Mikrodermabrazja u lekarza lub kosmetyczki. WĄTEK ZBIORCZY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-29, 15:34   #1
Zuziaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 6
Arrow

Mikrodermabrazja u lekarza lub kosmetyczki. WĄTEK ZBIORCZY.


Czy ktoś wykonywał ten zabieg? Jak oceniacie jego skuteczność w usuwaniu przebarwień i plytkich blizn potrądzikowych?
Zuziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 15:13   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Mikrodermabrazja u lekarza lub kosmetyczki /wątek zbiorczy/

Dziewczyny czy ktoras z was robila sobie zabieg mikrodermabrazji.Bardzo prosze o pare slow na ten temat.Dzieki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 15:16   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: mikrodermabrazja !!

Moze uda Ci sie znalezc w archiwum Twojego Stylu artykuly na ten temat. Bodajze w ubieglym roku dosc obszernie opisywano dermabrazje.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 15:23   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: mikrodermabrazja !!

Ja juz wszystko przestudjowalam szukam kogos kto ten zabieg robil .Chcialam sie dowiedziec jak jest po.Dzieki za porade czy to nie jest poularne w polsce ?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 15:27   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: mikrodermabrazja !!

Wydaje mi sie, ze jest to zabieg dosc radykalny i moze jako taki nie jest zbyt popularny...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-14, 12:02   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: mikrodermabrazja !!

Sorry, że się wpycham, ale czy możecie mi powiedzieć co to jest?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-13, 15:33   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: mikrodermabrazja

Hej
Ja jestem w trakcie serji, miałam już 5 zabiegów, mam zamiar zrobić jeszcze 3. Skutki? Marne, początkowo były efekty, nie pojawiały mi sie juz wypryski, ale z każdym kolejnym zabiegiem jest coraz gorzej, nie wiem może to przejściowe. Co do blizn,jest lepiej, są płytsze, a wyskakujące wypryski nie są tak głębokie jak wcześniej. Może Tobie pomoze, ale ja dybym miała jeszcze raz decydowac sie na mikrodermabrazje, powaznie bym sie zastanowiła, Tobie też radze, poszykaj jakichs innych sposobów zanim zdecydujesz sie na ten.Powodzenia i napisz co zdecydowałaś
Zuziaa napisał(a):
> Czy ktoś wykonywał ten zabieg? Jak oceniacie jego skuteczność w usuwaniu przebarwień i plytkich blizn potrądzikowych?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-10-14, 16:32   #8
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: mikrodermabrazja

Dagmara, czy możesz dowiedzieć się o markę i model aparatu, którym wykonywane są Twoje zabiegi ? Jakie są odstępy pomiędzy zabiegami w serii i jakiej pielęgnacji wymaga skóra pomiędzy zabiegami ? Czy możesz zdradzisz koszt kuracji ?
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-10, 15:21   #9
italia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 4
Mikrodermabrazja

Witam, chciałabym zapytać o zabieg, który nazywa się mikrodermabrazja. Można to sobie zrobić np. w salonie kosmetycznym Venus w Galerii Mokotów. Czy mozna go stosować przy skórze z problememi naczynkowymi? Właściwie nie mam widocznych popękanych naczynek, ale kosmetyczki zawsze zwracały mi na to uwagę. Na twarzy mam przebarwienia po ciaży i w ogóle chciałabym odświeżyć trochę buzię. Będę bardzo wdzieczna za rade.

