czy to nie będzie za dużo jeżeli przed nałożeniem retinu przemywam buzię tonikiem z kwasu l-mlekowego z przepisu mazidłowego ( a wiadomo że on zawiera kwas hialuronowy).
Kaka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 08:55   #152
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Kaka02 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie nakładania kwasu hialuronowego na retin. Po jakim czasie nałożyć i w jakiej ilości?
No i czy to nie będzie za dużo jeżeli przed nałożeniem retinu przemywam buzię tonikiem z kwasu l-mlekowego z przepisu mazidłowego ( a wiadomo że on zawiera kwas hialuronowy).
Obie czynnosci mają na celu zwiększenie działania retinoidu.
Kwas hialuronowy o stężeniu 1% nakładasz po 0,5-1 godzine po wsmarowaniu retinu. Acha kwasu wystarczy kropla ja wiem, wielkości ziarnka grochu
Możesz również połączyć ten kw. hialuronowy z olejem zawierajacym kw. linolowy. Ilość kw. hialuronowego pozostawiasz bez zmian, a oleju dajesz więcej, mieszasz w zagłębieniu dłoni obie substancje i na buźkę
Odnośnie przemycia buzi tonikiem z kwasu l-mlekowego przed wsmarowaniem retinoidu to nie bedzie za dużo.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 08:56   #153
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Kaka kwas hialuronowy nakładaj po ok. godzinie, w ilości takiej żeby mógł się swobodnie wchłonąć.

Zwiększysz jeszcze penetrację składników aktywnych jak retin zaaplikujesz na rozgrzaną i wilgotną twarz.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 11:00   #154
Kaka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 31
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dziękuje dziewczyny za informacje.
Kaka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 17:13   #155
sparkle777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witam serdecznie.
Chciałabym Was prosić Drogie forumowiczki o radę. Chciałam zaczac kuracje Retinem A lub Atredermem. I po pierwsze nie wiem co będzie lepsze, efektywniejsze, a po drugie zastanawiałam się tez nad zrobieniem wczesniej przed kuracją zabiegu "yellow peel". Czy to jest dobry pomysł? A moze zrezygnowac z yellow peel i stosowac tylko retoinoidy? Bardzo Was prosze o poradę.
Dodam ze mam skore mieszaną /strefa T tłusta, z tendencja do zapychania, czoło i policzki suche.Do tego wszystkiego na brodzie zwykle cos mi wyskakuje i robią mi się takie podskórne grudki, których z moją dermatolog nie mozemy niczym zwalczyć/.Oczywiscie zaczeły mi sie pojawiac zmarszczki wokół oczu i na czole-to zmarchy mimiczne no i musze sie jakos ratować, bo stuknęła mi już 30 . Bardzo prosze o poradę i wszelkie uwagi. Z góry dziekuję
sparkle777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 14:45   #156
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

s
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:02   #157
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

jeśli ktoś jest zainteresowany Retinem A - chętnie wymienię na coś innego , zużycie ok 40 % , świeży
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-04, 16:41   #158
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
jeśli ktoś jest zainteresowany Retinem A - chętnie wymienię na coś innego , zużycie ok 40 % , świeży
A jakie stężenie?
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 23:25   #159
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

0,05 , data ważności 05.2008
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 23:29   #160
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
0,05 , data ważności 05.2008
Acha to zerknij lolu do mojego kramiku, może wypatrzysz coś adekwatnego cenowo, co by Ci się przydało w zamian
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 23:42   #161
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Basiu :-((
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 12:11   #162
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

sparkle777 Yellow peel nigdy nie miałam robionego, więc nie odpowiem warto, czy nie. Natomiast jest sporo wątków na ten temat (wystarczy wpisać w wyszkukiwarkę wizażową szukane słowa) m.in.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=yellow+peel

Natomiast jeśli chodzi o stosowanie retinoidów to dziewczyny, które mają skłonności do zapychania stosują Zorak, który nie ma tak treściwej bazy ja Retin.
Jest również wątek na ten temat:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126319

W wieku 30 lat podstawa pielęgnacji to właśnie retinoidy stosowane na noc, na dzień kremy ze stabilnymi filtrami anty UVA/UVB a pod nie lekkie sera z antyoksydantami oraz suplementacja wewnętrzna.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 14:15   #163
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

......................

