Co się dzieje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-23, 22:37   #1
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591

Co się dzieje?


Hej babki! Mam poważny problem i nie wiem, co robić! Oczywiście chodzi o paznokcie, a raczej to, co z nich zostało Nie wiem dlaczego, ale od około miesiąca strasznie zaczęły mi się łamać i rozdwajać paznokcie. Wcześniej było wszystko w porządku, od kiedy zaczęłam stosować Nail Tek miałam paznokcie niemal jak tipsy, a teraz nic mi po nich nie zostało. Po prostu w kilka dni połamały mi się wszystkie paznokcie, więc je obciełam i zaczęłam czekać, az odrosną, a one od tej pory strasznie się rozdwajają Łykam tabletki, nadal używam różnych odżywek ( w tym NT),szklane pilniki i te sprawy mam opanowane i nic Już nie mam siły. Wczoraj obciełam paznokcie bardzo króciutko,bo strasznie się rozdwajały a dzisiaj na tych króciuteńkich paznokciach zrobiły się "zadziory" i zaczęły mi odpryskiwać warstwy paznockia przy końcówkach. Czy tak się dzieje, sama nie wiem, na wiose, czy Wy też tak macie, że są "tłuste" i "chude" miesiące ładnych paznokci czy moze przyczyna tkwi gdzie indziej? Poradźcie prosze....
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 22:54   #2
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Co się dzieje?

Ja nie wiem, ale zdaza mi sie z ni z tego ni z owego moje pazurki maja gorsze dni.
Wtedy dbam tak jak dbalam i przez jakis czas ciagle spilowuje na kikuty i daje im odpoczac
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 23:19   #3
Katarzynka21
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka21
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 614
GG do Katarzynka21
Dot.: Co się dzieje?

na stan paznokci wplywa wiece rzeczy,stres,zla dzieta ,toksyny .... ja tez tak czasem mam ,raz moje pazurki sa mocne i ladne a kiedy indziej strasznie sie rozdwajaja i nie wiem czego.... Kiedys bardzo sie zmartwilam,myslalam ze moze to kwestia jakiejs choroby :/
a moczylas ostatnio pazurki w wodzie albo w detergentach a moze masz jakis niedobor witami albo mikroelementow bo to tez wplywa na rozdwajanie sie poznokci ...hmmmm na lamliwosc paznokci ma tez wplyw zaburzenia w ukladzie trawiennym lub zaburzenia w odzywianiu .... a nie zaczelas gwaltowenie tyc ??

Widzisz ile rzeczy ma wplyw na nasze pazurki , nie martw sie wszystko bedzie dobrze ,
Pomocz pazurki w oliwie z oliwek wcieraj krem witaminke A lub E i bedzie dobrze !!!

Pozdrawiam
__________________
Katarzynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 13:06   #4
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Co się dzieje?

Pielegnację pazurków masz opanowaną ja bym upatrywała tak naglej łamliwośći paznokci w czynnikach typu stres,zła dieta,może detergenty .Ale dziwi mnie fakt ,że były sobie zdrowe rosły ładnie i zmarniały z dnia na dzień.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:15   #5
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: Co się dzieje?

Właśnie najgorsze jest to,że z dnia na dzień. Najpierw jeden, potem i drugi i tak posżło dalej. Pomyślałam sobie,że skoro od prawie 5 miesięcy miałam je długie, to się troche osłabyły. Skróciłam je i czekałam cierpliwie,aż odrosną. A tu taka porażka. Jak już mi odrastają, to rozdwojone Mocze je w różnych cudach, wcieram w nie najdziwniejsze specyfiki i nic nie pomaga, nawet tabletki,które łykam od miesiąca. A moze to jest faktycznie spowodowane stresem, albo złą dietą, bo innego wytłumaczenia nie widze-mam nadzieje jednak, że to nie jakaś grzybica, bo nawet nie mam czasu na dermatologa
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 19:59   #6
chiqita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 32
Dot.: Co się dzieje?

ja niewiem dokładnie co sie stało ale na takie pazurki jakie ty masz przyda sie olejek rycynowy....lub oliva z olivek mi to pomaga trzymaj tak gdzieś około15 10 min. aby coś zadziałało...
chiqita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 09:45   #7
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: Co się dzieje?

No właśnie mocze paznokcie i w oliwie z oliwek i w olejku rycynowym, a one wciaż się rozdwajają i to już prawie do połowy paznokcia A czy moze być to spowodowane np tym,że używałam przez cały czas NT i jak wiadomo,są one dosyć mocne, więć może "przedobrzyłam" i paznokcie dlatego stały się słabe i łamliwe? Już sama nie wiem co o tym myśleć i boje się,że nakładając kolejne warstwy odżywek tylko pogarszam sprawe.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 12:09   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Co się dzieje?

Tabletki pomogą prawdopodobnie dopiero po jakichś 2-3 miesiącach, bo tyle trwa pełny okres wzrostu paznokcia, tj. całego nowego paznokcia - dlatego nie przerywaj stosowania. Jeśli przyczyną są niedobory jakichś mikroelementów lub witamin w diecie, to najlepiej byłoby sprawdzić, jakich, i pod tym kątem dobrać suplement, bo przecież te wszystkie tabletki mają bardzo różne składy. A może przesadziłaś z jakimś mikroelemntem? Czasem przy zbyt dużej ilości objawy mogą być podobne, do tych przy niedoborze.
Odżywki na pewno zabezpieczą trochę paznokcie, więc ja bym nie rezygnowała. Ale lepiej przejdź się na wszelki wypadek do dermatologa, bo jeśli to tak z dnia na dzień, to może to jakiś pasożyt czy zakażenie? Grzybicę chyba byłoby widać w postaci takich żółto-szarych
"zacieków".
Podobno jeśli za długo używa się NT II, to paznokcie mogą się zrobić za twarde i zacząć pękać, ale chyba nie rozdwajać
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:15   #9
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Co się dzieje?