Pozdrawiam,
anika
italia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-10, 18:10   #10
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Mikrodermabrazja

Po pierwsze, koniecznie musisz się dowiedzieć, jakiej firmy aparaturą dysponuje gabinet oraz jakimi kosmetykami uzupełnia kurację. Od tego zalezy odpowiedź na twoje pytanie.
Ja mam doswiadczenie z mikrodermabrazją wykonaną systemem Reviderm (aparat oraz preparaty) i ten system ma wręcz kuracje dla cery naczyńkowej. Moja kosmetyczja, posiadaczka takiej cery, poddała się takiemu zabiegowi na szkoleniu w Niemczech i była zachwycona. Ale ta aparatura jest nowa - w Polsce dopiero od końca sierpnia.
Starsze aparaty były mało skuteczne, lub powodowały nadmierne zasysanie skóry - co bylo przeciwskazaniem dla stosowania ich przy cerze naczyńkowej.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 13:15   #11
kay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 12
Mikrodermabrazja

Sama chętnie dowiedziałbaym sie o tym zabiegu, zwlaszcza o jego efeekty odmladzajace. Wiem tylko tyle, ze oczysczanie robi aparatem skin jet. A odmladzanie za pomoca ultradzwikow, ale nie mam pojecia jakim apratem i jaka jest skutecznosc.
kay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-01, 13:32   #12
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Mikrodermabrazja

Wszystko (prawie) o mikrodermbrazji ze strony internetowej "mojego" dermatologa (Bydgoszcz)
MIKRODERMABRAZJA jest to sposób mechanicznego złuszczenia naskórka i/lub skóry właściwej bez objawów niepożądanych. Zabieg różni się od inwazyjnch peelingów chemicznych (blue peel, easy peel, glikolowy, TCA, RJ) tym, że efekty są widoczne od razu i można wrócić do normalnej aktywności.
ZABIEGI MIKRODERMABRAZJI przeprowadza się za pomocą mikrokryształków korundu (Al203), materiału naturalnego i neutralnego dla organizmu. Zmieszany z powietrzem pod ściśle określonym ciśnieniem ściera powierzchowne warstwy skóry, w sposób postępujący, aż do pożądanej głębokości. Usunięcie powierzchownych warstw skóry stymuluje naturalną odbudowę nowej tkanki (poprzez stymulację procesu „turnover” oraz pobudzenie wytwarzania nowego kolagenu – neokolagenizacją), która zastępuje usuniętą.

W wyniku prostego usunięcia warstwy rogowej (peeling powierzchowny) lub warstwy brodawkowej (peeling średniogłęboki) skóra staje się gładsza, elastyczniejsza, młodsza, jaśniejsza i świeższa. Głębsza mikrodermabrazja może usunąć blizny i bliznowce, zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować delikatne zmarszczki, przebarwienia i zwiotczenie skóry.

Wyniki są natychmiastowe i możliwe do oceny wizualnie oraz przez dotyk. Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (średnio co 7 - 10 dni). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna.

W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.

Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od białej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg.

WSKAZANIA DO MIKRODERMABRAZJI:

trądzik pospolity i blizny potrądzikowe

łojotok i suchość skóry

zaskórniki i prosaki

rozszerzone pory

blizny i bliznowce

przebarwienia i odbarwienia

rozstępy

delikatne zmarszczki

wiotkość skóry

fotostarzenie

zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, usuwania tatuaży i rozszerzonych, popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień.


PRZECIWWSKAZANIA DO MIKRODERMABRAZJI:

brodawki , opryszczka i mięczak zakaźny

zakażenia bakteryjne np. liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa

skóra powiek

przeczosy i otwarte rany

nowotwory skóry i znamiona

naczyniaki jamiste

terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem


UWAGA! Przed przystąpieniem do zabiegu należy zdjąć szkła kontaktowe



Zabiegi mikrodermabrazji są BEZBOLESNE. Na samym początku odczuwa się zassanie, a następnie masowanie i lekkie ścieranie skóry. W przypadku osobniczej nadwrażliwości istnieje możliwość znieczulenia skóry kremem EMLA.

