Pierwsza praca, nadzieje, ich brak.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-18, 11:42   #1
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613

Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....


Witam, jestem po Technikum Ekonomicznym chcę rozpocząć pracę no i... ZONK. Jestem za młoda, nie mam doświadczenia i w ogóle i w szczególe. Idę za studia zaoczne, więc chcę isc do pracy, chcę rozpocząć własne życie. Dlaczego tak ciężko jest w Polsce? Dlaczego nikt nas nie chce biednych żuczków? Kiedy mamy zdobyć te doświadczenie? Jestem dorosła i mam swoje potrzeby. nie wyobrażam sobie żebym ciągle była uzależniona od kogoś finansowo. Męczy mnie to. Zapewne znajdą się osoby, które są w podobnej sytuacji, zapraszam zatem do dyskusji.
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:03   #2
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Już nie wspomnę o tym jak chamsko nas traktują. Wczoraj zadzwoniłam na ogłoszenie "Pomoc do biura". Jakieś wstrętne babsko odebrało i mówi "Pracowała pani kiedyś w biuurze?" Nie, nie pracowałam "To nic z tego, Do widzenia!" I rzuciła słuchawką. Jakaś masakra. Nie znalazłyście się w podobnej sytuacji?
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:12   #3
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

A może jak będziesz studiować zaocznie to może idź na staż. Zawsze potem będziesz mieć już jakieś doświadczenie. Fakt nie płacą dużo ale lepsze to niż nic
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:19   #4
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

też zalezy jakiej pracy szukasz - nikt od razu nie da ci "ambitnej" pracy w której zostaniesz już "na zawsze"... od czegoś trezba zacząć a nie porywać się z motyka na słońce...

Bardzo duzo jest ofert dla studentów - takich "typowych srudenckich" prac : np w knajpach, na promocjach ...

ja od juz 3 rok pracuje na promocjach i całkiem sobie to chwale - nikt mnie nie zmusza do pracy--> jak mi sie chce to ide, a jak nie to mówie ze mi sie nie chce, kasa tez całkiem fajna z tego jest

Teraz złożylam CV do Sephory bo szukają dziewczyn i zobaczymy co z tego wyjdzie

cos na pewno znajdziesz. POWODZENIA
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:30   #5
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

tak jak pisała Hosenka nie porywaj się z motyką na księżyc - co prawda pracodawcy szukają teraz młodej kadry dobrze wykształconej z kilkuletnim doświadczeniem ale nie martw się i szukaj dalej na pewno coś znajdziesz - tym bardziej że trzeba poświęcić na to trochę czasu bo praca sama nie zapuka do drzwi. Nie wiem gdzie mieszkasz ale spróbuj pochodzić może po jakiś centrach handlowych - tam w tych butkiach chetnie zatrudniają studentów. Pozatym popytaj znajomych czy o czymś nie wiedzą bo ten sposób jest najprostszy na znalezienie pracy - jakbyś była z Wrocławia lub jego nie dalekich okolic to może mogłabym ci pomóc bo niedługo będą szukać osób do pracy tam gdzie pracuje moja siostra - bardzo chętnie studentki. Praca dość fajna całkiem przyzwoicie płacą.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:32   #6
Ima_
Raczkowanie
 
Avatar Ima_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 67
GG do Ima_
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

wiem co czujesz,sama szukałam pracy przez prawie rok aż wkońcu zarejestrowałam się w urzędzie i skierowali mnie na staż..niestety po miesiacu zrezygnowalam i to nie dlatego że znudziło mi się,czy też słabe zarobki ale poprostu atmosfera panujaca w firmie nie byla sprzyjajaca pracy,moja opiekunka uwazala ze skoro jestem stazystka to bede wszystko za nia robic,byla niesympatyczna,czesto rzucala chamskie uwagi,stwierdzilam ze nie dam soba pomiatac i poprostu odeszlam...teraz znow szukam pracy :/
nie powiem że jest lekko bo studiuje zaocznie i kasa jest potrzebna ale szacunek do siebie jest wazniejszy,tak sadze..
Ima_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:46   #7
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