Ja jestem za tym zeby pazurki spilowac na zapalke, i taki stan utrzymac przez ok miesiac, w tym czasie olejki, odzywki... dac im odpoczac
Mi to pomaga
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 21:38   #10
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: Co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez Midi
Tabletki pomogą prawdopodobnie dopiero po jakichś 2-3 miesiącach, bo tyle trwa pełny okres wzrostu paznokcia, tj. całego nowego paznokcia - dlatego nie przerywaj stosowania. Jeśli przyczyną są niedobory jakichś mikroelementów lub witamin w diecie, to najlepiej byłoby sprawdzić, jakich, i pod tym kątem dobrać suplement, bo przecież te wszystkie tabletki mają bardzo różne składy. A może przesadziłaś z jakimś mikroelemntem? Czasem przy zbyt dużej ilości objawy mogą być podobne, do tych przy niedoborze.
Odżywki na pewno zabezpieczą trochę paznokcie, więc ja bym nie rezygnowała. Ale lepiej przejdź się na wszelki wypadek do dermatologa, bo jeśli to tak z dnia na dzień, to może to jakiś pasożyt czy zakażenie? Grzybicę chyba byłoby widać w postaci takich żółto-szarych
"zacieków".
Podobno jeśli za długo używa się NT II, to paznokcie mogą się zrobić za twarde i zacząć pękać, ale chyba nie rozdwajać
Kurcze problem w tym,że jak już miałam twarde pazurki, to przestałam stosować tabletki. Miałam około miesięczną przerwe i wszystko było w porzadku, a teraz jest po prostu katastrofa
Paznokcie spiłowałam na "zapałke" ale co z tego, skoro nawet teraz ,kiedy są takie krótkie, wciąż się rozdwajają Już nie wiem co robić, bo rozdwajają mi się ok 1/4 paznokcia Może to nie grzybica, ale cos musiałam zrobić źle. Moze to dlatego,że odstawiłam tabletki, albo przedobrzyłam z NT. Już sama nie wiem, i coraz bardziej się załamuje, bo nie widać żadnej poprawy, a nawet z dnia na dzień jest coraz gorzej
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe

Edytowane przez catherinne24
Czas edycji: 2006-05-29 o 12:07
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 09:18   #11
chiqita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 32
Thumbs up Dot.: Co się dzieje?

może idz na wszelki wypadek do kosmetyczki?...może ona coś zaradzi: w takimprzypadku chyba będzie najlepiej możliwe że to jakaś nagła choroba oczywiście ja ci niczego złego nieżycze
chiqita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-29, 13:11   #12
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Co się dzieje?

Catherinne, wydaje mi się, że powinnaś iść jak najszybciej do dermatologa i powiedzieć lekarzowi, że to pękanie pojawiło się nagle. Chyba przy niedoborze jakichkolwiek składników odżywczych zmiany nie byłyby aż tak błyskawiczne Ja się nie znam zupełnie na chorobach skórnych, ale oprócz grzybicy jest przecież jeszcze dużo innych schorzeń, może to jakaś łuszczyca czy coś. Im szybciej pójdziesz do lekarza, tym szybciej i skuteczniej da się to pewnie wyleczyć
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 13:17   #13
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Co się dzieje?

Tez jestem za tym zeby z takimi problemami jak juz gdzies isc to do dermatologa (czyli osoby po medycynie, ktora zna sie na rzeczy) niz do kosmetyczki (z obserwacji - do szkol kosmetycznych idzie wiecej dziewczyn ktore do lepszej szkoly by sie nie dostaly, chociaz znam tez przypadki ze naprawde madre i inteligentne dziewczyny rzucaly dobre studia na rzecz studium kosmetycznego bo czuly "powolanie" - wiec mozna roznie trafic )
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 21:51   #14
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: Co się dzieje?

Kurcze obawiam się,że bez dermatolga się nie obejdzie Najgorsze jest to, że piłuje je a one wciąż się rozdwajają. Jak tylko pomaluje je jakimś lakierem (oczywiście na odżywke) to po kilku godzinach lakier mi odchodzi z warstwą paznokcia Jestem załamana, bo miałam takie śliczne paznokcie, a teraz wyglądają jakbym conajmniej zerwała z nich tipsy Mocze je w oliwie, maluje na przemian różnymi odżywkami, bo już sama nie wiem, czy niektóre z nich mi nie służą, a paznokcie wciaż są w coraz to gorszym stanie-aż mnie opuszki bolą jak pisze na klawiaturze A tak nie chce zakładać tipsów, ale jak tak dalej pójdzie, to chyba bez tego się nie obejdzie Poczekam jeszcze troche i wtedy pójde do dermatologa, bo nawet nie mam kiedy no i łudze się jeszcze,że się to zmieni... Oj ale mnie to wkurza tyle zabiegów i wszystko na nic
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.