OBJAWY NIEPOŻĄDANE PO MIKRODERMABRAZJI

Od razu po zabiegu można odczuwać mrowienie, świąd i/lub pieczenie, które szybko ustępuje. Pojawia się również zaczerwienienie skóry, które wygląda jak po opalaniu na plaży lub w solarium. Utrzymuje się zazwyczaj do 24 godzin. Natomiast u osób bardzo wrażliwych nawet do 3 dni. Każdego następnego dnia jest coraz mniej widoczne i nie przeszkadza w zrobieniu makijażu oraz w aktywnym wykonywaniu codziennych czynności.

BEZPIECZEŃSTWO URZĄDZENIA I ZABIEGU. Aparat do mikrodermabrazji produkcji USA spełnia wszystkie europejskie (CE) i amerykańskie (FDA) normy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i sterylny.

Urządzenie jest wyposażone w:

w sterylne, jednorazowe wkłady kryształowe (Al203) nie tylko z przyczyn higienicznych, ale i z uwagi na środowisko,

jednorazowe systemy filtrów powietrza zabezpieczające przed tworzeniem się hodowli bakterii,

uchwytu ręcznego (głowicy prowadzącej, kontaktującej się ze skórą) wykonanego ze stali nierdzewnej, odpowiedniej do sterylizacji oraz w jednorazowe nakładki.


Uchwyt ręczny umożliwia wykonanie zabiegu w sposób precyzyjny i wygodny. System do mikrodermabrazji amerykańskiej firmy jest obecnie najbardziej innowacyjnym i udoskonalonym urządzeniem na rynku. Przedstawia on najwyższy poziom w dziedzinie mikrodermabrazji.

Komfort pracy, zadowolenie z efektów oraz możliwość skorzystania z zabiegu bez rezygnacji z normalnego trybu życia to czynniki, które złożyły się na sukces tego długo oczekiwanego urządzenia.
Sama jestem ciekawa efektów ale najpierw czeka mnie laserowe zamykanie naczynek. Później zastanowię się nad mikrodermbrazją.
Pozdrowienia!!!
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 14:26   #13
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: Mikrodermabrazja

