Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-28, 14:08   #1
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Question

Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas


Witam
Mam problem z kolorytem moich policzków. Około rok temu zaczęłam stosować krem matujący na policzki, gdyż bardzo mi się świeciły, obecnie nie mam ze świeceniem już większego problemu, tylko trochę mi się czasem świecą (ciężki wysiłek). Odstawiłam ten krem po kilku miesiącach używania bo zauważyłam że powoduje zaczerwienienia moich policzków. I to nie jest taki tam mały rumieniec ale ja mam po prostu paląco czerwone policzki. Kolor czerwony moich policzków zaczyna się tuż pod dołkami pod oczami- czyli jakieś 1,5cm pod okiem, dalej zaczerwienienie na całej długości przylega do nosa, schodzi nieco niżej do ust no i w stronę uszu blednie. Dodam ze zaczerwieni9enie zwiększa się gdy jest mi gorąco (a jak zimno to blednie), również zwiększa się w sytuacjach stresowych.
Naprawdę nie wiem co z tym zrobić, chciałabym pozbyć się tego zaczerwienienia bo bardzo mi ono przeszkadza.

Zależy mi na poleceniu jakiś kremów (mam cerę wrażliwą), lub masaży, maseczek, czegokolwiek byleby tylko nie mieć CIĄGLE czerwonych policzków, bo dodam że mam tak przez cała dobę


z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez wisienka
Czas edycji: 2006-05-28 o 16:45
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 15:39   #2
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Masz pewnie po prostu pękające naczyńka. Poszukaj wyszukiwarką w archiwum, bo na ten temat było sporo wątków. Polecam też KWC - są specjalne działy o kremach na naczyńka.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 15:50   #3
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

ale kolor mojej skóry sie zmienia, raz jest bardziej czerwona raz mniej, a przy naczyńkach jest chyba cały czas poprostu czerwona. Poza tym nie wiem czy to to samo co ppajączki.. ale ja nie mam żadnych takich rzeczy na twarz.
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 15:57   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Nie trzeba mieć wcale pajączków. Po prostu intensywna czerwień na policzkach, albo inny kolor w zależności od głębokości położenia tych naczynek. I nie jest to cały czas. Pojawia się właśnie przy zmianach temperatury, piciu gorących płynów, jedzieniu gorących potraw.

Polecam artykuł:
http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmetyczny_naczynka.php
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:02   #5
wild_rose
Raczkowanie
 
Avatar wild_rose
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Cytat:
Napisane przez wisienka
ale kolor mojej skóry sie zmienia, raz jest bardziej czerwona raz mniej, a przy naczyńkach jest chyba cały czas poprostu czerwona. Poza tym nie wiem czy to to samo co ppajączki.. ale ja nie mam żadnych takich rzeczy na twarz.
jeśli kolor Twojej skóry się zmienia to oznacza że masz cerę naczynkową. pod wpływem różnych czynników ( temper. alkohol, pogoda, wiatr) raz skóra twarzy jest bardziej czerwona, a innym razem jest mniej czerwona.Naczynka rozszerzają się i zwężają.A cera naczynkowa to nie to samo co pajączki. Owszem przy takiej skórze często występują pajączki ale ja nie mam żadnych pajączków. a mam skłonność do zaczerwienienia się cery pod wpływem różnych warunków atmosferycznych, wysokiej, niskiej temeratury.Używam kremów Erisa nawilżający do cery naczynkowej i Dax cosmetics Prefekta do naczynkowej.
wild_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:12   #6
M_ileczka
Rozeznanie
 
Avatar M_ileczka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 589
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

.

Edytowane przez M_ileczka
Czas edycji: 2008-10-05 o 12:29
M_ileczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:24   #7
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

oj dziękuję wam za odpowiedź.
A myślicie ze dermatolog poleciłby jakieś lekarstwo?? Są jakieś na prawdę skuteczne lekarstwa na wyleczneie skóry naczyńkowej? Czy to poptostu taka skóra... i nic się nie da z tym zrobić....