No coz znalezienie pierwszej pracy bez znajomosci jest trudne, chyba, ze chce sie rozdawac ulotki lub stac na promocjach. Chociaz z tym drugim tez nie jest tak latwo. Na poczatek wiele ludzi bardzo sobie chwali staze jako pierwsze doswiadczenie. Nie wiem, jak jest pozniej z praca, bo sama na stazu nie bylam.
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 13:48   #8
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

idz na staz.... szkoda marnowac go przykladowo na prace w barze, zarejestruj sie jako bezrobotna... ofert stazowych jest cale mnostwo..
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 14:00   #9
bagera
Rozeznanie
 
Avatar bagera
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 786
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

co sądzicie o pracy kelnerki, czy któraś z was juz tak pracowała.Bo ja bym chciała tylko że godziny takie dziwne od 9 do 22 i od 10 do 23 przeciez to trzynascie godzin , czy przez cały ten czas bede latac od stolika do stolika, no i ja nie umiem nosić talerzy po 40 na jednej tacy, nie wiem jak to bedzie wyglądać ,czy któraś z was jest zorientowana może??
ja sie boje
mam na mysli jakąś knajpe oczywiście nie wesela
bagera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 14:04   #10
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

taaaa...s pieprz sobie wakacje na prace w barze, zaroisz tyle co na stazu badz przygotowaniu zawodowym jak nei mniej, i sie tylko naharujesz...

jak macie mozliwosc stazu czy przygotowania to sie idzie na to

przygotowanie - 3 miechy
staz 3-12 miecha
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 14:09   #11
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez bagera
co sądzicie o pracy kelnerki, czy któraś z was juz tak pracowała.Bo ja bym chciała tylko że godziny takie dziwne od 9 do 22 i od 10 do 23 przeciez to trzynascie godzin , czy przez cały ten czas bede latac od stolika do stolika, no i ja nie umiem nosić talerzy po 40 na jednej tacy, nie wiem jak to bedzie wyglądać ,czy któraś z was jest zorientowana może??
ja sie boje
mam na mysli jakąś knajpe oczywiście nie wesela
nie dziwne - bardzo normalne... tak sie pracuje jako kelnerka co prawda nie wszedzie ale przewaznie
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 14:49   #12
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

ja zaczynalam od telemarketingu, bylo trudno ale jestem wygadana a w takich firmach wszystkich przyjmują. Dlugo tam miejsca nie zagrzalam bo po niecalych 3 miesiacach wkrecilam sie do banku po znajomosci- a znajomośc tą zawarlam wlasnie w tej mojej pierwszej pracy.
Ja zaczynalam z pierwszą pracą ponad 2 lata temu wiec niewiem jak jest teraz gorzej czy lepiej.. ale na staz bym raczej nie poszla, za te pieniadze.
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 15:00   #13
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
ja zaczynalam od telemarketingu, bylo trudno ale jestem wygadana a w takich firmach wszystkich przyjmują. Dlugo tam miejsca nie zagrzalam bo po niecalych 3 miesiacach wkrecilam sie do banku po znajomosci- a znajomośc tą zawarlam wlasnie w tej mojej pierwszej pracy.
Ja zaczynalam z pierwszą pracą ponad 2 lata temu wiec niewiem jak jest teraz gorzej czy lepiej.. ale na staz bym raczej nie poszla, za te pieniadze.
No właśnie telemarketing. Dużo jest takich ofert. Mozesz napisać cos o tej pracy? w jakiej firmie, co robisz no i czy to jest caly etat.
Niestety nie moge isc na staz bo musze sie utrzymac a 450zl nie starczy mi nawet na mieszkanie... co prawda sama mieszkac nie bede ale wiadomo. to nie życie - to wegetacja
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 10:00   #14
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