przepraszam serdecznie a jaka jest cena jednego zabiegu
magdab napisał(a):
> Wszystko (prawie) o mikrodermbrazji ze strony internetowej "mojego" dermatologa (Bydgoszcz)
> MIKRODERMABRAZJA jest to sposób mechanicznego złuszczenia naskórka i/lub skóry właściwej bez objawów niepożądanych. Zabieg różni się od inwazyjnch peelingów chemicznych (blue peel, easy peel, glikolowy, TCA, RJ) tym, że efekty są widoczne od razu i można wrócić do normalnej aktywności.
> ZABIEGI MIKRODERMABRAZJI przeprowadza się za pomocą mikrokryształków korundu (Al203), materiału naturalnego i neutralnego dla organizmu. Zmieszany z powietrzem pod ściśle określonym ciśnieniem ściera powierzchowne warstwy skóry, w sposób postępujący, aż do pożądanej głębokości. Usunięcie powierzchownych warstw skóry stymuluje naturalną odbudowę nowej tkanki (poprzez stymulację procesu „turnover” oraz pobudzenie wytwarzania nowego kolagenu – neokolagenizacją), która zastępuje usuniętą.
>
> W wyniku prostego usunięcia warstwy rogowej (peeling powierzchowny) lub warstwy brodawkowej (peeling średniogłęboki) skóra staje się gładsza, elastyczniejsza, młodsza, jaśniejsza i świeższa. Głębsza mikrodermabrazja może usunąć blizny i bliznowce, zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować delikatne zmarszczki, przebarwienia i zwiotczenie skóry.
>
> Wyniki są natychmiastowe i możliwe do oceny wizualnie oraz przez dotyk. Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (średnio co 7 - 10 dni). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna.
>
> W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.
>
> Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od białej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg.
>
> WSKAZANIA DO MIKRODERMABRAZJI:
>
> trądzik pospolity i blizny potrądzikowe
>
> łojotok i suchość skóry
>
> zaskórniki i prosaki
>
> rozszerzone pory
>
> blizny i bliznowce
>
> przebarwienia i odbarwienia
>
> rozstępy
>
> delikatne zmarszczki
>
> wiotkość skóry
>
> fotostarzenie
>
> zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, usuwania tatuaży i rozszerzonych, popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień.
>
>
> PRZECIWWSKAZANIA DO MIKRODERMABRAZJI:
>
> brodawki , opryszczka i mięczak zakaźny
>
> zakażenia bakteryjne np. liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa
>
> skóra powiek
>
> przeczosy i otwarte rany
>
> nowotwory skóry i znamiona
>
> naczyniaki jamiste
>
> terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem
>
>
> UWAGA! Przed przystąpieniem do zabiegu należy zdjąć szkła kontaktowe
>
>
>
> Zabiegi mikrodermabrazji są BEZBOLESNE. Na samym początku odczuwa się zassanie, a następnie masowanie i lekkie ścieranie skóry. W przypadku osobniczej nadwrażliwości istnieje możliwość znieczulenia skóry kremem EMLA.
>
> OBJAWY NIEPOŻĄDANE PO MIKRODERMABRAZJI
>
> Od razu po zabiegu można odczuwać mrowienie, świąd i/lub pieczenie, które szybko ustępuje. Pojawia się również zaczerwienienie skóry, które wygląda jak po opalaniu na plaży lub w solarium. Utrzymuje się zazwyczaj do 24 godzin. Natomiast u osób bardzo wrażliwych nawet do 3 dni. Każdego następnego dnia jest coraz mniej widoczne i nie przeszkadza w zrobieniu makijażu oraz w aktywnym wykonywaniu codziennych czynności.
>
> BEZPIECZEŃSTWO URZĄDZENIA I ZABIEGU. Aparat do mikrodermabrazji produkcji USA spełnia wszystkie europejskie (CE) i amerykańskie (FDA) normy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i sterylny.
>
> Urządzenie jest wyposażone w:
>
> w sterylne, jednorazowe wkłady kryształowe (Al203) nie tylko z przyczyn higienicznych, ale i z uwagi na środowisko,
>
> jednorazowe systemy filtrów powietrza zabezpieczające przed tworzeniem się hodowli bakterii,
>
> uchwytu ręcznego (głowicy prowadzącej, kontaktującej się ze skórą) wykonanego ze stali nierdzewnej, odpowiedniej do sterylizacji oraz w jednorazowe nakładki.
>
>
> Uchwyt ręczny umożliwia wykonanie zabiegu w sposób precyzyjny i wygodny. System do mikrodermabrazji amerykańskiej firmy jest obecnie najbardziej innowacyjnym i udoskonalonym urządzeniem na rynku. Przedstawia on najwyższy poziom w dziedzinie mikrodermabrazji.
>
> Komfort pracy, zadowolenie z efektów oraz możliwość skorzystania z zabiegu bez rezygnacji z normalnego trybu życia to czynniki, które złożyły się na sukces tego długo oczekiwanego urządzenia.
> Sama jestem ciekawa efektów ale najpierw czeka mnie laserowe zamykanie naczynek. Później zastanowię się nad mikrodermbrazją.
> Pozdrowienia!!!
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 14:43   #14
kay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 12
Re: Mikrodermabrazja

Chyba w granicach 200-250 zł. Czy ktos moze ma za soba ten zabieg. Czy efekty faktycznie sa widoczn ?
kay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 15:06   #15
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Mikrodermabrazja

Dziewczyny [img]icons/icon7.gif[/img]

Mikrodermabrazja (mechaniczne złuszczanie naskórka) sama w sobie nie odmładza oczywiście, jej zadaniem jest usunięcie wierzchnich warstw naskórka po to, żeby ułatwić przenikniecie w głąb skóry preparatom pielęgnacyjnym.

Rezultat zależny jest od aparatu (nie wszystkie złuszczają naskórek z jednakową siłą) oraz od zastosowanych preparatów - w trakcie zabiegu oraz pomiędzy zabiegami.