A jeszcze coś powiem, od 3 miesiecy używam kremy Oriflame, zmniejszajacego zaczerwienienie skóry (Calm Down Face Cream) no i nawet fajnie działa pod względem nawilżania, ale niestety za dużych rezultatów "uspokajania" nie widzę
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 16:43   #8
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

daje zdjęcie, które pokazuje ekstremalną sytację, może troce niewyraźne, ale przynajmniej będzie wiadomo jak to wygląda.....

zdjęcia lepiej nie powiększać lepiej wygląda jako ikonka
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:00   #9
M_ileczka
Rozeznanie
 
Avatar M_ileczka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 589
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

.

Edytowane przez M_ileczka
Czas edycji: 2008-10-05 o 12:29
M_ileczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 23:02   #10
maciek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

mam to samo co ty... kurde poradżcie coś sensownego... Bo jak narazie to się kamufluję podkładami... a to niewiele daje...
maciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 15:25   #11
19MICHAL90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Witam
Mam też bardzo duży problem z zaczerwieniem na twarzy. Mozna powiedziec ze jestem czerwony jak burak!!! nie lubie własnie wyrózniać sie od innych czerwonymi policzkami które nasilają sie po alkoholu do takiego stopnia ze mam cała twarz czerwoną.
Własnie nie wiem jak z tym walczyc bo wypiciu wiekszej ilosci alkoholu mam bardzo wysokie cisnienie dochodzące do 190/150 i boje sie o moje zdrowie! A na dodatek jestem młodym chłopakiem zaledwie 18 lat...
Bardzo prosiłbym o jakąś kolwiek pomoc, porade. Ogólnie coś aby mi to zlikwidować.
Pozdrawiam
Czekam na szybką odpowiedź
19MICHAL90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-20, 10:30   #12
katia105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7
Exclamation Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

ja też mam rumieńce....i co użyć żeby to jakoś zakryć bo na imprezie nie chciałabym żeby to bylo po mnie widać...proszę o pomoc jakiego kosmetyku użyć na wyjście??
katia105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 17:19   #13
kasiot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Mam pytanie... Czy jeśli moje rumieńce pojawiają się wtedy, gdy jestem zmęczona i wyczerpana (głównie wieczorem kiedy wracam ze szkoły, bądź po treningu) to oznacza, że mam skórę naczynkową?
kasiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:19   #14
katia105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Nie wydaję mi się...poprostu zmęczyłaś się i to nie manapewno nic wspólnego znaczynkami więc się nie martw
katia105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 22:38   #15
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Cytat:
Napisane przez kasiot Pokaż wiadomość
Mam pytanie... Czy jeśli moje rumieńce pojawiają się wtedy, gdy jestem zmęczona i wyczerpana (głównie wieczorem kiedy wracam ze szkoły, bądź po treningu) to oznacza, że mam skórę naczynkową?
mam dokładnie takie samo pytanie
Mam cere tłusta z rozszerzonymi porami i okresowo podskórniakami. Gdy jestem niewyspana moja twarz jest cała zaczerwieniona (moze nie jakos bardzo, ale widocznie). To samo dzieje sie pod wpływem wysokiej temperatury i silnych emocji. Nie mam nigdzie tzw.. pajaczków i moja cera raczej nie jest wrazliwa. Czy mozliwe abym miała cere naczynkową?
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:58   #16
AlutexxxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

witam!
Ja osobiście uzywam teraz żelu oczarowego wprawdzie zaczęłam go używac pare dni temu ale moge przyznać że efekty są znakomite moja skóra jest gładka i nie ma juz takiej skłonność do czerwienienia się Polecam wszystkim! sama spróbuje jeszcze hydrolat z kocanki. Zdam relację

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Mam pytanie jaki krem nalezy stosować żeby moje czerwone poliki znikły szybciej? Stosuje żel oczarowy i troche pomaga ale ja wolałabym wiekszych efektów!
AlutexxxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 18:58   #17
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Red face Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

90Michał90, Twój problem z czerwonymi polikami polega na tym, że masz nadciśnienie! Ja też miewam, ale u mnie dochodzi do 130/90 i już dostała tabletki na obniżenie. KONIECZNIE idź do lekarza, bo nadciśnienie może prowadzić do zawału/wylewu/zmian w sercu, które baaaardzo długo się cofają (mnie zmiany spowodowane nadciśnieniem podobnym do Twojego cofały się przez 8 lat). Wątpię, aby alkohol powodował takie ciśnienie. Idż do lekarza i niech ten Cię zbada, jeśli masz za wysokie ciśnienie poproś o skierowanie do poradni leczącej nadciśnienie. Nie odwlekaj tego, bo to niebezpieczne.