moja koleżanka z roku tez pracuje w telemarketingu i jest zadowolona
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 18:06   #15
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez zuziunia13
No właśnie telemarketing. Dużo jest takich ofert. Mozesz napisać cos o tej pracy? w jakiej firmie, co robisz no i czy to jest caly etat.
Niestety nie moge isc na staz bo musze sie utrzymac a 450zl nie starczy mi nawet na mieszkanie... co prawda sama mieszkac nie bede ale wiadomo. to nie życie - to wegetacja
To bylo 2 lata temu w sumie praca polegala na dzownieniu po bazach adresowych i wciskaniu kitu- w moim przypadku byla to sprzedaz oprogramowania komputerowego o ktorym nawet pojecia nie mialam. W brew pozorom jakos mi to szlo, i sprzedaz sie krecila, trzeba bylo dobrze zabajerowac, wiadomo rozmowy z prezesami itd.. a teraz najlepsze >> od sprzedanego programu przypadalo mi AZ 6% od wartosci programu, taką zajefajną miałam prowizje. Wcale nie jest latwo tak sprzedac przez tel programy o wartosci 1000 i wiecej.
To nie jest normalna praca - jesli dają podstawe plus prowizje jest ok, ale na samej prowizji jest ciezko, nie mozna zaplanowac wydatkow, nie wiadomo jak sie wyjdzie na koniec miesiaca. w moim przypadku bylo to w okolicach 800 złotych, czasem bralam udzial w jakis "konkursach" ktore mialy nas zmotywowac..
Nigdy bym tego nie traktowala jak normalnej pracy to tylko okres "wegetacji" tak na jakis czas, jest to ogolnie wbrew moim zasadom. Ale atmosfera byla super
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:07   #16
natalii87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wlkp.:D
Wiadomości: 3 869
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

moja sytuacja jest podobna. tzn w tym roku ukończylam liceum ogólnokszatłcace. na głupie wyniki matury musze czekac do lipca
<pozdrowienia dla kochanego ministerstwa oswiaty> chciałbym isc gdzies do pracy ale myse o studiach. staż tez odpada< wole 6 miesięcy popracowac niżeli 3 tj. do października> praca dorywcza? totany zonk w mojej miejscowosci nigdzie jej nie znajde(dalekie okolice poznania) mam zamiar isc do urzedu i sie zarejestrowac co bedzie? czas pokaże...

tylko wiece co mnie najbardziej wnerwiło?!!!!!!!! te chol**** układziki. moja znajmoma z równoległej klasy dostała prace!!!! ale gdzie??? oczywiście u znajomego jej rodziców. co więcej pracuję w biurze jak się o tym dowiedziałam myślałam że spadnę z krzesła. to duza firma i wierzcie mi ,że pracuje w niej wiele studentów ale oni co najwyżej pracować fizycznie. i nie chodzi o to,że jestm zawistna. po prostu zaczyny rozumiec co to "układzik"... "kontakcik"....

ogólnie mam dziś doła=>zjadłam tablicze czekolady

ale dobrze, że komuś mogę powiedziec o swoich odczuciach
natalii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:36   #17
gosia51
Raczkowanie
 
Avatar gosia51
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 60
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Jeżeli chodzi o prace po znajomości, to zależy z której strony patrzeć: jeżeli ktoś dostaje prace po znajomości to aż nas ..., ale jeśli chodzi już o nas i nasze znajomości, to większość z nas nie miała by nic przeciwko.
Moja pierwsza praca i nadal nią jest (niestety), to praca w hipermarkecie
Skończyłam liceum, zdałam mature, zdałam na studia, ale niestety nie mogłam dalej sie uczyć, ponieważ potrzebne były pieniądze. Poszłam do pracy (znalazłam dosyć łatwo) i ... utknełam tam.
Nie miałam znojomości więc mam taką prace a nie inną.
Nie jest aż tak żle jak mówią, ale mogło być lepiej.
gosia51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 00:07   #18
come fly with me
Raczkowanie
 