W Polsce - wg mojej orientacji - dostępne są zabiegi z wykorzystaniem co najmniej 4 aparatów. Ja mam doświadczenie z systemem Reviderm (niemiecki aparat i preparaty pielęgnacyjne). Zrobiłam sobie 6 czy 7 zabiegów na plecy (likwidacja śladów po trądziku) i 2 na twarz, ale bardzo delikatne, bo po Easy Peel kosmetyczka bała się zrobić mi krzywdę. Jeżli chodzi o plecki - jestem zadowolona. Jeśli chodzi o twarz - to bardziej mogę oceniać skutreczność preparatów Revidermu, niż samej mikrodermabrazji.

Zaznaczam, ze mówimy o zabiegach kosmetycznych. Mikrodermabrazja w rękach lekarza to całkowicie inny zabieg - mała chirurgia prawie, bo lekarz może dotrzeć nawet do skóry właściwej.

Więcej na ten temat - jesli jesteście zainteresowane - moge skrobnąć - ale dopiero w weekend [img]icons/icon7.gif[/img]

Aha:
Aparaty wykorzystujące kryształy korundu (tlenku glinu) nie są jedynymi - w innych stosowane są kryształki sody.
To tyle, na razie [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 15:53   #16
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Mikrodermabrazja

Zabieg kosmetyczny - od 150 do 250 zł - zależnie od użytych preparatów
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 07:11   #17
kay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 12
Re: Mikrodermabrazja

Byloby super maga, gdybys mogla napisac cos wiecej , zwlaszcza na jakich preparatach robic te zabiegi zeby byly skuteczne
kay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 07:52   #18
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Mikrodermabrazja

Kay, obiecuję [img]icons/icon7.gif[/img] ale to może potrwać tydzień lub dwa - teraz mam znowu spiętrzenie zajęć.

W tym czasie - jeśli myślisz o takim zabiegu - spróbuj rozpoznać ofertę w swojej okolicy (koniecznie producenta aparatu, jakie preparaty uzupełniające i jakie rodzaje zabiegów oferują). I napisz plizz, po co chcesz tę mikrodermabrazję zrobić [img]icons/icon7.gif[/img] łatwiej będzie coś konkretnego powiedzieć, bo to temat - rzeka )
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 22:42   #19
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: Mikrodermabrazja

chciala bym odswierzyc ten watek... i dowiedziec sie u jakiego lekarza w warszawie mozna wykonac takie zabiegi ??

Mialam zabiegi kwasami AHA ale nie za duzo mi pomogly... wiec moze mikrodermabrazję wykonana pod okiem lekarza
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-08, 22:45   #20
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: Mikrodermabrazja/odswiezenie watku

sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 18:07   #21
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: Mikrodermabrazja/odswiezenie watku

sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 18:13   #22
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Mikrodermabrazja

Cześć
Od kwietnia moje doświadczenia z mikrodermabrazją istotnie wzrosły Zrobiłam sobie 2 - 3 dalsze zabiegi na buzię - tym razem w celu zwalczenia przebarwień.
Założyłyśmy z moją kosmetyczką, że po 8 miesiącach używania blokera oraz preparatów blokujących wytwarzenie melaniny nowe przebarwienia powinny przestać się tworzyć (tak to zresztą wyglądało - stawały się coraz jaśniejsze), a te których nie udało mi się pozbyć za pomocą Easy Peel powinny już znaleźć się na tyle płytko w naskórku, że być może silniej wykonana mikrodermabrazja je rozjaśni. I tak też się stało
Skóra była rozjaśniona natychmiast po zabiegu.