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 07:25
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 14:21   #164
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

bezja
Polecam poczytać trochę, tu ładnie wszystko jest wyjaśnione:

http://www.luskiewnik.gower.pl/retin.html
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 16:44   #165
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

..................

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 07:23
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 20:56   #166
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
sparkle777 Yellow peel nigdy nie miałam robionego, więc nie odpowiem warto, czy nie. Natomiast jest sporo wątków na ten temat (wystarczy wpisać w wyszkukiwarkę wizażową szukane słowa) m.in.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=yellow+peel

Natomiast jeśli chodzi o stosowanie retinoidów to dziewczyny, które mają skłonności do zapychania stosują Zorak, który nie ma tak treściwej bazy ja Retin.
Jest również wątek na ten temat:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126319


W wieku 30 lat podstawa pielęgnacji to właśnie retinoidy stosowane na noc, na dzień kremy ze stabilnymi filtrami anty UVA/UVB a pod nie lekkie sera z antyoksydantami oraz suplementacja wewnętrzna.
poniewaz tez jestem zainteresowana tym tematem pozwole sobie pomeczyc Cie troszek chodzi mi o te kremy z filtrami jakie bys mogal polecic mam suche sucha i 30 letnia te sera z antyoksydanatmi brzmia tez interesujaco czy mogalabys napisac jais przykal
czy Zorak ma tez rozne stezenia podobnie jak Retin i czy mozna stosowac go z kawsami?
skad biezecie kwas hialuronowy?
bede wdziecczna dzikeuj
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 21:31   #167
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
poniewaz tez jestem zainteresowana tym tematem pozwole sobie pomeczyc Cie troszek chodzi mi o te kremy z filtrami jakie bys mogal polecic mam suche sucha i 30 letnia te sera z antyoksydanatmi brzmia tez interesujaco czy mogalabys napisac jais przykal
czy Zorak ma tez rozne stezenia podobnie jak Retin i czy mozna stosowac go z kawsami?
skad biezecie kwas hialuronowy?
bede wdziecczna dzikeuj
1. Do suchej skóry polecam kremy ze stabilnymi filtrami firmy Avene, fajnie nawilżają ponieważ zawierają w swoim składzie wodę termalną np.

* Avene, Krem ochronny SPF 50+ (krem z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+) – ma pojemność 50 ml

* Avene, Ultra High Protection Lotion SPF 50 + (mleczko do ciała z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+) – bardziej ekonomiczny bo ma pojemność 100 ml

Oczywiście dobór właściwego filtra to sprawa bardzo indywidualna, co jednemu pasuje drugiemu niekoniecznie, podałam tylko przykładowe filtry. Najlepiej zdobyć próbki w aptece i przetestować na własnej skórze. Warto też poczytać recenzje na KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=155

2. To przede wszystkim sera zawierające wit. C, E, zieloną herbatę, wyciągi z pine bark, czy pestek winogron. Przepisy na wszystkie te własnoręcznie robione miksturki znajdziesz na stronie Mazideł, tam też zakupisz wszystkie niezbędne składniki. Najprostszym i chyba najpopularniejszym serum jest to z witaminą C o stężeniu 5, 10 albo 15% i witaminą E ok.1% oraz Lecytyną HLB 7.

http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=18&Itemid=2

3. Retin-A występuje w Polsce w stężeniu 0,025% i 0,05%, natomiast Zorac w stężeniach 0,05% oraz 0,1%.

Retinoidy i kwasy zawsze stosujemy na noc. Możesz więc stosować kwasy, ale nie tego samego dnia co retinoidy, tylko na przemian, np. jeden dzień Retin a drugi np. Effaclar K, z tym, że jedne i drugie należy wprowadzać stopniowo, żeby nie podrażnić skóry.