Avatar come fly with me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 461
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

też szukam pracy.. i też perspektywy niezaciekawe co prawda nie oczekuje wiele i o "kokosach" zarobkowych też nie marzę wcale, w mimo to nie jest łatwo coś znaleźć. Póki co chcieli mnie zatrudnić jedynie w McDonaldzie... ale płacili 4,5 zł za godzinę, no i zapowiadał się niezły "zapieprz" więc zrezygnowałam... chciałabym popracowac w sklepie jako ekspedientka, praca wydaje się być lżejsza niż w jakiejs knajpie, zarobki też nie są powalające, ale cóż - od czegoś trzeba zacząć. Poskładałam CV ze zdjeciami chyba do wszystkich sklepów w okolicznych centrach handlowych mam nadzieje że coś z tego wyjdzie!!
Wam też życzę powodzenia
__________________

come fly with me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 07:35   #19
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

najwygodniej w Twoim wieku zapisac się i zrobić staż anuż się uda i pracodawca później zatrudni Cię na etat to jedyny sposób gdzie możesz łatwo i szybko zdobyć doświadczenie..
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 09:40   #20
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
najwygodniej w Twoim wieku zapisac się i zrobić staż (...) to jedyny sposób gdzie możesz łatwo i szybko zdobyć doświadczenie..
A jak jest z praca po stazu? Chca przyjmowac? Czy pracodawcow "zadowala" takie doswiadczenie?
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:55   #21
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Nierika
A jak jest z praca po stazu? Chca przyjmowac? Czy pracodawcow "zadowala" takie doswiadczenie?
zależy od tego, gdzie staż się wybierze. Jeśli są to typowe instytucje państwowe, różne banki, sądy, Zusy to tam raczej nie przyjmują bo to nie zależy od przełożonego czy szefa ale od "góry" no i przeważnie trzeba mieć wyższe wykształcenie. Ale jeśli się ma staż w jakichś prywatnych firmach to tam chętnie potem przyjmują. Warto więc samemu porozglądać się i złozyć cv do wybranych firm niż czekać na łaskawość UP
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:07   #22
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Już mówiłam że nie utrzymam się ze stażu i nie mam zamiaru się na staż wybierać. Ja również porozsyłałam mnóstwo aplikacji to sklepów odzieżowych i czekam jak dureń. Ale wczoraj mój tatuś kochany powiedział że próbuje załatwić mi pracę u siebie (Biacomex - autoryzowany dealer Seata i niedługo Forda). To jest dla mnie wspaniała wiadomość. Super by było żeby wypaliło. Zatrudniłam całą rodzinkę, żeby jak coś to dała mi znać czy jakaś robotka jest. Bo jak inaczej jak nie przez znajomości? W dzisiejszych czasach inaczej się nie da, chyba że ma się fuksa. Dziękuję że są tacy którzy mnie rozumieją
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:09   #23
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez beat@
A może jak będziesz studiować zaocznie to może idź na staż. Zawsze potem będziesz mieć już jakieś doświadczenie. Fakt nie płacą dużo ale lepsze to niż nic
Be@tko gdzie Ty się uczysz ? bo widzę w podpisie że masz identyczne przedmioty jak ja
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:11   #24
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
zależy od tego, gdzie staż się wybierze. Jeśli są to typowe instytucje państwowe, różne banki, sądy, Zusy to tam raczej nie przyjmują bo to nie zależy od przełożonego czy szefa ale od "góry" no i przeważnie trzeba mieć wyższe wykształcenie. Ale jeśli się ma staż w jakichś prywatnych firmach to tam chętnie potem przyjmują. Warto więc samemu porozglądać się i złozyć cv do wybranych firm niż czekać na łaskawość UP