Co do skuteczności wykorzystania mikrodermabrazji w celu odmładzania skóry nie wypowiem się, bo nie mam takiego doświadczenia
Ale chę zwrócić uwagę na kilka okoliczności :

- mikrodermabrazja zrobiona "słabo" (czyli płytko) to zwykły peeling, nic więcej i niczego więcej sie nie należy spodziewać > czyli szkoda pieniędzy;

- robiąc serię zabiegów silniejszych trzeba pamiętać że

# wcale nie jest to zabieg przyjemny (odczucia przy pracy aparatu są na progu bólu (a nie należę do osób specjalnie wrażliwych), a kosmetyczka nie wykorzystuje nawet połowy jego mocy; chyba nie chciałabym poddać się zabiegowi przeprowadzanemu z taką siłą, jakiej mogą używać lekarze

# skóra po kilku silnych zabiegach zaczęła mi się z lekka odwadniać, wymagała czestszego i obfitszego nawilżania, bogatszych kosmetyków do pielęgnacji; lekceważąc to można sobie zniszczyć cerę, szczególnie dojrzałą - ponieważ pozbawiamy ją części warstwy ochronnej, czyli naskórka.

# Mój zabieg obejmował peeling, specjalną maskę, potem mikrodermabrazję, następnie nałożenie specjalnej ampułki, bogatą maskę odżywczą na którą kładzie się flizy kolagenowe i maskę gipsową, na koniec jeszcze krem regeneracyjny.
Dzięki temu natychmiast po złuszczeniu skóra otrzymuje zastrzyk składników które są w stanie przeniknąć głębiej a zarazem zapobiegają ujemnym skutkom zdarcia części naskórka.
Rodzaje preparatów dobierane są zależnie od celu zabiegu.

# system Reviderm (zabieg aparatem + zabieg pielęgnacyjny) polecam z czystym sumieniem, chociaż oczywiście wiele zależy od kosmetyczki - czy dobrze oceni indywidualną wrażliwość skóry, przeciwskazania, czy wykona zabieg odpowiednio skutecznie; natomiast odradzam wykonywanie mikrodermabrazji BEZ TOWARZYSZĄCEGO ZABIEGU PIELĘGNACYJNEGO i dotyczy to tym bardziej zabiegu wykonywanego przez lekarza - w końcu ten zabieg to nic innego jak niszczenie kilku warstw naskórka i bez zastosowania odpowiedniej ochrony oraz pobudzenia skóry do regeneracji osobiście nie wierzę w uzyskanie zadowalającego rezultatu.

Jeśli jesteś zainteresowana, mogę uzyskać informację, czy i gdzie w Warszawie lub okolicy wykonywane sa te zabiegi; jeśli chcesz pytać na własną rękę o zabiegi innymi aparatami - zorientuj się dokładnie, jak przygotują Ci skórę do zabiegu i jakie wykonają zabiegi pielęgnacyjne oraz czy są one zalecane przez producenta aparatu.

pozdrawiam serdecznie
P.S.
Artykuł o mikrodermabrazji na przykładzie metody Reviderm jest w przygotowaniu
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 20:18   #23
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: Mikrodermabrazja

Dziekuje Magusiu za ta odpowiedz

Prosila bym Cie o informacje gdzie w warszawie mozna wykonac takie pelne zabiegi z pielegnacja... i w jakich mniej wiecej cenach sa

Magus a wiesz moze gdzie gdzie w warszawie mozna wykonac badanie lampą Wooda ?? I jaki jest tego koszt...
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-10, 10:44   #24
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Mikrodermabrazja Reviderm

Od dystrybutora systemu mikrodermabrazji Reviderm uzyskałam informację, że niestety w całej Warszawie żaden gabinet kosmetyczny ani lekarski nie może pochwalić się posiadaniem tego urządzenia
W Polsce system ten dostępny jest od roku. Na Śląsku cieszy się ogromnym powodzeniem, koszt jednego zabiegu na twarz zależy od rodzaju preparatow ale nie przekracza 200 zł.
W ofercie innej firmy zaopatrującej gabinety kosmetyczne w aparaturę znalazłam 3 czy 4 inne urządzenia do mikrodermabrazji, ale brak jest informacji czy są one rozprowadzane wraz z kosmetykami i przeszkoleniem, czy firma sprzedaje same "maszynki".