4. Kwas hialuronowy, mozna kupić w sklepie "Mazidła" albo w postaci 1% roztworu, albo w postaci proszku.

http://mazidla.com/index.php?option=...d=35&Itemid=10

The End

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-10-05 o 22:49
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 08:58   #168
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Kobiety, juz to wczesniej pisalam w innym watku.. moge wykupic w pewnej aptece 5 opakowan Retin-A, gdyby ktoras byla zainteresowna to nie ma problemu-wykupie i przesle.
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 09:11   #169
Kaka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 31
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witaj.
Ja jestem zainteresowana, tylko napisz jakie stężenie.
Mi zostało jeszcze pół opakowania swojego ale nastęone też się przyda.
Kaka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-06, 09:17   #170
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dorotko ja też jestem zainteresowana, ale niestety dopiero w przyszłym miesiącu mogłabym wykupić bo w tej chwili jestem po prostu spłukana - zakupy wszelkiego rodzaju substancji do wyrobu domowych mazidel, suplementy i waga do domowego laboratorium znacznie nadszarpnęły mój budżet w tym miesiącu
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 10:39   #171
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

stezenie 0,5%,
Musialybyscie przeslac mi recepty, no i przelac pieniadze. Chyba, ze uda mi sie zalatwic recepte na 5 opakowan...mam taka mozliwosc, choc nie chcialabym tego wykorzystywac. W poniedzialek dam Wam znac co i jak, dobrze?
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 11:02   #172
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
stezenie 0,5%,
Musialybyscie przeslac mi recepty, no i przelac pieniadze. Chyba, ze uda mi sie zalatwic recepte na 5 opakowan...mam taka mozliwosc, choc nie chcialabym tego wykorzystywac. W poniedzialek dam Wam znac co i jak, dobrze?
Tyle, że ja recepty nie mam, gdybym ja miała wykupiłabym w swojej aptece
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 11:04   #173
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Basiu, w poniedzialek dam znac, ok.?
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 11:07   #174
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
Basiu, w poniedzialek dam znac, ok.?
Oki Dorotko, nie pali się póki co mam jedną tubeczkę w zapasie.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 22:33   #175
sparkle777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Basiu
Bardzo dziekuję za dpowiedzi na moje pytania...
sparkle777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 23:55   #176
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
jeśli ktoś jest zainteresowany Retinem A - chętnie wymienię na coś innego , zużycie ok 40 % , świeży
Ja jestem zainteresowana jeżeli nic z tej listy ci nie odpowiada to napisz co konkretnie chciałabyś w zamian ?

-Avene Emulsion fluide equilibrante do skóry normalnej lub mieszanej (nowy bez pudełka tekturowego)
- Galenic Hydra Extreme Gel skóra normalna lub mieszana ( została 1/2 opakowania)
- Galenic sons hydrants ekspresowa maseczka nawilżająca (zostało około 10ml)
- Avene woda termalna 50 ml (nowa)
- Galenic koncentrat liporeduktor anty-celulit 100ml ( bez kartonika)
- Avene samoopalcz autobronzant hydrant (użyłam go 4 razy na szyję)
- Avene spray very high protection spf 40 (zostało 3/4 opakowania, otwarte miesiąc temu)
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 14:48   #177
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
1. Do suchej skóry polecam kremy ze stabilnymi filtrami firmy Avene, fajnie nawilżają ponieważ zawierają w swoim składzie wodę termalną np.