Pozdrawiam
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 16:56   #18
dzanus14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Ja mam ten sam problem.
Słyszałam, że ten krem jest bardzo dobry, sama zobacz recenzje

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...wienieniom.htm

Mam zamiar go sobie kupić
dzanus14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 17:29   #19
Violet_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Dziewczyny, możecie mi pomóc? Zastanawiam się czy ja też mam cerę naczynkową ponieważ jak rano wstaję, to dosłownie mam idealną cerę- bez choćby jednego zabarwienia, nie widać nawet krostek. Natomiast jak wychodzę gdzieś, to po wejściu do pomieszczenia mam strasznie czerwone poliki ale do tego uwydatniają się worki pod oczami. Czytałam, że u cery naczynkowej charakterystyczne są popękane naczynka i różne ślady (nie wiem jak to nazwać, po prostu widziałam zdjęcia ), a ja czegoś takiego nie mam tylko po prostu te zaczerwienienia, które utrzymują się mniej więcej do wieczora. Czy samo to też świadczy o takiej cerze?
Violet_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 09:41   #20
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Cytat:
Napisane przez Violet_1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mi pomóc? Zastanawiam się czy ja też mam cerę naczynkową ponieważ jak rano wstaję, to dosłownie mam idealną cerę- bez choćby jednego zabarwienia, nie widać nawet krostek. Natomiast jak wychodzę gdzieś, to po wejściu do pomieszczenia mam strasznie czerwone poliki ale do tego uwydatniają się worki pod oczami. Czytałam, że u cery naczynkowej charakterystyczne są popękane naczynka i różne ślady (nie wiem jak to nazwać, po prostu widziałam zdjęcia ), a ja czegoś takiego nie mam tylko po prostu te zaczerwienienia, które utrzymują się mniej więcej do wieczora. Czy samo to też świadczy o takiej cerze?
nie wiem o co Ci chodzi z tymi sladami? o pajaczki? Nie kazda cera naczynkowa ma pajaczki

ja tez mam cere naczynkowa i tak samo jak Ty-jak sie budze to jest idealna ale jak np wyjde na zimno, zgrzejew sie czy cos to juz mam rumience, a niestety nie da sie unikanac takich sytuacji (choc moja cera to gorzej na mroz reaguje)

mozesz poprobowac kremow chroniacych przed wplywem srodowiska+puder i jesli masz tylko trochę wrazliwą cere to moze czasem Cie uratuje przed czerwonymi policzkamli

a tak poza tym to wyciag z kasztana+wit c ponoc pomagaja na dluzsza mete(kosmetyczka mi tak doradzila-ja dopiero zaczynam wiec sie jeszcze nei wypowiem)
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 18:19   #21
Martamartamarta14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

Witam mam bardzo podobny problem tylko że mam od kilku lat bardzo czerwone policzki i są to tylko policzki reszta twarzy jest blada nie wiem od czego to ale bardzo mi to przeszkadza gdy jest zimno policzki są oczywiście dużo bardziej czerwone gdy jest ciepło tak samo bardzo zaczerwienione,gdy się kapie w ciepłej wodzie tez bardziej czerwone..nie wiem od czego to a bardzo chciałabym się ich pozbyć bo to mój duży kompleks a jedna warstwa podkładu to za mało żeby je zakryć. Pomocy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15654574914111396037019.jpg (99,9 KB, 7 załadowań)
Martamartamarta14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 08:22   #22
Majkoska
Raczkowanie
 
Avatar Majkoska
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 73
Dot.: Mocno ZACZERWIENIONE policzki przez cały czas

ja miałam właśnie problem z naczynkami także chodziłam na zabiegi :<
Majkoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-14 09:22:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.