Co do badania lampą Wooda - to może skorzystaj z kontaktu do gabinetu rekomendowanego przez Fundację Medycyny Estetycznej , z których jeden znajduje się w Warszawie, podanego na stronie Fundacji.

Podaję Ci jeszcze link do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych - na stronie jest telefon, może Ci coś doradzą
http://www.dermatologia-estetyczna.pl/

Jeśli się czegoś dowiesz, koniecznie napisz na forum !
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-10, 15:02   #25
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: Mikrodermabrazja Reviderm

oki dzieki za linka i info

jak cos sie dowiem to napewno napisze
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 09:24   #26
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Pani Beatko, mikrodermabrazja?

Uwaznie przeczytalam artykul na temat zabiegu mikrodermabrazji, po pierwsze czy jest taka mozliwosc aby Pani podala wieksza liczbe gabinetow wykonujacych ten zabieg? A moje drugie pytanie dotyczy kremu Estee Lauder Idealist Micro D, jak na tle zabiegu kosmetycznego mikrodermabrazji potraktowac ten krem? Czy swobodnie w domowym zaciszu moze on zastapic zabieg kosmetyczny, czy jednak jego dzialanie jest o wiele, wiele slabsze i raczej go traktowac jako gleboki peeling, ktory nie jest w stanie zastapic zabiegu mikrodermabrazji wykonywanego w gabinecie kosmetycznym? Jak nalezy stosowac ten krem, czy okazjonalnie, czy regularnie jako kuracje?
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 11:06   #27
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: Pani Beatko, mikrodermabrazja?

dołączam się z całego serducha i też czekam na odpowiedź.
buziaczki
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 12:03   #28
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Re: Pani Beatko, mikrodermabrazja?

Dziewczynki, jezeli ktoras z Was wie cos na ten temat to tez bardzo prosze o sugestie.
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 13:55   #29
agatii
Przyczajenie
 
Avatar agatii
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 13
Re: Pani Beatko, mikrodermabrazja?

Również ja jestem zainteresowana tym zabiegiem - a dokładniej jego zaawansowaną wersją, przeznaczoną na rozstępy. Mimo regularnego stosowania penatenu w ciąży mam cały brzuch popękany. Rozstępy te nie są głębokie - raczej płytkie, wąskie i blade (zasługa kilogramów kremów stosowanych przez ostatnie 4 lata od porodu) - wydaje mi się, że na takie rozstępy mikrodermabrazja mogłaby pomóc. Na biodrach niestety rozstępy są o wiele większe i szersze, ale tak czy inaczej, jedne i drugie bardzo mnie oszpecają.
Bardzo Panią proszę o szanse w usunięciu tego paskudztwa za pomocą tego zabiegu, jak również o namiary na gabinet świadczący te usługi w Krakowie - inne miasto nie wchodzi w rachubę, pracuję a wiem że nie skończy się na jednej wizycie.
Z góry dziękuję za odpowiedź
agatii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 14:47   #30
agatii
Przyczajenie
 
Avatar agatii
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 13
Re: Pani Beatko, mikrodermabrazja?

Mam jeszcze trzy pytania odnośnie mikrodermabrazji:
1 jaka jest cena jednego zabiegu/kuracji ?
2 jeżeli zdecyduję się na ten zabieg tej wiosny, to czy "dojdę do siebie" do lata???
3 czy powinnam nadal stosować kremy antyrozstępowe, ujęrdniające, skoro cała wierzchnia skóra zostanie usunięta? Katowanie się 2 razy dziennie masażem i kremami zajmuje mi sporo czasu i pieniędzy - nie lepiej zaprzestać teraz tego i nastawić się na zabieg i kurację po nim???
agatii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-19 09:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.