Ale nie chodzi mi o placowke, gdzie sie odbywa staz tylko ogolnie. Gdy wpisujesz w CV, ze odbyles staz tu i tu. Jak firmy patrza na takie doswiadczenie zasponsorowane przez UP?
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:14   #25
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Też właśnie skończyłam LO i jestem w trakcie poszukiwania pracy. Roznoszę CV gdzie tylko się da, przeglądam ogłoszenia w internecie, dzwonię, ale niestety nawet jeśli ktoś obieca, że oddzwoni i umówi mnie na rozmowę, to czekać przy telefonie nie ma sensu, bo milczy :/
Teraz staram się o pracę w McDonalds, we wtorek jadę do Katowic zrobić badania, mam nadzieję, że dostanę tą pracę - kierownik powiedział, że na razie przyjmują sporo osób, więc jak się pospieszę, to mam szansę. Chociaż chyba wolę nie robić sobie zbyt wielkich nadziei...
Nie myślałam, że będzie tak ciężko - jakoś w zeszłym roku wiele moich znajomych po maturze bez trudu zaczepiło się w jakichś knajpkach itp.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:18   #26
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Nierika
Ale nie chodzi mi o placowke, gdzie sie odbywa staz tylko ogolnie. Gdy wpisujesz w CV, ze odbyles staz tu i tu. Jak firmy patrza na takie doswiadczenie zasponsorowane przez UP?
myślę, że odbierają to pozytywnie. Zresztą zawsze przy rozmowie kwalifikacyjnej pytają o doświadczenie, więc masz się już czym pochwalić. Na stażu pracujesz jak normalny pracownik tyle, że dostajesz mniejsze wynagrodzenie. Umiejętności zyskujesz więc takie same, zresztą pracodawca na koniec stażu określa nabyte umiejetnosci i wystawia opinię.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:20   #27
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Nie myślałam, że będzie tak ciężko - jakoś w zeszłym roku wiele moich znajomych po maturze bez trudu zaczepiło się w jakichś knajpkach itp.
Szczerze mówiąc ja też myślałam że szybko znajde pracę, bo jest dużo ogłoszeń, ale jest dużo oszustów i ja już sie nie raz natknęłam. A co do knajpek. Teraz jest bardzo dużo ofert na barmanki i do knajpek na kelnerki. Na pewno coś znajdziesz
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:28   #28
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez zuziunia13
Szczerze mówiąc ja też myślałam że szybko znajde pracę, bo jest dużo ogłoszeń, ale jest dużo oszustów i ja już sie nie raz natknęłam. A co do knajpek. Teraz jest bardzo dużo ofert na barmanki i do knajpek na kelnerki. Na pewno coś znajdziesz
ofert na kelnerki jest naprawdę sporo, ale czy to trzeba lubić
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:28   #29
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Ja pracowałam po maturze przez 4 miesiące jako kelnerka. Bez żadnego doświadczenia, przyszłam z ulicy i dostałam prace Wszystkiego mnie tam nauczyli, a była to elegancka restauracja w Rynku. jak się chce można zarobic bardzo dużo. Mnie się średnio chciało (wakacje... ) i pracowałam najmniej jak się dało, czyli po 6 godzin dziennie. Nikt mi nie kazał nosić po 40 talerzy na jednej ręce. Ale łażenie po 10 razy do jednego stolika było męczące, więc w końcu sama chciałam nosić więcej. Praca ciężka była. Nogi bolały. Ale byłam zadowolona.

Teraz szukam czegoś innego. Na szczęście w Krakowie wcale nie trudno o pracę jak się tylko chce.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 11:11   #30
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

dziewczyny maja racje trzeba szukac pracy typowej dla studentó,a takiej w necie znajdziesz sporo,poszukaj sa tam ogłoszenia w twoim miescie,albo w poblizu tez moze sie cos znajdzie,sama jestem po maturze i sobie tak patrzyłam po ofertach
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.