* Avene, Krem ochronny SPF 50+ (krem z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+) – ma pojemność 50 ml

* Avene, Ultra High Protection Lotion SPF 50 + (mleczko do ciała z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+) – bardziej ekonomiczny bo ma pojemność 100 ml

Oczywiście dobór właściwego filtra to sprawa bardzo indywidualna, co jednemu pasuje drugiemu niekoniecznie, podałam tylko przykładowe filtry. Najlepiej zdobyć próbki w aptece i przetestować na własnej skórze. Warto też poczytać recenzje na KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=155

2. To przede wszystkim sera zawierające wit. C, E, zieloną herbatę, wyciągi z pine bark, czy pestek winogron. Przepisy na wszystkie te własnoręcznie robione miksturki znajdziesz na stronie Mazideł, tam też zakupisz wszystkie niezbędne składniki. Najprostszym i chyba najpopularniejszym serum jest to z witaminą C o stężeniu 5, 10 albo 15% i witaminą E ok.1% oraz Lecytyną HLB 7.

http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=18&Itemid=2

3. Retin-A występuje w Polsce w stężeniu 0,025% i 0,05%, natomiast Zorac w stężeniach 0,05% oraz 0,1%.

Retinoidy i kwasy zawsze stosujemy na noc. Możesz więc stosować kwasy, ale nie tego samego dnia co retinoidy, tylko na przemian, np. jeden dzień Retin a drugi np. Effaclar K, z tym, że jedne i drugie należy wprowadzać stopniowo, żeby nie podrażnić skóry.

4. Kwas hialuronowy, mozna kupić w sklepie "Mazidła" albo w postaci 1% roztworu, albo w postaci proszku.

http://mazidla.com/index.php?option=...d=35&Itemid=10

The End
basiu dziekuje Ci bardzo za odpowiedzi na moje pytania jestem pod ogromnym wrazeniem Twoja wiedza jest imponujaca
zakupiłam sobie juz Avene rzeczywiscie swietnie nawilzaja skore planuje zakup Retinu A piszesz ze nalezy wprowdzac go stopniowo tzn jak?
co to jest Effaclar K?na co sie go stosuje i gdzie go mozna kupic i jakie zawiera substancje?
czy kwas hialuronowy stosujecie w polaczeniu z woda czy bezposrdnio nakładacie 1%roztwor na skore??
z gor jeszce raz dziekuje
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 17:33   #178
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
A piszesz ze nalezy wprowdzac go stopniowo tzn jak?
co to jest Effaclar K?na co sie go stosuje i gdzie go mozna kupic i jakie zawiera substancje?
czy kwas hialuronowy stosujecie w polaczeniu z woda czy bezposrdnio nakładacie 1%roztwor na skore??
z gor jeszce raz dziekuje
Na wszystkie pytania są już odpowiedzi na tym forum, to wszystko było, trzeba tylko użyc wyszukiwarki i poczytać.
Odpowiem, więc tylko w skrócie żeby nie powielać tych samych informacji:

Ad 1) Stopniowo to znaczy zaczynasz od najmniejszego dostępnego stężenia np. 0,025% i używasz np. dwa razy w tygodniu, z czasem zwiększasz częśtotliwość nakładania, a potem przechodzisz na wyższe stężenie np. 0,05%. Nie radzę wprowadzać z mety na sam początek dwóch nowych kosmetyków czyli Retinu i kwasów (Effaklar K), bo możesz nabawić się podrażnienia tylko najpierw retinoidy, a później jeśli okaże się, że jest taka potrzeba możesz dorzucić kwasy na noc na przemian z retinoidami.
Ja np. nie używam wogóle kwasów w postaci kremu, a jedynie w postaci toniku, którym przemywam twarz przed wsmarowaniem Retinu, ale też nie wprowadziłam go na samym poczatku, tylko po pewnym czasie, kiedy przekonałam się, że moja cera dobrze znosi retinoidy.

Ad 2) Effaclar to krem zawierający w swoim składzie kwasy BHA. Do nabycia w aptece.

Ad 3) 1% roztwór z Mazideł bezpośrednio na skórę

Polecam wątki:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=110816
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 17:47   #179
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

dziekuje Ci Basiu bardzo jestem niezmiernie wdzieczna
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 09:34   #180
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Do Basi39 i dziewczyny, ktora byla chetna na Retin-A: dziewczyny, nie dam rady do srody udac sie na "wyzebranie" recepty na te 5 opakowan. Postaram sie do konca tygodnia zalatwic to jakos.
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.